Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Rivaul válasza KillHates (#689) üzenetére


Rivaul
addikt

Sry a keso valaszert de gep nelkul marad a telo s igy nehez. Megprobalom amit irtatok. Amugy a regi kijelzovel se moccan a lapos :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#702) Dell XPS válasza Rivaul (#701) üzenetére


Dell XPS
veterán

SMbusz reset, próbáld meg légy szíves.

Üdv, Dell XPS

(#703) KillHates válasza Rivaul (#701) üzenetére


KillHates
nagyúr

Rossz hírem van; sajnos kinulláztad ezt a gépet. Csak a TFT panelt kellett volna cserélned, nem a komplett kijelzőt. Valószínű, hogy más a felvezető kábel "fonása" és sikerült valami masszív zárlatot csinálni. Még próbáld meg DellXPS mester tanácsát, de nem sok reményt fűzök hozzá... Ha legalább elindulna a gép, csak képet nem adna, akkor még látnék valami reményt... Esetleg nézz bele a csatlakozóba, hátha csak elgörbítettél pár lábat ami összeérhet. Ha nem jutsz semmire, akkor legfeljebb lesz egy tököli látogatásod, és itt bemérem szkópal, mennyire "él még" az alaplapod.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#704) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Az adataim közt feltüntetett laptop elvinné a Starcraft 2-őt alacsony grafikán egy külső fullHD monitoron? Itt a gépigény. Köszi a választ!

(#705) Rivaul válasza KillHates (#703) üzenetére


Rivaul
addikt

Volt amit elgorbitettem s ossze ert de azt kijavitottam. Nem hangzik tul biztatoan. Van ra remeny hogy ossze lehet kaparni?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#706) KillHates válasza jahatpersze (#704) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze, bőven. Jó erős gép i3-370 az ATI 5650-essel. Viszont a 2GB ram nagyon karcsú lesz. Vegyél mellé egy 4GB-osat, tolj rá egy 64 bit-es W7-et, és rá sem fogsz ismertni a gépedre. 4 GB DDR3 max 5 ezer és nem kell görcsölni a kompatibilitáson, az 1066-os is tökéletesen jó lesz bele, de szerintem csak 1333-ast fogsz kapni bele.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#707) KillHates


KillHates
nagyúr

Nabaxxameg! Akasztják a hóhért; sikerült kitörnöm a G74-ből a tápdugó aljzatot :W :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#708) Dell XPS válasza jahatpersze (#704) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, el fog menni...

Üdv, Dell XPS

(#709) jahatpersze válasza KillHates (#706) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Szia!

Köszi a választ! Most volt szervízben a gép, pont te mondtad, hogy valószínűleg a GPU hőgutát kapott, de azt mondtam nekik, hogy túlmelegszik és kicserélték az egész alaplapot garanciálisan. Szóval köszi szépen! Amúgy van hozzá egy 2GB-os RAM-om csak azt precízen kivettem nehogy kötekedjen a szervíz. Azt még mindig nem tudom, hogy ezt a RAM-ot belerakhatom-e saját kezűleg garanciavesztés nélkül. Tudsz erről valamit? Egy 4GB-os modul ára mostanában inkább 7ezer.

(#710) Dell XPS válasza jahatpersze (#709) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, berakhatod garanciavesztés nélkül, mondjuk jó volna v.mit tudni a memória modulokról, mert 2+4-nél szoktak gondok lenni.

Üdv, Dell XPS

(#711) jahatpersze válasza Dell XPS (#710) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Szia!

Köszi a választ! Most gyárilag egy 2GB-os van benne (vmi Kingston), és van hozzá egy Kingston KTD-L3AS/2G 2GB-os modulom, ez már volt benne és tökéletesen működött, csak kivettem amikor szervízbe vittem a gépet. Ennek a RAM-nak a kompatibilitási listájában benne van a DELL N5010, meghát Kingston ez is, így remélem imádni fogják egymást még hosszú ideig.

(#712) Dell XPS válasza jahatpersze (#711) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor félreértettem, így már kipróbált és nem lehet gondod.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#713) köszörü válasza KillHates (#690) üzenetére


köszörü
tag

helló egy megoldás! pü ben

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#714) ravail válasza KillHates (#707) üzenetére


ravail
senior tag

Jó reggelt mindenkinek!
Szia!
Jaaaaaj! Azt meg hogy sikerült? Megjavítottad?

