Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) Intruder2k5 válasza TeeJay (#52949) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha jól tudom Te is pont a torrentet tolod rajta egész nap, legalábbis más topikban olvasottak alapján nekem ez jött le. Ennek tükrében meg érdekes, hogy így félted a hálózatot másoktól.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52952) TeeJay válasza Intruder2k5 (#52951) üzenetére


TeeJay
félisten

Az csak háttérben megy... Nyilván nem youtube miatt fizetek 1000-es csomagot... A melóhoz kell gyors feltöltés olyankor torrent limiten van felfelé 8megabiten mert a csodás FTTB hálózat itt csúcsidőben jó ha 40-50 megabit feltöltést tud és nem 2 óra alatt akarok Drive-ra fel tolni pár cuccot. Ha tudna 200 helyett legalább 100-at akkor nem kellene semmit limitálnom nem is szólnék egy rossz szót sem

Na most ezentúl meg majd mindenki 500 vagy 1000 netet kér és a hálózat meg majd szenved :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52953) Flashget válasza #29810560 (#52942) üzenetére


Flashget
félisten

jaja 10 eve van meg a lan bevezetese ota pontosabban november vege fele lesz meg a @hdsnet.hu email cimeink es mindjart 4 db van belole, de az eletunket nem csak az ugyfelkaput biztuk az egyikre :)

Realme GT Master Edition

(#52954) Flashget válasza TeeJay (#52952) üzenetére


Flashget
félisten

sebaj en elugrabugralok 500-1000-500-1000 net kozott :)

igaz majd 1-e utan kivancsi leszek, hogy meg mindig jo az 1000-es nalunk. :)

Realme GT Master Edition

(#52955) Firestormhun válasza Jackx (#52950) üzenetére


Firestormhun
senior tag

2000-es évek elején a 384kbps-os ADSL csomagok havi 12 000 Ft-os ára az akkori bruttó(!) átlagkereset tizedét tette ki. Ha maradt volna ez az arány, akkor ma egy csúcs net havi bruttó 29 000 Ft-ba kerülne.

...

(#52956) Intruder2k5 válasza TeeJay (#52952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hogy munkához használod... Akkor viszont megoldás lehet az üzleti előfizetés, ott 500/100 a garantált, és minden gondod megoldódik.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52957) TeeJay válasza Intruder2k5 (#52956) üzenetére


TeeJay
félisten

és ahhoz majd kiépítenek külön nekem egy másik GPON vonalat vagy mi?
amikor 1 kábel jön az épületben?
hát kétlem
na mindegy

majd kiderül pár hónap múlva mennyire lesz szét terhelve az FTTB terület :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52958) kevinium válasza TeeJay (#52957) üzenetére


kevinium
aktív tag

QoS...

(#52959) GBotond válasza Watercolour (#52902) üzenetére


GBotond
tag

A Wekerletelepen több éve kint vannak a dobozok a kábellel, mégsem lehet rendelni...:(

(#52960) winben


winben
aktív tag

@Miskolc, Szinvapark
Tegnap délután voltam bent, szegény kisasszonynak kézzel kellett végigírni a 4 oldalas szerződést, most már tudták miről vanszó. Tegnap, meg az éjszaka elég sokat ledobált a hálózatról, de ma reggel már az új gigabites csomagra ébredtem.

[ Szerkesztve ]

(#52961) Watercolour válasza GBotond (#52959) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ez elég sajnálatos. Feltételezem azért, hogy ott valami speciális probléma lehet, és ez nem általános. (Engedélyek, komolyabb technikai akadály, stb.)

(#52962) Jackx válasza Watercolour (#52961) üzenetére


Jackx
tag

Pont emiatt nem lehet tudni, hogy a te helyed bele fog-e futni ilyenbe, vagy sem :DDD
Szóval sajnos emiatt ez elég lutri. Mindig azt érdemes nézni, hogy online a megrendelésnél a címed felkerült-e. Ha igen, onnantól rendelhető, az a vízválasztó. Én speciel naponta néztem amikor tudtam hogy a kerületben terjeszkedtek. Sajnos fél évet kellett ígyis várni, mert nem egyszerre aktiválták az egész kerületben a szolgáltatást :W

(#52963) Intruder2k5 válasza TeeJay (#52957) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, de nyilván az üzleti előfizetések jóval magasabb prioritást kapnak, így előnyt élvezne a forgalmad a "torrentező vérpistikékkel" szemben. Arról nem is beszélve, hogy szerintem a hibaelhárítási idő is rövidebb, stb, stb. Van hűségidő nélküli változat, az ára sem több a másiknál, kipróbálhatod egy hónapig, sokat nem veszíthetsz vele.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52964) Sonja


