Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52451) xeon forever válasza quailstorm (#52446) üzenetére


xeon forever
addikt

Magyarul a lépcsőházban van az elosztójuk, és onnan jön egy lan kábel.
Ez azt is jelentheti mint itt korábban írták, hogy a lépcsőházban a dobozon a port is szarakodhat. Ha pppoe van akkor a cím általában 169.***.***.*** szerű a "wan connection", cím helyi hálózattal nem kavarodhatna be.
Szóval illene kitesztelni a routert más környezetben is, hogy ezt produkálja e? Ha igen akkor marad a "kiégett" válasz; ha nem csinálja ezt más pppor kapcsolattal akkor a digi oldalon van a gond.
Illetve volt egy olyan szitum amikor csházas környezetben zte ont ugyan bridge módban volt de valamiért látni lehetett lanon 192.168.1.1 címen. Pl ha lépcsőházban egy ilyen ont van beállítva akkor lehet cím probléma. Viszont erre az esetedben a digi szerelők kihívása nélkül nem lehet rájönni.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#52452) quailstorm válasza xeon forever (#52451) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Évekkel ezelőtt használtam én ezeket, de úgy tettem el, hogy semmi bajom nem volt velük. Most azért nincs kedvem kicserélni itthon, meg lett rendelve a az ASUS RT-N18U. Majd meglátjuk azzal mit csinál...
Amúgy is költözni fog a tulaj hamarosan. Ez albérlet.

[ Szerkesztve ]

(#52453) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! A digi honlapján a gigabites nethez az alábbi konfigurációt javasolják.:

Intel i7 processzor 6MB CACHE (pl.HQ) 2,2GHz, vagy ezzel egyenértékű
RAM: 8GB
SSD meghajtó
Gigabites hálózati kártya
Windows 7, Linux, MacOS
Gigabites router (opcionális)

Az lenne a kérdés, hogy mi a gyakorlati tapasztalat a minimális konfigurációra?

Tényleg ilyen bivaly erős gépre van szükség, vagy megoldható gyengébbel is a gigabites net?

Jelenleg a routerem TP-Link TL-WR1043ND v4-es. / gyári szoft. /

Előre is köszönöm!

(#52454) quailstorm válasza Laszlo733 (#52453) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha 1 PC-re elosztva akarod maxigázon, mind az 1 gigabitet kihasználva tolni a torrentet több száz szálon, akkor még kevés is lesz.
Router is kevés lesz. Az mindenképp cserés, az 1043 éppen a belépő legalja a gigabitbe.

Ha csak arra kell gigabit, hogy eloszd a családtagok közt, akkor nem kell csúcs gép. De arra számíts, hogy egy újabb i3 vagy egy gigabites LAN-os Core2Quad alatt nem sokat fogsz tudni kihasználni a gigabitből. alatt*
nála gyengébb gépen, pl CeleronG vagy Core2Duo

Tegyük hozzá, hogy nekem nincs gigabit, csak becslek a saját gépem és tapasztalatom alapján.

Gigabitet ugye eleve a többszálúsítás miatt rendel az ember, nincs az a tartalomszolgáltató aki egyben tudná adni ennyivel a contentet, meg értelme is volna.

[ Szerkesztve ]

(#52455) adika4444 válasza Laszlo733 (#52453) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Gigabites router mögött kb már egy i3 is kihajtja. A DIGI által írt minimum követelmények akkor érvényesek, ha a PPPoE csatlakozást a gép végzi, de sztem biztos ami biztos ott is kicsit fölélövik hogy ne koppra menyjen a dolog.

üdv, adika4444

(#52456) Laszlo733 válasza adika4444 (#52455) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.

Van itthon egy Intel Core i3-4005U 1.70Ghz gép 4GB rammal, aminél a mérési eredmények kábelen

217/177 / előfizetés 1000/200 /

A legtöbb amit eddig sikerült elérnem az 360/ 210 volt, de az csak egyszer volt.

A lényeg, hogy fáradhatok a kasszához és vegyek egy i7-es gépet ssd-vel? :)

Illetve a router maradhat a fenti megoldással, vagy érdemesebb akkor azt is cserélni?

Nekem a lényeg az lenne, hogy a fő notebookon legyen gyors a kapcsolat.

A többi gép, telefonok, gyerekek tabletjei ebből a szempontból nem érdekesek.

