Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95051) Dragon3000 válasza mexel (#95050) üzenetére


Dragon3000
veterán

Olcsón lehet venni usb3-as megoldást, illetve ha nem zavar, hogy kb 30MB/s-re korlátoz az usb2, akkor nincs gond. Nekem is az egyik hdd usb3-on lóg, mert megtelt a 8db sata, eddig köszöni jól van, arra is megy torrent.

(#95052) cof válasza ElektrikusDE (#95045) üzenetére


cof
veterán

Ez egy bug lehet véleményem szerint, vagy tesztelted is a feltöltési sebességet rendes körülmények között? Mert nekem is beugrott néha 1000/1000 speedtest-en, de akkor sem tudtam GDrive-ba 40 MB/s fölé menni.

Másik meg, hogy optikán ezek a pingek elég magasak.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95053) Dragon3000 válasza cof (#95052) üzenetére


Dragon3000
veterán

Google drive esetében nem is nagyon fogsz feljebb menni, még a letöltés se nagyon megy ott feljebb 40MB/s-nél.

(#95054) Varszegig


Varszegig
veterán

Nem tapasztaltok furcsaságot bizonyos irányokba? Nehéz megfogni, mi a bajom, mert speedtest ok, névfeloldás megy. De pl. telón elindítom az ATP appot, akkor nem tölt be. Viberen a képek lassan mennek át. Ha kikapcsolom a wifit, mobilneten hasít. Itthon már minden hálózati dolgot átnéztem, újraindítottam, stb. Ki tudná ezt valaki próbálni, hogy digi probléma-e?

(#95055) MadMancs válasza Varszegig (#95054) üzenetére


MadMancs
veterán

Már nem vagyok otthon, de kb 1 órája pont Viber küldtem elég sok képet, nem volt vele baj. ATP nem tudom mi az.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95056) Varszegig válasza MadMancs (#95055) üzenetére


Varszegig
veterán

Hát akkor ez elég érdekes.
Köszi

(#95057) nrg_52 válasza Varszegig (#95054) üzenetére


nrg_52
addikt

viber kepkuldes nekem is szenvedos par napja.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#95058) Varszegig válasza nrg_52 (#95057) üzenetére


Varszegig
veterán

na, akkor jó.
Ezt kirpóbálná valaki?

[link]

Köszi

(#95059) Dragon3000 válasza Varszegig (#95058) üzenetére


Dragon3000
veterán

Feltelepítettem, gond nélkül elindult és mennek a videók is benne.

(#95060) ElektrikusDE válasza cof (#95052) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Romániában, vidéki internet esetén (Fiberlink Gigabit Popular), ténylegesen elérhető (természetesen nem mindig, és nem akárhová)!

Pl.:

Pm-ben elküldhetem neked a teljes képernyőmentést is, ahol az is látszik hogy mit töltök fel épen... :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#95061) Ejelhar válasza cof (#95052) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Bocs, erre csak utólag figyeltem fel, de egyszerűen muszáj reagálni:

Másik meg, hogy optikán ezek a pingek elég magasak

Hát szerintem csóri UPC (most már Voda) userek ezért a válaszidőért -ha csak azon múlik- még akár embert is ölnének :)

[ Szerkesztve ]

(#95062) Dragon3000 válasza Ejelhar (#95061) üzenetére


Dragon3000
veterán

Semmi baj azokkal a pingekkel, egyesek nem értik meg, ha ő a szerverrel egy városban van, a másik meg több száz km-re, akkor nem lehet ugyanolyan pinget mérni rá, mint ahogy én se mérek a legtöbb pesti szerverre 6ms-nél kevesebbet, helyben lévőre meg 2ms körül van.

(#95063) Tragger


Tragger
tag

Sziasztok!
Lehet már többször elhangzott a kérdés, de sajnos nem találtam, hiába kerestem. Ha csak szimplán béna voltam, akkor bocsi az ismétlésért.
Nálam is megtörtént a hálózatfejlesztés, van ONT-m, és már brigde-ben, szóval működik a saját router-rel a net. De! Az ONT wifi-je is aktív és a rajta lévő gombbal sem tudom kikapcsolni. Ki szeretném kapcsolni, ehhez be kéne lépnem az ONT-be (ha lehet) vagy telefonálnom kellene a Diginek?

(#95064) Borisz76 válasza Tragger (#95063) üzenetére


Borisz76
veterán

Elviekben bridge módban nem szórja a wifi-t!
Vagy nincs ténylegesen bridge módban vagy hibás az ONT.

