Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17051) theboobaq válasza Neoteric (#17050) üzenetére


theboobaq
aktív tag

köszi a választ.

Akkor valódi megoldás nincs:(
Néztem keretet amibe beletudnám tenni de nem a legolcsobb :S
Amúgy elöbb átpakoltam a dolgot és most mintha halkabb lenne, de akkkor is zavar :S

(#17052) EkSYS válasza theboobaq (#17048) üzenetére


EkSYS
senior tag

gumibak a samsunghoz?

Eki - az eredeti

(#17053) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Olyat tudnál esetleg nekem mutatni? persze csak ha nem nagy gond :)

(#17054) Kicker


Kicker
senior tag

sziasztok
leszedtem a hd sentinel próbaváltozatát, mely az alábbi okosságokat írj aki.

INduláskor egyből:
A lemez felületén található 874 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 50 hibás szektort.
A lemez felpörgése során előfordultak problémák 393 alkalommal. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység).
A lemez felületén található 50 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

majd a rövid önteszt futtatásánál a státuszba beírja hogy:

Sikertelen az olvasó egység hibája miatt

Ez azt jelenti , hogy cserés a szerkezet, ha jól sejtem. :U

mod: a kondíció 1 %

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#17055) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Szeretnék egy ssd-t a gépembe, de nem tudom, hogy egyáltalán a gépem támogatja-e a sata II-őt. Ezt hogyan lehetne kideríteni a gépem szétbombázása nélkül, 2007-es laptopom van. Típusa: Acer Aspire 4315-051G08Mi.
Előre is köszönöm a segítséget, mert nem akarok kiadni 40-50 ezret olyan dologra aminek hasznát se tudom venni.

(#17056) liksoft válasza Kicker (#17054) üzenetére


liksoft
nagyúr

Garanciális csere nem, mint ahogy a program írja is. Majd ha az az 1% is eltűnik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17057) Kicker válasza liksoft (#17056) üzenetére


Kicker
senior tag

akkor ettől lehet, hogy a win 7 kb 6 percig tölt, és pl gigák mozgatásakor kifagy...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#17058) Imco válasza Neoteric (#17047) üzenetére


Imco
őstag

Nem számít különösebben. Figyeld a továbbiakban is. Ha nem változik örülj! :)

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17059) Imco válasza Kicker (#17057) üzenetére


Imco
őstag

Lehet.
Nem vitatkoznék Liksofttal, de ha korrekt jó kapcsolatban vagy a szervizzel v. kiskerrel, akkor elvileg megpróbálhatsz gariztatni. Nekem volt már sikerem így. 27% volt, visszaadták, majd elmondtam még 1x szépen nyugodtan. Srác megnézte és cserélte.
Csak hozzáállás kérdése.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17060) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Western Digital 1Terrás vinyót,pontosan ezt : WD10EARS
Feltelepítettem rá egy 64bites Win7-et,a telepítővel formáztam meg a vinyót NTFS-re.
Na most én tudom hogy ez a vinyó egy Caviar Green ami nem a gyorsaságáról hires,de ezt én sem gondoltam volna.Két particiót hoztam létre rajta,az egyik egy 100GB-os a rendszernek meg a programoknak,a másik meg a maradék a saját képeknek,filmeknek stb.
Most a régi vinyókrol másolgatom át az adataokat erre a vinyóra de ez valami borzalom.Olyan lassu mint a csiga! 17.7GB-ot 12perc alatt másolt át egy IDE vinyóról a második particióra,de pendriveról is hasonló a gyorsaság.
Ez a WD Caviar Green tényleg ilyen baromi lassu vagy valamit rosszul csináltam?
Letöltöttem egy Acronis nevü programot mert állitólag az segit.Bebootol és nem lehet vele csinálni semmit.Ott vannak a meghajtók,de nem lehet kijelölni egyet sem,és a next gomb emiatt nem aktív,igy nem lehet semmit sem csinálni csak kilépni a programból.

Mit lehet tenni hogy elfogadható gyorsaságu legyen ez a vinyó?

