Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52304) viktorhu válasza quailstorm (#52300) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez inkább tűnik router problémának, főleg, hogy írod, hogy a régi nem csinálta ezt. Miért kell rendszeresen áramtalanítani?

(#52305) quailstorm válasza viktorhu (#52304) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A saját régi routereimet vittem el (841N és 740N), amikkel itthon soha semmi baj nem volt, csak kinőttem. Próbáltam gyári szoftverrel és DD-WRT-vel is. A hiba ugyanaz mindig. Nem tudom elhinni, hogy router hiba.

A bejelentkezés elvileg PPPoE, pedig az autodetect static IP-t ír... De a szerződéssel kapott username és passt és eddig is PPPoE volt.

A lakótárs elaludt a távirányítóval kézben/maga alatt/mellett. A tulaj meg olyankor kinyomta az elosztót, mert a TV-n meg 1 szál gomb sincs. Az elosztóba viszont az IP telefontól a Laptop-bluray-ig minden be volt dugdosva, a router is.

D-Link 605L-et azért hajítottam ki, mert ottlétemkor is feldobta a talpát. Egyszerűen nem bírja a terhelést, gyenge hozzá, 2MB tárhely és 8MB RAM, vicc az egész. Ahhoz képest még a 740N is egy erőmű, és ott legalább a WiFi is stabil.

Most a 841N megy gyári szofttal.

Meg azért se értem mi a baj, mert ha egyszer bevette a kapcsolatot, akkor a következő áramszünetig jó.

Elosztót most átvariáltam, és egy külön elosztóra ki van vezetve csak a TV+Bluray.

[ Szerkesztve ]

(#52306) viktorhu válasza quailstorm (#52305) üzenetére


viktorhu
veterán

Most így kicsit jobban értem. Egyszerre egy pppoe kapcsolat lehetséges, így egy áramtalanításos újraindításkor tényleg gond lehet az ismételt bejelentkezéssel (nem jelentkeztél ki előtte, tehát még "él" a kapcsolatod). Utána meg kell várni, míg a régi session inaktivitás miatt megszakad, hogy újra be tudj jelentkezni. Lehet, hogy d-link gyakrabban próbálkozott, amíg a végén sikerült, a tp-link meg elutasított bejelentkezés esetén hosszabb időt vár, és ezért látszik szükségesnek az újraindítás - de a lényeg ugyanaz lesz, hogy meg kell várni, míg a pppoe szerver észleli, hogy leszakadtál, hogy újra engedjen bejelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#52307) quailstorm válasza viktorhu (#52306) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, valami ilyesmire gondoltam én is. Nem is nagyon tudnám ezt módosítani. Egy gondom van még:

Lehet kézzel nyomkodni a disconnect és a connect gombokat a felületen a WAN-nál, ott is hiába csináltam 1-2 perc és semmi (amúgy 6 órán át is semmi lett volna), kellett a reboot. Utána kb. azonnal volt csatlakozás.
A 740N(V4) az konkrétan Invitel optikánál ment nálunk sokat anno, edigitalos dobozos vétel volt, akkoriban azért kikapcsolgattuk éjjelre vagy ha elmentünk, és sose volt baj. Nem gyári firmware volt rajta, szerintem akkor OpenWRT-vel használtam.
A 841N(V9)-et már használtan vettem, az PPPoE-n nem volt eddig csak Wireless repeater bridge-ként volt használva.

Elég vacak dolog, hogy automata nem érzékeli a változást... Mindenesetre meg lett mondva az öregúrnak, hogy ha nincs net akkor a router hátulján a fekete cuccot nyomkodja, máskor is sikerült neki. Remélem így dupla elosztóval nem nagyon lesz gond.

Ja és csak a statisztika kedvéért:

Hulladék 740N is kitolja custom FW-vel meg nem custommal is a 93/50MBit/s-t. WiFi-n meg az 50/50 telefonról simán meg van. Egy nyugdíjas nagyapának ez bőven elég szerintem. Anno engem a digis riogatott, hogy kevés lesz a 841N, akkor vettem magamnak a WDR4300-at, de ezek szerint azért nem használhatatlan. (841N se tud többet)

[ Szerkesztve ]

(#52308) xeon forever válasza quailstorm (#52307) üzenetére


xeon forever
addikt

Tedd vissza a gyári fw-t. Ha azzal is szarakszik akkor "kiégett"

Gondolom connectiont on-demand-ra raktad.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#52309) Jorus válasza TeeJay (#52299) üzenetére


Jorus
nagyúr

Olyan screenshotot készítettem végül, amin látszik minden rejtett ikon, aztán abból csak ki tudták mazsolázni, amit szerettek volna. Egyébként ma kijöttek a szakemberek, de nem jöttek el a házig, csak az utca végén levő dobozkához másztak fel, és abban matattak valamit, majd hívtak, hogy a probléma elhárult. És tényleg. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#52310) quailstorm válasza xeon forever (#52308) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem raktam on-demandra mert eddig nem is találkoztam a beállítással (sajáton sose használtam gyári FW-t). Most megnéztem, itthon az OpenWRT az on-demand 0-nak megfelelő beállításon van.

