Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) SzlobiG válasza Multibit (#52396) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mennyezet alatt lesz ám szóval oda más nem lesz rakva. :)

Még valami, kettő tv van az koax kábelen fogja elèrni a csatornákat ugye? Tehát médiabox meg ilyenek nem kellenek még HD adás esetén sem, ugye?

Viszont ahogy néztem az akció részleteit muszáj a telefont is rendelni. :(

(#52402) Petya25 válasza SzlobiG (#52401) üzenetére


Petya25
addikt

Koax jön ki belőle, úgy osztod ahogy akarod, nincs kódolva.
Csak külön a telefont a hűség után lemondhatod, annyival csökken az ár, ellenben a csomag magasabb áron fut tovább. Az akciós ár csak a hűség idejére vonatkozik.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#52403) sunpower válasza Petya25 (#52400) üzenetére


sunpower
tag

Ezek szerint megoldható a dolog. :)

#52405 Petya

A törvénymódosítás értelmében elvileg a hűség után sem emelkedhet az ár.

(#52404) Petya25 válasza sunpower (#52403) üzenetére


Petya25
addikt

Szerintem úgy van a szerződésben hogy a hűség alatt kedvezményes árat fizetsz, amúgy a rendes árat. Tehát nem áremelés van a végén, hanem most kedvezmény.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#52405) SzlobiG válasza Petya25 (#52402) üzenetére


SzlobiG
félisten

Rendben köszi. De hogy mi a fenének erőltetik ezt a telefont nem is értem. :U Úgyse fogom használni sőt még telefon készülék se lesz.

(#52406) Core2duo6600 válasza SzlobiG (#52405) üzenetére


Core2duo6600
veterán

hogy betegyenek a többi szolgáltatónak ....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52407) Varszegig válasza SzlobiG (#52405) üzenetére


Varszegig
veterán

6 Ft-ért hívhatsz róla mobilt pl. Én itthonról mindig a digi telefont használom.

(#52408) leslieke válasza SzlobiG (#52405) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mert olcsó. De én se kértem, mert felesleges a mobil mellett.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#52409) g0dl válasza Varszegig (#52407) üzenetére


g0dl
addikt

Ha jól tudom másodperc alapon.

(#52410) Core2duo6600 válasza Varszegig (#52407) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez igaz, de céges vagy flottás telo mellett felesleges

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52411) SzlobiG válasza Core2duo6600 (#52406) üzenetére


SzlobiG
félisten

Többi szolgáltató is ezt csinálja most itthon telekom van és ott is csak úgy lehetett kötni, hogyha a telefont is kérjük, invitel is ugyanez volt anno. Jó mondjuk nem halok bele 160ft-ba. :)

(#52412) Jackx válasza SzlobiG (#52411) üzenetére


Jackx
tag

Ha jól értem akkor okos extra csomagot kértél. Ha nem akarsz telefont, akkor az igazából nem -160 forint, (amúgy a DIGITel 200 összesen 200 forint) hanem 4600 (1000-es internet) + 3300 tv, akkor az összesen 7900 forint. Ami a 3000 forinthoz viszonyítva +4900 forint.

Ezek a feltételek a kedvezményhez, ennyi. Ha nem kérsz telefont, oké, de az nem 160 forint megtakarítás, hanem 4900 forint plusz költség :))

Telekomnál meg úgy van pl. ha minél több különböző szolgáltatásod van, annál több a kedvezmény. Szóval az egész arról szól minél több szolgáltatásod legyen tőlük, ennyi az egész, marketing.

[ Szerkesztve ]

(#52413) SzlobiG válasza Jackx (#52412) üzenetére


SzlobiG
félisten

Voltam is bent náluk meg is kötöttem a szerződést jövőhét pénteken jönnek bekötni. 6k lesz havonta az 500-as nettel.

Azt mondták, hogy nincs modem, UTP kábelt hoznak be meg koaxot a tv-nek.

(#52414) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok, elvileg nemsokara bekoti a DIGI a netet, 1Gbit-es.
Olvasom osszefoglaloban hogy a ZTE routerjuk 802.11n tud.
Kerdesem, mindenki ilyet kap?
Nem adnak esetleg ac-s routert?

Ha tenyleg csak n-est adnak, egy ac-s wifi keszulekkel milyen sebessegre szamithatok letoltesnel? (tfh jelerosseg, stb minden maxon)
Tud ez 5 Ghz-en menni?

[ Szerkesztve ]

OK

(#52415) Core2duo6600 válasza Z_A_P (#52414) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Azt előre nem lehet tudni, hogy milyet kapsz, ha társasház vagy panel, az is lehet, hogy csak 1 db utp ét.