Sonja
veterán

Most voltam Diginél megkötni az új szerződést. Holnaptól már él is, és így olcsóbb lett a novemberi számla összege. :C Még jó, hogy beleolvastam a topikba. Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#52965) Cyberslider válasza winben (#52905) üzenetére


Cyberslider
őstag

Én húztam a kábelt addig, amíg ki nem adták a románoknak. (Azaz házon belül megoldva.) Ez már régen volt.. Azóta románok szerelik, román autóval stb.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#52966) Flashget válasza Intruder2k5 (#52963) üzenetére


Flashget
félisten

már 2. éve futjátok ugyanazokat a köröket. :)

Realme GT Master Edition

(#52967) Intruder2k5 válasza Flashget (#52966) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én bizony nem, alig 3-4 hónapja vagyok DIGI-s, előtte keveset jártam ebben a topikban. Bár ismerem az előzményeket. :)

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52968) zsolt501 válasza Intruder2k5 (#52967) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ma lépett le ismerősöm a Digitől a Flip-hez, azt mondta, abból let elege, hogy már náluk sem stabil a net, és azt unta meg, hogy ha olcsóbban akar netet akkor pitiznie kellett, azt mondta hogy a mobil előfizetések miatt olcsóbbra jött végül ki, és kérdeztem tőle hogy mért nem kért új szerződést most, azt mondta kért de fel sem ajánlották most neki, szóval hülye volt az ügyfél szolgálatos is...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#52969) Rolly


Rolly
veterán

csak gigabites ftth netet lehet kérni? ha igen mennyi az ára? :)

(#52970) ruzsass válasza Watercolour (#52961) üzenetére


ruzsass
tag

Wekerlén két egymás mellett lévő utca a Gutenberg körút és a Zoltán utca. Mindkettőben egyszerre építették ki az optikai hálózatot kb 1-1,5 éve és az egyikben lehetett azonnal bekötni a másikban mai napig nem lehet.

(#52971) szabogabor10 válasza Rolly (#52969) üzenetére


szabogabor10
veterán

2500 csak a net.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#52972) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#52968) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez ilyenkor változások környékén gyakorta előfordul, UPC-nél magam is tapasztaltam, amikor portfólióváltás másnapján akartam újraszerződni, és a topikjában is számoltak be többen akkoriban hasonlóról. Ha saját maga szerint jó döntést hozott, és elégedett az újjal, akkor ennyi, öröm és boldogság.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52973) #29810560 válasza zsolt501 (#52968) üzenetére


#29810560
törölt tag

Flip-el kapcsolatos kérdések: (flip.hu)

"Milyen gyors az internet?

Minden ügyfelünk részére 120/10 Mbit/s gyorsaságú internetet biztosítunk, sőt amennyiben lakóhelyeden elérhető, lehetőséged van internet gyorsító opciót igényelni. A garantált sávszélesség pedig 15/2 Mbit/s."

Ez az a nagy durranás, amiért érdemes otthagyni a DIGI-t? :F

[ Szerkesztve ]

(#52974) TRob1


TRob1
veterán

Sziasztok!
100as Netem van, viszont (természetesen) kértem hűségben nagyobbat (500). :)
Ügyintéző azt mondta hogy nem csak át kell állítani, hanem átkebelezni is.
Mire számítson asszony? Mit , honnan, meddig akarnak kábelezni? Mert nem leszek itthon mikor jönnek. És sajnos be is van építve a mostani kábel egy része. :U

¤ R'n'R ¤

(#52975) zsolt501 válasza #29810560 (#52973) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Alapvetően nem töltöget, jobbára levelezés és kapcsolat tartásra használja, mikor a diginél volt akkor is a 100-as csomagban volt, most meg a 120-as ban van, neki azt mondta ez bőven jó, ráadásul sokszor a Diginél még a 100-as net sem volt meg a 10 emeletes házban (2 lépcsőház 60 lakás), most voltam náluk, beállítani egy két dolgot, és stabilan hozta ezt a sebességet. Sosem felejtem pár évvel ezelőtt mikor még nem volt még a Tvnetvork sem csak a T akkor bizony messze nem volt ilyen stabil a kábel tv-s net.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#52976) g0dl válasza #29810560 (#52973) üzenetére


g0dl
addikt

Ne torrentpistike szemüvegén át nézd. A flip legolcsóbb csomagja olcsóbb a digi legolcsóbbnál ( 4800>4000), ráadásul az hűség mentes.
Tehát akinek kell valamilyen net, valamilyen TV, és telefon, annak jobb választás lehet.
Elméletben a 120/10 gyorsabb a 100/100-nál, ha az ember nem igazán tölt fel, és ha akar sport2HD-t, meg a hörcsög sportcsatornát, akkor neki az jobb.

