Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18451) liksoft válasza King Unique (#18449) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Én nem frissíteném. ODD esetén az újabb lemezek miatt célszerű. Routerben biztonsági rések foltozása miatt lehet jó. Telefon esetén szintén, de ott csak akkor, ha olyan hiba van benne, mely biztonsági rést tartalmaz, és a tulaj azt a szolgáltatást ki is használja.

Winyó esetén is hasonló a helyzet. A Seagate 7200.11 tartalmazott hibás firmware-t. Ott létkérdés a frissítés, de másik ilyen kritikus helyzetről nem tudok. USB esetén a csatorna a szűk keresztmetszet szerintem, nem a drive belső optimalizálása.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18452) King Unique válasza liksoft (#18451) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a választ! :R

Akkor azt mondod ne piszkáljam,ha most jól működik,jó megfogadom :K .Csak ugye benne van emberben,h kijött az ú verziój,az jobb,frissebb stb,akkor update kell...
De tegyük fel,ha normálisan a wd honlapján leírtak szerint is csinálnám a frissítést,akkor is lehetne adatvesztés,mert magában a folyamatban nem lehet sok mindent elrontani - illetve másképp kérdem:vittek már külső (wd) hdd firmware frissítési problémából adódó adatvesztés miatt hozzád?

(#18453) Boogie33 válasza gban (#18443) üzenetére


Boogie33
senior tag

Van esetleg még valami ötleted mert erre nem reagál a vinyó?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#18454) easy...rider válasza liksoft (#18450) üzenetére


easy...rider
őstag

pont ez az hogy én se értem :D

driver gond szerintem nem kéne hogy legyen mert nem SATA módban van a vinyó hanem IDE módban. Vagy nem tudom hogy mondják ezt, amikor az alaplap virtualizálja IDE meghajtónak hogy ne keljen driver.

még próbálkozok ma, ha találok megoldást megosztom, hátha jól jön majd másnak is :)

(#18455) liksoft válasza King Unique (#18452) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha igen, nem vallották be. :D

Pont a WD az, aki olyan változatos béléssel szereli a drive-okat, hogy mind a mai napig a legnehezebben menthető, mert vagy egyedi a mechanika (térgeometriailag az új belerakandó anyag "legyértandó"), vagy olyan változat van belül, amire nem számítok a bontásnál (2 lemezes 4 fejes alapváltozatnál (ott is több egymással nem csereszabatos fejszerelvény) találtam már két lemezes két fejes (középső két fej) variációt is. :DDD )

Na ilyenre firmware-t frissíteni csak az utolsó esetben (ha hiba miatt kell) vagyok csak hajlandó. De ez magánvélemény. Ettől még lehet jobb a frissebb változat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18456) King Unique válasza liksoft (#18455) üzenetére


King Unique
titán

Jó,kösz szépen még egyszer :R ,akkor inkább nem erőltetem a dolgot,mert hátha...azt utána nem akarok bajlódni ezzel.Max a Smartwarert frissítem,annak nem árt,meg az új verziója se a my passportnak,de a firmware update azért az más ugye..

(#18457) liksoft válasza Piftuka (#18368) üzenetére


liksoft
nagyúr

Megjelent egy ragyogó cikk!

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18458) win7777 válasza liksoft (#18457) üzenetére


win7777
aktív tag

sziasztok olyan bajom lenne!80gb hdd-m,HDD-SENTINEL lefut rendesen:)
viszont nem látja a számítógép:(valami ötlet? :R

Phenom x4 B55 3.7GHZ 1.325v CORSAIR h50/4GB KINGSOTNE HYPER-X/HD5830/RAPTOR/ASUS 22VHD/42"NEC/COOLER MASTER ELITE 430/FSP BLUE-STORN/ÉS MÉG SOK MÁS:)I7 870 ..STB

(#18459) grex4


grex4
aktív tag

hello. ismét megkérdezem hátha valaki válaszol.

adott egy kingston snv40gb ssd, hp g62 laptop, beszerelem és nem ismeri fel a gép. "no boot device". bioszban ide to achi mód nincs. másik gépben, külső házban működik az ssd. win 7 64 hp

u.i
- régebbi laptop felismerte
- másik oprendszerek is megették

mit tegyek? itt porosodik és szenvedek a notivinyóval.
amugy egyik haveromnak szintén van egy kingston ssd-je és neki se ismeri fel néha az asztali gépe.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#18460) easy...rider válasza easy...rider (#18454) üzenetére


easy...rider
őstag

Végül sikerült feltelepíteni. De ezt a szenvedést! Szerintem csak mákom volt hogy felment :W

