Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11701) pH érték


pH érték
aktív tag

Jut eszembe, nekem is kattog a vinyóm, pedig most jó táp van benne. Szerintem ez valami széria hiba lehet a Samsungoknál.

(#11702) tomp válasza pH érték (#11701) üzenetére


tomp
félisten

Nekem kussban van a samsung :)

(#11703) Zeratul válasza pH érték (#11701) üzenetére


Zeratul
addikt

Milyen gyakran kattog? Mert ha szabályos időközönként akkor gyanús hogy csak autokalibráció. Hitakik is csinálják.

(#11704) Korsh válasza Zeratul (#11703) üzenetére


Korsh
csendes tag

Nos nem számoltam a kattogások közt eltelt időt,de egész szabályos időközönkénti kattogásoknak tűnnek.

(#11705) pH érték válasza tomp (#11702) üzenetére


pH érték
aktív tag

Nekem össze vissza kattog, de majd lemérem.

(#11706) Kolondrum válasza tresh (#11697) üzenetére

Ez rendben is van így. :F Hol a baj? Feltettél külön SATA drivert?

(#11707) Csabesz82


Csabesz82
csendes tag

Sziasztok Urak. Lenne 1 kis problémám, vettem kb. 2 és fél hete egy 1 tb-s samsungot és most este újraindult a gép. És onnantól nem engedte megnyitni a vinyót, azzal a szöveggel hogy nincs formázva. Formázza most? Leformáztam és most csak 32 mb-nak léátja Ez mitől lehet? Halottatok már egyáltalán ilyenről? Hétfőn viszem gariztatni.

(#11708) Devid_81 válasza Csabesz82 (#11707) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Keress hozzá firmware-t mert ez típushiba sajnos.

...

(#11709) Csabesz82 válasza Devid_81 (#11708) üzenetére


Csabesz82
csendes tag

ezt találtam hozzá: Dell Studio XPS Desktop 435MT Samsung HD103UJ S2 HDD Firmware A00 Ez jó lesz? Vagy fagassam tovább a gugglit?

(#11710) Devid_81 válasza Csabesz82 (#11709) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elviekben a samsung website-on van hozzá cucc.
T.Hardveren ezt is javasolták, de 99%, hogy fimrware baj van, mert az szokott lenni azoknál.

...

(#11711) Kolondrum válasza Csabesz82 (#11707) üzenetére

Újabb Samu! :W Ez HDD.ket nem tud gyártani, de klímákat igen! :K

(#11712) liksoft válasza Kolondrum (#11711) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mindenki követ el hibákat, de a garancia ezért van. A többi gyártónak is vannak gyengébb szériái. Ilyen a világ.Hol ez a jobb, hol meg a másik. Ezen kívül van még pár szempont ami nem látszik, így én inkább veszek Samut, mint WD-t. De tudom, a többség ezzel nem így van. Ennek ellenére megvannak az okai.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11713) Kolondrum válasza liksoft (#11712) üzenetére

Ezzel egyet értek, de nem mindegy hogy egy HDD meddig működik hiba nélkül.
Egyszer vettem rossz HDD-t, a maxtor slim szériás 30-asát, előtte és utána sem volt rossz HDD-m. Seagate volt az első HDD-m és ezen kívül mást nem nagyon veszek már, a WD is szóba jöhet mert az is nagyon jó. Samut soha, tudod milyen idegrohamot kapott haverom amikor lejért a 3 év gar róla és egy ***** nappal utána úgy megállt, hogy fel se pörgött? Fizikailag megsemmisítette a winyót és megfogadta soha többet samut. Mellesleg ez volt az első negatív hír amit hallottam róluk, azóta akadt még egy jó pár. De az F1-esre azt mondják jó.
Nekem van egy 2003-as 80Gb IBM-em, arra is rátenném az életemet. A klasszikus értelembe vett Maxtor és Samu ki van csukva. Kinek ez kinek az.
Megvan, hogy egy adott cég miben jeleskedik. A sony tegyük fel jó hang cuccokban, de digitben nem vennék, van 3 kép a gépemen ami egy méregdrága Sonyval készült. Nem vagyok süsü a beállításokhoz, de nem tudtam rávenni, hogy legalább olyan szintű képet képet kreáljon mint a Samu digitem, és a samu sem a digitek terén jeleskedik.
Folytassam? Asus és az LCD? :C Inkább Samu LCD-ből, Asust max alaplapot!
Juteszembe! HDD-kről az tud nekem sokat mesélni aki azzal foglalkozik, hogy a megállt winyókról ment adatokat, tehát ha ő azt mondja ilyet ne akkor olyat nem veszek! Szép kis történetet mesélt arról milyen márka mire érzékeny mit nem és hogy.... :R
Kicsit hosszú lett!

