Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66501) eisento


eisento
addikt

sziasztok!

Egy furcsasagra lettem figyelmes lehet semmi jelentosege de hatha megmondja nekem valaki, hogy ez normalis?
Digi oldalon:

IPV4 NÉVSZERVEREK

Elsõdleges névszerver (Primary DNS): 193.110.57.4
Másodlagos névszerver (Secondary DNS): 193.110.56.8

IPV6 NÉVSZERVEREK

cnss1.digicable.hu - 2a01:368:a::1
cnss2.digicable.hu - 2a01:368:a::2

routerembe (archer c7 v4):

elsodleges DNS: 193.110.56.8
masodlagos DNS: 193.110.57.4

alhalozati maszk: 255.255.255.255

alapertelmezett atjaro: 10.0.0.1

minden rendben? Ugyertem az nem baj, hogy az ipv4 nevszerverek fel vannak cserelodve? alapertemezett atjaro is oke?

Szerk: a Rendszer routing tabla resznel a routerben miert van 2x az internet?

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#66502) Gyurka6 válasza atirag (#66497) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Bocsi, elértettem, amit szeretnél nem kivitelezhető, a modem után az utp kábelen csak az ip forgalom megy már. Az üveg-kábelt lehetne a tv-ig elvitetni esetleg, tehát a nagy sávszélességű jelet optikán v. koaxon lehet a tv-hez eljuttatni.

Gyurka

(#66503) atirag válasza Gyurka6 (#66502) üzenetére


atirag
őstag

Köszi. Ez nem jó hír. Így a nappaliben lenne a modem és onnan az utp kábelen menne a routerig az előtérbe és onnan megint nem tudok cisszajönni a tv-hez mert nincs több utp vissza a nappaliba😊Csak azért rugózok ezen a nappali témán mert alap esetben nem akartam,hogy megint szinte a fejünk mellett a szomszéd szobába legyen a wifi meg a nas is.
Na majd meglátom mit tudok még kiokoskodni kábel ügyben.

(#66504) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali,

Valaki tudna segíteni? Érdekes módon a 2 laposon itthon wifiről mér nincs net és a wifi adapterről sem megy? Ott a jelerősség felett ott van az a fehér csillag,hogy észlel jelet, de viszont nagy ég rákapcsolódnia adapterrel, meg a beépitett wifin keresztül is vagy rá se kapcsolódik. eddig nemvolt vele baj, de kábelon nálam viszont van net. Valakinek valami ötlet?

(#66505) adika4444 válasza eisento (#66501) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Szerintem ez nem számít. ASUS routerben nem tudom hol lehet megnézni (ha egyáltalán meg lehet), de mint ha a TP-LINK-en nekem is fordítva lett volna.
Foglalkozni szerintem nem kell vele.
Az internet azért lehet 2x, mert ASUS-on is keresi a DHCP-n az IP-t, hiába van PPPoE-n. A Telekom optikán a Sagem csak Passtrough-t tud, de a DHCP-je ugyanúgy megy, ASUS routeren az internetnél két IP-t kap az ASUS. A PPP-set amin megy a net, meg egy belső IP-t a Sagemtől.
Sztem TP-nél is így megy ez.

üdv, adika4444

(#66506) metalstorm válasza Intruder2k5 (#66478) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Szia! A router tipúsa az amit azthiszem te is linkeltél! Fehér Huawei... A portnyitásnál a belső ipre nyitottam udp/tcp 3306-3316 a digis külső ipre pedig : 80/89 -at, ott mutatott szabad portot. A Deluge progiba a bejövőnek 3306/3316 ot, alatta a 80 89 -est állitottam. Érdekes módon néha teljesen jól megindul, de csak a friss torrent és csak egy ideig! Állandó, régóta használt torrentoldal, t-comnál szinte mindegyik ment seedbe... Tehát feltünő a különbség.... Képet most nem tudok linkelni...

