Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17351) liksoft válasza dawil (#17341) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez így kevés. Legalább egy drive típus kéne. Egyébként mit csinál abban a gépben, ahonnan ki lett véve? Visszatette egy próba idejére?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17352) liksoft válasza FerNandor (#17344) üzenetére


liksoft
nagyúr

Meg kéne a drive-ot vizsgálni másik gépben (asztaliban ha lehet). El kellene dönteni, hogy drive, vagy környezet a felelős ezért a viselkedésért.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17353) liksoft válasza davidcsaba93 (#17349) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha az olcsó ház és tápegység kategória az amiben dolgozik, akkor azonnali tápcserét javasolok, mielőtt minden behalhat! Az olcsó tápegységek 1 éves garanciaideje nem véletlen. Nem célszerű tovább nyúzni azokat, mert a tápszűrésük szokott meghalni, ami feszültségtüskék megjelenését eredményezi. Ezekkel bombázva a ház többi lakóját, hamar megadhatják magukat. Az utóbbi időben a drive-ok jeleznek legelőször, majd utána a többi alkatrész.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17354) liksoft válasza Pazolini (#17347) üzenetére


liksoft
nagyúr

A HDD Regenerátort el kéne felejteni. A mai drive-ok már olyan felületi bitsűrűséggel dolgoznak, hogy ott ha hibázott a drive, nem csak az adatterülete sérül legtöbbször a szektornak, hanem a fejléc és servo is valamilyen mértékben. Így ha tud is segíteni, legtöbbször csak elkendőzi a felület hibáit. Nem ritka, hogy csak akkor jelentkezik, ha nem szekvenciálisan írod, hanem a fejet "odaugratva" próbálod meg írni a szektort. Ilyenkor a kicsit sérült servo miatt keletkezhet hibás írás.

Ami egyszer kiesett, azt jobb nem piszkálni. A legjobb, ha a SMART-ot kényszerítjük a hiba javítására. De azt is csak abban az esetben, ha a tápellátást és hűtést leellenőriztük! Ugyanis változatlan környezetben, ha a környezet volt a hibás, nem javítani, hanem hazavágni lehet egy drive-ot teszteléssel, Regenerátor használattal.

Végleges és korrekt javulás az esetek 5-10%-ban várható a fenti program használata esetén. Ez olyan arány, hogy csak hordozásra használt drive esetén célszerű szerintem a kockázatot felvállalni. Ugyanis ott csak másolatot viszek, ha az meghal, nincs adatvesztés, csak kellemetlenség. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17355) infectedmann


infectedmann
őstag

Hali!

Az egyik (vagy mindkét) vinyóm olyat művel néha, hogy felpörög (olyan hangot ad ki mintha egy sugárhajtású gép akarna felszállni) és kattan egyet.
Amúgy működik mindkettő rendesen, tudok róluk olvasni stb., de ez a jelenség kicsit zavaró.
Ismerős ez valakinek? Volt már aki ezzel találkozott?

Mindkét vinyó hűtve van, HDSentinel szerint egyik 23 másik 26 fokos.
Kondíciót mindkét vinyón 100%-ra írja.

Egy Samsung HD200HJ és egy Samsung HD252HJ vinyóról van szó.

HDSentinel report

Nyugtassatok meg, hogy nem akarnak meghalni mert most jelenleg nem állok úgy anyagilag, hogy vegyek egy 500GB-os vinyót pótlásként.

Amúgy a teljes konfig ha ez segít valamit:

Alaplap: Gigabyte GA-MA770-UD3 rev2.0
Processzor: AMD Athlon II X2 250
Memória: 2GB DDR2 OCZ Reaper 1066Mhz
Táp: FSP ATX-350PNF
Videókártya: Sapphire HD4850 Toxic 512MB

[ Szerkesztve ]