/ a kábelek cat5e -sek a switch gigabites. /

[ Szerkesztve ]

(#52457) worxland válasza quailstorm (#52454) üzenetére


worxland
addikt

"Router is kevés lesz. Az mindenképp cserés, az 1043 éppen a belépő legalja a gigabitbe."
:F Még soha nem volt kevés semmire. Stabil, gyors, röhögve viszi a gigás netet. 1043 v2, kiszolgál egy letöltőgépet (emule+qbittorrent egyszerre), 2 PC-t, egy NAS-nak használt PC-t, egy notit, 4 telefont, 2 tabletet.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52458) sugarforce válasza worxland (#52457) üzenetére


sugarforce
őstag

Papíron pppoe kapcsolat esetén wan-lan natolás 858 mbitet tud. ez ettől azért kevesebb szokott lenni, de abban igazad van, hogy tényleg nem a kuka és az édeskevés kategória.
Ennél a routernél egyébként a tplinknél egyébként az archer c9 v3 a maga 916 mbitjével, illetve a c2600-as 942,1 mbit-tel jobb. Szóval gigabitre semmiképp nem a szar kategória a tplinken belül

[ Szerkesztve ]

(#52459) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Azt hiszem akkor megvárom a Black Friday-t / november 17-én és 24 / és kinézek valami jó kis összeállítást. :)

(#52460) quailstorm válasza worxland (#52457) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az egy 841N + HW NAT kb. Fentebb megkaptad a választ kb. Én már újabbat, nagyobb RAMmal vennék. Attól tudom hogy jó az 1043, WiFi-je is, még most is van a családban.
CustomFW-vel meg sajna nincs HW NAT se, ha valakinek igény.

Belépő legaljával meg nem tudom mi a gond, árát és életkorát és nyers teljesítményét nézve a vasnak nem nagyon van most ennél gyengébb a piacon gigabitesből.

[ Szerkesztve ]

(#52461) worxland válasza quailstorm (#52460) üzenetére


worxland
addikt

nincs gyengébb != kevés.
A v4 lehet, hogy csak 858-at tud, de a v2 lazán viszi 920-930-at, akkor pedig már minimális a többi vas előnye.
"Az egy 841N + HW NAT kb" - ez Trump tweetnek jó volt, de a valósághoz nem sok köze van. A 841N egy kívül-belül 100 megabites router, kurvára nem fog rendesen kiszolgálni, amikor otthon a gépek között 100 megabájttal akarok másolni, vagy a torrenttel 65 megabájt sebességgel letölteni valamit.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52462) hati válasza worxland (#52461) üzenetére


hati
addikt

A gépek közötti másoláskor a switch dolgozik, ami nyilván hozza a gigás forgalmat.

(#52463) worxland válasza hati (#52462) üzenetére


worxland
addikt

Ha van külön switch.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52464) hati válasza worxland (#52463) üzenetére


hati
addikt

A routered switch-éről beszélek (írok).

(#52465) xeon forever válasza Laszlo733 (#52456) üzenetére


xeon forever
addikt

A lenyeg a nagy proci cash. Nalam c2d 8400(6mb L2 cash) 560mbps tol integrált lanon. + "775" Xeon e5430 (12mb L2 cache) integrált lan 850+mbps(originről szedtem már 960mbps sebességgel)
F668 ont router módban.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#52466) worxland válasza hati (#52464) üzenetére


worxland
addikt

Ahogy írtam, a 841N 100 megabites portokkal rendelkezik. 28 másodpercbe került volna, hogy megnézd a neten, ehelyett 2x is engem próbálsz kijavítani.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52467) hati válasza worxland (#52466) üzenetére


hati
addikt

Te írtad, hogy "amikor otthon a gépek között 100 megabájttal akarok másolni". Erre írtam, hogy ilyen esetben a routered, mint gigás switch működik és nyilván ezzel a feladattal, gond nélkül megbirkózik. A routerek CPU-ja ilyenkor nem dolgozik. A CPU akkor lesz megdolgoztatva, amikor a NAT + PPPOE is színre lép. Ilyenkor jön ki a routerek közötti különbség.

(#52468) Laszlo733 válasza xeon forever (#52465) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm! Vásárlás előtt ezt mindenképp szemelőtt fogom tartani.

