Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) fuwiradis válasza carr (#52049) üzenetére


fuwiradis
tag

Ismerosnel volt egy dual band router es mindket savra tudott csatlakozni a telo. Bar egy masik mar nem biztos hogy fogja tudni lehet megiscsak valami dual bandot kell kutassak..

(#52052) Jackx válasza fuwiradis (#52048) üzenetére


Jackx
tag

Pl. ezzel az alkalmazással.

(#52053) Petya25 válasza quailstorm (#52030) üzenetére


Petya25
addikt

Még a WPS-es nyomi van hátra, de egész jól megy rajta párhuzamosan több eszköz.
Másik emeleten megy 40/40 Mbit, nekem ez kb mindenre elég.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#52054) KurtCobain válasza Chereiose (#52011) üzenetére


KurtCobain
őstag

Semmi para, nekünk 16 hónapig tartott, mire bekötötték. :D

Ugyanez a szöveg: alvállalkozó kijött, körülnézett az oszlopokon, nincs hely. Várjuk meg a bővítést. Kérdeztem, hogy az mennyi idő: jobbik esetben pár hét, rosszabbik esetben több hónap.
Bementünk az egyik ügyfélszolgálatra (az azóta bezárt kőbányaiba), az ügyintéző "hölgy" egy lekezelő p.csa volt, látszott rajta, hogy rohadtul nem érdekli a problémánk. Panaszt tettem, amire jött válasz kb 1 hónap múlva, hogy várjuk meg a bővítést, majd jelentkeznek. Teltek a hónapok, érdeklődtem telefonon, írásban, vákasz csak annyi volt, hogy majd jelentkeznek.

Aztán történt egyszer csak, hogy a szomszédhoz kijöttek, és bekötötték nekik. Kérdeztük tőlük, 2 hét telt el a megrendelés-bekötés között.
Szeptember közepén bementünk az europarki Digi ügyfélszolgálatra (mert 10.06.-án jár majd le a T-nél a hűség, amit egyébként miattuk kellett 1 évvel meghosszabbítani), elmondtam a hölgynek, hogy kb 2 hónapja kötötték be a szomszédnak, és a szerelő szerint volt még 3 hely, és hogy azóta tudomásom szerint nem történt bekötés. Erre ő elkezdett pampogni, hogy olyan nincs, mert akkor ő arról tudna, őt nem érdekli, hogy a szerelő mit mondott, és amúgy is ha lenne hely, akkor már szóltak volna. Kész. Pont. Kb arra utalt, hogy hazudok. (Sikerült kifognom a 2 legszimpatikusabb digis ügyfélszolgálatost. Hozzáteszem, egyik esetben sem voltam bunkó velük.) Végül abban maradtunk, hogy utána járnak és majd értesítenek. Ami meg is történt, és már 1 hete hogy bekötötték.

Szerintem b.szogasd őket folyamatosan. Én egy idő után inkább abbahagytam. 4 hónap várakozás után inkább 1 évvel meghosszabbítottuk a hűséget, mert úgy kb 3 ezer/hó különbség volt a havidíjban, és gondoltam hogy 1 év alatt csak megoldják. Utána meg már azért nem érdekelt, mert túl sok lett volna a kötbér a T-s felmondásnál. Ugye a listaár és a kedvezményes ár közötti különbséget kell visszafizetni az addig igénybe vett hónapok számával.

De a kötbérigényemet le fogom adni a Digi felé. 500Ft a belépési díj, amit kedvezményesen elengednek. Ha nem tudják bekötni a megadott időpontig, akkor ennek az 500Ft-nak a 15-öd részét kell megszorozni a vállalt határidő óta eltelt napok számával. Esetemben ez ~15000Ft.

Mmm'kay?

(#52055) xeon forever válasza KurtCobain (#52054) üzenetére


xeon forever
addikt

Epic fail.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#52056) leslieke válasza KurtCobain (#52054) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Türelmesek voltatok nagyon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#52057) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Sziasztok egyik pillanatról a másikra nem tudok portforwardolni.

