Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Dell XPS válasza andrasko (#150) üzenetére


Dell XPS
veterán

mrt-vel próbákoztál már?

Üdv, Dell XPS

(#152) altair66


altair66
csendes tag

sziasztok!
fontos lenne
http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-Series-9-900X4C-15-Laptop-Core-i5-1-7GHz-8GB-RAM-128GB-HDD-Win7-HP-/200841582677?pt=UK_Computing_Laptops_EH&hash=item2ec3175855

Megbízható megrendelnem innen ezt a notebookot?
a garanciát megoldom úgyhogy azok nem számítanak most
ha jól néztem bontatlan és 1-2 napon belül megjön
meg még ez a fajta notebook gyárilag két dobozba van csomagolva

Ezek közül minden így van?

(#153) Dell XPS válasza altair66 (#152) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem elvéve senkitől a hozzászólását, de itt is kérdezz rá: eBay tapasztalatok

Üdv, Dell XPS

(#154) altair66 válasza Dell XPS (#153) üzenetére


altair66
csendes tag

köszi!

(#155) HokedLee válasza Dell XPS (#146) üzenetére


HokedLee
csendes tag

ASUS X51RL a pontos típusa. Köszönöm az instrukciókat, bekapcsolt a gép. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#156) altair66


altair66
csendes tag

találtam jobbat az amazonon ami ráadásul megbízhatóbb

http://www.amazon.co.uk/Samsung-Series-NP900X4C-15-inch-Laptop/dp/B00862I4XY/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1358112645&sr=1-1

erről vélemények?

(#157) spiercell válasza altair66 (#156) üzenetére


spiercell
aktív tag

sziasztok

dell inspiron 5520-on hogy oldom meg, hogy a laptop kijelzőjén kívül még 2 monitort használjon egyidejűleg. az egyik vga-n, a másik hdmi-n csatlakozik. win8 van rajta.

(#158) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Laptopoknál játék közben mennyire szokott felmelegedni a gép? Mennyi mondható normálisnak és mennyi utalhat hibára? Tudnátok adni ezzel a témával kapcsolatban valami jó kis olvasnivalót?

(#159) Osiris


Osiris
őstag

acer V5-171 notebookon az FN gombbal használható funkciókhoz szeretnék valami olyan utilt ami kiírja a képernyőre ha állítom a hangerőt, fényerőt stb.. Létezik ilyen, mert a gyártó oldalán nem találok semmi ilyet?

(#160) Muerte válasza Osiris (#159) üzenetére


Muerte
addikt

Ha jól emlékszem akkor a LaunchManager Application felelős az OSD megjelenítéséért.

(#161) andrasko válasza Dell XPS (#151) üzenetére


andrasko
senior tag

mrt? az mi? :F nem ismerem... :B

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#162) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem.

Az egyik ismerősömnek van egy Toshiba SATELLITE C660D - 1GJ típusú gépe E-450-es APU val szerelve. Pár hete elkezdett rosszalkodni azután újrarakták rajta a wint de azóta semmilyen játék nem indul el rajta.

Nehéz is lenne hisz catalyst nincs rajta, de az a baj, hogy sem ő, sem más ismerőse, sem pedig én nem tudtam rá varázsolni és nem tudom mi lehet a baj. A gyártó honlapjáról próbáltuk beszerezni a drivert és nem működött.

Szóval úgy gondoltam, hogy újra kezdem az egészet és újra felrakom a Wint. De mivel ilyen géppel még sosem volt dolgom ezért gondoltam, hogy segítséget kérek tőletek. Ti rendszertelepítés után milyen programokat szoktatok feltenni és milyen sorrendben?

Segítségeteket köszönöm előre is. :R

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#163) Osiris válasza Muerte (#160) üzenetére


Osiris
őstag

Köszönöm a gyors választ!
Feltettem és a hangerő változtatásakor meg is jelenik az OSD, de a fényerőnél még mindíg nincs semmi jelzás, sem a caps lock-nál. (Lehet, hogy ez normális, de az előző laptopomnál mindennek volt OSD visszajelzése.) Acer-nél ez így normális?