(#17356) kis59


kis59
csendes tag

Megszállták a gépemet a démonok..... :((
Egy régebbi Asrock-IDE-s alaplapomra egy SATA winyót akartam csatlakoztatni. Ezért betettem az IDE-be egy IDE-SATA átalakítót.
Ment is minden hónapokig, de az év első munkanapja előtti estén sokáig rendeztem adatokat, hogy külső vinyóra teszem és viszem be a kész melót. Az átmentés elmaradt, viszont másnap, mikor bekapcsoltam a gépet: WIN XP bejelentkezés indul és utána fekete képernyő, utána semmi.....
Betettem egy telepítőlemezt, hogy felteszek egy másik Win, hogy legalább elérjem az adataimat, erre kiírja, hogy nincs csatlakoztatva winchester......
Vakartam a fejemet és előástam egy régi 20 GB-osat az ágy alól, megformáztam, feltettem rá az XP-t, mit ad Isten, erre a SATA vinyó létezik.
Partition Magic 7 sem lát semmit.
Bevittem a vinyót a munkahelyemre, feldugva a SATA-s gépre, simán működik.

Eddig se értettem, de most már ennyire se :((
Vettem egy új IDE-SATA átalakítót, mert arra tippeltem, hogy ott szállt el valami, de az újjal is ugyanez van, nem lát winchestert
Visszatettem a gépembe a régi IDE 120 GB-osat (biztonság kedvéért az SP2-öt újra feltettem), nem látja a SATA-t
Kutya legyek, ha értem, mert a kicsi alól (20GB) látja, a nagy alól nem....
Kérnék tanácsot, mit lehet itt tenni ??

(#17357) Pazolini válasza liksoft (#17354) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nekem lehet, szerencsém volt vele.
HD Sentinel újraparticionálás után látja 100-asnak a lemezt, minden hibaüzenet, belassuás nélkül dolgozik. Esetemben ez egy 500-as Seagate Barr. 7200.11-es mondta fel a szogálatot firmware hiba miatt. Úgyhogy nekem nem volt vesztenivalóm.

Tápügyben: érdemes ráhúzni a az egyik szabad molexre egy MAXX számítógépvédő áramkört, amely akkor is megvédi a TÁP túlfesztől az alaktrészeket, ha egy amúgy védelemmel ellátott táp megszalad (pl. indításkor).

olcsóbban:
[link]

képpel:
[link]

(#17358) liksoft válasza Pazolini (#17357) üzenetére


liksoft
nagyúr

Iszonyatosan nagy tévedésben vagy! A MAXX (használom én is, minden olyan gépben benne van amire Ügyfél drive kerülhet), CSAK túlfesztől véd meg. A zajos tápellátástól nem, márpedig a zajos táp ugyanúgy roncsol, csak lassabban. Ez olyan, mint amikor egy anyagot csiszolsz. Lehet fogkrémmel, reszelővel, vagy flex koronggal. A flex ellen véd a MAXX, a fogkrém nem árt a drive-nak, de a reszelő idővel elvégzi a munkát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17359) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok

Ilyet fogok venni elvileg mai nap, mi lehet a gondja?

Western Digital WD800BEVS SATA 5400rpm 8mb

"Azaz eset áll fent, a WD-nél, hogy egyszer feldugom USB-re 100%-os leválasztom újrafelteszem 66%"

Lehet az az oka, hogy USB-n keresztül használják? Én Xbox 360 winchesternek szánom.

(#17360) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Bocs, hogy ide is írok, tulajdonképpen nem hibával kapcsolatban, de szakértői hozzászólás is érdekelne, USB-s külső vinyó (WD Passport Elite) bekapcsolt gép mellett történő csatlakoztatásáról érdeklődnék, hogy szabad-e, biztosan nem okoz-e problémát a meghajtóban: [link].

Köszi! :R

Sk8erPeter

(#17361) liksoft válasza Sk8erPeter (#17360) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Igen, az USB-s eszközök menet közben dugdosgathatóak. Közös földelésű elosztóból, ha van külső tápja. Kihúzáskor le kell választani.

