Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96301) user12 válasza Kunci-1 (#96283) üzenetére


user12
őstag

Szia

Nálunk (Szolnok mikró) sem megy rendesen. Épp most adtam le hibára. Az ügyintéző állítólag nem tud semmilyen hibáról. A KH oldala nem működik, viszont pl az Index megy. Teljesen random.
2 külföldi VPN kapcsolat is lehalt.

A megoldás az volt, hogy a tartalék T-s netre át kellett tenni az internetelérést, azzal megy tökéletesen minden.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#96302) MadMancs válasza poirot (#96297) üzenetére


MadMancs
veterán

Na igen, ha tényleg az akkor nagyon sok levelet fognak küldeni. Magyarországon a jelenleg hatályos jogszabályok szerint a letöltéssel nem tudnak mit csinálni, nem legális, de nem is illegális. Feltöltés viszont már problémás.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96303) bLaCkDoGoNe válasza pedro7 (#96293) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

És mire szólították fel? Mert az nem derül ki a hozzászólásodból.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#96304) adika4444 válasza pedro7 (#96293) üzenetére


adika4444
addikt

Érdemes lenne megnézni, valóban a DIGI küldte-e azt a levelet, itthon elég képlékenyen kezelik a különféle torrentoldalakat, én mindenképp meggyőződnék róla első körben, hogy nem-e valaki próbál így pénzhez / személyes adathoz jutni.

üdv, adika4444

(#96305) qnadam válasza pedro7 (#96295) üzenetére


qnadam
veterán

jó lenne tudni a levél pontos tartalmát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96306) poirot válasza qnadam (#96299) üzenetére


poirot
senior tag

Nem tudom, hogy Németországban hogyan müködik, de szerintem is egy speciális, egyedi eset lehet ez nálunk.

(#96307) qnadam válasza poirot (#96306) üzenetére


qnadam
veterán

kb úgy, hogy az ezzel foglalkozó ügyvédi iroda elkezd letölteni valamit, ami nekik érdekes (tehát a 80-as évekbeli B horror senkit nem fog érdekelni), megnézi a seederek ip-it, és a német ip-k szolgáltatóitól kikéri a júzer elérhetőségét, majd küldi a levelet (vagy a szolgáltató? nem emlékszem), hogy lehet kasszához járulni. tehát még ott se úgy megy, hogy általánosan torrentezel, akkor eldádáznak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96308) adika4444 válasza poirot (#96306) üzenetére


adika4444
addikt

Ott az IP-t figyelik, és a szolgáltató közbenjárásával tudják meg a különféle ügyvédi irodák, kinek küldhető a többezer eurós csekk, ami első alkalomnál azért még jócskán lealkudható.

De ott sem biztos ám, hogy megcsípnek valakit, hallottam már olyat, hogy valaki évekig torrentezett és nem történt semmi.

üdv, adika4444

(#96309) poirot válasza qnadam (#96307) üzenetére


poirot
senior tag

Értelek, csak azt nem értem, hogy ez hogyan müködik. Gondolom, ha egy ilyen eset lenne, akkor minimum a Digi hivatkozna mondjuk az általad említett irodára/ügyfélre és megadná az elérhetőségét stb. De amig konkrétumot nem tudunk a jelenlegi ügyben, addig csak tapogatódzunk.

(#96310) qnadam válasza poirot (#96309) üzenetére


qnadam
veterán

elvileg itthon sem szabad feltölteni, csak hallgatólagosan nem piszkálják a dolgot. gondolom sejthető, mennyire véletlen, hogy pont azóta nem volt egy torrentoldal elleni razzia sem, amióta a nagyobb oldalakra nem lehet dvd- vagy tévémegjelenés előtt filmeket feltenni.
mindenképp tudni kellene, hogy mi van a levélben.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96311) Apucy01


Apucy01
őstag

Itthon a te hozzájárulásod nélkül nem adhat ki semmi féle adatot rólad a szolgáltató!

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#96312) Apucy01


Apucy01
őstag

Bocsi
le telt a szerk idő....

[link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#96313) poirot válasza Apucy01 (#96311) üzenetére


poirot
senior tag

Te csak azt hiszed.

(#96314) Apucy01 válasza poirot (#96313) üzenetére


Apucy01
őstag

Miért is?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#96315) poirot válasza Apucy01 (#96314) üzenetére


poirot
senior tag

Bármikor kiadják, ha megszorongatják őket, azért.

(#96316) FattyDove válasza poirot (#96315) üzenetére


FattyDove
őstag

A Digit megvette a NER, vagyis hát pontosabban megvettük a fidesznek. Szerinted ki szorongatna meg egy fidesz céget?