[ Szerkesztve ]

(#11714) pete_21


pete_21
addikt

Hi!
Lenne egy kérdésem, biztos hülyeségnek tűnik, de itt láttam a fogalmaknál, hogy a "legacy IDE mód" csak 133 MB/sec sebességre képes. Az lenne a kérdésem, hogy ez az én alaplapomnál is így van? Tehát, ha rákötnék egy SSD-t, és nem AHCI-ban menne, akkor nagyon durván visszafogná a sebességét az, hogy IDE-ben megy? :F
Ui: Az ICH9-es vezérlőm nem tud AHCI-t, csak a JMicron, de nem tudom, hogy ez mennyire megbízható...
Köszi a választ!

(#11715) liksoft válasza pete_21 (#11714) üzenetére


liksoft
nagyúr

És ki mesél? Láttad már az adatlapom? Láttad a honlapom? :B

Szerk: Arra az üveglemezes IBM-re azért az életed ne tedd rá!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11716) Kolondrum válasza liksoft (#11715) üzenetére

Nem nem láttam még! Te is HDD guru vagy? :DD Ha igen akkor már kettőt ismerek!

(#11717) Kernel válasza Kolondrum (#11713) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kicsit hosszú lett!

Ezért van a fórum, ez nem SMS és nem chat, én inkább azt utálom, amikor valaki spórol a betűkkel, így képtelen normálisan átadni, hogy mit akar.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11718) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

Asus P5Q lapom van 2 vinyó megy sata csatlakozóval egy 80as rendszernek és 300as adatnak, a 300ast nemlátja (most telepítettem ujra a rendszert, semmi driver nincs még fennt) csaka driverek hiánya miatt van szerintetek?

(#11719) liksoft válasza SPC3RUN (#11718) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha dinamikus volt, akkor csatlakoztatni kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11720) pete_21 válasza liksoft (#11715) üzenetére


pete_21
addikt

Tudom, hogy adatmentéssel foglalkozol, de nem egészen értem a válaszod... :U
Az üveglemezes IBM gondolom a JMicron lenne. :P
De arra, hogy a SATA eszközök IDE módban is ugyanakkora sebességre képesek-e, mint AHCI-ban, erre szeretnék választ kapni.

SPC3RUN: Kapásból rakj fel egy chipset drivert, ha úgy se látja, akkor Lemezkezelőben adj neki betűjelet. Persze, csak akkor, ha a BIOS látja...

(#11721) SPC3RUN válasza pete_21 (#11720) üzenetére


SPC3RUN
tag

:R

(#11722) Kolondrum válasza liksoft (#11719) üzenetére

Valóban adatmentéssel? Akkor mesélsz? Mit ne vegyünk? Csak kíváncsi vagyok egyezik e a véleményed kolegádéval.
Most kitől kérdezzek innentől? :W :C

(#11723) liksoft válasza pete_21 (#11720) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi, nem Neked szólt. Gondolom kapkodtam, és mellényomtam. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11724) liksoft válasza Kolondrum (#11722) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mentésre nem a jövő winyói jönnek. Mire kiderül melyik széria mire jó, már nem kapható. De hidd el, mindegyik gyártónak vannak jó és rossz szériái. Akik a leggyengébben muzsikáltak, már nincsenek a porondon.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11725) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

ok, csak driver kellett :D

(#11726) pete_21 válasza liksoft (#11723) üzenetére


pete_21
addikt

Jaa, így már érthetőbb. :D
Ha valaki tudja nekem a választ, akkor ne tartsa magában!

