Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Muerte válasza RedHarlow (#249) üzenetére


Muerte
addikt

GPUz,HWiNFO sensor only és eressz rá egy FurMark burn tesztet ablakos módban,közben figyeld a hőfokoat és a ventifordulat értékeit.

(#252) ravail válasza mathieu_hun (#247) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!

Használhatod, nem lehet semmi baja. Az, hogy az input áramfelvétele nem 1,6A hanem csak 1,5A azt is jelenti egyben, hogy kisebb a fogyasztása P=U*I azaz P=220V*0,1A=22W. Az pedig, hogy az output árama nagyobb, annyit tesz, hogy a töltőáramkör által az akku töltéséhez és a laptop egyidejű működtetéséhez nem csupán 3.42 A, hanem 4.74 A áll rendelkezésre. (Rendelkezésre álló teljesítmény a te adaptered esetén kerekítve 65W, míg a barátodé esetén kerekítve 90W.) Mindkét töltő 19V kapocsfeszültségű?

(#253) netzoli válasza mathieu_hun (#247) üzenetére


netzoli
tag

Az irányadó érték rajta van gép alján. Ha nagyobb az áramerősség nem probléma, de kisebb lehetőség szerint ne legyen, mert terhelés alatt instabillá válhat a géped.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#254) RedHarlow válasza Muerte (#251) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Lefuttattam, 63 fokig hagytam elmenni addig semmi változás nem volt. Éreztem hogy melegszik a levegő bal oldalt de nem hallottam hogy beindult volna a ventilátor vagy egyáltalán valami változást. Illetve egyik program se írt semmit a ventilátorról.

[ Szerkesztve ]

(#255) Muerte válasza RedHarlow (#254) üzenetére


Muerte
addikt

Ha fújja kifelé a meleget akkor semmi gond.Engedheted 80°C-ig nyugodtan próbaképpen,hogy erősödik-e a kifelé áramló levegő ha már hallani nem lehet olyan csendes.A 63°C még harmatos nagyon ahoz hogy maxon menjen a hűtés.

Szerk.: Valami nem stimmel a képen,hol a vga thermal diódája?

[ Szerkesztve ]

(#256) mathieu_hun válasza ravail (#252) üzenetére


mathieu_hun
csendes tag

igen. a kapocsfeszültség az övénél is 19V.
a gép alján az irányadó érték 65W és 3.42 A, de az ő töltőjén Wattot nem is ír:P

Akkor ez így jó lesz, köszönöm a segítségeteket, pár ezer forintot sikerült megspórolnom.
Mégegyszer köszi!:)

mathieu

(#257) fradimil3


fradimil3
tag

Sziasztok!

Vásárolt már valaki innen?
Mennyire megbízhatóak?

[link]
[link]

(#258) ravail válasza mathieu_hun (#256) üzenetére


ravail
senior tag

Szívesen! Kis pénz is pénz! A pár ezer forint meg nem is kicsi pénz! Bár, ez nézőpont kérdése.

(#259) CTM


CTM
csendes tag

Sziasztok!
Tud bárki olyan lényeges infót mondani a HP Probook 4540s rossz vétel lenne 170k-ért ??? (+2 vagy +4 GB RAM-ot elég gyorsan fog kapni :D, esetleg 2X4GB-ot)
A paraméterei megfelelnek. Valakinek bármi negatív tapasztalata az adott típussal kapcsolatban?
(Vagy ha tudtok ugyanennyiért új Latitude-ot megbízható helyről az is érdekel. )

Illetve mi különbség a VALUE és a nem Value RAM-ok között? (Persze az áron kívül.)
Valamint a HD4000 mennyit eszik a memóriából játék közben? (Illetve erről vannak konkrét infók, mert én annyit olvastam valahol ,hogy 4GB-t mellett max 1,8-at tud allokálni. Ennél azért részletesebben érdekelne a dolog. :D )

