Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96651) janakbacsi válasza Laccoss (#96648) üzenetére


janakbacsi
őstag

Csak a pc és egy ip telefon csatlakozik a digis eszközhöz kábellel.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#96652) Log13 válasza AlexWolf (#96650) üzenetére


Log13
csendes tag

Sztem kamuzik h ne kelljen dolgozni...az még mindig csak fttf (fiber to the floor :DDD ), nem sérülékeny az annyira, vagy sok derékszögü törés lenne benne ha behuzná lakáson belülig? Villanyszekrénybe modem? Az milyen már, föleg panelba...neki egyszerübb mert tényleg cs rá kell dugnia a koaxot meg utpt ami bemegy hozzád....

(#96653) cof válasza AlexWolf (#96650) üzenetére


cof
veterán

Azta k... Biztos arannyal dolgozik, nem réz kábelekkel.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96654) ballazol válasza cof (#96653) üzenetére


ballazol
senior tag

kamuzik mindkettő :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#96655) CirrMee válasza AlexWolf (#96650) üzenetére


CirrMee
addikt

Így jár az ember, amikor hagyják palira venni... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#96656) Lamellus válasza AlexWolf (#96650) üzenetére


Lamellus
tag

Nekem sem oda szerelték ahova kértem. Vettem egy 5 méteres optikai hosszabbító kábelt, átvittem a másik szobába és azóta is tökéletesen működik.

(#96657) csiki52 válasza AlexWolf (#96650) üzenetére


csiki52
tag

Nagyon megviccelt mindkettő.....a digis oda viszi a kábelt ahova mondod/mutatod nálam kb 4m optikai kábel van rátartással. a tápot elosztóval oldottam meg kapcsolósan az előszoba szekrényre, amugy 10 ezer lett volna ha a villanyszerelő csinál aljzatot.
Csak megjegyzem nekem a villanytűzhelyhez 2 aljzatot a biztositótáblátol a konyháig 35 ezerért huzott be a villanyszerelő anyagköltséggel ugy hogy megszakitót is cserélt

(#96658) janakbacsi válasza MadMancs (#96649) üzenetére


janakbacsi
őstag

két kábellel is próbáltam. a helyzet ugyanaz. sajnos. lehet, hogy ez még a tegnapi leállás miatt van így?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#96659) zozek válasza AlexWolf (#96650) üzenetére


zozek
tag

Én az ilyen hozzáállás miatt kukáztam a digit. Az elmúlt pár évben szerintem nagyon lecsúsztak az ügyfél kiszogálás színvonalán.

(#96660) MadMancs válasza AlexWolf (#96650) üzenetére


MadMancs
veterán

Hazudik mind a kettő.
Nekem is van pár kanyar és bevitte optikai kábel a szobába ahová kértem. Nem olyan sérülékeny az.
Felénk egy konnektort 5000Ft ért dobnak fel eloszobai elosztó alá, 1000ft a konnektor 4000 a munkadíj. Kb 10perces meló.
150000be majdnemhogy egy normál méretű lakás komplett lakás elektromos hálózat cseréjének anyagköltsége benne van. Áprilisban kért ajánlatot tulaj, 160000 anyagköltség és 120000ft munkadíj. 56m² es lakás.

janakbacsi, nem valószínű. FTTH vagy FTTB?

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96661) Astery válasza csiki52 (#96657) üzenetére


Astery
senior tag

Nem túl szép megoldás ;]

(#96662) persil válasza Astery (#96661) üzenetére


persil
nagyúr

En egész más szót használtam volna. :F

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#96663) csiki52 válasza Astery (#96661) üzenetére


csiki52
tag

lehet de ez egy egyszerü panel és igy jo nekem és praktikus elérhető magasságban van.