(#11727) tomp


tomp
félisten

Vki hallott már a Samsung F2-ről panaszt?

(#11728) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Hali!

Nemrégien távozott egy 250-es Sata-s WD.
A nyáklapon egy (kondi???) vagy nemtudom mi füstöl
mikor ráteszem a tápot, és persze utána azonnal meg is áll
a tápegység.

Kérdésem hogy ez a probláma javítható-e esetleg cserével.

Kép:

http://kepfeltoltes.hu/view/090817/751225259IMG_7342_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ui:
Nemakartam miatta új topicot indítani.

[ Szerkesztve ]

(#11729) Bajnokfoto


Bajnokfoto
csendes tag

Sziasztok!

Új gépembe akartam átrakni egy régi winchesteremet (Maxtor 200GB) ami FAT32-s fájlrendszerrel volt ellátva. A vista egyből kérte, hogy formázzam meg amit megtettem aztán jött a meglepetés...A 200 gigából most 31.4 gigát lát a gép ez miért van? Vissza lehet hozni a teljes kapacitását a vinyónak? Mik a lehetőségek ilyenkor?
Előre is köszönöm a válaszotokat!

Studio Manager / Lead Photographer

(#11730) tomp válasza Bajnokfoto (#11729) üzenetére


tomp
félisten

Próbáld újraformázni ntfs-ben. Mivel fat32-nél ilyen kicsi. ntfs-ben 1xxGB-nak kellene lennie.

Mtbsrác
WD vinyón Samsung chip :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11731) liksoft válasza Bajnokfoto (#11729) üzenetére


liksoft
nagyúr

A master / slave jumpert a kapacitás limitre tetted. Rendes helyére téve és utána átformázfa kell látni az egészet, de csak NTFS-ben tudod egybe.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11732) liksoft válasza tomp (#11730) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kezeli a 32GB-nál nagyobb FAT32-t, csak formázni nem hajlandó! Vagyis nem a méret az alapvető gond.

A WD RAM-ot nem gyárt, de a Samsung igen. Így kénytelen a WD valakitől venni. És bármilyen meglepő, ez is árérzékeny.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11733) liksoft válasza Mtbsrác (#11728) üzenetére


liksoft
nagyúr

Túlterhelés, vagy hibás tápellátás miatt szokott meghalni. Vagyis javítása (vagy csere) esetén is kérdéses, a drive használható lesz-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11734) Mtbsrác válasza liksoft (#11733) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Kaptam máshol rá választ rá egy igen neves emberke jóvoltából,
és aztmondta hogy levehetem mert az csak egy szűrő.
Anélkül is mennie kell elvileg. De az majd csak holnap derül ki.

[ Szerkesztve ]

(#11735) Kernel válasza Mtbsrác (#11734) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem szűrő, hanem Zenerdióda, ami az 5 V-os táppal paralel van elhelyezve.

Csak az a "vicc", hogy a zenerdióda ugyebár túlfeszültség hatására lesz zárlatos. Tegyük fel, ha beépítenek egy 5,6 V névleges feszültségű Zenert, akkor az kicsivel 5,6 V felett tönkre is megy Miért megy a tápfeszültség 5 V felé? Mert szar a táp. Legközelebb majd hátha a vinyót nyírja ki.