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#17061) ЯΞNΞGΔT


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon furmányos problémám van,már több helyen leírtam,de eddig senki nem tudott segíteni,megpróbálnám itt is...hátha
A gondom az lenne,hogy egyik napról a másikra nem akart bebootolni a a rendszer:
"Disk read error occured". Mivel gigabyte alaplapom van van egy kis opció bios betöltésénél,mégpedig az "express recovery" opció, ezt F9 nyomogatásával lehet futtatni,ha megnyomom boot közben akkor betölti a rendszert,ha nem akkor nem.
Na most a gond az,hogy alaplapot akarok cserélni,egy Asus-ra amiben nincs ilyen opció és egyszerűen nem tudom bootra bírni a rendszert.
Már mindent próbáltam,(fullra formáztam linux alatt a vinyót és újratelepítettem),próbáltam egy linuxos rendszer betöltővel indítani a windowst, de az is hibát ír ki,ha nem nyomok F9-et betöltéskor.Próbáltam rendszer helyreállítást windows cd-ről de az nem is látja a vinyót...nem talál rendszert.Biosban persze ott csücsül, és ha betöltöm a rendszert akkor is minden diagnosztika program azt mondja, hogy tökéletes.
Azt még ki is bírnám,hogy minden rendszer indításkor F9-et nyomogatok,de mint említettem Asusnál nem kivitelezhető.Próbáltam másik gépben ott második vinyóként (sőt a sajátomban is másodikként) windows azt mondja rá,hogy nem particionált terület akarom-e formázni,linux látja.
Ötleteket,javaslatokat bármi hasznos infót elfogadok,ha van olyan aki megosztaná.
Akár priviben is.
Előre is köszi mindenkinek! :R

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#17062) gamer13


gamer13
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 1tb samsung spinpoint f3 vinyom, eddig a régi gépemben nyelte az adatokat, egy 80gb vinyó társaságában amelyről a windows ment. Most beraktam az új gépembe előtte még létrehoztam rajta egy 60 partíciót, amin a win7 van, a maradékon meg az adatok.
Mindkét partíciót látja a win , tökéletesen tudom használni őket.
A problémám az lenne , hogy a vinyó viszont baromi hangos lett szó szerint "síkít" seekeléskór elviselhetetlen a hangja, ez eddig hangtalan lemeznek és mintha egy kicsit lomha is lenne.
Mi lehet a baja ?

Köszi előre is!

(#17063) Imco válasza Ghandi (#17060) üzenetére


Imco
őstag

Sokkal hasznosabb lenne ha az általános sirám helyett tényeket közölnél.

Milyen lap, milyen a másik vinyó, mennyi az a nagyon lassú, milyen az acronis és mit akartál csinálni vele segítségképpen? És akkor már nem ártana néhány screen a programokról sem amik látták, vagy nem látták, hogy tudjuk mit láttak! -teszt közben.

A leírtak alapján látom, hogy bosszús vagy és valami nincs rendben.
De ez alapján bármi lehet a baj.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17064) Imco válasza ЯΞNΞGΔT (#17061) üzenetére


Imco
őstag

Másik gépben installálni rá egy rendszert. Ott mit csinál?
Saját gépben másik vinyóra rendszer installál. Ott mit csinál?
Így meg is lesz a hibaszűrés irányvonala!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17065) Imco válasza gamer13 (#17062) üzenetére


Imco
őstag

Teszt progi mit mond?
Ház rezgés csillapítás?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17066) ЯΞNΞGΔT válasza Imco (#17064) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Hali!
Másik gépben még nem próbáltam rá rendszert rakni.
A sajátomban (amíg nem adtam kölcsön) egy 160gigás vinyóra feltoltam egy windows-t,és ha arról bootoltam be akkor látta a vinyót,de a partíciókat nem plusz azt írta ki,hogy nincs megformázva ha meg akartam nyitni.
Másik gépben nem tudom,hogy fog viselkedni,mert ugye írtam,hogy Asus lappal akarom használni ott nem tudok tovább jutni a disk read error-on nincs express recovery, a windows telepítő meg olyankor nem is találja meg a windows-t.Nem tudom ha új rendszert akarok telepíteni fogja-e látni.