(#164) KillHates válasza DrJános (#162) üzenetére


KillHates
nagyúr

Töltsd le lan vagy wifi drivert hozzá amivel csatlakozol a nethez.
Installáld újra a Windows-t
Rakd fel a hálózati meghajtó programot, hogy legyen net.
Menj fel a Toshiba oldalára és szedd le a Tempro-t. [link]
Ez a program egy kicsit szöszmötöl a gépeden, majd elkezdi letölteni és feltelepítgetni a meghajtó programokat a megfelelő sorrendben. Ez el fog tartani vagy egy órát...
Ha már minden fent van, akkor nyomj majd még rá egy DXWEBSETUP-ot is, és akkor mennie kell már a játékoknak a gépen.

Sok sikert!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#165) #68216320


#68216320
törölt tag

Ajánlanátok olyan minPCI-E csatolós Wifi-t, ami a/b/g/n-es és bluetooth is van benne és magyarországon be is szerezhető?

(#166) KillHates válasza #68216320 (#165) üzenetére


KillHates
nagyúr

WiFi combo card-nak hívják. Az Asus-okban szokott lenni. Jó drága; olyan 8 ezer körül van.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#167) Dell XPS válasza andrasko (#161) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Parancssorba kellene beírnod, de majd akkor ha lement az előző.

Üdv, Dell XPS

(#168) #68216320 válasza KillHates (#166) üzenetére


#68216320
törölt tag

Igen. Egy Asus K53SV-ben szeretném cserélni, mivel csak 1 csatornás (150Mbps) és nem tud 5GHz-et, ami jó lenne, mivel kb. 20 wifi hálózat van a környékemen, de 5GHz-es tartományban csak az én routerem működik.

(#169) KillHates válasza #68216320 (#168) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tehát draft n-es kellene és BT is legyen benne?

Ja, és half-size is legyen?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#170) KillHates válasza #68216320 (#168) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van két WiFi antenna kiállás a gépedben és plusz egy a BT-nek?

szerk:

Nem létezik draft-os combo card, csak sim WiFi-s.
Erre az Intel N-1000-se a legjobb, ez tudja a WiDi-t is (csak az Intel integrált GPU-ról!), és ez ami viszonylag megfizethető is.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#171) Muerte válasza Osiris (#163) üzenetére


Muerte
addikt

Szerintem normális igen,nem tartalmaza a megjelenítését azoknak a funkcióknak sajnos,de ez a működést egyáltalán nem befolyásolja.

(#172) #68216320 válasza KillHates (#170) üzenetére


#68216320
törölt tag

Összesen 2db antenna csatlakozója van.

(#173) spiercell


spiercell
aktív tag

Na még egyszer, mert véletlen válaszként küldtem. Valaki tud valamit :F

(#174) czpitti


czpitti
senior tag

Kérdésem : töltő bedug,rendesen látható képernyő,normális megvilágítás.töltő ki,jóval sötétebb képernyő.Valami megoldás?samsung r60-asról beszélek de szerintem ez mindegy.miért van ez így?mit tehetek hogy olyan világos képernyőt kapjak mint töltővel?van egy olyan érzésem nem fog tetszeni a válasz...

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#175) Kbali válasza czpitti (#174) üzenetére


Kbali
nagyúr

Energiasémáknál beállítod rendesen a fényerőt és örülsz :)

(#176) KillHates válasza #68216320 (#172) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor mindkettőt fel kell használnod a draft-n-hez. Nem lesz BT-od, ha 5 GHz-et szeretnél. :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#177) triklin


triklin
tag

Sziasztok.
Lenne egy acer 5755g 2674G75MNKS notebookom. Amit tudni kell róla, hogy hűtése nem épp erőssége ennek a szériának, pláne, hogy az enyémben egy i7 2670qm van. Amikor megvettem, nemvolt gondom a hőfokokkal, hűtőpadon 90 fokon tudtam tartani akárhogy fűtött benne a cpu+gpu. 4-5 hónap után fel-fel kúszott 100 ig, throttlingolt a gép. Kifújtam, por nem volt bene. Visszavittem gariba, majdnem 50 napot töltött csehországban szervízben. Visszajött, megnézem, max 88 fok ! Király, de ahogyan nézegettem nem az igazi a noti, mintha throttlingolna ugyan úgy. Nézem a hőfokokat 90 et nem éri el. Bosszantott mert éreztem rajta , h lassabb (komolyan). Néztem, turbo megy. Futtattam dmarkokat is, és kevesebb pontokat kaptam sorra. (dmark vantage régen dobott 17k cpu score-t most 14 et)
Most aidával futtattam egy kis stress tesztet, és észrevettem, hogy mi is a helyzet... Ahogyan eléri a 90 fokot nem a throttling miatt veszi vissza a szorzókat, hanem beáll 1800mhz-re 0,911v al, amikor eddig (szervíz előtt ) 8 szálas terhelés esetén is 2,2 ghz -en 1,02 v al, 4 magnál 2,8ghz (stb) -vel ment.