(#96317) pedro7 válasza bLaCkDoGoNe (#96303) üzenetére


pedro7
tag

"kérjük vizsgálja felül rendszereit és ha szükséges lépjen kapcsolatba az e-mailben megadott
elérhetőségek egyikén a szellemi jog tulajdonosával.
Nem tudom az e-mail címeket mert azt nem küldte át nekem a fotón, csak ezt a szöveget.
Annyi látszik még,hogy a feladó Digikábel - hibabejelentő. Mondjuk ez furcsa

(#96318) poirot válasza FattyDove (#96316) üzenetére


poirot
senior tag

Mondjuk maga a NER egy neki nem tetsző emberkét?

(#96319) bLaCkDoGoNe válasza bLaCkDoGoNe (#96284) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Meggyógyult.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#96320) Viktor77 válasza bLaCkDoGoNe (#96319) üzenetére


Viktor77
titán

:K

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#96321) pn4hvq válasza bLaCkDoGoNe (#96319) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Itt is :)
És nem volt újraindítva semmi sem (itthon a gyerek játszott, munkahelyen pedig dolgoztak).

(#96322) XZoli


XZoli
aktív tag

segítséget szeretnék kérni a ZTE Z668 csodadobozba a telefon portok közül melyiket lehet használni hivatalosan Phone1 vagy Phone2 (most egyik se működik csak hiba kizárása miatt kérdezem :DDD )

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#96323) qqcqqc válasza pedro7 (#96317) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ilyet már én is kaptam, a Gmail spam-ban találtam egy olyan email címre jött, ami a DIGI-nél nincs regisztrálva. A feladó meg nem a szolgáltató volt. Hiába írta, hogy a DIGI-től jött, ha megnézed a részleteket, akkor kiderül, hogy nem is hazánkból jött a levél.

(#96324) user12 válasza pn4hvq (#96321) üzenetére


user12
őstag

Nálunk is jó már

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#96325) gabro0


gabro0
őstag

A cím megadás menü mióta nem működik az oldalukon?

(#96326) Intruder2k5 válasza gabro0 (#96325) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért ne működne? [kép]

(#96327) gabro0 válasza Intruder2k5 (#96326) üzenetére


gabro0
őstag

Aha, szóval két backendjük van. Én erre gondoltam, itt nekem olyan 1 hónapja nem megy.

(#96328) Intruder2k5 válasza gabro0 (#96327) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az valóban nem megy, nekem se.

(#96329) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Egy három - négy napja iszonyat lassú az ftp feltöltésem, de a böngészős remekül működik, ez mitől lehet?

(#96330) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Mióta került be ez a "kínált sávszélesség" a csomagokhoz?

(#96331) mpo


mpo
veterán

Ez jó, mert a méricskélést, reklamációt talán csökkenti.

A Szolgáltató által az előfizetői szerződésben vállalt le- és feltöltési sebesség:
Maximális (névleges) sávszélesség: amelyet az Előfizető a szolgáltatás igénybevétele során megtapasztalhat;
Kínált sávszélesség: amely naptári naponként legalább az idő 90%-ában meghatározott mértékben az Előfizető rendelkezésére áll;
Minimális (Garantált) sávszélesség: amely minden esetben az előfizető rendelkezésére áll.

Ha érted, akkor már elavult.

(#96332) Intruder2k5 válasza Dragon3000 (#96330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valószínűleg sok helyen már túllépték azt az előfizetői létszámot, amivel még a jogszabályokban leírtaknak megfelelve tudtak volna szolgáltatni. Bővíteni drága lenne, így ez lett a megoldás. Viszont azt gondolom akkor innentől jogilag az volna a helyes, ha a kínált sávszélességgel hirdetnék a csomagokat, és nem a maximális névelegessel, ami esetleg elérhető, ha úgy adódik. Persze ehhez meg nyilván nem sok kedvük van, hisz marketing szempontból nagy érvágás lenne egy sebességcsökkentéssel előállni.

(#96333) #78121280 válasza Dragon3000 (#96330) üzenetére


#78121280
törölt tag

Jogszabály változás miatt így kell feltüntetni minden szolgáltatónak.

Telekom pl így magyarázza:

"Tájékoztatjuk Tisztelt Előfizetőinket, hogy a 25/2020. (XII. 21.) NMHH rendelet (továbbiakban: rendelet) alkalmazását megelőzően kötött, hatályos, határozott és határozatlan idejű előfizetői szerződések 2021. június 30. napján az internet-hozzáférési szolgáltatás sebességére vonatkozó célértékek tekintetében a jogszabály erejénél fogva módosultak. A módosulás az internet-hozzáférési szolgáltatás sebességére a rendeletben előírt új célértékek miatt vált szükségessé. Helyhez kötött internet-hozzáférési szolgáltatás esetén a kínált sebesség maximális sebességre, a garantált sebesség minimális sebességre változott és bevezetésre került a rendes körülmények között elérhető sebesség. Mobil internet-hozzáférési szolgáltatás esetén a kínált és garantált sebesség becsült maximális le- és feltöltési sebességre változott. A rendelet alapján újonnan bevezetett célértékek teljesítését a Magyar Telekom Nyrt. vizsgálja és azok teljesítéséért a rendeletben foglaltak szerint felel.

