Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17451) Imco válasza anonym1s (#17447) üzenetére


Imco
őstag

Cseréld ki a tápot, vagy tedd másik ágra a hálózaton! Típus megjelölés nélkül ez így elég kevés.
Egyébként sem ez lesz a Te topicod.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17452) audi100td válasza audi100td (#17435) üzenetére


audi100td
nagyúr

Erre nincs valakinek otlete? :F

(#17453) Imco válasza audi100td (#17435) üzenetére


Imco
őstag

Az alaplap hibát nem látom indokoltnak.
Inkább gyenge tápellátást feltételezek.
Esetleg a WD-t betehetnéd egy asztali gépbe, hogy ott hogy viselkedik.

Illetve lehet Liksoft többet lát benne, ha megérkezik.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17454) audi100td válasza Imco (#17453) üzenetére


audi100td
nagyúr

Koszi, laptopnal lehetseges ilyen jellegu hiba? Megis csak egy ThinkPad :B , a WD tokeletesen megy a T42-es gepemben, vagy meg csak azon nem jott elo. Mondjuk ma meg a T61-ben sem jelentkezett a hiba, egesz delutan ment a gep, nem vacakol mindig. Esetleg meg az a tippem, hogy a kinai vinyokerettel nem stimmel valami es a T61 erzekenyebb ra.

A Seagate vinyo problemaja is taphibara utal? Annal mukodes kozben semmi kulonoset nem vettem eszre, de nyugtalanitanak a SMART adatok.

Tisztara be vagyok sokallva, most vettem a gepet es megy a szivas. :(

[ Szerkesztve ]

(#17455) Pazolini válasza Zoli_2010 (#17449) üzenetére


Pazolini
senior tag

Olvass vissza egy-két lapot, sztem demon686-nak volt nagyon hasonló a problémája.
Nem szoftveres a gond, hanem VIA kártyával vhogy nem megy az összjáték ezeknek a nagy szektoros HDD-knek.
Ha NCQ-probléma lenne, jeentkezne vsz azon a gépen is, amellyel leformáztad.

Azért tedd vissza, s nézd meg abban a HW-környezetben, hogy a VIA-s gépen ráírt adatok nem sérültek-e; az eredetileg rátetteknek jónak kell lenniük.
A VIA-s gép adatait pedig más eszközzel vidd át az új Samu vinyóra. ;)

(#17456) Cadal válasza Imco (#17450) üzenetére


Cadal
őstag

Valós a 8 óra működési idő. Szerencsére épp csak üzembe helyeztem volna. Céges cucc, úgyhogy megy vissza gariba. :R

#17445 audi100td: köszi, az lesz.

(#17457) Imco válasza Pazolini (#17455) üzenetére


Imco
őstag

Nem a VIA, ha nem a SATA I VIA a probléma.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17458) Imco válasza audi100td (#17454) üzenetére


Imco
őstag

Nem. Nem jellemző a laptopnál a táp probléma. Ezért is a WD-ről beszéltem inkább.
Lehet még kábel hiba vagy simán az OS is megtréfálhat, esetleg driver probléma.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#17459) liksoft válasza Sk8erPeter (#17446) üzenetére


liksoft
nagyúr

NTFS partíción van egy kitüntetett file, az MFT. Ez a file tartalmazza a lemez file adminisztrációját. Objektum orientált kialakítású, így eléggé összetett. Ez nem gond, ha nem nő a mérete az egekig. Ilyenkor ugyanis a file-ok elérése több időt vesz igénybe. Mivel a mai rendszerek egy egyszerű text állomány megmutatásához is "ezerötszáz" file-t nyitnak meg, nagyon nem mindegy egy-egy MFT mérete. Ha a "felesleges" adatok (temp, file-cache) másik partícióra kerül, az OS MFT-je csak a rendszerhez szükséges adminisztrációt tartalmazza, így a lehető leggyorsabban tud vele az OS dolgozni. Az indulástól a böngészésig mindenre kihat. A swap partíció erre tökéletes lehet. Ha itt is sikerül 65 ezer alatt tartani minden esetben a maximális file-számot, nem szükséges formattálni, csak a felesleget törölni.

