Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) KillHates válasza #40935168 (#638) üzenetére


KillHates
nagyúr

Amikor bekapcsolod a gépet, akkor döntsd el 90°-osra kinyitva az oldalára, hogy megálljon.
Ne legyen benne akku és legyen bekapcsolva a BIOS-ig.
Ekkor testteld le a multiméter fekete mérőkábelét mondjuk a VGA csati fém részéhez. A piros kábellel kellene átmérned az akkucsatlakozók lábait.
Menne?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#652) Dell XPS válasza urdug (#633) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Most látom, hogy igazad van és rossz volt a link, ez tényleg butaság, elnézést! :R

Üdv, Dell XPS

(#653) Dell XPS válasza PumpkinSeed (#634) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

20x20 -as a mérete, minősége ha lehet: 7W/mK

Üdv, Dell XPS

(#654) #40935168 válasza KillHates (#651) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, hazaérek és csinálom.
Thx előre is..

(#655) nexia válasza KillHates (#610) üzenetére


nexia
tag

Hát sok szám van rajta :D de olyan hogy OEM nincs.. akkor még tudok vele kezdeni valamit?

(#656) Dell XPS válasza nexia (#655) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

ráeresztettél egy tesztet?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#657) nexia válasza Dell XPS (#656) üzenetére


nexia
tag

Hát nagy nehezen fel tudtam ismertetni a géppel.. és 100/0% :D

(#658) Dell XPS válasza nexia (#657) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha így gondolod, akkor felejtsük... nagyon sokan érthetetlenül, így használják a gépüket. És megy!

Üdv, Dell XPS

(#659) nexia válasza Dell XPS (#658) üzenetére


nexia
tag

Hogy érted ha így gondolom? nem értem mire akarsz ezzel célozni :F

(#660) Dell XPS válasza nexia (#659) üzenetére


Dell XPS
veterán

Más "környezetben" ellenőrizd le a merevlemezt légy szíves...

Üdv, Dell XPS

(#661) nexia válasza Dell XPS (#660) üzenetére


nexia
tag

hát most egy asztali gépben próbáltam ki..előszőr low level formatos progival aztán. aztán a winbe akartam hogy lássa is a gép de nem tudta utána elkezdtem telepiteni a win7et ott lefozmáztam most "jó" de 100/0%

(#662) Dell XPS válasza nexia (#661) üzenetére


Dell XPS
veterán

A 100/0 értékelhetetlen sajnos, de úgy látszik, hogy most hozza magát....

Üdv, Dell XPS

(#663) nexia válasza Dell XPS (#662) üzenetére


nexia
tag

És esetleg gariztatni se lehet ?

(#664) Dell XPS válasza nexia (#663) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ebben én nem tudok segíteni, mert egész életemben sem vettem új gépet. Várd meg légy szíves, amíg tapasztalt hozzáértők is bejönnek és tájékoztatnak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#665) nexia válasza Dell XPS (#664) üzenetére


nexia
tag

Rendben van . köszönöm a segítséged, örülnék ha esetleg lehetne valamit vele kezdeni mert nem szeretném ha a kukában landolna így meg nem igazán szeretném használni :)

(#673) KillHates válasza nexia (#655) üzenetére


KillHates
nagyúr

Part. No. se legyen rajta. És akkor garanciáztatható.
De ha lefényképezed, akkor szívesen megmondom Neked hogy milyen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#675) nexia válasza KillHates (#673) üzenetére


nexia
tag

:D

Hát lefényképeztem de nincs rajta makró így nem látszik semmi szóval leírok mindent ami rajta van :D

model: hm321hu
HDD P/N: hm321hi/m
p/n: 591966-001
f/w: 2aj10001
p/n: 35952-g721-aba5a

de hát azt írtad ne legyen part number és ha jól látom ezen több is van szóval ha jól értem akkor kuka :D

:R

(#676) KillHates válasza nexia (#675) üzenetére


KillHates
nagyúr

S/N kellene

itt Te is le tudod ellenőrizni:
[link]

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#677) nexia válasza KillHates (#676) üzenetére


nexia
tag

de nem baj ha az enyém samsung? :)

