Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67301) Geth válasza TeeJay (#67298) üzenetére


Geth
addikt

Túlkombinálod. Szimplán nem kellene kvázi seedservert üzemeltetni otthoni hálózaton :)

(#67302) Lacccca87 válasza Lacccca87 (#67291) üzenetére


Lacccca87
addikt

530/120 alkalmazásból mére, ugyhogy itt pipa a sebesség és arouter is :)

[ Szerkesztve ]

(#67303) TeeJay válasza herdsman12 (#67299) üzenetére


TeeJay
félisten

oké és honnantól gátlástalan valaki?
fizet 1000-es csomagot mondjuk a plafon legyen 940megabit
azzal havonta max 307TB-ot lehet tölteni
aztán ha én töltök 15TB-ot akkor gátlástalan vagyok mert 5%-ra ki merem használni amire fizetek?
akkor lennék jó előfizető ha 0,1%-ra használnám ki és havi 300GB elég lenne?
akkor a 32-es osztáson mindenki használja ki 0,1%-ra az összesen 3,2% a többi 97% meg legyen csak úgy poénból...

ha garantálttal számolsz ami 300megabit akkor havi 15TB-nál 15%-ra ki merem használni a hálózatot akkor mocskos gátlástalan vagyok?
szerintem kicsit gondold át :U

amíg a garantált 300/50 adatmennyiségének a harmadát sem érjük el addig hadd ne legyünk már pofátlanok :(((

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67304) herdsman12 válasza TeeJay (#67303) üzenetére


herdsman12
őstag

Helló, én elvagyok az 1000-es csomaggal és tuti nem nullázom le a hálózatot a szomszédok elől.
Te akarod itt átrendezni a viszonyokat az én káromra, szüntessék meg, fizetnél többet, stb.
Átgondoltam, legyen a büntetés szorzója 5x.
Ne ragozzuk ezt tovább.

(#67305) TeeJay válasza herdsman12 (#67304) üzenetére


TeeJay
félisten

Vagy te fizess kevesebbet és csak 200-as csomagod legyen úgysem használod ki az 1000-et én meg fizessek többet és többet is használom. Garantált minimummal számolva is lepkefing fogalmam van havonta neked még akkor 0,3% sincs minek fizetnél nagy csomagot.
Vagy tegyenek p2p-re csúcsidőben limitet és kész éjjel meg limit nélkül, engem az se zavarna

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67306) viktorhu válasza TeeJay (#67303) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez most már borzasztóan erőltetett, mármint a névleges sebességet felszorozni a rendelkezésre álló idővel. Senki nem internetezik 7/24-ben, csak aki szervert üzemeltet - ami ugye visszaélés a lakossági csomaggal.

Ha megnézel egy filmet, letöltesz valamit, amire szükséged van, feltöltöd a munkádat a szerverre, akkor nem az időt fogod szorozgatni, hanem megcsinálod, amire szükséged van. Vagyis használod, és nem visszaélsz vele.

(#67307) turai_ válasza ThodEE (#67271) üzenetére


turai_
tag

Nalunk sincs semmi elorelepes, megkerdeztem mast is, naluk sem, viszont nekik "karacsony elott bekotik". Mindketto Tura.

[ Szerkesztve ]

[ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf / || echo *Click*

(#67308) Geth válasza TeeJay (#67305) üzenetére


Geth
addikt

Utolsó mondatra: És ha valaki akkor netezne vagy dolgozna? Ja, téged nem érdekel.

(#67309) Victor Súgó válasza viktorhu (#67306) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Kötekedés on: mit nevezel szervernek? A torrent pl. szerver is egyben.
Vagy... ha valaki kívülről akarja elérni az otthoni hálót, annak is kell minimum egy vpn szerver. ;)
Vagy... kicsit komolyabb: ha valaki egy hobbi weboldalt üzemeltet pár ismerőse számára, az vajon kinek lenne gond?
Stb.

