Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) natë


natë
nagyúr

Win 8 alatt a laptopom...elég gáz?

(#502) panzi


panzi
csendes tag

sziasztok,
bnőm acer laptopjan a következő a probléma, fél-egy óra járás után a kijelzőn 1-1 pillanatokra, elveszik a kép, majd visszajön, a megoldás mindenképp szervíz, ha igen ez mennyi? szoftveres, driveres oka lehet, bár kétlem?
udv, panzi

(#503) hatnor válasza Dell XPS (#451) üzenetére


hatnor
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani notebook hűtőpadot, ami ér is valamit?

(#504) nexia válasza hatnor (#503) üzenetére


nexia
tag

Szia!

Cooler master notelpal E1 olcsó és a legjobb :)

(#505) KillHates válasza JamesHolden (#495) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze; az audio lejátszó eszközt állítsd át a géped alaplapi hangkártyájára; mert miokr csatlakoztatod a HDMI-t akkor automatikusan a digitális kimenetre kapcsolja a W7 a hangot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#506) KillHates válasza hatnor (#503) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hogyne; Cooler Master SF-19; ha full-ra tekered felemeli még a G74-es Asus-t is ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#507) Dell XPS válasza natë (#501) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

remélem most már elhiszed, hogy nem driver problémáid vannak, ez nagyon "gázos", ahogy írod. Hihetetlen a kitartásod, de a legrosszabb nem legális szoftverek sem okoznak ennyi bosszúságot.

(#498) suspect Szia! Küldtem Neked PM-et.. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#508) Dell XPS válasza panzi (#502) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ennyi információ kevés ahhoz, hogy pontos diagnózist mondjunk rá. Tesztelni kellene elsőre (hőmérsékleti tartományok), lehetséges hogy elég volna egy "nagy szervíz" (hőelvezetők cseréje, tisztítás), de elképzelhető a Te gyanúd is, hogy hosszabb terhelés alatt valami betegeskedik.

Üdv, Dell XPS

(#509) natë válasza Dell XPS (#507) üzenetére


natë
nagyúr

3. napja nincs wifi problémám a hibák mellett..(kop-kop).

(#510) Cerdoblaise


Cerdoblaise
tag

Tiszeletem!

Processzor vásárlás előtt állok, és az alábbi gyári verziót szeretném erősebbre cserélni.

Jelenlegi:
Intel® Core™2 Duo Processor P7450 (3M Cache, 2.13 GHz, 1066 MHz FSB)

és a kiszemeltek:
Intel® Core™2 Duo Processor P8700 (3M Cache, 2.53 GHz, 1066 MHz FSB)
ill.:
Intel® Core™2 Duo Processor P9500 (6M Cache, 2.53 GHz, 1066 MHz FSB)

Ezek a procik, mennyivel jobban terhelhetik meg az aktuális konfigom [Asus], pl. hűtés?

A laptop alatt egy [ilyen] hűtő van, így a P7450 hőfoka játékok alatt sem megy 65° fölé.

[ Szerkesztve ]

(#511) swizzor


swizzor
csendes tag

Üdv!

Lenne egy Asus k61IC laptopom aminek, szeretném kitisztítani a ventilátorját. Ehhez le kellene szednem az alján lévő fedelet, amely a ventilátort takarja. k50-hez készült burkolatleszedős videókat láttam , de nekem nem olyan az alja sajnos. A szükséges csavarokat kiszedtem, viszont nem tudom, hogy lehet kipattintani a fedelet, próbáltam feszegetni is kicsit, de nem engedte magát, kárt nem akarok tenni benne, ezért írok most ide. Aki tudja, hogy kell, esetleg szerelt már ilyen típust, az kérem segítsen kicsit.

