Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) queens válasza ricsi99 (#44749) üzenetére


queens
csendes tag

köszi!
ahogy látom, itt a cpu-ban van a gpu? vagy hülyeséget mondok?

@Kekmen: nem tudom, van olyna laptop, amiben nem lehet procit cserélni?

(#44752) Kekmen válasza queens (#44751) üzenetére


Kekmen
senior tag

Nem tudok pontos számot, de kb a laptopok 90%-ban NEM lehet. Az alaplapra van forrasztva.

Szerk.: Keress rá a CPU-d típusára. Ha BGA foglalat, akkor forrasztott.

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#44753) ricsi99 válasza queens (#44751) üzenetére


ricsi99
addikt

A zintel barátunk elszeretettel tesz mindel cpu-ba egy "gpu"-t .
Szerencsés esetben van mellete egy társ(nvidia/amd) gpu is ,ami legalább video/3d támogatással is rendelkezik... ezt hivják hibrid megoldásnak.
2D (windows asztal) a zintel gpu müködik... játék/film lejátszás alatt a társ gpu.
Elméletileg ilyen alaplap van a gépedbe
Amiben a cpu, "foglalatba" megy. Sok esetben viszont rá van forrasztva az alaplapra , a költséghatékonyság miatt (+a gyártó nem szereti ha fejlesztesz, inkább vegyél újat... abból van a pénz)
Biztosra akkor mehetsz ,ha szétszeded és belenézel...
Ha ehhez nincs kedved/szakértelmed akkor irány egy szervíz ahol szétszedik és megnézik
Amúgy sem árt a notit 1-2 évente kitisztitani ujrapasztázni.
Arra figyelj... hogyha bontod a notit és nincs benne gyakorlatod/szakértelmed ,akkor villámgyorsan tönkre is teheted

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44754) SeniorTilla válasza queens (#44748) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem upgrade-elhető a proci, és ne is kezdj neki, mert szét fog törni a gép. Ez már legalább 10 éves masina, nem éri meg és csak több kárt okozol vele, főleg ha nem értesz hozzá.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44755) Boond


Boond
addikt

Sziaztok!

Ebben szeretnék segítséget kérni

XP, msi gx720 laptop, firewire 1394

(#44756) ricsi99 válasza Boond (#44755) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem értem a kérdést...
A kép alapján ott a driver
Hardver azonosító meg wifi kártyára mutat...
Emlékeim szerint már a 95 is ismert minden firewire kártyát mivel az elég szbványos cucc
xp alá javitás

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44757) Boond válasza ricsi99 (#44756) üzenetére


Boond
addikt

Szia!

Ha rákeresel, a hardware azonosítóra, vagy egy részére, ezt fogod kapni. Ami azért jó, mert firewire (1394) port-ról van szó. És igen van drivel, egy alap, amit a windows felrakott... viszont nem látja a kamerát, és egy fórum társ, javasolta, hogy próbáljak meg, gyártó szerintit találni felrakni. A gyártó, a O2Micro elvileg.

Viszont ilyen drivert, vagy nem találtam, vagy nem sokat értem vele... vagy weboldalak driver gyűjtő dolgokat akartak volna átadni... amik amúgy mindenre alkalmasak, csak kb erre nem...

PCI\VEN_1217&DEV_00F7 Driver Download

If your looking for hardware ID PCI\VEN_1217&DEV_00F7 drivers, it belong to hardware device:

O2Micro 1394 OHCI Compliant Host Controller

Ahhoz képest, hogy elég szabványos, nem igen jutottam előbbre, pedig két kábelem is van már...
De persze, lehet a kamera válogatós... A kamera, müködik, az aljat is müködik... más eszközel, vagy másik módon ki lehetett deríteni.

(#44758) ricsi99 válasza Boond (#44757) üzenetére


ricsi99
addikt

Firewire-vel ha valami nem megy, akkor hw hiba.
Abban van vas ,nem usb ,hogy driverezzünk.
Pont kamerához szeretik használni mivel digitalizáslásnál nem megy el a kép hang szinkron.
Csak valami keresztbe teszelgetős módszert javaslok
Másik gép /másik kábel...
keress a környékeden valami forumtagot hátha van fw kivezetés a gépedbe , ha másnem valami szervízt a környékeden ahol lecsekkolnák mi a hiba....
Vagy ha van asztali géped abba fillérekért lehet használt fw kártyát venni...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44759) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!
Asztali gépből venném ki a 2,5"-es ssd-t és szeretném rákötni sata-usb3 kábellel a notira. Hol és milyen kábelt érdemes erre a célra venni?
Köszi!