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy az 5 V tartósan meg van emelkedve, hanem egyes pillanatokban (bekapcsoláskor, terhelésváltozáskor) rövid időre felszökik. Olyan szintre, hogy merevlemezen védelmi céllal beépített Zenerdióda zárlatossá válik. Vagy szűretlenség miatt (táp öregedése) impulzusok vágják agyon. A zárlatos diódát valóban el kell távolítani, tehát utána lesz egy olyan vinyód (amin más vinyókhoz hasonlóan) nincs védődióda egyáltalán.

Mindamellett az is elképzelhető, hogy nem hibás a táp, csak gyengébb minőségű, nem elég stabil. Kisebb ingadozást a számítógép elvisel károsodás nélkül, tehát bizonyos határ alatt hibáztathatjuk a védődiódát is, hogy túl "érzékenyre" méretezték. Fent említett 5,6 V csak példa (szabványérték), nem tudom, milyen van rajta. Vagy léteznek integrált túlfeszvédő eszközök is, ami a Z-diódánál meredekebb karakterisztikával bír, pontosabb megszólalási értékre tudják belőni.

Innen kezdve lehet találgatni, ki a hibás? Aki nem tud műszeres méréseket végezni, soha nem lehet biztos benne, hogy esetleg táphibája van, amiből később még nagyobb baj is lehet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11736) Mtbsrác válasza Kernel (#11735) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Ezzel tisztában vagyok!
Nem az én gépemben ment tönkre "tudom a szövegből úgy jön ki".
De ha max annyira fog működni hogy leszedjük róla az adatokat már megérte
a fáradozás. Ilyenekkel nemszabad szórakozni ezzel tisztában vagyok meg a szabványokkal is ismerem vmennyire. :R

Ez a vincsi úgy jött a házhoz "ingyér" és lehet az előző tulaj gépe vágta haza a
diódát csak most jött ki rajta véglegesen.
De amúgy lényegtelen már.

[ Szerkesztve ]

(#11737) warrior28


warrior28
aktív tag

Sziasztok!
Van 3 vinyóm (adatlapom) egy CM HAF932 házban vinyókeretekben ahol lenniük kell... Viszont bekapcsolt állapotban berezonál - van, hogy elviselhetetlenül - a ház. Tudnátok ötleteket adni, hogy mi lenne a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#11738) artiny


artiny
őstag

Honnad lehet letolteni SAMSUNG HD753LI firmware -t...gondoltam ez segitene abban h netűnjön el a sajatgepbol a HDD mikor hasznalom egy 5-15 perc utan.

[ Szerkesztve ]

(#11739) Jarod1 válasza Bajnokfoto (#11729) üzenetére


Jarod1
addikt

a biosba is állítsd át a winyókezelést, gondolom Satás winyó..

(#11740) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok !

Ez év februári WD SATA 160GB-os vinyóm a tegnapi nap,(ARMA II játék) felrakása és elindítása után elkezdett kattogni.Elötte teljesen halk volt és sosem kattogott 1et se
(tényleg :F)
HD sentinel szerint 100%os kondiban van a hdd.
Próbálkozzak gariztatással,vagy esetleg van valakinek valami 5lete mit lehetne tenni?
Borzasztó idegesítő a folyamatos zaj amit okoz,teljesítményre és sebességre semmi változást nem észlelek negatív irányban.
(Nforce driver alaplaphoz fenn van,XP64 alatt hajtom a masinát.)

:R

{。^◕‿◕^。}

(#11741) lazlo8


lazlo8
tag

nagy a baj a laptop merevlemezemmel ha partition magic 8.0 és 8.05 se tudtam uj partíciot létrehozni mert vmi hibát irt ki? aszem mikor ujraindult vmi 1308-as hibát írt.

[ Szerkesztve ]

(#11742) liksoft válasza lazlo8 (#11741) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát..... valószínűleg.... hát.... nagyon...... sajnálom.....

MINDEN OS-nek VAN saját lemezkezelője. Tessék onnan megoldani!