A megoldást az jelentette hogy mivel az eredeti partícióra nem ment fel,
utána win telepítőből töröltem, de ugyanolyat hozott létre mint ami volt (egy 100MB-os rendszer + egy 30GB-os Primary), ezért erre se ment fel,
ezután egy progival töröltem ezeket és csináltam egy 30,1GB-os Primary partíciót, erre se ment fel,
ezután win telepítőből újra töröltem, és létrehoztam a telepítővel partíciót,
ezután megint olyat csinált mint az eredeti (egy 100MB-os rendszer + egy 30GB-os Primary) de most kihagyott valamiért 1MB helyet! azt nem partícionálta le.
gondolom mert most előzőnek egy másmilyen volt rajta (a 30,1GB-os), aztán biztos másabb lett kicsit a szektorkiosztás, és erre elsőre felment. :F

Ez valami katasztrófa! :O

Arra gondolok, hogy mivel manuálisan állítgattam a partíciók méretét, a partícionáló progi nem pont akkorára osztotta fel a vinyót mint kellett volna, és egy olyan méret maradt Primary partíciónak ami kavart okozott a telepítőben.

[ Szerkesztve ]

(#18461) Shurycen


Shurycen
tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek! nemrég vásároltam egy WD1001FALS hdd-t amire friss ropogós új rendszert telepítettem Win7x64, ami más gépeken tökéletesen megy és tegnap fel kartam telepíteni egy játékot de 95%-nál kék-halált kaptam illetve HD TUNE ezt adja nekem?:

Szerintetek küldjem vissza gar. cserére a hdd-t vagy nálam van valami bibi?

(#18462) Imco válasza Shurycen (#18461) üzenetére


Imco
őstag

Ez még nem garis. Tedd fel a sentinelt és nézd meg azzal is! Esetleg a wdlg-vel is ránézhetsz.
Mondanám a kedvencemet, hogy a tápod gyenge, de látom, hogy közel sem az.
Viszont ettől még hibázhat. Nem tudok jobbat. Ha a HDD a rossza akkor sem tehetsz semmit mert ez még nem gari szint.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18463) mijos


mijos
senior tag

Feltettem pár játékot, letöröltem pár régit, másolgattam a gépen és kicsit tovább tölt be a win mikor bejön az asztal. Arra gondoltam, hogy kéne egy lemeztöredezettség mentesítés. A baj az, hogy angol win7-em van és nem tudom melyik az... Segítség :)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#18464) Shurycen válasza Imco (#18462) üzenetére


Shurycen
tag

Köszönöm a választ!

holnapi nap leszek szerintem otthon és ránézek azokkal amiket javasoltál progikkal és megosztom meglátjuk mi lesz...

(#18465) liksoft válasza win7777 (#18458) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az OS lemezkezelőjében nézted?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18466) liksoft válasza grex4 (#18459) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kompatibilitási probléma lesz. A laptop gyártójánál, forgalmazójánál fuff support után.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18467) liksoft válasza Shurycen (#18461) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az égiek látják lelkemet, NEM bántásnak szánom, de annyira magas a labda, képtelen vagyok kihagyni.... :B

Ott van a típusában! Ezegy FALS drive! :D

:B :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18468) Shurycen válasza liksoft (#18467) üzenetére


Shurycen
tag

Én is elgondolkoztam már rajta :D :P

(#18469) Sziszka_88


Sziszka_88
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! egyik ismerősömnek van egy külső winyója ami a következőt produkálja: ha rádugom az usb-re nem ismeri föl. Ha azelőtt dugod be mielőtt bootna a gép nem kezdi el tölteni a wint.-t ha kihúzom egyből tölti. :) Próbáltam getdataback-el de olvashatatlan sectort ír, néztem partíció kezelővel is Bad disk-ként ismeri föl....HD sentinel sem ismeri föl.
Szerintetek kuka?

[ Szerkesztve ]

(#18470) liksoft válasza Sziszka_88 (#18469) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, kukának tűnik. Ha a ház szétszedhető, még le lehet ellenőrizni a drive, vagy az USB átalakító elektronika a hibás. (Ha nincs a drive-ba építve, mert van olyan winchester melynek egyből mini USB a csatlakozása.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18471) Sziszka_88 válasza liksoft (#18470) üzenetére


Sziszka_88
tag

Igen ez mini usb-s ha arra gondoltál.

