Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18101) liksoft válasza Mr.Peter (#18100) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Igen, várható. Gratulálok, hogy megvannak az adatok. Ennek menete érdekes lenne! Ugyanis úgy tűnik, nem volt USB chip szintű kódolásod, ami a WD esetén szokásos. Vagy változtattak, vagy változtattak. Mikori az eszköz? (Megpróbálom időrendbe tenni a változásokat.) Előre is köszi!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18102) Mr.Peter válasza liksoft (#18101) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Ez egy ADATA NH92 típusú 500Gb-os USB-s wincsi, amiben egy 2009.12. havi Samsung HM500JI(B) HDD van. (trükkösen volt összerakva, kb egy fél óráig bénáztam amíg sérülés mentesen sikerült szétszednem [nem akartam szétbarmolni] )

A HDD-t 2010. decemberében vettem, van még rá több mint 18 hónap garancia.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#18103) Mr.Peter válasza liksoft (#18101) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Kép1
Kép2
Kép3
Képek a kütyü elektronikájáról.

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#18104) Lakers


Lakers
tag

Skacok

Ha a HD Sentinel Felületi TEszt esetén a winyóra, a lemez felületi térkép nem töltődik, és folyton azt írja alul, hogy ! Hiba: 23 Adathiba [CRC], Szektor {szektor szám}, és a progi folyton lefagy.

Akkor mit jelent ez a winyómra nézve? Mehet a kukába? :R

(#18105) liksoft válasza Lakers (#18104) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet. A program súgójában már megkerested mit ír? (Help.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18106) Lakers válasza liksoft (#18105) üzenetére


Lakers
tag

Semmit sem találtam a hibatípusokról...

(#18107) liksoft válasza Lakers (#18106) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyáltalán mint hiba, százalék, garanciális feltételek, stb....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18108) tomazin


tomazin
veterán

Tudtok esetleg olyan programot ami azt tesztelni,h a vinyónak folyamatos-e az elérése?
Csak mert a tvre rá van kötve,és folyamatosan dobálja fel,hogy elveszti, a gépen meg ezt nem veszem észre,hdd regeneratorral meg sentinellel is végignézettem,de nem talált semmit,viszont a szektorolvasáshoz nem kell a folyamatos elérés...

(#18109) liksoft válasza tomazin (#18108) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha Green (5400rpm), akkor elmehet "szundikálni" a drive, amit a TV esetleg időhibával érez, és nem tolerálja. Ez a funkció nagy valószínűséggel letiltható a drive-ban, nézz utána.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18110) tomazin válasza liksoft (#18109) üzenetére


tomazin
veterán

Nein.
Kaptam egy régi laptop vinyót, és ahhoz vettem egy racket. De rájöttem mi az ami folyamatos adat:stream buffer nélkül. És a gépemen is meghal. A laptop pata vinyót rá lehet valahogy eszkábálni asztali gépre direktbe,hogy rájöhessek,h esetleg a rack-e a rossz,vagy a vinyó?

(#18111) dodopek


dodopek
addikt

sziasztok!
Sikerült teljesen elbarmolnom a hdd-t.Nem tudom mit csináltam,de valami nem stimmel,az biztos.Ha a hdd dinamikusként van feltüntetve,az indok arra, hogy a win7 ne akarjon felmenni rá?(kölcsön gép)Xp alól vissza tudom úgy alakítani a vinyót úgy, hogy a rajta lévő adatok megmaradjanak?
Köszi előre is!
Dodo

[ Szerkesztve ]

(#18112) Imco válasza tomazin (#18110) üzenetére


Imco
őstag

Pl.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18113) Imco válasza dodopek (#18111) üzenetére


Imco
őstag

Javasolnám az azonnali adatmentést!
Utána ráérsz bűvészkedni!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18114) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok! Van egy Samu vinyó 80as és használat alatt lefagyott a rendszer és kékhalállal újraindult. Azóta nem ismeri fel. A vinyó nem garis, el lehet még indítani valahogy? Vagy totál behalt? Ha be van kötve a bios sem tud elindulni.