Vigyázat, a drive alapból titkosítottan rögzíti az adatokat, ha van titkosítási opciója ennek a drive-nak. Így a ház meghibásodása esetén nem lehet máshova beépíteni a belső winyót, és az adatokat lementeni. Dupla hibaforrás. Drive + USB elektronika. Az adatok mentésére tessék odafigyelni!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17362) kbalazsa


kbalazsa
senior tag

Van két HDD-m,

SAMSUNG HD103SJ ATA Device

és

WDC WD15EARS-00MVWB0 ATA Device

Hogyan tudnám megállapítani, hogy melyik gyorsabb? A szempont: apró fájlok olvasása/írása, oprendszer telepítés. A kettő közül a gyorsabbikra telepítenék rendszert.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#17363) liksoft válasza kbalazsa (#17362) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyikre feltelepíted (Rendszerpartíció 30-100GB.....), és a másikra klónozod. Ezek után több indítást nézve a stoppert figyeled. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17364) kbalazsa válasza liksoft (#17363) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ez az egyszerű, ámbátor nem szép megoldás, nekem is eszembe jutott :K

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#17365) liksoft válasza kbalazsa (#17364) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szép stopperrel széppé válik. :D

Egy drive szekvenciális, random, és alkalmazás alatti sebessége lehet igencsak különböző, a cache algoritmus miatt. Ráadásul a w7 és az alatti változatok esetén úgy tűnik más cache algoritmus a nyerő.

Ezek után a kérdésedre azt hiszem a stopper lesz a legjobb megoldás. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17366) Pazolini válasza kbalazsa (#17362) üzenetére


Pazolini
senior tag

liksoftnak igaza van, a legjobb a mérés

de ha nincs kedved-időd energiákat fecölni bele, akkor
inkább a samut ajánlják rendszervinyónak, az earsokat
tárolónak.
tájékozódásul:
[link]

(#17367) Sea Edge válasza kbalazsa (#17362) üzenetére


Sea Edge
tag

Kis fajloknal mindketto kozel ugyannyit tud, azaz nagyjabol semmit.

(#17368) kbalazsa válasza Pazolini (#17366) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Köszi az ötleteket és a tanácsokat. Így is lesz: samu oprendszert futtat, a másik tárol :)

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#17369) ledger


ledger
tag

Sziasztok!

Van egy 80GB Samsung vinyó ami ketté van osztva ,egyik felén a rendszer ,a másik felén pedig munkahelyi dokumentumok, iszonyat módon belassult a gép és mivel a HDD re gyanakodtam ,tettem fel egy progit , hogy le ellenőrizzem (Ashampoo HDD Control) a vinyót.
Egészségi állapot: 95%
Teljesítmény:99%
Viszont mikor elindítottam a Benchmarkot ott 55MB/sec helyett leugrott 3MB/sec -ra és ezzel a sebeségel kezdte ami nem tartott sokáig mert, jött egy hibaüzenet
"ERROR reading from PhysicalDrive. ERROR=23 Adathiba (CRC)"
SMART- adatok:
/dl/upc/2011-01/06/230543_hqprl7srenvxzlvc_s_m_a_r_t.jpg

Mi lehet ezzel a vinyóval ? mert igy ezzel a sebességel nem lehet vele dolgozni.
Ötleteket előre is köszi.

(#17370) dawil válasza liksoft (#17351) üzenetére


dawil
tag

Rendben van, akkor majd megkérdem tőle. A drive típusán gondolom a márkát érted, a winyó természetesen pata.

Összecsukható babakocsimat szétnyithatóra cserélném!

(#17371) mattew válasza liksoft (#17335) üzenetére


mattew
tag

Szia!
A Hard most elutazott gariztatni.
Mellékeltem nekeik a HD sentinel meg a WD szoftver eredményeit.
45 napon belül meglátjuk mit csinálnak vele. Remélem kicserélik.
Köszönöm a segítséged!

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#17372) Free04


Free04
tag

Üdv!

Laptopban van 2db 500gbos hdd. Mikor vettem fel a win7-et, akkor töröltem az összes partíciot mindkét lemezen, csináltam rendszernek 30gb-ot majd telepitettem a win7-et.
Ezután a lemezkezelőben formáznám a dolgokat, de nem látja csak az egyik 500-as lemezt. BIOS látja, bootolásnál is látom, de win7-ben nem jelenik meg. Mit lehet tenni?

(#17373) Sk8erPeter válasza liksoft (#17361) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szia!
Köszönöm a segítőkész választ! :R
A félelmem ezzel kapcsolatban az USB-s eszközök nem tökéletes csatlakoztatásából eredt (minimális az esély arra, hogy valaki azonnal tökéletesen rá tudja dugni az eszközt a csatlakozóra), és abból, hogy az USB-s merevlemezekben (amennyiben nem pl. flash memóriás tároló) forgó-mozgó eszközök vannak, és ez esetleg gondot okozhat a sok ki-bedugdosásnál.