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#17067) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Az mennyire normális, hogy egy vadi új winchester kerreg? :F

Egy Samsung F3 EcoGreen (HD105SI)-ről van szó.

(#17068) PPetya19


PPetya19
csendes tag

sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy a mellékelt képen a bekarikázott területen milyen jelet kap a winchester?

kép:

[ Szerkesztve ]

(#17069) Imco válasza ЯΞNΞGΔT (#17066) üzenetére


Imco
őstag

Pont ezt kéne kipróbálni.
Akár mobil rackben is beszúrhatod egy másik gépbe egy install erejéig.
A másik gép vinyóját húzzátok le addig!!!
Lehet hogy valami sata driver v vezérlő szórakozik.
Az elmúlt 3-4 év összes ASUS lapjának simán kezelnie kéne.
/Csak Asus intel gépeket állítok össze./

Ha szűz vinyó, új lappal, W7-tel nem indul el akkor nagy valószinűséggel beteg a HDD.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17070) Imco válasza S. Szabi (#17067) üzenetére


Imco
őstag

Semennyire!

Tápot, kábeleket ellenőrizd! Sentinellel megnézni!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17071) Imco válasza PPetya19 (#17068) üzenetére


Imco
őstag

Az elhelyezkedés alapján a motornak megy a táp.
Bár ez Liksoft asztala, majd javít ha kell.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17072) gamer13 válasza Imco (#17065) üzenetére


gamer13
csendes tag

Zajcsillapítás szempontjából 4 gumi bakon ül a winyo , tehát nem azzal van a gond szerintem. (aerocool rs-9 ház ).
Progival nem néztem csak a windows lemezkezelőjével, ott kifogástalannak írja.
Töredezettség mentesítővel néztem még meg ott a nagyobbik partíciót 5% mondja a kisebbik windows-os partíciót 11%-ra.
Milyen programmal nézzem meg ?

Kösz.

:R

(#17073) Imco válasza gamer13 (#17072) üzenetére


Imco
őstag

Szép a házad.
Sentinellel nézd meg. Abban vagy esetleg a gyári progiban módosíthatod az akusztikát. -ha engedi.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17074) S. Szabi válasza Imco (#17070) üzenetére


S. Szabi
őstag

Hát, HD Sentinel szerint semmi probléma:

Viszont, mióta Sentinellel megnéztem rajta ezt-azt, nem kerreg! Ez lehetséges? HD Tune-nal is végignyomattam egy File Benchmarkot, egy hangja nem volt közben, se másolgatáskor saját magán! :C

Most ezt meg tudja magyarázni nekem valaki? :Y

(#17075) S. Szabi válasza S. Szabi (#17074) üzenetére


S. Szabi
őstag

Valószínű akkor javult meg, mikor az Információk résznél, az akusztikai beállításokat megnyitottam, bár nem engedte állítani, és alapból is a leghalkabbon volt.

[ Szerkesztve ]

(#17076) gamer13 válasza gamer13 (#17072) üzenetére


gamer13
csendes tag

Lefutott a HD sentinel:

Olyan hangja van igazából mintha a fej a lemezen súrlódna.

(#17077) liksoft válasza gamer13 (#17076) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sebesség: driver, OS. Gondolom más mint a régi gépben.

A sípolás meg nem drive, hanem tápegység szokott lenni. Terhelésfüggő a hang.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17078) gamer13 válasza liksoft (#17077) üzenetére


gamer13
csendes tag

driver, OS más mint a régi gépben (jól gondoltad)
Amit most mondasz, lehet hogy van benne valami, mind a kettő alul van, közel egymáshoz.
Bár mondjuk az új konfigurácó kevesebbet fogyaszt, mint a régi, és semmi terhelésnél is van hang.
A táp egy Corsair vx450-es a régi konfigurációt simán viszi.( nincs hang)
A Másik oldalról, az új cucc hangja nagyon megjött 3Dmark06 közben és a hang is hasonlít arra ahogy az áram ívet húz.
Majd holnap kiszedem a winyót ,azt úgy is meghallgatom.

köszi :R

(#17079) Imco válasza S. Szabi (#17074) üzenetére


Imco
őstag

Nem, de megadjam a szla számom? :) ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#17080) S. Szabi válasza Imco (#17079) üzenetére


S. Szabi
őstag

Hát, ha gondolod, de mit kezdjek vele? :D

Kösz a segítséget

(#17081) creed13


creed13
tag

Hellosztok!