Műszakilag szerintem a digi netben, és tv-ben is jobb ( dvb-c kontra IPTV) , de ha csak a minimális árat nézzük, akkor nem. Sokaknak megéri az árkülönbözet, másoknak nem, ezt el lehet fogadni. Nekem digi nettel említésre méltó problémám nem volt, mikor bejelentettem valamit, akkor meglepően gyorsan reagáltak.

(#52977) #29810560 válasza zsolt501 (#52975) üzenetére


#29810560
törölt tag

Azt lehet tudni, hogy a Flip milyen fizikai közegen szolgáltat?

(#52978) Intruder2k5 válasza #29810560 (#52977) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Flip (IPTV, Otthoni Internet, Vezetékes telefon)

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52979) #29810560 válasza g0dl (#52976) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ne torrentpistike szemüvegén át nézd."

Nem úgy nézem, hanem az egyidejűleg internetező 4 fős család(fő) szemével.

... de, nem akarok senkit meggyőzni, ha valaki ezzel elégedett szíve rajta.

(#52980) #29810560 válasza Intruder2k5 (#52978) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kösz!

Ja ... hogy, ez Telekom. Nincs több kérdésem. :N

[ Szerkesztve ]

(#52981) Bubisati válasza TRob1 (#52974) üzenetére


Bubisati
csendes tag

Nálam ma kötötték be az 1000-netet. A lépcsőházban cseréltek switchet vagy mit. Másik kábelt csak akkor kellet volna behúzni ha telefon is lenne. Ha telefont is kértél lehet húznak be még egy vezetéket, szerintem.

(#52982) #29810560 válasza TRob1 (#52974) üzenetére


#29810560
törölt tag

Megoldások:

1. Átkötik a meglévő UTP kábel két végét gigabites kapcsolatra és új kábelt húznak be az analóg telefonnak.

2. Átkötik a meglévő UTP kábel két végét gigabites kapcsolatra és NEM húznak be kábelt az analóg telefonnak.
(Ekkor természetesen nincs telefonod/telefonálási lehetőséged, de fizeted azt az Okos csomag miatt.)

3. Átkötik a meglévő UTP kábel két végét gigabites kapcsolatra és NEM húznak be kábelt az analóg telefonnak. Viszont nem analóg telefont kérsz, hanem VoIP-t/nomadikusat.
(Ekkor a telefon "a meglévő átkötött UTP kábelen jön be", de csak VoIP képes telefonnal vagy pl. számítógépen/okostelefonon futó speciális programmal - pl. Zoiper - tudsz telefonálni és nomadikus - 21-es körzetszámú - számod lesz.)

(#52983) TRob1 válasza Bubisati (#52981) üzenetére


TRob1
veterán

És eddig is digid volt csak lassabb? Milyen kábel megy be hozzád?

Nekem jelenleg is van és lesz is net, tv és telefon is.

(#52982) Mr. Janó:
Uhh, köszi. :)

Van telefon, és maradna is.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#52984) Bubisati válasza TRob1 (#52983) üzenetére


Bubisati
csendes tag

Digi 100 pro volt. A lakásba bejön egy utp cat5e kábel a netnek és egy koax a tv-nek.

(#52985) trec12 válasza #29810560 (#52982) üzenetére


trec12
addikt

Nem adnak már eszközt ilyen esetben? Én is gondoltam az 500-as netre - telefon maradna - de nem örülnék a furkálásnak. (Nomadikus tel. nem kell.)

[ Szerkesztve ]

(#52986) #29810560 válasza trec12 (#52985) üzenetére


#29810560
törölt tag

Milyen eszközre gondolsz? Nem értem a kérdést. :F

A kérdező kapcsolata nyilvánvalóan FTTB kiépítettségű.

FTTH esetén adnak eszközt. ONT-t, de ekkor optikai kábel a bejövő kábel.

[ Szerkesztve ]

(#52987) Kronk


Kronk
őstag

Még mindig áll, hogy egy előfizetőnek/címen nem lehet több előfizetés? Hol ez van pontosan leírva?

http://totesz.myminicity.com/

(#52988) Flashget válasza trec12 (#52985) üzenetére


Flashget
félisten

De eszkozt adnak a ZTE csodat ha van raktaron. :)
Ha nincs akkor meg1 UTP kabelt huznak a telefon miatt.

Realme GT Master Edition

(#52989) #29810560 válasza Flashget (#52988) üzenetére


#29810560
törölt tag

és trec12 valamint TRob1:

Kösz! Bocs!

