Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) Fecogame


Fecogame
veterán

Ez a Huawei EchoLife HG8121H tényleg nem tudja az AC-s WiFi-t, vagy csak én néztem félre valamit?

Wifi-n keresztül 50/50-nél többet nem sikerült belőle kipréselnem, pedig 1000/200-as net van bekötve. Kábelen hozza a sebességet.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#67752) iMaverick válasza Fecogame (#67751) üzenetére


iMaverick
addikt

N-es wifi, ráadásul 2 antennás...

(#67750) 4Grider: Ráadásul aki ilyesmire hajlamos, az többnyire nem változtat jelszót és alap portokat sem.

Szerinted akinek nincs arra "esze", hogy az alapértelmezett jelszót átírja, az majd fog ilyesmin rágódni?

Mellesleg a berakott leírásban hivatkozott az ürge a NAS-okra, kamerákra... Gyerekek! Amióta wifi van, azóta ilyeneket jelszó nélkül még a belső hálózatra sem teszünk ki... Szerintem semmi sem változott, csak több lett a lyuk a biztonsági hálón.

Csak magamat tudom ismételni: ha valakit ennyire feszélyez a Digi-s eszköz általi laza biztonság, akkor marad a bridge + saját router.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#67753) Kamubela


Kamubela
csendes újonc

Es a ZTE F668 -at hogyan lehet bridge modba rakni ?
A Digi -t kell megkerni ?
Ha igen, kell valami indokot mondani, hogy miert akarom a modositast ?

(#67754) andrasferenc válasza Kamubela (#67753) üzenetére


andrasferenc
tag

Az 1272 telefonos ügyfélszolgálaton - beazonosítás után - elvégzik a bridge módba való átállítást. Átállítás megtörténte után sms üzenetben tájékoztatják a kérelmezőt. Indoklás nem kell. Visszaállításra is van mód.
Ezt az átállítást csak is központilag, telefonos ügyfélszolgálaton keresztül lehet elvégeztetni.

[ Szerkesztve ]

(#67755) adika4444 válasza Kamubela (#67753) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Írhatsz a hibabejelento@digikabel.hu címre is. szerződésszám-ot írd bele, meg, hogy bridged módot szeretnél. Nekem este 2 órán belül megcsinálták. SMS is jött róla. Indokot nem írtam, nem is kérdezték, írtam, csinálták, és még mail-ben is válaszolt üfsz-os, hogy elvégezte amit kértem.

üdv, adika4444

(#67756) Kamubela


Kamubela
csendes újonc

Koszonom mindkettotoknek !

(#67757) Hudee


Hudee
tag

Sziasztok,
Veresegyházon bekötéssel foglalkozó kontakja van valakinek? Még december elején rendeltem meg a szolgáltatásukat, ma hívtak, hogy januárban keresnek majd időpont egyeztetés miatt, mert nincs emberük...
A bekötés máshol is ilyen döcögős?

(#67758) bendov válasza #27216896 (#61489) üzenetére


bendov
újonc

Nekem is ezt a Fiberhome AN5506-02-FG-t hozták. Milyen sebességet tud wifin? Elvileg 300 Mbites, azt hiszem, de nálam csak 100 M alatti sebességeket mérek. Mért valaki többet wifin?

(#67759) Mr.Csizmás válasza bendov (#67758) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem is ezt hozták, elv egész jó, egy db lan-t kellene kiszolgálnia.

wifin csak n-t tud, szal vegyél valami ac cuccot mellé, az esetemben asszonynak van egy DIR518L-je, így lett ac-s wifim, a kábel a kérdés, erre azt mondták hogy vegyek rendes routert :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#67760) bendov válasza Mr.Csizmás (#67759) üzenetére


bendov
újonc

Kösz! De mit jelent az n-t tud? :)

(#67761) 4Grider válasza bendov (#67760) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezzel inkább a wlan-os topikba légyszi. Itt nem kellene részletezni a wlan eszközök átviteli módjait és lehetőségeit.

(#67762) bendov válasza 4Grider (#67761) üzenetére


bendov
újonc

Ezt nem értem. Ez a Digi internet topic, és arra az eszközre kérdeztem rá, amit valaki ebben a topicban említett, amit a Digi adott a szolgáltatáshoz. Ez miért probléma?