(#18472) liksoft válasza Sziszka_88 (#18471) üzenetére


liksoft
nagyúr

A szeretl egészre, vagy szétemelhetőre. Mindegyik változat mini. Pontos típust adj meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18473) Sziszka_88


Sziszka_88
tag

Erről lenne szó. Doboza nincs nálam csak maga a winyó. Bocsi elfeljtettem a válaszra menni :U

[ Szerkesztve ]

(#18474) win7777 válasza Sziszka_88 (#18473) üzenetére


win7777
aktív tag

???????????? :U :U

Phenom x4 B55 3.7GHZ 1.325v CORSAIR h50/4GB KINGSOTNE HYPER-X/HD5830/RAPTOR/ASUS 22VHD/42"NEC/COOLER MASTER ELITE 430/FSP BLUE-STORN/ÉS MÉG SOK MÁS:)I7 870 ..STB

(#18475) liksoft válasza Sziszka_88 (#18473) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen! És csakis IGEN! Ez már valami. De mi? Ja, hogy valami? Igen, igen, ez az. De talán mégsem. De de! Nézd csak meg jobban. Hát..... Ja, igen és ezerszer is igen.

:W :W :W

A winchester típusa (modelszáma) érdekel, és ki nem tojja le a műanyag tokot!

:W :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18476) The DJ


The DJ
addikt

Kedves szakik,

Rá tudnátok nézni a smartmontools által kiolvasott adatokra az egyik merevlemezem esetében? Az oprendszer Debian Lenny, két merevlemez van a gépben, RAID 1-ben, egyenként 250 GB-os modellek. Az egyik ezek közül számomra aggasztónak tűnik, de nem vagyok annyira járatos a smartban, hogy meg tudjam mondani mekkora a baj vagy van-e. Köszönöm előre is!

=== START OF INFORMATION SECTION ===
Device Model: GB0250EAFJF
Serial Number: 9SF054AR
Firmware Version: HPG1
User Capacity: 250,059,350,016 bytes
Device is: Not in smartctl database [for details use: -P showall]
ATA Version is: 7
ATA Standard is: ATA/ATAPI-7 T13 1532D revision 4a
Local Time is: Fri Mar 18 15:29:31 2011 CET
SMART support is: Available - device has SMART capability.
SMART support is: Enabled

Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE
1 Raw_Read_Error_Rate 0x000f 074 060 044 Pre-fail Always - 163792662
3 Spin_Up_Time 0x0003 099 099 000 Pre-fail Always - 0
4 Start_Stop_Count 0x0032 100 100 020 Old_age Always - 17
5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 100 100 036 Pre-fail Always - 0
7 Seek_Error_Rate 0x000f 077 060 030 Pre-fail Always - 100032741266
9 Power_On_Hours 0x0032 077 077 000 Old_age Always - 20846
10 Spin_Retry_Count 0x0013 100 100 097 Pre-fail Always - 0
12 Power_Cycle_Count 0x0032 100 100 020 Old_age Always - 17
184 Unknown_Attribute 0x0033 100 100 099 Pre-fail Always - 0
187 Reported_Uncorrect 0x0032 082 082 000 Old_age Always - 18
188 Unknown_Attribute 0x0032 100 100 000 Old_age Always - 0
189 High_Fly_Writes 0x003a 100 100 000 Old_age Always - 0
190 Airflow_Temperature_Cel 0x0022 070 061 045 Old_age Always - 30 (Lifetime Min/Max 27/39)
194 Temperature_Celsius 0x0022 030 040 000 Old_age Always - 30 (0 21 0 0)
195 Hardware_ECC_Recovered 0x001a 035 022 000 Old_age Always - 163792662
196 Reallocated_Event_Count 0x0033 100 100 036 Pre-fail Always - 0
197 Current_Pending_Sector 0x0012 100 100 000 Old_age Always - 0
198 Offline_Uncorrectable 0x0010 100 100 000 Old_age Offline - 0
199 UDMA_CRC_Error_Count 0x003e 200 200 000 Old_age Always - 0

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#18477) grex4 válasza liksoft (#18466) üzenetére


grex4
aktív tag

hello. köszi a választ. Akkor inkább eladom vagy elcserélem egy másik típusra, azzal már működnie kellene. Szerinted? valami újabb intel 40gigás vagy bármelyik másik márkából a 64est felismerné már ugye? (azért érdekel mert az ssd lassan 2 éves a notebook széria meg 5honapos lehet kb) amugy hihetetlen h kompatibilitással kell foglalkozni 2011ben...