Ez alapján telibetrafáltad a hibát, amit köszönök és pozitívan csalódtam. Connect automatically-n volt.

Átállítottam a routert (TeamViewer), értelemszerűen most nem állok neki áramot kapcsolgatni, de remélem megoldja.

Egyébként gyári FW-vel is csinálta és most gyárival megy.

Ez talán egy helyes magyar magyarázat.

[ Szerkesztve ]

(#52311) xeon forever válasza quailstorm (#52310) üzenetére


xeon forever
addikt

Remélem megoldja. (Én mindig on demandra rakom)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#52312) P_Pro_HW válasza togvau (#52233) üzenetére


P_Pro_HW
csendes tag

>>Ürömhegy/Péterhegy-en is láttak Digiseket
Megerősítve.
Végig kábeleztek az Elmű oszlopokon és fehér dobozokat is felszereltek.
A címlistában viszont még nem látszik az utcánk pedig jó kis karácsonyi ajándék lenne.

(#52313) sniphoe válasza P_Pro_HW (#52312) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Csillaghegyen is húztak kábelt a múlt hétvégén, itt is csak a T van jelenleg.
Mikor várható, hogy megjelenik az utca a weboldalon a rendelésnél?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#52314) Core2duo6600 válasza P_Pro_HW (#52312) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Addig még simán bekerülhet.

Nálunk kb 2 hét telt a kábelezéstől a megrendelésig

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52315) leslieke válasza sniphoe (#52313) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Remélem az Ófalu részre is mennek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#52316) sniphoe válasza leslieke (#52315) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Ma arra jártam és ott is láttam az oszlopokon a kábelt, dobozokat. (Kőbánya utca és környéke)

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#52317) leslieke válasza sniphoe (#52316) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi az infót.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#52318) g0dl


g0dl
addikt

Én érdekes novemberi számlát kaptam. Elvileg van okoscsomagom, ami még a ratyi+hörcsög sarc előtt kezdődött, így a 300Ft emelésből kimaradtam. A novemberre szóló számla megemelkedett ezzel a sarccal, de a továbbra is él az okoscsomag.
Érdekes módon pont előzőleg érdeklődtem náluk, hogy meddig is tart az okos csomagom, mert azt telefonon kötöttem, nincs róla papírom. Akkor említették, hogy az okoscsomag feltételei az új törvény életbe lépésével változni fog, de részleteket nem tudott.

(#52319) gabro0


gabro0
őstag

Ezzel már hívhatom az ügyfélszolgálatot? Gigás előfizetés...

(#52320) bkiky01


bkiky01
senior tag

Ezzel még sztem pont nem..

(#52321) Sukta 95 válasza gabro0 (#52319) üzenetére


Sukta 95
tag

nalam is ilyen miota bekotottek, egy hete.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#52322) sugarforce válasza gabro0 (#52319) üzenetére


sugarforce
őstag

300/50 a garantalt, ezzel meg epp nem.

(#52323) nfsu17


nfsu17
veterán

Nekem miért dobja el a furafox 55 és 56 is feltöltés teszteléskor a mérést?
Tehát elkezdi mérni a feltöltést, szépen emelkedik is 200 felé, majd még az 50%-ig sem ér el és már dobja is ki az eredményt. 2x ennyi ideig szokott mérni korábban.
Króm alatt jó a mérés.
Letöltés mind2 helyen jó, ahogy szokott lenni.
furafox-szal nálatok is ilyen most az upload?
digi oldalán és speedtest oldalán is ugyan úgy viselkedik (mivel ugyan onnan mér)

(#52324) Matada2.3 válasza gabro0 (#52319) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem DIGI 500-nál 140 van most a garantált 200 helyett..

Más: Kéne a segítségetek. Nem tudom sehogyan sem megoldani, hogy ipv6-os címem legyen a huawei modemhez kötött Archer C7-en keresztül. Próbáltam már a leírások alapján beállítani, de sehogy sem dob nekem címet.. :( Valami ötletetek van esetleg?