(#96664) mpo válasza Astery (#96661) üzenetére


mpo
veterán

Ha az ajtó túloldalán lenne, akkor nem kellene 5 lyukat fúrni a kábeleknek.
Nálam csak az optika jön be, az is kábelcsatornában és bemegy a nappaliba, az ONT mellett meg ott a router.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#96665) MadMancs válasza Astery (#96661) üzenetére


MadMancs
veterán

Láttam én már sokkal rosszabb megoldást is. Ez pedig működik? Igen. Nem olyan rossz ez.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96666) Astery válasza MadMancs (#96665) üzenetére


Astery
senior tag

Engem nem zavar ... tulajnak megfelel ... no problem :)

(#96667) janakbacsi válasza MadMancs (#96660) üzenetére


janakbacsi
őstag

ftth. most már csak ennyi.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#96668) MadMancs válasza janakbacsi (#96667) üzenetére


MadMancs
veterán

Na ez már problémásabb.
ONT restart?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96669) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Azért jó lenne tudni, mi az országos leállás oka. Most fejlesztették a gerinchálózatot és a központi routereket is sok helyen.
Gondolnám a stabilitás ezzel javulni fog, de olvasván a bejegyzés éket még mindig sok helyen nem állt fel a rendszer.

(#96670) xact válasza Lajosnagy17 (#96669) üzenetére


xact
tag

Érdekes. Digis vagyok és ma reggel értesültem arról hogy tegnap országosan nem volt elérhető a Digi szolgáltatásai :) .
Tegnap szinte egész nap ment a TV és a torrent is, én személy szerint nem vettem észre semmi kiesést sem.

(#96671) MadMancs válasza xact (#96670) üzenetére


MadMancs
veterán

Én se vettem észre semmit, pontosabban annyit hogy analóg csatornák közül jópáron csak monoszkop volt. Digitális passz, kisszobában csak analóg TV van, nagyszobaban meg voda a TV. Net végig hibátlan. Viszont egy emelettel feljebb se TV se net. Mindkettő FTTH. Fene se tudja mi volt ez.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96672) Faby válasza Lajosnagy17 (#96669) üzenetére


Faby
senior tag

Itt nálam Debrecenben is döcög.
TV van, net is olyan so-so, Speedtesttel mérni pl nem tudok,

de a Digi oldalán sem.

Weboldalak random töltődnek be, vagy dobnak time outot.
Szóval még nem az igazi.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#96673) DS39 válasza janakbacsi (#96667) üzenetére


DS39
nagyúr

Nekem fél órája újraindult magától az ONT, azóta ilyen lassú.

(#96674) olasz61


olasz61
tag

Akinek van vonalas telefon működik? A hívott szám jelenleg nem elérhető.
FTTH. net ip tv jó.

(#96675) TrollBalint


TrollBalint
addikt

17. kerületben sincsen net tegnap délután óta. Este még visszajött kicsit, de kb 1 órára,de aztán végleg elesett. Így mondjuk nem lesz holnap home office :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#96676) Ejelhar válasza MadMancs (#96671) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Fene se tudja mi volt ez.

Szvsz az, amit te magad írtál pár hozzászólással alább:
A PPPoE azonosítás szünetelhetett egy ideig, sokaknak azért esett ki a net hosszabb időre.

Nekem tegnap néhány igen rövid szakadásom volt (pl. ssh kapcsolataim dőltek össze, de net végig volt).

(#96677) MadMancs válasza Ejelhar (#96676) üzenetére


MadMancs
veterán

Lehetséges valóban. Bár az csak tipp volt. Jelenleg 6 napnál jár session így nem kellett reconnectelnie.

olasz61 Működik a bejövő és kimenő hívás is (88-as körzet).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96678) olasz61 válasza MadMancs (#96677) üzenetére


olasz61
tag

89-es körzet vagyok.