(#67310) bubodoki77


bubodoki77
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 140 m2-es alapterületű ház (14mx10m), 2 szintes, a felső szinten a hosszabbik oldal kb. közepénél van a Digi 1000-es nethez adott FiberHome An5506 2 lan porttal. Közvetlenül csatlakozik egy pc, a sebesség ping 2-3, fel: 200, le 300-600, ez így oké is. 7-8 méterre tőle egy 10-es fallal elválasztva van egy Xbox 360-an, az wifivel csatlakozik, itt különösebben nem érdekes a sebesség.

A lenti rész érdekes igazán számomra. Van 2 pár powerline adapterem, ezekkel egy laptopot, ps4 prot és egy xbox onet szeretnék kiszolgálni (persze ehhez kell még egy pár powerline). Jelen helyzetben wifin a lenti eszközökön 15-20 mega körül volt a letöltés, 1 mega körül a fel (ps4 pron és laptopon tesztelve), ezt nagyon kevésnek érzem. Próbaképpen a ps4 pro-t powerline-al is kipróbáltam, a kapott csodarouter LAN 2-es sportját használva, így 30-40 mega lett a le és a fel is. Természetesen a lenti részen nem célom 500 megás letöltés, de mondjuk egy 100 körülre feltornáznám. Mindezek mellett lent igen fontos lenne a wifi, akár egyszerre 4 telefon és tablet is mehet, nyilván ez esetben online multi nem megy pl.

Nem ragaszkodom a powerline adapterhez, ha wifin tudok stabilan nagyobb sebességet elérni, akkor az is megfelel. Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás, a digi router mellé, vagy helyett venni valamit, esetleg lentre is csatasorba állítani egy routert (a hogyan is kérdés, láma vagyok a témában). Mondjuk ha egy eszköz orvosolni tudná a problémámat, akkor olyan 40k-t szánnék rá, ha mindenképpen kettő kéne, akkor olyan max. 60k.

Annyit még megjegyeznék, hogy van egy tp linkes 300 megás wifi jelerősítőm lan porttal, amit összekapcsoltam a digis wifivel és új néven mentve ha azt használtam a lenti részen, akkor javulást nem éreztem. Telefonon mérve a fenti és a lenti részen is kb. ugyanezt a 10 mega körüli (le) sebességeket mértem (nem tudom számít-e, de a telefon iphone x). Előre is köszönöm ha valaki veszi a fáradtságot és segít!

(#67311) iMaverick válasza bubodoki77 (#67310) üzenetére


iMaverick
addikt

Jól látom a neten, hogy ez a FiberHome An5506 belső wifi antennás? (Tehát nincsenek kívül csápjai?)

Azért kérdem, mert ez a gyenge wifit rögtön indokolja is (+gondolom max. "n"-es wifi-ig ismeri a bulit)

A leírásod és az igények végett kellene egy nagy teljesítményű (3 és fölötte antennás, AC képes) wifi-s router-t venni, a Digi-s ONT-t meg átkérni bridge-be. (Az ügyfélszolgálaton jelzed ezt az igényedet és átrakják.)

A powerline-tól meg szerintem ne várj többet: eleve lassúak (ellentétben a marketing szöveggel, ami a dobozra van írva) és ráadásul mindenféle zavar éri őket a 230V-os hálózaton, ami csak rontja a jelátvitelt. (Mikró, mosógép, 230V-os elosztók, stb.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#67312) Gézengúz válasza iMaverick (#67311) üzenetére


Gézengúz
addikt

Miért ne mehetne router üzemmódban + ahhoz passzintani 1, vagy ha nem elég akkor 2 wifi routert switch módban.

Leírás hozzá.

[link]

A hálózat nevek ugyanazok is lehetnek, ugyanazzal a jelszóval, így a wifi eszközök simán kapcsolódnak mindig az erősebb jelre. Egy hálózatnak fogja érzékelni, ahogy az is lesz. A lan kábelt kell tudni elvezetni, ennyi a tudomány.

Más

tényleg fel nem foghatom miért nem elég benne lenni az első 3000-ben (mag), miért kell az első 100-ban benne lenni? Valami kiváltsággal jár? Tulképpen az elit és a legend tag közt csak a reklámmentesség bekapcsolhatósága a különbség, de azt meg egy adblock röhögve elintézi. De jó, legyen 3000-ben.