Azt olvastam ez amiatt van hogy natolták az ip címem.

Type: PPPoE
Connection Name: digi_internet
IP Version: IPv4
NAT: Enabled
IP: 188.xxx.xxx.xx

Az ip lekérős oldalak is ezt az íp-t látják, viszont ott a routeren a NAT:enabled felirat.

Akkor most ez natolt ip? 😃

A Router a ZTE F668 amit adtak. Kertes házi övezet.

[ Szerkesztve ]

(#52058) Intruder2k5 válasza Fekete83 (#52057) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha egyezik a két adat, akkor nem NAT-olt az IP cím. A felirat jogos, de köznyelvben a NAT-oltnak mondott IP cím esetén nem csak a nálad lévő szolgáltatós eszköz NAT-ol. Ha nem lenne otthoni NAT-od, akkor csak egy eszközzel tudnád használni a netet.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52059) Fekete83 válasza Intruder2k5 (#52058) üzenetére


Fekete83
csendes tag

Köszi.

Egyszerűbb lett volna, ha nem az én tudásom a hibaforrás.

Gépemen tűzfal nincs, és ahogy eddig a ZTE-n nyitottam portokat úgy most minden teszt program azt írja zárva vannak.

(#52060) Core2duo6600 válasza Fekete83 (#52059) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Lan Ip éd nem változott ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52061) carr válasza KurtCobain (#52054) üzenetére


carr
őstag

ex digisként elmondhatom, hogy ha a vezetőség ilyen faszfej, akkor mit vársz az ügyintézőktől??
Igazi buta, önbecsülési zavaros, magyar... tulok. -.-

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#52062) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! .

Van egy kedves ismerősöm, most lett DIGI 1000/200 Mbit csomagja. Érd, családi házas környék.

Technika: ZTE GPON ONT ZXHN F668 bridge mód , mögötte Asus RT-N18U
2 ms a ping. 375 le 150 fel amit mért. Oszlopról elosztó 70m, optikai az eszközig.
(Direktbe is mért, routert kihagyva.)

1.) Létezhet hogy friss kiépítés és még sincs közelében az 1000 MBit-nek mert Érd?
2.) Az olvasottak szerint a fent említett ZTE eszköznek butított firmware van router módban
3.) Ha bridge módba rakatta át, akkor tényleg be sem lehet lépni az admin felületre?

Nekem ez a 375 le 150 fel zavaróan kevésnek tűnik egy teljesen frissen épített rendszerhez.
Tehát nem csak az ő bekötése a friss hanem az egész kiszolgáló hálózat.

Mivel UPC-s vagyok, a DIGI rendszerét nem ismerem,
de leterheltségtől függően, általában azért 600 MBit körül meg szokott lenni nektek a letöltés!

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv

Peltár

(#52063) Ablakos válasza Peltár (#52062) üzenetére


Ablakos
őstag

A szolgáltató eszköz felület így többé nem elérhető. A wifi működik(ki is kapcsolható egy gombbal), de a belső hálózatot értelemszerűen már nem fogja látni.

(#52064) lajos0001 válasza Peltár (#52062) üzenetére


lajos0001
tag

1/ tény, hogy kevésnek tűnik, de nyugodtan előfordulhat. DE nem feltétlen azért, mert Érd, hanem egyéb okok miatt is: pl. túl sok torrenthuszár a szegmensen, alulméretezett hálózat, minimum követelmény alatti, agyonterhelt pc, túl sok toldás, tré kontakt/hegesztés, stb...

2/ igen: a user ezt látja (a digi admin jelszóval sokkal többet lát)

3/ nem lehet

=========

" leterheltségtől függően, általában azért 600 MBit körül meg" : ez leterheltség-, hely-, hálózat- + x egyébtől is függ, és, sajnos, van olyan, hogy nincs 600 (elég baj is annak, akit érint).

