Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mjani1172


mjani1172
addikt

Nem akarom védeni a TCL-t de minden telefont lehet olyan szögben tartani hogy oldalról semmit ne lehessen látni.
Nyilván nem egy minőségi darab a kijelző,de ez már csak azoknak a nagymenőknek okoz gondot ,akik úgy vezetnek autót hogy szinte fekszenek, nagyon lassan mennek (lehetőleg minél több embert hátráltatva) , és a szájuk előtt vízszintesen tartják a telefont. Van ilyen réteg, de a többség azért nem így használja, és talán látja a képernyőt.

[ Szerkesztve ]

(#2) Azie


Azie
őstag

biztos csak nekem furcsa, hogy ha a kijelzőre raknak egy réteget, akkor ezt miért nem egy fólia-jellegű megoldással teszik - és gyártanak ipari hulladékot egy cross-sale miatt?

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#3) Katorga12


Katorga12
csendes tag

Azt lehet tudni,hogy lehet e vissza nyilat tenni a bal oldalra?

[ Szerkesztve ]

(#4) cs.zs. válasza Katorga12 (#3) üzenetére


cs.zs.
addikt

Kinek mi
Nekem épp jobb oldalon kell lennie

Amúgy navigációs sáv a neve

...itt kérem mindenki!

(#5) cs.zs. válasza mjani1172 (#1) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem értek egyet,
számomra a betekintési szögnek nagynak kell lennie. Korábban volt egy laptopom, ha jól láttam a kijelzőt akkor elnézett a fejem fölött a webkamera. Ha lejjebb hajtottam a fedlapot hogy benne legyek a kamerában, nem látszott rendesen a kijelző. Most is van ilyen munkatársam, mindig csak a haját látjuk, pontosan ezért.
:))

Olednél nincs ilyen, minden szemszögből hibátlan.

...itt kérem mindenki!

(#6) Katorga12 válasza cs.zs. (#4) üzenetére


Katorga12
csendes tag

Köszi.
Sony meg Huawei telókon mind bal oldalon volt,így nekem ez a megszokott.
Azért kérdeztem,mert pl a xiaomi telókban /amiket én láttam/ nincs lehetőség
megcserélni és a tesztekben sincs ilyen screenshot már régóta.
Thx a választ.

(#7) cs.zs. válasza Katorga12 (#6) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ha egy Xiaominál beírod a keresőbe hogy "navigációs" , ugyanoda visz.
Itt "gombok tükrözése" a neve.

(Redmi 9T, 2021 szept-i telefon)

...itt kérem mindenki!

(#8) Katorga12 válasza cs.zs. (#7) üzenetére


Katorga12
csendes tag

Tényleg,kösziiiii. :-)

(#9) murrayd


murrayd
csendes tag

A cikk első oldalán az van, hogy 18 wattos adaptert adnak hozzá - az összegzésnél az, hogy nem adnak. Tehát van vagy nincs?

(#10) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a tesztet, engem nagyon érdekelne egy ilyen készülék, szívesen megnyomkodnám, de sehol nem láttam még kiállítva... valakinek volt már hozzá szerencséje?

Eddig a Hisense A9 (Pro)-t néztem, de annak a kijelzője telefonnak nem való még, dolgozniuk kell az eINK kijelzőn.

Érdemes lett volna megjegyezni a cikkben, hogy létezik belőle 4G-s verzió, ami több téren is jobb képességekkel rendelkezik:
- nagyobb méretű és felbontású kijelző;
- 8GB RAM;
- jobb kamerák és hangszóró;
- 33W-os gyorstöltő, támasztós tok és stylus a csomagban;
- mindezt olcsóbban az 5G-snél.

Kiszámoló Miklós tesztelte, szerinte 5 évig, negyedévente fognak jönni a frissítések, 14-es droiddal. Így legyen.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) Hallosz


Hallosz
senior tag

Így messziről jól néz ki, ha csak telefonálásra kell, arra pont elég. Többre nem igazán jó.

Mert lakni, muszáj.

(#12) mjani1172 válasza cs.zs. (#5) üzenetére


mjani1172
addikt

De ez nem laptop :F ,ezt nem egy asztalról nézed.

Itt azért az ember karja könnyebben mozog, egy pár centit talán még a csuklója is, mint pl egy asztal. Legalábbis a legtöbb emberé.

(#13) cs.zs. válasza mjani1172 (#12) üzenetére


cs.zs.
addikt

Jaja, akkor tedd le magad elé az asztalra, aztán majd amikor mindig fölé kell hajolni, átértékeled.

...itt kérem mindenki!

(#14) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem az van, hogy véletlen ez a kijelző került az S24U-ba, azért olyan fakó? :D

(#15) cs.zs. válasza janeszgol (#14) üzenetére


cs.zs.
addikt

:D
Azért az S24-nél nem ennyire veszélyes a helyzet.