[ Szerkesztve ]

(#67763) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Húgoméknál újított a Digi, aminek eredményeként kaptak egy szolgáltatói HG8121H eszközt. Előtte nem volt semmilyen plusz eszköz, mindössze a bekonfigurált 1043ND-be ment a bejövő kábel.

Panaszkodnak, hogy mióta ez a kiépítés megtörtént a gépeken erősen homokóráznak a böngészők a weboldalak behozatala előtt. Távolról valamit konfiguráltak a rendszeren, de sógor nem tudta megmondani, hogy mit.

Utánaolvastam ennek a HG8121H eszköznek itt a topikban, így át lesz kérve Digi-nél Bridge módba (hacsak nem ezt konfigurálták nekik távolról), de ezen kívül gondolom egyéb dolgot nem kell matatni majd a szolgáltatói eszközben, hogy a 1043 ugyanúgy működjön ahogy előtte is tette a dolgát?

read-only mode on the forum

(#67764) Mr.Csizmás válasza bendov (#67762) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

802.11 szabvány család -> gugli :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#67765) CirrMee válasza bendov (#67762) üzenetére


CirrMee
addikt

Ezt nem értem. Ez a Digi internet topic, és arra az eszközre kérdeztem rá, amit valaki ebben a topicban említett, amit a Digi adott a szolgáltatáshoz. Ez miért probléma?

Azért probléma, mert a kérdésed itt off, megvan erre a megfelelő topic. Bár amíg itt megy az értetlenkedés, a gugli jó párszor kiköpte volna a megfelelő választ. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#67766) bendov válasza Mr.Csizmás (#67764) üzenetére


bendov
újonc

802.11n szabvány 300Mbps feletti sebességet tud, ennek alapján az eszköz nincs 100 alá korlátozva. Mit értek félre?

(#67767) herdsman12 válasza CirrMee (#67765) üzenetére


herdsman12
őstag

Ehhez képest a torrent kifejezésre több mint ezer találat van itt, azt az mennyire idevalósibb?

(#67768) MasterMark válasza bendov (#67766) üzenetére


MasterMark
titán

Egyrészt ezt kliens oldalról is ugyanúgy támogatni kell.

Másrészt a linksebességnek jó ha a fele megvan ideális esetben.

Tehát, a kb. 100-as mérésed normális.

Switch Tax

(#67769) 4Grider válasza bendov (#67766) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt érted félre, hogy van maga a szabvány, van maga az AP, van maga az adapter, és van a kettő között egy egyáltalán nem állandó átviteli közeg. Extrém esetben egy adott adapter-ap párossal más-más helyszínen ugyanakkor távolság mellett mérhetsz harmad sebességet is. Hidd el, hogy ez itt nagyon off.

(#67770) Celtis válasza AtHoS (#67763) üzenetére


Celtis
veterán

A 1043-ra érdemes egy openwrt LEDE firmware-t tenni, hogy bírja majd a tempót. Illetve csak azért, mert a HG8121H router módban van, nem lehet lassú a net elérés. Nem is a sebesség miatt kell a bridge mód.

Érdemes lenne egy kicsit több információt gyűjteni annál, hogy homokórázik a böngésző. Például egy sima sebességteszt is többet mondana.

Ja igen. Érdemesebb akkor átkérni bridge módba, ha már a sebesség OK közvetlenül a szolgáltatói router LAN portján mérve. Különben menni fog a vita és mutogatás, hogy a szolgáltató vagy a te routered miatt lassú a net.

[ Szerkesztve ]

(#67771) Kamubela


Kamubela
csendes újonc

Ha ZTE F668 routert atkerem bridge modba, akkor az en sajat routeremen be kell konfigolnom egy PPPoE kapcsolatot ?
Ha igen akkor honnan fogom tudni a user/password -t a kapcsolat beallitasahoz ?

(#67772) MasterMark válasza Kamubela (#67771) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, rajta van a szerződésen.