(#260) RedHarlow válasza Muerte (#255) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Lehet nem jól print screeneltem. Mindenesetre most megtaláltam asszema ventit is, GPU FAN: 100%

(#261) Muerte válasza RedHarlow (#260) üzenetére


Muerte
addikt

Így már mindjárt más :)

(#262) KisBundi válasza CTM (#259) üzenetére


KisBundi
őstag

Attól függ mire akarod használni. :)
Az Integrált VGA miatt játékra nem nagyon ajánlom, mert mai viszonylatban elég karcsú a teljesítménye az Intel HD 4000-nek. ;)
Ennyi pénzért szerintem már jobban felszerelt ugyan ilyen megbízható gépet is kapnál.

(#263) netzoli válasza CTM (#259) üzenetére


netzoli
tag

Nem tudom milyen játékkal szeretnél játszani, de ez nem játékgép.

Egy Dell Latitude-del pedig nem lehet összehasonlítani, sem árban, sem minőségben, sem támogatás terén.
Vagyis ennyiért nem tudsz venni hivatalos forrásból. Esetleg egy Dell Vostro még beleférhet az árba.

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#264) KillHates válasza CTM (#259) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha munkára, netezésre, filmnézésre fogod használni, akkor tökéletes választás; erős, halk, prémium anyaghasználat és jó support. De ha szeretnél játszani is vele, akkor szerintem nézz utána olyan notinak, amiben van diszkrét GPU. A notebookcheck.de oldalán össze tudod hasonlítani a GPU-kat és a CPU-kat is, ami a teljesítményüket illeti.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#265) KisBundi válasza CTM (#259) üzenetére


KisBundi
őstag

Ez és ez is jobb választás szerintem. Garancia is bőven van rá. :)

(#266) CTM válasza KisBundi (#262) üzenetére


CTM
csendes tag

Nem terveztem nagy játékot. Szóval ilyen Far Cry 3 FullHD-ben 60-80fps-sel nem nekem való. Elég nekem ha AA nélül low-medium grafikán 25-30 fps-sel elmennek még a 2011-2012-es játékok. Illetve kipróbálás szintjén 1-2 mai. De elsősorban munkára, sulira lesz. fullHD filmek + Visual Studio, Eclipse, VmWare, virtualBox meg ahogy alakul. (Amúgy most Intel GMA 4500M -es VGA-m van, szóval remélem felüdülés lesz a HD4000 ,mert a 800*600 low grafikán 20fps bő 5 éves játékoknál annyira nem frankó még nosztalgia szinten sem. :D )

(#263) netzoli Sajnos Latitude-ot még nem volt szerencsém kipróbálni. Sok jót hallok róla, viszont megfizetni újjonan meg nem tudom. Vostro meg egyszerűen nem jön be. :D

(#265) KisBundi Inspironon én is gondolkodtam, de inkább a minőség felé venném az irányt. A 2520-as Vostro-t meg kipróbáltam Notebookstore-ban. Az valami borzalmas volt. (Vagy mindenki agyon hajlítgatta, mert stabilitása az nem volt.)

(#264) KillHates A Probook testjét is ott olvastam. :) Főleg személyes tapasztalatra voltam kíváncsi, mert hosszabb távra (2,5-3 évre) tervezek.

A HD4000-es memóriaigényéről esetleg tudtok valami konkrétat?

[ Szerkesztve ]

(#267) fradimil3


fradimil3
tag

Újra megkérdezném:

Vásárolt már valaki innen? Mennyire megbízhatóak?
:
[Nextcomp]
[Használtlaptop]

[ Szerkesztve ]

(#268) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
FS LI1718 laptopban jelenleg 1gb ddr2 Hynix pc2-5300 ram van. Szeretnék még egy ugyanilyet mellétenni, de olyat találtam, ami pc2-5300s. Ez jó nekem?
És mi az a part number? Kell rá figyelnem? Az enyém HYMP512S64CP8Y5, az apróban meg olyanokat találtam, hogy HYMP112S64CP6Y5 AB...
Köszi!

