Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Udv!
Az iment csinalt egy olyat a laptopom (6 honapos),hogy volt egy pici csattanas aztan se kep se hang,toltot radugtam de nem jelzi a led.Bekapcsolni nem kapcsolbe :F Tudom,hogy szerviz lesz a vege,de hatha mas lenne :U :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#44952) Pyttawrx válasza Gubu0101 (#44951) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A laptop vagy atöltő pukkant? Nincs vminek égett szaga. Közelről néz meg, töltőt is, meg a lapost is szaglázd meg.

(#44953) _ak_ válasza Pyttawrx (#44943) üzenetére


_ak_
addikt

Szerintem megoldható. Illetve nincs más választásuk. Amúgy is cserélni akartam a HDD-t, meg újrahúzni a rendszert, szóval eleve úgy terveztem, hogy nálam lesz a gép egy ideig, de max majd máskor csinálom ezt meg. A kijelző fontosabb.

Let's begin, de gozaimasu!

(#44954) Gubu0101 válasza Pyttawrx (#44952) üzenetére


Gubu0101
veterán

Toltonek szerintem nincs baja.Laptop az nem kapcsolbe,tolto nelkul se,egett szag nincs.Kb fel orat ment mikor ez tortent.Lekaptam az aljat,mivel nem jar garancia vesztesel de nem lattam semmit rajta,erezni se ereztem.De lehet a tolto vitte magaval a laptopot ha az szalt el,nincs most muszer keznel,hogy ramerjek a toltore led sincs,hogy jelezne a mukodest.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#44955) SeniorTilla válasza Gubu0101 (#44954) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem méregetném a helyedben, mert sokat nem mond. Még garis a gép, jelentsd be a hibát és mindenképpen jelezd, hogy a töltővel is lehet gond, vigyék el azt is, ne csak a gépet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44956) Pyttawrx válasza Gubu0101 (#44954) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Max húzd le az akksit, ha már nem tetted meg, várj picit, majd teddd vissza, és próbáld úgy akksival töltő nélkül. Amit mondasz én a törltő áramkör körül keresgélnék, bár mivel garos, így nézzék meg ők :)

(#44957) Gubu0101 válasza Pyttawrx (#44956) üzenetére


Gubu0101
veterán

Az lesz.Beepitett akksivan igy nem is piszkaltam.2 het mulva megyek haza majd,majd akkor intezem is,becsomagolom a toltot is vissza hozza.
Nem tudjatok,alltalaban mennyi ideig tart ez a procedura?Gondolom 5 nap alatt nem kapom vissza.
Koszi a segitseget :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#44958) SeniorTilla válasza Gubu0101 (#44957) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Elég nehéz erre válaszolni, még nem árultad el, hogy milyen géped van milyen garanciával :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44959) Gubu0101 válasza SeniorTilla (#44958) üzenetére


Gubu0101
veterán

Itt van az alairasomban :B amugy Acer nitro 5 515-os.Meg 30 honap garanciaval.
Nem gondoltam volna,hogy 6 honap alatt megmakkan.Lassan egy honapja nem is hasznaltam jatekra,hogy tul lett volna hajtva vagy valami.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#44960) SeniorTilla válasza Gubu0101 (#44959) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Acerben nem vagyok jártas, erre majd talán más tud válaszolni

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44961) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

P4 Mobile 1.6GHz 2x512MB DDR1 333MHz 60GB HDD géphez milyen rendszer ajánlott?
Win7 jobban fut rajta mint az XP :)

Tervezek bele 2x1GB memóriát.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44962) Kbali válasza MaxxDamage (#44961) üzenetére


Kbali
nagyúr

Valamilyen nem outdate-ed Linux disztro, de akkor sem lesz egy villám :)

(#44963) Tim82 válasza Kbali (#44962) üzenetére


Tim82
nagyúr

... ami 32 bites és nem 64. Nem lesz ilyen sok.

Talán Q4OS pl.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44964) MaxxDamage válasza Kbali (#44962) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt nem szeretem :)
Amúgy ilyen "retro" gép lesz ez is.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44965) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!