Bár azt tartottam logikusnak én is, hogy külső USB-s merevlemezek esetén ez kevésbé jelent veszélyt, de félni mindig jobb, mint megijedni. :B
Köszi a megnyugtatást!
Amúgy a WD My Passport Elite USB-ről kapja a tápellátást, saját külső tápegysége nincs.

Igenis, adatmentés mindenekelőtt. :D :R

Sk8erPeter

(#17374) grekon


grekon
csendes tag

Tiszteletem .

Adott a következő :

táp : CHIEFTEC GPS-400AA-101A 400W ( kb 3 éves )

alaplap : GIGABYTE GA-MA78G-DS3H (ATI Radeon HD 3200 256 MB)

CPU Type TripleCore AMD Phenom 8650, 2300 MHz (11.5 x 200)

Hardok : - SAMSUNG HD103UJ (931 GB) rendszer +
- ST31500541AS (1397 GB) adattárolas

Problema : Már a 3. Seagate ST31500541AS (5900 fordulatu) hardot küldöm gariba a következo miatt :

Másolás közben elkezd kattogni ( kerregni ) mintha megállna - indulna , ilyenkor leállva( illetve egyiknel csak lelassulva 10 Mbs-re ) a másolás . Elsőt cserélték azota is gond nélkül megy (akkor 1 eves lehetet táp ) . Harmadik amelyik csak lelassulva kattogott most van oda .
A bennlévő egyik pedig azt csinalja mintha megállna - indulna de az emlitett kattogas nélkül csak hatalmasakat rántva a hardon ( ez még másol 70-80 Mbs-vel ) .
Megnéztem őket a HDD Sentinel-lel tegnapelőtt és ez utobbira 67 %-os kondiciot irt ( 18 baddel és 2 felkiáltojellel , sajnos nem mentettem ..) . Remek progi , mondom nemsoká mehet ez is vissza . Erre ma bedugom ismét ( nincs mindig ) és ezt látom :

Na most vagy 2 nap alatt megjavult 67%-rol 100 % vagy én vagyok hülye . :W

Amikor 67%-nak irta ezt a hardot akkor a
10,Spin Retry Count,97,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
vala a sárga felkiáltojel és a táp elégtelenségére utalt . Igen ám de a fogyasztás 100 W alatt van ( villanyorábol ) és van amikor be volt dugva 5 hard és gond nélkül mentek .
Az összes hard Sata-s és van amelyik gond nélkül megy az átalakitos csatlakozon és van amelyik elromlott az alaplapi sata csatin .

Kérdéseim :

Mi okozhatja ezt ?
Ha a táp elégtelensége azt hogy lehet lemérni ?
Miért csak az 5900 fordulatu Seagate - nel ? ( 7200 fordulatuval még nem volt gond )

Szoba került a tápok [link] hibája .
Ez ellen hogy lehet védekezni vagy lemérni ( nem e ez okozza ) ??

Ami el tud romlani , az nálam elromlik ..

(#17375) liksoft válasza ledger (#17369) üzenetére


liksoft
nagyúr

Biztosan nem mai darab, ki kéne cserélni. Még ha tápellátás miatt rakoncátlankodik is, megérett a cserére. De a környezet vizsgálata is ajánlott, hogy az új drive ne kerüljön a régi sorsára (esetleg).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17376) liksoft válasza dawil (#17370) üzenetére


liksoft
nagyúr

A PATA az olyan műszaki meghatározás, hogy bicikli, és nem repülő. :D A gyártó meg csak annyi, hogy VW. De MELYIK? Golf (melyik?), Passat (melyik?),.... Ha pontos típusszámot (modell szám) nem tudsz mondani, akkor nincs értelme még találgatni sem.

Egy dolog lehet, ha a csatlakozó (PATA) a szereléskor sérült (egy tüske kitört, benyomódott, forrasztásnál elengedett).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17377) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Nem teljesen ide tartozik, de felteszem a kérdésem.