(#269) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Az lehetséges, hogy a Win8 azért nem működik egy laptopon mert az régi? ~4 éves laptop. (MSI CX600)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#270) andrasko válasza Dell XPS (#151) üzenetére


andrasko
senior tag

Sajnos a régi rendszert nem tudtam megmenteni. :( De talán nem is baj! :N
Pedig próbáltam sok mindent, de iszonyat makacs ez a jelenlegi "magyar rendőrség" vírus. Mintha a 2012.10/11.havi leírásokra immunissá mutálódott volna. Ezekkel próbáltam:
- Kasperksy Rescue Disk 10
- Avira Rescue CD
- F-Secure Rescue CD
- Eset NOD32
- HitmanPro
- Malwarebytes Anti-Malware
- Mrt
A vége: adatmentés, újratelepítés. (most szuper!)

Mit javasoltok?
Kaspersky 2012 vs Eset Smart Security 6 esetleg mást ??? :F

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#271) KillHates válasza dodopek (#268) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! Nyugodtan belerakhatsz bármilyen DDR2-es ramot a FuSi-ba a másik mellé, mert nem finnyás gép és nem válogat a ramok között. Az alacsonyabbik órajelű ramhoz fogja igazítani a gyorsabbikat, tehát ha beraksz egy 6400-ast az 5300-as mellé akkor azzal is vígan el fog kocogni; 5300-on hajtva a 6400-as ramot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#272) KillHates válasza PumpkinSeed (#269) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem hinném... Mi van a gépben?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#273) dodopek válasza KillHates (#271) üzenetére


dodopek
addikt

Sajnos ez nem így van.Már próbáltam a 667es ram mellé betenni egy 800mhz-est, de nem ismerte fel... Még egyszer nem szeretnék ráfaragni, ezért most már inkább kérdezek előtte...
Más fórumokon azt írták, hogy csak 5300as ramokat eszik, ezért kérdeztem, hogy mi az az S betű a PC2-5300s végén...
Vagy ez alapján a meglévő 5300 mellé elférne a 4200as is?

[ Szerkesztve ]

(#274) netzoli válasza dodopek (#273) üzenetére


netzoli
tag

Nézd meg ezt [link]

További információ cseppek a google első oldaláról:

The S does stand for "SODIMM" memory which is notebook RAM. If you saw a module that was PC5300U, the U would stand for "unbuffered" memory. There are various others like "FB" (Fully Buffered), "R" (registered) etc.

[ Szerkesztve ]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#275) PumpkinSeed válasza KillHates (#272) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Intel Core 2 Duo T4200, 4gb ram, ATI Radeon HD4330, De viszont mikor Win8-at tettem rá mintha memória hibás lett volna, de mégse volt az.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#276) dodopek válasza netzoli (#274) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm!

(#277) KillHates válasza PumpkinSeed (#275) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azon pedig mennie kellene...
Hogy jelentkezett a memória hiba?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#278) bakos1993


bakos1993
csendes tag

Sziasztok
Van egy acer asapire 5920g tipusu laptopom és a képernyő mikor inditom automatikusan felossza magát 6 részre és 6 ugyanolyan képet mutat de a gép a windows betöltése után egyből ujraindul!

Valaki aki komolyabban ért hozzá segithetne ha tud mert igy magam tehetetlen vagyok!
Segitségeteket előre is köszönöm

Megéri nálam vásárolni :)

(#279) ravail válasza bakos1993 (#278) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Sajnos hardveres gondnak tűnik! Keresd -akár PM-ben is- az előtted szóló KillHates kollégát, hogy tud e ebben segíteni neked. A kollégát mindenki aki ismeri és volt már szerencséje a munkájához bátran ajánlja. Megbízható, segítőkész és nem igen találsz olcsóbb megoldást az általa javasoltnál. Valószínűleg a VGA kártyád javítandó. (Mert ezt a megoldást senki sem javasolja, csak ideig-óráig segít.)

