Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) Core2duo6600 válasza wildpig (#51100) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez a része hogy néz ki ? :

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#51102) xeon forever válasza wildpig (#51100) üzenetére


xeon forever
addikt

Ez mar önmagában véve anomália...mindkettonek 1.0Gbps kell Lennie. (ha egy lan adapter van)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#51103) wildpig válasza Core2duo6600 (#51101) üzenetére


wildpig
tag

Ugyanígy, auto negotioation...

Most raktam újra a Windows-t, EMicrosoft Edge-ből írok. Minden változatlan. Minden bekapcsolás után meg kell adnom a vágpont azonosítót, és a jelszót is, hiába jegyeztetem meg. Ha bontom a kapcsolatot, nem tudok visszacsatlakozni még ezekkel sem, mert azt írja hogy nem jó a jelszó. Ki kell törölnöm az egészet, és újra kell csatlakoznom a nethez. De nem is érdekelne, csak jönne az 1000..
Elég sok gáz van nekem most ezzel a digivel..

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#51104) xeon forever válasza wildpig (#51103) üzenetére


xeon forever
addikt

Tetesd at ugyfelszolgalaton router modba AZ ont-t.
Milyen ONT van ha mar ITT tartunk?

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#51105) wildpig válasza xeon forever (#51104) üzenetére


wildpig
tag

Nem tudtam mi az az ONT, elolvastam, megtudtam. Hol kéne keresnem?
Egy kábelem jön a lépcsőházból, slussz.

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#51106) viktorhu válasza wildpig (#51100) üzenetére


viktorhu
veterán

Rá van írva, hogy Cat5? Akkor az a gond.

(#51107) xeon forever válasza wildpig (#51105) üzenetére


xeon forever
addikt

Tarsashaz? Akkor a lakason kivul. Mindenesetre cat5e/cat6 erosen ajanlott a gigas nethez.

Viszont benne van AZ is hogy megserult a kabel.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#51108) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok!

Muternál szeretném megújítani a digi előfizetést. Jelenleg tv, telefon es 100pro csomagban vannak, az internet utp kábelen érkezik. Viszont hónapok óta felhúzták a lépcsőházba az optikát, ott figyel a kábel plusz melette egy fehér digis doboz. Gondoltam majd jönnek es bekötik az optikát maguktól, de jó fél éve nem történt semmi.

Kérdésem, hogy ha most berendelek egy 500-as netet van esély rá, hogy már úgy behúzzák az optikát plusz hozzá a modemet? Vagy hogy megy ez?

[ Szerkesztve ]

(#51109) Met válasza GeneraL_XTX (#51108) üzenetére


Met
nagyúr

Nem tudod megújítani.
Tv-t netet 3 hónapra lemondod vagy a telefont 1 évre.
Utána tudod újrakötni az okoscsomagot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51110) GeneraL_XTX válasza Met (#51109) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nemmondjátok? :Y

Még úgy se hogy hűség már lejárt??? :O

(#51111) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Akkor azt meg tudom csinalni hogy lemondom ezt a mostanit es kötök vsak tv+netet külön?

[ Szerkesztve ]

(#51112) sfdrakex válasza wildpig (#51100) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sima cat5 nem visz gigabitet, csak cat5e és cat6.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#51113) Met válasza GeneraL_XTX (#51111) üzenetére


Met
nagyúr

Én amikor lejárt a hűség bementem, telefont lemondtam, netet visszavetettem.
Egy év múlva újrakötjük az okost.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51114) sfdrakex válasza Met (#51109) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Fentebb váltani lehet, újaknak járó akció nem vehető igénybe.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#51115) qqcqqc válasza sfdrakex (#51112) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez azért nem igaz, a cat5 is visz gigabitet, csak nem hosszútávon. 1-5 méteren belül még elmegy.

(#51116) viktorhu válasza qqcqqc (#51115) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem itt a flipes szerelő egy kb. ötmétereset hozott az iptv-hez, és nem megy át rajta a gigabit, olyan 92-t lehet mérni mögötte.

Ha meg a folyosóról az jön be (pl. a régi 100-as csomagjáról átkötötték gigabites portra, de nem cserélték ki a kábelt), az egészen biztosan több lesz 1-5 méternél.