Egy HDD esetén a fejmozgatás a legtöbb idő. Ezért, ha a felhasználási területeket (OS, programok, adatok, swap, temp, cache) sikerül több drive között optimálisan szétosztani, valamint az adminisztrációt (file-ok száma) nem engedjük az egekig duzzadni, akkor viszonylag gyors, kézben tartható rendszert kapunk. Persze az egyéb rendszertakarítások is szükségesek.

Az automatikus CHKDSK és DEFRAG viszont kerülendő. Ezer futásból ha egyszer okoz gondot, akkor viszont nagyot. Sérült adminisztráció ha olvasható, azért okoz gondot, mert a hibás adatokat hiszi jónak, és a jót javítja hozzá (talán nem kell magyaráznom). Ha viszont a drive írása nem tökéletes, akkor a nem olvasható adatok miatt próbál javítani, ami megint nem olvasható, és ezt is javítja. Mindaddig, míg van mit. :D

A DEFRAG és előtte a CHKDSK hozzá tartozik az időnkénti karbantartáshoz, amikor a cache és temp is ürítésre kerül. Ha a legkisebb esély van a hibára, vagy régi mentésünk van, akkor a karbantartást az adatok mentése is előzze meg.

Szintén óriási hiba, mikor a 7/24-ben menő gépeket mentés nélkül állítják le. Ott ugyanis az indítás kritikus lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17460) liksoft válasza anonym1s (#17447) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az erősítő tápszűrése nem tökéletes. Lehet még árnyékolási gond is, ha nagyon közel vannak egymáshoz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17461) plaschil


plaschil
aktív tag

Üdv nektek!

Van egy 2,5"-os USB-s külső házam benne egy vinyóval. A kérdésem az lenne, hogy miért csak az alaplapi USB-ről kezd felpörögni a vinyó. Az előlapi USB-re kötve csak halkan kattog folyamatosan, a külső házon a led világít egyebet nem csinál. Kevés feszt kapna? :R

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#17462) liksoft válasza audi100td (#17452) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sokat gondolkoztam, és csak megérzésem van. Ha használtan vetted, nem tudod az előéletét. Volt-e takarítva, takarón használták-e (megfőzték), akku/230 használat aránya (tápellátás hol és hogyan öregedett). Két variációt tartok elképzelhetőnek.

1. Megfőzték, vagy nagyon szélsőségesen használták. Ettől a tápellátás, és a gyors alkatrészek a drive-ok környékén öregedtek. Nem képesek tökéletes működésre. (Ha jól néztem utána, 3 éves típus, 3 év garanciával. Sajnos ez is figyelembe veendő az újabb laptopok esetén. Úgy mondanám, nem az utókornak tervezik. Legjobb példa erre az utóbbi idők netbook-jai, melyekben az aláméretezett táp sok HDD problémát okoz.)

2. Nem mindegy a drive típusa, és firmware verziója. Vannak laptopok, melyeknél a gyártó kiadott a drive-hoz frissítést. Erre a nem teljesen kompatibilis meghajtás miatt lehet szükség. Itt kell megemlíteni, hogy nem teljesen kompatibilis driver is okozhat problémát.

Ja, kompatibilitás. Vannak határok (időzítés, táp) melyeken belül kell lennie az eszközöknek, és akkor kompatibilisek. Igen ám, de az egyik alulról, a másik felülről közelíti az ideális értékeket. Hőmérséklet, öregedés, gyártási pontatlanság, beszállítók hibája (nem tudja a termék a katalógusban leírtakat - tipikus példája a Quantum lct széria motormeghajtó IC kipukkanása) miatt ezek az értékek tovább tolódhatnak. Így szerencsétlen párosítás alkalmával bizonytalanság rossz esetben tömeges hiba jelentkezik.