Adott egy Asus X540Sa lapotop, pentium 3070, intel hd vga, nincs dedikált. Következőket produkálja van mikor 2 óráhasználat után, a képernyő átmegy feketébe háttérvilágitás marad, majd mintha semmi sem történt volna működik tovább, mintha a vga drivert telepitené.
Itt a videó a hibáról.

Valaki találkozott már ilyennel?

(#44966) Girmin93


Girmin93
tag

Sziasztok!
Asus x409FA laptopban a cpu hűtése kritikán aluli. A proci hűtő nincs közvetlen összekötve a hűtőbordával.. Nagyobb terhelésnél a cpu throttingol, és 98C-ig melegszik. Esetleg valakinek ötlet,hogy más notebook hűtő bordája esetleg nem jó hozzá aminek a hőcsőve elér a ventilátorhoz?

(#44967) Lalikiraly válasza Recon666 (#44965) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem lehet hogy a proci megforr már benne? És azért al meg a vga? Vagy szalagkábel. Bar akkor a háttérvilágítas se menne.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44968) Lalikiraly válasza Girmin93 (#44966) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Pasztázva lett már?

Pont most szemeztem hasonló Asus laptoppal. Abban is ilyen hűtés lenne. Akkor nemigazan ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44969) Girmin93 válasza Lalikiraly (#44968) üzenetére


Girmin93
tag

Persze, a gyári paszta teljesen meg volt már száradva, mx4 sem segített rajta.

(#44970) Lalikiraly válasza Girmin93 (#44969) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Az maxi gáz hallod. Milyen proci?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44971) Girmin93 válasza Lalikiraly (#44970) üzenetére


Girmin93
tag

i3-10110u

(#44972) Lalikiraly válasza Girmin93 (#44971) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Akkor ultra gáz. :(

Bios frissítés valami nem segít?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44973) Girmin93 válasza Lalikiraly (#44972) üzenetére


Girmin93
tag

Asus topicban azt az infót kaptam,hogy ennek hivatalosan nem is ilyen a hűtése, hanem más hűtőbordával forgalmazza az Asus :D Nekem valahogy mégis sikerült kifognom ilyet. Feltételezem elfogyott már a normális hűtés, és az utána lévő darabokat már nem megfelelő hűtéssel dobták piacra. Emagról rendeltem egy hozzá passzoló hűtést használtan jobb ötlet híján. Szervizbe nem küldöm az 1 hetes laptopot, mert akkor 1hónapig nem látom, megoldom én magamnak. :D

(#44974) MaxxDamage válasza Girmin93 (#44973) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem semmi...mik vannak!?!? :F :W

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44975) ricsi99 válasza Girmin93 (#44966) üzenetére


ricsi99
addikt

Gyárilag az össze van forrasztva... viszont már láttam olyat hogy így szét volt esve... ez kökemény szerelési hiba,vagy selejtes cuccot fogtál ki...

UI: azért van több hűtő hozzá mert ebből létezik olyan is amiben van extra gpu... a nyákon szépen ott a helye is.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44976) Lalikiraly válasza ricsi99 (#44975) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Mármint maga a bordázat és a hővezető csőre gondolsz?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44977) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, keresek egy eszközt, ami hdmi kimenettel nem rendelkező laptopokhoz használható, usb csatlakozón keresztül lehet vele hdmi (kép-hang, csak 1080p kell) jelet küldeni. Tudtommal létezik ilyen, de nem tudom a nevét sem, és sajnos keresések alapján sem nagyon sikerült beazonosítani...
Ha valakinek van ilyennel tapasztalata, ajánlana egy működő típust? :R
HP Elitebook 850-hez szeretném használni.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#44978) Girmin93 válasza ricsi99 (#44975) üzenetére


Girmin93
tag

https://www.youtube.com/watch?v=qyetKcrbwIw
itt is ez a fajta hűtő van, úgyhogy gyárilag ilyen :D

(#44979) Lalikiraly válasza Girmin93 (#44978) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

én is ilyet láttam a videókon. De akkor hol a hiba? Csak nem olyan hülyék, hogy egy sima i3 throttlingoljon és 98 fokon menjen...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44980) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Üdv!
Alcor snugbook
Windowst szeretnék telepíteni a fentebb említett notebookra. Van benne egy beépített tárhelye ami 29GB.
Tettem bele egy SSD-t, de a win telepítésénél mikor a telepítési helyet ki kell választani, akkor az ssd-nél nincs lehetőség sem törlése, sem formázásra. Telepíteni sem engedi az ssd-re, ezt írja ki: A telepítő nem támogatja az usb vagy az ieee 1394-es port használatával csatlakoztatott lemezek konfigurálását és az azokra való telepítést.
Van erre valami megoldás?