Azt meg tudja mondani valaki, hogy sokáig fog még tartani az az állapot, hogy esténként lehetetlenség használni a PH-t, és fórumozni sem lehet?

(#715) kisorosz válasza Dell XPS (#685) üzenetére


kisorosz
tag

Igen, a serveres verzióval sikerült bebootolni leformálni a rendszer lemezt,, ekkor már látta a windows telepítő is. Fel is települt. Viszont most a másik partíciót se látja, amint az adataim vannak (azt nem formáltam le, és az EaseUS látta is még a partíciót, illetve a tartalmát), de a windows nem látta, ezért a partíció kezelőben Új kötet-et létrehoztam, nem formáltam, így a windows látja, de RAW formátumként. Hogyan tudom visszaállitani adatveszteség nélkül?

"Listen, you lot,you're all whizzing about,it's really very distracting. Could you alljust stay still a minute? Because IIIIIIIIII AAAAAAAM TALKIIIIIIIIIING!" (Doctor Who - S05E12 - The Pandorica Opens)

(#716) kenta válasza Dell XPS (#698) üzenetére


kenta
tag

Kettővel is próbáltam, az egyik azelőtt hibátlan volt,
A másik tegnap jött egy itteni tagtól...
Az kizárt hogy ezek rosszak.

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#717) stigma


stigma
addikt

Hi.Adott egy Fujitsu Amilo M1450G-s laptop aminek olyan baja van, hogy elindítás után ha kicsit megdöntöm vagy arrébb akarom tenni a laptopot másik helyre azonnal kikapcsol vagy kék halálozik.
Minden csavar a helyén, Szétszedtem semmi HW hiba nem tűnök fel, próbáltam aksival vagy csak 220V-ról, illetve ennek keverékével mikor minden benn volt de ugyanez a hibajelenség.
Van valami ötletetek?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#718) Dell XPS válasza ravail (#714) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Te máskor is tapasztald már a tegnapi napon kívül?

Szerk: Valaki bejutott ma egyáltalán? Fura, a hirdetések mentek...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#719) szaporv válasza KillHates (#681) üzenetére


szaporv
tag

ŐŐ az egy átkötés? Nem látom mert ha ránagyítok "darabos" lesz. :(

hp Elitebook 8540p

(#720) szaporv válasza stigma (#717) üzenetére


szaporv
tag

Szia! Nem próbáltad kivenni a ramokat? Esetleg ha 2db van benne akkor mind kettőt mindkét foglalatba kipróbálnám.

hp Elitebook 8540p

(#721) #92049152


#92049152
törölt tag

Sziasztok!

Az egyik ismerősöm hozott egy Albacomp M761S laptop-ot, hogy telepítsem újra mert lefagy, hirtelen leáll vagy újraindul és a hangot is mondta, hogy nézzem meg mert recseg, akadozik.
Már egyszer telepítettem rá egy Win7 Utimate 32bites rendszert akkor nem is foglalkoztam a hanggal, de most újratelepítés útán én is tapasztalom ezt win7 home premium 64bit.
Bedugtam egy fejhallgatót és annál is ugyanezt csinálta.

Mi lehet a gond?

Ha a gyári hangszórók mentek tönkre, akkor még a fejhallgatónál nem kéne ugyanezt tapasztalnom, nem?

T3400 (2.16GHz) RAM: 3GB DDR2 HDD: 250GB ODD

A driverét [innen] szedtem le.

(#722) Dell XPS válasza kenta (#716) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hát annak kevés valószínűsége van, hogy kettő merevlemezt se ismerjem a BIOS. Akkor viszont nagyobb baj van, mert ez így inkább alaplapon lévő probléma. Hogy állt be ez a hibajelenség?

[ Módosította: 7 ]

Üdv, Dell XPS

(#723) Dell XPS válasza stigma (#717) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Vedd ki belőle a merevlemezt és úgyis nézd meg légy szíves. Amennyiben átnézted és minden a helyén van (semmi nem ér össze, érintkezik), akkor lehetséges, hogy hajszálrepedés van valahol az alaplapon. Reméljük nem ez lesz, kezd el visszabontogatni, hátha mégis kiszűrőd...