Javasolni tudom, laptop szakszerviz megkeresését, hátha ott tudnak segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17463) audi100td válasza Imco (#17458) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem akarom elkiabalni, de ugy tunik az okozta a galibat, hogy moddolt BIOS volt a gepen, mivel a Sata csatlakozo szoftveresen vissza van fogva SATA1-re es SSD-nel nem art ha ki van hasznalva rendesen, de ezek szerint meg volt az oka, hogy miert tiltottak le, vagy szimplan hiba van a modbios-ban. Koszi a segitseget.

Egyebkent ez a "Reallocation Event Count" milyen problemara utal? Seatools szeint hibatlan a vinyo...

(#17464) liksoft válasza Cadal (#17456) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a tápellátás okozza a gondot, akkor az új is ugyanilyen hamar meg fog halni. Jó lenne tudni, miért teszed be az új drive-ot. Meghalt az előző? Ha igen, akkor a drive előtt a tápegységet KELL cserélni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17465) liksoft válasza audi100td (#17463) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor az előző válaszomból a 2. pont a találat.

Mi az, hogy MODDOLT BIOS? Laptopot NEM buzer@lunk! Főleg IBM szinte tutira csak rontható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17466) liksoft válasza plaschil (#17461) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. Olvass vissza, többször lett leírva. Y USB kábelek környékén keress. Olvass el több hozzászólást is, nincs mindenhol minden leírva!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17467) plaschil válasza liksoft (#17466) üzenetére


plaschil
aktív tag

Ahm. Értem. :R

Akkor az előlapi kevés feszt ad, azzal nem szeretnék sz@rakodni. Viszont szeretném használni a vinyót úgy hogy nem kell a gépet ki-be húzogatnom a helyéről meg forgatni meg emelgetni, asztal alá bújkálni minden egyes használatkor. Ha vennék egy USB elosztót és csatlakoztatnám a hátlapi USB kivezetéshez, vajon mennyi feszültség lenne az elosztó USB kivezetésein? Onnan működne 1db USB kivezetéssel? :U

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#17468) liksoft válasza plaschil (#17467) üzenetére


liksoft
nagyúr

A hátlapi ad jó esetben 500mA-t. Erre teszed ezt az "eszközt", amiben van elektronika, és tovább osztja az áramot. Legtöbb esetben 100mA-re csatornánként. Vagyis, annyit sem fog kapni a drive, mint elöl. Ha már veszel valamit, miért nem egy Y kábelt ([link]), amit a leírtak szerint fixre építesz a gépedbe. Ha meg a drive-ot akarod használni, az előre lógó kábelre csak rádugod. :F

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17469) kbalazsa


kbalazsa
senior tag

Sziasztok!

Azt vettem észre, a hogy az oprendszer időnként homokozik, egy-egy film megakad, egy-egy torrent crc hibás lesz egyik pillanatról a másikra, illetőleg egy-egy fájl olvashatatlan. Két dolgot léptem; 1, lementettem mindent (amit lehetett) 2, feltettem egy sentinelt.

Ezt mondja:

Verdikt? Garizható?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#17470) kis59 válasza kis59 (#17356) üzenetére


kis59
csendes tag

Sajnos hiába reménykedek, hogy ír valaki valami hasznosat.........
(17356 sz.)
Addig küzdöttem ,hogy már a 20 GB-os alól sem megy
HELP! Nem tudok otthon dolgozni.......

(#17471) liksoft válasza kbalazsa (#17469) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

NEM! NEM GARIZHATÓ! ELOLVASTAD AMIT KIÍRT A PROGRAM? OTT ÍRJA!