Bios dátuma 2012. 09... (májusi a gép) Innentől egyértelmű h biossal bszakodtak.
Most jogos a felháborodásom, vagy csak user error? (arról nem is beszélve, h úgy összecseszték az addig hibátlan fedlapomat, hogy okádék lett)
Reklamálhatok ilyenért?

Köszönöm előre is. :R
Üdv.

(#178) czpitti válasza Kbali (#175) üzenetére


czpitti
senior tag

El senem hiszem :DDD Köszönöm.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#179) Kbali válasza czpitti (#178) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezek szerint sikerült és nem volt vészes a dolog.

(#180) czpitti válasza Kbali (#179) üzenetére


czpitti
senior tag

ÖÖÖÖ nem.nemtudom mit-mire és hogy.A jelenség olyan mintha akksikímélőben menne.( annyira sötétül el a képernyő töltő nélkül )

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#181) Kbali válasza czpitti (#180) üzenetére


Kbali
nagyúr

Milyen rendszert használsz?

(#182) czpitti válasza czpitti (#180) üzenetére


czpitti
senior tag

Hagyjuk egy p@cs vagyok.ctrl és a napocska gomb felfelé.Majd 40 évesen ide jutottam.Szégyen :DDD Német a top így a gombok sem azok néhol amik kellenének.

[ Szerkesztve ]

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#183) KillHates válasza triklin (#177) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mivelhogy még garanciális a éped, ezért sok mindent nem tudsz csinálni. Ha meg nem érdekel a garancia, akkor bármelyikünk szívesen átpasztázza Neked sokkal jobb pasztával mint a gyári, amit inkább ablaktömítéshez javasolnánk. Így biztosan le lehetne szorítani jó pár fokkal a hőmérsékleteket.

Az összekarcolt fedlap miatt átvételkor kellett volna reklamálnod (illetve, ha ma vetted át, akkor gyorsan hívd őket) biztosan kicserélik, csak az is lesz pár nap. Szomorú, hogy most már az Acer szervize is elkezdett qrvulni...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#184) triklin válasza KillHates (#183) üzenetére


triklin
tag

Sajnos nem most vettem ám, de a karcokat még le is tojnám, de ez, hogy 1,8 ghz-en megy a procim, ha 4 magot, ha 4mag 8 szálat terhelek, ez bosszant fel. Ez mimár? Pláne, hogy a cad-ek is még mindig az órajelből profitálnak jobban mint a magok számából. Nem azért vettem ilyen teljesítényű gépet, hogy ne tudjam kihasználni. A reklamációt már énis bánom, hogy nem tettem meg, de 50 napos gari után, amikor már rettenetesen vártam vissza, ugyanis munkaeszköz , már nem figyeltem ilyenre.

A garanciapapír szerint komplett új hűtőrendszert kapott.

Köszönöm a válaszod. :R

(#185) #68216320 válasza KillHates (#176) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az baj, mert BT-s egerem is van. És, ha csak 2.4GHz lenne, de 150Mbps helyett 300Mbps? Akkor van valami megoldás?

(#186) gigabank


gigabank
csendes tag

Üdv!

Azt tudja valaki hogy vajon egy lenovo t420 laptopnál a szokásos funkcióváltások miért nem működnek csak Win alatt?
Mire gondolok? Pl. fn + fényerő fel-monitor világosítás, fn + wifi/f5 wifi adapter ki be, fn + képernyő – külső monitor bekapcsolás stb.
Ezeknek a funkciógomboknak más laptopon épp az az értelmük hogy mindig minden helyzetben működnek. Mindegy hogy Win vagy linux vagy akármi ha megnyomom az FN + fényerő fel gombot világosodik a monitor.

Na most ezek a gombok egyike sem működik csak win alatt. Pl. linux alatt se fényerőt se semmit nem tudok állítani. És vmi furmányos módon még a wifi adapter is inaktív alaphelyzetben, külön kéne aktiválni. Amit vagy vezérlőprogramból lehetne (csak Win alá van ilyen, tehát a Linux halott) vagy Fn gombokkal-ami ugye nem működik.
Linux alatt még netezni se tudok pl.