Switch Tax

(#67773) Kamubela válasza MasterMark (#67772) üzenetére


Kamubela
csendes újonc

Tenyleg rajta van.
Fura volt hogy a F668 feluleten nem lethet allitani ilyesmit. Amugy csak kivancsisagbol: az o altaluk kihelyezett router honnan tudja a vegpont azonositot/jelszot amit a szerzodesemen adtak meg ?
Kosz !

(#67774) M@Db0Y válasza Kamubela (#67773) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Amikor bekötik a szerelő állítja be központilag.

(#67775) MDanny


MDanny
senior tag

Nem tudom volt-e szó róla mostanában, de az újonnan kihelyezett Huawei HG8121-esek nem érhetőek el a 80-as porton kívülről.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#67776) Kamubela


Kamubela
csendes újonc

Lenne meg egy torrentes kerdesem: olvastam itt a korabbi hozzaszolasokat hogy ha privat IP cimrol torrentezel akkor az nem biztos hogy menni fog, mert publikus cimrol nem tudjat elerni a privat IP cimes PC -d amirol torrentezel. Nalam a gyerek hasznalja uTorrentet, en nekem nincs tapasztalatom benne, viszont nem ahallottam panaszkodni hog ne menne. En nem csinaltam semmilyen port forwardingot a routeren a torrentezes miatt.
Hogy lehet hogy a gyerek nem panaszkodik , 'latszolag' hasznalni tudja a torrentet ?
1. lehet hogy csak a Digis halozaton levok tudjak elerni a gepet, es a 'seed' csak az o reszukre megy ? Es ez mar eleg arra hogy o is tudjon letolteni ? (Bocs nem ertek a torrenthez..)
2.uTorrent -el jon egy UPnP ami automatikusan beallit port forwardingot a routeren a torrent applikacio szamara ? Ha igen akkor azt csak kene latnom a router admin oldalan nem ?(nem latok ott semmi port forwardingot)

(#67777) MasterMark válasza Kamubela (#67776) üzenetére


MasterMark
titán

Valamit félreértettél, azok nem tudnak rendesen torrentezni, akik szolgáltatói NAT mögött vannak.

UPnP nyitja a portot. Ha látni, akkor az UPnP rész alatt látod, nem a kézi port forwardnál.

Letölteni akkor is le tud, ha nincs nyitva port.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#67778) Kamubela válasza MasterMark (#67777) üzenetére


Kamubela
csendes újonc

De mi a kulonbseg a szolgaltatoi NAT- olas es Digi routerem altal vegzet NAT -olas kozt, abbol a szempontbol ha egy USA-ban levo felhasznalo letolteni akar filmet az en PC -emrol aminek 192.168.1.2 -es privat IP cime van a publikus 87.65.2.3 digis routerem IP-je mogott ?

(#67779) MasterMark válasza Kamubela (#67778) üzenetére


MasterMark
titán

Az, hogy az egyiket te felügyeled, a másikat meg nem.

Otthon tudsz beállítani port forwardot, a szolgáltatói NAT-on nem.

szerk.: Ha valaki NAT mögött van port forward nélkül, akkor csak publikus IP-s peer-ekhez tud csatlakozni. Két port forward nélküli NAT-olt ember egymáshoz nem tud.

Tehát ettől még megy, csak te is kevesebb emberhez tudsz csatlakozni, meg hozzád is kevesebben tudnak.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#67780) Kamubela válasza MasterMark (#67779) üzenetére


Kamubela
csendes újonc

Meg egyszer: en nem allitottam be explicit semmilyen port forwardot a Digi -s routeremen.
A PC -m IP cime, he lekerdezem ipconfig -al: 192.168.1.2. A Digi -s routereme :88.88.88.88 (pelda).

Nem ismerem a torrent lelkivilagat, de teszem azt egy torrent szereveren be van regisztralva a 88.88.88.88 -as IP mert a gyerek a 192.168.1.2 -rol letoltott egy filmet. Valaki a vilag masik vegen latja hogy a 88.88.88.88. elerheto egy film es le akarja tolteni, ezert kapcsolatot kezdemenyez a 88.88.88.88. fele.
Elmeletileg a Digi-s router el kene dobja, nincs honnan tudja hogy a 192.168.1.2 -hoz forwardolja a kerest.