Üdv, Dell XPS

(#724) kenta válasza Dell XPS (#722) üzenetére


kenta
tag

Időről időre kék halál, újraindulás, lefagyás...
Közben találtam egy videót: [link]
Már szét van szedve a gép, többek között ugyanaz az alkatrész már volt forrasztva ezen,
Valószínűleg elengedte a forrasztás megint, de olyan kicsi hogy nem lehet látni rendesen...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#725) KillHates válasza szaporv (#719) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen. :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#726) KillHates válasza stigma (#717) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kontaktos az egyik BGA forrasztásod. Elég jellemző hiba. Javítható egyszerűen, gyorsan és olcsón . ;)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#727) Dell XPS válasza kenta (#724) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi a visszajelzést! Nem ismertem meg a controllert, de ha látod rajta az előző javítás nyomait, akkor ott lesz a gond. Én az interface-re gondoltam. Van segítséged a korrekt megoldásban?

Üdv, Dell XPS

(#728) KillHates


KillHates
nagyúr

Köszönöm mindenkinek az Acer-es SLIC-es megoldásokat! :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#729) kenta válasza KillHates (#728) üzenetére


kenta
tag

Persze, látszik a forrasztás nyoma azon az alkatrészen ami a videón is van,
Annyi hogy én még így szétszedve nem próbáltam tovább...
A forrasztást talán megtudom oldani, de nem biztos, ezzel a forrasztóval...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#730) Dell XPS válasza kenta (#729) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az alaplapon történő forrasztások nem egyszerűek, de ha meg tudod oldani, akkor rendben lesz a továbbiakban végleg.

Üdv, Dell XPS

(#731) KillHates válasza kenta (#729) üzenetére


KillHates
nagyúr

De hát, ez egy FET! Ez vagy nyit, vagy nem. Egy ilyen alkatrész kontakthibája nem igazán okozhat logikai problémát... :U Ne forrasztópákával próbáljátok javítani, hanem hőlégfúvóval. Előtte rendesen haszkoljátok ki a többi alkatrészt; mondjuk egy alufóliával.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#732) ravail válasza Dell XPS (#718) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Mivel tegnap egyáltalán nem sikerül bejelentkeznem kb. 23:00-ig, csak most tudok válaszolni:

Igen, nem túl gyakran, illetve az utóbbi két hétben esténként egyre gyakrabban.
Reménykedjünk abban, hogy a tegnapi nap -már-már elvonási tüneteket okozó- szorgalmas, munkája, és a PH-n jelzett munkálatok befejeződtek, és a jótékony hatását élvezni fogjuk!

(#733) KillHates válasza ravail (#732) üzenetére


KillHates
nagyúr

Így legalább volt időd családozni, takarítani, rendbe tenni a gépen az adatokat, stb,,,

Én kipucoltam a BGA-zó gépet, újra kalibráltam a szenzorokat, megcsináltam a hetek óta halogatott mentéseket.
Aztán megünnepeltük a lányom szülinapját 13 meghívott csemetével. Utána romeltakarítást végeztünk :D
Valakitől smink készletet kapott ami sikeresen eldugott. Ma ő kelt elsőnek, és már jó negyed órája a fürdőszobában vacakolt mikor gyanú ébredt bennünk. Joker jobban nézett ki a nehéz napjain, mint a lányom :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#734) balees


balees
tag

Sziasztok,
tanácsot kérnék: szeretném bővíteni a memóriát a gépemben, jelenleg egy darab 4GB-os modul van benne, [ilyen
Ez milyen CL-nek felel meg? Gondolom ugyanilyet kellene hozzá vennem...

[ Szerkesztve ]

(#735) ravail válasza KillHates (#733) üzenetére


ravail
senior tag

A hasznos időtöltéssel nálunk sem volt gond.
A pici lányodról meg tudnod kell: Nőből van! :K És ennek a jeleit tapasztalod! :C (Persze a smink sem sikerülhet elsőre! Ha csináltál róla képet így, serdülő, vagy nagylányként milyen jókat derültök majd rajta!)