Most vásároltam egy WD Caviar Green 5400rpm-es 1,5TB -os winyót.
Hogy javasoljátok ? :

Hagyjam egyben, mármint egy partíció legyen rajva, vagy lökjem ketté ?

(#17378) liksoft válasza mattew (#17371) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia, köszi a visszajelzést. Remélem hat rájuk a papír, és nem kerül olyan sok időbe.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17379) liksoft válasza Csaszykj (#17377) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha fűrésszel kettélököd, akkor könnyebb beépíteni. Kisebb darabban kevésbé akad bele a kábelekbe mozgatás közben. ;)

A feladat határozza meg! Mire szeretnéd használni?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17380) liksoft válasza Sk8erPeter (#17373) üzenetére


liksoft
nagyúr

Y USB adat / tápkábelt célszerű megpróbálni. VIGYÁZAT! Nekem egy USB csatornára téve a két USB ágat, a drive kattogott! :Y Két különbözőn jó volt!

Célszerű az Y kábelt hátlapi forrasztott USB csatlakozónál egymás melletti portokba dugni, és NEM egymás fölöttibe! Előlapi belső kábellel kivezetett csatlakozók használata TILOS!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17381) liksoft válasza Free04 (#17372) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A laptop témájában kérdezz, mert szerintem ez inkább oda való kérdés. Beállítás / driver vonalon lesz megoldás, az meg a laptophoz és nem a drive-hoz tartozik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17382) Csaszykj válasza liksoft (#17379) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

:DDD

Sry, reggel van, és még én is "nyers" vagyok.

Adattárolásra, torrent, játékok futtatására.

Egy 80as Seagate winyón van XP / Win7 a rendszernek, és ő lenne mellette a másik fő egység a gépben.

(#17383) EkSYS válasza grekon (#17374) üzenetére


EkSYS
senior tag

Hi!

Totál keresztcseréket nyomtál már? Lap csere, kábelek, táp, memória? Már csak azért hogy jelentkezik-e egyáltalán hasonló? Esetleg a rendszer mellett próbáltál egy másik típusú hard-ot? (WD vagy samsung?)

Eki - az eredeti

(#17384) liksoft válasza grekon (#17374) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Tápellátásnál sok összetevő van:

1. Teljesítmény tartalék.
2. Szűrés.
3. Ágankénti terhelhetőség.
4. Érintkezés.

Magyarázat:

1. Ha a tápegységben nincs elegendő dinamikus tartalék (kicsik a szűrőkondenzátorok vagy elöregedtek), akkor hirtelen áramfelvételkor beesik a feszültség (gyorsan korrigál a táp). Ez a beesés pont egy művelet kezdetekor jelentkezik, amire az eszköz nincs felkészülve, így nem tökéletesen hajtja végre a műveletet.
2. Szintén tápegység gond. A "zajos" tápellátás a drive írásakor nem korrekt rögzített jelet fog eredményezni. Hiszen a zaj ráül az írandó jelre is, és azt kis mértékben módosítja.
3. Bár tápon belül a legtöbb esetben egy pontból futnak ki az ágak, a vezetékek és csatlakozók minősége miatt egy-egy ág terhelhetősége korlátozott. A vezetéknek is van ellenállása, így a dinamikus terhelések miatt a kábelen is eshet feszültség. Minél több eszközt teszel egy ágra, annak az ágnak a "cibálása" annál nagyobb, vagyis ingadozó lesz a tápellátás.
4. Az érintkező mindig hibaforrás. Mindegyiknek van átmeneti ellenállása, ami az érintkező felületek méretével fordítottan arányos. Az oxidáció is bele szól, hiszen rontja az érintkezők vezetőképességét, így idővel minden csatlakozó tisztításra szorul. Ha lehet, a táptoldó használata kerülendő (tilos).

A program honlapján a SMART működése megtalálható, magyarázatot fog adni, a romló majd javuló kondíciókra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17385) liksoft válasza Csaszykj (#17382) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ebben az esetben kettévágnám. Telepített alkalmazások / adattárolás. Szerk: Az arány nem biztos, hogy 50-50%.

Így könnyen formázható, és újrarakható minden program. Ugyanakkor az adatok rész nem sérül.