Előre is köszi

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#18115) gban válasza kabanka (#18114) üzenetére


gban
Közösségépítő

Egy apró esélyed van. Kapcsold ki a SMART-ot a 80-as nélkül a biosban, előfordul hogy a SMART kiolvasásakor fagy le, de ha kikapcsolod, megy simán.
Ekkor, ha ez így van, 2 lehetőség van. Egyik, hogy még sokáig jó lesz a HDD, csak a SMART része valamiért kimúlt, volt egy ilyen 40-es Samsungom.
A másik lehetőség, hogy továbbmegy ugyan a gép, de lényegében kuka a vinyó, nem érdemes, és nem is lehet vele mit kezdeni.
HD Sentinellel nézd meg, hogy az mit mond rá, ha eljutsz odáig.

Postázást nem vállalok.

(#18116) artiny


artiny
őstag

Van egy WD 500GB vinyom amin van bad sector,a hdd sentinel ezt irja:
A lemez önteszt során talált 3 hibás szektort.
A lemez felületén található 5 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Láttam olyan progit,hogy HDD regenator 1.51 - ezze neki allhatok megprobalni megjavitatni a rossz szektorokat?
(hallotam mar olyat,hogy a hdd gyarto oldalan alt.letoltheto egy program a hdd-hez amivel kitudja kapcsolni azokat a "hibas" szektorokat - de ehhez le kell formazni az egesz hdd-t) Ezek a hdd regenator progik nem ugyan ezt csinaljak?(csak itt nem kell leformazni az egeszet)

(#18117) acidflux


acidflux
csendes tag

Üdv.

Olyan problémám van, van 2db 750es winyó a gépembe. Samsung ill Hitachi. S-ATA II 750GB, 7200RPM, 32MB -os. Bármilyen programmal nézem, kitűnő állapotban vannak. Viszont a Hitachi -nál egyszer csak eltűnt a C3 -as attribútum a S.M.A.R.T -ból, míg a Samsungnál ott van. Azóta partíció törlés, formázás (4kb -ra) megtörtént de változatlan a helyzet. Mi okozhatta, visszanyerhető -e még az attribútum?? Köszönöm előre válaszotok. :) Üdv.

(#18118) föccer válasza artiny (#18116) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt a feladatot a hdd-k firmwear-je automatikusan elvégzi. Ha az elektronika úgy ítéli meg, hogy a felületről kiolvasott jel túl gyenge, automatikusan áthelyezi az adott szektor tartalmát egy szabad, és külön ilyen céloknak fenntartott helyre, míg a hibás szektort nem használható területként jelöli meg.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18119) acidflux válasza artiny (#18116) üzenetére


acidflux
csendes tag

Helló.

Ha logikailag sérült a merevlemez akkor a HDD Regenerator megoldja a problémát, de szerintem keress újabb verziót mert mire végezni fog az 500as winyóval az nagyjából 50óra lesz. :) Üdv.

(#18120) artiny válasza acidflux (#18119) üzenetére


artiny
őstag

föccer még garancia alatt van a winyo es lehet a firmware-l veszne....ezert ezt kihagyom.

acidflux: talaltam ujabbat,2011 regenatort......kerdesem,hogy kozben lehet mondjuk DVD-rol filmezni,mikozben a progi dolgozik? vagy addig inkabb hagyam a progit dolgozni?

[ Szerkesztve ]

(#18121) föccer válasza artiny (#18120) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kell hozzá frissíteni a vezérlő szoftvert. Az eredeti is tudja ezt a funkciót.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18122) acidflux válasza artiny (#18120) üzenetére


acidflux
csendes tag

Konkrétan nem hiszem,h különösebb problémát okozna a film lejátszása, max akkor ha rendszer winyóról beszélünk. De néha kis szaggatásra szerintem számíthatsz, bár ez sem garantált. Én speciel békén hagyom a déli hidat, ilyenkor csak a winyóra koncentráljon. :)

(#18123) artiny válasza föccer (#18121) üzenetére


artiny
őstag

HDD sentinel informácios füle alatt a firmware revision: 05.01D05 ezt irta, WD oldalon nem találtam firmware verziokat.
Egyebbkent az adatok megmaradnak,szoval nem csinal formazást? (csak ha pl.gyenge a resz es ha ott van valmi adat az fog elveszni)
Ez csak egy sima kis progi vagy valmi dos-s?