(#51117) vargalex válasza viktorhu (#51116) üzenetére


vargalex
félisten

Vagy rosszul van krimpelve (esetleg csak 4 ér van bekötve), vagy nagyon rossz minőségű a kábel. Nekem van 2 db saját krimpelésű ~20 m-es CAT5 kábelem. Mindkettőn átmegy a gigabit.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#51118) Met válasza sfdrakex (#51114) üzenetére


Met
nagyúr

Jó de általában ez emberek azért kötnek hűségszerződést hogy olcsóbb legyen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51119) GeneraL_XTX válasza Met (#51118) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nekem itt igazából az lenne a lényeg hogy behozzák az optikát, azzal a modemmel együtt :)

Ezert gondoltam, hogy ha ujra hűséget vállalnék nagyobb nettel (100-as helyett mondjuk 500-ast) akkor behúznák az optikát ami kint lóg a lépcsőházban.

[ Szerkesztve ]

(#51120) wwenigma válasza Met (#51118) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Digi alapbol olcsó. Ez az uj elofizetői kedvezmény...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#51121) qnadam válasza GeneraL_XTX (#51119) üzenetére


qnadam
veterán

mennyiben lesz jobb neked, ha optika jön be a lakásba?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#51122) GeneraL_XTX válasza qnadam (#51121) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Leginkább az a jó kis optikai modem/router kéne elég jó véleménnyel vannak róla többen is a környezetemben. A mostani otthoni router meg nem az igazi.

(#51123) xeon forever válasza GeneraL_XTX (#51122) üzenetére


xeon forever
addikt

F668? Ha erre gondolsz tenyleg Jo darab.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#51124) GeneraL_XTX válasza xeon forever (#51123) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Igen sztem erre. Én telekomos vagyok én most upgradeltem 120-rol 250-re és lecserélték az őskövület dlink 704-et egy nagyon faxa sagemcom dual band routerre ég és föld a különbség jelerősségben, sebességben, mindenben.

Ezért gondoltam muteréknál is jó lenne ilyen upgrade mert az ottani router már nem az igazi sz én szobámban ahol néha alszom már jel simcs :DDD

(#51125) sfdrakex válasza GeneraL_XTX (#51119) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hűség nélkül se drága, úgy tudsz kötni nagyobb netet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#51126) Flashget válasza Met (#51118) üzenetére


Flashget
félisten

Általában az emberek azért kötnek hűséget (nem a Diginél) mert a listaárat szándékosan horror árra állították be így kényszerítve a hűségre.
Vajon ezt törvénnyel mikor fogják megváltoztatni, mint oly sok mindent már?

Realme GT Master Edition

(#51127) leviske


leviske
veterán

Csak nálam van megint gond órák óta, vagy más is tapasztal problémákat FTTH területen? Egész nap 0,9Mbps a net lefelé, felfelé meg megvan az 50Mbps.

Ilyen esetben visszaigényelhetem az átszerelésért fizetett összeget és az előre befizetett hónap összegét, ha felmondom a szolgáltatást? Mert valószínűleg kénytelen leszek felmondani a francba. :W

(#51128) Core2duo6600 válasza leviske (#51127) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen módon kapcsolódsz a netre ?
Csak ONT al, vagy saját routerrel is ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#51129) leviske válasza Core2duo6600 (#51128) üzenetére


leviske
veterán

Saját routerrel is, de nem szidnám őket, ha nem teszteltem volna, hogy a routerrel van-e gond. Ráadásul mióta jeleztem feléjük mailben, világít a piros LOS led is megint* és a letöltési sebesség lement az EDGE technológiai színvonala alá (~120Kbps-re), miközben a feltöltés még mindig megvan 30-50Mbps.

*Ugye utoljára 2-3 hete(?) volt ezzel gondom, amikor úgy kötötték át házon belül, hogy eltörték az optikát az ONT-on belül.

(#51130) Core2duo6600 válasza leviske (#51129) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mivel nincs meg a garantált minimum jelentsd be hibára

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#51131) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Előfizettem diginet 500 mbit/sec csomagra. Jelenleg egy tp-link tl-wr1043 nd routerem van v1-es hardverrel,ami lekorlátozza kb.a felére a sebességet. A tp link oldalán van már v4-es verziójú is. A v4-es képes átvinni wan-lan irányba az 500-as netet? Ott 800 mbit/másodpercet írnak. Érdemes lenne váltanom rá? Ha nem, akkor milyen routerek jöhetnek szóba?