Ha pedig a drive-nak van hibája, a SMART 95%-ban azonnal mondja. Itt egy program rá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11743) villamos


villamos
őstag

A következő a problémám:
Van egy usb keretem, ebbe egy Sata Samsung lemezt tettem. A napokban rendesen működött, de most valahogy nem akar egyszerűen beindulni. A bios, és a windows is látja a lemezt. A lemez kb félig tele van (volt), mérete közel 1Tb.
Bemegyek a lemezkezelőbe, és a következőket látom:
lemez 0 alapvető xGb online
lemez 1 dinamikus kapcsolat nélkül
lemez újraaktiválása... nem történik semmi
újabb kattintás: homokóra hegyek majd: a kérés határideje lejárt, így nem lehetett végrehajtani
majd megjelenik: lemez 1 dinamikus y Gb online Egyszerű kötet, kifogástalan
viszont nincs betüjele... elvileg lehet neki adni... Meghajtójel, és elérési út módosítása: hozzáadás:
A művelet nem fejeződött be, mert a partíció/kötet nem engedélyezett. A partíció/kötet engedélyezéséhez indítsa újra a számítógépet.

Hát jó restart. Erre:
lemez 0 alapvető xGb online
lemez 1 dinamikus kapcsolat nélkül...
lemez újraaktiválása... nem történik semmi stb...
Valami ötlet?

ui... levettem az említett lemezellenörző programot, a lemez kifogástalan.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#11744) villamos


villamos
őstag

Nos...
Eszembe jutott, hogy megpróbálom ideiglenesen belerakni a lemezt egy másik gépbe, hátha működni fog.
A másik gép egyből felismerte, még a lemezkezelőt sem kellett elindítani. A rajta lévő xp adott neki egy betüjelet, A lemezen lévő adatok hiánytalanul megvannak... Kérdés, ha visszateszem a keretbe, és megpróbálom csatlakoztatni a laptophoz, akkor működni fog?

Lehet hogy nem is a merevlemezzel van gond, hanem teszemazt a registry zavarodott össze mondjuk a gépen?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#11745) tomp válasza villamos (#11744) üzenetére


tomp
félisten

Vagy maga az usb keret bugos.

(#11746) villamos


villamos
őstag

Kipróbáltam a keretet másik merevlemezzel. Működik...
Tehát a merevlemez másik gépbe téve tökéletesen működik, és a keret is működik egy másik lemezzel. Most annyi ötletem van még, hogy megpróbálok betenni a laptopba egy másik vinyót, amin van egy telepítve egy XP és azzal hátha elindul...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#11747) akos90


akos90
tag

sziasztok! nem találtam olyan topikot ahol problémámat meg írhattam volna így gondoltam ide írom! elfüstölt egy seagate 80gb-os winchesterem sajnos :( egyszer csak a táp beszikrázott és vitte az egész gépet sajnos. :( a winchester elektronikáján égés nyom nincs. rákötötem egy másik gépre ott a gép be se kapcsolt a halott winchester miatt és az lenne a kérdésem hogy megéri elektronikát cserélni rajta vagy nem is azal lehet a gond? válaszotok előre is köszönöm :R

(#11748) nonoka74


nonoka74
tag

sziasztok! 1Tb-os samsung vinyo újjraindítás után nem indul(sekép-sehang)!eddig semmi baja nem jelentkezett!átraktam másik gépbe,külsőházba ott is kuka!ha van valaki aki így járt vagy tud ennek ártani valamit írjon már egy pár sort!én marha 700gb cuccot tároltam rajta! :O :W

(#11749) tomp válasza nonoka74 (#11748) üzenetére


tomp
félisten

Melyik széria? Fel sem pörög?

(#11750) villamos


villamos
őstag

A másik vinyón lévő XP kékhalálozik, lehet hogy nem tetszik neki az AMD után a C2D.Feldobtam rá újra az XP -t, hátha működik, de mivel jelenleg nincsenek meg a laptophoz tartozó driverek, így nemigen akar működni. Ma már mindehhez nincs hangulatom, holnap folytatom...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.