Sokadszorra is a tápellátást vizsgálnám meg!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17472) liksoft válasza kis59 (#17470) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem átalakítót, hanem új gépet kell venni. Nem mainak írod, de a típust sem adtad meg (így hogyan szüljünk bármi értelmeset?), ellenben az Asrock egyes darabjainak a kondenzátorai elfáradnak, ilyenkor összevissza bizonytalan működés és indulás a jellemző hiba. Ez a tápegység öregedésével is előállhat.

Megoldás: Új tápegység és alaplap (hozzá proci és memória - ha nem rakható át).

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17473) plaschil válasza liksoft (#17468) üzenetére


plaschil
aktív tag

Van ilyen végű Y kábel?
A másik csatija a háznak beépített, a vége USB-A

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#17474) liksoft válasza plaschil (#17473) üzenetére


liksoft
nagyúr

Van ilyen is.

Meg ilyen is.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17475) kis59 válasza liksoft (#17472) üzenetére


kis59
csendes tag

Köszi a választ!
Igen, elfelejtettem, pontosabban: nem emlékeztem rá, mert nem otthonról írtam (most se). Bár nem egy új gép (az alaplap, táp 3 éves), nem agyonnyúzott, nagyon sokat nem megy.

A napokban megpróbálom akkor egy másik alaplappal, most új rendszerre nincs pénzem, mert erős nadrágszíj van....

(#17476) liksoft válasza kis59 (#17475) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha "olcsó" táp van benne, és állandóan kapja a 230-at, akkor a tápegység mindenképp cserére érett. Ha ugyanis jól sejtem, annak is köze van ehhez az állapothoz. Így alaplap csere esetén az is rövidesen az "örök vadászmezőkre" távozhat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17477) Imco válasza kis59 (#17475) üzenetére


Imco
őstag

Egy 3 éves alaplap, táp, a sima létével is lehet agyonnyúzott. Főleg ha alsó középkategóriás, gyenge a hűtése, vagy a 220v hálózat x@r.

Nagyon sok oka lehet, ezért is kéne sok info.
Ne adj isten, az adatlapot kitölteni.

Szerintem...

*****
Liksoft rám vert sebességben! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#17478) kbalazsa válasza liksoft (#17471) üzenetére


kbalazsa
senior tag

NYUGALOM, csak kérdeztem. Elolvastam mit írt. Ellenben a HDD állapota folyamatosan romlik, azóta már a szövegben szereplő összes szám másként néz ki. Meglehetősen könnyűnek tűnik egyébként az állapotán rontani: egyszerűen csak használnom kell, másolni, oprendszert elindítani rajta, stb.

A tápellátást vizsgáltam, mértem, de biztos ami biztos cseréltem is egy próba erejéig. A táp jó, a hálózatot kizárhatjuk, mert a gép szünetmentesen lóg.

Szóval a tendencia szerintem látható.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#17479) kis59 válasza liksoft (#17476) üzenetére


kis59
csendes tag

Sajnos igen, a lehető legolcsóbb.......
Ha nem tartanálak fel vele, de tudnál egy viszonylag baráti árú tápot ajánlani?
Nincs túl sok fogyasztó: az alaplapon kívül, jelenleg egy vinyó (de kettő kellene, hogy menjen), FX 5500-as videókártya, néha USB-ről külső vinyó, egy ősrégi DVD-író (ez lehet, hogy még "nagyfogyasztó", de az újabbak hamar kipurcantak, így mindig visszakerült a "nagy öreg")

(#17480) Free04


Free04
tag

Üdv!

Lemezkezelő ezt látja, hogyan tudnám formázni/particionálni (Lemez 0)?

[ Szerkesztve ]

(#17481) Thrawn válasza Free04 (#17480) üzenetére


Thrawn
félisten

Jobbklikk -> formázás?
Vagy ha így nem oké, akkor jobbklikk -> partíció törlése, majd partíció létrehozása és formázása (opcionálisan betűjel hozzárendelése).