[ Szerkesztve ]

(#66507) MasterMark válasza metalstorm (#66506) üzenetére


MasterMark
titán

1000 ala nem nyitunk portot egyreszt, masreszt ez egy nagy katyvasz amit csinaltal. Egy darab portot kell csak nyitni.

Switch Tax

(#66508) #79715584


#79715584
törölt tag

Sziasztok!
Kicsit elbizonytalanodtam. Diginet 1000 van otthon. Normális, ha csak 10-12 Mbyte/s sebességgel tudok fájlokat letölteni? :F

[ Szerkesztve ]

(#66509) Brandynew válasza #79715584 (#66508) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Ezek kellenek ahhoz, hogy ki tudd használni a Gigabitet:

1. Jó minőségű Gigabites router, és természetesen kábeles összeköttetés, wifin nem fog átmenni a töredéke se a Gigabitnek. Figyelj arra, hogy van olyan router, amiben 100 Mbites és 1 Gigabites port is van, nem mindegy, melyiket használod.

2. Legalább Cat5e kábelek, de inkább Cat6.

3. Jó minőségű Gigabites hálókártya a gépedben.

Ezeken felül lehetőleg SSD és valami újabb processzor, elegendő RAM.

Egyébként az a Mbyte/s MB/s lesz.

[ Szerkesztve ]

(#66510) adika4444 válasza #79715584 (#66508) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nem.

FTTB vagy FTTH?
Nincs véletlenül valahol a LAN hálózatod fast ethernetre lassulva? A sebesség arra enged következtetni. Nézd meg, hogy az eszközök között gigás kapcsolat van-e.

Brandynew: Megelőztél:)

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#66511) #79715584 válasza Brandynew (#66509) üzenetére


#79715584
törölt tag

A Gigabites router megvan, azt hiszem. (TL-WR1043ND)
A laptopomat wifivel használom. Az esetleg számít, hogy a digis modem és a router milyen kábellel van összekötve? Ezt majd otthon megnézem.
A laptopom típusa: HP-Pavilion AB203NH. Ezt csak azért írom, mert nem tudom ebben gigabites hálózati kártya van-e..

(#66512) M@Db0Y válasza #79715584 (#66511) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

A notidban csak 100-as hálókártya van. Wifin oedig azzal a routerrel jó ha megy a 100Mbit.

(#66513) rooney8 válasza M@Db0Y (#66512) üzenetére


rooney8
aktív tag

de a wifinél 450 mbps max. sebesség van megadva. tudom, hogy ez elméleti maximum, de azért a 100 az bőven a maximum alatt van. csak azért mondom, mert én jó egy évig wifi-re kényszerültem PC-n is, és csont simán jött át rajta a upc 120 megabite másodpercenként. igaz, az 5ghz-es wifi volt, de a upc saját modeme/routere, szóval az sem lehetett valami nagy szám.

(#66514) adika4444 válasza rooney8 (#66513) üzenetére


adika4444
addikt

A 450 Mbps elméleti maximum ahogy írod is, ráadásul ezt tudnia kell az ellenoldalnak, de a legtöbb az maximum 300 Mbps-t tud, ennek a fele alatt valamivel lehet mérni. Szóval 2.4G N Wi-Fi-n a 12*8=96 Mbps az jónak számít pláne ha van zavar a környéken, kevésbé zavaros környezetben azért azzal a routerrel és megfelelő ellenoldallal 300-as linken összejöhet a 125--130 Mbps.

üdv, adika4444

(#66515) MasterMark válasza rooney8 (#66513) üzenetére


MasterMark
titán

Wifinél az még elméleti maximum sem, mivel elég nagy overheadje van a wifi kommunikációnak. Jó ha a felét mondhatjuk gyakorlatilag maximumnak. Legjobb körülmények között is az van meg.

Az upc connectbox wifi szempontjából viszonylag jónak számít.

