Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) nfsu17 válasza Renato1993 (#50499) üzenetére


nfsu17
veterán

annyit adnak, ami ahhoz elég, hogy az ONT-t elhelyezzék a házban, ahova mondod.
ha az utcáról 50m, akkor annyi, ha 20m, akkor annyi.
utána persze hagyhatnak és hagynak is még jó pár métert pluszban, de most gondolj bele, plusz 50m-t (pl. 50m+50m) nem fog hagyni a nappaliban fölöslegesen.

(#50502) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Szeptemberben költözünk Kistarcsára, ahol átvesszük a volt tulaj Digi kábeles cuccát.

Viszont gyorsabb internetet kérünk majd (DigiNet 200 pl)

1. Milyen wifi eszközt ajánlotok?

A szolgáltató által 2 éve kihelyezett eszközét cserélni kéne?
A legkisebb csomaga van még és nem tudom milyen wifi routere van, augusztusban megyünk közösen átírni a nevünkre az előfizetést.

2. Ha kijönnek cserélni valamit, meg lehet őket kérni (persze pénzért), hogy kitegyenek pár pc-koax csatlakozást a házban? van náluk behúzódrót, fogó, csatlakozók, aljzatok, dugók?

köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#50503) adika4444 válasza Fuvaros (#50502) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

200-as nethez kábelen TP-LINK 1043ND v2 a minimum, ha wi-fi-n kellene ekkora sebesség akkor AC routereknél kell kezdeni.
A szolgáltatós eszközt jóeséllyel nem kell cseréltetni, de lehet wi-fi-s típusra, de jobban jársz saját routerrel.
Ezt meg kell kérdezni, de szerintem biztos segítenek ha kimennek. Mert hogy simán lehetséges hogy ki se mennek, csak központilag fenntebb rakják a sebességet...

üdv, adika4444

(#50504) Fuvaros válasza adika4444 (#50503) üzenetére


Fuvaros
senior tag

köszi, van valami táblázat, milyen routert rak ki a Digi mostanában ill régebben?

Vagy olyat raknak ki ami, éppen elérhető.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#50505) adika4444 válasza Fuvaros (#50504) üzenetére


adika4444
addikt

Összefoglalót nézd meg.
Neked FTTH lesz ahogy szavaidból kiveszem, így ha ZTE terület akkor vlmi ZTE, ha Huawei akkor pedig Hua típusú ont... Újonnan már wi-fi-sek és átkérhetőek bridge (modem) módba, régen még csak sima modemek voltak...

üdv, adika4444

(#50506) xeon forever


xeon forever
addikt

Akarki akarmit mond p2p 500Mbps letoltes fole nem ment(nalam) erre fol teszt utan speedtest sem ment 550Mbps fole...
Tiszta X-akta...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#50507) Attila 1 válasza xeon forever (#50506) üzenetére


Attila 1
tag

Válts vissza 500/200-ra,ennyit bír a hálózat nálad.
FTTB 500/200 internet,csúcs időben is ennyi. :R :R

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#50508) Zolás


Zolás
addikt

Eddig csak olvastam, de most gondom akadt.
A szolgáltatótól kapott zte cucc pirosan világít, se net se telefon, tv megy. Betelefonáltam, 72 óra és javítják. Azóta egyszer működik, egyszer nem.
Ha beviszem ügyfélszolgálatra, kicserélik nekem? Vagy csak a szerelő nyúlhat hozzá?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#50509) xeon forever válasza Zolás (#50508) üzenetére


xeon forever
addikt

Kimennek. Atnezik a rendszert. NE vidd be felesleges.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#50510) Zolás válasza xeon forever (#50509) üzenetére


Zolás
addikt

Akkor várok türelmesen.
A központi ember is látta, hogy megállt a cucc. Csak nincs kedvem 72 órát várni, gondoltam gyorsabb ha beviszem. De akkor várom a szakembert.
Köszönöm a segítséget.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#50511) xeon forever válasza Zolás (#50510) üzenetére


xeon forever
addikt

Lehet 10 perc mulva hivnak, hogy van a kornyeken szerelo...a 72 Ora AZ a maximum amin belul kimennek. Nalam ilyen problema bekotes utan volt. Delelott bejelentettem delutan mar jottek is. +++

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#50512) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

ZTE F668 csak 2,4 GHz-es wifi-t tud szolgáltatni? 5 GHz-et nem tudja?

Köszönöm a válaszokat.

(#50513) adika4444 válasza Hoorus (#50512) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, csak 2.4-et támogatja...