Egy érdekes és eléggé zavaró dolog ütötte fel a fejét nálam manapság.Van nékem egy kb 2 hónapos WD 15ERS (1.5TB)-os winyóm.3 felé van particionálva, amin a 3. partició csak torrentezésre van használva.Az elmúlt pár napban 4 torrent piros volt a progiban, ami nem zavart igazán, mert sokat osztok meg.Aztán pénteken itthon gépezés közben hallottam egy olyan pukkanó hangot, mint amikor egy kondi elszáll.Oldal lap levesz megnéztem és szaglásztam is, de semmit nem éreztem/láttam.Erre vasárnap reggel hallgatni akartam zenét netezés közben, és a zene akadozott.Utána akartam letölteni torrentről pár fájlt és elkezdte kidobálni, h I/O eszköz hiba és piros X a torrent mellett.Na ez már para volt.Hiába indítottam el, semmi, ugyan az a hiba üzi.Ami lent volt a wincsin fájlok és pirosak voltak megnéztem olvashatók-e, lehetett őket olvasni/másolni/kibontani és jók is voltak.Felmentem WD oldalára és leszedtem a WinDlg progit, lefuttattam a quick és az extended tesztet is.Mind 2 azt írta, h minden oké.Plusz csináltam töredezettségmentesítést is ami le is futott gond nélkül.Na innentől kezdve nem tudom mi lehet a gond?Ez a WD progi egyébként mennyire megbízható?Ja és az I/O hibát a torrent progi mai napig dobálja véletlen szerűen.Köszi

Ha én éhes vagyok, akkor neked nem lehet igazad!

(#17082) varsam


varsam
őstag

üdv
egyik haveromnak volt egy kis adatvesztése, ami a win-t érintette. HDTune-t futtatva az alábbi eredményt kapta. Sajnos nem ment végig a teszt vmiért (lehet ő bénázta el, nemtom, de sztem annyira nem lényeg.)
Ez az eredmény jött le:
[link]
Lehet valamit kezdeni a vinyóval, és ha igen mit? A kukába dobáson kívül :)

(#17083) Ghandi válasza Imco (#17063) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Nem tudom ez miben változtat de akkor itt az adatok
Vinyó : WD10EARS vadonat uj.
Lap : Asrock G41M-S a legfrisebb BIOSal.
A másik vinyó szinte tök mindegy milyen.Most két Pata vinyóra vannak mentve a dolgok,arról menteném vissza,de mindegy hogy miröl akarok irni erre a vinyóra az ugyan olyan gyors,pendrive-ról is és ha ezen a vinyón belül másolok akkor is.
Win7 64bites van fent,most hogy a hardver és hang menüben kikapcsoltam az energia gazdálkodást kicsit gyorsabb lett,de még igy is siralmas.20-25MB/mp az álltalános sebesség bármiröl irok erre a vinyóra.Tettem egy próbát és ezen a vinyón egyszerüen megdupláztam egy mappát.Ugyan ezzel a sebeséggel csinálta azt is,szóval pertición belül is ugyan az.
Az acronis progi amit irtam azt a WD oldalról szedtem le,a Caviar Green vinyóknál a downloadból.WD algin a progi neve.
A program szerint a meglévö particiókkal optimalizálva vannak,ezért nem lehet mit csinálni a programban csak kilépni.Cseréltem SATA kábelt is egy ujra hátha az a baj,de nem.
Screenshootokat nem tudok feltenni mert most nem vagyok a gépnél.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#17084) Imco válasza creed13 (#17081) üzenetére


Imco
őstag

A Windlg a hivatalos wd progi hiba szűrésre.
Sentinel mit lát?
Táp, kábelek ellenörzése. Másik gépbe teszt.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17085) Imco válasza Ghandi (#17083) üzenetére


Imco
őstag

Első körben talán tápot próbálnám kizárni.
Másik gépben simán egy copyval megtesztelni.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17086) liksoft válasza varsam (#17082) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tisztességes tápellátás mellett a teljes felületet többször át kéne írni. Az írások között végigolvastatni. Vagyis, alapos tesztnek kitenni. 4-5 ciklus után kiderül, hogy hibás tápellátás miatt keletkeztek a felületi hibák, vagy a drive gyengélkedik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17087) varsam válasza liksoft (#17086) üzenetére


varsam
őstag

Értem, köszi. Amúgy egy Fusi laptopba teljesít szolgálatot.
Van valami program erre, amivel végig tudom írni az egészet, vagy szimplán kezdjek el filmeket másolni rá?

