Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96351) Dragon3000 válasza sfefe (#96341) üzenetére


Dragon3000
veterán

Már sokszor le volt írva, legtöbb esetben éjfélkor váltják át a csomagot, de ezt meg is tudod nézni az ügyfélkapu/szolgáltatások részen, általában szerepel a dátum, hogy mikortól él a gigabites csomag.

#96348 sfefe
Ha 108Mbps-et mérsz, akkor a kábellel nincs gond, mert ha csak 100-as link lenne, akkor max 94 körül mérnél, de mivel mindenhol gigabitet ír, így ez is arról árulkodik, hogy a kábeleid rendben vannak csak még nem kapcsoltak át gigabitre.

[ Szerkesztve ]

(#96352) sfefe válasza Dragon3000 (#96351) üzenetére


sfefe
őstag

Ok koszi olvastam persze, hogy holnap lesz biztosan csak irta mas neki elobb megvolt.
De mindegy most eleg a 100is eddig is eleg volt. :)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96353) Dragon3000 válasza sfefe (#96352) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elenyésző esetet lehetett olvasni az aznapi váltásról, a legtöbb esetben az éjféli átváltás él és szerintem ezt a gyakorlatot tartják is a legtöbb helyen, de az ügyfélkapun meg tudod nézni, hogy milyen dátum szerepel, ha ott holnapi nap van írva, akkor ma semmikép nem lesz még gigabited.

(#96354) sfefe válasza Dragon3000 (#96353) üzenetére


sfefe
őstag

ok koszi mindenkinek.
( ugyfelkapun hol latom? )

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96355) Dragon3000 válasza sfefe (#96354) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szolgáltatások/Meglévő szolgáltatások részen kell látnod, ha frissítették, szerepel még ott az fttb dátummal, hogy meddig és mellette az ftth dátummal, hogy mikortól.
Úgy, mint nálam a képen, csak itt már az fttb nem szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#96356) Selynelar válasza sfefe (#96354) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Nekem az volt a szitu,hogy mikor bekötötték, akkor mondta a srác,hogy késő este vagy másnap nézzek rá. Elvileg lennie kell. Csak kapcsoljam ki- és be az ONT-ot. Na ez meg is történt. Semmi....
Gondoltam másnap késő délután, hogy én azért megejtek egy telefont a Digi-nek. Az ügyfélkapumon is még csak az 500-as net látszott. Közölte velem az ügyfélszolgálatos, hogy látja, hogy az átkötés megtörtént de a szerelő még nem adta le a jegyzőkönyvet az átkötésről, ezért nincs még aktív állapotban az 1000-es net. Ezt telefonon nekem aktiválta. Ha jól emlékszem egy fél/óra múlva kellett újraindítanom az eszközt. S volt is az 1000-es net. Szomszéd várta a csodát de neki a pc-ben csak 100-as lan kártya van. Szóval ő hiába méregette a netet. :DD

Ügyfélkapudon van valami olyasmi hogy szolgáltatásaim vagy ilyesmi. Már rég jártam fent. Azért megejtenék egy telefont a Digi ügyfélszolgálatnak is holnap reggel, ha még nem lenne meg a Gigabites neted.

Egyébként X. Kerületben másnál sincs net?
Karbantartás elvileg éjjel lett volna. Ez van legalábbis a honlapjukon :W

[ Szerkesztve ]

(#96357) Vakegérke válasza Selynelar (#96356) üzenetére


Vakegérke
veterán

Újhegyen nincs gond.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96358) Selynelar válasza Vakegérke (#96357) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Én is Újhegyen lakom. Mindjárt újraindítok mindent.
Hátha csak az a baj. :R

[ Szerkesztve ]

(#96359) sfefe válasza Dragon3000 (#96355) üzenetére


sfefe
őstag

Még az fttb van más nincs írva...

Selynelar: hát reggel meglátom. :)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96360) Vakegérke válasza Selynelar (#96358) üzenetére


Vakegérke
veterán

Közelebbről a tó mellett, a Pára utcában lakom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96361) Plazmacucci válasza Selynelar (#96356) üzenetére


Plazmacucci
félisten

XXII. nem megy.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#96362) yogibear válasza Plazmacucci (#96361) üzenetére


yogibear
addikt

TV meg telefon sem... tuti elvágták a "drótot" okos melósék a Kossuthban a nagy áskálódás közepette...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#96364) Met válasza Vakegérke (#96360) üzenetére


Met
nagyúr

A víz mellett sok a pára :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96365) Selynelar válasza Vakegérke (#96360) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Csak a routerem döglött meg. :O Szerencsére volt itthon még a Digitől kapott. Szóval most amíg azt cserélik vagy javítják addig jó lesz ez.(Legalább még garis):)) Most működik minden. :C

[ Szerkesztve ]