A másik kérdésem: mivel még nem lakom ott ahol az előfizetésem van, hogyan tudnám a digi online szolgáltatást kihasználni? A probléma azzal van, hogy nem kaptam meg az első számlát ami kellene a bejelentkezéshez.

A választ előre is köszönöm!

(#51132) sfdrakex válasza petrusz82 (#51131) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

V4es már jó gigabithez is. Digionlinhoz kell az első számla.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#51133) wildpig válasza xeon forever (#51107) üzenetére


wildpig
tag

Tegnap végre rávettem őket hogy kijöjjenek. A lépcsőházi dobozban véletlenül a 9-es lakás helyett a 11-esre kötötték az én kábelemet...

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#51134) petrusz82 válasza sfdrakex (#51132) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Köszi!

(#51135) Multibit válasza wildpig (#51133) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek szerint megoldódott :K
Hallottál már a screenshot-ról? ;]

(#51136) wildpig válasza Multibit (#51135) üzenetére


wildpig
tag

Persze, nem ő volt a Friderikuszban? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#51137) woodworm válasza Multibit (#51135) üzenetére


woodworm
veterán

Persze, az használja akinek nincs bicskája!

[ Szerkesztve ]

(#51138) Watercolour válasza petrusz82 (#51131) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A 1043NDv1 is át tudja vinni az 500as netet Fast Path patchelt LEDE firmware-rel. Ha van kedved megpróbálni, innen letölthetsz előre buildet imaget több routerhez, többek között a 1043NDv1-hez is:
https://github.com/gwlim/Fast-Path-LEDE-OpenWRT/tree/master/Fast-Path/Aug-2017

Információk a patchről a LEDE fórum szálban:
https://forum.lede-project.org/t/qualcomm-fast-path-for-lede/4582

A mérések szerint a 1043NDv1 képes 600+ Mbps-t áttolni magán ezzel a firmware-rel, ami nyilván függ a kapcsolatok számától és egyéb körülményektől is, de mindenesetre lényegesen gyorsabb, mint gyári szoftverrel. És persze csak kábelen nő a teljesítmény, a 2.4-es wifi nem lesz gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#51139) xeon forever válasza wildpig (#51133) üzenetére


xeon forever
addikt

Zseniális. :))

"oszt asszonynál otthon is igy tolhatja a szerelô? Bocs drágám véletlen a 100/as port a dugtam pedig nyomhattuk volna ezerrel is" :))

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#51140) wwenigma válasza Watercolour (#51138) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csak nem épp PPPoE kezeléssel együtt szerintem... 9-13e egy normalis router.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#51141) fuwiradis


fuwiradis
tag

Szokta valaki a digi oldalán található sebbeségmérést használni? ez a http://szelessav.net/hu/sebesseg_meres

itt rendre 80/50 körüli értékeket mérek (legkisebb digis net csomag), speedtesten viszont 30/50 körül. feltöltésben pariban vannak, de a letöltés ég és föld.

(#51142) woodworm válasza wwenigma (#51140) üzenetére


woodworm
veterán

DHCP-n 600 Mbites eredményeket látni, pppoe-n kb. 400-at tud. A legnagyobb gondja a kevés ram, ígértek rá mini csomagot, de nem kísérem folyamatosan figyelemmel. Húzott procival, régi openwrt builddel értek el 700 Mbit feletti eredményt is dhcp-n.

(#51143) zoltan6 válasza GeneraL_XTX (#51122) üzenetére


zoltan6
őstag

hiába van ott a lépcsőházban a doboz meg az optika,egyik nap kérdeztem a digis szerelőt mert a lépcsőházunkba dolgoztak,hogy mikor hozzák be a lakásokba az optikát (nálunk már egy éve itt a doboz az emeleten),szó szerint idézem a szerelőt "Az még nagyon odébb lesz"

(#51144) CirrMee válasza fuwiradis (#51141) üzenetére


CirrMee
addikt

Speedtest sima vagy beta?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#51145) leviske válasza leviske (#51129) üzenetére


leviske
veterán

Na ma jöttek szerelők (nem gondoltam, hogy 20-án is dolgozniuk kell), alapvetően az volt a gond, hogy újra kellett indítani az ONT-ot. Továbbá kiderült, hogy -28db(?) a jelerősség, amitől nem voltak elragadtatva.