Bridge módban nem tudsz belépni a felületére.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#95065) Tragger válasza Borisz76 (#95064) üzenetére


Tragger
tag

Fenébe, akkor gyanús hogy valami bibi van, mert a wifi led is világít és a jelet is látom az eszközökkel.

Szerk:
Közben ránéztem ismét, és már nem működik. Úgy tűnik csak idő kellett neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#95066) MadMancs válasza Varszegig (#95058) üzenetére


MadMancs
veterán

Működik rendesen. Elindul és lejátssza videókat.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95067) Varszegig válasza MadMancs (#95066) üzenetére


Varszegig
veterán

Ok, köszi, megtaláltam a problémát. Kikapcsoltam az ipv6-ot, és minden megy villámgyorsan. Szóval digi probléma, de csak ipv6-ot érinti. Mindegy, amíg nem használnak /56-os prefixet, addig úgysem igazán használható :(

(#95068) adika4444 válasza Varszegig (#95067) üzenetére


adika4444
addikt

Kíváncsi lennék, ki ennek a kérdésnek a felelőse a DIGI-nél, vagy kinek lehet ezt az igényt jelezni, mert az indulás óta adják az egy hervadt /64-es prefixet, holott pl. Telekom rendes /56-ot ad, amivel több subnet-ben is lehet v6.

üdv, adika4444

(#95069) Varszegig válasza adika4444 (#95068) üzenetére


Varszegig
veterán

Már írtunk nekik többen, csak a lerázó sablonválasz jön. Szerintem kb. nem is értik, mi a probléma, aki érteni, ahhoz el se jut.

[ Szerkesztve ]

(#95070) hpista88


hpista88
friss újonc

Sziasztok! Hozzánk most értek el a DIGI-s kollégák hogy a mostani Digi100-ast optikai Digi1000-esre cseréljék... egyelőre annyit tudok, hogy 30 napon belül jönnek valamikor, állítólag annyi lesz a dolgom, hogy itthon legyek, nem kerül semmibe, de úgy gondoltam jó ötlet elkezdeni felkészülni. Elég új nekem ez az FTTH téma, úgyhogy sokat olvasgattam, de ezekre a kérdésekre nem igazán találtam választ (nyilván mert túl konkrétak :)), de ha már voltak hasonlók, bocsánat.

Háttér: Bp, panellakásban vagyunk, bejárati ajtótól jelenleg 13 méteren jön az UTP kábel a szobáig: szekrényben, falon keresztül, utolsó métereken külső fali csatornában szépen elrejtve. Jó lenne megőrizni ezt a szépséget, ezért merültek fel bennem ezek a kérdések:

1. Tényleg nem kerül-e semmibe az átállás, tehát simán raknak-e ide nekem olyan hosszú kábelt, amekkora kell ahhoz, hogy a jelenlegi router helyére elérjen az optika. Ha nem, mennyire számítsak méterenként árban? Ha esetleg igen, mennyire szívesen hagynak rá 1-2 métert, hogy ha esetleg később szobaátrendezés lenne, akkor ne ezen múljon?
2. Mennyire vevők arra a szerelők, hogy szépen a jelenlegi úton vezessék el a vezetéket? Nyilván segítenék benne, de volt korábban olyan rossz tapasztalatom, hogy nem igazán érdekelte, ragasztópisztollyal felcseszte a szekrény külsejére, hogy jó lesz úgy... szerencsére albérlet volt, de most annyira azért ennek nem örülnék. Behúzószalag előre bekészítése is gondolom segítség a nehezen hozzáférhető helyekre.
3. Kapcsolódik az előzőhöz: a vezeték és a csatlakozójának átmérőjéről tudtok-e mondani valamit? Amiatt kérdezem, hogy azokon a helyeken, ahol falon keresztül jön át most az UTP + 1 koax, ott esetleg kell-e lyukszélesítéssel készülnöm, vagy simán átfér az UTP+koax méretű lyukon az optika? Ha a koax bent maradna a lyukban, amellett elférne-e (az UTP helyén)?
4. Mennyire hajlítható az optikai kábel? Most a szobába belépve van egy elég éles dupla-derékszög (ld. [kép] ), amit az utp és a koax is még elvisel, de vajon az optika mennyire örül neki? Itt érdemes-e esetleg a lyuk sarokhoz közelebbvitelével készülni (a túloldalon szekrényláb van, úgyhogy nem olyan egyszerű, de ha muszáj, akkor muszáj megpróbálni).