üdv

(#18478) liksoft válasza grex4 (#18477) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért javasoltam a szak vonalat, mert csak tippelek. (Viszonylag be szokott jönni.) Így további választ ne várj tőlem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18479) liksoft válasza The DJ (#18476) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ilyen drive nincs. Illetve van, mert a firmware más, de legtöbb esetben Seagate az ami belül az eredeti. Legtöbbször 7200.11, vagyis a firmware problémás széria. A HP is kiadott frissítést, nézz utána, téged érint-e? Egyébként a Sentinel témában biztosabb választ kaphatsz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18480) The DJ válasza liksoft (#18479) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm, a firmware-nek utánanézek, a kérdésemmel pedig átvándorlok a megadott topikba :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#18481) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Erre nincs senkinek ötlete? :F

Van olyan progi ami teleírja a vinyót hogy utána ne lehessen visszaállítani róla előzőleg tárolt adatokat? Eladnám 2 vinyómat és arról kellene eltüntetni az adatokat. :B ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#18482) liksoft válasza tupacamaru (#18481) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond?

Igen, a gyári tesztprogrammal a felületet teljesen le lehet gyalulni (írásteszt).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18483) tupacamaru válasza liksoft (#18482) üzenetére


tupacamaru
veterán

Csak a BIOS-ban látni, ha rá van dugva az alaplapra akkor a Windows már nem tölt be. Ezt a gyári teszt progit meglesem, THX. :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#18484) grex4 válasza liksoft (#18478) üzenetére


grex4
aktív tag

Igazából én is erre gondoltam hogy túl régi ssd és simán nem támogatja mert bekötéskor hibázni nem lehet és mindenhol máshol működik, most épp árulom és ugynézki holnap eladom. Veszek majd más márkából vagy az ujabb intelt. Bioszból a legfrissebb van fenn, ssd firmware-t frissiteni se tudok mert nincsen. köszi a segitséget.

üdv

(#18485) rhonin


rhonin
senior tag

Ma sikerült hozzájutnom egy samsung hd204ui winyóhoz.
Volna egy-két kérdésem amivel nem vagyok megelégedve.
A hdtuneban ilyen eredmény született:
hd204ui
Particionálásnál 4kbyte-ra állítottam, ahogy sokan mások itt a fórumon.
A valóságban viszont ha a hd502ij 500as winyómról másolni szeretnék a hd204u-re akkor az első 5-6 másodpercben még 80-90mb/s-al másol utána viszont szép lassan leesik a másolási sebesség 30-35mb/s-re vagy még az alá.
Már kilőttem az összes futó folyamatot de nem értem, hogy mi miatt esik le ilyen drasztikusan a sebesség... :(
Nem hiszem, hogy ennek így kéne teljesítenie.
Win7 64bit van telepítve. Mindkét winyó az alaplapi vezérlőre van kötve.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

üdv.

(#18486) Imco válasza rhonin (#18485) üzenetére


Imco
őstag

Függ attól is hogy mit és mennyit másolsz.

Valami alaplap, kábel, táp, vonalon tapogatóznék, ha valós a hiba. Megnézném hogy milyen módban van.

Mondom csinálok egy tesztet neked. 753 lj-ről másolok a 204 ui-ra. 2 GB avi a teszt darab
101 MB indul viszont a végére leesik 42-re és ott is marad. :(
Másik 753-ról 204 UI-ra 4GB iso 26 MB indul és 31-en másol végig.

A fentieket fen tartom. Viszont valami nálam sem stimmel. 753-753-ra is hasonlóan fényes eredmény született! :(

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18487) liksoft válasza Jarod1 (#49) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bazzzz...... A beléptető megtréfált. :W :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18488) liksoft válasza rhonin (#18485) üzenetére


liksoft
nagyúr

TC-ben van másolási stratégia is. Azzal lenne érdemes próbálkozni, mert elképzelhető, hogy a különböző fordulatszámok (szögeltérések) miatt a két drive egymásra vár. Régen az SCSI drive-ok esetén menő controller össze tudta szinkronizálni a fordulatokat. Pont a nagyobb adatátviteli sebesség eléréséért.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18489) Imco válasza liksoft (#18487) üzenetére


Imco
őstag

...és van? ;) :)

Üdv! Imco

(#18490) liksoft válasza Imco (#18489) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nálam volt különbség. De legtöbbször keveset, kicsit másolok, így nem állítom nagy stratégiára. Vagy gigás hálózat, ott meg totál más a helyzet.