(#96679) bolic válasza MadMancs (#96589) üzenetére


bolic
őstag

Még nem döntöttem, mert eddig problémamentesen használom NAT mögül, de a torrentezést még vizsgálom, jelenleg nincs probléma továbbra is. Ha nincs probléma, akkor a Nemzetbiztonság nem tud lenyomozni a NAT-olt IP címét, hogy mit csinálok? Igaz? Ha-ha-ha! :DD :DDD :N ;] :P :K :C :R

Ui.: Szélessáv sebesség szerint is jó sebességen van, egészen kellemes 900 Mbit / 320 Mbit nat mögül! :K

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#96680) MadMancs válasza bolic (#96679) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem tudom diginél van e erre eszköz hogy tudjanak ugyanúgy azonosítani.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96681) 4Grider válasza MadMancs (#96680) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szolgáltatóknak törvényi kötelezettsége a nat mögé tett felhasználók azonosítása is, vagyis kell rendelkezniük olyan adatbázissal, hogy adott időpontban konkrétan melyik előfizetőjük felé-felől továbbítottak csomagot adott ip-re/ről.

(#96682) sfefe


sfefe
őstag

Akinél megy az M4 annál van hang? Mert nálam kép van de hang nincs, többi csatorna úgy látom ok..

Megjött a hang... De néha akadozik

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#96683) adika4444 válasza Ejelhar (#96676) üzenetére


adika4444
addikt

Én is erre tippeltem, de valami más is lehetett, azért azt kétlem, hogy ennyi embernek pont a kiesés időszakában járt le a session-ja.

Valami sokaknál okozhatott minimum egy szakadást, ami után nem tudtak visszacsatlakozni, akár PPP echo request válasz nélkül, ami miatt az útválasztó bontotta a session-t.

Akinek ment, és akinek nem: Milyen eszköz építi fel a PPPoE-t? Ha van rálátás a beállításra, PPP echo aktív?

Nekem MikroTik hAP ac^2, a PPP echo-ra nincs ráhatásom, de normál esetben gond nélkül megvan a 168 óra uptime.
#96680MadMancs
Tudják logolni a NAT táblát, és valószínűleg ezt meg is teszik. Volt is a fórumon (vagy itt vagy a MikroTik topikban) már olyan, hogy a DIGI jelezte, hogy adott végpontról SSH-t próbáltak törni, ki is derült, hogy valami kártékony process futott a kérdező háziszerverén.

üdv, adika4444

(#96684) janakbacsi válasza MadMancs (#96668) üzenetére


janakbacsi
őstag

Nem segített rajta a restart sem.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#96685) Lajosnagy17 válasza janakbacsi (#96684) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

De most már működik?

A DIGI honlapján a Digi Mobil lefedettségi térkép még mindig szürke, nektek is?

[ Szerkesztve ]

(#96686) bksgbr válasza Lajosnagy17 (#96685) üzenetére


bksgbr
tag

Igen, még mindig szürke a térkép, emiatt a hétvégi mentést sem tudom jelenleg megcsinálni, így valószínű holnapra csúszik.

(#96687) Lajosnagy17 válasza bksgbr (#96686) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Írtam a Facebookra nekik, de lehet egy hibabejelentést is küldök.

(#96688) Multibit válasza bolic (#96679) üzenetére


Multibit
veterán

a torrentezést még vizsgálom, jelenleg nincs probléma továbbra is
Probléma nincs, hiszen passzív módban is lehet torrentezni. Csak kevesebb a kapcsolat.

(#96689) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Érdekes módon a digi router-t sem értem el,tegnap még ment. Ma már nem ad WiFi-t és belépni sem tudok. Újraindítás után sem lett jobb. Meghalt volna a router is? :F

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#96690) Dragon3000 válasza Ejelhar (#96676) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem valami más gond lesz, mert nálam tegnap esete fele volt áram szünet és utána szépen vissza is csatlakozott a router és ment tovább a torrent is max sebességgel, ahogy elindult a nas.

