Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18851) mclaren777 válasza mr_ricsi (#18848) üzenetére


mclaren777
senior tag

Köszönöm szépen a tippet!

Mindenképpen lefuttatom, viszont ennyire nem egyszerű a dolgom, mert nem visszavinnem, hanem visszaküldenem kell, ugyanis a bolt nagyon messzi van tőlem és online vásároltam.

Ezért is akarok biztosra menni, mert nem szeretném ha véletlenül azt mondanák, hogy ez még nem garis probléma és az oda-vissza futáron kívül bukok még egy bevizsgálási díjat is... :(

(Egyébként kb. mi számít már egyértelműen garis problémának? Pl. nincs megszabva véletlenül, hogy legalább hány gyenge/Badsector kell hozzá?)

(#18852) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Először is egy hülye kérdés. Vettem egy új winyót, de már nicns több hely a gépházban. Lehetséges floppyhelyre külön rögzítőkeret nélkül berakni a winyót? :D

Másodszor pedig, igazából megoldást jelentene a fenti problémára az is, ha a régi 40Gb-s IDEs WD winyót kipaterolnám, csak az a probléma, hogy ugye az a master. Szóval ha kiveszem, lőttek a bootrecordnak nem? Vagyis úgy értem, hogy rakhatom az oprendszer(eke)t újra. Át lehet ezt vhogy hidalni?

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#18853) mr_ricsi válasza Northman (#18850) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Megnézem, lehet elrontottam, ha szétszedem a raid-et és újra építem meglehet úszni újratelepítés nélkül a dolgot?"
CMOS reset után nem esett szét a RAID?

Mert ha a kezdeti beállított paraméterek ismertek, akkor újra lehet építeni még adatvesztés nélkül is. De ha nem muszáj, én a helyedben nem kísérleteznék vele.

A RAID biosból csak azokat a meghajtókat kellene kidobni, amelyek nincsenek RAIDben.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18854) mr_ricsi válasza mclaren777 (#18851) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ezért is akarok biztosra menni, mert nem szeretném ha véletlenül azt mondanák, hogy ez még nem garis probléma"

Ha a gyári tesztprogi hibakódot ad, akkor eleve nyert ügyed van.
De már úgy 46 éve feltalálták a villanypostát, ezért írj egy mailt a bolt szervizének, és kérdezd meg, hogy milyen progival, hány szektor, mifene.
Ha esetleg azt írják, hogy a HDSentinelben 1-nél több "uncorrectable sector" már cserés, akkor nem is kell gyári tesztprogival borzolni az életed.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18855) mr_ricsi válasza gabber01 (#18852) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Lehetséges floppyhelyre külön rögzítőkeret nélkül berakni a winyót? "
A HDD és a floppy szélessége éppen egyforma. Ha nem valami flancos házad van, akkor gond nélkül berakható.
De 3-4száz Ft-ért van olyan keret, amivel az optikai meghajtók helyére is be lehet rakni.

"Át lehet ezt vhogy hidalni?"
Át. De mivel több OS-t írsz, neki sem állok kitalálni a mikéntjét.
(Valószínűleg egy másik gépben átmásolnám a 40GB-os image-et az új vinyóra, kinyújtanám a teljes lemezméretre, és beraknám a gépbe úgy, hogy ez legyen a bootsorrendben elsőnek beállítva. Ha nem jön össze, akkor vissza lehet tenni a 40G-ásat, és legalább kárt nem okoztál, aztán lehet törpölni az újabb stratégián.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18856) smiti


smiti
addikt

Hello!

Sajnálatos módon a mai napon megjelent egy gyenge szektor a merevlemezemen egy Samsung HD103SJ-n:

Mennyi az esélye, hogy esetleg rohamosan veszít ezután a kondícióból? mikor kezdjek el ész nélkül menteni a gépről ugyanis van rajta adat rendesen.

Még nincs egy éves sem, vagy kb. e körül lehet.

