Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) choco01


choco01
addikt

Hello.!
Valaki megtalálta már a megoldást arra a hibára hogy az Ati CCC Választható grafikus kártya részén miért nem menti el a progi amit beírok neki..meg hogy 7730-as kari van a gépembe és közben a 12.11-es catalyst a 7750-est telepiti.(Dell Inspiron 7520 SE)
Köszi. :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#552) Watto1991


Watto1991
senior tag

A Dell Latitude 6230 és 6330-ról tudna valaki személyes tapasztalatot mondani ? Tényleg olyan sötét és fényerőben gyenge a kijelzője, mint ahogy a notebookcheck leírja ?

(#553) margithid válasza Dell XPS (#548) üzenetére


margithid
veterán

Eszközkezelőben van egy általános pnp képernyő és egy notebook-PC.
Minden fel van telepítve ami a DVD-n van, regen nem ilyen volt nem értem...

(#554) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Adott egy T61.
Tegnap vettem a hdd caddy-be egy 1Tb WD winyót.
Letiltottam a merevlemez kikapcsolást de még mindig csinálja. :W
Most vettem. 21óra alatt 215 indulás. :(
Pedig azóta, h tegnap megformáztam ki sem kapcsoltam a gépet.
A torrent erről a meghajtóról megy így elvileg mindig mennie kéne... :U
Mi lehet a gond? :F

(#555) Dell XPS válasza margithid (#553) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sikerült feltelepíteni az illesztőt?

Üdv, Dell XPS

(#556) Kbali válasza SzalaiG (#554) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem lehet, hogy nem HDD-nek ismeri fel az energiagazdálkodó szoft? Próbáld meg a DVD meghajtónál bejelölni, hogy ott ne vegye el a feszültséget.

(#557) SzalaiG válasza Kbali (#556) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ezt hol kell?

(#558) margithid válasza Dell XPS (#555) üzenetére


margithid
veterán

Csak a drivertelepítőről másoltam fel mindent, ahogy régen is. Akkor semmi probléma nem volt.
Kerestem operációs rendzse rfrissítéseket, és ott kiírt egy csomó más frissítést is, mindet kijelöltem, kivéve a nyelvi frissítéseket.
Meglátjuk mi lesz:)

(#559) Kbali válasza SzalaiG (#557) üzenetére


Kbali
nagyúr

TP topikban is válaszoltak. Ezt is lehet állítani a Win7-ben, az energiagazdálkodási opciókban.

(#560) Dell XPS válasza margithid (#558) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben telepítőlemezről raktad, akkor én sem értem. Ahogy fent van az illesztő, már változik is a felbontása a kijelzőnek. Reméljük a frissítés megoldja.. :)

Üdv, Dell XPS

(#561) margithid válasza Dell XPS (#560) üzenetére


margithid
veterán

Na most már talán jó, a mérete alapján gondolom csak:)
Viszont a tálca színe nem az a normális kék, hanem olyan világos, ez mitől van??

Valami még mindig nem oké, mert ha a tálcán rámegyek egy programra, nem normálisan jelenik meg hanem csak igy kiírásban, tehát nem ablakban, ahol mutatja pl a böngésző oldalt.
Valami nem kerek..

[ Szerkesztve ]

(#562) balees válasza suspect (#447) üzenetére


balees
tag

Itt egy cikk pont erről a témáról, remélem nem baj ha linkelem.

(#563) nussa5 válasza margithid (#561) üzenetére


nussa5
aktív tag

Azért olyan a színe, mert a rendszer nincs minősítve. Futtasd le az élményindexet és akkor már lesz aero is.

(#564) KillHates válasza Cerdoblaise (#523) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak ravail-mester szavait tudom ismételni; ezért van 2860-as a céges gépemben (1+8 MB cache)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#565) KillHates válasza molnarka (#533) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y Hol kapni 12 ezerért LED-es 15.6-ost? :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#566) KillHates válasza Dell XPS (#540) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsi! :R A lényeg kimaradt; jobb felső csatis fog kelleni neki! :K

A 40 pin-es kijelző mind interfész kompatibilisek egymással, ezért a gyártók úgy szívatják az egyszeri hardverest, hogy a csatik helyével variálnak :W Bal-jobb alsó-felső.
Az atom cumi a slim kijelzős verzió (Lenovo-ban, Sony-kban van) :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#567) KillHates válasza margithid (#561) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kapcsold be az AERO-t; képernyőbeállítások-személyre szabás-Aero témák

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#568) margithid válasza KillHates (#567) üzenetére


margithid
veterán

Megvan, köszi :R

(#569) Dell XPS válasza margithid (#561) üzenetére


Dell XPS
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#570) Dell XPS válasza KillHates (#566) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi, hogy szóltál! :R -Hogy fokozzam, van XPS is slim-es változatba...