(#52469) worxland válasza hati (#52467) üzenetére


worxland
addikt

Én viszont azt írtam, hogy a 841N (100 megabitesként) nem fog tudni 100 megabájtot átvinni, ezért nem alkalmas a 1041 kiváltására, ergo, amikor qualistorm azt írta, hogy az általam vázolt környezet ellátása elvégezhető egy 841N-nel, akkor nem volt igaza.
Továbbá a 1041 WAN-to-LAN esetén is tud saját tapasztalat alapján 930 megabit/s-t, s mivel nekem is Digi1000 van, ez bizony PPPOE+HW NAT-ot jelent. Amit a 841N (még mindig 100 megabitesként) megint csak nem tud.
Így továbbra is áll, amit mondtam, a 1041 v2-v3-v4 igenis bőven alkalmas az ezres net kihasználására, és erre ellenpéldát nem adtatok, ami bizonyítaná, hogy "kevés" hozzá. Most már jó lenne, ha konkrétummal is szolgálnátok.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52470) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok!

DIGINet 100 Pro-ra fizettünk elő (még nincs bekötve) és azt szeretném kérdezni, hogy milyen routert ajánlanátok?
Egy asztali gép (win7) menne vezetékesen, egy laptop (hp probook 450 g2, win7) és egy mobiltelefon vezeték nélkül kapcsolódna a routerhez. Később tervben van egy Tv vétele is, szintén wifivel.
Köszönöm szépen!

XP

(#52471) sugarforce válasza worxland (#52469) üzenetére


sugarforce
őstag

Tudtommal perpill nem is igazán van olyan router, aminek a nat sebessége eléri az 1000mbitet. Pl 941 mbitet tud a NETGEAR Nighthawk X4S, ami 70 ezer körül van itthon, vagy az ASUS RT-AC5300, ami 170 ropi ;]

(#52472) Z_A_P válasza Jackx (#52419) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi :R
Meg egy kerdes, a gyari digi modem tud simultaneous dual band-os wifit, tehat egyszerre 2.4 es 5 Ghz-en sugarozni? (tehat nem ugy hogy kivalasztom hogy melyik, es akkor csak azon megy)? Persze ez 2 kulon wifi halozat.

OK

(#52473) wwenigma válasza sugarforce (#52471) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mivel az 1000Mbps az technikai, igy nem varhato el tole annyi sebesseg. 940 a max valos adatsebesség amit a 1043ND v2 is tudja...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#52474) nfsu17 válasza Z_A_P (#52472) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem tud öt gigát, nem hogy szimultán.

(#52475) Jackx válasza Z_A_P (#52472) üzenetére


Jackx
tag

Nem, csak 2.4 ghz-t tudják. Ígyis van olyan ONT ha jól tudom, ami nem is feltétlenül wifis. Úgy rémlik ahhoz van köze, hogy telefont is rendeltél-e. De egyébként az összefoglalóban van szó róla!

(#52476) Z_A_P válasza Jackx (#52475) üzenetére


Z_A_P
addikt

+nfsu17:
Koszi. :R
Na megnezem majd mit tud alapbol akkor 2.4-en, ha hozza a 100mbit-et (1000-es net), eleg lesz, ha nem, akkor lehet be kell szerezzek egy routert is :U
Amugy johetnenek lassan, most penteken jar le a 4 het...

OK

(#52477) sugarforce válasza wwenigma (#52473) üzenetére


sugarforce
őstag

Igen korabban pontosan ugyanezt irtam le.

(#52478) wwenigma válasza sugarforce (#52477) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azért ezzel vitatkoznék. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#52479) sugarforce válasza wwenigma (#52478) üzenetére


sugarforce
őstag

Hat hajra :U

(#52480) Criton válasza wwenigma (#52473) üzenetére


Criton
veterán

Nálam egy Asus AC88U routerral (AP módban) ennyi a max, ennél többet még nem sikerült kisajtolni belőle:

DIGI oldala szerint meg ennyi a mért sebesség.

A gép megy egy:
CPU: Intel Core i7-6800K, 3800 MHz
Memória: 32678 MB
SSD: Samsung SSD 960 EVO 500GB

[ Szerkesztve ]

(#52481) sugarforce válasza Criton (#52480) üzenetére


sugarforce
őstag

Ez eleg jo erdmeny

(#52482) nfsu17


nfsu17
veterán

ha csak speedtest-re gyúrtok, nem kell hozzá bika gép....HA van mellett egy erős router.
minden másra ott a masterca....

