Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11951) huntergabor


huntergabor
csendes tag

most nézem már fele ilyen fekete fos kizártszektor asszem megtapasztalom lassan a kékhaláltén is {2 éves seagate ide 80 gb os winchester :W :W

(#11952) liksoft válasza huntergabor (#11951) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha 2,5", akkor pánikmentést a legfontosabb adatokról! Akár csak percei lehetnek hátra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11953) liksoft válasza artur003 (#11948) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápegységre tippelek. Kevés lesz neki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11954) huntergabor válasza liksoft (#11952) üzenetére


huntergabor
csendes tag

ismertek valami jó hdd-vel kapcsolatos programot { nem töredezettségmentesítő }

(#11955) huntergabor


huntergabor
csendes tag

most kevesebb olyan szar van { lehethogy csak programhiba }?
iobit smart defrag rc360 programot használok :DD :DD

(#11956) liksoft válasza huntergabor (#11954) üzenetére


liksoft
nagyúr

Királyi többesben sem ismerünk programot, mely hardware hibát tud javítani.

Egyébként a magyar nyelvben a mondat elejét nagybetűvel kell kezdeni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11957) artur003 válasza Williams (#11949) üzenetére


artur003
csendes tag

Hy

Csak most volt kék halál, és egyből eltűnt.Máskor vagy helyrejön egy kb 10 perc múlva, vagy ki kell kapcsolnom a gépet.

(#11958) Williams válasza artur003 (#11957) üzenetére


Williams
aktív tag

Hát esetleg még bele kéne nézni a Windows eseménynaplójába, hátha ír valami okosságot. A Liksoft által javasolt tápcserét érdemes lenne kipróbálni, ha van a közelben másik táp. Futtasd a chkdsk-t a Seagate-en.
Friss Windows feltelepítése után egyből kipróbálni, hogy berzenkedik-e. Ne telepíts fel semmit, amit szoktál. (Vírusírtó, tűzfal stb.-t se) Ahogy felmegy a Win, próba.

(#11959) artur003 válasza Williams (#11958) üzenetére


artur003
csendes tag

Egy 550 w-os chieftec tápom van azt hittem ez sokáig elég lesz.

(#11960) Williams válasza artur003 (#11959) üzenetére


Williams
aktív tag

Kicserélted a tápot, és jó lett? Mert ha nem cserélted még ki, senki nem mondta 100%-ra hogy az a rossz! Csak tipp, hogy a táp is okozhatja. Legalább is, az én nevemben beszélek. (Nekem is ilyen tápom van)

(#11961) kuzzikan


kuzzikan
csendes tag

sziasztok!

olyan problémám van egy winyóval, hogy időszakosan jelentkező hibája van, hol csinálja hol nem. A hiba igazából teljesen fölösleges, nagykerből TEST OK-al jött vissza, mivel viszonylag ritkán produkálja a hibát.

A winyó még garanciális, és olyan "módszert" keresek, amivel sérülésmentesen, de még garanciális körbe tartozó hibát tudnék rajta okozni, mert így kellemetlen használni. Akinek esetleg van ilyenben tapasztalata, csinált már ilyet, az kérem írja le, h pontosan mit, és hogyan.

köszönöm

(#11962) localhost válasza kuzzikan (#11961) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11963) liksoft válasza kuzzikan (#11961) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt hogyan gondolod? :(((

Le sem írod a hibát! Lehet, hogy nem is a drive, hanem a környezete okozza! De Te szeretnéd tönkretenni. :(((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11964) kuzzikan válasza liksoft (#11963) üzenetére


kuzzikan
csendes tag

nem környezeti hiba, volt tesztelve más táppal, más lapban, más oprendszerrel, más kábellel, volt raidbe is kötve, alalapon és raidkártyával is, ups-be van dugva... a hiba amúgy egy időszakos lekapcsolás, 3-4x megáll és majd felpörög, de kb havonta csinálja 1, max 2x. 250es samsung winyó, 2éves (3év garis). Ha esetleg ezek alapján valami másik tényezőt be tudnál szúrni, ami miatt lehet, akkor várom azt is szívesen:)

(#11965) liksoft válasza kuzzikan (#11964) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápellátás, túlmelegedés.

Mondat eleje nagybetű, vége írásjel. Legtöbbször pont. :B

Szerk: Lehet, hogy az UPS nem korrekt környezet az üzemeltetésére. Én inkább számítógépbe tenném..... ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11966) kuzzikan


kuzzikan
csendes tag

Tápellátás rendben van, mivel az adott ág, amin csinálta, egyből le lett cserélve, ugyanúgy csinálta, a gyanús ágon pedig azóta egy másik winchester megy. Valamint a táp azóta már cserélve lett más okokból. Melegedési szempontból 24/7 írás/olvasásnál (torrent) sem érte el a 40 fokot, leállásnál megnéztem nincs-e extrémen meleg alkatrész rajta, de nem volt.