(#736) ravail válasza balees (#734) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Igaz, hogy ez itt kitt, de a válasz a kérdésedre látszik: CL=11

KillHates: Lehet, hogy a fiúk még dolgoznak a szerveren és a rendszeren? Mert még akad, és minden hozzászólást és üzenetet 2x vagy 3x kell elküldenem, mire sikerül.

(#737) kenta válasza Dell XPS (#730) üzenetére


kenta
tag

Érdekes...
Most próbáltam szétszedve többször is, és mindig felismerte. :F
Rendesen betöltött a rendszer is...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#738) urdug válasza ravail (#736) üzenetére


urdug
aktív tag

A fiuk a bányában dolgoznak! Amúgy nálam is akad, kihagy, ledob a szerverük.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#739) taxi


taxi
aktív tag

Tanácsot szeretnék kérni. Samsung R540 töltő csatlakozójánál a kábel eltörött. Csak gányolni lehet. Hol lehet kapni, (ha lehet egyáltalán) ilyen csatlakozót?

Hakuna matata

(#740) urdug válasza taxi (#739) üzenetére


urdug
aktív tag

[link]
[link]
[link]
[link]

Esetleg markászérvíz vagy itt a PH-en. [link]

[link]

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#741) ravail válasza urdug (#738) üzenetére


ravail
senior tag

Nem baj! Kivárjuk türelemmel az nagy munkájuk végét! Hisz mindannyiinkért teszik!
Jó munkát nekik! És köszönjük! :R

(#742) ravail válasza taxi (#739) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Több helyen is lehet kapni töltő csatlakozót. Íme pár hely, persze a teljesség igénye nélkül: 1 - 2 - 3
A jelenlegi csatlakozód pontos méretének ismeretében (!!! Külső és belső!!!) lehet vásárolni újat, és polaritás helyesen, szakszerűen rá lehet szerelni (forrasztani).
Nem tudom, erre gondoltál?

(#744) Dell XPS válasza kenta (#737) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Miután KillHates megírta, hogy az egy transistor, nem gondolnám, hogy azzal lenne gondod. Nekem továbbra is az interface gyanús. Amennyiben kicsit feszíted nincs változás? Vagy a sok ki/be csatlakozás segített volna?

Üdv, Dell XPS

(#745) Dell XPS válasza taxi (#739) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amennyiben a kábel belül megsérült, az nagyon könnyen lehet javítani kulturáltan, nem szükséges hozzá új adaptercsatlakozó (ugyanúgy forrasztani kell) A kollégának volt egy részletes leírása valaki részére, Te "csak" nyilván annyit szedjél ki belőle, amennyire szükséged van!

Üdv, Dell XPS

(#746) stigma válasza KillHates (#726) üzenetére


stigma
addikt

KillHates: Hali, tüzetesebben átnéztem a laptopot mert tegnap nem volt időm gondolom ezt a 2 tranzisztort kellene cserélni:

szaporv,Dell XPS: Köszi a gyors helpet. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#747) Dell XPS válasza ravail (#732) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Köszi a visszajelezésedet! Nekem már régebben is nagyon furcsa volt egy-két dolog (betöltés, duplázás), de olyan nem volt, mint Nálad, hogy nem lehetett bejutni. Reméljük hamarosan megoldják, amint hallom van gond rendesen...(topic is nyílt rá..)

Üdv, Dell XPS

(#748) ravail válasza stigma (#746) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Én a nem látható képeiden egy-egy forrasztott lábú kondenzátort látok. Te milyen tranzisztorról beszélsz?

Dell XPS: Nem látom azt az erre a célra nyitott fórumot. Biztos nem jó helyen keresem. De vagy öt-tíz perce úgy megy minden mint a rakéta! :K Jó lesz ez a végén! :C

[ Szerkesztve ]

(#749) KillHates válasza stigma (#746) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezek kondenzátorok. Nem hiszem, hogy ezekkel lenne a gond, de nagyon szívesen kicserélem Neked, ha ez a szíved vágya :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#750) revengex


revengex
csendes tag

Megnyomom a bekapcsoló gombot a laptopon, beindulnak a fények, a hűtő felpörög és egyszer csak leáll. Ez miez? Fontos de nagyon!

http://www.youtube.com/NyasGemP XBL GT: RevengexHU

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.