Az OS drive-on én három partíciót csinálnék. Swap és temp , XP , W7. A temp állományok szokták megtömni a partíció adminisztrációját, így nagy terhet rak a nyilvántartás vonalon a futó OS hátára. Ha külön partíción van, akkor belassulás után a partíció formázásával ez a gond orvosolható, és nem kellett telepíteni. ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17386) Csaszykj válasza liksoft (#17385) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Akkor kettészedem, sok ez a majdnem 1400GB egyben.

A rendszer winyót így gondoltad :

40 giga a Win7-nek, 20 giga az XP-nek, a többiből csináljak egy nem particionált terültetet / maradék hely fele mondjuk ?

(#17387) liksoft válasza Csaszykj (#17386) üzenetére


liksoft
nagyúr

10-15GB SWAP+temp, 15GB XP (szerintem csak rendszer ezen fütyörészik..), maradék W7. A lemez szélére célszerű a SWAP terütetet tenni, hiszen ott a leggyorsabb a drive. Utána azt az OS-t amelyiket többet használod, és belülre a másodlagos OS-t.

Az első partíció miatt könnyen karbantartható, a másik kettő terület meg elég a gyors működéshez, hisz lesz elég tartalék területe. A felinstallált programok a második drive (1,5TB) első partíciójáról tudnak futni, míg a tárolt anyagok a másodikon szépen elférnek.

Szerintem... (by Imco) De a gyakorlat módosíthat ezen, sőt másnak lehet ennél jobb ötlete is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17388) Csaszykj válasza liksoft (#17387) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Értem, köszönöm a gyors válaszod! :R

A 80asról fut minden program, a 1,5TB-osról csak max a torrent ami programként fog futni.

(#17389) liksoft válasza Csaszykj (#17388) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ebben az esetben az OS méretek átgondolandóak. Neked kell tudnod minek mennyi hely kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17390) Csaszykj válasza liksoft (#17389) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Tudom minek mennyi kell már, kitapasztaltam már az évek alatt. ;) :R

A feles helyet átalakítom így SWAP-á , nem hagyom üresen particionálva.

Ha rendszert húzok újra, akkor fogom megtenni mindezt, és kíváncsi leszek - lesz-e valamilyen gyorsulás. :R

(#17391) liksoft válasza Csaszykj (#17390) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igazi gyorsulásra nem kell túlzottan számítani, de nem illene belassulnia idővel a rendszernek. Ha meg igen, akkor a swap partíció formázásával nullázható az adminisztrációs hegy, több memória marad így a rendszernek, visszaállítható a sebesség. Időnként a töredezésmentesítés, reg. tisztítása is jó hatással lehet a sebességre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17392) syberia


syberia
veterán

Sziasztok!

Van egy kis gondom a HD103SJ vinyóm pár napja alaphelyzetben, vagy mikor ki vagyok jelentkezve W7-ből egészen halkan dolgozik és olyankor ki is gyullad a hdd lámpa a házamon, olyan mitha egy kocsi elakadásjelzője kicsit belassítva villogna.

Ez a mi fene lehet :F hdd control szerint rendben van, 4 hónapja vettem...

:R

https://howbad.info/

(#17393) syberia


syberia
veterán

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#17394) Sk8erPeter válasza liksoft (#17380) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi, de tulajdonképpen nem elegendő a WD My Passport Elite-nek csupán egyetlen USB-csatlakoztatás, mint tápforrás (és ugyanezt használná adatátvitelre is)? Eddig így használtuk, egyelőre probléma nélkül, és a két gyári csatlakozó (van egy USB dock és egy sima USB-kábel) sem ágazik kétfelé (táp/adat).
Vagy ez csupán javaslat az esetleges problémák elkerülésére, mert így nem "terhelem" ugyanazt a csatlakozót a tápellátás biztosításával és az adatforgalommal is?
Milyen szempontból releváns, hogy egymás feletti vagy egymás melletti portokba dugod?