(#96691) Multibit válasza adika4444 (#96683) üzenetére


Multibit
veterán

Saját (OPNsense) router építi fel a kapcsolatot nálam, PPP echo inaktív. [kép]

(#96692) bolic válasza Multibit (#96688) üzenetére


bolic
őstag

Oké, legalább a hnr-et végigcsinálja. :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#96693) Cirbolya_sen válasza adika4444 (#96683) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szomszédban, Digi eszköze router módban, tegnap délután se TV, se internet, estére úgy ahogy visszajött a szolgáltatás, nálam csak rövid internet kimaradás, és néhány csatorna hiány volt tegnap, bridge módban a Digi eszköz. Ma a szomszédban reggel óta semmi nincs, nálam minden működik.

Cirbolya_sentinel

(#96694) Ejelhar válasza MadMancs (#96677) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én azért hajlok a te tippedre, mert tömeges hiba volt volt és nem mindenkinek állt vissza.

Ellenben ott vagyunk mi, akik több napos PPoE uptime-al bírnak, náluk nem jelentkezett ilyen végletes formában a hiba.

(#96695) turulbird válasza olasz61 (#96674) üzenetére


turulbird
tag

Nem működik, foglaltat jelez. Nekem semmit sem mond.
Délben kapcsoltam be az ont, se a wifi, se a telefon nem ment (tel1-2 villog hosszú szünetekkel) net van 425/323.
Újraindítás után világít minden led, mint normál állapotban; a telefont továbbra is lefoglalta valak(m)i...
Tegnap nálam semmi gond nem volt.

(#96696) Ejelhar válasza adika4444 (#96683) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen, most arra hajlok neked is igazad lehet, valszeg a gerincen is molyolhatott valamit a Digi,
mert amúgy ez nem UPC :) , náluk nem szokása egy kapcsolatnak csak úgy összedőlnie, márpedig tegnap délután én ezt tapasztaltam.
Nem volt vész, de az ssh kapcsolataimat párszor újra kellett indítanom, mert összedőltek.
Ilyen a Diginél nem szokás, ezért gondolok arra, időlegesen a gerincen is voltak szakadások, azoknál is, akiknél amúgy élt a PPPoE kapcsolat.

Nálam amúgy most ezzel 6 nap 4 órán túl járok.

Akinek ment, és akinek nem: Milyen eszköz építi fel a PPPoE-t? Ha van rálátás a beállításra, PPP echo aktív?

Nálam Mikrotik router (CCR1009-7G-1C-PC), az utóbbi aktív a debug módba kapcsolt pppoe log szerint, 30 másodpercentként kérdezősködik.

(#96697) Ejelhar válasza Dragon3000 (#96690) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szvsz nem zárja ki, mert ugye ha sokan nem tudtak újra konnektálni az magyarázza az internet hiányt, ugyanakkor másoknál (pl. nálam is), meg csak néhány TCP session dobta be a törülközőt és ezeket egyből újra tudtam építeni.

Amit írsz én inkább ahhoz kapcsolnám: körzetenként eltérő lehetett a szolgáltatás kiesés, a Digi gerinc faragása nem egyformán és mértékben érintett mindenkit.

(#96698) MadMancs válasza adika4444 (#96683) üzenetére


MadMancs
veterán

Kapcsolatot egy Asus RT-AX55 építi fel. FiberHome bridge-ben.
PPP Echo (legyen is ez bármi):

Ejelhar, akkor valószínű.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96699) Dragon3000 válasza Ejelhar (#96697) üzenetére


Dragon3000
veterán

Digi facebook oldalára írtak innen is, hogy nincs szolgáltatás, mellettünk lévő lépcsőházból is, mi egy körzetben vagyunk, így ez még mindig csak találgatás.

(#96700) olasz61 válasza turulbird (#96695) üzenetére


olasz61
tag

Nem tudom hogy mi lehet az a hiba ami 1 percen belül megjavul ,felhívtam a 1272-est és
felvették a hibát és láss csodát jó a telefonvonalam.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.