[ Szerkesztve ]

(#280) Dell XPS válasza bakos1993 (#278) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, valószínűleg GPU probléma, azaz alaplap javítás...

Üdv, Dell XPS

(#281) duduati


duduati
aktív tag

Van egy Asus X54C laptopom. Benne Intel B815-ös proci, 2GB ram.
Olyat kezdett el csinálni, hogy mikor bekapcsolom, villog a kép win 7 betöltés közben, van hogy elmegy, van hogy csak halványabb, mindezt 1-2 másodpercenként, de nem mindig.
Ugyanekkor mikor az üdvözöljük képernyőnél van, akkor van hogy jobb felén a kijelzőnek becsíkoz, bevillog szinesen. Ahogy megvan az asztal nem csinálja. NEtezésnél tökéletes minden, filmnél is, és leállásnál a képernyőn megint csak bevillan,becsíkoz.

Ilyenkor mi lehet? VGA mint sima gépnél? Itt nem úgy van hogy a CPU-ba van beleintegrálva?

Előre is köszönöm!

(#282) nussa5 válasza duduati (#281) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ebben a gépben csak a processzorba integrált videókártya található. Először frissítsd a drivert, ha nem a legfrissebb van fent.64bites ill. 32bites Talán csak ez okozza a problémát.

(#283) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Kiborítottam egy üveg vizet a notebookom felett. Gyorsan elkaptam a palackot, de úgy látom a víz bejutott a tft kijelzőbe, és most egy részén világosabb a kép.

Szedjem szét, vagy meg fog száradni magától?

Köszönöm

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#284) urdug válasza szaszayanou (#283) üzenetére


urdug
aktív tag

Amíg ki nem szárad ne használd!

Esetleg (saját felelősségre) óvatosan szedd szét és próbáld meg a vizet felitatni papír zsebkendővel.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#285) KillHates válasza szaszayanou (#283) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha nem szedtél még szét kijelzőt akkor NE! Nagyon nehéz újból pontosan összeilleszteni a polárlemezeket.
Továbbá csak isopropil alkohollal tudod kimosni. Tudok egy embert aki nagyon ért a kijelzők ilyen jellegű javításához, én is nála szoktam javíttatni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#286) KillHates válasza szaszayanou (#283) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha a saját felelősségedre szétszeded, akkor az előbb-utóbb új kijelző lesz... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#287) KillHates válasza bakos1993 (#278) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! GPU probléma, viszonylag gyorsan javítható. Megvárható is nálam, lehet közben nézni és kérdezni is. Mindezt felár nélkül :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#288) duduati válasza nussa5 (#282) üzenetére


duduati
aktív tag

Értem. Megnézem új driverrel, csak nem voltam teljesen iztos a dolgomban. Amúgy 775 óra nem láttam/hallottam rossz cpu-ról, de előfordul ezeknél az integrált vga-s cpu-k-nál hogy tönkremennek?

Pont azért választottam, hogy legrosszabb esetben cpu csere és mehet, mert sok laptop járt nálam vga bajosan, gondoltam itt nem lehet ilyen gond, vagyis csak nagyon kis %-ban, akkor is 10000 cpu csere és kész.

Segítséged előre is köszönöm, és írok hogy mizu.

(#289) Valed


Valed
tag

Mik a tapasztalatok 15,6"-os kijelzőn 1920x1080-as felbontással?
Megéri egy ilyen monitorral szerelt gép 25 000ft felárat az 1366x768-hoz képest? Vagy csak apróbbak, nehezebben olvasható lesz az egész, furcsán kicsinek fog tűnni minden?
Jelenleg egy 13,3"-os notim van 1280x800-as felbontással illetve napi szinten használok egy 23"-os 1920x1080 monitort.
Még sose láttam élőben 15,6"-on 1920x1080-at.