A 13/2011. NMHH rendelet (XII.27.) 3. mellékletének „A” és „B” táblázatai az egyes díjcsomagoknál érhetők el. "

(#96334) Lackooo84 válasza #78121280 (#96333) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tehát akkor mostantól ha megvan a 700 kuss a neved? :DDD

The Truth is out there...

(#96335) #78121280 válasza Lackooo84 (#96334) üzenetére


#78121280
törölt tag

Akár. :DDD

(#96336) szaboi6512 válasza Lackooo84 (#96334) üzenetére


szaboi6512
őstag

Már 300-nál is..... :D

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#96337) user12 válasza Anonymusxx (#96329) üzenetére


user12
őstag

Más FTP szerverekkel is tapasztalod ezt?
Lehet, hogy a szerveren mászott el valami. Ha van lehetőséged, jelezd az üzemeltetőjének.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#96338) Dragon3000 válasza szaboi6512 (#96336) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha csak annyit nyújtanak folyamatosan, akkor ugyanúgy lehet reklamálni, mint eddig, csak nem szabad hagyni és foglalkoznak vele.

(#96339) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok, más tapasztal most olyat, hogy wifin (saját) keresztül nem megy a viber? Mobilnettel jó. Minden más rendben van wifivel is. Mi vacakolhat? Újraindítottam a telót és a routert is.

(#96340) MadMancs válasza tibike8 (#96339) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam rendben van wifivel is.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96341) sfefe


sfefe
őstag

Ma reggel kötötték át 1000esre, mondtam a digi cumót tetesse már bridge módba...
Holnap nézzem, hogy 1000 van már?
Köszi

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96342) Met válasza sfefe (#96341) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet már délután is aktív lesz.
Mérés előtt indítsd újra az ONT-ot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96343) MadMancs válasza tibike8 (#96339) üzenetére


MadMancs
veterán

Bár úgy látom mobilneten se 100-as. Belépek és akkor jön értesítés hogy írtak.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96344) sfefe válasza Met (#96342) üzenetére


sfefe
őstag

Ok köszi ránézek kicsit később...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96345) xcvbxcvb válasza sfefe (#96341) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nézd meg úgy hogy húzd ki az ont-ot 2 percre a konnektorból.
Szerelő pár órát mondott az átváltásra, de nem állt át. Másnap felhívtam őket.
Nálam ez volt a probléma, én csak kikapcsoltam 20 másodpercre, de az nem volt elég, hogy megjelenjen a nagyobb sávszél, ki kell húzni két percre!

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#96346) sfefe válasza xcvbxcvb (#96345) üzenetére


sfefe
őstag

ok koszi.
Olyan kerdesem lenne meg, hogy a routeren belul kell vmit atallitani ?

Asus RT-AC66U B1 routerem van es most ebben a modban van:
"Vezeték nélküli router mód / AiMesh router mód (alapértelmezett)"
Nem kell atallitani erre? :
"Hozzáférési pont (AP) mód / AiMesh router AP módban"

koszi

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96347) xcvbxcvb válasza sfefe (#96346) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

A kábelt is érdemes leellenőrizni, legalább cat5.e-s legyen.
Ahhoz a routerhez nem értek, nekem Xiaomi 3g van. De a bejelentkezéshez szerintem nem kell.
A sávszélhez nálam át kellett állítani 1000m-ra. De így is el kellett szórakoznom vele, valamiért nem akarta az igazságot :) .

Leellenőrizni úgy tudod hogy van e a routerrel gond, hogy közvetlenül a gépbe dugod a kábelt és onnan jelentkezel be. Gondolom van gigabites hálókártyád a gépbe.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#96348) sfefe válasza xcvbxcvb (#96347) üzenetére


sfefe
őstag

A net muxik minden ok kihuztam a kabelt (ont-on )vartam par percet de meg mindig csak 108mbps...
Majd megnezem meg este, amugy tokmindegy 100as nettel is elvoltam. :)

kabel cat5-os a digis srac is azt mondta megy majd vele a giga... hat megéatjuk...
Routeren belul mindenhol gigas netet ir...

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96349) Tewe013 válasza sfefe (#96348) üzenetére


Tewe013
őstag

Akkor valószínűleg a kábel lesz.

(#96350) xcvbxcvb válasza sfefe (#96348) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

CAT5e -s kábel kell, a sima Cat5-ös nem jó.

CAT5 - 100 Mb/s adatátviteli sebesség
CAT5e - 1000 Mb/s átviteli sebesség

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.