Üdv, Dell XPS

(#571) KillHates válasza Dell XPS (#570) üzenetére


KillHates
nagyúr

Természetes, de akkor Te is tisztában vagy ezzel a szopórollerrel. :D Ezek az élet apró örömei. Szereztem WUXGA kijelzőt (15.4) a Dell-be; persze, hogy nem jó bele :W A windows tökéletesen megy rajta, de a BIOS-ban nem ad képet. :O

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#572) Dell XPS válasza Kbali (#559) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

képzeld, nem "renew", de ugyanúgy egy év garanciát mutat a HP rendszere...

Üdv, Dell XPS

(#573) Kbali válasza Dell XPS (#572) üzenetére


Kbali
nagyúr

És magyar lokalizációs? Az is lehet, hogy nem? Szokott olyan lenni, hogy a helyi HP képviselet adja a plusz garanciát, de az eredeti garancia csak 1 év.
Autónál ilyet pl. a Skoda csinál 4 év garancia, amiből 2 év gyári, a második 2 évet meg a Porsche Hungária adja.

[ Szerkesztve ]

(#574) nexia


nexia
tag

Sziasztok!

Van egy 320gb-os samsung notebook vinyom. ami olyat csinál hogy ha bekapcsolom vele a gépet valami SMART hibát ír és F1-re tovább megy de nem jön be a win csak tölt, ez van ha asztaliba teszem melléknek a működő rendszer se akar vele felállni meg telepiteni se nagyon lehet rá mert ott is csak tölt a win de nem jön be.. lehet vele valamit kezdeni vagy kuka?

:R

(#575) ravail válasza nexia (#574) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Erősen kuka szagú a dolog. Az asztali PC-ben egy dolgot még meg próbálhatsz, hátha segít. Bár kicsi rá az esély. Töltsd le a "HDD LLF low level format tool 4.12" Freeware verzióját, és mély formázd vele. Ha ez sikeres, utána próbáld particionálni, és tesztelni, működik e. Ha mindez sikerült, én ezek után sem javasolnám laptopban rendszer HDD-ként használni.
Sok sikert!

(#576) nexia válasza ravail (#575) üzenetére


nexia
tag

Szia!

De hiába teszem be asztaliba nem jön be vele a win. pedig csak mellékként teszem bele.

(#577) suspect válasza Kbali (#573) üzenetére


suspect
aktív tag

Köszi a linket :)
Dell XPS kolléga segített és utána is nézett nekem. De most, hogy írtál én is elkezdtem keresgélni. A HP oldalán leszedtem egy programot ami elvileg beazonosította a gépet és azt írta, hogy nincs rá garancia.
Akitől vettem minden egyes papírt (még a RAM bővítésről) adott papírt. Ugye a vásárlás időpontja 2011.03.16.
Kép a jótállásról
És reménykedtem, hogy 2 év lesz a gari legalább. :F

[ Szerkesztve ]

(#578) ravail válasza nexia (#576) üzenetére


ravail
senior tag

Az asztali PC-d BIOS-ába belépve ennek a HDD-nek a S.M.A.R.T. funkcióját tedd "Disabled"-be.

(#579) nexia válasza ravail (#578) üzenetére


nexia
tag

áhá :) és utána formázzam le jól azzal a progival és hátha?

(#580) Kbali válasza suspect (#577) üzenetére


Kbali
nagyúr

Érdekes, hogy nincs kitöltve a garancia időtartama, csak az, hogy hibaelhárítás helye "szervizben".
A kép minősége miatt a garanciális feltételeket el sem tudom olvasni.
Esetleg érdemes lehetne felhívni az értékesítő kereskedőt (Ingram Micro), hogy ők mit gondolnak a garanciáról.

(#581) ravail válasza nexia (#579) üzenetére


ravail
senior tag

Igen.

(#582) KillHates válasza nexia (#576) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mi a dátum a HDD-n?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#583) nexia válasza KillHates (#582) üzenetére


nexia
tag

2010.08 kérdeztem már blackvinyl kollégát de nem tudja mert géppel együtt lett véve.. vagy neked van más ötleted?

(#584) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!

Gondom van. Adott egy Asus X54C notebook. Újraraktam rajta a Win7-et és most valami ATK0100 driver miatt hisztizik minden rendszerindításnál. Nézegettem, de csak XP-s drivert találtam.
Ötletek? :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#585) rgeorge válasza Klemens (#584) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez annak tűnik (Windows 7 32 bithez, mert nem írtad, melyik kell).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#586) skristof


skristof
tag

sziasztok!

bő egy hete volt egy olyan problémám, hogy bnőm netbookja bekapcsolás után 1-2-5-10 perccel kikapcsolt. mivel érdemi lépést nem tudtam tenni az ügyben, ezért elküldtem asus supportnak (cordon electronics)
ma jött vissza, jegyzőkönyv alapján futtattak memtestet, hdd testet, stressztesztet, funkcionális tesztet és náluk természetesen nem tapasztalható a hibajelenség.. na most kivettem a csomagból, szobahőmérsékletre hűlt, bekapcsoltam és bő 10 perccel később megint kikapcsolt.