Köszönöm a válaszotokat

[ Szerkesztve ]

(#18124) acidflux válasza artiny (#18123) üzenetére


acidflux
csendes tag

1.5.1 az DOS -os, az újabbak már mennek win alatt ami sokkal nagyobb sebességet produkálnak. Parancssor ablakban indulnak, nem kell megijedni. :) Pont azért szeretem ezt a progit, mert nem formáz, amennyire csak lehet az adatokat békén hagyja. :)

(#18125) föccer válasza artiny (#18123) üzenetére


föccer
nagyúr

Már miért formázni a vinyót? :F Ha fáj a fogad és elmész a fogorvoshoz, az nem azzal kezdi, hogy kiszedi a májadat meg a tüdődet...

És ha elolvasod amit írtam, akkor láthatod, hogy az az adat sem fog elveszni, ami arra a szektorra volt írva. Előbb fogja hibásnak megjelölni a rendszer azt a területet, minthogy a felületről kiolvasott jel értelmezhetetettlen lenne.

üdv, föccer

mod:

RE: (#18124) acidflux:

Őszintén nem értem, hogy miről beszélsz... :F A firmware a hdd-k belső vezérlési feladatát látja el. Ezt ugyan lehet frissíteni, de semmiképp nem egy DOS-os, vagy Windows-os program. Ha már itt tartunk, akkor valószínűleg egy assamblyben megírt gépi kód, de ez kb tök mindegy.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18126) acidflux válasza föccer (#18125) üzenetére


acidflux
csendes tag

Én a HDD Regenratorra értettem, nem a firmware -re. :) Elolvasod az én S.M.A.R.T -os problémám is? Hátha van vmi tipped, ötleted. :) Köszi. :)

(#18127) föccer válasza acidflux (#18126) üzenetére


föccer
nagyúr

Ok, akkor félre értettelek.

Olvastam a te kérdésedet is, de sajna ennyire nem vgom a témát. Talán a hd sentineles topikban tud rá valami okosat mondani a fejlesztő.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18128) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Van valakinek ötlete a gondomra?Adott egy hdd,amit másik rendszer hdd-n futó win7 alatt dinamikussá alakítottam.Azóta az a rendszer(a vinyóval egyetemben) elpusztult.Most beletettem egy másik gépbe,(xp),de hiába akarom visszaalakítani,mindíg azt mondja, hogy nem éri el a dinamikus meghajtó eredeti rendszerét.Nem enged semmit csinálni vele.Így meg nem tudom ujra particionálni,és 7est telepíteni rá.Sőt,konkrétan semmit nem tudok vele csinálni.Próbáltam easeus partition master home, és power quest partition magic 8.0val.Egyik sem tud vele mit kezdeni.Van valakinek ötlete, hogy hogyan javítsam meg?

(#18129) Roley_05


Roley_05
csendes tag

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni. Van egy HP Pavilion DM3 notebookom, fel eves. Tegnap filmezes közben egyszer csak lefagyott, majd furcsa zörgö hangot kezdett produkalni. Mint utlag kiderült a winchester csinalta mindezt. A fagyas utan ujrainditottam de csak a következö hibaüzenetet dobja ki: A disk read error occured, Press ctrl+Alt+Del to restart. Biosban probaltam feuttatni egy hard disk tesztet, de az sem sikerült. Mindeközben a tovabbra is furcsan zörög, miközben müködik.
Kb 3 nappal ezelött EASUES Partition Manager Home Edition progival egy C meghajtohoz csatoltam kb 10 GB helyet a masik particiorol. Lehet ennek vmi köze, h bedöglött a vinyo?
Szerintetek van vmi lehetöseg h megcsinaljak, vagy pedig elbucsuzhatok töle?