Finn the human

(#52325) Sukta 95 válasza sugarforce (#52322) üzenetére


Sukta 95
tag

Buta kérdés, de mi van akkor, ha én 10/9 300 mb alatt mérek (közvetlenül) de kijön a digis csóka és pont abban az idősávban sikerül legalább 301 mb körül mérnie folyamatosan? :D

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#52326) sugarforce válasza Sukta 95 (#52325) üzenetére


sugarforce
őstag

Az szivas. En tobb idopontban is mernek es leprintscreenelnem neki idobelyeggel. Mast nagyon nem tudsz.

(#52327) Criton válasza Criton (#52298) üzenetére


Criton
veterán

Nos,ha minden igaz akkor holnap jönnek csak a gigás netet bekötni .
Routerre is kiváncsi leszek hogy fogja kezelni a telekom és digi netet egyszerre.

(#52328) Multibit válasza nfsu17 (#52323) üzenetére


Multibit
veterán

Most éppen a "kislenovóról" vagyok wifi-n, amin a FF verziója 56.0.1 (64bit). Nem dobál el semmit, normálisan méri a feltöltést (is).

(#52329) kormoczi válasza Matada2.3 (#52324) üzenetére


kormoczi
csendes tag

Ha a konfig. felületen van "Share with PPPoEv4" az IPv6 beállításoknál, akkor azt kell bepipálni. Ha nincs, akkor nézd meg, van-e új fw hozzá, ha nincs, akkor TP-Link link supportot kérdezd meg, hátha van béta fw.
(feltételezem, az ONT bridge módban van)

(#52330) Matada2.3 válasza kormoczi (#52329) üzenetére


Matada2.3
veterán

Van share with PPPoEv4, viszont blank és nem tudom semmilyen kombinációban bepipálni. Latest FW van rajta és nem béta.

Az ONT nincs brige-ben, esetleg tudsz valami leírást küldeni, hogyan lehet abba tenni? :)

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#52331) Core2duo6600 válasza Matada2.3 (#52330) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az ONT ban engedve van az IPV 6 ?
A C7 képes rá ?
Miért használsz dupla nat ot ?

Mi a célod az ipv 6 al ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52332) iguana


iguana
őstag

nektek milyen gyakran ad új IP címet a Digi?
1-2 hete nálam igen megszaporodott az IP cím váltás, ráadásul olyankor meg is szakad pár másodpercre a kapcsolat.
kicsit soknak érzem, hogy pl. ma 11x történt IP cím váltás :U
van ennek valamilyen oka?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#52333) sugarforce válasza iguana (#52332) üzenetére


sugarforce
őstag

Nekem kb hetente 1 szer, de nem ritka az sem, hogy 2 hetig sem valt. Viszont nalad nem mindegy, hogy a kozpont bont le teged es azert kapsz uj ip-t , vagy a routered/modemed/ont/fttb eszkozod hibaja miatt szakad meg a net es ezert kapsz uj ip-t. Jo lenne atbogaraszni a logokat.

(#52334) Core2duo6600 válasza iguana (#52332) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én naponta kb.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52335) iguana válasza sugarforce (#52333) üzenetére


iguana
őstag

én is úgy emlékeztem kb. hetente változott az IP címem.

egy ASUS rt-n18u routert használok, gyári firmware-el. Újraindítás meg volt többször, kábel ellenőrzés is. ping, le/fel töltés a szokásos. Igazából sem hardver, sem szoftver, sem valamilyen setup változtatás nem történt, egyszerűen elkezdte ezt.
A router log ilyenekkel van tele, ezek ismétlődnek:
Oct 9 19:51:19 miniupnpd[20717]: shutting down MiniUPnPd
Oct 9 19:51:20 WAN Connection: WAN was restored.

Oct 9 22:18:55 WAN Connection: Fail to connect with some issues.
Oct 9 22:18:55 stop_nat_rules: apply the redirect_rules!
Oct 9 22:18:57 pppd[483]: Connection terminated.
Oct 9 22:18:57 pppd[483]: Modem hangup
Oct 9 22:19:08 pppd[483]: Connected to 00:25:90:e2:13:f3 via interface eth0
Oct 9 22:19:08 pppd[483]: Connect: ppp0 <--> eth0
Oct 9 22:19:11 pppd[483]: PAP authentication succeeded
Oct 9 22:19:11 pppd[483]: peer from calling number 00:25:90:E2:13:F3 authorized
Oct 9 22:19:11 pppd[483]: local IP address 94.21.138.117
Oct 9 22:19:11 pppd[483]: remote IP address 10.0.0.1
Oct 9 22:19:11 pppd[483]: primary DNS address 193.110.57.4
Oct 9 22:19:11 pppd[483]: secondary DNS address 193.110.56.8
Oct 9 22:19:14 WAN Connection: WAN was restored.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#52336) Multibit válasza Core2duo6600 (#52334) üzenetére