Így lenne két kérdésem azokhoz, akik jártasak a témában:
1. Hasonló esetben én is próbálkozhatok az ONT újraindításával (nem ON/OFF, hanem reset)?
2. -28 erősségű jel mellett, akkor 100Mbps feletti netről nem is érdemes álmodnom? Mert a TV megrendelése és az átköttetés előtt az volt a terv, hogy amennyiben gondmentes lesz év végéig, akkor jön a telefon is tőlük, illetve egy 500 vagy 1000Mbps net.

(#51146) Photrik ^^ válasza leviske (#51145) üzenetére


Photrik ^^
csendes tag

Szia!
1. Nem kell újraindítani mert elvileg a TR-069 remote protocol-on keresztül képesek állítani a sebességet központból.
2. A -28 optikai vétel gyakorlatilag az optikai modul érzékenységének a vége. Csoda, hogy van/volt kapcsolat az OLT-al és nem a LOS led villog. Ez okozhatja a sebesség problémát is. Újra kellene kötnie a szerelönek az optikát.

[ Szerkesztve ]

(#51147) leviske válasza Photrik ^^ (#51146) üzenetére


leviske
veterán

Köszi.

Nálam az volt a gond, hogy egyszerre világított a LOS és a PON, elvileg ezért indították újra. Emellett magából a kábelből levágtak és raktak rá egy újabb fejet, így lett -28. Magára az erősségre azt mondták, hogy egész Üllőn vacak.

Viszont az átköttetés során a szerelők anno nem voltak a helyzet magaslatán. Az optikát az ONT-ban eltörték és a coax-ra is rosszul tettek fejet, így azt is le kellett cserélni. Így nem zárnám ki, hogy az oszlop felől is gond van. Viszont, ha így van, mennyit javulhatna a jelerősség erről a szintről, ha felvetném, hogy később ezt is ellenőrizzék? Csak mert, ha esélytelen olyan szintre kikupálni itt, hogy nyújtani tudják akár az 1Gbps-t, akkor nem sok előnyük marad a Telekommal/Flippel szemben. DOCSIS3.0-n azért a konkurencia is képes még a lakhelyemen 250Mbps-t nyújtani.

(#51148) dchard válasza leviske (#51147) üzenetére


dchard
veterán

"raktak rá egy újabb fejet, így lett -28"

Ebből arra következtetek, hogy korábban még rosszabb volt? Előtted szóló kollégának van igaza, -28dB a vége a sztorinak, de ugye minden távközlési rendszerben kell hogy legyen tartalék, ebben az esetben ha csak 3dB-vel számolunk, nem adhatnának át olyan végpontot, ahol legalább -25dB vételi szint nincsen. Mivel nehezemre esik elhinni, hogy így tervezték a hálózatot, így hajlok arra amit te is írtál: valahol van még hiba vastagon. Ha azt mondják egész Üllőn szar, még az is lehet hogy valami korábbi kábel szakadás javításának a silánysága okozza ezt a problémát. Akárhogy is: nálad az alacsony vételi szint miatt szar, csoda hogy egyáltalán működik.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#51149) leviske válasza dchard (#51148) üzenetére


leviske
veterán

Igen, a papíron az szerepel, hogy -34/-30 lett feljavítva -28/-28-ra.

Akkor jelzem nekik, mert ebből felteszem a későbbiekben is szakadás lesz.

Köszi a válaszokat! :R

(#51150) dchard válasza leviske (#51149) üzenetére


dchard
veterán

-34, az igen...

Most egyébként stabil, csak a sebesség nincsen meg?

Az biztos, hogy -25dB alatt már csak a szerencsén múlik a dolog: tartalék nincs vagy minimális. Ha mázlista az ember, kifoghat egy olyan ONT-t, amiben picit jobban sikerült a vevő oldal, így működhet -27 -28dB-n, de erre nem mondhatják hogy normális. Arról nem beszélve, hogy az évek múlásával a kábel minőségétől függően nőni fog majd a csillapítás (romlanak a kábel optikai paraméterei), így aztán a most határon lévő ügyfelek könnyen belecsúszhatnak majd ebbe a problémába...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.