:B Hétvége van. Úgy tűnik legalábbis az agyamnak. Hehe...... Egyébként van. De tutira nem az a változat. :P

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18491) Imco válasza liksoft (#18488) üzenetére


Imco
őstag

TC-ben nyomom én is, és érdekes a dolog.
Azért váltottam samura mert gyors. Többször teszteltem.
Nem vagyok tuning örült 70-80 MB körül már bőven jó a HDD-ről HDD-re copy.
Most valamiért mégis ez van! :(
UDMA 5-ben vagyunk, ami jó. Mégis lassú!
Nem értem! Nincs időm foglalkozni vele komolyabban.
Lehet megnézem x64 alatt, hogy ott mit csinál.
Innen egyből jönne, hogy OS vagy HW hiba.

Üdv! Imco

(#18492) Imco válasza liksoft (#18490) üzenetére


Imco
őstag

Nem arra értettem, hanem, hogy a #49 hszre válaszoltál. :D

Túl gyors vagyok. Tárgytalan ez! Mert beszerkesztetted.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#18493) rhonin válasza liksoft (#18488) üzenetére


rhonin
senior tag

Próbálgattam már a másolási stratégiát meg a kompatibilitási beállításokat minden összeállításban, de nem hozott eredményt. Driver gondra gondolok, de nem tudom melyik driver a felelős ezért.
Gondoltam már a sata kábelre is de zsír új kábelről van szó és ha rossz lenne nem hiszem, hogy ezt produkálná. :U

Imco:
Jól gondolom hogyha Hardver hiba lenne akkor a hd-tuneba is lassú lenne? Mert ott meg annyit teljesít mint sok más fórumtársnak itt.

[ Szerkesztve ]

(#18494) Bikk


Bikk
csendes tag

Hali! Van egy friss win7 a gépen, 2 db HDD-vel, nincsenek particiókra bontva. Amint berakok egy cd/dvd-t, azonnal eltűnik a D meghajtó. Ez mitől van?

(#18495) zoleexxx


zoleexxx
csendes tag

Sziasztok!

A mai nap során sikerült beszereznem egy Samsung HD204UI típusú HDD-t! Olvasgattam neten és nagyon sokan írtak róla véleményeket! Ezekből olyan következtetésre jutottam, hogy mielőtt beüzemelném néhány teendőt kell elvégezni!

1.probléma: Advanced Format: Ha jól értelmeztem, akkor ennek főként Windows XP esetén van jelentősége! Ott nagymértékű sebességcsökkenésre lehet számítani! ÉN külső merevlemeznek szeretném használni, tehát előfordulhat, hogy Win XP-vel is találkozik a merevlemez, bár alapvetően Windows 7 64-bites változatával használnám tárolásra!

Ilyenkor mit kellene tennem, hogy az XP-s rendszerekkel se legyen problémája?

2.probléma: Bad sector: Állítólag, ha az első gyári Firmware van a merevlemezen, akkor hajlamos elég nagy mértékben hibás szektorokat létrehozni a felületen, ami ugyebár elég nagy probléma! Hosszú távon (nem 2-3 év) gondolkozok ezzel a merevlemezzel adattárolóként és ezért nagyon fontos lenne ezt a hibát kijavítani! Ha minden igaz a Firmware frissítés megoldás lehet rá, csak az a gond, hogy laikusként nem tudom, hogy kell megcsinálni!

Ennek a lépéseit le tudnátok írni, illetve ez teljesen megoldja a problémát?

Találtam mindkettőhöz egy-egy hivatalos linket! Az egyik az AF-re való, a másik pedig a Firmware frissítés, ha minden igaz! Csak az a gond, hogy nem tudom, hogy kell megcsinálni! De nagyon kellene a megoldás! Bocsi, ha nagy dolgot kérek! De nagyon köszönöm, ha valaki válaszol!
Előre is köszi!

(#18496) liksoft válasza rhonin (#18493) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg ha van másik SATA csatlakozó szabadon, akkor az egyik drive-ot (nem a rendszert) próbáld meg abba tenni. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18497) Bikk válasza liksoft (#18496) üzenetére


Bikk
csendes tag

Már átdugdostam a dvd meghajtót és a vinyókat is, össze-vissza-szanaszét és még így is ugyanaz a helyzet

(#18498) Bikk válasza Bikk (#18494) üzenetére


Bikk
csendes tag

a win x64-es, 2 sata hdd és 1 sata dvd-rw-ről van szó. érdekes, h ide-s dvd olvasóval működik rendesen.

(#18499) liksoft válasza Bikk (#18498) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem Neked ment a válasz. A fejlécben olvasható ki kinek ír. :B :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18500) Bikk válasza liksoft (#18499) üzenetére


Bikk
csendes tag

Nembaj, válaszolok mindenre, szorgalmas vagyok :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.