7 éves gép, 7 éves oprendszerrel
Phenom II X4 955
4GB RAM
Win 7 64 bit
[WDC WD15EADS-00S2B0 ATA Device]

és nem is akad ki a proci mérés alatt

[ Szerkesztve ]

(#52483) quailstorm válasza worxland (#52469) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én hol a fenében írtam ilyet?

740N 841N és 1043N bizonyos revízióiban ugyanaz a proci van ugyanazzal a RAM-mal, csak a switch meg a HW NAT a különbség. És a WiFi antennák száma.
Tessék már megérteni hogy az 1043 egy budget router kiegészítve gigabittel.

Ha ketten hárman torrenteznének egy 1043N-ről meg lehetne azt akasztani. Gondolom nem viccből vannak 2 magos routerek 256MB RAM-mal, ha a 32MB RAM meg a 400MHz mindenre elég lenne.

Amúgy meg lehet hogy a konkrét panaszosnak nem megy a HW NAT vagy custom FW van a routerjén, mert a 200megabit amit mért az inkább annak a határa az én tapasztalataim alapján.

És igen, a Speedtest gigabitet könnyebb elérni, mint egy valós terhelésnél a gigabitet.

[ Szerkesztve ]

(#52484) quailstorm válasza quailstorm (#52483) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Utánaolvasva:
A routerben ha van gigabites HW NAT és gigabites switch meg ugye alap, amúgy meg nem sok felhasználó van rákötve, akkor nem számít annyira a CPU.
Azt nem tudom, hogy mondjuk 150 aktív torrentkapcsolat (ncore elite kategória) mennyire dobja meg a CPU-t, nincs módomban tesztelni.

Tehát elvileg stock firmware-rel sokkal nagyobbat kéne mérnie, mint az a 200-300 közötti amit mutatott az 1043N-el.
Ettől függetlenül én ugyanúgy nem erre építenék 2017-ben mint ahogy a Linksys WRT54G-re se 100-as hálót.
5GHz-es WiFi meg AC se ártana manapság, bár a régi 1043-aknak biztos remek hatótávja volt N-en is, a mostaninak nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#52485) worxland válasza quailstorm (#52483) üzenetére


worxland
addikt

"csak a switch meg a HW NAT a különbség. És a WiFi antennák száma" - szerinted ez csak? Mert nálam ez pont annyit nyom a latban, mint a 1041 és a felső kategória közötti különbség nálad.
"Ha ketten hárman torrenteznének egy 1043N-ről meg lehetne azt akasztani. " - szerinted. Konkrét példa is van rá? Aki iparszerűen nyomja (ncore top 1000), annál persze előfordulhat.
"Amúgy meg lehet hogy a konkrét panaszosnak nem megy a HW NAT vagy custom FW van a routerjén" - nem vagy, hanem és. Aki viszont fel tud rakni egy custom FW-t, annak illik tudni, hogy mivel jár.
"És igen, a Speedtest gigabitet könnyebb elérni, mint egy valós terhelésnél a gigabitet." - nekem már valós terheléssel is sikerült elérni a 65 MB/s-t, torrent-tel, többet nem, mert a) elfogyott a tölteni való, b) nem bírt többet a feltöltő oldal
Megértettük, hogy budget router (azért vettem!), de hogy kevés lenne a gigás nethez, arra még nem volt példa az elmúlt 2 évben.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52486) worxland válasza quailstorm (#52484) üzenetére


worxland
addikt

"Azt nem tudom, hogy mondjuk 150 aktív torrentkapcsolat (ncore elite kategória) mennyire dobja meg a CPU-t, nincs módomban tesztelni." - 50 körül már próbáltam, azzal nem volt gond.
"5GHz-es WiFi meg AC se ártana manapság, ..." - egyetértünk, de ennek nincs köze a gigabithez, ez már igencsak kell(ene) kisebb (200+) netnél is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52487) quailstorm válasza worxland (#52485) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Értettem, valóban nem kutattam eleget a témában. A családban VPN megy róla, custom FW-vel meg kevés szegény.
Így utólag már azt mondanám, hogy a laptopos kollégának az 1043-asán is custFW kell, hogy legyen a sebesség miatt.

Amúgy a valós terheléssel elért 65MB/s az milyen gépről ment? Nekem rendesen tekerte a Core2Quadot a 18 szálú letöltés (qBittorrent).