Ami nekem van Huawey Ont, annak 2.4 es a wifije és és elég korrekt volt, de átkapcsoltattam bridge módba, és egy Mikrotiket /router/ kötöttem rá, ill. egy egyszerű AP -ét /Zyxell/

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52416) Z_A_P válasza Core2duo6600 (#52415) üzenetére


Z_A_P
addikt

Kertes haz.
Nincs is ac-s routeruk, csak n-es?
5GHz wifi kene, olvastam teszteket ac-s wifi adapterrel, es 5GHz-es Wifi min 3* gyorsabban ment.
Lasd: 2.4GHz es 5GHz

Tudom, kothetek ra sajat routert, de sokkal egyszerubb lenne ha ok adnanak jot :)

[ Szerkesztve ]

OK

(#52417) N2O999


N2O999
tag

Elsősorban Poli27-hez szólna a kérdésem, de ha más is tudja a választ, ne tartsa magában.
Családi házas környéken most pakolták a villanyoszlopokra az optikai kábelt a románok. Kötődoboz/osztó csak azon az oszlopon várható ahol van feltekerve is? 3 oszloppal arrébb látok csak, az már elég messze van.

(#52418) dchard válasza N2O999 (#52417) üzenetére


dchard
veterán

Mihez képest van elég messze?

Egyébként igen, ahol nincs feltekerve kábel, oda jó eséllyel nem kerül doboz. Nem lehetetlen, de valószínűtlen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52419) Jackx válasza Z_A_P (#52416) üzenetére


Jackx
tag

Nem adnak olyan ONT-t ami tudná az ac-s szabványt.

Az hogy milyen sebességre lehet számítani, függ a falaktól, környezet, wifis szennyezettség, ellenoldali eszköztől, stb.
Én speciel nem próbáltam, egyből ment bridge módba át (zte ont, családi ház), de sokan nem szeretik router módban használni a kapott eszközt. Van akinek megfelel, de úgy láttam a 85% nem elégedett vele itt a fórumon.

N2O999:

Van néha olyan eset, hogy oda is tesznek dobozt, ahol nincs feltekerve kábel, vagyis inkább úgy fogalmazok hogy van ahol kellően sokat hagynak rá, van ahol kevesebbet. Ahol egyáltalán semmi ráhagyás sincs, ott jó eséllyel tényleg nem is lesz. Itt nálunk most húzták végig nyáron (2. kerület), és minden oszlopon van doboz is. 1-2 helyen nincsen max, de ott azért mert messze van a ház, vagy adott telken nincs is épület.

[ Szerkesztve ]

(#52420) N2O999 válasza dchard (#52418) üzenetére


N2O999
tag

Körülbelül 60-70 méterre van a háztól. Nehezen tudom elképzelni hogy onnan húznak egy szálat nekem, arról nem beszélve ha négyes osztókat tesznek, gyorsan meg fog telni a szabad hely.
Na jó nem pánikolok előre, de hallottam hogy szokásuk alulméretezni a hálózatot.

Jackx
Köszi az infót, sajnos semmi ráhagyás nincs a legközelebbi oszlopon.

[ Szerkesztve ]

(#52421) Intruder2k5 válasza N2O999 (#52420) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hozzám is a második oszlopról húzták a kábelt, mert az előttünk lévőn nincs doboz. Pontosabban tőlünk húzták az oszlopra, ugyanis olyan optikai kábelt hoztak, ami 80 méter volt gyárilag egy kis kábeldobon, és az egyik végén gyárilag volt csatlakozó, amit szerettek volna meghagyni, így az ONT-tól indultak kifelé. Mondjuk a négy bekötési pont biztos sok helyen kevés lesz, nálunk én voltam az első, azóta tudtommal még kettő be lett kötve, tehát már csak egy szabad.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52422) dchard válasza N2O999 (#52420) üzenetére


dchard
veterán

Nálunk (2. kerület) számos helyen látni, hogy 1-2 oszlopnyi távolságról viszik a kábelt, és hogy ne lógjon, a gerincre tekerik rá. Szóval hidd csak el, hogy megoldják. Az igaz, hogy a hely kevés, tehát ha a címek felkerülnek, érdemes iparkodni a megrendeléssel, de amíg van 3-4 oszlop távolságon belül szabad port, addig megoldják, kár pánikolni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52423) Core2duo6600 válasza N2O999 (#52420) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Simán kihuzzák onnan, nálam is így van.
Hogy nálunk hányas doboz van az oszlopon nem néztem, de tudtommal csak 1 másik helyen van az utcában, többen beleugrottak a Upc be, aki a Digi elött 2-3 héttel jelent meg.
A wifi hálózatokból követleztetek erre, amit látni a telon a kertben.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52424) N2O999


N2O999
tag

Nyilván én aggódom túl a dolgot, érthető ha nem akarok azzal szembesülni hogy végre itt a digi csak épp messze van a doboz és nem tudnak bekötni, de a hozzászólásaitok alapján remélhetőleg nem lesz gond. :D

Azért durva hogy kb. 1 hét alatt többet haladtak mint a telekom alvállalkozói 1 hónap alatt. Mondjuk a románok erősen létszámfölényben vannak, meg a félig homokkal töltött kólásüveggel gyorsan átdobálják a kábelt az akadályok felett.