És végül egy olyan, amire azt hiszem értem a választ, úgyhogy csak biztonsági, hogy jól értettem-e:
+1. Ha továbbra is szeretném használni a mostani routert, akkor annyi a dolgom, hogy bekötéskor megkérem a szerelőt, hogy bridge-eltesse a központtal az ONT-t, összekötöm az ONT-t a routerrel egy UTP-vel, és minden megy egyből magától, ugye (PPPoE username, jelszó a régi marad-e, router-ben nem is kell változtatni)? Ezt megvárja a szerelő?

(Bocsánat, ha sok helyen kacifántos a megfogalmazás, de elég parázós vagyok, és igyekszem minden lehetőségre lelkiekben is felkészülni :))

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#95071) Laccoss válasza hpista88 (#95070) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem felejtsd el az egész hercehurcát. Koax és utp kábelt elvágják, a legelső szobába behúzzák az optikát, oda rakják az ONT-t, a meglévő csatornázott kábeleket rádugják az ONT-re, és kész. Persze lehetne vinni tovább az optikát, elvileg megcsinálják, gyakorlatilag meg majd kiderül. Anyagköltséget az ÁSZF-ben találsz szerintem.

(#95072) hpista88 válasza Laccoss (#95071) üzenetére


hpista88
friss újonc

Köszi, az lemaradt, hogy kvázi ez az első szoba első pontja, ahol van is áram. Előszobában egyáltalán nincs semmi, előszoba falon megy most végig minden a szekrényben, és azzal szomszédos fal ez a szoba, ahol most a router van. Szóval nem igazán lehet megúszni azt a 13 métert :( (bár örülnék neki...).

[ Szerkesztve ]

(#95073) Calogero válasza hpista88 (#95070) üzenetére


Calogero
addikt

A derékszögű hajlításokat felejtsd el optikai kábelnél
[link]
Az előszobába nem lehet áramot vinni, ahol bejön a lakásba a DIGI?

[ Szerkesztve ]

(#95074) Ejelhar válasza hpista88 (#95070) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,

nekem is pontosan ez volt első nekifutásra a tervem/igényem ami neked.
Aztán aludtam rá egyet és módosítottam. A fő ok:
az optikai kábel kényes a törésre, csak ívben szabad vezetni a sarkokban, kell egy nagyobb kanyarív neki. Mondjuk ha egy viszonylag újabb irodaházban a szinteket optikai gerincen kötik össze az nem gond, mert eleve már ott a széles átmérőjű csövezés közöttük, ami elég játékot hagy neki és a nyomvonala eleve ívesen kanyarodik annak is.

Otthon ez macerás, nem is feltétlenül biztosítható. Nekem mondjuk van optika kábelcsatornában itthon (router és switch között), de szigorúan csak szobán belül. Ugyan nem olyan láthatatlan nyomvonalon mint az UTP kábelek, csak éppen a szekrények eltakarják és nincs arra esély, hogy valami megtöri mozgatás miatt.
De azért a bejárattól kezdve ugyanezzel nem kisérteném a Jó Istent :)

Ezért inkább most ez a pálya:

- bejárat után előszobában végződik a Digi ONT, falra szerelve.
(falra lehet őket akasztani, de fúró sablon egyikhez sem jár, amúgy én egy fára tettem, majd azt ragasztottam falra, mert elenyésző a súlya, a kábelcsatornát -szerintem- szintén praktikus ragasztani, egyik esetben sem kell tartani érdemi súlyt)

- a kábelek (TV, router UTP, nálam telefon is) pedig kábelcsatornában elvezetve az ONT-ig, ezeknek a viszonylag éles kanyarok sem okoznak problémát, illetve kevésbé érzékenyek arra, ha mondjuk rátoljuk a hűtőt kajakra.

Szerintem te is aludj egyet rá.

ps. nálam a TV kábel nem volt elég hosszú az elvágás után, de készséges volt a szerelő, csinált nekem toldót hozzá.

(#95075) Ejelhar válasza hpista88 (#95072) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én a helyedben inkább az előszobában biztosítanám az áramellátást, ha más nincs, akkor kábelcsatornába azt is, akár külön nyomvonalon, ha nagyon cifrázod.

ps. nálunk nagyon készséges volt a szerelő, kellett nekem még egy lyuk a falba (nincs ütvefúróm), lerongyolt a kocsijához és megcsinálta nekem.