Switch Tax

(#66516) kali válasza rooney8 (#66513) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Egyrészt nagyon nem mindegy - még azonos szabvány esetén sem -, hogy 2.4 vagy 5 GHz, másrészt a router tud 2.4 GHz N szabvány esetén 3*3:3 MIMO 450 Mbps sebességet, de adott az az ellenoldali eszköz esetén is? Mert ha nem - és jellemzően nem -, akkor máris jóval lassabb (maximum 300 vagy 150 Mbps) kapcsolatról és arányosan lassabb hasznos (mérhető) sebességről lehet csak beszélni. (A hasznos sebesség a közelében sincs még ideális feltételek mellett sem a kapcsolati sebességnek, ez sarkítva azért van, mert a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak, a kapcsolat sebességébe beleszámít minden, a szükséges körítés...stb., mérésre viszont csak a hasznos adat kerül.)
Az 5 GHz azonos N szabvány (és kapcsolati sebesség) esetén is gyorsabb átvitelre képes, mint a 2.4 GHz, nem beszélve az 5 GHz AC szabványról.
A UPC esetén ha Connect Boxról van szó, az 2.4 GHz-en 2*2:2 MIMO 300 Mbps, 5 GHz esetén viszont N szabványon 3*3:3 MIMO 450 Mbps, AC-n pedig 3*3:3 MIMO 1300 Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#66517) Brandynew válasza rooney8 (#66513) üzenetére


Brandynew
őstag

Hiába van megadva 450 Mbps sebesség, ha a vevő oldalon nincs kompatibilis hardver. A 450 Mbps 3x3 MIMO-val megy át, tehát a vevő oldalon is 3x3 MIMO-s fogadó kell. A kérdező laptopjában 1x1-es van, ott a max. sebesség 80-90 Mbps lesz, de az is csak akkor, ha ideálisnak mondhatók a körülmények.

Az oké, hogy neked 120 Mbps ment át wifin, de te magad írod, hogy 5 Ghz-en. Azért az AC-s szabványt ne emlegessük már egy lapon a 2,4 Ghz-en működő N-es szabvánnyal.

(#66518) Brandynew válasza #79715584 (#66511) üzenetére


Brandynew
őstag

Ezzel megválaszoltad a saját kérdésedet, N-es wifin ennyi a max. 1x1-es MIMO-val, ráadásul kábellel se lenne több 10-12 MB/s-nál, mert 100 Mbit-es hálókártya van a laptopodban.

És igen, számít, hogy a Digis router milyen kábellel van összekötve a modemmel, de esetedben nem ez lesz a döntő.

Ha vezetékkel szeretnéd átvinni a Gigabitet, akkor szükséged lesz egy Gigabites hálókártyára a routeredben, ha wifin keresztül szeretnél nagyobb sebességet, akkor szükséged lesz egy min. 2x2 MIMO-s AC-es (5 Ghz) routerre és a laptopodban is egy min. 2x2 MIMO-s AC-s (5 Ghz) vevőre. Persze a Gigabit vezeték nélkül így sem fog átmenni, ahhoz egy 100+ ezer Ft-os router kéne, de mondjuk 300 Mbps körül azért átmegy.

[ Szerkesztve ]

(#66519) Ernesto78 válasza #79715584 (#66511) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Nekem 2.4Ghz és 40Mhz-el átmegy 180Mbps ami kb 22MB/s a wifi-n. Viszont ha Ethernet kábelen akarom használni akkor egy TP-link UE300 1Gbps adaptert használok amivel 330Mbps megy át. Ha jól látom a laptopodon van USB3 így talán több is átmenne.

