Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96451) sfefe válasza adika4444 (#96449) üzenetére


sfefe
őstag

Szia!

Annyit irnék a dologhoz, hogy Én sem most kezdtem itt a fórumozást nem tegnap léptem be, visszaszoktam olvasni elég sok oldalt, sok mindent kérdezés nélkül oldottam meg...
De ha úgy lenne, hogy mindenki visszaolvas több zsáz oldalt és nem kérdezne akkor ennek a topiknak sem lenne értelme. Mindent be kellene írni az összefoglalóba és ennyi...
És még ha vki olvas is hasonlót a témában amiben kutakodik mindig jó egy megerősítés, hogy biztos úgy kell csinálni vagy sem mert nem mindenki jártas hálozati vagy akármilyen témában... végülis ezért van a fórum...
aki meg unja, hogy netán ez már volt írva mert Ő állandóan olvassa hát lapozzon, ugorja át... sok olyan topik van ahol sokszor felmerül ugyanaz a kérdés néhány oldal múlva de nem hiszem, hogy a leb..ás a megoldás.
( meg hát munka után nem hinném, hogy mindenkinek kedve van/lenne többszáz oldalt visszaolvasni..) bocs az offért.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96452) the.odzsy válasza sfefe (#96451) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

:C

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#96453) sfefe válasza the.odzsy (#96452) üzenetére


sfefe
őstag

:C

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96454) piocasember válasza 4Grider (#96438) üzenetére


piocasember
tag

Nagyon érdekes fejlemény. Feleségem telefonján a lenti routerrel semmi gond, a speedtest jó adatokat mér, míg az én telefonom (Huawei P 30 Pro) folyamatosan 0 közeli értéket. Közben meg a fenti routerrel meg a telefonom kiválóan kommunikál. :W

(#96455) 4Grider válasza piocasember (#96454) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez wlan-os probléma lesz, nem szolgáltatói, tehát itt off. Meg kell nézni, hogy mi a különbség a két wlan adó beállításai között. Egyáltalán külön ssid-kat használtok, vagy egyet, egy frekvenciát használtok (2.4 GHz) vagy többet (5 GHz-et is), melyik telefon mire csatlakozik pontosan (router menüjében ellenőrizni ha azonos az ssid!), azonos-e a titkosítás módja (wpa/wpa2), stb.

(#96456) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Sziasztok!
Huawei router van itthon és az órám csak a 2.4ghz-es wifit látja.
Van lehetőségem átállítani a routert erre?
Ha igen mit kell csináljak?
köszi előre is

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#96457) Laccoss válasza Bennyboy (#96456) üzenetére


Laccoss
addikt

ONT? Csak 2,4ghz wifit tud.

(#96458) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ujpesten megint nincs net, tegnap se volt egy rovid ideig. Ezeb mar dns atallitas se segit.

(#96459) 4Grider válasza BoneDragon (#96458) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mobil sem működik a város egy részében, tehát valószínűleg a város feltúrása érintett egy optikai gerincet.

(#96460) BoneDragon válasza 4Grider (#96459) üzenetére


BoneDragon
veterán

Remek... :(((

(#96461) gabro0


gabro0
őstag

Ha az optika már bent van a lakásban, csak ONT kellene, akkor van olyan lehetőség hogy adják oda az eszközt és rádugom magamnak ingyen, vagy minden esetben kijönnek és ők dugják rá 5 6k-ért?

[ Szerkesztve ]

(#96462) ElektrikusDE válasza gabro0 (#96461) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

" optika már bent van a lakásban, csak ONT kellene"

Ez hogy fordulhatott elő, nem routerre gondolsz? (mert azt tényleg én üzemeltem be, pedig az is DIGI-s)

ONT-tot nem adnak ki a kezükből egyébként, azt mindig a DIGI helyezi üzembe!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#96463) chatran válasza ElektrikusDE (#96462) üzenetére


chatran
őstag

Arra gondolok, ha valaki lemondja a digi szolgáltatásait, akkor az ONT-ot le kell adni, de az optikai kábelt csak nem fogják kihúzkodni. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#96464) gabro0 válasza ElektrikusDE (#96462) üzenetére


gabro0
őstag

Ahogy chatran írja :)
Egyszer már volt a lakásban Digi optika, akkor felmondáskor az ONT-t visszaadtuk, a kábel maradt a helyén. Most megint kötöttünk szerződést és kellene az igénybevételhez az eszköz.

(#96465) theBNC


theBNC
csendes tag

Gyongyos, hajnalba meg volt net, reggel 9tol mar fixen nincsen. Ugyfelszolgalat szerint nem latjak az ONT-ot, nem tud PPPoE-n kapcsolodni, de TV van. Valaki masnal hasonlo problema fenn all ma? Gyanitom, hogy a viharos idojaras valamit kinyirt...