(#67313) bubodoki77 válasza iMaverick (#67311) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Van 2 antennája.

(#67314) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy optikai hálózatos területen a Digi még mindig nem ad Wi-fi képes eszközt, tehát a tulajdonosnak magának kell gondoskodnia róla?

Azért kérdezem, mert az utcánkban optikai hálózaton megy a Digi és rengeteg Digis Wi-Fi hálózatot találok.

Az első kérdésemet a téma összefoglaló alapján tettem fel:

Idézet:
FTTH (optika, családi házas övezet) területen minden internetcsomag esetében egy optikai terminál kerül kihelyezésre (Huawei EchoLife HG8242-B, ZTE ZXA10 F625G, ZTE F668 GPON ONT, vagy eltérő/újabb típusú).
Ebbe csatlakozik fixen a bejövő optika, valamint van rajta egy analóg telefon csatlakozó, egy adathálózati csatlakozó és egy koaxiális jelkimenet van rajta, amire a TV koaxiális kábele csatlakozik.
Ezekben az eszközökben nincs WiFi és router/switch funkciójuk sincs.

Köszönöm

(#67315) adika4444 válasza melbourne (#67314) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Jelenleg kihelyezett eszközök router módban kerülnek ki 99%-ban.
Vagy olyat adnak, hogy egy catv + 1 +1 tel amiből az 1-es megy + 4 LAN, vagy olyat, hogy a bejövő optika belemegy egy FTTH Receiverbe ami leválasztja a TV-t, és abból egy másik optika megy egy 1 tel + 1 gigás LAN + 1 100 megás LAN csatlakozós ONT-ba.
Wi-Fi-je utóbbinak is van.
De ezek az eszközök nem az extrém tudásukról híresek, szóval érdemes szem előtt tartani, hogy elkélhet egy saját router ha a lefedettség vagy a tudása kevés.
Esetleg második esetben, mivel egy gigás port van, azt lehet érdemes switch-csel osztani. Ez olcsóbb mint egy saját router.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#67316) iMaverick válasza Gézengúz (#67312) üzenetére


iMaverick
addikt

Gondolom nem akar (tud) külön kábelezni, tehát ott lenne a plusz router az ONT mellett. Annak meg baromi sok értelme van, hogy a két eszköz egymás mellett szórja a wifi-t... Ha kábellel le lenne víve a fsz-re, akkor lesz értelme, de erről nem szólt a fáma.

(#67313) bubodoki77: oké, most direkt fotókra kerestem... Hát nem valami acélosak azok az antennák. Továbbra is tartom az előző hsz-ban írtakat.

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#67317) bubodoki77 válasza iMaverick (#67316) üzenetére


bubodoki77
csendes tag

Köszi! Igen, a fúráson vakarózok, mert bár most fúrtak a tv kábel levitele miatt egy lyukat, de azon nem fér át az utp kábel, holott kézenfekvő lett volna ez a megoldás.

(#67318) iMaverick válasza bubodoki77 (#67317) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát pedig ha nem zárkózol el ettől, akkor az megoldás lehetne... Így mindjárt lenne értelme a kolléga által említett AP point módnak is... Így lehetne 2 wifi is (egy az emeletre, egy a fsz-re). Viszont ehhez mindenképpen LAN kábellel kellene összekötni a Digi-s kütyőt egy wifi képes eszközzel (akár lehet egy használt router is)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#67319) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A régi ZTE routert senkitől semi vitte el a szerelő,azzal mit kéne kezdenem? :F

[ Szerkesztve ]

(#67320) herdsman12 válasza ToBeY (#67319) üzenetére


herdsman12
őstag

Én lejátszanám a Digi-vel, hogy mi legyen, mert akár rosszul is elsülhet később, ha kukázod.

(#67321) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Digi 1000 netem van,
hogy állítsam be a routert az [IPv6] oldalon?

(#67322) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Sziasztok!