Mi van itt?

Ötlet?

Köszönöm

(#187) rgeorge válasza gigabank (#186) üzenetére


rgeorge
addikt

Itt érdeklődj.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#188) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ismerősöm nem rég vett egy Lenovo laptopot. G585A a típusjele és a következő dolgok vannak benne.

CPU: AMD E1-1200
GPU: Amd Radeon 6370M 1GB
RAM: 4GB DDR3
HDD: 5400RPM 500GB

Szerintetek lehetséges hogy a gép adottságai miatt akad pár játék? Értem ezalatt hogy pl az SBK X-nek gyengébb grafika is elég lenne, de low-ra levéve is akad az SBK X pl.

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#189) KillHates válasza #68216320 (#185) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor kell a BT mindenképp. Úgy tudom a draft-n (300 Mbps) csak két antennával működik...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#190) KillHates válasza jozsi252 (#188) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos azt kell, hogy mondjam igen... Az E1-1200-as proci nem egy erőmű, amolyan Intel ATOM szintjén van. Ez a gép inkább filmnézésre, netezésre, irodai munkára való. Azt, hogy pár régebbi játék megy rajta, az a bónusz. És a rossz hír, hogy a procit sem tudod kicserélni erősebbre, mert az az alaplapra van fixen forrasztva.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#191) KillHates válasza triklin (#184) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mivel ismerem, hogy a márkaszervizek mennyire mocskosul trehányak ezért szerintem meg kellene nézni azt a gépet egy szakinak.

Ezt a Lenovo márkaszervizben tudták csinálni: [link]

Egy kicsit alácsúszott a maszkolás a CPU mag és a hűtés közé. Ebben sem ment rendesen mind a négy mag!

Ezt HP márkasz@rvizesek követték el!! [link]

Itt nem is fáradtak azzal, hogy levegyék a fóliát, hisz hozzá sem ér a chiphez a hűtés!! :Y

Annyi ilyet tudnék (még Acer szervizes dolgot is) hogy akár írhatnék egy Logout blog-ot is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#192) suspect


suspect
aktív tag

Üdv

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy az mitől van, hogy CD meghajtó nem csukódik be? Betolom de nem kattan be. Valami eltörhetett benne vagy más is lehet az oka? :F

(#193) #68216320 válasza KillHates (#189) üzenetére


#68216320
törölt tag

Itt például összesen van két csatlakozó és 300-asnak írja.

(#194) ArpiCBR929


ArpiCBR929
csendes tag

Sziasztok.
Nekem az Asus laptop fn gombjával van némi gondom.
Nem vezérelt az fn gomb semmit, felraktam az ATK progit, és jó lett a hang és képernyő fényerő vezérlés. Szeretném viszont ha a tapipad kizáró gomb is működne, az meg nem akar.
Van valakinek ilyen irányú tapasztalata, vagy ötlete?
Előre is köszönöm!

(#195) KillHates válasza suspect (#192) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fordítsd meg a gépet és nézd meg, hogy a kis fehér reteszelőt látod-e?
Ha nem akkor letört.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#196) KillHates válasza #68216320 (#193) üzenetére


KillHates
nagyúr

Basszus! Tényleg! Itt a pdf is hozzá, Bár én nem vagyok oda az Atheros-ért, de akkor "jelöljük meg" ahogy Vágó Pista bácsi mondaná :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#197) ravail válasza ArpiCBR929 (#194) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!

Töltsd le és telepítsd az ATK csomagot. Ebbe benne van az ACPI ATK0100 vagy ATK0110 is. Telepítés után reméljük működni fog. (Persze nem fontos ezt letöltened, letöltheted a laptopod lapjáról is.)

(#198) ArpiCBR929 válasza ravail (#197) üzenetére


ArpiCBR929
csendes tag

Pont ezt raktam fel.
Ez meg is oldotta a hang és fényerőt, az már megy. A tapipad letiltás viszont nem. Lehet még valami hardveres kapcsoló vagy nem tudom micsoda a gépen? Amúgy Asus X55A.

(#199) ravail válasza ArpiCBR929 (#198) üzenetére


ravail
senior tag

Milyen op.rendszer van telepítve?

(#200) ArpiCBR929 válasza ravail (#199) üzenetére


ArpiCBR929
csendes tag

Win 7 64 bit.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.