(#66520) rooney8


rooney8
aktív tag

huhh, tudtam, hogy ezzel lavinát indítok el.
ez még nem a connect boxos verzió volt, hanem ami előtte volt.
és egyébként igen, 2,4 ghz-n én is szenvedtem, az botrány volt, bár inkább az volt a baj, hogy rohadt nagy volt az interferencia.
5 ghz pedig nem ac volt, egy ilyen volt a gépemben.

mindegy, nem kötekedni akartam, csak nem értettem, miért ne menne. erről a mimo dologról hallottam már, viszont nem nagyon tudtam, hogy mi is ez. :R

(#66521) Brandynew válasza rooney8 (#66520) üzenetére


Brandynew
őstag

2,4 Ghz-en 10-12 MB/s a max., 5 Ghz-en pedig 40 MB/s.

Ezek az értékek drágább eszközökkel kitolhatók, olyanokkal, amik tudják a 80-160 MHz-et és a min. 3x3 MIMO-t.

A Gigabites internet nem vezeték nélküli használatra való, aki ki szeretné használni, annak hardveres összeköttetés kell és persze Gigabites router, hálókártya, min. Cat5e kábel és lehetőleg SSD, meg viszonylag új proci, elegendő RAM.

[ Szerkesztve ]

(#66522) woodworm válasza Brandynew (#66521) üzenetére


woodworm
veterán

Az 5GHz-es sebességet is n450-es kapcsolatra értette. Egyébként egy jól szuperáló ap+kliens párossal 2,4 GHz-en el lehet érni 200Mbites eredményt.

(#66523) Brandynew válasza woodworm (#66522) üzenetére


Brandynew
őstag

Persze, MU-MIMO-val.

(#66524) rooney8 válasza Brandynew (#66521) üzenetére


rooney8
aktív tag

szóval akkor gigabit wifin még a jövő zenéje?
szerencsére mióta digi van (1000-es), már sikerült elvezetni a kábelt a gépig, így már annyira nem is lényeg, csak kíváncsi vagyok.

egy időben úgy volt, hogy marad a wifi, akkor gondolkoztam egy ac-s hálókártyán meg egy routeren (mindkettőnél gigabit feletti maximális sebesség volt jelölve wifin), akkor azzal is csak 300-400 mbit jött volna (1000-es diginél)?

(#66525) woodworm válasza Brandynew (#66523) üzenetére


woodworm
veterán

Mezei 2*2-es eszközök.

(#66526) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Volt nekem is két szakadásom. Az első, majd négy perccel később a második. Szerencsére csak ~15mp volt, és azóta megy rendben.

(#66527) MasterMark válasza Intruder2k5 (#66526) üzenetére


MasterMark
titán

Ez is Asus router? Eddig csak Asus-al volt ez a szakadás gond?

Switch Tax

(#66528) Intruder2k5 válasza MasterMark (#66527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de Tomato firmware fut rajta, és nekem eddig semmi gondom nem volt. Bízom benne, hogy csak "mókoltak" valamit, és nem lesz ebből rendszer.

(#66529) bernel


bernel
tag

Digi kábeles net esetén, ha elmegy a net, és kis háromszög van a hálozat ikonján windows-on

akkor van valami mód a kapcsolat "újratárcsázására"? Azért kérdezem, mert nincs netem már pár órája, bejelentettem, és azt mondták, hogy kapok sms-t, ha kijavítják.

Addig is időnként ránézek, és felmerült bennem, hogy nem kell-e időnként újracsatlakozni, hátha már jó. Van erre valami lehetőség, vagy nincs szükség rá, mert visszajön magától, ha megjavul?

[ Szerkesztve ]

(#66530) sfdrakex válasza bernel (#66529) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Indítsd újra a routert/ digitől kapott eszközt vagy ha a PC-d "tárcsáz" be, akkor azon nyomj egy kapcsolat bontást, és csatlakozást.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66531) bernel válasza sfdrakex (#66530) üzenetére


bernel
tag

A PC-n kapcsolat bontást nem láttam, az Ethernet kapcsolathoz van Disable, de Disconnectet nem láttam. A kettő ugyanaz?