(#44981) SeniorTilla válasza Amilo02 (#44980) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szép neve van a gépnek :)

Az a 32-es SSD nem önálló meghajtó, hanem valszeg gyorsítótár, olyan mint az Intel Optane meghajtója.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44982) Girmin93 válasza Lalikiraly (#44979) üzenetére


Girmin93
tag

A hiba ott van, hogy az nem nevezhető hűtésnek, ha raksz a processzorra egy ,,hűtőbordát'' és azt nem kötöd össze közvetlenül a processzor hűtővel, hanem messziről a ventilátortól kap valami kis szellőt a processzor. Ahogy ricsi99 kollega is írta annak a hőcsőnek össze kellene forrasztva lennie a cpu hűtő ventilátorral. Itt simán annyit csináltak, hogy beraktak egy ventilátort ami minimálisan messziről próbál a processzor hűtőbordához valami levegőt eljuttatni, de a mennyiség ami így eljut a cpu-hoz az kb egyenlő a 0-val. Alap frekvencián 10W-ot eszik a cpu, oda még elég is lenne ez a hűtés megoldás, viszont kiterhelten 25W-nál már nagyon nem elég ez a megoldás amit itt összedobtak valami nagyon okos emberek. Persze ha létezne olyan hűtés, ami esetleg más asus gépben pont passzolna ehhez a típushoz az megoldás lehetne. De minél jobban próbálok belefolyni a témába egyre jobban arra jövök rá, hogy egyszerűen nincs ilyen. Mert a 10.generációs i3-nál már véletlenül sem úgy helyezkedik el a proci meg az integrált vga, hogy más korábbi típusú gépekről a hűtőt csak úgy át lehessen csavarozni, még ha esetlegesen a mérete jó is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#44983) Lalikiraly válasza Girmin93 (#44982) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Tudom és eddig sem értettem ebben a logikát. Azért lenne a légáramlat megvezetve ahogy nézem. De hát akkor az összes ilyen szar?

Vagyis logikailag azt látom benne, hogy a venti így több alaplapi dolgot is át tud hűteni. A kérdés az, hogy ahol ki van jelölve az alaplapon a légáramlat, az a haslemezen is megvan vezetve? Vagy csak fújja a venti a levegőt és heló? Ezt egy egyetemes mérnök sem gondolhatja komolyan. Lefotóznád a gép hasát a műanyagot?

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44984) Lalikiraly válasza SeniorTilla (#44981) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szerintem emmc meghajtós és Alco Sungbook lenne az. Valszeg meghajtó drivert hiányol a winfos, azé nem látja.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44985) Girmin93 válasza Lalikiraly (#44983) üzenetére


Girmin93
tag

Szerintem igen. Csak azt az egyet nem értem, hogy akkor minek raknak bele 25W TDP-s cpu-t egy olyan laptopba aminek a ,,hűtése'' alkalmatlan arra,hogy kitudja hajtani. Ennyi erővel dobáljanak bele celeron vagy pentium cpu-kat, csak ne adják már el egy viszonylag normális cpu-val ha egyszerűen nagyobb terhelés esetén throttingol az egész, csoda, hogy ki nem füstöl. Arra megy ki az egész, hogy videonézésre, internetezésre használd csak a gépet, mert arra ténylegesen használható is. De komolyabb feladatokra felejtsd el, pedig a cpu alkalmas lenne rá, viszont a hűtés a szűk keresztmetszet.

Igen a ventilátor csak úgy fújja a levegőt, nincs komolyabb szerepe. Párszor már megvizsgáltam a hűtésrendszert. Még az Nvme ssd is kap valami kis hűtést a ventilátortól, de máshová működés közben nem jut el légáramlat.