Meg egyszer, nem ismerem hogyan mukodik a torrent de visszaolvasva a korabbi hozzaszolasokat abbol azt sejtem hogy van olyan scenario mikor egy publikus IP -rol probaljak elerni a privat halon levo PC -det.
Ezt probalom megerteni hogy ez mukodik az en esetemben ha nem csinaltam semmi explicit port forward beallitast a routeremen es ha igen akkor mi miatt ?

(#67781) MasterMark válasza Kamubela (#67780) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudom, hányszor írjam le ugyanazt?

Port forward nélkül is működik, ha publikus IP-hez kapcsolódsz. Egy weboldalt is meg tudsz nézni, nem kell hozzá portot nyitni. Feltölteni is tudsz például ide a prohardverre képeket, ehhez sem kell portot nyitni.

Csak így jelentősen kevesebb embert érsz el.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#67782) Kamubela válasza MasterMark (#67781) üzenetére


Kamubela
csendes újonc

Igen, en is ugy latom egymas mellett beszelunk el.
Nem en akarok kapcsolodni mashoz, hanem ha hozzam akarnak kapcsolodni. Ezt probalom en is leirni.

(#67783) MasterMark válasza Kamubela (#67782) üzenetére


MasterMark
titán

NAT mögött hozzád nem fog senki kapcsolódni, hacsak nincs port nyitva.

De ettől függetlenül is működik a torrent, mert te attól még tudsz másokhoz csatlakozni. Ez nem egyinrányú kapcsolat egyik sem.

Switch Tax

(#67784) g0dl


g0dl
addikt

Hát úgy tűnik nálunk idén már nem lesz meg az FTTB->FTTH átállás, pedig az optikai kábel bent van több mint egy éve.
Lehet valahol informálódni mostanában merre járnak Budapestwen?

(#67785) 4Grider válasza g0dl (#67784) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs ilyen lehetőség.

(#67786) g0dl válasza 4Grider (#67785) üzenetére


g0dl
addikt

Nem is arra gondoltam, hogy valami térképen, vagy a honlapon kiírva lenne elérhető az infó. Úgy gondoltam, ha valamelyik fórumtárs tudja, hogy most hol dolgoznak ( mert pl. látja az autókat, vagy bekötötték hozzá)

(#67787) thetompi


thetompi
újonc

Sziasztok!

Valakinek sikerült Digi F660RV1-es routeren működő Wake On Lan-t beállítani, ami kívülről is működik? A több oldalon említett LAN/DHCP binding résznél nem tudom beállítani a 192.168.1.254 - FF:FF:FF:FF:FF:FF összekapcsolást, mert nem veszi be a csupa F MAC címet. A port forward felvétele 9-es port - 192.168.1.254 sikerült. Valaki tudna segíteni a hiányzó részlet megfejtésében? Köszönöm.


[ Szerkesztve ]

(#67788) #42556672 válasza thetompi (#67787) üzenetére


#42556672
törölt tag

Az FF-FF-FF-FF-FF-FF a broadcast MAC, ezt nem tudod DHCP -hez kötni mert nem létezik olyan csatoló aminek ez a MAC címe.

UDP 7-es és 9-es portot forwardold ahhoz a géphez amit fel akarsz ébreszteni.

[ Szerkesztve ]

(#67789) #29810560 válasza thetompi (#67787) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amúgy sem tudod beállítani, mert az Internet felőli Wake On LAN-hoz (WOW = Wake On WAN) ARP-Binding képes router kell. (Ez nem azonos a DHCP-Binding-al, ami tulajdonképpen DHCP Reservation (bérlet).)

A DIGI ONT-je nem ARP-Binding képes. :N

(#67790) Geth válasza #29810560 (#67789) üzenetére


Geth
addikt

Broadcast IP-re tud forwardolni? Bocsánat ha hülyeséget kérdezek, ilyen eszközöm nincs, de régi Linksys routeren lehetett ilyen forwardot beállítani és simán működött :)

(#67791) MasterMark válasza Geth (#67790) üzenetére


MasterMark
titán

Nem a broadcastra kell forwardolni, hanem arra amit fel akar ebreszteni.