(#95076) hpista88 válasza Ejelhar (#95075) üzenetére


hpista88
friss újonc

Köszi a tanácsokat, Calogero neked is :) Ez lesz, hogy alszok rá egyet-kettőt... megálmodom, hogy honnan lenne a legkisebb szívás odavinni az áramot.

(#95077) pinnacle válasza Calogero (#95073) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ilyen hajlításra érzéketlen száll nincs a DIGI-nél, egyáltalán van valamelyik szolgáltatónál? Mi ennek az azonosító kódja? Jó tudni, hogy van már ilyen 2011 óta, végszükségben az ügyfél is vehet ha szükséges, gondolom azért be tudják kötni, ha már nincs nekik.
Ezek a már korábban is linkelt kábelek lesznek. "Hajlításra érzéketlen" nem azt jelenti, hogy összevissza lehet tekergetni. :)
2007-ben egy új típusú „hajlíthatatlan” egymódú szál került bevezetésre. Ez ellenáll a hajlítás, csavarás vagy nyújtás stresszének, anélkül, hogy jelentős teljesítményveszteséget szenvedne. Az ITU G.657 ajánlás az egyszeres üzemmódú hajlékony érzéketlen rostkábelek két osztályát határozza meg: G.657 A és G.657 B. A G.657 minimális hajlítási sugara. Az A1 szál 10 mm, a G.657. A2 és G.657.B1 szálak 7,5 mm, a G.657.B2 szálak pedig 5 mm. A normál egymódú G652 szálak legkisebb hajlítási sugárával összehasonlítva, ami általában 30 mm, a G.657 egymódú hajlékony érzéketlen rostkábelek sokkal rugalmasabbak. Így a BISMF kábelek biztonságosan telepíthetők számos telepítési módszerrel és a mai adatközpont egyre nagyobb sűrűségű alkalmazási terében.

[ Szerkesztve ]

(#95078) turulbird válasza hpista88 (#95076) üzenetére


turulbird
tag

Felesleges még a 230-al is variálni. Oda viszik és olyan hosszan az optikát, ahova neked a legjobb. A régi koaxot és utp-t meg előtte ki lehet csípni/húzni, de a szerelő is megcsinálja. Simán befér a helyére, az optikai kábelre a csatit pedig a behúzás után rakják rá, az ontnál.
[link]

(#95079) Dragon3000 válasza hpista88 (#95070) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha már panel véletlen nem a bejárati ajtó felett vannak a kismegszakítók? Mert onnan meg lehetne oldani a 230-at az ontnak és mehetne mellé a falra, az ajtón bevezetett utp és koax meg ott csatlakozhatna az ontra és akkor minden bekötésed maradhatna ahogy van és a routered is egyből össze lenne kötve az onttal. Feltéve ha nem nagyon rondítana bele a képbe ott az ont.

(#95080) Vakegérke válasza turulbird (#95078) üzenetére


Vakegérke
veterán

"... az optikai kábelre a csatit pedig a behúzás után rakják rá, az ontnál."

Nem biztos. Én olyan optikai kábelt kaptam, amin már volt az egyik végén csatlakozó, így a lakásból kifelé húzta a szerelő, a doboznál meg összehegesztette a korábban behúzott szállal.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#95081) Dragon3000 válasza Vakegérke (#95080) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vannak előre készített kábeleik, ha azok nem elég hosszúak, akkor szokott az lenni, amit turulbird is írt.

(#95082) Croft-21


Croft-21
őstag

Lehet nem pont ide való, de ha eladom a routeremet, akkor elég hacsak szét szedem, aki megveszi, az megcsak összerakja és kész? Vagy resetelni kell a gyári beállításokra, különben nem fogja tudni használni?

(#95083) szaboi6512 válasza Croft-21 (#95082) üzenetére


szaboi6512
őstag

Vagy resetelni kell a gyári beállításokra
Ez elég, a többit meg inkább nem kommentálom....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95084) Apucy01


Apucy01
őstag

Srácok!

Ha csak az ipv6 ot szeretném használni mit kell tennem és hogyan? valami szaki hozzáértése jól jönne.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#95085) Croft-21 válasza szaboi6512 (#95083) üzenetére


Croft-21
őstag

Miért mi baj van azzal, hogy eladtam a routeremet, amit már nem használok? Vagy most nem értem mire gondolsz.