(#678) nexia válasza nexia (#677) üzenetére


nexia
tag

De az S/N : s25wj9bz836622

(#679) KillHates válasza nexia (#678) üzenetére


KillHates
nagyúr

OEM. Sajnos nem tudok garit intézni erre :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#680) szaporv válasza KillHates (#623) üzenetére


szaporv
tag

Aztaa, szép igényes munka! :DD Vannak néha a Zembernek fura elképzelései, Ő legalább meg is valósította :DD :R :C

hp Elitebook 8540p

(#681) KillHates válasza szaporv (#680) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pedig csak egy kis piros kábel kellett volna jó helyre:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#682) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv. kéne egy kis sürgős help. Gyerek leírta a dell laposom kijelzőjét kb 1 hónapja. Azóta külső monitorról használtam. Most vettem egy ugyan olyan kijelzőt. vagyis majdnem mert az enyém egy dell vostro 1320 matt lcd-s, ez meg egy dell vostros 1310 fényes lcd. Elvileg ugyan az csak fényes s nem fényes verzió de minden más stimmel. Kompletten burkolatba teljes felső rész. Szétkaptam a lapost s beleépítettem a kijelzőt. 1 szalag kábelt s a wi-fi kábelt kellet csak bekötni. Már számtalanszor csináltam ilyet sokáig bontottam laposokat így nem új dolog számomra de ez most kifogott rajtam. Összerakás után nem hajlandó bekapcsolni. 3x szétkaptam s minden a helyén az utolsó csavarig. Se hálózatról se akkuról nem moccan. Azt se jelzi hogy rá lenne dugva kikapcsolt állapotba a töltőre. Mivel bontás előtt ment így vagy a lap reccsent meg vagy talán azt érzékeli hogy be van csukva? Azt amúgy miből állapítja meg hogy nyitva van-e? esetleg a bekapcs panel sérülhetett a törésnél ami akkor jött ki mikor a fix helyet megbontottam neki. Valakinek valami tipp hogy miket próbálhatnék meg esetleg? :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#683) kisorosz


kisorosz
tag

Üdv!
Lenne egy Acer Aspire one D257-es netbook. Windows HP-t akartam rárakni, telepítésnél a Haladó beállításoknál, töröltem az OEM partíciót, az andoroid partíciót, és ez eredeti windows partíciót, viszont nem engedte őket törölni, hogy egybe olvasszam őket. Gondoltam újraindítom a telepítést, de most a windows telepítője nem látja a merevlemezt. Bios-ban látszik.
Ha telepítés nélkül indítom el akkor kiírja, hogy : Hiányzó BOOTMGR"
Valami tipp?

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#684) Dell XPS válasza Rivaul (#682) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

elsőre lehúznám az alaplapi csatlakozót, amennyiben a zsanérnál lévő mikrókapcsolónál lenne probléma, akkor is kellene látnod a töltésjelzést. Szóval visszabontanám, ha így sem látsz változást, akkor el lehet indulni egy másik irányba.

Üdv, Dell XPS

(#685) Dell XPS válasza kisorosz (#683) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Próbáld meg Ravail kolléga leírása alapján rendbe hozni a partíciós táblát.

Üdv, Dell XPS

(#686) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Ha egy eltérő képarányú és felbontású monitorra D-SUB –al rákötök egy laptopot, akkor azt hogyan tudom beállítani, hogy a kép a monitorhoz igazodjon és ne a laptop kijelzőjéhez? Ugyanis a laptop kijelzője hibás, és csak kis rész látható belőle. (W7 van rajta)

Köszi :R

(#687) darvak


darvak
senior tag

Hello!

Olyan gondom lenne, hogy sztereó laptopon, de csak monóban van hang.

SRS Premium Sound rendszer van beépítve Hp Probookba+win 7 prof 64 bit.
Eddig már 2féle SRS driverrel is próbálkoztam , bármit is állítok a balanszon, semmi hatása.
A hangszóró beállítás-konfiguráció is sztereóra van állítva, de persze tesztelés során nem is szól a másik hangszóró.

Én már hardveres hibát gyanítok.

Vagy tapasztalt más is hasonlót?