Multibit
veterán

A Digi nem ad naponta új IP címet. Nem az volt a kérdés, hogy Te milyen gyakran bontasz kapcsolatot ;)

(#52337) sugarforce válasza iguana (#52335) üzenetére


sugarforce
őstag

Minden bontásnál ezt írja ki? Én úgy látom, hogy kirántják a pppoe-t a routered alól, ez könnyen lehet központi gond, vagy ha társasházban laksz, a lenti hálózati eszközök hibája is. Ebben az esetben ha nagyon kíváncsi vagy, akkor megkérdezhetsz 1-2 szomszédot, hogy ők tapasztaltak/tapasztalnak -e ilyet, de mondjuk ha a szomszéd mari néni, meg a szomszéd 6 éves pistike nem találkozik ilyennel, még nem jelenti azt, hogy nincs probléma. Valószínűleg fel sem tűnne nekik.
Nemtudom, hogy milyen rendszeren lógsz, milyen kábel megy be a lakásba/házba hozzád, de annyit még megpróbálhatnál, hogy router nélkül is fennáll e a probléma, így annyival is okosabb lehetsz, ha beszélni kell az ügyfélszolgálattal, szerelővel.

(#52338) g0dl válasza iguana (#52332) üzenetére


g0dl
addikt

Nekem hetente bár egy ideje nem figyelem. Azon hogy ilyenkor megszakad miért csodálkozol?

(#52339) Core2duo6600 válasza Multibit (#52336) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Folyamatosan fent van a router, én nem bontok max akkor ha újra kell indítani.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52340) Multibit válasza Core2duo6600 (#52339) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor valami gáz van nálad, vagy hibás beállítás a routerben.

(#52341) Aryan


Aryan
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nagy hülyeséget fogok kérdezni. Tegnap bekötötték a tv-t és net-et. Egy ZTE F668 router-t hoztak hozzá. Azt mondták, hogy nem szabad piszkálni, még a wifi jelszót sem írhatom át, mert 65000ft-os bírságot kapok. Szerintem kamu az egész, de lehet, hogy van benne valami igazság?

(#52342) zsolt501 válasza Aryan (#52341) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez úgy kamu ahogy van, be is baszna hogy ha én a cég által rendszeresített beállításokkal használnék valamit, pláne hogy ha még port átirányítás is nem engedélyezett lenne, na meg a wifi jelszó módosítás is...
Ott mondtam volna a szerelőnek hogy akkor most jó hívjuk fel a központot, és ha ez így van akkor már vihetik is az eszközüket magukkal, mert ilyen feltétellel én nem kötök szerződést.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#52343) leslieke válasza Aryan (#52341) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kamu.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#52344) Aryan válasza leslieke (#52343) üzenetére


Aryan
senior tag

(#52342) zsolt501

Köszi srácok a választ!

(#52345) sugarforce válasza Aryan (#52341) üzenetére


sugarforce
őstag

65.000-re tartjak azt a hgw-t? Szeep... Amugy kamu..

(#52346) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Btw azt anno nekem is mondták, hogy még a WiFi jelszót se változtathatom meg, nem értem minek tolják ezt a nettó baromságot. Összegekkel nem dobálóztak.

(#52347) Jackx


Jackx
tag

Bridge mód kérése, azt nesze neked, nem is állítok onnantól semmit :C

(#52348) leslieke válasza quailstorm (#52346) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerelőtől függ. Nekem semmi ilyet nem mondtak anno.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#52349) sugarforce válasza leslieke (#52348) üzenetére


sugarforce
őstag

Gyanitom, hogy lustasag es sajat magat akarja megovni az esetleges kesobbi melotol ami a konfig feluleten levo beallitasok elpiszkalasa miatt tortenne. Sokan elhiszik aztan elfogadjak, higy ez igy van.

(#52350) iguana válasza sugarforce (#52337) üzenetére


iguana
őstag

igen, mindig ezt. így sorban:

WAN Connection: Fail to connect with some issues.
Modem hangup
.
.
.
WAN Connection: WAN was restored.

panel, utp-n jön be.
ez egy üzleti DIGI 100/100-as előfizetés. (a cégem miatt)
hétvégén kipróbálom közvetlenül utp kábelen keresztül.

#g0dl
nem csodálkozom, későn írtam, rosszul fejeztem ki magam.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.