This is the way

(#44760) SeniorTilla válasza RaZroX (#44759) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Bármilyen Sata-USB kábel jó hozzá, vagy USB HDD ház

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44761) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Van egy kb 10-12 éves laptopom (Acer 7745G). Pár hónappal ezelőtt szerettem volna lecserélni, de látva a közel 4 kilóba kerülő laptopok minőségét rá kellett jönnöm, hogy 6 kiló alatt nem kapnám meg azt a minőséget, amit szeretnék. Maradt az upgrade. Billentyűzet, akksi, hangszórók, ventillátor kicserélve, HDD-, SSD-, Blu-Ray- és memóriabővítés, újrapasztázás. Jelenleg majdnem minden igényemet kielégíti, két dolgot kivéve. Az egyik a kijelző, aminek még mindig semmi baja, de már a maga idejében is pocsék képe, színei, betekintési szöge volt. Első kérdés: rakhatok-e bele másik kijelzőt a gyárin kívül? Találtam egy 17,3, FullHD, IPS, 40 pines panelt, ami az igényeimnek megfelelne. Kérdés, hogy bele, lehet-e szerelni a gépbe? A másik dolog a WiFi és a BT. BT egyáltalán nincs a gépben, ami zenehallgatás szempontjából rohadt kényelmetlen és a WiFi is tetű lassú. Második kérdés: ha Aliról lövök egy WiFi 6E/BT 5.2 mini PCIE kártyát, az működni fog-e az előző kártya helyén hibátlanul? Esetleg van-e valami korlátja a dolognak (pl a port régi szabvány, működni fog de nem akkora sebességgel, stb.)? Előre is köszi a válaszokat!
UI.: kérlek ne gyertek azzal, hogy hülyeség ennyit költeni egy ilyen öreg laptopra. :) Van egy asztali gamer konfigom, ez a laptop pedig a fentebb említetteken kívül gyors, halk, megbízható, évente csupán néhányszor hurcolom. A lassú WiFi, a BT hiánya és a pocsék kijelző az utolsó dolgok, amiket ki kellene javítani. Ezer köszönet minden válaszért! :)

(#44762) SeniorTilla válasza CoroStar86 (#44761) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van ennek értelme? (igen, ez az első gondolatom az ötletedről, biztos nem vagyok vele egyedül) Egy 12 éves gép már múzeumba való, nem szabad rákölteni egy fillért sem. Ehhez a régi technikához nem tudod használni az új perifériákat, nemhogy IPS kijelzőt... soha-soha nem lesz rendesen használható gép, mert egyszerűen elavult. Nekem van itthon egy annak idején fullos HP Sárkányom, hibátlan gép SSD-vel, és nem lehet már használni szinte semmire. Ezt te is lásd be, akkor nem fogod feleslegesen szívatni magad.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44763) CoroStar86 válasza SeniorTilla (#44762) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Régebbi GoG-os játékok, Excel, Word, böngészés, zenehallgatás, torrent, filmnézés, eredeti audio CD-k/filmek biztonsági mentése. Ezekre használom, erre teljesen alkalmas. A VGA (ATi Mobility Radeon HD 5850) a mai integrált Intel megoldásokkal van egy szinten kb. Láttam felvételeket 4 kilós új laptopokról, nulla anyag, pocsék minőség minden szempontból, borzalom. Inkább legyen limitált, de számomra elegendő teljesítmény, de minden legyen minőségi. Választ azonban nem kaptam, működnének-e az új komponensek a gépben?

(#44764) SeniorTilla válasza CoroStar86 (#44763) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sztem nem

4 kilós gépet láttál gagyi műanyagból? Valami itt nagyon nem stimmel.