Budapest 23.kerből (Soroksár Újtelep) van itt valaki Digivel? Béke utcába családi házban lakok és gondolkodom Digi bekötésben. Milyen sebességgel megy a környéken az 1000-es net?
Előre is köszi a válaszokat!

Üdv,

(#67323) Manka76 válasza cooi11 (#67321) üzenetére


Manka76
senior tag

Native-ra

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#67324) cooi11 válasza Manka76 (#67323) üzenetére


cooi11
senior tag


A gyári beállítások jók?

(#67325) *H* válasza cooi11 (#67324) üzenetére


*H*
aktív tag

A Csatolófelület PPP legyen, ne Ethernet.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#67326) adika4444 válasza cooi11 (#67321) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

AC66U-n így megy nálam, nálad is így kell lennie:
klikk
Gondolom bridge-ben van az ONT, vagy FTTH.

üdv, adika4444

(#67327) Cirbolya_sen válasza RAMBÓ (#67322) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, XX.ker. kertes, a Soroksári új szegmensen, általában 900/200 körüli a sebesség :))

Cirbolya_sentinel

(#67328) ToBeY válasza herdsman12 (#67320) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Majd írok nekik,hogy mi legyen vele.De én biztos nem fogok szaladgálni utána...

(#67329) TeeJay


TeeJay
félisten

trio csomagot rendeltem elsején
Shop mark-ban a csaj azt mondta hogy külön kábelt fognak telefonnak húzni és ahol vettem a lakást kapásból lehet 1000-es csomagot kérni ott már van gigás switch
kíváncsi vagyok mennyi hét lesz mire bekötik pedig csak össze kellene kötni a dolgokat a lakás előtt
aztán kíváncsi leszek majd mit bír ott a hálózat ahol lehet alapból 1000-es csomagot kérni mindenkinek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67330) nfsu17 válasza TeeJay (#67329) üzenetére


nfsu17
veterán

részvétem a szomszédoknak :DDD

aki használ port.hu-t kérem írjon rám priviben, mert megőrülök

[ Szerkesztve ]

(#67331) TeeJay válasza nfsu17 (#67330) üzenetére


TeeJay
félisten

miért is?
mindig 800+ megabitet mérek most is ahol vagyok :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67332) Victor Súgó válasza nfsu17 (#67330) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Írtam. Csak nem tudom, átment-e.

(#67333) viktorhu válasza Victor Súgó (#67309) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, tipikusan a torrentre gondoltam, azzal lehet szép forgalmakat generálni. Én is csináltam tesztcélból két hétre moodle szervert otthon, amit a munkahelyemről próbálgattak a kollégák - annak az összforgalma nem tette ki egy youtube videó adatforgalmát.

(#67334) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok!

Valaki megírná hogy Szegeden a DIGINet 1000* (FTTH) gyakorlatban mennyit jelent le és feltöltés szempontjából?

Köszi

(#67335) cooi11 válasza adika4444 (#67326) üzenetére


cooi11
senior tag

*H* ; adika4444
Köszönöm!

(#67336) John_Doe válasza melbourne (#67334) üzenetére


John_Doe
senior tag

Szeged Tarján.

[kép]

November 12 a csere napja onnantól 1000 FTTH.

Shal'kek nem'ron!

(#67337) wwenigma válasza Gézengúz (#67312) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Lol, sub600 is reklammentes akkor? Nem is tudtam de így kikapcsolhatom a blokkolot. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#67338) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,
A fórumot böngészgetve végre sikerült beállítanom az IPv6 csatlakozást (Asus AC 56U)
Teszteredménye 18/20. Egy helyen nem tökéletes az elemzés, éspedig TCMP filtered. Ez pontosan mit jelent illetve mit tehetek a javításában. Bocs ha kicsit láma a kérdés, jobban nem tudtam körül írni :)

b.lajos

(#67339) nfsu17 válasza b.lajos (#67338) üzenetére


nfsu17
veterán

milyen tűzfal?
próbáld kilőni a tesztig

(#67340) MasterMark válasza b.lajos (#67338) üzenetére


MasterMark
titán

Windows tűzfalat meg kell nyitni a befele jövő ICMPv6-nak.