Ez szemből még napfény alatt is látszik valamennyire,

de már kb 30 fokkal (?) oldalról használhatatlan

...itt kérem mindenki!

(#16) janeszgol


janeszgol
félisten

Őszinte leszek én adtam volna egy tetszettet. A hardver erősebb, mint ebben megszokott (SD680 helyett SD695 szintű).
A kamera sem tragikus. A videók max közepesek, de a képek jók.

Nem rossz ez. Szerintem tavasszal benevezek egyre, csak úgy kíváncsiságból.

(#17) hardver1985


hardver1985
tag

A sztereó hangszóró is kimaradt, eddig olvastam :C

Megbízhatóságom: 230 pozitív...

(#18) cs.zs. válasza janeszgol (#16) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ha pár hónap múlva beesik az ára, jó lehet.
Minden a matekon múlik.

...itt kérem mindenki!

(#19) AxBattler


AxBattler
félisten

Nyáron jön a gen3 NXTPaper kijelzős modell, 50-es jelöléssel, én valszeg' azt megvárom.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20) mjani1172 válasza cs.zs. (#13) üzenetére


mjani1172
addikt

Igazad van. Eddig tévedésben éltem. Azt hittem ez MOBILtelefon. Nem tudtam hogy nem szabad megmozdítani, csak bizonyos szögből nézni mint a múzeumban.
Addig jó míg nem veszel kézbe egy csavarhúzót,ott is sokkal szarabb az asztalt forgatni...... :))

(#21) UnA


UnA
Korrektor

Nekem nagy kedvencem lenne egy valódi e-ink kijelzős mobil, ott biztosan nem kell bénázni a napfény miatt. ;) De itt a "paper" csak egy marketingfogás.

(#22) Hatszorhat


Hatszorhat
csendes újonc

Köszi ezt a cikket, egész meglepődtem.

Én nem értek a telefonokhoz, de épp most keresek új telefont, és nagyon érzékeny a szemem, és ezért eleve (AM)OLED kijelzőst kerestem, mert mindenhol azt írják hogy az a legjobb, és persze 120 hertzeset. (Amúgy egy Xaiomi redmi 12 pro-t néztem ki, épp holnap akartamm megrendelni.)
E cikk alapján azonban az (am)oled kijelző nem is olyan szembarát? Én kifejezetten a mattos, nem vibráló, nem éles fényű, szemkímélő képernyőt keresem. A betekintési szög nem érdekel, magam felé fordítom a telefont. Filmeket se fogok rajta nézni vagy csak ritkán. Főleg internet, olvasás, csetelés, ilyesmi. Mindig sötét módban használok minden programot.

Szóval akkor ne is (am)oled kijelzőt keressek? Ha nem, akkor milyet?

(#23) Hatszorhat


Hatszorhat
csendes újonc

illetve még annyi, hogy ez van a cikkben:
"PWM elsötétítéssel, kékfényszűrő- és olvasómóddal, illetve az élénk színeket visszafogó kalibrációs opciókkal ma már az AMOLED is vigyáz a szemünkre".

Ezeket bevetve már van olyan szemkímélő egy AMOLED képernyő, mint pl. ez a TCL telefon?

(#24) csmiklos-45


csmiklos-45
újonc

Szerencsére van másik teszt is https://kiszamolo.hu/offtopic-tcl-nxtpaper-40-telefon/

Az 5G a béna, azt nem szabad megvenni.

A 4G mindenben jobb, full HD képernyő, 8 GB RAM, erős közepes proci stb.

Terméktámogatás 5 év, jön az Android 14 is.

Nekem ilyen telefonom van, szerintem veri a 200 ezres Samsungokat. S a kijelző nagyon jó.

(#25) csmiklos-45 válasza csmiklos-45 (#24) üzenetére


csmiklos-45
újonc

Ja és 33 wattos gyorstöltő és tok, sőt cerka is van a 40 4G-hez.

S simán látszik napon, marhaság, hogy nem.

Még egyszer: az 5G szutyok, azt nem szabad megvenni. A 4G mindenben veri.

(#26) janeszgol válasza csmiklos-45 (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

SoC-ban az 5G erosebb. De igen, a felbontas miatt, a +2 GB ram miatt a 4G jobb vasarnak tunik.
Lehet inkabb arra repulok ra.