UPS-re pedig a gép van dugva, tehát az áramingadozási tényezőt akartam ezzel szemléletesen kilőni :)

[ Szerkesztve ]

(#11967) PyroS


PyroS
senior tag

Üdv.

Olyan gondom van,hogy van egy 320-as wd notebook vinyóm egy külső usb-és keretben.Eddig működött rendesen,mostanában viszont nem látom windows alól a particóját.Ha rádugom a gépre akkor felismeri de nem lát meghajtót.Megnéztem a Lemez kezelésben ott Helyreállítási particiót ír ki rá.Hogyan lehet ezt visszaállítani?Van valakinek valamilyen ötlete?

(#11968) dolko


dolko
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 320gigás sata2-es vinyóm. Az xp evvel nem tud mit kezdeni és úgy döntött 160gigával ő megelégszik. Szerencsére van a samsung honlapján egy progi amit ha floopyról vagy cdről bootolva lefuttatok akkor helyesen érzékeli az xp a vinyó méretét. Igen ám, de ez a progi úgy fagy mintha muszály volna, és ezt olyan szerencsésen tette, hogy most már semmit sem tud kezdeni vele az xp, ráadásul az egész rendszer belassult. Ötletek a feltámasztásra?

(#11969) dolko


dolko
csendes tag

" Abnormal program termination: Divide overflow "hibaüzenetet kapok. A kép ezután szétesik és game over. Találkozott már valaki ilyennel?

(#11970) Williams válasza dolko (#11968) üzenetére


Williams
aktív tag

Hali!

Service Pack-os XP? A BIOS 320gb-nak látja?

(#11971) sheriff.crib


sheriff.crib
tag

Sziasztok!

Van 2 db SATA winyóm.Egy Samsung 1TB és egy Seagate 250 GB. Az 1 TB-os az alap.Működik rendesen semmi baj nincs vele.
Viszont rádugtam a Seagatet és a Vista (Ultimate 64bit) nem látja....Hd sentinel,Bios, eszközkezelő látja...de a meghajtók között már nem jelenik meg...Mi lehet a baj?
Próbáltam körbenézni hátha valakinek volt ilyen problémája, de nem találtam.Mi lehet a megoldás?

Előre is köszi a segitséget!

Üdv,
S.

Ableton Live - NATIVE INSTRUMENTS -

(#11972) kuzzikan válasza sheriff.crib (#11971) üzenetére


kuzzikan
csendes tag

Hali,

Nézd meg kezelőbe, hogy a winchester van-e partícionálva. Sajátgép, jobbklikk Kezelés(Manage), majd alul a disk managementet kiválasztod és látnod kell a diszkeket. Ha nincs partícionálva, akkor ott megteheted, ha viszont igen, lehet csak betűjelet kell ráosztanod, jobbklikkel "assign a letter" menüvel

(#11973) szeko


szeko
csendes tag

sziasztok, lehet, hogy az előző hozzászólásokban már van válasz a kérdésemre, de formázás közben leállít a rendszer, (xp telepítés) és nem tudok bele életet csiholni, kérdezem, kuka, vagy valahogy rendbe tudom-e még hozni?

(#11974) localhost válasza szeko (#11973) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, tovább ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11975) sss


sss
senior tag

Üdv,
gyanús, h valami gond van a winchesteremmel, milyen tesztprogrammal nézzem meg? Eddig csak hd sentinel gyorstesztjével néztem meg, az nem talált hibát.

(#11976) szeko válasza localhost (#11974) üzenetére


szeko
csendes tag

azt írta ki, hogy rendszerhiba, és nem töltött semmit, de már sikerült megoldanom a problémát! Azért köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11977) localhost válasza szeko (#11976) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én köszönöm! Sokat tanultunk az esetből! :R

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11978) sheriff.crib válasza kuzzikan (#11972) üzenetére


sheriff.crib
tag

Szia!

"Sajátgép, jobbklikk Kezelés(Manage), majd alul a disk managementet kiválasztod és látnod kell a diszkeket. Ha nincs partícionálva, akkor ott megteheted,..."
Pont igy sikerült!! :))
Hála! ;)

Üdv,
S.