(#96466) theBNC


theBNC
csendes tag

ui.: meg is oldottak, egesz gyors volt :R

(#96467) Goldshadl


Goldshadl
újonc

Üdvözlet! Ma megtörtént Digi korszerűsítés. A Tplink routeremet leváltottam a most beüzemelt digis routerrel, HG6544C GPON a neve. A szerelő állította be, műxik rendesen a net és a digis hálózati telefon. A router készülék alját kifényképeztem, rajta van modellszám, default wlan SSID neve, és a jelszó is. Valamint a default terminál web IP is.
Kérdésem az volna, hogy ezt hol és hogyan tudnám megváltoztatni? Mint ahogy a régi routeremnek volt saját neve, jelszava?
Mert ennek az eszköznek a leírásában ez nem szerepel, de nemhogy magyar, de még angol nyelvű leírása sincs, de a szlovák, olasz, lengyel, egyéb nyelvűeket átböngészve sem leltem róla ilyen beállítás leírást.
Köszönöm előre is.

(#96468) Raiden_


Raiden_
tag

A router menüjében megtudod változtatni, ha beléptél, de sok érteleme nincs,
mert ha távolról frissítik (digi) akkor visszaáll a digi defaultra. Szerintem nem sokáig
fogod önállóan használni, mert ha esetleg van minimális hálózatod okostv vagy bármi
mindjárt szaladsz saját routert venni. :DD

(#96470) Silverboy válasza Raiden_ (#96468) üzenetére


Silverboy
aktív tag

ha távolról frissítik (digi) akkor visszaáll a digi defaultra.
Volt olyan akinél ez megtörtént ?(Vagy csak én vagyok kivételes és anno az ADSL korszakban, leadott úgy körübelül 900 panasz után, már nem merik ;] ). Gigabit kezdete óta FTTH-m van, sosem állt vissza. Pedig volt már minden 2x is. :DDD (Persze vehetnék sajátot, de 1 laptop és 1 telefon miatt feleslegesnek tartom).

#96467 Goldshadl
192.168.0.1. / admin-admin / átír, ment, restart :R

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#96471) adika4444 válasza Silverboy (#96470) üzenetére


adika4444
addikt

Nem adminadmin (mint a régi TP-LINK-es időkben), hanem a felhasználó user, a jelszó digi.
A megváltoztatással óvatosan, volt itt olyanra precedens, hogy átírás után nem lehetett belépni sem az új, sem a régi adatokkal.

üdv, adika4444

(#96472) Goldshadl válasza Goldshadl (#96467) üzenetére


Goldshadl
újonc

Már megoldottam, köszi.

(#96473) Goldshadl válasza adika4444 (#96471) üzenetére


Goldshadl
újonc

Köszönöm, átírtam. Eddig még be tudtam lépni.

(#96474) Goldshadl válasza Raiden_ (#96468) üzenetére


Goldshadl
újonc

Van saját routerem, de örülök, hogy így 1gyel kevesebb kütyü műxik most a lakásban. Van okos TV-m is, de utálok rajta netezni, úgyhogy most jó ez így. Ha majd megunom ezt a felállást, ott figyel a dobozban a régi router. Köszi a segítséget!

(#96475) Silverboy válasza adika4444 (#96471) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Igen, :) olyan nekem is volt, reset gomb megoldotta. (user/digi jogos, évek óta nem kellett hozzányulnom mondjuk).

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#96476) turulbird válasza Goldshadl (#96467) üzenetére


turulbird
tag

Üdv!
Sok sikert hozzá!
Nálam nem állítódott vissza a beállítás alapra, az alatt az öt hét alatt, amíg még működött.
[link] [link]

(#96477) atenza


atenza
senior tag

Már betelfonáltam digihez h tegyék át bridge módba, de honnan tudom hogy ha áttették? Valami másképp fog világítani az ONT-on?

Illetve azzal hogy átrakják, a wifijét is automatán lekapcsolják? Vagy azért is szólni kell. Onnantól ugye fölöslegessé válik hiszen a router fogja a wifit szórni, sőt még zavarja is a router wifijét.

Illetve 1000-esnél milyen sebesség számít jónak? 800-900körül már jó?

[ Szerkesztve ]

(#96478) Dragon3000 válasza atenza (#96477) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyszerű, nem lesz neted, amíg valami nem építi fel a pppoe kapcsolatot. Az ont wifije bridge módban inaktív lesz, mint minden router funkciója.