Ezen kívül: 1 mérés nem mérés: az igazi kérdés az, mennyire állandó a 375/150, mert nagyon nem mindegy, hogy 1 nap alatt 15 percig ilyen, vagy 7/24-ben.

Miheztartás végett: stabil 150 felfele sebességgel a tapasztaltak szerint sok más gigás csomagos digis nagyon boldog lenne. A 375 lefele trén hangzik (az is), de a zörgést sokszor elhajtják azzal, hogy a garantált felett van.

(#52065) Jackx válasza Peltár (#52062) üzenetére


Jackx
tag

Nekem most kötötték be tegnap (Bp. 2. kerület) ugyan úgy 1000-es net. Nekem pontosan 300/150 körül mértem, de fontos megjegyezni hogy laptoppal. Az csupán egy i3-as procival rendelkezik, és már vagy 2 és fél éves.

Ugyan azzal a kábellel a pc-n 800/200-at mérek, i5 2500k procival.
Ugyan az az Asus routerem van, és nekem is volt sebesség problémám, azt javasolták hogy tegyem fel a régebbi firemwaret, és tényleg javult tőle. Jelenleg a FW_RT_N18U_30043807378 van fent nekem :)

(#52066) napocska2 válasza Jackx (#52065) üzenetére


napocska2
senior tag

Pont ezt akartam írni, hogy az sem mindegy, milyen vason próbálkozik a user. Lehet, hogy az az egyszerű oka az "alacsony" sebességnek, hogy nincs ami kihajtsa, azt amit a hálózat tud.
Nálunk is háromféle hardver háromféle sebességet tud, az i7 procis notinak nem okoz gondot elérni a 960 Mb környékét.

(#52067) lajos0001 válasza Jackx (#52065) üzenetére


lajos0001
tag

A laptop kora ill. a proci önmagában nem elég az értékeléshez, a lényeges az, hogy mi van a komplett konfigban. i3-as konfig gigás csomaghoz többnyire nyugodtan lehet kevés (bár volt már példa elfogadható eredményre is: rendes router hw nattal valamennyit segíthet...).

[ Szerkesztve ]

(#52068) Peltár válasza lajos0001 (#52064) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszönöm szépen!

Az illető nagyon örül ennek a 365/150MBit/s netnek is, az ADSL után. Ő is azt mondta hogy, a garantált 300 Mbit/ 50 Mbit megvan azt ennyi, de gondolom már belefáradt a sok harcba a szolgáltatókkal, ezért úgy gondolta, hogy az 1000 komplett csomagot amit most "jóárasítva" megkapott, az ezerszer jobb mint amivel eddig küzdött.

Én gondoltam csak azt, eddigi 25 éves internetes tapasztalataimat figyelembe véve, hogy az esetek 90%-ban a szolgáltatók legalább a beígért sebesség 2/3-át nyújtani tudják, nem csak a harmadát. Gondoltam valami hiba lehet a rendszerben, hiszen Érd azon részén most építik ki az GPON hálózatot és direkt az 1000MBit/s csomagot erőltetik.

Üdv

Peltár.

(#52069) Peltár válasza Jackx (#52065) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia Jackx!

Köszi neked is az információt, ezt is átküldöm neki. + Nekem is ilyen Asus RT-N18U van, de nálam jóval régebbi 2015-ös FW van fent, most a napokban gondoltam a frissítésre, bár a 240/20 netnél nem tudom számít e. :B Az ismerősnek meg friss van fent, de lehet nála is hasonló a probléma mint nálad.

Üdv

Peltár

(#52070) Core2duo6600 válasza lajos0001 (#52064) üzenetére


Core2duo6600
veterán

És oda hogy képsz be admin jelszóval ?