Omen 17:

- 3,31 kg súly

Full fémház,full teljesítmény, ez a HP egyik legnehezebb gépe.

Te el vagy tévedve :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44765) ricsi99 válasza CoroStar86 (#44761) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha jól láttam ez még a régebbi fajta lcd kijelző
Sajnos ebből a fényes annak még elmennek a színei ,de a betekeintési szögei ennek sem jobbak
slim lcd-t épp be lehet mókolni de közel sem biztos hogy a szalgkábel /alaplap fel van rá készítve ,hogy azt a felbontást tudja... ez lutri , mielött megvennéd lehet inkább ki kellene próbálni.
wifi-t /bluetotth ot meg inkább usb stick-el oldanám meg... fele annyi szívás
amit még tudnod kell ,hogy sokszor "zárt" e téren a laptop-ok biosa ami azt jelenti való életben ,hogy a gyártó álltal meghatározott pár tipuson kívűl nem hajlandó működni.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44766) ricsi99 válasza SeniorTilla (#44762) üzenetére


ricsi99
addikt

Nekem ehhez hasonló Samsung-om van csak az ivy... teljesen hibátlan netezgetni, filmezgetni
i7-es elsőgenerácios proci meg nem rossz ,kis türelemmel win11-el első osztályúan hasznáható netes/filmes/zenét-halgatok gépnek.

Hp sárkányod lassú akkor meg user error van...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44767) SeniorTilla válasza ricsi99 (#44766) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 12 éves technika lassúnak ítélése nem júzer error, hanem a valóság. Mondhatsz bármit, aki ezt nem látja be, ott baj van... :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44768) CoroStar86 válasza SeniorTilla (#44764) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

A négy kilót az árra értettem. Ha valamit nem értesz vagy nem egyértelmű, kérdezz, mielőtt lenézed a másikat. Amúgy ha pöcc-röffre indul a gép és 8-10 másodperc alatt bootol, mindenféle lassulás nélkül működik, teljes a Win10/11 kompatibilitása és az általam felsorolt dolgokra (nyelvtanulás, programozás tanulás, zene, filmek, YT, nosztalgia játékok, szövegszerkesztés, táblázatok, torrent stb.) tökéletesen megfelel, akkor megkérdezném még egyszer: miért is kellene sok százezer forintért új laptopot venni, ha csak néhány, leginkább kényelmi hiányossága van az előzőnek? Ha megfelel a célfelhasználásnak, nem tökmindegy, mennyi idős? Egy működő 20 éves kocsit is kukázol, ha amúgy csak olajat kellene benne cserélni? Ne haragudj, de ez annyira sznob szöveg... Kb, mint amikor pár éve valaki tűzzel vassal próbálta nekem megmagyarázni, hogy az optikai meghajtók ideje már rég leáldozott. Én ezt értem, felfogtam, stb. DE! Ha van többszáz eredeti optikai lemezem (audioCD, DVD, Blu-Ray), amiket használok is, ergo napi szinten szükségem van a meghajtóra, akkor miért akarják nekem megmagyarázni, hogy nem kell az nekem??? :W

ricsi99: köszönöm az értelmes választ, utána fogok nézni a dolgoknak. Ha ezt a két modult sikerülne cserélnem, szerintem 3-4 évig még hű társam maradhatna a laptop. Igen, fényes a kijelző, a színek még elmennek, az alacsony fényerővel is meg tudnék barátkozni, de a betekintési szögek tényleg botrányosak, gyakorlatban vagy a képernyő tetejét látod valamennyire, vagy az alját. Amúgy slim panelt néztem ki. WiFi/BT-modulból megpróbálok olyat rendelni, amit gikszer esetén ingyen vissza is tudok küldeni. De szétnézek USB fronton is. :)