üdv

(#688) DeathAdder válasza DeathAdder (#686) üzenetére


DeathAdder
veterán

Azóta rájöttem :R

(#689) KillHates válasza Rivaul (#682) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! A régi kijelzővel sem indul már?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#690) KillHates


KillHates
nagyúr

Valaki segítsen; Acer Aspire 5750-esen Win7-et "aktiválok" (értitek?!?!) és utána nem hajlandó a boot-olni már.
Mi a csecs a megoldás??? :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#691) ravail válasza KillHates (#690) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Előtte tök üresre törölted a HDD? (PM)

[ Szerkesztve ]

(#692) KillHates válasza ravail (#691) üzenetére


KillHates
nagyúr

Garanciális a gép. De az ügyfél leejtette a HDD G-szenzora epic becsapódást jelez. Mondtam nekik, hogy ezt inkább nem kellene garanciáztatni, mert 40 ezerben fog megállni a történet, úgyhogy inkább legyen az, hogy adok bele egy új vinyót (és még gyorsabb is lesz 7200 rpm-es) és a felébe kerül.
Persze telepítő DVD-t nem írattak ki az e-Recovery-vel mert minek is, meg idő sem volt rá az elmúlt háromnegyed év alatt persze...
Felnyomom a Win HP Sp1 64 bit-et de ezen gyárilag SP nélküli volt. Persze, hogy nem fogadja el a COA matricát :O :W
Úgyhogy rányomom a sznóbordos zöld ikonos okosságot....

Ennyi! Ez után már csak ACER felirat van, semmi más :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#693) suspect


suspect
aktív tag

Üdv mindenkinek :)

Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan tudom beállítani ezt az arcfelismerő rendszert mint ezen a videón ([link] 2:00-tól) ?
Ugyan ilyen gépem van Windows 7-el

Válaszotok előre is köszönöm :) :R

(#694) ravail válasza KillHates (#692) üzenetére


ravail
senior tag

Bocs! Én nem sznóbordozom! Mindig pofára esek vele. Sosem sikerül. Nem megy. Erről a sport eszközről nincs jó tapasztalatom. Így inkább kerülöm. ;]

[ Szerkesztve ]

(#695) KillHates válasza ravail (#694) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lehet, hogy én is tűzifát csinálok belőle. Bár most jól megcsinált egy EliteBook-ot. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#696) kenta


kenta
tag

Üdv!

Acer Aspire 3103NWLMi,
Indítás után ezt írja ki: ERROR 0200: Failure Fixed Disk 0
Vinyót nem ismeri fel, ha igen, akkor se bootol és nem írja ki rendesen a típusát...
Ötletek?

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#697) Dell XPS válasza KillHates (#695) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Bejutottam vazze! Megoldódott??

Üdv, Dell XPS

(#698) Dell XPS válasza kenta (#696) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Meg tudod nézni a merevlemezt?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#699) i.csab


i.csab
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A Lenovo G580-as gépem megakad a Win7 betöltésekor, a „Win indítása” képernyőnél, ha be van dugva a rackbe kihelyezett 500 GB-os HDD. A rendszer SSD-ről megy, s amíg ki nem húzom az usb3 ból a HDD-t nem is lép tovább. H az indító képenyőn tovább lép akkor lehet csak bedugni a HDD-t. Mi lehet a gond? A Biosban a boot prioritásoknál leraktam utolsó helyre az usb USB-t, viszont külön nem tudom kikapcsolni, hogy erről ne akarjon bootolni…Mi lehet a megoldás?
Mert addig csatlakoztattam le-fel a HDD-t, hogy szerintem az okozott gondot a telepített programjaimnál, ugyanis a Win7 azt írja ki korábban telepített összes programokra, hogy a program nem elérhető-el, ellenőrizzem, hogy megfelelően van-e csatlakoztatva stb…Közben természetesen nem ezzel van a gond, mert a képek stb. elérhetők róla... :F :U

Köszönöm előre is a segítségeteket!
Üdv.

(#700) KillHates válasza Dell XPS (#697) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Nem-is-meg-igen. A törés nem vezetett eredményre, de kiderült, hogy elnéztem a COA matricát és most a bennem lakó BillGates is nyugodtan fog aludni. Eredeti szoftver, valódi előny!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.