(#512) KillHates válasza Cerdoblaise (#510) üzenetére


KillHates
nagyúr

Üdv! A notebookcheck.de oldalán a TDP értékeket böngészve nagyjából ki lehet kalkulálni, hogy az ember mire számítson a bővítés esetén. A P8600-ra bővítést én hanyagolnám, mert az nem fog nagy gyorsulást hozni, de a P9500 már vetekszik a Core i3-as rendszerek teljesítményével. Amire biztosan lehet számítani, hogy a ventilátor többet fog járni a gépben, mert igaz, hogy egy TDP osztályba esnek ezek a CPU-k, de a nagyobb órajelűek már kihasználják a megadott hődiszipáció felső határát. Ha bármi egyéb kérdés lenne, várom.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#513) KillHates válasza swizzor (#511) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! Nem "lepattintós" a géped alja, hanem lecsúsztatni kell a gép hátulja irányába:

AKKU KI, majd:

1; ezeket kicsavarni:

2; így letolni:

3: a ventit ezek a csavarok tartják:

4: illik újrapasztázni is a hűtést.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#514) swizzor válasza KillHates (#513) üzenetére


swizzor
csendes tag

Köszi, de ez egy K50-es. Az enyémnek nem ilyen az alja.
A k61 ilyen, és nem lehet egybe letolni:

Amit te linkeltél, az első képen lévő csavarok ennél a gépnél is megvannak, ki is szedtem őket.
Plusz az akkufedél leszedése után, az ott lévő rögzítő csavart is.

(#515) KillHates válasza swizzor (#514) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pedig mintha ez is lecsúsztatós lenne... :U

szerk:

utána olvastam ugyanúgy le kell hátrafelé csúsztatni, miután kivetted a 4 csavart hátul.

Ezt nem lesz nagy öröm takarítani, ha nincsen benne gyakorlatod:

Jó bonyolult gép, két venti is van benne, ami nagy ritkaság!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#516) Dell XPS válasza natë (#509) üzenetére


Dell XPS
veterán

Cserében van más...de van egy jó géped és 2-3 hete nem megy rajta rendesen egyik OS sem ez példátlan. DE drukkolók Neked! (nem irónia!) :R

Üdv, Dell XPS

(#517) swizzor


swizzor
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors segítséget!

(#518) Balage21 válasza Kbali (#481) üzenetére


Balage21
tag

Bocsi most nézem hogy elnéztem... :)

(#519) natë válasza Dell XPS (#516) üzenetére


natë
nagyúr

Azért szenvedek vele, mert ha esetlegesen szervízbe küldöm és pont ott és akkor nem jelentkezik a hiba, akkor fölöslegesen megutaztattam a gépet...szóval előtte mindent ki akarok zárni.

A hibaüzeneteknek pedig ahogy átnéztem, semmi köze a wifihez.

[ Szerkesztve ]

(#520) natë válasza natë (#519) üzenetére


natë
nagyúr

Innen melyik pontosan a G580-ba való wifi modul? Ahogy nézem, nem drágák..

(#521) KillHates válasza natë (#519) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ilyen egy rendes ügyfél! :R :C Én néha kapok gépeket és még arra sem veszik a fáradtságot, hogy ráírják, hogy mi a baja. Aztán, hogy kitől van az meg végképp snitt; itt a PH-n megbeszélem a hibát pl: Torzonborz nick-el; aztán befut egy Acer gép 2 hét múlva Tóth Bélától, Tápiószörcsögről. Bogarászom át a privátokat, hogy vajon kit hívnak Tóth Bélának, és ki lakik Tápiószörcsögön. Persze nem találok senkit, mert vagy nincsen kitöltve az adatlapja vagy a megtalált Tóth Béla nem Tápiószörcsögön lakik. Nem baj, azért küldök privátot neki. Persze nem tudja miről van szó, neki teljesen más gépe van, és köszöni szépen tökéletesen működik most is arról ír...
Eltelik lassan pár hónap, a gépet megjavítom, 1-2 hetente előveszem bekapcsolom, járatom a FurMark-ot, feltöltöm az akkuját... Aztán eltelik vagy 3 hónap, mikor bejelentkezik privátban egy tök idegen ember (persze nem Tóth Béla és nem Tápiószörcsögről) , hogy mi van a gépével; kérdem milyen, hát a Toshibájával mi van. Olyan itt nincsen. Pedig elküldte. Mondom, akkor elő a feladóvevényt. Persze nincsen. Szóval megy vagy 2 napig az üzengetés, mikor kiderül, hogy a Toshiba az valójában Acer és elfelejtette megemlíteni, hogy közben új nick-je is lett, mert a régihez elfelejtette a jelszót. Aztán kiderül, hogy az unokatesója adta fel a gépet, aki Tóth Béla és Tápiószörcsögön lakik, igaz, hogy a Nyugati pu-i postán adta fel... Hogy miért ezt írta fel feladónak az rejtély marad:O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#522) netzoli válasza KillHates (#521) üzenetére