A TCMP csak eliírás ugye?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#67341) b.lajos válasza nfsu17 (#67339) üzenetére


b.lajos
tag

Kaspersky van a gépen. Kikapcsoltam a teszt futtatására és jó is lett. Köszönöm a tippet. Viszont adódik a kérdés, jó ez így vagy mit kellene beállítanom a tűzfalon?
*******
Megtaláltam, és jelenleg blokkolásra van állítva.az ICMP
Engedélyezhetem, vagy inkább maradjon?

[ Szerkesztve ]

b.lajos

(#67342) MasterMark válasza b.lajos (#67341) üzenetére


MasterMark
titán

Csak az ICMPv6-ot kell engedélyezni. Az IPv6 elég erősen épít erre, úgyhogy kell a működéséhez.

Switch Tax

(#67343) b.lajos válasza MasterMark (#67340) üzenetére


b.lajos
tag

Igen, ICMP akart lenni.

Jelenleg az alábbi beállítás van:
Any incoming ICMP Bejövő (csomag) Blokkolás (eddig is így volt)
ICMPv6 Echo Requist (in) Bejövő (csomag) Engedélyezés

Így rendben lefut a teszt. Maradhat ez a beállítás?

[ Szerkesztve ]

b.lajos

(#67344) MasterMark válasza b.lajos (#67343) üzenetére


MasterMark
titán

Jónak tűnik. Bár ugye IPv6 nem csak az echo részét használja.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#67345) TeeJay válasza melbourne (#67334) üzenetére


TeeJay
félisten

igaz ez FTTB de 1000/200 szintén és ennyit tud kb. max
940-945 / 215-220megabit a max

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67346) b.lajos válasza MasterMark (#67344) üzenetére


b.lajos
tag

Köszönöm a segítséget, akkor ez így marad. Amúgy a Kaspersky tűzfalában csak ezt találtam az ICMPv6-tal kapcsolatosan.

b.lajos

(#67347) melbourne válasza John_Doe (#67336) üzenetére


melbourne
csendes tag

Köszi a választ.
Írtad, hogy csere, mire gondoltál?

(#67348) John_Doe válasza melbourne (#67347) üzenetére


John_Doe
senior tag

Eddig nekem 100/50es FTTB volt. Külön jött be az utp meg a koax. Ezt kötötték át 1000/200as FTTHra itt ugye csak egy optikai kábel jön be.

Shal'kek nem'ron!

(#67349) varso


varso
tag

Üdv.! Előző hozzászólásaimban (kb. 4 hete) érdeklődtem, a DIGI-től, hogy mikor lehet már végre rendelni kábeles szolgáltatást! (Balassagyarmat) A kiépített hálózattal (lásd: kép) már kb. 2-3 hónapja lett kész. Eddig az volt a duma, hogyha szórólapokon kapunk reklámanyagot, akkor már lehet majd szerződni! Most megkaptuk a reklámanyagot, és meg is kerestem a DIGI-t telefonon, de leráztak azzal, hogy csak az üzletkötőknél lehet majd csak rendelni! :W
Szóval meddig meddig fog még ez húzodni? Egyáltalán az üzletkötők megjelenése mit vonz magában? Sorba fogja járni a házakat, és szerződéseket fog majd előre aláiratni? :) Le fog járni a hűségem az egyik nagy vetélytársukkal, és nem szeretnék újra hűségidőt kötni, mert ha nem kötök akkor egyből 10+ ezer a net+tv 50mbit/s :( -

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#67350) John_Doe válasza varso (#67349) üzenetére


John_Doe
senior tag

Szeged paneldzsungel márciusban itt volt a doboz az ajtó előtt most novemberben kötötték át. Igaz én nem firtattam nagyon. Nekem jó volt a régi is. Sok a munkájuk és kevés rá a román munkás...
És igen jött egy srác aki semmit nem tudott de aláírtuk az új szerződést és következő héten jöttek kötni.

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.