(#44769) ricsi99 válasza CoroStar86 (#44768) üzenetére


ricsi99
addikt

A panel lessz a necces... 40 pin nem egyszerű
Én úgy csinálnám ,hogy az e-bay -ról rendelnék 30-40 pin átalakítót... az pár ezer forint
Utánna valahol külcsönkérnék egy fhd- panelt... vagy valami töröttet ,csak az a lényeg hogy megy e... méret mind1 ..akár 10 es is lehet... ha műxik akkor ugorj bele a 17-es ips panel cserébe.
Usb-cuccoknál meg nem lessz gondod... max az usb 2.0 sebesség limitálhat :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44770) ricsi99 válasza SeniorTilla (#44767) üzenetére


ricsi99
addikt

Nagyon sajnállak ,hogy te tudásod csak a win10-és napi patch frissitgetésben merül ki..
Ezzel semmi gond, ami biztos hogy egy jól fel-konfigurált/szerelt/software-val megtámogatott kicsit tuningolt i5-ös proci még bőven elviszi a ph-t is akadozás nélkül..de meg egy 4 magos 775-ös is... fhd videokig bármit
"CoroStar86" leírta mire kell neki... arra meg elég.
De gondolom te is csak max 2 éves kocsival vagy hajlandó elmenni a sarki boltba vásárolni mert az nem elavult.
:R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44771) CoroStar86 válasza ricsi99 (#44769) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Na igen, WiFi-re van már egy Alfa AWUS1900, ami azért elég jó, főleg Kali-ra. De macerás hordozni, meg ohne BT, ezért szorgalmazom a belső megoldást. 40 pinnel mi a baj? Nem értek hozzá. Bár beszédes, hogy nem sok panelt találok vele...
Amúgy: erre gondoltam.

(#44772) ricsi99 válasza CoroStar86 (#44771) üzenetére


ricsi99
addikt

Kali az más tészta :D Nekem tp-link van erre :D
Mint irtam lock-os lehet a bios... ezt házilag ugy tudod kideríteni ,hogy veszel valami gagyi kártyát... ha megeszi csont nélkül akkor nincs lock.. akkor vegyél egy belső kombó kártyát
Ha nem vannak ilyen kis méretű wifi bluetooth modulok is amik alig állnak ki a gépből.
30-pin a sokkal gyakoribb csati... technikai részletekbe ne menjünk bele.
40-pin ből szerintem csak nagyon spéci esetekben találsz ami az árcédulán is meglátszik.
De mielőtt belevágysz ,szerezz egy teszt panelt ,hogy egyáltalán van e értelme folytatni a projektet

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44773) Tim82 válasza CoroStar86 (#44761) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs a konkrét Acer modellel tapasztalatom, de úgy általában Acer notiknál eddig még nem botlottam whitelist-be. A gépedbe lehet venni mini PCI-e csatlakozós Intel AX200 vagy AX210 kártyát, ami megfelelne a wifivel, BT-vel kapcsolatos elvárásaidnak. Ez AliExpress-ről beszerezhető, én még AX200-ból a nyáron beindult kötelező ÁFA-fizetősdi előtt szereztem be hármat (Lenovo Thinkpad X230i-be és T430-ba, valamint Acer Aspire E5-532-be). Egyikkel sem volt gond, hozta az elvártakat.

Szerk.: közben látom, hogy magad is találtál Aliról AX210 kártyát.

Ezeknél régebbi notikba (Core 2 Duo-s Thinkpad-ekbe, de volt kezeim között Acer Emachines E625 - ha jól emlékszem a típusra: valamilyen AMD Athlon 64 X2-t fogadó modell) én általában AC-s kártyát (Intel 7260HMW AC) tettem, azoknál sem volt gond a wifi kártya upgrade-ből.

Téged nem érint, csak a teljesség kedvéért írom le, hogy Lenovo Thinkpad-eknél van whitelist (nagyjából a Core i 5. generációs belsős Thinkpad-ekig, utána már nem tökölt pont ezzel a Lenovo), tehát előfeltétel moddolt BIOS telepítése ahhoz, hogy ha nem gyári wifi kártyát akar az ember beletenni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44774) Boond válasza ricsi99 (#44758) üzenetére


Boond
addikt

Ez az végre megoldódott... a 3. kábel, ami fekete, nyilacskák is vannak rajt, meg high speed stb szöveg... rosh jelölés... nah ez végre egy olyan minőségi kábel, amivel a kamera végre tud kommunikálni, felismerte a laptop :)

Tehát a kábellel volt a gond.