Ableton Live - NATIVE INSTRUMENTS -

(#11979) ndever


ndever
csendes tag

sziasztok!

nemrég vettem egy 500 gigás wd winyót és a következő problémám van vele: xp-t szeretnék telepíteni rá, de félúton megakad. a particionálás még ok (80 giga és a maradék), utána a formázás is, majd a telepítés is, majd az első újraindításnál megakad: "hiba a rendszer betöltésekor". fogalmam sincs, h mi lehet a gond, az előző winyóról tudok bootolni, bios rendesen látja a wd-t, próbáltam többfajta telepítőcd-vel is. van vkinek ötlete?

ja, a winyó működött, mikor csak adatokat másolgattam rá, az xp látta és rendesen kezelte.

(a rendszer amúgy: asus a8n sli-se; amd athlon x2 4200+, 2GB geil value ddr400, wd 500GB 7200 rpm 32MB, msi 8600gt oc, corsair 450 watt)

(#11980) Williams válasza ndever (#11979) üzenetére


Williams
aktív tag

Hali!

Régi vinyó mellé a WD-t berakni, megnézni a WD-n a partíciót, hogy aktív-e? (Sajátgép jobb klikk-Tulajdonságok-Kezelés-Lemezkezelés) Ha nem aktív, aktívvá tenni.

(#11981) ndever válasza Williams (#11980) üzenetére


ndever
csendes tag

aktív, mondom az xp tudta kezelni. amikor megpróbáltam telepíteni csak az új volt bent amúgy.

(#11982) Williams válasza ndever (#11981) üzenetére


Williams
aktív tag

Az "aktív, és tudta kezelni" nem függ össze egymással.

(#11983) Imco válasza ndever (#11979) üzenetére


Imco
őstag

Sata I a lapod és Sata II a vinyód. Erre kéne kapisgálni. Ha szerencséd van sikerülhet. Nekem nem sikerült sehogy, más lappal. 2 napot átküzdöttem vele. Chiptől függ. Szerintem...

Üdv! Imco

(#11984) ndever válasza Williams (#11982) üzenetére


ndever
csendes tag

igazad van. megpróbáltam aktívvá tenni és így már sikeres volt a telepítés. csak a kíváncsiság kedvéért: ha egy tök új rendszerben lett volna ez az egyetlen winyó, akkor nem is tudtam volna megoldani? és hogyhogy nem szól hamarabb? félig engedi magát telepíteni, majd újraindításnál akad meg. ez nagyon fura..

amúgy kösz a tippet!

(#11985) kristoof92


kristoof92
tag

hali, lenne egy olyan problémám hogy vettem 1db WD10EADS merevlemezt, de a windows 7-es nem nagyon akarja felismerni. az eszközkezelőben a lemezkezelésnél sincs, és egyáltalán nem látja semmi. az első bekapcsolásnál felrakott vmi drivert a windows, mondta hogy indítsam újra, de semmi sem történt.
thx

(#11986) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Üdv.!

Lehet, hogy nem témához kapcsolódik, de a következő érdekelne: Hardware ID-t lehet módosítani? Ha igen, milyen módon? Előre is thx :R

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#11987) Williams válasza ndever (#11984) üzenetére


Williams
aktív tag

Nem tudom miért nem tette telepítéskor aktívvá a partíciót, de valami oka kell, hogy legyen. Lehet, hogy már volt rajta partíció telepítés előtt, vagy nem a legelső partícióra telepítetted? Bár elméletben ezek nem jelenthetnek gondot. Mindegy, örülök, hogy sikerült feltelepíteni! :DD

(#11988) Darakan


Darakan
csendes tag

Nem tudom mennyire passzol ide, de nem akartam új topicot nyitni. A gondom, az hogy van egy külső firewire és usb csatlakozós rackem. S magát csatlakozást felismeri, de mint lemez meghajtó nem teszi be meghatók közé. Ez walami wondows-os szoftver problém, csak nem tudom mi lehet pontosan... :F

A tett formál, a töprengés deformál.

(#11989) tomsics


tomsics
senior tag

hellosztok
megtudnátok mondani ,hogy a western digital my book home ,külső winyokban cserélhető a winyo????Mert az enyém(500gb)csak kattog,szétszedtem és külsőre egy sima sata winyo-nak néz ki,de nem tudom kiprobálni mert nincs itthon sata-s winyom.
köszi

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#11990) ndever válasza Williams (#11987) üzenetére


ndever
csendes tag

igen, volt már korábban rajta partíció. szóval akkor megoldódott és mindent értek. köszi a segítséget!