(#95086) Varszegig válasza Apucy01 (#95084) üzenetére


Varszegig
veterán

Ez nagyon nem ajánlott. Egyrészt egy csomó oldal nem ipv6 ready, másrészt a digi ipv6-ja nem épp hibamentes. Ha nincs szükséged a netre, akkor hajrá :)

(#95087) adika4444 válasza Apucy01 (#95084) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha csak IPv6-ot használnál, de v4-et nem, routerfüggő, hogy utóbbit ki tudod-e kapcsolni.
De én ezt nem javaslom. A v6-ot kezelő rendszerekben rendszerint ha van v6 azt használják, ha pedig nincs (akár mert a cél nem támogatja), akkor visszamennek v4-re. sok szolgáltatás van, ami az IPv6-ot nem ismeri, bajba lennél pl. itt, ha nem lenne v4-ed.

ASUS eszközökön (ha jól rémlik ilyen a routered) a menüben IPv6, native-ra kell rakni és csatolófelület PPP.

üdv, adika4444

(#95088) szaboi6512 válasza Croft-21 (#95085) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nincs azzal semmi baj.
Elég gyári állapotra visszaállítani.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#95089) Intruder2k5 válasza Apucy01 (#95084) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kapcsolat tulajdonságainál vedd ki a pipát az IPv4 elől, és meglátod mi történik. [kép]

(#95090) Apucy01 válasza Intruder2k5 (#95089) üzenetére


Apucy01
őstag

Már kellően megrémültem. :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#95091) MadMancs válasza adika4444 (#95087) üzenetére


MadMancs
veterán

Asuson a natív + ppp az pont akkor kell ha IPv4 mellé szeretnél IPv6.
Itt nem látok csak ipv6. Tp linken mivel 2 különálló pppoe tárcsázás , be lehet csak ipv6 ra tarcsazni, ezt próbáltam anno. De rengeteg minden nem működik. Nagyon sok webszerver / szolgáltatás IPv4 only a mai napig.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95092) adika4444 válasza MadMancs (#95091) üzenetére


adika4444
addikt

Éltem a gyanúval, hogy csak rosszul tette fel a kérdést :)

üdv, adika4444

(#95093) Sisco2


Sisco2
tag

Sziasztok!
Panelban hogy megy az FTTH -ra átállás, már bennt van a doboz pár hónapja a villanyóra szekrényben az emeleten, fekete optikai is benne van. Kérni kell hogy kössenek át, vagy a szerződést kötést ők kezdeményezik majd egyszercsak valamikor vagy hogy megy ez? Lehet a folyamaton gyorsítani hogy megkötöm az uj szerződést?
Cím alapján is feldobja hogy FTTH a cím.

(#95094) ArGab válasza Sisco2 (#95093) üzenetére


ArGab
őstag

Én beugrottam Digi ügyfélszolgálatra átszerződni miután megjelent egy Digi 1000-es reklám kifüggesztve a lépcsőházba és cím szerint rákeresve is elérhető volt. Gondolom idővel keresnék is az embert. Bár ki tudja mikor, mert átszerződéskor is mondták, hogy 2-3 hónap is lehet mire sorra kerülök.

[ Szerkesztve ]

(#95095) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok,

szeretnem kivaltani a Digis ONU/ONT-t sajat eszkozzel. Egy korabbi projektbol maradt meg par 10GbE-s (optikai) kartyam, de fin..fogalmam sincs, milyen SFP modult kene neznem hozza.
Ezzel kapcsolatban barmi tapasztalat mar esetleg? Egyaltalan engedi/tamogatja a szolgaltato ezt?
Elore is koszi!

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#95096) Intruder2k5 válasza nbg (#95095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A DIGI nem engedi, tehát el lehet felejteni. Mondjuk más szolgáltató se.

(#95097) MadMancs válasza nbg (#95095) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem lehetséges. Idegen eszközt nem regisztrál be digi a hálózatba.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95098) nbg válasza Intruder2k5 (#95096) üzenetére


nbg
senior tag

Ok, koszonom. Ez mondjuk eleg orszag/szolgaltato fuggo... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#95099) nbg válasza MadMancs (#95097) üzenetére


nbg
senior tag

Koszonom szepen!

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#95100) Intruder2k5 válasza nbg (#95098) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja persze, nyilván, úgy gondoltam, hogy a hazai nagy szolgáltatók egyike sem engedi ezt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.