netzoli
tag

Ez tetszett :)

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#523) Cerdoblaise válasza KillHates (#512) üzenetére


Cerdoblaise
tag

Nem P8600, hanem P8700, még így sem érdemes foglalkozni vele?!

P9500-el azonos órajelű, csak a L2 6MB, ez ilyen sokat számít?

(#524) ravail válasza Cerdoblaise (#523) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Bár KillHates kollégát kérdezted, de bízom benne, hogy nem baj ha válaszolok.
Nagyon sokat jelent a L2 mérete. Még kisebb órajelű CPU-nak is nagyobb a feladatmegoldón képessége nagyobb cache-sel (L2) mint a nagyobb órajelű, de kisebb belső gyorsítótárral rendelkező CPU-nak. A használat során ezt nagyon lehet érezni

(#525) Cerdoblaise válasza ravail (#524) üzenetére


Cerdoblaise
tag

Értem és köszönöm, és KillHates kollégának is.

Még annyi, hogy a P7450-P8700 között tényleg ennyire elenyésző a különbség?
Elnézést hogy ezen lovagolok, de 5-6 000 Ft olcsóbb, és egy integrált GT 220M (1gb) mellet működne, kell egyáltalán ez a plusz teljesítmény, amit a P9500 nyújt?

(#526) szaporv válasza Cerdoblaise (#525) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Itt megnézheted mennyi a különbség :)

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+Core2+Duo+P9500+%40+2.53GHz&id=979

(Azt érdekesnek találom, hogy a P9500 mögötte van a P8700-nak)? :U

hp Elitebook 8540p

(#527) Cerdoblaise válasza szaporv (#526) üzenetére


Cerdoblaise
tag

Na most ilyenkor mi van? :D

(#528) szaporv válasza Cerdoblaise (#527) üzenetére


szaporv
tag

Magam is a P9500at ajánlom, mert dupla akkora az L2, és annak elég fontos szerepe van a processzor teljesítményébe..

hp Elitebook 8540p

(#529) molnarka


molnarka
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy samsung rv509es laptopom, a kijelzője betört, viszont elég macerás találni hozzá azonos típusú kijelzőt jó áron. A kérdésem az lenne, hogy ez egy 15,6" LTN156AT15C03 típusú 1366 x 768 felbontású és hogy bármilyen másik kijelző jó e hozzá( nyilván ugyan úgy 15,6"-os) vagy csak ilyen típusút keressek hozzá?

Köszi a választ előre is.

(#530) szaporv válasza molnarka (#529) üzenetére


szaporv
tag

Szia!