(#52062) Peltár
Milyen vasat használ ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52071) lajos0001 válasza Core2duo6600 (#52070) üzenetére


lajos0001
tag

nyilván sehogy. nem tudom, miért gondolod. ezért írtam azt, hogy a digi sokkal többet lát admin jelszóval.:)

(#52072) lajos0001 válasza Peltár (#52068) üzenetére


lajos0001
tag

Félreértesz. Nem védem a digit, tuti, hogy van hiba a rendszerben, HA egyébként a mérést végző konfig mindenben oké. A 150 felfele lehet oké, de a 375 lefele nem az, akkor sem, ha a garantált felett van. Az azonban lényeges, milyen a sebességprofil egy 24 óra alatt. És egyébként: szerény megítélésem szerint teljesen normális, hogy az emberek általában nem azért vesznek gigás csomagot, hogy csak a garantáltat kapják.

====

"az esetek 90%-ban a szolgáltatók legalább a beígért sebesség 2/3-át nyújtani tudják, nem csak a harmadát."

Hogy mit nyújtanak vagy mit nem : nem tudok erre vonatkozó szabályról, tudtommal az, hogy csak 1/3 a garantált, az önmagában nem számonkérhető, de ha csak ezt tudnák stabilan nyújtani, az igen szánalmas lenne. Mellesleg: az is jól lehetséges, hogy a 375/150 csak túlterhelt hálózat esetében, nem hosszú periódusokban van. Amíg nincs elegendő számú mért eredmény, ezt nem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#52073) Peltár válasza Core2duo6600 (#52070) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia!

Nem tudom, :B

Átküldtem neki amiket írtatok, majd kiderül, elég elfoglalt, nem tudom mikor fogja tudni elolvasni.
Ha kapok tőle választ majd megírom nektek, mert engem is érdekel , milyen erőmű kell a jó routeren kívül.
Mondjuk nekem a 240/20 nem okoz problémát, de az 1000/200 nettel sem fenyegettek még meg. :B

(#52074) Core2duo6600 válasza Peltár (#52073) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem egy Dell Latitude E6430 as I5 ös 3210M 16 GB rammal és SSD vel kábelen hozta az 500/200 at

Akkor amikor a ont router módban volt.
Már átkapcsoltattam Bridge be, és most biza 480 tól nem mértem többet lefelé, felfelé megvan.
De a 350 és a 400 közt van legtöbbször

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52075) Intruder2k5 válasza Peltár (#52073) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Speedtest-hez nem kell erőmű, nekem a Lenovo T500-as laptopom, ami cirka ~8 éves konstrukció, P8700 2.53GHz Core2 Duo, 4GB RAM, Linux-al hozza a Gbit-et, de Windows 7 alatt is ~800Mbps-re képes. [link]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52076) Peltár válasza lajos0001 (#52072) üzenetére


Peltár
aktív tag

Nem is gondoltam hogy véded a DIGI-t, hiszen te is mondod hogy vannak problémák itt is.

Tökéletes rendszer nincs, senkinek, nem is lehet elvárni. Még azzal sem lehet számolni hogy úgy építjük ki a rendszert , hogy ha minden felhasználó pl tolja a torrenteket, + nézi a Full HD filmet, vagy majd a 4K-t akkor is legyen vagy 30%-tartalék. Viszont amíg személyre, igényre szabottan nem tudják megoldani, garantálni a kiajánlott csomag sebességének 80-90%-át, mert technikailag nem lehet , addig meg felesleges 1000MBit/s csomagokkal izgatni a népet. Legyen mondjuk a max csomag 500MBit/s amit mindig tudnak stabilan 80-90%-ban mindenhol ahol szolgáltatnak. Aztán mindenki eldönti maga, kell e az 500MBit/s csomag vagy sem. Ez most jelenleg kb olyan, mint ha vennél egy pöpec BMW járgányt ami megy 300km/órát.
Az eladó meg garantálná, a 100km/órát, azon az autópályán amit ő épít és ő rajta múlik hányan használják.
Majd hajnal 03-kor tényleg mehet a 300. De ugyan ezen az autópályán a Trabantra ami megy 100km/órát ott is csak 30km/órát garantál. Soha nem tudják és nem is akarják úgy megoldani, hogy a reális igények (szükséglet)
csomag méretek, (240, 500, 1000) és a nagy közösből elhasználható sávszélesség arányos legyen egymással.
Soha nem érik magukat útól, mert mindig többet mondanak, mint amit valójában nyújtani tudnak. Talán egyszer
a távoli jövőben....