(#96366) Vakegérke válasza Met (#96364) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerencsés, illő volt a névválasztása az utcának. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96371) MadMancs válasza sfefe (#96348) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha 108 az mérsz akkor nálad rendben vannak a dolgok. Ugyanis már ahhoz is gigabites link kell. 100as linknek valahol 94-95 a plafon.
Egyszerűen 100as profilod van még diginél. Egyébként CAT5 is átmegy rövid távon a gigabit. Szülői házba a 2007 es digis CAT5 re ment az (akkor még ) 1000/200. Nem volt semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96372) MadMancs válasza MadMancs (#96371) üzenetére


MadMancs
veterán

Véletlen. Kérem törölje ezt a kommentet egy illetékes.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96373) pinnacle válasza MadMancs (#96302) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Erre van megoldás vagy a DIGI mindig látja mit csinálunk a VPN-t leszámítva? Látom a névtelen mód sem elég. Egyébként a torrenet kliensek miért mutatják az ügyfelek IP címét, ezt nem lehet kikapcsolni?
Mondjuk kíváncsi lennék, hogy a Gigabites letöltést mi másra tudja használni az ügyfelek 95%-a, torrent helyett? Illetve egyáltalán mi másra jó ekkora sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#96374) MadMancs válasza pinnacle (#96373) üzenetére


MadMancs
veterán

A mondandód elejere nem tudok korrekt választ adni.
IP meg kell. Hisz a peerek IP alapján kapcsolódnak egymáshoz. Ha a kliens el is rejtené, hálózati forgalomban simán látható lenne. Ezzel nem lehet mit csinálni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96375) Dragon3000 válasza pinnacle (#96373) üzenetére


Dragon3000
veterán

Illetve egyáltalán mi másra jó ekkora sebesség?

Ha esetleg sokat játszol nagy méretű játékokkal, akkor steam, origin, epic,..... több kliens is ki tudja aknázni a gigabitben lévő lehetőségeket.

(#96376) Multibit válasza pinnacle (#96373) üzenetére


Multibit
veterán

mi másra jó ekkora sebesség?
Ne csak egy felhasználóban gondolkodj! Több ember számára hasznos lehet. Nem kell QoS-sel sz@rakodni.

(#96377) viktorhu válasza pinnacle (#96373) üzenetére


viktorhu
veterán

Mi ketten home office-ozunk, én pl. file-t is osztok meg (nem publikusan, hanem alkalmilag kollégákkal) itthoni szerverről.

A sávszélesség nem arról szól, hogy minden áron folyamatosan ki kell használni, mert annyi kapacitás nincs is a szolgáltatói oldalon sem (ha 2,4 gigát osztanak 64 vagy 128 felé). Arról szól, hogy amikor épp van egy megugrás a forgalomban, akkor ne fogja meg azt egy sávszélesség-határ.

Nálam talán már fél éve nem futott torrent alkalmazás, amikor meg használtam, akkor kb. 3 percig ment, amíg elintéztem vele, amire szükségem volt. A túlnyomó többség nem torrentezik, különben nem is nagyon tudnál internetezni, vagy legalábbis nem sok maradna a sávszélességből.

(#96378) sfefe


sfefe
őstag

Tegnap ugye megvolt a H átállás de most még mindig 108on jon...
Benéztem a digihez ( ha mar lementünk a pólusba )és kérdeztem mikor lesz átállás a csaj mondja, hogy már az van reggeltől. Mondtam neki az igaz csak a sebesség még hiányzik.. beirta hibajelentésbe....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96379) pinnacle válasza MadMancs (#96374) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Pénzért való megosztást úgy emlékszem régebben is büntették, most is lecsuktak valakit. Igaz aki kapta a felszólítást, biztos nem ilyen volt. Remélem nem fognak rámenni a torrentre, mert ha a DIGI-nél tiltani fogják, most, hogy NER tulajdon lett, máshol is tiltani fogják. Torrenten olyan régi filmek vannak fent, amit már sehol sem játszanak, megvenni sem lehet.

(#96380) MadMancs válasza pinnacle (#96379) üzenetére


MadMancs
veterán

Ingyen is. Letöltés szürke zóna, nem illegális de nem is legális. Nincs rá jogszabály. Feltöltést viszont egyértelműen tiltja és bünteti a magyar jogszabály. Na most torrent ugye P2P elven működik ahoz hogy le tudd tölteni valakinek fel is kell azt tölteni még ha csak apró szeletekben is (ugye neked is különben hamar repülsz bármelyik trackerről). És itt a baj, ha letöltesz egyúttal fel is, azaz már is jogszabályt sértesz, büntethető. Jelenleg a magyar hatóság még nem igen foglalkozik ezzel (ha úgy nézzük jogtalan is lenne a büntetés, mivel minden létező üres adathordozó után szedi jogdíj sápot artistjust, nem véletlen kerül minden 2x annyiba mint környező országokban) , de ez bármikor változhat, és nem csak diginél.
Egyébként egyet értek, pont hétvégén töltöttem le pár 1950-1960(!) as filmet amit párom szülővárosában forgattak. Sehol máshol nem leltem, legálisan meg pláne nem.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96381) Tewe013 válasza sfefe (#96378) üzenetére


Tewe013
őstag

ONT újraindítás megvolt?