Nem tudom mennyire ismered az ebay-t, de nézz körül, elég jó áron mennek.

hp Elitebook 8540p

(#531) molnarka válasza szaporv (#530) üzenetére


molnarka
csendes tag

És a kompatibilitás része? :)

(#532) szaporv válasza molnarka (#531) üzenetére


szaporv
tag

Bocsánat, előfordulhat, hogy jó bele más kijelző HA meg egyezik a csatlakozója, valamint a lábkiosztás is.

hp Elitebook 8540p

(#533) molnarka válasza szaporv (#530) üzenetére


molnarka
csendes tag

Egyébként 22ért láttam szállítási költséggel együtt, de 25ért már olyat kapok amit be is szerelnek itthon és akkor már a szállítás által előjöhető probléma sem áll fenn. Viszont kaptam 12ért is ajénlatot, de nem biztos, hogy jó hozzá, ezért írtam ide, hogy kompatibilitás lehetséges-e.

(#534) szaporv válasza molnarka (#533) üzenetére


szaporv
tag

Az általam javasolt oldalon szinte biztos, hogy találnál "jobb" árban is, én már több kijelzőt rendeltem onnan, soha nem történt sérülés szállítás közben!
Azt jó lenne tudni, hogy amit ajánlottak bele annak mi a pontos típusa.?

hp Elitebook 8540p

(#535) Tikakukac válasza szaporv (#528) üzenetére


Tikakukac
titán

Én így ezt a kijelentést nem merném csak így leírni, TP topikban volt talán mérés, hogy azért ez sem csoda, valameddig valahol gyorsul a dolog, de egy bizonyos méret felett már olyan mindegy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#536) szaporv válasza Tikakukac (#535) üzenetére


szaporv
tag

Igazad lehet, de azon is függ a dolog, hogy mire szeretné használni a felhasználó azt a processzort.

hp Elitebook 8540p

(#537) Tikakukac válasza szaporv (#536) üzenetére


Tikakukac
titán

Elég kevés ember használ notebookot arra, hogy 0-24 100%-ban csúcsra járatva rendereljen meg röppályát elemezzen. Így azért annyira már nem szép a menyecske szoknyája.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#538) szaporv válasza Tikakukac (#537) üzenetére


szaporv
tag

Ezért mondtam, hogy igazad lehet! :)

Teljesen egyetértek veled :)

hp Elitebook 8540p

(#539) ravail válasza Tikakukac (#535) üzenetére


ravail
senior tag

Azért, mérés ide, mérés oda nem sok olyan alkalmazás létezik -leszámítva a dos ablakos, illetve cmd jellegű, egy maggal és szinte minimális memóriával is működőket- aminél nem vennéd észre a kérdés felvetésben megfogalmazott 3MB/6MB cache kérdést (#510--> #512-->#523-525 ). Nyilván a Linux és más minimális hardver erőforrást igénylő operációs rendszer esetében nem, de a többi operációs rendszer esetében már a rendszer működésén is látszik, érezhető a nagyobb cache jótékony hatása. Nekem ez a tapasztalatom, és elmondhatom, használtam 512KB-os, 1MB-os, 2MB-os, 3MB-os 4MB-os és jelenleg 6MB-os cache-sel rendelkező CPU-t (a jelenlegi laptopomban is volt 1-2-4 és most 6MB cache-es). Szerintem eddig biztosan lehet érezni a több jó hatását. Lehet, nem vitatom, hogy e fölött már nem. :R

[ Szerkesztve ]

(#540) Dell XPS válasza molnarka (#529) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, bármelyik jó hozzá, amely ezekkel a paraméterekkel rendelkezik:

Méret: 15.6-inch WideScreen (13.6"x7.6")
Felbontás: WXGA (1366x768) HD
Típus: Glossy / Matte
Háttérvilágítás: LED
Csatlakozás: 40'pin socket

Üdv, Dell XPS

(#541) Tikakukac válasza ravail (#539) üzenetére


Tikakukac
titán

Azonos órajeleken mentek a procijaid, és azonos architectúrát használtak? Kétlem.