üdv, adika4444

(#50514) xeon forever válasza Attila 1 (#50507) üzenetére


xeon forever
addikt

😐 amugy megy neki 750+ mertem mar 850-t is speedtesttel. Ez a jelenseg csak p2p utan fordul elo. Egyebkent Jon AZ adat 950+ is ha olyan a server.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#50515) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Én is csatlakoztam a digisek "köréhez", 500-as nettel.

Azon felül, hogy a szerelő egy unott tajparaszt volt, minden rendben ment, a sebesség is megvolt. Egy nappal később, azaz ma 90 körüli sebességet mérek routerrel (1043ND v3). Mivel 720-as hibát dob a gép, meg ip cím hiányára panaszkodik (1-2 óra google sem segített - új ip, ethernet reset, dns flush, driverek, etc), nem tudok már netet létesíteni közvetlen, csak routeren keresztül (asztali gép, erősebb féle). Nyilván már volt említve, de konkrét választ sehol sem találtam, mi a teendő ilyenkor, a képernyő mentést azért elküldtem a diginek. Ha valakinek van ötlete, azért szívesen várom :)

[ Szerkesztve ]

F1

(#50516) xeon forever válasza szabeska (#50515) üzenetére


xeon forever
addikt

System reinstall... Vegigzongoraztam ezt mar. Mas nem segitett.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#50517) szabeska válasza xeon forever (#50516) üzenetére


szabeska
addikt

Marmint a 100/100-as korlaton segit a win reinstall? :o

F1

(#50518) sfdrakex válasza szabeska (#50515) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Géppel, miért nem tudsz közvetlen csatlakozni? Hoztál létre rendesen PPPOe csatlakozást a hálózatoknál? Mit dob hibának? Mikor így próbálod a net ugye közvetlen a gépre van dugva, nem routeren keresztül próbálod?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#50519) szabeska válasza sfdrakex (#50518) üzenetére


szabeska
addikt

Sikerült csatlakoznom közvetlen géppel, 540 Mbps az eredmény. Amint átmegyek routerre, leesik 90-100 körülire. Cat5e kábeleim vannak, a routerben is minden be van állítva megfelelően. Tanácstalan vagyok.

F1

(#50520) Multibit válasza szabeska (#50519) üzenetére


Multibit
veterán

Ugye kábelen méred a router sebességét és nem wifi-n!? Milyen szoftver van a routeren? Csak gyárival lesz meg a sebesség.

szerk: látom, a másik topikban már válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

(#50521) szabeska válasza Multibit (#50520) üzenetére


szabeska
addikt

Igen, kiderült a router a ludas.

F1

(#50522) llacee válasza szabeska (#50519) üzenetére


llacee
őstag

masik kabel, masik router port volt mar?Router firmware refresh vagy resetelni es ujra beallitani.Szolgaltatovaltaskor amugy is ajanlott a teljes factory reset.

(#50523) szabeska válasza llacee (#50522) üzenetére


szabeska
addikt

Rövidebb, bontatlan cat5 kábellel minden sima. köszönöm a segítségeket! :R

F1

(#50524) dchard


dchard
veterán

poli27:

Elkészültek a digisek a lépcsőházi infrastruktúrával is több mint egy hete, vissza is adták a kulcsokat a közös képviselőnek, de a címünk még mindig nincs benne a nyilvántartásban. Már csak 10 méter kábel választ el a hálózattól, két emelettel fölöttem van a passzív elosztó.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50525) aerosmith


aerosmith
őstag

Sziasztok, most kötötték be a gigás előfizetésemet de azt nézem hogy a Huawei HG8121H cuccon amit hoztak csak egy 100as meg egy 1000es port van!
Milyen 1000es switchet javasolnátok amire rá tudom kötni az 5+ portomat?
Valami buta, jóáras garantáltan 1000et bíró kellene.
(Illetve valaki tudja a HG8121Hnak a digis root jelszavát?)

(#50526) Hoorus válasza aerosmith (#50525) üzenetére


Hoorus
őstag

Nálunk ugyan ZTE van, de annak "user, digi" páros..

(#50527) CirrMee válasza aerosmith (#50525) üzenetére


CirrMee
addikt

A buta, jóáras általában garantáltan nem tudja az 1000 -et. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#50528) fnorby777


fnorby777
újonc

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a zte f668-as modembe ha bedugom a telefont akkor nem világít ki a phone 1 résznél magában a modemben is a voip statusnál phone 1 az unregistred gondolom registrednek kell lennie.Ilyenkor mi lehet a megoldás?