(#18857) Northman válasza mr_ricsi (#18853) üzenetére


Northman
csendes tag

Nem, megmaradt csak a bios-ban kellett visszaállítani a szokásos beállításokat és a sata vezérlőt átállítani native ide -ről raid-re majd szkennelte a vinyókat és indult a gép nem volt semmi különös...megmaradt minden beállítás a raid-ben, lehet hogy független tőle....
De a raid biosban csak két vinyót látom a két 320-ast ennyit is ír ki teljes méret 2 disks, 639 Gb...a többit nem hozza fel, de akkor hova tűnnek el....
Lehet hogy az első próbálkozásom kavarna be, akkor nem töröltem a beállításokat csak úgymond kivettem raidből a vinyókat és most hogy újra építettem....

(#18858) Imco válasza smiti (#18856) üzenetére


Imco
őstag

50-50% Még el is tűnhet. Figyeld szorgalmasan!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18859) gabber01 válasza mr_ricsi (#18855) üzenetére


gabber01
addikt

Hát, egyelőre nem cseszegettem...majd ha kész lesz a diplomám :D.
Viszont tényleg simán bement a floppy helyére, és még nem is melegszik, sőt. Egyelőre jó lesz. Mondjuk előjött a "missing hal.dll" hiba egyből, de kicsit megpiszkáltam a boot.ini-t és semmi gond.

Viszont újabb kérdés. Ezt mondjuk már korábban is észrevettem, de most már marhára zavar. Másolás közben, még ha nagy fájlokat is másolok, az elején gyors, most pl. 80Mb/sec körül másolt, egyik winyóról a másikra. Ezt tartotta egy rövid ideig, majd elég hamar lecsökkent 10Mb körülre és onnan meg szép lassan még olyan 6-8ra... :F Ez mitől van?
Konkrétan most éppen két Samuról van szó, az egyik egy HD250HJ (ez olvasott most), a cél meg egy HD642JJ.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#18860) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Ha sikerült dinamikussá tennem a rendszervinyómat, akkor belenyugodhatok hogy nem leszek képes róla bootolni? :U

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#18861) wallair


wallair
csendes tag

sziasztok!
van egy új gépem. betettem egy tiszta 160 gigás sata 2-es samut rendszerlemeznek és szépen fel is ment rá a win7.
amikor felállt a rendszer betettem a régi gépemből az 500-as szintén sata 2-es WD-t is, mert van rajata kb 450 giga adatom, de az igazság az, hogy ennek az első partíciója volt a korábbi, XP-s rendszerlemez. hiába tiltom le a bios-ban, hogy csak a 160-as legyen boot-eszköz, nem hajlandó a win7 bebootolni, ha az 500-as is jelen van. gondolom, ha kiirtanám az 500-as MBR-ét, nem lenne gond, de van valakinek ötlete, hogy ezt hogyan tudnám megtenni akár win7 alól (ami nem bootol be), akár wisszatéve a másik gépbe, ahol rendesen bebootolna az XP?
Üdv: wallir

(#18862) Imco válasza wallair (#18861) üzenetére


Imco
őstag

Nem egészen értem a dolgot, de...
A BIOSban kijelölted, hogy honnan bootoljon?
A sata kábelek cseréje a két HDD között!
Esetleg máshova dugni a lapon. /alaplap függő/
Esetleg a W7 lemezről javítást nyomni neki.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18863) Imco válasza --Disztroj-- (#18860) üzenetére


Imco
őstag

Nem esküszöm rá, de hogy nem túl előnyös a dinamikus lemez az tuti.
Ha teheted sürgősen szüntesd meg!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18864) wallair válasza Imco (#18862) üzenetére