(#96382) pinnacle válasza MadMancs (#96380) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#96383) sfefe válasza Tewe013 (#96381) üzenetére


sfefe
őstag

Jőtt a digitől az sms, hogy javították...

Megvolt most igen de így is csak
236.15Mbps 232.4Mbps mér....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96384) atenza


atenza
senior tag

Csütörtökön végre jönnek bekötni az 1000es digit, eddig 60/8-as invitel volt… Kell valamire figyelni bekötéskor?
Jelenleg egy Asus AC65P üzemel routerként, majd gondolom amit adnak modemet át kell rakni/rakatni bridge módba hogy továbbítsa az asushoz a netet?

(#96385) sfefe válasza sfefe (#96383) üzenetére


sfefe
őstag

Routeren belül mérek sebességet akkor jon ki ehhez hasonló érték.
De pl a digi oldalán mérek tesztet ott meg : 702 / 324.
A speedtest progit futtatva meg : 871/323
speedtest.net: 748/320 ...

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96386) Laccoss válasza atenza (#96384) üzenetére


Laccoss
addikt

Kicsit olvass vissza, 2-3 naponta mindig megkérdezi valaki.

(#96387) user12 válasza atenza (#96384) üzenetére


user12
őstag

Jelszintet nézess a szerelővel, meg ha esetleg csináltok egy speedtest-et, az jó (akár a szolgáltatói eszközön keresztül)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#96388) xcvbxcvb válasza sfefe (#96383) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Próbáld meg kihagyni a routert, és közvetlenül a gépbe dugni a kábelt. Ha úgy sincs meg a sebesség akkor a kábel lesz a ludas.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#96389) sfefe válasza sfefe (#96385) üzenetére


sfefe
őstag

Roteren belül mér ilyen lassút:
227/229
(ASUS RT-AC66U B1)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96390) xcvbxcvb válasza sfefe (#96389) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Routeren beleül nekem is ilyen alacsony 62/289.
De gépen mérve 833/326.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#96391) sfefe válasza xcvbxcvb (#96390) üzenetére


sfefe
őstag

routeren belül miért mér ilyen gyengét?
Másképp mérem akkor a megadott eredmények jönnek ki.
Gépet nem tudom oda vinni a cumóhoz.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96392) sztanozs válasza sfefe (#96389) üzenetére


sztanozs
veterán

Linux speedtest-cli eléggé hektikus tud lenni. Nekem raspi-n mér minden sz@rt, pont tegnapelőtt méregettem: 13/87-től 821/247-ig volt bármi... Nem jöttem rá mi a gondja, pedig még a dockereket leállítottam a mérés idejére.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#96393) xcvbxcvb válasza sfefe (#96391) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nem tudom nem értek hozzá annyira, talán a forgalom miatt ? De nálam is ilyen ahogy fentebb írtam.
De akkor biztos jó a kábel is ha ennyit mérsz.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#96394) sfefe válasza sztanozs (#96392) üzenetére


sfefe
őstag

értem, akkor mi az elfogadott ahol lehet mérni és igaz?
( speedtest.exe -t inditva ugymond rendeset mér )

bár most meg nem , 204/220...

hm, most meg mindehol ahol eddig többet mért most ott is 210/220 körül van....

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96395) sztanozs válasza sfefe (#96394) üzenetére


sztanozs
veterán

speedtest a digi oldaláról, számítógépről, vezetéken (LAN), web felületen indítva:
https://digi.hu/internet/meres

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#96396) sfefe válasza sztanozs (#96395) üzenetére


sfefe
őstag

217/221 de nemrég még702/324

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96397) Túzok22 válasza sfefe (#96394) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nem lehet, hogy mindig más szerverekre mérsz? Nézd meg a szerver kiválasztásánál, hogy melyikre jön ki a legjobb mérési eredmény. Automatikusan beállíthat egy olyan szervert is a mérő oldal/alkalmazás ami(k)re nem fogsz olyan jó mérési eredményt kapni, nem a neted miatt, hanem valószínűleg rossz a szeró amire rámérsz.

(#96398) sfefe válasza Túzok22 (#96397) üzenetére


sfefe
őstag

digi oldalán mért: 220/222
spedtest.net digi kiválasztva: 218/228

routeren belül: 259/241
spedtest.exe : 220/219 ( znet telekom )

érdekes a routeren kivül eddig jobban mért...
ont-ot ujraindítottam megint

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96399) Apucy01 válasza pinnacle (#96379) üzenetére


Apucy01
őstag

"Igaz aki kapta a felszólítást, biztos nem ilyen volt."

Vissza olvasol valaki írta hogy ő is kapott ilyen emailt , de utána nézett kicsit jobban és nem is a digi nél regisztrált cim volt hanem valami más.

Nem kell ennek olyan nagy feneket keríteni a a torrent tiltva lenne akkor a szolgáltatók igen csak gondban lennének.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#96400) Tewe013 válasza sfefe (#96398) üzenetére


Tewe013
őstag

Nekem a szelessav.net-en a legstabilabb az eredmény általában.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.