Üdv Norbi

(#50529) adika4444 válasza aerosmith (#50525) üzenetére


adika4444
addikt

Ez a kütyü router módban van? Vagy a PPPoE kapcsolódást a géped intézi? Utóbbi esetben saját router kell, kábelen átvinni már jó a TL-WR1043ND v2 vagy újabb, ha wi-fi-n is kell a lehető legjobb sebesség akkor drágább eszközöket érdemes nézni.
Ha router módú a cucc, akkor is bridge módba kéréssel majd saját routerrel jársz a legjobban.
Ha viszont router módú és nem vennél saját routert akkor gyak. bármelyik gigabites switch jó lehet szerintem...

üdv, adika4444

(#50530) adika4444 válasza fnorby777 (#50528) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Új bekötés?
Ha igen akkor várj pár órát, és ha nem javul meg akkor üfsz, meg próbáld ki a másik teló portot is.

üdv, adika4444

(#50531) fnorby777 válasza adika4444 (#50530) üzenetére


fnorby777
újonc

Szia!

Igen új bekötés!

Hívtam őket és azt mondták, hogy belövik majd a telefont hogy ne kelljen kijönniük erre mondták ,hogy ez 72 órát vesz igénybe de valószínűleg hamarabb lesz változás és sms-t kapok majd róla vagy mi. Ha meg nem lesz jó gondolom kijönnek majd. Egyelőre ennyi.

Üdv Norbi

(#50532) poli27 válasza dchard (#50524) üzenetére


poli27
veterán

lehet jel még nincs rajta ki tudja... amúgy elvileg minden szintre szoktak dobozt tenni..... érdekes kiépítés...

(#50533) xeon forever válasza poli27 (#50532) üzenetére


xeon forever
addikt

Lehet kölcséghatékonyabb egy doboz+kábelek.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#50534) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!
Húgomék megigényelték a Digi kábeles szolgáltatást (net+tv), Bp. XVIII. ker. Kiment a szerelő és azt mondta, hogy mivel az oszlopok a túloldalon vannak, nem tudja áthúzni mert nem fér át alatta a kukás autó :Y .
Tegyen oda egy 4 méteres vascsövet amiről áttudja majd hozni a kábelt.
Itt nálam T.Szecsőn ugyanolyan oszlopok vannak és itt is jár kukásautó, simán átfér alatta!
Pesten valami szupermagas kukásautók fognak járni vagy mi lehetett a szerelő problémája?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#50535) wwenigma válasza Zsocy155 (#50534) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

4 még kevés is, 5,5 méter van előírva [link], a legalacsonyabb pontján.

3.1.4 Föld feletti keresztezés

Gyorsforgalmi utat elektronikus hírközlési építménnyel csak a közút kezelőjével egyeztetett műszaki megoldásnak megfelelően szabad föld felett keresztezni. Belterületi és külterületi fő- és mellékutak keresztezése esetében a föld feletti elektronikus hírközlési vezeték legmélyebb belógási pontja az útkorona vagy a terepszint felett legalább 5,5 méter úgy, hogy a keresztezés szöge megközelítően 90 fokos legyen, de 30 foknál kisebb, illetve 150 foknál nagyobb nem lehet. Kerékpárút keresztezése esetében a föld feletti elektronikus hírközlési vezeték legmélyebb belógási pontja az útkorona felett legalább 3,5 méter legyen.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#50536) dchard válasza poli27 (#50532) üzenetére


dchard
veterán

Kinyitottam, rámértem és van benne jel :K

Az egyszerű ok az, hogy egyrészt felülről tudtak beállni, ezért nem a földszinten, hanem a 4-en van a rendező/elosztó, tehát felfelé fogják húzni az optikát, de csak annak aki előfizet. Másrészt a UPC meg a telekom elég jól telepakolta a rendelkezésre álló felszálló csövet, így felülről egyszerűbb húzni, mert egyre több a hely.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50537) zsolt501 válasza wwenigma (#50535) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony, mert ugye a kábeleknek is van belógása, és nagyobb távolság esetén jelentős belógás is lehet.
Nyáron lehet látni távvezetékek estén, hogy mennyire belóg a kábel a meleg miatt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50538) Zsocy155 válasza wwenigma (#50535) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szerintem az oszlop megvan 5,5 méter, onnan jön más kábel is erre az oldalra. Ezért nem értem miről beszélt a szerelő.

(#50539) dchard válasza Zsocy155 (#50538) üzenetére


dchard
veterán

Az, hogy régen esetleg nem minden tekintetben feleltek meg a jogszabálynak, még nem indok arra, hogy ez most se legyen így, Lehet hogy szigorúbban ellenőrzik őket, akárhogy is. a jogszabály világosan fogalmaz ezzel kapcsolatban, úgy kell megoldani hogy ez teljesüljön. Ha nem, akkor nincs szolgáltatás. A kukásautón kívül mehet arra magasabb gép is egyébként, pontosan ezért van ilyesmire jogszabály.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50540) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Sziasztok,

A téma összefoglalóban ez olvasható:

Már előfizető vagyok, lejárt a hűségidőm. Lehet újra okos csomagom?