Valóban ez a 4. lehetőség. Ez nekem már teljesen kiesett. :W

[ Szerkesztve ]

(#52990) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Kis segítséget, véleményt szeretnék kérni. Jelenleg költözés előtt állunk és elköltöztetjük a csomagunkat az új lakásba, de addig még a régiben szeretnénk netet használni ameddig itt maradunk. Előre láthatólag jövő hétre jelentkezett be a szerelő bekötnii az új lakásba a csomagot. Az lenne a kérdésem, hogy miután végzett a szerelő én bemegyek a digihez és kérem a mostani lakásba csak egy net bekötését, akkor gyakorlatilag ez mennyi időbe telhet? (nekem kb. 15 napot mondtak az ügyfélszolgálaton), de ez csak formaság, hisz minden adott ahhoz, hogy működjön a net. Hogy tudnám elérni, hogy ez akár 1-2 napra leredukálódhasson, hisz nekik csak egy kattintás, mivel minden megvan a mostani lakásban (hisz csak csomagot költöztetünk).
Fontos lenne bármilyen épkézláb ötlet, mert távmunka miatt nem szeretnénk napokig internet nélkül maradni. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#52991) qqcqqc válasza dorika87 (#52990) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem 3 éve,amikor költöztem a következő volt a menet: Az Üsz-en kértem az áthelyezést. Kaptam időpontot a lekötésre és a bekötésre. Miután a szerelőgárda körzetén belül költöztem egy nap megvolt, mert először megcsinálták a lekötést ezt lepapírozták,és megcsinálták a bekötést, ezt lejelentették és volt szolgáltatás. HA nem vagy ilyen szerencsés, akkor lekötik, beküldik a papírokat, a központban kiadják az új helyre a munkalapot és mennek.

(#52992) McCsaplak válasza Kronk (#52987) üzenetére


McCsaplak
tag

A telefonos üszi tájékoztatása alapján igen, de nagyon ajánlották a személyes üszire bemenetelt, gondolom ott rugalmasabban kezelik. Mi is emiatt szívunk, osztatlan közösben 1 cím alatt van 2 lakás, egyikben már van digi, másikba köttetnénk mi. :S

(#52993) viktorhu válasza #29810560 (#52979) üzenetére


viktorhu
veterán

Pl. nálunk max 100-as net volt, 7000 körül fizettem a diginek csomagban, erről váltottam 250-es flipre 5000-ért. Én akkor fogok legközelebb visszaváltáson gondolkodni, ha beüzemelik végre a fél éve itt lévő optikai kábelt a digiék.

Tényleg a diginél digitális adásban milyen nyelveken adják a nemzetközi csatornákat (natgeo pl.) - mármint lehet angolul hallgatni őket?

(#52994) gkrisz78 válasza #29810560 (#52989) üzenetére


gkrisz78
tag

Akkor jól értem, ha nekem van már egy ZTE H218N routerem tőlük, akkor csak a kinti dobozban kötöznek át, a benti hálózathoz nem nyúlnak 100->500 váltáskor FTTB területen?

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#52996) g0dl válasza viktorhu (#52993) üzenetére


g0dl
addikt

A natgeo-t pont nem tudom fejből, de jópár csatornához van több hangsáv, köztük angol is.
Sőt pl. M4-hez is van azt hiszem 3 . Ez azért érdekes, mert egyes sportközvetítéseknél lehet olyan hangsávot válsztani, aminél nincs kommentátor, de helyi hang van.

(#52997) #29810560 válasza gkrisz78 (#52994) üzenetére


#29810560
törölt tag

A 4. lehetőség - ahogy Flashget írta (... és nekem meg már totál kiesett a fejemből) - egy DIGI által adott CPE/Gateway, ami nem csak router/bridge funkciót lát el, hanem telefon átalakítást/leválasztást is, így a meglévő UTP kábelen jön be az internet és a telefon is.

Sajnos a ZTE H218N eszközt konkrétan nem ismerem, de ha gigabites WAN/LAN portjai és analóg telefonportja van akkor az eszköz maradhat a 100-ról 500-ra váltás esetén, ha nem akkor kell kapnod egy gigabites CPE-t/Gateway-t (... ha, van raktáron).
Amennyiben anno gigabites kötést alkalmaztak az UTP kábelnél akkor ahhoz sem nyúlnak, ha nem akkor levágják a csatlakozóvégeket és újrakötik gigabitre.

A lépcsőházi dobozban meg átraknak gigabites switch portra, vagy ha nincs szabad gigás port és az ONT-ben van szabad gigabites port átdugnak oda. (Amennyiben nincs szabad gigabites ONT port és csak 100-as switch van a lépcsőházban, akkor gigásra kell cserélniük a switch-et.)

(#53000) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Kerepes környékéről tud valaki internet hibáról?

Köszönöm. :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.