(#44775) ricsi99 válasza Boond (#44774) üzenetére


ricsi99
addikt

:R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44776) CoroStar86 válasza Tim82 (#44773) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszönöm! Ezt találtam még, de ez is kínából jön... Meg itt oda is írják, hogy Lenovókhoz nem jó. Tapasztalat nincs vele, szerintem maradok az első típusnál, az a biztos. Képernyőcsere szerintem halott ötlet, csatlakozótól függetlenül horror árak vannak a kijelzők frontján...

(#44777) SeniorTilla válasza ricsi99 (#44770) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hajrá akkor, ez a te pályád (a 12 éves gépek), én inkább maradok a valóságban és a használható technikánál. Tudod, a dolgok a valóságban nem úgy állnak, hogy ilyen öreg gépekkel dolgoznak az emberek, hanem vesznek újat.

Először cinikus vagy és sértegetsz, utána meg nem győzöd küldeni a szmájlikat...

Karácsony van, lehetnél kicsit a családdal és leadhatnád a feszültséget. Hidd el, a nyugalom nagyon fontos az ember életében, neked is szükséged lenne rá.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44778) ricsi99 válasza SeniorTilla (#44777) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Igen ,úgy érzem a régebbi vasak az én asztalom.
Hirdetéseidből látom ,hogy te pedig az újak/drágább-al.

Az én tapasztalatom pedig vegyes... olyat vesznek az emberek amilyet gondolnak/rábeszéled őket.
Ami biztos ,hogy sokan használnak régebbi gépeket is... legalábbis karbantartásra/javításra rengeteg gép került elém...s nem csak a vadonatúj 1-2 éves generáció.

Kellemes Karácsonyt neked is.
:R :R :R :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44779) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ricsi és Tilla! Nem kell ez ide!

[ Szerkesztve ]

(#44780) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#44779) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Valóban, remélem írsz ricsinek, hogy fejezze be a sértegetést. Nem tűröm el senkitől.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44781) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#44780) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ide írtam. Szerintem nem lesz baj :)

(#44782) CoroStar86 válasza SeniorTilla (#44780) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Te vagy az, aki magas lóról beszélsz mindenkivel, akivel nem értesz egyet. Ezt meg mi nem tűrjük.

(#44783) rothfb


rothfb
veterán

Gyerekek. Ez nem az óvoda. Ráadásul karácsony van...:U;)
Boldog, veszekedés mentes Karácsonyt kívánok Mindenkinek!

(#44784) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segiteni egy Lenovo G500s wifi bekapcsolásával kapcsolatban
Windows 10 Pro op rendszer van fent.

A megfelelő illesztőprogramok is fent vannak.
20-ból ha 1x sikerül a wifit bekapcsolni.

Ha sikerül is bekapcsolni és kikapcsolom a gépet, akkor újbóli bekapcsoláskor ismét azt írja hogy a wifi ki van kapcsolva.

A beállításokban jópárszor rá kell nyomnom a wifi BE opcióra mert mindig visszaugrik hogy KI.

De miután a BE állapotban is marad, akkor sem működik a wifi.

Az FN bill. kombináció nem műkődik.

Segitsen valaki mert nem igaz, hogy nem lehet egy wifit életre kelteni.

Előre is köszönöm

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#44785) ricsi99 válasza CoroStar86 (#44782) üzenetére


ricsi99
addikt

:R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44786) ricsi99 válasza schulc99 (#44784) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha friss a telepités tedd újra
Nálam mindenféle segédprogram nélkül ,kizárólag a gyártó oldalról leszedett driverekkel hibátlan működött.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44787) schulc99 válasza ricsi99 (#44786) üzenetére


schulc99
tag

de gyártói oldalon nincs win 10-es driver, csak win 7-8

Mindegy melyiket rakom fel?

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#44788) ricsi99 válasza schulc99 (#44787) üzenetére


ricsi99
addikt

én a 8 x64 -est pakoltam fel... ha van frissebb majd a win lefrissiti
Én modszerem
Win fel... majd pen drive-röl a driverek (elötte letöltögetem) ,ha minden 100% akkor mehet ki a netre és a win frissitgesse magát ,ha akarja

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44789) schulc99 válasza ricsi99 (#44788) üzenetére


schulc99
tag

Oké megpróbálom.