Edit: közben látom, hogy a router tárcsáz be, úgyhogy ott megy. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#66532) Brandynew válasza rooney8 (#66524) üzenetére


Brandynew
őstag

Át lehet vinni wifin is a Gigabitet, de az rohadt drága móka, és kábelen akkor is stabilabb. 802.11ax-szel könnyebb lesz megoldani, ha majd elterjed, de a kábelt az sem fogja leváltani.

(#66533) TeeJay válasza Intruder2k5 (#66528) üzenetére


TeeJay
félisten

LCP terminated by peer

nálam is így kezdődött :D
üdv a csapatban, először csak heti 1-2 szakadás
utána napi 1-2 a végén meg már napi 5-8 is volt és néha volt hogy fél óra uptime nem jött össze
ASUS routeren megoldás hogy kinyomni a PPP Echo-t meg az internet figyelést
és simán connect on demand-ra tenni jó nagy percszámmal pl 7200perc üresjárat után bontson csak kapcsolatot.
azóta nincs szakadásom és fene tudta hogy ez a baja
illetve az MTU-t is nézd meg nehogy nálad is 1480-ra módosították :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66534) MasterMark válasza TeeJay (#66533) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt az MTU-t felejtsd el. Nem fog csak úgy random idő után ledobni rossz MTU beállítás miatt.
Teljesen más gondokat okoz.

Switch Tax

(#66535) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mitől lehet, hogy semmi alkalmazással nem lehet upload sebességet mérni? Most épp 17/0 az eredmény, connection errorral.
Rohadtul elegem van ezekből az amatőr hazug szarjancsikból. Harmadik panaszlevelemet le se szarták.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#66536) Intruder2k5 válasza TeeJay (#66533) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én még várok ezekkel, nem kapkodom el, bízom benne, hogy kivételes eset volt, és nem lesz rendszeres. Egyébként "Keep Alive" módban használtam mindig is, és marad is így.

(#66537) MasterMark válasza Plazmacucci (#66535) üzenetére


MasterMark
titán

Ez csak egy gépen van így?

Tippre valami tűzfal megfogja a kimenő forgalmat.

Switch Tax

(#66538) Plazmacucci válasza MasterMark (#66537) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Már két gépem van itthon. Az egyiket közvetlenül rá tudom csatlakoztatni a falból kijövő kábelre. Ilyenkor kiírja, hogy az adapter beállításoknál, hogy 10,0Mbps kapcsolat... Speedtest: 10/1.
Ennek ellenére, a routeren keresztül kötött gép 15-70 Mbps letöltési sebeséget mér, minden mérésnél mást, de feltölteni nem tud, hibát dob.
Én nem tartom kizártnak, hogy valamit én csinálok rosszul, de nincs aki megmondja mit lehet elrontani... Amúgy meg eddig ment rendesen, én semmit nem változtattam, csupán kértem egy új csomagot, és akkor kezdődött a shitstorm.
A laptoppal úgy csatlakozok közvetlenül, hogy beledugom az UTP-t, és létrehozok mellé e Pppoe kapcsolatot jelszóval és az csatlakozik fel. Ezt jól csinálom? Ugyan ez van megadva a routernek is...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#66539) TeeJay válasza Intruder2k5 (#66536) üzenetére


TeeJay
félisten

pont emiatt fog nálad is szakadni
az LCP Echo miatt!
nem jön majd válasz a routernek és halottnak érzékeli majd emiatt a netet, bontja és újra csatlakozik
valami a DIGI hálózatán lett elk*rva hogy nem jön válasz az echo-ra és ez bekavar sok routernek
nekem a TP-Link is szakadt amikor keep alive volt

egyelőre ha nincs sok szakadásod talán megoldódik de ha rendszeres lesz akkor neked is át kell állítani sajnos

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66540) Intruder2k5 válasza TeeJay (#66539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meglátjuk... Nem kapkodunk.

Egyelőre jó, igazából a két szakadást sem vettem észre csak onnan, hogy a router küldi az email értesítést az új WAN IP-ről.