ilyenkor az erős kurvaanyázás után mi a teendő? bemegyek személyesen és belehúzom a fejüket? :))

(#587) PPolip válasza Dell XPS (#409) üzenetére


PPolip
csendes tag

Szia! 19-én válaszoltál nekem ,hogy mekkora memóriát kezel a gépem(hp cq 62.....)
írtad,hogy max 8gb 1333mhz .Az lenne a kérdésem ha 1600mhz rakok bele akkor nem kezeli vagy kezeli de csak 1333-on?Előre is köszi

(#588) ravail válasza Klemens (#584) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Ez pedig az ATK_package az ASUS-tól. Operációs rendszert itt is választani kell!

(#589) skristof válasza skristof (#586) üzenetére


skristof
tag

na, volt annyi időm megfelelő kihűlés után, hogy feltegyem a core temp programot...

bekapcsolás után 93 fokot jelzett, idle esetén lement 84-re, de vírusellenőrzés elindításakor 97-8ig felment, ekkor már lecsapta magát a gép.. venti kimenetnél is enyhén égett szag, mindezt úgy, hogy a sarkainál tartottam a levegőben, tehát nem az ölem melegében :Y

a szervíz szerint meg nincs hiba.... :U

(#590) urdug válasza skristof (#586) üzenetére


urdug
aktív tag

Halkan kérdezem, ki van takarítva a gép? :F

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#591) Tikakukac válasza skristof (#589) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha ilyen fos a hűtés akkor a megoldás a csere lesz. Általános konzumer tömegvacak probléma az alultervezett hűtés. Megoldás:minőségi gép vétele.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#592) skristof válasza urdug (#590) üzenetére


skristof
tag

nem én használom, így én nem is nyúltam eddig hozzá. mondjuk hátsó panel levétele talán nem okozna garivesztést, lehet megér egy próbát.

viszont 4 hónapos a gép, szóval szimplán #591-ben az igazság sajnos

(#593) urdug válasza skristof (#592) üzenetére


urdug
aktív tag

Gari vesztést biztos, hogy nem okoz a takarítás de, a proci plombára vigyázz mert az igen!

Aztán lehet, hogy egy pasztázás segítene de, ahhoz meg szerviz kell!

[ Szerkesztve ]

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#594) Tikakukac válasza urdug (#593) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy nem. A sok visszahordott Y570 pölö azt mondták Lenovo-ék, hogy pasztázzon mindenki otthon, és akkor nekik sincs dolguk, meg az ügyfélnek sem áll a gépe.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#595) urdug válasza Tikakukac (#594) üzenetére


urdug
aktív tag

Lehet igazad van, de én még véletlenül sem preferálom Lenovóékat!

Ami meg a pasztázást és takarítást illeti azt mielőbb meg kéne ejtenie...

...és ha ez után is fagy, akkor vagy kuka -de mindenesetre ragaszkodni a cseréhez. A HP-je nem lett defektes? -találkoztam már ilyen hibával is!

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#596) Tikakukac válasza urdug (#595) üzenetére


Tikakukac
titán

Én meg már úgy vagyok vele, hogy minden létező márka csinált meg csinál fos gépeket, meg szériákat, olyan marhára nem érdekel, hogy mi van ráírva, hogy iszonyat. A gépek 80%-a össze van legózva, ember legyen, aki képes egyöntetűen kijelenti, hogy xy jó gépeket gyárt.

Y570 pedig szériában rossz pasztával került piacra, ez a gépek nagyon nagy többségével előfordult.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#597) Dell XPS válasza skristof (#586) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Tökéletesen leírtad mi a teendőd, szóval ennyi jár ha előre elvégezted a diagnosztikát...

Üdv, Dell XPS

(#598) Dell XPS válasza PPolip (#587) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Alaposan jegyzőkönyvezted, de valóban így van. Nem fogja kezelni...

Üdv, Dell XPS

(#599) ghostrider20


ghostrider20
tag

Hello van egy olyan problémám ,hogy vettem egy Asus EE 1005ha gépet.
Na már most youtube video beszaggat kicsibe és nagyba is rájöttem ,hogy melegszik 70-90fok
újrapasztáztam és kitakarítottam de még mindig ezt csinálja ,hogy melegszik.
Valakinek valamilyen ötlete vagy tapasztalata ezzel a kis géppel van?
Előre is köszönöm a válaszokat

(#600) Tikakukac válasza ghostrider20 (#599) üzenetére


Tikakukac
titán

A megoldás egy időgép lesz vagy egy eladás és újravásárlás, valami értelmesebbre. Ahol az új paszta és takarítás sem segít, ott más sem nagyon fog. Nem kell mindent megvenni gyerekek, 55k-ért ma láttam 2530p-t, annak a fényében nem tudom ki vesz ilyen konzumer vackot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.