(#27) AxBattler válasza UnA (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Hisense A-sorozatát neked találták ki, még színes E-ink változatot is gyártanak!
Videózásra, játékra mást ajánlanék, de egyébként teljesen használhatóak.
Régebbi szoftver az egyetlen hátránya, illetve Play-hez is ügyeskedni kell picit!
Hisense A5, Hisense A7CC /A9 reading phones

#22 Hatszorhat
TCL 40 NXTPAPER - Unboxing and Hands-On
Why Don't More Smartphones Have This?... egy elégedett tesztelő.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28) Oldman2 válasza AxBattler (#27) üzenetére


Oldman2
veterán

Engem érdekelne egy „valódi” E-Ink kijelzős készülékkel való használat közbeni összehasonlítás is...

(#29) Degeczi válasza Hatszorhat (#23) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez elég szerencsétlen mondat a cikkben, mert OLED kijelzőn pont egy alacsony frekvenciájú PWM tud problémát okozni arra érzékenyeknél. Pl. Samsungokon is tipikus, h még nagy fényerőn is csak 300 Hz közelében járnak, kis fényerőn pedig persze ennek töredékén. Önmagában az érzékeny szem még nem jelenti azt, h erre a (tudatosan észre sem vehető) villogásra is érzékeny lesz, nem mindenkit zavar, sajnos csak a használat során derül ki. Mindenesetre célszerűbb lehet olyan típust választani, ami ennél egy nagyságrenddel nagyobb frekvencián dolgozik, az szinte biztosan nem fog zavarni.

(#30) janeszgol válasza csmiklos-45 (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Arról nem is beszélve, hogy a 4G-s verzió sokkal jobban néz ki. [link]

Szerk.: na akkor összegzem, miért a 4G-s verziót veszem majd. Az egy dolog, hogy SoC-ban feleakkora teljesítményű, plusz figyelembevéve a kijelző felbontását negyed annyi fps-t kapnék játékokban. De!

Szebb az előlap és a hátlap, 8 GB ram a 6 helyett, sztereo speaker a mono helyett, FHD+ felbontás a HD+ helyett. Mélységkamera helyett ultraszéles jár (oké, ezt hagyjuk). Az előlapi kamera 32 mpx 8 helyett (nagyobb szenzor van mögötte). 33 wattos gyorstöltés a 15W helyett.

Tényleg sokkal jobb vásár a 4G-s verzió. Én már fix, hogy veszek is egyet.

[ Szerkesztve ]

(#31) blueMerle


blueMerle
veterán

Ha szükségem van rá, egy jobb minőségű paper feel fólia egy bármilyen tabletre, telefonra 15-20 euró. Ami ha karcos lesz, akkor leszedem, kicserélem. Szóval, Maónika, megmondom a zőszintét, gyárilag ilyen kijelzővel szerelve egy készülék akkora baromság, mint ide a Hold meg vissza :)

(#32) AxBattler válasza blueMerle (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

jobb minőségű paper feel fólia
Tudnál ilyet linkelni? Márka / típus / stb.?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33) Jagon válasza cs.zs. (#5) üzenetére


Jagon
tag

A leírásod alapján azokban a laptopokban TN panel lehet.
Azt az LCD technológiát már konkrétan be kéne tiltani, hiszen egy IPS gyakorlatilag mindenben jobb náluk. Esetleg képfrissítési sebességben lehetnek jobbak, gamer monitorok esetében.
Persze IPS és IPS között is van különbség.
Van egy régi Nexus tabletem (itt vettem PH-n), olyan jó IPS panelt kapott, hogy lehet vagy 80°-os betekintési szöge, minden irányból. Otthon le tudom fotózni később, ha érdekel.

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#34) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet :R

A jövő most van

(#35) Jagon


Jagon
tag

Soha sem értettem, miért is kellene egy telefon kijelzőjének FHD-nek lennie.
Simán elég egy mezei HD is.
Kevesebb pixelt kell számolni, gyorsabb lesz ezért játékokban, jobban kíméli az akksit, stb.
Ezek azért lényeges szempontok szerintem.

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#36) janeszgol válasza Jagon (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Ott a videó válasznak, amit linkeltem.

(#37) sampzon válasza csmiklos-45 (#25) üzenetére


sampzon
csendes tag

Cerkával nekem is érdekes lenne, Samsung Note 9-em döglődő félben van és nem válnék meg a stylustól, viszont kérdés, hogy lenne-e rá olyan fólia, ami vissza adja a papírszerű felületet.

(#38) #53058560 válasza Katorga12 (#3) üzenetére


#53058560
törölt tag

Navigation bar for android

https://play.google.com/store/apps/details?id=nu.nav.bar

Ez a csúcs

(#39) blueMerle válasza AxBattler (#32) üzenetére


blueMerle
veterán

Ha írsz eszközt, nagyon szivesen. Nem minden gyártónak van pl. tabletre, vagy épp ellenkezőleg, van amelyik kifiejezetten csak arra gyárt.

(#40) AxBattler válasza janeszgol (#30) üzenetére


AxBattler
félisten

Sikerült beruházni egyre? Tapasztalatok? :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.