Meglévő ügyfeleknek szóló akció keretében ügyfél a meglévő 1 vagy 2 kábeles előfizetését 3-as TV+NET+TEL előfizetésre kiegészítve csatlakozhat az OKOS csomag akcióhoz. Nem vehet részt az akcióban, aki meglévő két szolgáltatását (tv+net) csak telefon szolgáltatással kívánja 3 szolgáltatásra bővíteni. Tehát le kell mondanod a TV vagy NET szolgáltatást 3 hónapra, majd akkor újra igényelni, így jogosult leszel újra okos csomagra szerződni.

Ez továbbra is érvényes?

gottagofast

(#50541) Zsocy155 válasza dchard (#50539) üzenetére


Zsocy155
őstag

Mindegy, akkor sem tiszta, hogy idén Tápiószecsőn az oszlop ami min, 5-5,5m az jó, az olyan 5-5,5m-es oszlop Bp.-en nem jó. Csak érdekes a dolog. Nincs nagy gondjuk mert így marad a műholdad Digi.

(#50542) wwenigma válasza Zsocy155 (#50541) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egy szerelo egyik helyen lexarta hogy törvényt sért és ezért a munkáltatóját (majd őt is) megcseszik. Az 5,5 méter a vezeték legmélyebb pontjára vonatkozik, tehát 6méteres oszlop kell, mindkét oldalra. Még esetedben is megcseszik őket ha kiszurja egy szemfules emberke vagy a helyi haragosod...pesten meg értelemszerűen nagyobb eséllyel lesz ilyen mint Mucsaröcsöge-alsón. A műholdas vs. kábeles adás viszonylatában én a jogszabályoknak megfelelően, kialakítanám a csatlakozási pontot, max egy 10e-ből kijön (3/4"-os cső 6méter 4e, fél méter a rögzitesre, valszeg igy szamoljak) bár nem ismerem a helyet, hogy lehetne a legoptimálisabban kialakitani.

Random utcaképet megnézve házfalra/tetőre minimalisan kialakithato lenne egy kampós megoldás.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#50543) xeon forever válasza wwenigma (#50542) üzenetére


xeon forever
addikt

Oszlopot kell cserélni. Helyi önkormányzat... Vagy sajat oldalon megemelni ugy hogy a belogas legalja 5,5 méter legyen.
Nem kell akadekoskodni. Es akkor van megoldas ami mindket felnek megfelel.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#50544) nfsu17 válasza msgt.fubar (#50540) üzenetére


nfsu17
veterán

igen

(#50545) msgt.fubar válasza nfsu17 (#50544) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Köszönöm!

gottagofast

(#50546) poli27 válasza Zsocy155 (#50534) üzenetére


poli27
veterán

gondolom alacsony a ház amire kéne feszíteni...

(#50547) hegi91


hegi91
csendes tag

Sziasztok!

Milyen hálózati kártyát ajánlotok gigabites nethez ami tudja WiFin is hozni a sebességet? Illetve ugyan itt routert is keresnék gigabites nethez. (A net digis)

A gépem configja a következő :
-COOLERMASTER Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1
- CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9B
-FSP Raider 550
-GIGABYTE GA-H97-D3H
-GIGABYTE GV-N770OC-2GD GTX770 2GB GDDR5 PCIE
-INTEL Core i7-4790 3.60GHz 1150 BOX
-SAMSUNG 120GB 840 EVO SATA3 2,5" MZ-7TE120BW
-SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM
-WD Red 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EF
-ZALMAN ZM-Z9 Plus

(#50548) Hoorus válasza hegi91 (#50547) üzenetére


Hoorus
őstag

Gigabit csak kábelen lehetséges! Az alaplapi integrált cucc tökéletes lesz hozzá.

(#50549) Zsocy155 válasza poli27 (#50546) üzenetére


Zsocy155
őstag

Ez lehet az egyetlen értelmes magyarázat.
Fejből nem tudom milyen magas, de földszintes családi az biztos.

(#50550) dchard válasza poli27 (#50532) üzenetére


dchard
veterán

Így néz ki:

[L:/dl/upc/2017-07/09/24693_bdgbovlq2nbehodq_digi.jpg][kép][/L]

Azt nem mondom, hogy ennél igényesebb szerelést még életemben nem láttam, de legalább belátható távolságra került a vége.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.