Üdv,
R

(#18130) Imco válasza Roley_05 (#18129) üzenetére


Imco
őstag

Ha az adataidat érted megcsinálás alatt akkor félek, hogy búcsúzkodhatsz.
Esetleg ha komoly az adat, akkor egy komolyabb összegben kifejezhető az adatmentés esélye.
Nem valószínű, hogy a 3 napos partició tologatás lenne az oka.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#18131) föccer válasza dodopek (#18128) üzenetére


föccer
nagyúr

Nézd meg, hogy van-e az lapalapod biosának olyan funkciója, hogy low level format. Ha igen, akkor szabadítsd rá a hdd-re. Az elvileg szárazra leszedi róla mindent.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18132) kukamatyi


kukamatyi
tag

üdv!

adatmentés után ,próbáltunk rendszert telepíteni de sokadik próbálkozásra sem jött össze...
egyszer csak gyenge füst szállt ki a vinyóból,gyors áramtalanítás után,gyenge égett szag érződik az áram csatlakozásnál...
kérdésem a következő:merjem -e újra áram alá helyezni?vagy előbb nézessem meg valakivel?

segítséget köszönöm:kuka

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#18133) föccer válasza kukamatyi (#18132) üzenetére


föccer
nagyúr

A merev lemezes meghajtók füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább...

Örülj neki, hogy pont adatmentés után deglett meg és nem előtte. Írd meg a pontos széria számát ebbe a topikba. Ha jön liksoft, akkor ő meg tudja mondani, hogy érdemes-e elektronikát beszerezni hozzá-e vagy sem. Ha van még rá garancia, akkor szó nélkül visszaküldeni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18134) dodopek válasza föccer (#18131) üzenetére


dodopek
addikt

Másképp csináltam.Az Apostol adatmentő cég gyorssegély vonalán kapott tippel lemezre tettem egy win98 boot lemezt,és az fdisk-kel legyalultam az egészet.Buktam 300gb adatot,de legalább telepíthető lett a hdd.
És egy kis köszönöm reklám. Megdöbbentően olcsó az adatmentés az Apostol informatikai kft-nél.És persze mégegyszer köszönöm a segítséget,nagyon hálás vagyok.
(Admin:Ha ez a post már nem fér bele,akkor bocsánatot kérek,töröljék...)

(#18135) kukamatyi válasza föccer (#18133) üzenetére


kukamatyi
tag

köszönöm a gyors választ!

a vinyó:samsung hd 250hj
S/N:s0urj9dp910840

és 2007.09. havi gyártású

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#18136) föccer válasza kukamatyi (#18135) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaj, a link kimaradt a postomból :)

Feltettem ide a kérdést. Majd ott figyeld a választ.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18137) Thomas16


Thomas16
tag

Helló!

Nekem olyan problémám van, hogy a C rendszerpartícióm kezd kicsi lenni.
Szeretnék hozzátenni/fűzni egy 10-20 GB-os részt a másik partícióból.

Ezt hogyan és mivel tudom megcsinálni Windowson belül, a rendszer újratelepítése nélkül?

Előre is köszi!

Üdv: Thomas

(#18138) gban válasza Thomas16 (#18137) üzenetére


gban
Közösségépítő

Milyen windowsod van?

Postázást nem vállalok.

(#18139) föccer válasza Thomas16 (#18137) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajátgépen jobb klikk->kezelés->lemezkezelő.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18140) baleee89


baleee89
aktív tag

sziasztok lenne olyan problémám van 2 hddm egy 3,5 samsung sata és 1,8 toshiba sata mind2 látja gép biosba mind2 meg van eszközkezelőbe hd sentinel is látja de még se tudom használni! mi lehet a gond? vagy csak szimplán szar a hdd :F

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#18141) baleee89 válasza baleee89 (#18140) üzenetére


baleee89
aktív tag

windows xp használok!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#18142) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Sziasztok

Van egy Seagate freeagent desktop usb-s vinyóm, hardver eszközelő látja, saját szoftvere is, get data back program is az egész fájlrendszerét, csak a win (7) nem. Hogyan tudnám visszaálitani? get data back ba nemtaláltam a lehetőséget :B

Én vagyok M3nyus!