(#17088) liksoft válasza varsam (#17087) üzenetére


liksoft
nagyúr

Laptopból ki, asztaliba be. Vagy ha van CD/DVD miről tud indulni, akkor maradhat. Előtte azért a csatlakozók tisztítása mindenképpen plusz pont! Nagy valószínűséggel a Hirens CD-n találsz hozzá progit.

Az egész felületről van szó, minden megy a levesbe! Az OS is! Ha jónak minősül, a rendszert újra kell telepíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17089) varsam válasza liksoft (#17088) üzenetére


varsam
őstag

kössz, megpróbálom.

(#17090) lothar81


lothar81
csendes tag

sziasztok
laptop winyóval van gondom. A gép belassult, majd miután nem találtam semmi kártékony programra utaló jelet (spyware,vírus), lefuttattam egy surface test-et amely egy sereg bad sectort mutatott ki, az adatok jórészét sikerült kimentenem azomban szeretném valahogy leformázni a lemezt hogy ujraparticionáljam oly módon hogy kihagyom a hibás szektorokat. A sektorjavító progik a hirensről rendre lefagynak 14 százaléknál a formázóprogikkal együtt. Mi a teendő szerintetek? Low level format vagy hasonló? A hard disc regenerator 1.7 is lefagy, az 1.5 nem fagy le egyedül viszont 3 napig tesztel és nem javítja ki amit talál. Mi a teendő? :F
Köszi előre is

(#17091) Imco válasza lothar81 (#17090) üzenetére


Imco
őstag

Veszel egy új vinyót!
/Előtte esetleg még egy asztali gépbe megnézed./

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#17092) lothar81 válasza Imco (#17091) üzenetére


lothar81
csendes tag

Hát az új vinyó is egy lehetőség...ezen gondolkodom épp. Nos akkor előbb megpróbálom az asztaliban, hátha mégis akarja az igazságot csak még nem tud róla bár kétlem :DDD ...

(#17093) S. Szabi válasza S. Szabi (#17074) üzenetére


S. Szabi
őstag

Hát ideiglenesen volt csak jó, ma bekapcsoltam a gépet, és ugyan úgy folytatta tovább, szóval passz. (HD Sentinelt is leszedtem, feltettem, nem változtatott a helyzeten)

De legalább tudjuk, hogy valószínűleg nem a winyóval van gond, mert akkor nem tudott volna hangtalanul működni.

Tápkábelt néztem, átraktam másikra, azon is csinálta, holnap lesz LanParty, szóval meg tudom nézem másik tápokkal is, az e a probléma

Ezen kívül mi lehet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#17094) Ghandi válasza Imco (#17085) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Köszi!
Az a bajom hogy nekem csak ez az egy gépem van itthon meg egy laptopom,ahoz meg nem tudom csatlakoztatni sehogy ezt a vinyót.Azért furcsa nekem ez az egész mert elötte 2darab 160GB-os SATA vinyó volt ebben a gépben és azokkal gyors volt minden,most meg ez az egy vinyó van a gépben ami ráadásul green is azaz kis fogyasztású de ez meg...
Tápom egy chieftec 450es.
Engem igazából ez az advanced format dolog izgat.Nem lehet hogy emiatt variál valamit a win?Elméletileg a win 7 már teljes mértékben kezeli ezt a fajta formatálást,csak az XPnél lehetnek problémák.De aztán lehet hogy a win 7sen kezeli rendesen?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#17095) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