[ Szerkesztve ]

(#66541) TeeJay válasza Intruder2k5 (#66540) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam azóta 1x volt szakadás összesen a másfél hét alatt
megoldódott pedig semmi sem történt ugyanaz a router csak fene gondolta hogy emiatt szakad mindig a kapcsolat mikor előtte sose volt ilyen baj :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66542) metalstorm válasza MasterMark (#66507) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Hát biztos... de ha egy portot nyitok a belső iphez az nem segit a külső digisnél! :) A digisnél pedig csak a 80as szabad - legalábbis nálam!

(#66543) Intruder2k5 válasza metalstorm (#66506) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"a digis külső ipre pedig : 80/89 -at"

Hogy micsoda? A DIGI-s külső IP címedre forwardoltál portot?

"A digisnél pedig csak a 80as szabad - legalábbis nálam!"

65535 portból csak a 80-as szabad?

[ Szerkesztve ]

(#66544) MasterMark válasza metalstorm (#66542) üzenetére


MasterMark
titán

Akkora baromságokat írsz, hogy az már fáj. Pláne nem szabad a 80-as portra nyitni semmit, mert az lesz az első amin próbálkoznak...

Fogalmad sincs arról, hogy mit csinálsz, ami nem lenne gond, csak ne magyarázd meg a hülyeséget légyszíves.

Egy darab portot kell kinyiss az 1024-65535 tartományból. Legjobb azt nyitni amit a torrent kliens felajánl, csak jelöld be, hogy ne állítsa el.
Ennyi.

Switch Tax

(#66545) Intruder2k5 válasza MasterMark (#66544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Pláne nem szabad a 80-as portra nyitni semmit, mert az lesz az első amin próbálkoznak."

És szerencsével is járnak, mert a Huawei ONT admin felülete router módban default-ban elérhető távolról. Tök jó... Ja, nem is.

(#66546) MasterMark válasza Intruder2k5 (#66545) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor ezért írta neki nyitottnak, bármivel is nézte. Ezt téveszti össze azzal hogy szabad, pedig a nyitott port egyébként foglalt. Ezért is port nyitás ugye.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#66547) rooney8


rooney8
aktív tag

Lehet, hogy nalam is jelen van ez a net szakadasos dolog. Telorol netezek es neha latom, hogy par masodpercre atvalt wifirol mobilnetre, majd vissza wifire. Illetve lakotarsam is panaszkodott, hogy neki is sokszor lecsatlakozik, majd vissza. Eddig upc volt, toluk kapott modemmel (ami egyben router is volt), most digihez vettem egy tp-link archer c5-ot es azota van ez. 5 ghz a wifi es eros a jel, par meterre van csak a router, ugyhogy nem amiatt. Ez router beallitasi hiba lehet?

(#66548) MasterMark válasza rooney8 (#66547) üzenetére


MasterMark
titán

Ez csak wifi hiba, és a router miatt lesz. Ha az internet szakadna meg, attól még nem dobna le wifiről, maradnál fent, csak nem érnéd el az internetet.

Switch Tax

(#66549) TeeJay válasza MasterMark (#66548) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem az LG G4 biza átvált ha a wifin nem érhető el internet szóval rosszul tudod
ha megszakad a net azt észre fogja venni meg ott a router log

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66550) wwenigma válasza Plazmacucci (#66538) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A bejövő kábelt ne csak radugd hanem epitsd fel a pppoe kapcsolatot, tarcsazz be.

A gépen amin mersz töröld le az összes űber hálózat optimalizáló programot, gamer halokartya vezérlőt és vírusirtó tűzfal programot. Mindet. Alaplaphoz kapottakat is. Routeren ellenőrizd wan linksebességet.

Ha 10/1 vagy változik akkor csatlakozó és/vagy kabelhiba. Nem csoda ha kintvolt, radugta a gépére és neki ment jól.

TeeJay: biza be lehet állítani a telefonon...wifi asszisztens

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.