[ Szerkesztve ]

(#290) Tikakukac válasza Valed (#289) üzenetére


Tikakukac
titán

Win7-től kezdve akkorára méretezel mindent, amekkorára akarod.
Általános dolog, hogy a nagyobb felbontástól sokkal jobb lesz a kép, kevés a kivétel. Grátiszban ugye rengeteg pixeled lesz, így egymás mellé egy csomó minden kifér.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#291) altair66


altair66
csendes tag

Az alábbi linken lévő eladó az amazonon notebookrendelésre megbízható?

http://www.amazon.co.uk/gp/aag/main?ie=UTF8&asin=&isAmazonFulfilled=&isCBA=&marketplaceID=A1F83G8C2ARO7P&orderID=&seller=A1UQ4F1GL6W7

(#292) bizke


bizke
csendes tag

Üdv!

Bocsánat, ha rossz topicba írok, a kérdésem a következő lenne: Milyen operációs rendszert javasolt feltenni ilyen netbookra:

cpu: c70 1.0 GHz
ram: 4 gb
vga: amd radeon 7290 256 mb

Jelenleg Win7 x64 Home Premium van rajta, de kicsit lassúnak találom...

(#293) KillHates válasza Valed (#289) üzenetére


KillHates
nagyúr

Állat jó, minden penge éles, nagy a kép denzitás, magas a kontraszt! Csak ajánlani tudom.
Minap láttam egy retina MBP-t. Majdnem magam alá hugyoztam, olyan szép képe volt. Erősen G.A.S.!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#294) KillHates válasza bizke (#292) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos a C70 nem egy izmos darab, de a W7 használja ki a géped erőforrásait a legjobban, úgyhogy szerintem hagyd azt rajta. Ha gyári az oprendszered, akkor az msconfig-al elég jó ki lehet gyomlálni a sok szemetet az elinduló file-ok közül, amit szeretnek felpakolni a gyártók.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#295) netzoli válasza KillHates (#293) üzenetére


netzoli
tag

Azzal a giga felbontással valóban über durva. Főleg, amikor egy full hd film is csak egy kis téglalap a közepén. [link] Mondjuk az ára is sokkoló...

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#296) KillHates válasza netzoli (#295) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az, sokkoló... :K
A jó dolgok mindig drágák... Nagyon komoly innováció van az Apple termékeiben.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#297) LaptopSystem

Sziasztok lenne nekem egy Fujitsu Amilo L7300 típusú Notebook-om ujra raktam rajta a rendszert windows XP-t de nem találom a hozzá való Wifi Drivert tudnátok nekem ebben segíteni?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#298) LaptopSystem

service tag alapján kerestem rá de itt csak manuálokat találok [link]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#299) Tikakukac válasza LaptopSystem (#297) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha tutira akarsz menni, akkor bontsd meg, és nézd meg milyen a wifi kari. Neked nem okozhat gondot :B

Priviben majd hamarosan lehet megzaklatlak, noti ügyben :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#300) Watto1991


Watto1991
senior tag

Hali !

Sajnos a többi ezzel kapcsolatos topik eléggé kihalt, ezért itt is szeretném feltenni a kérdésemet:

" Magyarországon vettem a Lenovo Ideapad Y580-amat, de Angliában vagyok még egy jó ideig. Itt érvényesíthetem a garanciámat? Ha igen, meddig ?

A Lenovo amerikai oldalán nyomtam egy gariellenőrzést, ott ezt adta:
Base Warranty
Start Date: 2012-10-11
End Date: 2014-12-09
Warranty: C03
Active

Description:
This product has a two year limited warranty and is entitled to depot or carry-in service where available. Customers may call theirlocal servi ce center for more information.

A garanciajegyem is otthon maradt, vajon egy scannelt változat megteszi ? Mit kérnek a gari intézésekor?

Köszönöm a válaszokat előre is ! "

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.