egy olyan gond ütötte fel a fejét, hogy a gépre kapcsolt külső HDD nem indul. Fujitsu Siemens S08F1501 modellről van szó. 2 gépre is csatlakoztattam, kb 2perc múlva indult csak el az automatikus lejátszás, ennek leállítása fél percig is eltart. Megnyitni nem tudom a meghajtót, ha a lemez tulajdonságait akarom előhívni, akkor a meghajtóra húzva az egeret a total commander sem válaszol, a HDD néha villan egyet. Jobb klikkre 2 perc múlva előjön a menü, a tulajdonságokra kattintva ismét percek telnek el, majd azt írja ki, hogy a file rendszere RAW, szabad/foglalt terület/kapacitás pedig 0 byte. Persze a lemezellenőrzést se tudom lefuttatni, mert simán bezárja.
Sérülhetett a filerendszer? Megmenthető valamilyen módon?

Köszi,
Péter

(#17096) gamer13 válasza liksoft (#17077) üzenetére


gamer13
csendes tag

Sajnos pont ráhibáztál, a tápegység a ludas.
Kicseréltem a tápot egy FSP bluestorm II-re és megszünt a ciripelés,
meg jobban meghallgatva tényleg a corsair táp csinálja a műsort.

"SZÉGYELD EL MAGADAT" CORSAIR. :((

Azért egy ilyen minőségi táptól nem várna ilyet az ember, igaz mások is panaszkodtak már rá a corsair tápos fórumban.

Kösz a segítséget mindenkinek, aki segített :R

(#17097) liksoft válasza gamer13 (#17096) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem FSP csinálja. :D Innen ismerem. Egy tekercs nincs tökéletesen műgyantával kitöltve (impregnálva), és a tekercs megszólal. Ettől még hibátlan, és nem a tápgyártó, hanem a beszállító a "ludas".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17098) Imco válasza Ghandi (#17094) üzenetére


Imco
őstag

Lehetni lehet, de nem valószínű!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17099) Ghandi válasza Imco (#17098) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Irtam a microsoftnak és aránylag elég hamar válaszoltak is.
Ma jött egy mail tőlük hogy a hiba nem ismeretlen számukra stb,stb tralala....a lényeg hogy küldtek egy hibajavítást! Illetve egy linket ahonan leszedhetem,meg egy jelszót mert jelszavas tömörített adatról van szó.
Leszedtem,felraktam és....valamivel jobb de nem az igazi még igy sem.
Eddig volt olyan 20-25MB/mp most lett 30-35MB/mp :DDD
Az az érdekes hogy a másolásnál kb 60MB/mp gyorsasággal indul aztán elkezd szépen lelassulni.Kb 4-5mp alatt eléri a 30MB/mp-t és azután azon marad :(
Azon gondolkodtam hogy mi lenne ha átjumperolnám a régi fajta formázás emulálására(512B) és nem ezt a 4KB-os advanced formatot használnám.
Kiváncsi vagyok akkor változna e a gyorsasága.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#17100) Hadi


Hadi
tag

Sziasztok

Remélem tudtok segíteni

A történet 2 évvel ezelőtt indul amikor is kapcsoltam be a gépet és nem indult a windows. Elvittük szervizbe meg csinálták majd 2 napra rá megint szar. Persze lehúztak 10000ft-tal.
Semmi látható hiba 1ik napról a másikra nem indult. Azóta itt áll a gép porosodik.
A Lényeg:
A gépben 320gb os samsung winyó van. Próbáltam rá rakni új windowst. Az xp vel addig jutok hogy formázás, ideiglenes fájlok másolása, majd az első restart után kiirja, hogy lemezolvasási hiba, és kész.
Próbáltam win7et is. Ez frankón feltelepül minden ok, már megörültem, erre kikapcsolom, majd be, és bejön az indítási javító program lefut majd kiirja, hogy nem tudta megjavítani. Próbáltam rendszer visszaállítást az sem működik.
Betettem a régi kis 40gb-os samsungot (szegény már nagyon bad sectoros) erre bezzeg felmegy az op rendszer. Felraktam a hd sentinelt és a 320as hddre 100% kondiciót ír. Akkor miért nem bootol rajta a windows?

Remélem tudtok segíteni mert már nagyon idegesít.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.