[ Szerkesztve ]

(#96479) sztanozs válasza atenza (#96477) üzenetére


sztanozs
veterán

amint átrakják vagy újraindul, vagy te újraindítod és utána nem lesz se wifi, se webfelülete

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#96480) atenza


atenza
senior tag

Köszi srácok, most kíváncsiságból rádugtam a routert és működik, de sztem még nincs bridge módban az ONT, annak a wifije is megy még.

Annyira nem értek hozzá, ha jól tudom így is működhet csak ilyen esetben nem tudok max sebességet elérni?

(#96481) Goldshadl válasza turulbird (#96476) üzenetére


Goldshadl
újonc

Még nekem is jó eddig, pedig ma egyszer elment az áram is. Mindenesetre elraknám a sajátot a dobozába, csak nem tudom, hogy kell leszedni a szarvait. Valaki esetleg? Tudom, valamikor, 3 éve én tettem fel őket, mikor megvettem, de már nem emlékszem, és eltörni nem szeretném.

(#96482) turulbird válasza Goldshadl (#96481) üzenetére


turulbird
tag

A digi az admin felületen módosít ha kell, mi csak az user felülethez férünk hozzá, ami a Fiberhome-ban jól működött, a beállításokat csak a menüből szoftveres módon lehet alapra állítani, ez is működik.
Valamint a wifit is csak menüből lehet kikapcsolni, de újra bekapcsol, ha a táp ki volt húzva.
A gombok az oldalán, így a reset is le van tiltva, nem működnek.

(#96483) Goldshadl válasza Goldshadl (#96481) üzenetére


Goldshadl
újonc

Opsz... Megnéztem egy unboxingot (tplink tl wr940) és nem is kellett anno feltenni semmit, rajta marad mindhárom antenna, így megy a dobozba. Úgyhogy előző kérdésem sztornó... De nem volt egyszerű behajtogatni így sem. Nem mindegy, melyik szarvval kezdjük. Sorry az előző hsz-ért! :DD

(#96484) 4Grider válasza Goldshadl (#96483) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt a routert nyugodtan leselejtezheted és leadhatod elektronikus hulladékként, mert egy gigabites (egy-két száz megabites) hálózaton már használhatatlan. A piaci értéke konkrétan nem éri el a postára adásának költségét, így gyakorlatilag piacképtelen...

(#96485) Laccoss válasza 4Grider (#96484) üzenetére


Laccoss
addikt

Már miért lenne használhatatlan? Van amikor bőven elég 100 Mbit, nyilván ha arra kötöd a gigabites ONT-t, akkor kevés megy át belőle, de ha mondjuk egy szobába azt használod AP-nak, vagy egy switchnek arra megfelelő. Egy két telefonra, facebookozni bőven elég egy N-es wifi.

(#96486) 4Grider válasza Laccoss (#96485) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nyilván mindenkinek mások az igényei, nálam egy 100-as link már csak max. nyomtató felé jöhet szóba, ap felé semmiképpen sem. Főleg mert egy Wifi5, sőt wifi6-os ma már egészen megfizethető áron elérhető.

(#96487) kovsol


kovsol
titán

6. Kerület: digi net úgy gondolta nem működik tovább.

May the Force be with you!

(#96488) e.vid válasza kovsol (#96487) üzenetére


e.vid
senior tag

Vácon sem megy.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#96489) Sleed válasza e.vid (#96488) üzenetére


Sleed
aktív tag

Dél-Pesten is haldoklik.

(#96490) bksgbr válasza kovsol (#96487) üzenetére


bksgbr
tag

Egerben is sz.r.kodik.

(#96491) Tibi86 válasza bksgbr (#96490) üzenetére


Tibi86
aktív tag

13. ker dettó

(#96492) Phobion


Phobion
őstag

Mende elesett. :W

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#96493) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

19. Kerület döglött

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#96494) tudi13


tudi13
aktív tag

20. Kerület pacsirta utca. Először a net, aztán a tv is elment. Most már mobilnet sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#96495) thomeef


thomeef
őstag

Veszprém szintén

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#96496) verti1


verti1
tag

23 ker. se tv, se net…

(#96497) PBA válasza thomeef (#96495) üzenetére


PBA
aktív tag

16. ker is elesett. Úgy látszik, országos leállás. Milyen meglepő... jah, nem. :) Stabilak vagyunk ám. Mikorra fogják már befejezni a bénázást és gatyába rázni a hálózatot?

(#96498) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Olcsó hús... Közel a türelem vége. :W

(#96499) Heeken


Heeken
tag

Aszódon szintén halott.

(#96500) Phobion válasza Ba cy lus (#96498) üzenetére


Phobion
őstag

És mégis mire váltanál?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.