Igen az is egy nagy ugrás, de akinek custFW kell és futtat a routeren szolgáltatásokat, annak pl a V1.x-es 1043 az kb ugyanaz, mint a 841N csak van benne egy gigabites switch. Nézőpont kérdése.
Legújabbakat a custFW támogatás általam nem ismertsége miatt most kihagyom. 1043 marad Atheros, de 841N az MTK lett, ugyan megkapta a 64MB RAM-ot az is.

(#52488) leslieke válasza quailstorm (#52484) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem 200+ fut egyszerre, de semmi gond nincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#52489) quailstorm válasza leslieke (#52488) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak a tisztázás kedvéért, a 200+-ot nem úgy értettem, hogy van 200 a listában idle. Hanem hogy 200 torrent egyszerre valahány klienssel forgalmaz is adatot.

Tudom ez nem átlagos, de másként nem tudom megfogni a dolgot.

Be kell látnom, hogy az 1043ND gyári FW-vel soho felhasználásra elég gigabitre.

[ Szerkesztve ]

(#52490) leslieke válasza quailstorm (#52489) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az tényleg más, de egyszerre úgyse jön le mind a 200, vagy rohadt lassú lesz mind. Szerintem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#52491) quailstorm válasza leslieke (#52490) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nyilván, de egyenként meg nem fogják a gigabitet kitenni sose. Ahhoz hogy rendesen leterheld a vonalat, ilyesmit kell tenni.
Hétvégén most sikerült 18 torrent 100GB-al ezt előidéznem :DDD
Ezzel megkapja az ember a választ, hogy mire elég a proci meg a router.

[ Szerkesztve ]

(#52492) worxland válasza quailstorm (#52487) üzenetére


worxland
addikt

"Amúgy a valós terheléssel elért 65MB/s az milyen gépről ment?"
HP EliteBook 820 G3 (i5-6300U, 8GB RAM, 240 GB SSD)
"Igen az is egy nagy ugrás, de akinek custFW kell és futtat a routeren szolgáltatásokat, annak pl a V1.x-es 1043 az kb ugyanaz, mint a 841N csak van benne egy gigabites switch." - igen, csakhogy a 1043 v1 (azt cseréltem a v2-re) úgy viszonyul a v2-v3-v4-hez, mint Skoda 120L az Octaviahoz. Totálisan már router.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52493) capafog23


capafog23
őstag

Az hogy lehetséges hogy tudtommal jól van beállítva a torrent.
Fix ip van a gépen. Ahhoz a géphez virtual serversnél be van állítva a torrent kliens portja.

Első pár percbe aktív vagyok oldal szerint utána meg átvált passzívra?

Hogyan lehetnék aktív?

(#52494) MDanny válasza capafog23 (#52493) üzenetére


MDanny
senior tag

Publikus (100.x.x.x-től eltérő) IP-címed van?

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#52495) capafog23 válasza MDanny (#52494) üzenetére


capafog23
őstag

94.21.37.XX

(#52496) lacy86 válasza nfsu17 (#52482) üzenetére


lacy86
addikt

A router melyik tipus?

(#52497) dethroner


dethroner
veterán

Nem tudom volt-e már téma, ha igen akkor bocsi az ismétlésért. Szóval most járt le az 1 év a telefonom felmondása óta és bementem az ügyfélszolgálatra megkötni az ilyenkor szokásos okoscsomagot. Mondta az ügyfélszolgálatos hogy jól tettem hogy jöttem, mert pár nap múlva már nem lett volna lehetőségem, ugyanis valami törvényt hoztak, ami kimondja nem lehet 2 év hűséget kötni október végétől, így a Digi is meg fogja szüntetni az ehhez kapcsolósó okoscsomag kedvezményt. Helyette lesz majd valami más talán, de még semmi konkrétat nem tudott mondani. Szóval aki 2 évre akar okoscsomagot, kapkodja magát mert néhány nap múlva bezár a bazár :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#52498) xeon forever válasza dethroner (#52497) üzenetére


xeon forever
addikt

Szép... :))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#52499) wwenigma válasza dethroner (#52497) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, a hűségszerződések csak 1 évesek lehetnek maximum az uj torvény szerint.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#52500) leslieke válasza dethroner (#52497) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most tartok a 2 év közepén, így ez nálam esélytelen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.