(#52425) Criton válasza kormoczi (#52392) üzenetére


Criton
veterán

Akkor ezért nincs nekem, köszönöm .

(#52426) poli27 válasza N2O999 (#52417) üzenetére


poli27
veterán

jól gondolod, ahol tekerve van ott 90% ban lesz doboz, de az se biztos amőgy!

(#52427) Criton


Criton
veterán

Elmaradtam egy mérési eredménnyel :

[ Szerkesztve ]

(#52428) lacy86


lacy86
addikt

Ha a falbol kijovo kabel nekem rovid, raktam ra egy toldot es utana abba is kabelt.
Ettol lehetseges jelgyengules?

(#52429) zoltan6 válasza lacy86 (#52428) üzenetére


zoltan6
őstag

nem,nálunk panelba minden lakásba kb. fél méter kábelt húztak be anno a lakásokba,ott volt egy elosztó fölrakva amikor még a telefon is abból jött,amikor megszüntették a telefonos elosztást,modem lett helyette,akkor a digi is úgy oldotta meg,hogy berakott egy toldót.

(#52430) sugarforce válasza lacy86 (#52428) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha nem rossz a toldo es a krinpelesek minosege, akkor nem.

(#52431) Criton


Criton
veterán

Miért van az, hogy ZTE F668-on nem megy a port forward? bármit állítok be, internet oldalról elvileg zárva van.

(#52432) Criton válasza Criton (#52431) üzenetére


Criton
veterán

megoldva :W

(#52433) Boborján


Boborján
tag

Sziasztok!

Abban lenne szükségem segítségre, hogy otthon van egy 100as dig netünk ami folyton szakad meg ingadozik a sebesség. Router logban látszik is, hogy bont a PPPoE kapcsolat. Egyábként FTTB terület.
A sebesség ingadozásnál meg azt látom, hogy vissza áll 10 Mbit -re a kapcsolat amit egy router újra inítás általában megold, feltételezem ez port vagy kábel hiba.
Mivel nem vagyok otthon pont így nem Én beszéltem ügyfélszolgálattal. De azt mondták, hogy látják, hogy bont a kapcsolat folyton meg és hogy nálunk minden rendben szóval a router a hibás.
Eleve akartam új routert most egy vacak alap TP-link van amit akkor lecserélek egy Asus RT-N18U-ra.

De mivel Én is ezzel foglalkozom egyáltalán nem vagyok benne biztos , hogy a router a ludas és nem a szolgáltató oldali a probléma. Ha ezzel a routerrel is problémás lesz és a lakáson belüli kábelek és osztók és szűrű cseréjét követően is ( gondolom ez saját tulajdon a beszerelés után) akkor jól gondolom, hogy minden hibát kizártam? :D

(#52434) sfdrakex válasza Boborján (#52433) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pontosíthattad volna, hogy most milyen routeretek van, de ha egy régi TP link, akkor simán lehet, hogy nem bírja a terhelést és azért bontja a kapcsolatot folyamatosan.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#52435) Boborján válasza sfdrakex (#52434) üzenetére


Boborján
tag

TL WR-740N ha jól emlékszem. De ennél pontosabban nem tudom amíg nem vagyok otthon :/

(#52436) sugarforce válasza Boborján (#52433) üzenetére


sugarforce
őstag

Kozvetlen gepre kotve is szakadozik? Ha igen, akkor digi problema lesz.

(#52437) Boborján válasza sugarforce (#52436) üzenetére


Boborján
tag

Próbáltam PPPoE kapcsolattal de azért nem olyan sűrűn szakadozik , hogy lett volna türelmem kivárni még eldobja úgy is :D Annyit meg nem vagyok otthon , hogy úgy hagyjam és menjen rá egy figyelés is. De mint mondtam, új routert mindenképp akartam venni mert a Tp-link nem szórja túl jól a jelet.
Az érdekelne inkább, hogy a kábelek és csatlakozók mennyire jelenthetnek gondot.
Úgy néz ki, hogy a lakásba bejön egy ismeretlen típusú UTP kábel de csak a feje nagyjából Azon van egy fehér toldó. Abból megy tovább azt utp az egyik szobába. Ott egy splitter és utána jön a router.