(#52077) dchard válasza Peltár (#52076) üzenetére


dchard
veterán

"Ez most jelenleg kb olyan, mint ha vennél egy pöpec BMW járgányt ami megy 300km/órát."

Egy frászt. Aki azt hiszi, hogy Suzuki árban BMW-t kap, az egyszerűen hülye. Te úgy szeretnél BMW-ben ülni, hogy nem fizeted meg az árát. Tudomásul kell venni, hogy nem bérelt vonalat veszel 3 ropiért, másnál még ennyit sem kapsz magasabb havidíjért. A telekom mennyit is garantál a gigás csomagjában magasabb havidíjért? A UPC infrastruktúrája meg az 500megát is alig bírja kiköhögni. Szóval hagyjuk ezt a siránkozást, olyan unalmas ez. A helyzet az, hogy ha lenne jobb ajánlat, nem lennél DIGI-s, de nincs jobb ajánlat, és nem csak nálad nincs, hanem jelenleg a magyar piacon nincs.

Az meg, hogy "direktbe az 1000-es csomagot erőltetik" egyenesen nevetséges. Maradhatsz 20-30megás telekom DSL-en, vagy 120-as kábelneten, ami csúcsidőben torlódik, mindezt 2-3-szoros havidíjért. Senki nem erőlteti hogy vegyél 1000-es netet 3 ezerért a digitől. Jó hogy már nem a pisztolyt tarják a fejedhez...

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52078) Casoli


Casoli
őstag

Digi DNS-sel minden ok? Iszonyat lassan indulnak be a weboldalak, ha az ip cím kiosztást automatán hagyom.

(#52079) Intruder2k5 válasza Casoli (#52078) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a DNS-nek mi köze az IP cím kiosztáshoz?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52080) Casoli válasza Intruder2k5 (#52079) üzenetére


Casoli
őstag

Sajnos nem tudom. Ha fix IP-t állítok be, DNS-nek a router IP címével, akkor jó. Ha teljesen automatán hagyom, akkor nem jó. Fél percet is kell várni, mire egy oldal beindul. Próbáltam a google DNS címeit is, az sem oldotta meg. Mi a rák van? Rossz a routerem? Vagy internetszolgáltató oldali a hiba? Le kellene jelentenem?

(#52081) Intruder2k5 válasza Casoli (#52080) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez saját router, vagy a DIGI-s ONT-ról van szó? Ha saját router, akkor próbáltad kihagyni a körből? Esetleg reset-elni és újrakonfigurálni?

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52082) wwenigma válasza Peltár (#52076) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nézd már meg a többi szolgáltató elméleti és garantált sebességét....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#52083) gabro0 válasza Casoli (#52078) üzenetére


gabro0
őstag

Én is észrevettem, hogy lassan jönnek be ma az oldalak. Néztem Google DNS pinget, az rendben volt (8-10ms), nem is ingadozott. Fura, nemtom megint mit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#52084) Core2duo6600 válasza gabro0 (#52083) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem 2 ms a 8.8.8.8 pingelése
Optikád van ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52085) Casoli válasza gabro0 (#52083) üzenetére


Casoli
őstag

Én a hajam tépem. Egy nyomorult notebookot nem tudtam feltelepíteni, mert minden egyes program letöltése után a smartscreen kommunikálna valamit neten keresztül, de mivel fos a sebesség, így semmit nem is tudok telepíteni. Ezt a gyökér smartscreen-t hogyan lehet kiírtani örökre a windowsból?