wallair
csendes tag

szia!
igen, sőt. az egyetlen boot-eszközként jelöltem ki a 160-as winyót. a bios látja az 500-ast (XP) is, de a bootmenüben nem szerepel. Ebből gondoltam azt, hogy a bios által vezérelt bootolás során nem okozhat gondot, de sajnos okoz.
még azzal is megpróbálkozott a rendszer, hogy javítsa az általa hibának vélt dolgot, de abba meg belefagyott folyamatosan.
ezért gondoltam arra, hogy az XP-s winyó MBR-ét kipucolva (mivel az XP már nem kell, csak egyszerűbb így backupolnom a rajta lévő cuccokat) már mindegy, hogy rajta van e az XP, vagy sem, csak adatnak látná a bootmanager.
rossz az okoskodásom?
ha esetleg nem lenne rossz, akkor arra kellene válasz, hogy mondjuk win7 alól tudok e olyan bootdisk-et létrehozni, hogy egy alapszintű rendszer egy pendrive-ról felálljon pl., mert akkor hozzá tudok férni az 500-ashoz.
esetleg, ha visszateszem a régi gépbe az 500-as wionyót és ott betöltöm az XP-t, akkor az XP alól ki lehetne nyírni az MBR-t.
Szerk:
Nem gondoltam a sata-kábelek cseréjére, mert a bios éppen jó sorrendben látja a winyókat. első a 160-as win7-es, második az 500-as. igaz, hogy az 500-ast megpróbáltam rádugni a sata3-as csatira is, gondolván, hogy amögött más architektúra van, mint a sata2-es mögött, de az sem segített.

[ Szerkesztve ]

(#18865) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Sajnos a particionálós topic halott:(
EASEUS partíciókezelő programmal hogyan tudok összefésülni 2 partíciót?
A C-n kevés lett a hely,és kibővítettem egy kicsit, viszont az új 30 gigás partíciót nem tudom vele összefésülni, mert közte van egy 100 gigás.Hogyan működik ez ezzel a progival?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#18866) Thrawn válasza Ace Ventura (#18865) üzenetére


Thrawn
félisten

Át kell helyezned azt a 100 gigást, hogy közvetlenül a C után legyen a partícionálatlan, üres terület. Ezután már bővítheted a C-t.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18867) Ace Ventura válasza Thrawn (#18866) üzenetére


Ace Ventura
addikt

És azt hogyan tudom esetleg?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#18868) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Volna egy seagate vinyóm. De nem tudom mi lett vele. Bios se látja. Ez ilyenkor kuka?

[ Szerkesztve ]

(#18869) Imco válasza wallair (#18864) üzenetére


Imco
őstag

Tegyél be egy ubuntu live cd-t. Talán az is segit, de van pendrivera w7 boot is. Utobbit még nem használtam.
"Boot menüben nem látszik" az gáz is lehet.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18870) Jarod1 válasza Ace Ventura (#18865) üzenetére


Jarod1
addikt

mielőtt buherálsz a particiókkal, ghostold le, ha gikszer lenne legyen mentésed

(#18871) Imco válasza Ace Ventura (#18867) üzenetére


Imco
őstag

Pl. C-D-E logikai meghajtó 50-100-130 GB. Akkor 130-ról bedolgozol 30-at a 100-ba így lesz 50-130-100. Ezután jön az új 130-ról a 30 az 50-hez.
Így lesz 80-100-100.

Buktatók:
Rengeteg idő, sok adatmozgatás.

Sok szabad hely kell hozzá.
Régebbi emlékeim szerint 50% körül.

Mindentől függetlenül, kevés %-ban, de esélyes a full adatvesztés.
Tehát 100% mentés után kísérletezz!
/Tudom, könnyű ezt mondani! :) /

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18872) energymen


energymen
tag

Szia Mindenkinek
Van egy 160Gb Samsung Hdd-m.
Beleraktam a Gépembe Tökéletesen Üzemel.
Szeretnék raknirá Op. Rendszert,De amikor a Win7 Oda ér Hogy válaszuki ki a Lemezt amire telepiteni szeretnénk,Na Ott Nincs :Y
Bios Lássa Minden Rendeben Vele.Csak ez az egy problémája van .
Még ilyennel nem találkoztam.
Volt Másik Gépben is.Csak egyedül ,Párban is(A másikat lássa öt nem)
Tipp,Ötlet,Akármi????

Hétköznap 6-18ig dolgozom tehát telefonon keres.Ha valamit Hirdetsz Telefon számot vagy valami elérhetöséget adjál(Minek Hirdetsz akkor?)

(#18873) Imco válasza energymen (#18872) üzenetére


Imco
őstag

A HDD-ről bővebben írhatnál. A konfigról is.
Pl. Asus A7N8x lapod van, PATA a HDD, és nincs benne az NV driver a W7-ben.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18874) Imco válasza energymen (#18872) üzenetére


Imco
őstag

Dupla lett!