[ Szerkesztve ]

(#44986) Amilo02 válasza SeniorTilla (#44981) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Igen, szép a neve. Emmc 29GB beépített háttértároló van benne.

[ Szerkesztve ]

(#44987) Amilo02 válasza Lalikiraly (#44984) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Alcor Snugbook Q1411S a becsületes neve a "tüneménynek".

[ Szerkesztve ]

(#44988) Girmin93 válasza Lalikiraly (#44983) üzenetére


Girmin93
tag

Illetve azt is kipróbáltam már, hogy lekötöm a ventilátort és használom úgy. Tudod mit értem el vele? :D A proci nem 40-45C-on ment hanem stabil 60-65fokon de nem megy feljebb 800-2500mhz-es tartományon. Ennyi erővel használhatnám ventilátor nélkül is, mert a 60-65C üzemi hőfok sem vészes. Viszont ahogy a proci komolyabban elkezd dolgozni 2.5Ghz felett akkor vesz fel akkora teljesítményt, hogy a hűtés nem bírja és jön a throtting.

[ Szerkesztve ]

(#44989) Amilo02 válasza Lalikiraly (#44984) üzenetére


Amilo02
aktív tag

kingston suv400S3 SSD-re szeretném a win-t telepíteni. Drivert nem találok hozzá.

(#44990) Lalikiraly válasza Amilo02 (#44989) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem az SSD nek a drivere kell, hanem a windowsba az intel meghajtó program. nézzed meg youtube videók vannak, hogy a win nem ismeri fel az SSDt.

https://support.lenovo.com/np/hu/solutions/ht511772?Source=social_eservices&Medium=TWITTER&Term=eServices_&Content=20210329_20210329130000&linkId=111465149

intel management engine interface vagy ezek kellenek a boot pendrivera be kell másolni egy mappába és a win telepítésnél kitallózni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#44991) Amilo02 válasza Lalikiraly (#44990) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Korábban volt gondom lenovo notebooknál SSD felismeréssel. Ott az volt a hibajelenség, hogy nem is látta a háttértárolót. BIOS beállítás oldotta meg a problémát.
Itt szerintem más lesz a hiba. Ez a notebook a WIN telepítésnél amikor meg kell adni a telepítési helyet, látja az SSD-t, csak a korábban említett hibaüzenettel nem engedi rá telepíteni.

(#44992) ricsi99 válasza Lalikiraly (#44976) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen.
A borda és a hűtőcső egybe kell forrasztva lenni...
Ha nincs akkor a hűtőcső nem tudja elszállítani a meleget a külső bordázott részehez.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44993) ricsi99 válasza Girmin93 (#44978) üzenetére


ricsi99
addikt

Ne agyalj rajta , az cserés.
Tökéletes javítás ezen lehetelen... gányolhatsz rajta de semi értelme.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44994) ricsi99 válasza Amilo02 (#44991) üzenetére


ricsi99
addikt

Az nem noti ,hanem egy adroid alaplapra rámokolt alkatrészkupac.
Win10X86 ot próbálj... uefi-be fell kell mennie

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44995) Kbali válasza Memora (#44977) üzenetére


Kbali
nagyúr

Melyik sorozatú 850-es?

(#44996) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok,

Ezzel a notebookkal kapcsolatban van negatív tapasztalat?
Link: [link]

(#44997) Pyttawrx válasza S@c@ (#44996) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Gyenge anyagminőség és hűtés.

(#44998) MaxxDamage válasza Girmin93 (#44982) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nah ja...ez már "laptop" hűtésnek (340W) nevezhető ami még sok PC-be sincs (W) :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44999) Gubu0101 válasza MaxxDamage (#44998) üzenetére


Gubu0101
veterán

Enyembe se aproztak el :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#45000) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Gyerekek, ha már laptop hűtésben méritek egymás f*rkát: PC-ben, enyémben

PC-be, enyembe: helytelen, parasztos :)

Ma volt a nyolcadikos központi felvételi, aki idáig eljutott, annak oda kell ezekre figyelni ha már leír valamit az ember, mert pontlevonás jár érte. :P

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.