Köszi a segítséget!

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#44790) SeniorTilla válasza rothfb (#44783) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez volt az egyetlen értelmes reagálás a dologra :)

Igazad van, Neked is Boldog Karácsonyt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44791) schulc99 válasza ricsi99 (#44788) üzenetére


schulc99
tag

Megvolt a friss telepítés.

Gyártói oldalról letöltve minden driver.
Majd net.

Wifi működik, a következő bekapcsolásig.

Az újbóli bekapcsoláskor ismét "wifi kikapcsolva"
Manuálisan bekapcsolom, de semmi.

:F

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#44792) ricsi99 válasza schulc99 (#44791) üzenetére


ricsi99
addikt

Passz....
Próbáld meg a 11-et vagy a 8 at
Mindenféleképp software gondod lehet ,hardware jó ,mert ha hibás lenne akkor 1* sem menne.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44793) schulc99 válasza ricsi99 (#44792) üzenetére


schulc99
tag

Oké

Próba szerencse!

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#44794) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Toshiba Satellite C50-B-19U notebook-om.
Sajnos van egy fekete folt a kijelzőjén és szeretném kicserélni.
A benne lévő [LTN156AT35-T01] kijelző 1366x768 felbontású.
Amit bele szeretnék rakni az pedig egy [B156HTN03.2] 1920x1080 felbontású kijelző.
Hogy ha jól látom.akkor a felbontáson kívűl nincs más különbség.
Szerintetek működhet a csere?

(#44795) zsolti75 válasza Dzsabba (#44794) üzenetére


zsolti75
senior tag

Kábelt is kell cserélni hozzá, a HD panel 1ch 6bit, a FHD 2ch 6bit.

(#44796) Dzsabba válasza zsolti75 (#44795) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Rendben.
Köszönöm a segítséget.

(#44797) KompÓth


KompÓth
csendes tag

Üdv!

Lehet, hogy a kérdésem totál amatőr lesz, előre is elnézést ha marha nagy hülyeséget vetek fel. Most léptem be a usb-c dokkolók világába és nem igen ismerem őket.

Van egy workstation notim, amihez egy 65W-os adapter tartozik. Vettem egy usb-c dokkolót, ami 90W-os adapterrel üzemel.
A dokkolóra rá van kötve:
- Monitor
- Billentyűzet
- Egér
- Külső HDD, 2TB 3,5"-s (külön tápos)
...és maga a noti (tehát a dokkolótól kapja az áramellátást is)

Olyan lehetséges ezekkel a feltételekkel, hogy mondjuk ha nagyobb teljesítményt venne fel a noti (pl meghajtom a procit vagy megy a dedikált VGA), akkor ne tudná kiszolgálni ez a dokkoló usb-c keresztül? Ha így van, ezt miként fogom észre venni?

[ Szerkesztve ]

(#44798) Kekmen válasza KompÓth (#44797) üzenetére


Kekmen
senior tag

Nem lesz baj, de én még olyan workstation notebookot nem láttam, amihez 65W-os adapter tartozik.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#44799) KompÓth válasza Kekmen (#44798) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Köszi! Remélem. :)
Ez egy Lenovo ThinkPad P15s gen2. Nem tudom, hogy gyárilag ez a 65W jár-e hozzá (bár lenovo a töltő is), cégtől kaptam munkavégzésre még novemberben és csak a kezembe nyomták a notit meg az adaptert egy táskában.
Én vettem hozzá külön egy dokkolót, mert már tököm kivolt, hogy egy rakat kábel lóg ki a notiból, mint ha Neo lenne bekötve a mátrixba és állandóan egyesével kihúzogatni ha épp akkuról akarom használni.

[ Szerkesztve ]

(#44800) Kekmen válasza KompÓth (#44799) üzenetére


Kekmen
senior tag

A gyári oldal is 65W-os töltőt ír. Ezek szerint ezek az új generációs gépek már beérik kevesebbel is, bár már a TDP-jük is konfigurálható gyárilag. A lényeg, hogy a dokkoló töltője adaptere biztosan elbírja azt a terhelést. Az USB type C 100w-ot át tud vinni.

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.