Szerintem... :K

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#18875) wallair válasza Imco (#18869) üzenetére


wallair
csendes tag

úgy értettem, hogy nem látszik abban a menüben, ami azt a sorrendet határozza meg, hogy először, másodszor, stb. melyik eszközről próbáljon bootolni a gép. de innen én töröltem ki.
a bios látja, korrekt módonl felismeri.
a linux live CD jó ötlet, köszi, de azért még szeretném, ha más is megerősítené az okoskodásomat, hogy az MBR-t kell felülírni, és ezzel pl. az allokációs tábla nem fog megsérülni. fontosak és jórészt pótolhatatlanok azok az adatok, amik az 500-ason vannak.
köszi a választ!

(#18876) Yellow73


Yellow73
tag

Sziasztok,

Vettem egy Aldi-gazdaságos Tevion 1,5 TB 3,5" külső HDD-t USB 3.0 képességgel.
Az a gondom, hogy ma két notebookhoz is próbáltam hozzákötni, mindkétszer sikertelenül.
Az automatikus driver-telepítés sikertelen volt.
Mindkét gép viszonylag új, egy Win 7 Home Premium 64 bitessel futó P7450 processzoros Sony Vaio;ill. egy Win 7 Home Premium 32 bitessel futó i5 processzoros HP Elitebook 2540p.

Azt hittem, egy egyszerű vinyó csatlakoztatása rutin plug'n'play feladat, erre nem. De miért nem? Mit tegyek, hogy működjön?

Üdv,
Yellow

(#18877) energymen válasza Imco (#18874) üzenetére


energymen
tag

Gigybyte EP45UD3LR
Q6600
4Gb Corsair Mem.
WD 500
WD 1T
Corsair Táp.
Semmi Extra.
Lehet Kinézik a WD vinyok. :))

A Samu Pedig:SP1614C

[ Szerkesztve ]

Hétköznap 6-18ig dolgozom tehát telefonon keres.Ha valamit Hirdetsz Telefon számot vagy valami elérhetöséget adjál(Minek Hirdetsz akkor?)

(#18878) mongo


mongo
csendes tag

Van egy HD103SJ-m, kattog, a bios nem látja, gari még van rá, de semmi papírom nincs hozzá, kétségbe vagyok esve, mi tegyek?

(#18879) Imco válasza Yellow73 (#18876) üzenetére


Imco
őstag

Cseréltesd ki külső táposra.

Próbáld ki asztali gép hátuljáról is.
Ha sehonnan sem megy, akkor rossz.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18880) Imco válasza mongo (#18878) üzenetére


Imco
őstag

Keress papírt hozzá!
Nagyot lendít a projekten.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#18881) liksoft válasza Imco (#18879) üzenetére


liksoft
nagyúr

1,5TB van már külső táp nélkül?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18882) mongo válasza Imco (#18880) üzenetére


mongo
csendes tag

Sajnos akármennyire keresem akkor sincs....

(#18883) mr_ricsi válasza wallair (#18864) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ezért gondoltam arra, hogy az XP-s winyó MBR-ét kipucolva"

Feleslegesen bonyolítod: a SATA hotswap csati, dugd rá az 500-ast, mikor már elindult a Win7.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18884) mr_ricsi válasza energymen (#18872) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"De amikor a Win7 Oda ér Hogy válaszuki ki a Lemezt amire telepiteni szeretnénk,Na Ott Nincs"

Az alaplapi biosban "native" IDE módot válassz ki.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18885) mr_ricsi válasza tomic (#18868) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Volna egy seagate vinyóm. De nem tudom mi lett vele. Bios se látja. Ez ilyenkor kuka?"
Felpörög-e? Jön-e belőle rendellenes zaj? Jó-e a kábelezése? Másik gépben mit csinál?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18886) Imco válasza liksoft (#18881) üzenetére


Imco
őstag

1 TB még volt, az biztos. A 1,5 nem biztos. Most hogy feszegeted, inkább az USB 3.0 miatt gondolnám, hogy csak táppal megy. Nem ismerem a pontos specifikációit, de feltételezem hogy szükség lehet rá. Igaz, hogy pendrive-nál sincs külső táp. Ah...