(#18143) martin66


martin66
senior tag

Hi!
Vagy egy kis problémám. A külső vinyómon elindítottam egy partíció javítót és mikor végzett nem tudtam olvasni, hozzáférni a meghajtóhoz. A számítógép--->kezelés--->partícióknál azt írja ki, hogy a meghajtó fájlrendszere RAW, holott NTFS volt eddig. 64 bites az oprendszerem, konfig az adatlapomon.
Előre is megköszönöm a segítségeteket!

(#18144) Thomas16 válasza gban (#18138) üzenetére


Thomas16
tag

Win 7-em van.

(#18145) gban válasza Thomas16 (#18144) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor megtalálod a partíció módosítását ahol föccer kolléga írta öttel fölötted.
Itt leírják picit bővebben is.

Postázást nem vállalok.

(#18146) föccer válasza baleee89 (#18140) üzenetére


föccer
nagyúr

Fel van partíconálva? Meg van formázva? Ha nincs, akkor partíciót legegyszerűbben sajátgép -> jobb klikk->kezelés->lemezkezelőben tudsz rárakni. Ha csak a formázás hiányzik, akkor azt bármelyik lemezkezelő programból lehet kérni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18147) föccer válasza M3nyus (#18142) üzenetére


föccer
nagyúr

Get data back az egy fizetős program. A trial verziója megkeresi neked az elveszett adatokat, csak nem képes az adatmentésre.

Feltéve, ha ez volt a kérdésed, mert nem egészen volt egyértelmű a hozzászólásodból, hogy mi is a probléma... :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18148) föccer válasza martin66 (#18143) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát úgy igazándiból itt is hiányzik, hogy mit szeretnél :) Ha a cél az, hogy visszaállítsd az elveszett adatokat, akkor az előbb javasolt Get Data Back programot tudom javasolni. Igaz fizetős, viszont az eddigi infók szerint a logikai hibás meghajtókat nagyon jó arányban tudja menteni.

Egyébként jó kis partíció javító program lehetett, ha így tönkre vágta az mbr-t :) Tanulság: ami működik, azt minek piszkálni gány programokkal...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18149) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Nagy nyűgöm támadt hirtelenjében. Eddig is volt, hogy el-elszállt menet közben a D:, úgy értem ment pl a film a másodlagos vinyómról, egyszer csak megállt, kmplayer elszállt hibával, és a totalcommanderben sem láttam a d:-t De tegnap délután készenlétből nem akart visszatérni a gép, disk boot failur-rel idult, kikapcs bekapcs elindult, de azóta folyton lefagy, ujraindul disk boot failur-rel, de előtte kattan egyet-kettőt. Én gondoltam a tápellátás hiányára is, de az nem ilyen hirtelen jelentkezne szerintem. Chieftec 350EB táp, ati 3850, G31 alaplap, E2200 proci, 1db 250-es és egy 1 terás samsung vinyó meg egy dvd író.
Ja sentinel szerint 93%-os a vinyó, mert van 7 gyengébb szektor, a terás meg 100%

https://tinyurl.com/rasoapro

(#18150) gban válasza rasotamas (#18149) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tápnak elégnek kellene lennie, sentinel adatai viszont egyáltalán nem indolkolják az eltűnést.
Disk boot failure-t nem értem, d-ről bootolsz? AHogy kivettem, nem.
Próbáld meg megigzítani, esetleg felcserélni a hdd-k kábeljeit, kattogás vagy áramellátási hiba, vagy haldoklás.

Postázást nem vállalok.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.