(#52086) Core2duo6600 válasza Casoli (#52080) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nincs véletlen ip ütközés a hálózaton ?
Az tud ilyeneket produkálni....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52087) lajos0001 válasza dchard (#52077) üzenetére


lajos0001
tag

Sehol nincs az márványba vésve, hogy ami jó, annak feltétlenül kötelező drágának is lennie, és ami meg olcsó, az garantáltan túró is. Ez csak a multik szövege, akik mindenkivel azt akarják megetetni, hogy csak az övék a jó, ezért lehet az drága. Nagyon unalmas... És talán nem kellene kategorikusan hülyének minősíteni mindazokat, akik ezt nem veszik be.
Ezen kívül a BMW és Suzuki árkülönbsége itt nem túl jó példa, mert nagyságrenddel nagyobb, mint két internetcsomagé, mégha az egyik bérelt vonal is.

(#52088) xeon forever válasza Peltár (#52068) üzenetére


xeon forever
addikt

Párszor beszéltünk már róla. 72 órát adni kell nékik mire a Max csomagot aktiválják. (Néha tovább is eltart Nekik)

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#52089) lajos0001 válasza xeon forever (#52088) üzenetére


lajos0001
tag

x példa volt rá, hogy az 1000-es csomag már a bekötéskor is 900+. Nem a késöbbi aktiválás a jellemző gyakorlat.

(#52090) Peltár


Peltár
aktív tag

Emberek hahó!

Lehet picit vissza is olvasni! Természetesen akinek nem inge, az ne vegye magára!

Én nem fikázni jöttem ide a DIGI-t, hanem segítséget kérni, nem magamnak, mert én UPC-s vagyok,
egy barátom friss és boldog DIGIS lett egy 1000/200 csomaggal, "csak" a letöltése max 365MBit/s
Erre mondtam én azt hogy nem hiszem el hogy csak ennyit tudna a friss Érdi hálózat.
( Mondhatnám úgy is, hogy a védelmére keltem)
A vélemények megoszlanak, keressük a megoldást, hogy ha lehet azt hozzuk ki neki az új csomagból és a szolgáltatóból amit reálisan ki lehet hozni, ne azt írja nekem örömmel, hogy a vállalt minimum az megvan.
A BMW-s példám meg általában szerintem minden szolgáltatóra igaz.
-----------

Dchard!

Látom még mindig pörgős vagy, mint régen, ennek örülök ;) Neked ment egy privát műszaki feladvány mint annak idején, + az emlékeztető ahogy szereted.

Üdv

Peltár

(#52091) wwenigma válasza lajos0001 (#52089) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Y példa volt rá hogy - akármilyen hülyeségnek hangzik de - idő kell amíg beáll a sebesség.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#52092) lajos0001 válasza wwenigma (#52091) üzenetére


lajos0001
tag

Minthogy x példa volt arra, hogy igen hamar, akár bekötéskor is már megvan a 900+-as sebesség, ebből nyilvánvaló, hogy a 72 óra nem egy szükségszerűen kötelező kritérium, felesleges ragaszkodni hozzá. Olyan ellenben volt már, hogy egyszerűen elfelejtették aktiválni. Olyan is volt pl, hogy más szolgáltatótól jövő user a régi routerbeállításokkal próbálta használni a teljesen más beállításokat igénylő digis csomagot, vagy csak nem indította újra a routert (ha nem profi a user, nem kötelező ezt tudnia, van ilyen).

[ Szerkesztve ]

(#52093) dchard válasza lajos0001 (#52087) üzenetére


dchard
veterán

Nem én kezdtem az ide nem illő autós példákat, szóval...

De ha már itt tartunk, nem pontosan értem, hogy ez az multis maszlag hogy jön ide, viszont az élet legtöbb területén igen is kézzelfogható, hogy az olcsóbb termék sok esetben kevesebbet is nyújt. A Suzuki lehet nagyon jó ár/érték arányú kocsi, és nagyon is megfelelhet sok vásárlónak. De ettől még nem lesz belőle BMW.