Ne kötekedj, mert csak belezavarodom! :D ;) :B

Üdv! Imco

(#18887) energymen válasza mr_ricsi (#18884) üzenetére


energymen
tag

Hello
Na ez van
ICH SATA PORT CONTROLL MODE :IDE RAID AHCI mind a 3 kiprobáltam.

És még ezt találtam.
SATA PORT 0-3 NATIVE MODE:ENLABED DISABLED
ezt is bekapcsoltam de semmi.

Hétköznap 6-18ig dolgozom tehát telefonon keres.Ha valamit Hirdetsz Telefon számot vagy valami elérhetöséget adjál(Minek Hirdetsz akkor?)

(#18888) mr_ricsi válasza Imco (#18886) üzenetére


mr_ricsi
veterán

3,5"-ost írt. Az biztosan külső tápos.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18889) mr_ricsi válasza energymen (#18887) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A 0-3 számú SATA portba kellene a vinyót bedugni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18890) energymen válasza mr_ricsi (#18889) üzenetére


energymen
tag

ott is van pont a 3-as

Hétköznap 6-18ig dolgozom tehát telefonon keres.Ha valamit Hirdetsz Telefon számot vagy valami elérhetöséget adjál(Minek Hirdetsz akkor?)

(#18891) szijartg


szijartg
senior tag

Adott egy 300G-s raptor. Tegnap még hd sentinel szerint 10%os kondícióval és 10xx bad sectorral volt egy gépben. Amire 18napot írt ki!
Tegnap este átraktam egy másik gépbe, full formatot csináltam rajta, utána abban a gépben már 100%osnak írta hd sentinel.
Na most akkor ezt hogy is van :U
Rakjam tele? Hátha megint kijön a betegsége?

(#18892) liksoft válasza Imco (#18886) üzenetére


liksoft
nagyúr

Most néztem a 3.0 speckót. Ha jól látom, 4,45V és 900mA a határértékek. Ez drive esetén nem túl meggyőző, ha igaz. Szomorú vagyok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18893) liksoft válasza szijartg (#18891) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bad, vagy vizsgálat alatt lévő szektor?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18894) szijartg válasza liksoft (#18893) üzenetére


szijartg
senior tag

sentinel bad-nek írta:
[link]

(#18895) Sonja


Sonja
veterán

Nem ide.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#18896) Franklin válasza szijartg (#18894) üzenetére


Franklin
addikt

Adatkábel rendben van? Sentinel néha hibásnak jelzi a vinyót akkor is, ha csak a kábellel vagy a porttal van probléma.

(#18897) liksoft válasza szijartg (#18894) üzenetére


liksoft
nagyúr

A kondíciót már módosítva látod a SMART állítás miatt. Azt sem látom (lehet, hogy egyértelmű), hogy a talált hibás szektorok már áthelyezésre kerültek, vagy csak vizsgálja. Ezt a SMART fülön lehet megtalálni. Ha ismét 100-as, akkor nagy valószínűséggel csak vizsgálja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18898) wallair válasza mr_ricsi (#18883) üzenetére


wallair
csendes tag

"SATA hotswap csati"
egen, ez nekem is eszembe jutott, de nincs sem nekem, sem havernak. pécsi boltban sem találtam 5000 Ft alatt (mert itt csak komplett asztali dokkoló van), de most, h a gépet kicsengettem, erre nincs lé.
a dolgomat igazából meg sem oldja, mert nekem arra volna szükségem, ahogy az 500-as winyó egy teljes értékű lemez legyen a gépemben. nem adatot szeretnék menteni róla, hiszen 450 megát nem tudok sehogy belepréselni a 160-as HDD-be, hanem meg szeretném szüntetni a rendszerlemez-szerűségét úgy, hogy a rajta lévő állományok érintetlenül megmaradjanak.

(#18899) tomic válasza mr_ricsi (#18885) üzenetére


tomic
addikt

Igen felpörög. De nem látja sem a bios sem a win.
Cseréltem már sata kábelt is ,bedugtam másik csatiba is de semmi.
Barracuda 7200.11 es.

(#18900) szijartg válasza Franklin (#18896) üzenetére


szijartg
senior tag

Ezt sajnos nem tudom, hogy az előző gépben ezek milyenek voltak! Úgy vettem :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.