Switch Tax

(#67792) gabe_


gabe_
őstag

Üdv
A digi huawei wifis modemje elég gyenge wifi jelet ad a lakás egyes részein. Az úgy működhet, hogy kikapcsolom a wifi részét, majd egy utp kabellel rákötöm a saját routeremet, hogy az szórja a netet?
Vagy ez az amihez át kell állítatni telefonon bridge módba a huaweit?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#67793) #29810560 válasza Geth (#67790) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az a gond, hogy kikapcsolt gépnek nincs IP címe. Ezért kell az ARP-binding, mert az ARP tábla egy idő után elfelejti a kikapcsolt gépet.

Gyakran megcsalja az embereket a dolog, mert az ARP tábla cacheli a MAC címeket, de ha letelik a cache idő akkor már nem frissül, mert a gép már ki van kapcsolva. Így a gép kikapcsolása után még egy kis ideig működni látszik az Internet felőli ébresztés, mert az ARP táblában még él a MAC cím, de ha törlődik akkor már nem lehet a gépet ébreszteni az Internet felől. Ezt a problémát küszöböli ki az ARP-binding.

Az ébresztő Magic Packet egyébként érkezhet boadcast (255.255.255.255) IP-re.

[ Szerkesztve ]

(#67794) sfdrakex válasza gabe_ (#67792) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Működik úgy, nem kell hozzá bridge. Megy anélkül is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67795) Geth válasza MasterMark (#67791) üzenetére


Geth
addikt

Én anno a magic packetet pont hogy a belső broadcast IP-re forwardoltam (pl. 255.255.255.0 subnet mask esetén a 192.168.1.255 címre).

(#67796) sweatyy


sweatyy
csendes tag

Sziasztok!

Adódott egy kis problémám most először a digis nettel, bár teljesen független minden mindentől volt egy csomagmódosítás vezetékes telefon bekötés, és egy név átírás a szerződésen.
Minden rendeben is volt bár a telefont kicsit nehezen aktiválták, de végül minden működött, most viszont már két napja nincsen internet. Társasházi FTTB net van bekötve de egyszerűen semmilyen úton módon nem jön létre a PPPoE kapcsolat, felhívtam üfsz-t, hogy hátha a felhasználó és jelszó páros változott meg a névátírás miatt de ez rendben van. Próbáltam már 2 TP-link routerrel, de egyikkel sem ment, közvetlen kábelen pedig 651-es hibakódot kapok itt is több géppel is, ezt meghallva az üfsz boldogan rá is vágta, hogy akkor 2500 Ft.
Mondtam hogy akkor egyenlőre köszi.
YouTube tutorialokat, már végig csináltam routerek 100x resetelve, gép frissítések minden egyében túl vagyok.

Mit tudnék még tenni? :(

(#67797) MasterMark válasza sweatyy (#67796) üzenetére


MasterMark
titán

Világít a wan lámpa?

Router log mit ír?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#67798) sweatyy válasza MasterMark (#67797) üzenetére


sweatyy
csendes tag

Világít a kis internet led a routeren, logba a következőket látom:
call pppoeCmdReqlIPv4
Standard authentication
Send_phase 2101 pppd_phase = 0x2
Sent [PADI Host-Uniq(0x000002a7)]
In pppd the httpd-id is 584, set link phase is 0x2
ERROR Timeout waiting for PADO packets

Ezek vannak benne folyamatosan mindig más más címekkel.

(#67799) thetompi válasza #29810560 (#67793) üzenetére


thetompi
újonc

A jelenség pontosan az, amit leírtál. Néhány percig megy kívülről, aztán nem. Ha jól értelek a Digi routerrel, mivel nincs benne Arp binding, nem lehet Wake on Wan-t megvalósítani. Sajnos a portforward cél IP-t nem engedi átirni sem 255.255.255.255-re, sem 192.168.1.255-re. Van esetleg remény valahogyan a beállításra? Van még egy Synology Nas-om, de gondolom ott nem lehet beállítani.

(#67800) ekkold válasza thetompi (#67799) üzenetére


ekkold
őstag

Ha futtatsz webszerver + php szervert is a nason, akkor van rá megoldás, ugyanis létezik PHP szkript ami WOL csomagot tud küldeni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.