Ez az amelyik RAW formátumú, ugye?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17482) Free04 válasza Thrawn (#17481) üzenetére


Free04
tag

Jobb klikkre csak ezeket adja be: Konvertálás dinamikus lemezzé, konvertálás GPT lemezzé, Leválasztva, Tulajdonságok, Súgó

szerk: Nem.Lemez 0(legfelső). Mi az a raw?(valamilyen raid?)

[ Szerkesztve ]

(#17483) kis59 válasza Imco (#17477) üzenetére


kis59
csendes tag

Neked is köszi! Az adatlapot pótolom, sajnos fejből nem emlékszem rá, ha otthon leszek, felírom.
A gép amúgy látszólag rendben működik (most a régi, IDE-s 120 GB-os vinyóval megy, de ezt már nagyon "kihíztam")
Azért is vettem (ősszel) SATA-s winchestert, hogy ha majd egyszer új alaplap kell, akkor azokon már nemigen lesz IDE csatlakozás.

A hálózat földelését fogom ellenőrizni, mivel eléggé össze-vissza tákolva van a ház.

(#17484) Thrawn válasza Free04 (#17482) üzenetére


Thrawn
félisten

A legfelsőt nem fogod tudni Windows alól formázni, mert ezen van a rendszer (ami maga alatt nem vágja a fát).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17485) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Egy régi am2-es lapba A7N8X-X raktam egy pci sata bővítőt. Egy sata2-es vinyót redukálva szeretnék róla bootolni. Eddig sikertelenül. Korábban azt olvastam a boot szektorokkal kell vhogy játszani. Vki azt írta tilsam le a ide portot, de nem találok ilyen pociót a biosban. Remélem tudtok segíteni.

(#17486) plaschil válasza liksoft (#17474) üzenetére


plaschil
aktív tag

Megoldva egy ilyennel a hátlapi USB-ből.

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#17487) liksoft válasza plaschil (#17486) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt hosszabbítónak mondják, amin ugyanúgy esik a feszültség. Ha bizonytalanná válik a drive, nem fogok csodálkozni. :( Nem véletlen a dupla tápellátás az Y kábelnél. Sőt, a két csatorna használata egy helyett, hiába Y.

Szerk: Azért valamivel jobb mint egy előlapi.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17488) liksoft válasza Imco (#17477) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Kezdem úgy érezni, tisztára felesleges elmondani mi miért van. Úgysem hiszik el. :o

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17489) Free04 válasza Thrawn (#17484) üzenetére


Free04
tag

2 hdd van, lemez 0 (amivel gondom van) és lemez 1, amin van a rendszer és a maradék hely(C,D)

(#17490) Thrawn válasza Free04 (#17489) üzenetére


Thrawn
félisten

Tipp: ne a "Lemez 0 boxra" kattints, hanem a mellette lévő szürke sávra (ahol a többinél a partíciókat mutatja).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17491) Free04 válasza Thrawn (#17490) üzenetére


Free04
tag

Ott nem reagál se jobb, se bal egérre.
Köszi h próbálsz segíteni.
Esetleg tudsz valami progit, amivel partícionálni, vagy formázni tudnám?(partition magic?)
Win7 telepítőlemezével sem látja, de pl a BIOS igen.

(#17492) kis59 válasza liksoft (#17488) üzenetére


kis59
csendes tag

Én értem, megpróbálom végigzongorázni a dolgokat....
A gépem otthon napi 1-2 óránál többet nem megy, ellentétben a cégessel, ami egész nap. Az sem egy bajnok, de ennek ellenére 7 éve megy hibátlanul. Most cserélték le egy korszerűbbre.
Az nekem a furcsa, hogy az otthoni hibátlanul dolgozik a régi formájában, ugyanarról az IDE portról is. Csak a SATÁ-val van gondja egyik napről a másikra.
Bootolásnál még látja, hogy (név nélkül) van egy IDE winchester (bár lehet, hogy ezt az átalakító okozza).
Utána bejön a win bejelentkezés (ezt nem a winchesterről kell betöltenie?), aztán fekete képernyő.
Én kizárnám a táp/alaplap hibát. Nem valami driver szállt el ? BIOS?
AMI BIZTOS:
A SATA vinyó jó, mert a mk.helyemen rendben működik.
A gép korábbi állapotában rendben működik.
Az IDE/SATA átalakítóval sem lehet gond, mert a másodikkal is ugyanaz a helyzet.