Ha akarod megmutatom neked a kb. nagy semmit, van itthon azonos core2 csoportos proci, 1,6ghz mellett 1 mega vs. 6 mega még kimutatható és lenne értelme cserélni, 3 vs 6 már nagyjából semmit sem ér. Ez van. Olyan mint a memória órajel. Notikban értelme a +200mhz-nek annyi értelme van, mint fagyiba nyalni 40 fokban.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#542) Dell XPS válasza Cerdoblaise (#525) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Azért cserélnéd a processzort, hogy több és stabilabb fps-t kapjál vagy egyéb alkalmazások miatt?

Üdv, Dell XPS

(#543) Cerdoblaise válasza Dell XPS (#542) üzenetére


Cerdoblaise
tag

Részben igen, ha nem is több de stabilabb fps-t szeretnék. Van egy két játék amely eléggé proci igényes, pl: BF BC2

[ Szerkesztve ]

(#544) Cerdoblaise


Cerdoblaise
tag

Mi történt az oldallal, már egy órája nem frissít?

(#545) ravail válasza Tikakukac (#541) üzenetére


ravail
senior tag

Ez innentől értelmetlen vita, ezért nem OFF-olom szét a kedvedért sem a fórumot. Nyilván nem tudja az Intel, mit csinál, meg nyilván a felhasználók sem. Azért, majd ha rá érsz, próbálj meg win7 alatt VirtualBox-ban 4-5 különféle operációs rendszert tartalmazó gépen (XP, Vista x32, VISTA x64, Win7 x32, Win7 x64, Snow Leopard persze nem soká jön hozzá a win8-is) fejleszeni hálózatban és gépeken egy időben futó alkalmazásokat, miközben a gazdagépen további feladatokat futtatsz.(Video konvertálást, vágást, szerkesztést és grafikai programokat nem is említettem, mondjuk gépenként más és mást, plusz a gazda gépen nyilván mást!) Teszteld meg mindezt teljesen azonos környezetben, csak a CPU-k cserélgetésével, minden más legyen változatlan. Rakj be egy 1MB cache-es CPU-t, egy 2MB-es cache-es CPU-t, egy 4MB-os cache-es CPU-t és egy 6MB cache-es CPU-t. Ha ki bírod várni, hogy felálljon így a tesztkörnyezet minden virtuális géppel és a rajta futó programokkal egy 1MB cache-es CPU-val, meg érdemled, hogy örömmel töltsön el a leírhatatlan különbség a teszt végén, mire megtudod, azonos környezetben mit jelent a 6x annyi L2 cache-es! :R
(Ezzel ezt a beszélgetést itt befejeztem, PM-ben folytathatjuk.)

[ Szerkesztve ]

(#546) szaporv válasza ravail (#545) üzenetére


szaporv
tag

:C :C :R :R :K :K

hp Elitebook 8540p

(#547) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Újratelepítettem lenovo G570es notebookomat, de a grafikus driver valahogy nem ment fel...
Olyan a windoes 7, mint telepítés után közvetlen.
Tudjátok, olyan elnagyolt, a tálca is nagy.
Lehet telepítésnél rontottam el valamit?

(#548) Dell XPS válasza margithid (#547) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az az nem jó a felbontása, mit látsz eszközkezelőben? Miről telepítetted az OS-t?

Üdv, Dell XPS

(#549) margithid válasza Dell XPS (#548) üzenetére


margithid
veterán

DVD.
Eddig soha enm volt gond, mégegyszer megpróbálom, hátha.
Eszközkezelőt nem néztem.

(#550) Tikakukac válasza ravail (#545) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyönyörű hsz, akkor csak 1 kérdés.
Mégis, hogyan tudsz te beszerezni olyan mobil CPU-t, ami órajelben azonosak, azonos az architectúra, de mind különbözik L2-ben? Pontosan, sehogy. Ez nem desktop, az ott frankón ki is jön, ez meg mobil, itt meg cseszheted. Főleg ha nekiindítasz 4-5 virtuális gépet és elkezdesz izmozni, mert ott úgy fingik ki minden, ami nem i7, hogy öröm nézni.
Szóval, jah, zárjuk le. Aki nem hiszi, az járjon utána.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.