Visszatérve a digire, meg a törvényszerűségekre. A helyzet a következő: az optikai hálózatokat a telekom és a digi, meg az invitel is kb. 1/32-es osztási aránnyal tervezi. Ez azt jelenti, hogy a GPON által jelenleg nyújtott 2.4Gbit / 1.2Gbit sebességet több előfizető között osztják el időosztással. Ez azt jelenti, hogy kettő darab 1000-es előfizető - ha éppen egyszerre tölt - képes megkajálni ezt a sebességet. És egy GPON porton nem két előfizető van, ahogy haladunk előre az időben és egyre többen váltanak, egyre több előfizető felé fog eloszlani ez a kapacitás, így törvényszerű módon lassulni fognak a végpontok. Lehet itt vitatkozni sok mindenen, de ezek a tények. Ezért is lett 300/50 a garantált sebesség amúgy, nem a marketingesek csaptak a hasukra.

Nálam sincs meg a gigabit, 600/200-at szoktam mérni, csúcsidőben 500/200-at. És nem járok ide pampogni megállás nélkül, mert semmi értelme. Tudomásul kell venni, hogy így működik a dolog, de ez más szolgáltatókra is éppúgy igaz. Ha a kolléga úrnál már mindent átnéztek (saját router, hálózati kábel, PC sb.) és biztosan nem a lakás hálózatban van a gond, akkor ott lassulás van és kész, ha akarnának sem tudnának vele mit csinálni, hacsak nem a gerinc torlódik, mert azt lehet bővíteni relatíve fájdalommentesen. De ha a GPON port torlódik, akkor így járt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52094) Core2duo6600 válasza dchard (#52093) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Akkor miért nem kapcsoltatod vissza 500/200 ra hisz most is ezt kapod ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52095) Intruder2k5 válasza Core2duo6600 (#52094) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom mert új terület, és Ő is az Okos Extra csomagban van, amit ha megbontasz, és egyedi csomagot állítasz össze magadnak kisebb nettel, árban rosszabbul jársz.

De ez csak feltételezés.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52096) dchard válasza Core2duo6600 (#52094) üzenetére


dchard
veterán

Ha lejár az 1 év 3000 ezerért, vissza is fogom. A speedtest-et kivéve egyébként sem lehet értelmesen kihasználni, mert az ellenoldal az esetek döntő többségében jóval lassabb. A 200mega feltöltést ellenben ki tudom használni, így az 500/200 egy jó ajánlat lehet.

Intruder2k5: pontosan.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#52097) Core2duo6600 válasza Intruder2k5 (#52095) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem nem kinálták fel ezt a csomagot, holott itt sem volt más elötte, a UPC 1-2 héttel a Digi elött érkezett

Most nekem egy 500/200 as van listaáron.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#52098) gabro0 válasza Core2duo6600 (#52084) üzenetére


gabro0
őstag

Igen, optikám van. Haveromnál a város másik felében (Szeged) feleennyi. Itt konstans, bekötés óta ilyen "rossz" a ping.

[ Szerkesztve ]

(#52099) Intruder2k5 válasza Core2duo6600 (#52097) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálunk mindenkinek bedobálták ezt a szórólapot, miután élesítették a hálózatot. Ráadásul nekem nagyon jól is jött ki, mert kb. 2 héttel a DIGI indulása után járt le a UPC-s hűségem.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#52100) TeeJay válasza Core2duo6600 (#52094) üzenetére


TeeJay
félisten

Talán mert a GPON nem torlódik egész nap max csúcsidőben így este 10 és reggel 10 között simán megvan a gigabit... Nálam is most már csúcsidőben 500-700 megabit szokott lenni feltöltés meg 50-60 tehát garantált minimum körül de este 10 után simán lehet 900/100 hajnalban meg 940/218-at mérek.
És ez itt még FTTB rotty hálózat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.