Kicsit soknak érzem a hibalehetőséget :D

[ Szerkesztve ]

(#52438) sugarforce válasza Boborján (#52437) üzenetére


sugarforce
őstag

Barmilyen toldas, csatlakozo, kabelszakadas termeszetesen hibaforras, azokat is erdemes lenne lemerni teszterrel.

(#52439) sfdrakex válasza Boborján (#52437) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Router elé minek elosztó?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#52440) Boborján válasza sfdrakex (#52439) üzenetére


Boborján
tag

Nem Én raktam be. így kötötte be a szerelő anno. Ugye a sima UTP mi FTTB területen bejön azt meg kell toldani egy toldóval , hogy tovább tudd vinni. Még csak nem is y elosztóról van szó. A splitter meg nyilván a telefon miatt van.

(#52441) sugarforce válasza Boborján (#52440) üzenetére


sugarforce
őstag

Imadom az ilyen kokanyolast, igy legalabb a hibakereses is nagyobb szivas...

(#52442) viktorhu válasza Boborján (#52437) üzenetére


viktorhu
veterán

A 10-esre váltás eléggé csatlakozó vagy kábeles problémának hangzik.

(#52443) iguana válasza Boborján (#52437) üzenetére


iguana
őstag

nem törvényszerű, hogy neked is ez a problémád, mint pár napja nekem amit ebben a topikban és itt is felhoztam, de ugyanez volt a hibajelenség. [link]

én mindent kipróbáltam előtte: kábelcsere, router reset, firmware csere stb, MTU piszka, hálókártya driver le-fel, frissítés, aztán bejelentettem a diginek log-okkal, képernyőmentésekkel stb.
ki is jöttek, vázoltam a hibajelenséget, kicsit rosszul esett, ha hülyének nem is, de feleslegesen panaszkodónak néztek. pedig ott voltak a logok, képek, monitorozva, hogy hányszor kaptam új IP címet a szakadások nyomán, még közvetlenül a bejövő utp-n keresztül is.

aztán azt mondták, hogy nem látszódik távolról, hogy leszakadna a kapcsolat, meg akadozik (egy 4-6 Mbps-os stream-et nem tudtam lejátszani, állandóan buffering volt), ami nyilvánvalóan hazugság, de türelmes voltam.
mondtam, hogy oké, 1-2 hete ez a problémám, nem mondhatni, hogy nem próbáltam először a saját portámon körülnézni, meg egyébként sem kapok rohamot, ha néhány megabittel kevesebbet kapok alkalmanként, de ez bizony probléma és ha kell mindennap küldöm tovább a logokat, képeket stb.
akkor áttettek egy másik portra a társasházi switch-ben és minden szép és jó, ahogy ezt megelőzve egyébként 1 éve folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#52444) quailstorm válasza quailstorm (#52310) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Megint elment a net... Szóval nem ez volt a hiba.

Most csak úgy jött vissza, hogy áttettem a routert 192.168.102.5-re. Amúgy a D-Link nem azon címen volt mint a TP-Linkek. Nem lehet hogy a panelban volt valami ütközés a közös háló miatt?

Mindenesetre lesz véve egy komolyabb D-Link most már...

(#52445) xeon forever válasza quailstorm (#52444) üzenetére


xeon forever
addikt

Egy kicsit pontositanal? Milyen bejövője van a diginek(lan/optika) milyen modem/router digi oldalon ha nem lan...
Ugy könnyebben menne a válasz.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#52446) quailstorm válasza xeon forever (#52445) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A lakásba csak UTP kábel jön be és azon kell PPPoE-t végrehajtani. Szóval nekem olyan, mintha WAN-t kapnék a falból, de lehet ezt hívják itthon LAN-nak. Ezt a hálózatot én nem ismerem.
Gondolom ha LAN-lenne akkor nem PPPoE kéne.

(#52447) Met


Met
nagyúr

Digisek, nektek nem volt gond a mag és aszfalt torrent oldalak elérésvel?
Tegnap nekem nem jött be egyik sem, a routerben át kellett írni a dns kiszolgálót a google-ra és megjavult.
Csodálkozok hogy itt senki nem jelezte a hibát.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52448) Sdi válasza Boborján (#52433) üzenetére


Sdi
addikt

Ha régi a router és korábban nem voltak ilyen problémák vele, akkor próbáld meg, hogy kicseréled a tápját. Az én TL WR-841N-es routerem is elkezdte dobálni a kapocsolatot, majd tápot cseréltem és azóta tökéletes megint.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#52449) Jorus válasza Met (#52447) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tapasztaltam semmi problémát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#52450) sugarforce válasza Met (#52447) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem volt semmi ilyesmi.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.