A gépbizonytalanságnak sem nevezhetném, mert következetesen vagy igen, vagy nem.

Ami gyanakvásra ad okot:
az "elszállás" előtti nap kb. 150 GB-nyi állomány "szerveztem át" (új könyvtárstruktúrába, illetve a 120 GB-oson lévő anyagok.
Valahol itt lehet a bibi

(#17493) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!

A gépem egy halk zizegő hangot ad mikor mozgatom az egeret. Mi lehet ennek az oka? Nem valami meghibásodás előjele lehet?

(#17494) liksoft válasza Free04 (#17491) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hol volt eddig ez a drive?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17495) liksoft válasza VaMik (#17493) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, hanem a terhelésfüggő tápellátás szokta okozni. Tápegység körül hallgatózz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17496) liksoft válasza kis59 (#17492) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha jól értem, a 120-ra is ismét feltetted. Javítottad, vagy 0-ról installáltad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17497) Free04 válasza liksoft (#17494) üzenetére


Free04
tag

Hogyhogy hol?
Nemrég került hozzám a masina, én meg a megszokott módon feltettem rá a win7-et.
2x500gb hdd (lehet h raidben volt, nem néztem, ha igen az okozhat ilyet?). win7 lemezről töröltem az összes partíciót, majd létrehoztam egy 30gb-osat e rendszernek és erre elkezdtem felvenni a rendszert, majd mikor a többi helyet formáztam volna a lemezkezelőben a linkelt kép fogadott.
Most elkezdtem újra felvenni win7-et és ahol választani kell h hova vegye a rendszert, ott sem jelenik meg csak az egyik 500-as hdd. Nem tudom mi van, ilyennel még nem találkoztam

(#17498) liksoft válasza Free04 (#17497) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerk: Azt hittem, a hűtőben, ami a zsiráf gyomrában volt, mielőtt a rinocéroszt lelőtted volna a makákóval. :W

Jéééééé! A RAID bejegyzés miatt nem tolerálja a rendszer, hogy csak úgy buheráld? Hogy mik vannak!!!!!

Igen!

Ha az elején írod, akkor már a végén lennénk. A gyári tesztprogramot engedd rá, írásra. Le fogja gyalulni a bejegyzést, és utána már kezelhető lesz. Mint egy kisbárány. (Legalábbis remélem. :D )

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17499) anonym1s válasza Imco (#17451) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nem akarom kicserelni a tapot, meg akarom javitani! Ha ki akarnam cserelni, nem irtam volna ide :)
Csinaltam kepet a tipusarol meg a belsejerol. Remelem segit valamit. Ha a tap kimeno 5V es 12V-ra raknek egy-egy 100nf kondenzatort az megoldana?

(#17500) Free04 válasza liksoft (#17498) üzenetére


Free04
tag

Nem igazán volt pontos a kérdésed, ezért nem tudtam rá válaszolni.
Raid nem tudom h mi fán terem és az sem biztos h az volt rajta, csak lehetséges, mert 2 uakkora vinyó van benne.
Az egész hozzászólásodból 1 szó értelmes és segítő, az hogy:igen.(már ha a raidre írtad)
Minek a gyári tesztprogiját kellene ráereszteni?

Leszedtem a partition wizard nevű progit, ott engedte formázni, így működik.

Köszi Neked és Thrawn-nak a segítségért.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.