(#17385): "A temp állományok szokták megtömni a partíció adminisztrációját, így nagy terhet rak a nyilvántartás vonalon a futó OS hátára."
Ez érdekes gondolat, még nem gondoltam rá, hogy a temp fájlok külön partíciókat igényelnének, és hogy ez akár gyorsulást is eredményezhet (Linuxnál külön szoktam darabolni swap, boot, root, home partíciókra, de a tmp külön partícióra csatolására még nem gondoltam).
Ez tényleg okozhat olyan mértékű terheléscsökkentést (?), hogy érdemes meglépni?

(#17391): "Időnként a töredezésmentesítés, reg. tisztítása is jó hatással lehet a sebességre."
Ez már többször is érdekelt, úgy tudom, pl. a Windows 7 beépített töredezettségmentesítője az OS idle állapotában automatikusan végez defrag-műveleteket, és amikor "manuálisan" megnyitom a defrag-programot, akkor nem is jelzi a tödezettségmentesítés szükségességét az elemzés során.
Akkor ezzel mi a helyzet? Van olyan ajánlott külső program, amivel mégis érdemes időnként elvégezni a töredezettségmentesítést, nem elengedő az automatikus defrag?
MyDefrag-ról mi a véleményed? Van értelme, használhatónak minősül?

Bocs a sok kérdésért, de szakértőtől jobb hallani a válaszokat, mint átlagjúzerektől, ezért is vagyok olyan kíváncsi, mert érdemi javaslataid vannak. Előre is köszi, ha válaszolsz! :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#17395) Csaszykj válasza Sk8erPeter (#17394) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Én Ashampoo Winoptimizert használok takarításra, és töredezettségmentesítésre is.

Sok gépet tartok karban, hasznos kis progi.

Viszont a SWAP-os dolog mozgatja a fantáziám, lehet még ma nekiállok új rendszert húzni.

(#17396) liksoft válasza Sk8erPeter (#17394) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az USB csatlakozó maximális terhelhetősége 500mA. Ha a drive gyári adatlapját megnézed, akkor kiderül, minimum ennyit kér. Vagyis a rendszerben nincs tartalék. Az ilyent nem szeretem. Az Y kábel ajánlás, nem kötelező. A WD esetén nem is szükséges, ha korrekt hátlapi a csatlakozó, mert ez a termék kéri a legkevesebb teljesítményt.

A temp nem hoz gyorsulást ha külön partíción van, hanem a lassuláskor (idővel iszonyúan sok file kerülhet ide) a formázással "visszagyorsítható" a rendszer. Sőt, ha valaki Explorert használ a nethez, akkor annak az átmeneti tárát is ide célszerű tenni. Míg temp alatt tízezres fileszám szokott lenni, addig a böngésző képes egy nagyságrenddel többet összegyűjteni (igen, a cache akár 100-200 ezer file-t is tartalmazhat). Na ennek az adminisztrációja terheli meg a rendszert, hiszen az MFT-t növeli.

W7 nincs a kezem alatt. Így ha ott állandóan megy a defrag (áááá :Y - hiszen hiba esetén automatikusan tovább rontja a helyzetet), akkor nem kell külön indítani. Én az OS beépítettet használom, nekem elég. Így nem tudok mást ajánlani, vagy tiltani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17397) liksoft válasza Csaszykj (#17395) üzenetére


liksoft
nagyúr

Explorer cache-t is oda!

Szerk: Ez a partíció a nem mindenáron szükséges de rengeteg file-t tartalmazó sallangok gyűjtőhelye. Így időszakos karbantartása a rendszert nagyban segíti.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17398) syberia válasza syberia (#17392) üzenetére


syberia
veterán

:W

https://howbad.info/

(#17399) Csaszykj válasza liksoft (#17397) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Értem.

Köszönöm a hasznos infókat! :R

(#17400) syberia válasza syberia (#17392) üzenetére


syberia
veterán

Az a fura hogy mikor a BIOS-ban vagyok nem villog a HDD ledje
csak ha már betölt a W7 :((( most letörlöm az ashampo hdd control-t
hátha amiatt csinálta, pár napja bekapcsoltam a boot-time defrag opciót
a rendszerpartíción.

Megoldódott! :Y
az ashampo miatt kerregett a vinyó,
én már azt hittem halódik és vihetem gariztatni :B

(#17398) syberia: van valami jelentősége hogy a spin-up time nem 100% ?

:R

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.