(#11991) theniel


theniel
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan kapcsoló, ami a belső HDD-t kapcsolja és ki van vezetve a ház előlapjára?
Szóval amivel le tudom kapcsolni a vinyót.

(#11992) Imco válasza theniel (#11991) üzenetére


Imco
őstag

Elvileg a win kapcsolgatja a saját logikája szerint.
Valamikor mintha láttam volna valami PC árú thermaltake vagy zalman házat amin volt ilyen lehetőség. A "barkács" meg nem biztos hogy növeli az adatbiztonságot. :) Gyakorlatban meg nem biztos hogy támogatja az OS és/vagy az alaplap a kapcsolgatást. Szerintem...

Na az alaplapoddal nem lesz gond! :) Illetve az OS-vel sem ezek után.:)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#11993) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Sziasztok!

Samsung 640Gb HDDvel futottam bele a következő problémába.
Windows vista elkezdett lassu lenni induláskor. Majd 30% proci használatot produkált többször, ugy hogy a processek közt semmi sem volt 1% fölött. Közben vadul kerregett a winyo.
Leállításkor néha 10 percig villogott a HDDled és kerregett a winyo.
Aztán a vistából eltűnt a fél control panel. A következő leállítás után a másik fele is, majd egyb rendszer részek. Más file nem sérült ahogy láttam.

Küldtem rá chkdsket, de semmi hibát nem talált.
Formatáltam és ujratelepítettem, semmi hiba, de mostmeg eltűnt az egész asztal (az ikonok)

Közben norton antivirus 2009 (jogtiszta) végig futott és friss volt, és semmit sem talált.
Olyan oldalakat nem szoktam nézni ami fertőzhet, se nem töltök le olyna dolgokat.

Azóta megnéztem NOD32vel is az is semmi.
Megnéztem 3 féle rootkit scannerrel, semmi.
Most linux alol is végigscanneltem semmi virus se rootkit.

Gondoltam jó akkor a winyo.. HDD sentinel: Minden rendben 100% a winyo kondicioja. 2 perces teszt sem talál hibát.

Akkor most mit tehetek még?
AHCI be van kapcsolva mondjuk, de így működött 1 évig...

Cseréljek winyot vagy van egyéb ötlet is?
Gariztatni igy hogy tudom, hogy nem található a hiba csak a jelenség?

Bazsy

(#11994) Imco válasza Bazsy (#11993) üzenetére


Imco
őstag

Mennyi idő alatt jön ki a probléma a reinstall után?
Linux alatt produkálja a hibát, hibákat?

Üdv! Imco

(#11995) Bazsy válasza Imco (#11994) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Vista reinstall után a 3. indításkor elvesztette az asztali ikonokat.
4. leállításkor már 15 perc volt mire leállt a gép, közben a winyo folyamatosan kerregett...

Linux alatt nem észleltem problémát. Bár azt csak webre, zenehalgatásra és msnre használom.

Ja és minden rendszer 64bites bár ez nem számít gondolom.

Bazsy

(#11996) Imco válasza Bazsy (#11995) üzenetére


Imco
őstag

Na de akkor csak valami szoftveres /virus?/ gáz van.
Ha ua. a hardver linuxxal megy vistával rosszalkodik.
Vagy rosszul értelek?

Üdv! Imco

(#11997) Bazsy válasza Imco (#11996) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Linuxxal nem rosszalkodik, de azt nem használom annyira aktivan. Csak msn, web és mail meg zene....

Virusra gondoltam de semmi nem talált semmit.
Ha van tipped h mivel nézzem még meg szivesen veszem.

De néha hullámzó búgó hangot hallok a winyo felől, és a régi 120GBs winyom is olyat adott ki hetekig mielőtt egyszercsak meghalt totál...

ESTOOLt szedtem le most, ráeresztem holnap.
De virust nemtom mivel nézhetnék még...

Bazsy

(#11998) Imco válasza Bazsy (#11997) üzenetére


Imco
őstag

2 vinyót használsz? Ugy értettem, hogy egy vinyóval használod a wint és a linuxot is.
Ezért gondoltam a szoftver hibára, mert mindkettőnél ua. a vas.
Virus irtót a 3-nál nem tudok jobbat, azoknak is kellett volna találni valamit.
Szerintem...

Üdv! Imco

(#11999) liksoft válasza Imco (#11996) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy hibás driver. Nem ez lenne az első, hogy a hardware nem tökéletes üzemmódban fut. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12000) Imco válasza liksoft (#11999) üzenetére


Imco
őstag

Igy gondoltam. A driver is szoftver. Vagy rosszul fogalmaztam?

Üdv! Imco

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.