Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) Pyttawrx válasza Harbinger85 (#44098) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Meg ne vedd! Az akyga töltőtk mindent csak nem töltő. :)
Használtat kapsz 3-5e k ért itt a HA-n. Vedd azt

(#44102) ricsi99 válasza Pyttawrx (#44101) üzenetére


ricsi99
addikt

+1
eddig csak asztali tápban láttam... ami személyes találkozás után megyőzőtt , hogy a "vargáné" nem a legrosszabb márka... :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44103) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#44101) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1, sokkal jobb egy használt gyári töltő, mint egy UTGY.

Pár ezresért van itt az aprón, biztos vagyok benne.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44104) Grave_444 válasza Pyttawrx (#44101) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem olyan rossz laptop adapterben szvsz.
Legalábbis nem romlik el olyan sok belőle.

(#44105) Soma01 válasza Harbinger85 (#44100) üzenetére


Soma01
veterán

Találtam 16 euróért (szállítással együtt) [link]
De szerintem van külön az a vékony kábel is.
[link] Ez csak 1300 ft körül van. De kell majd aki beforrasztja a tápegységbe, a nyákra. Nem komoly feladat.

(#44106) Pyttawrx válasza Grave_444 (#44104) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát nem tudom, haverom adott el vagy 4-5, meg egy ügyfelem is vett olyat (újat nyilván), és azóta mindet cserélték, és meg használt gyárit adtam az ügyfelemnek. :) Sorra mennek tönkre, plusz gagyik is.

[ Szerkesztve ]

(#44107) SeniorTilla válasza Soma01 (#44105) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Majd kiderül, ha pl. ki van öntve az egész szigetelő habbal vagy műgyantával ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44108) Grave_444 válasza Pyttawrx (#44106) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Súlyra valóban közelében sincs a gyárinak, de tőlem főleg utángyártottat vesznek, azok közül ez a leggyakoribb. :)

(#44109) Pyttawrx válasza Grave_444 (#44108) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Örülök, én nagyívben kerülöm, és a delight töltőket is. Inkább gyárit tartok, újat 1-2 db, meg használtak. Am dellekhez, hp-hoz, lenovokhoz inkább ne használd. Acer asusnál annyira nem gond. Csak tanács.

(#44110) Grave_444 válasza Pyttawrx (#44109) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Dell és HP van helyben egy cégnél elég jó áron használt, gyári. :K
Most épp egy HP laptopot javítok, nem hoztak töltőt.. Akyga utángyártott 90W-os van bekötve. Bekapcsoláskor reklamált már a gép (nem 65W) és nem tölti az akksit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44111) Pyttawrx válasza Grave_444 (#44110) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Legyen szervizedben gyári töltő. Csak azzal szervizelj.

(#44112) Elk_hound válasza Harbinger85 (#44098) üzenetére


Elk_hound
tag

Az Ali megbízható, ellenben amióta ÁFA-znak nem feltétlenül olcsó. Inkább az maradt az előnye, hogy még mindig van ott minden IS. Valamint elég jól érvényesül "az ár korreál az értékkel" piaci szabály. :U

[ Szerkesztve ]

(#44113) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kérnék egy kis segítséget. Adott egy lenovo noti és a mikrofonja. :) a beépített diktafon alkalmazásban gyönyörűen megy a miki, viszont semmi másban nem, pl böngésző online mic test alatt sem, kiírja, h van több kamera, elindítom a tesztet és a végén hibára fut. Ez van friss rendszer alatt is még mielőtt driverezném, és feldriverezés esetén is. Linux alatt sem megy a böngészőben. Talán a HW hibát kizárnám :F
Esetleg vki találkozott ilyennel?

(#44114) ricsi99 válasza Pyttawrx (#44113) üzenetére


ricsi99
addikt

Usb-s a mikrofon bekötése? (webcam+miki egyben )
Gondolom nem mai darab :D ...Támogatott oprendszer alatt ..gondolom win7 (+a gyári driverek)is csinálja?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44115) Pyttawrx válasza ricsi99 (#44114) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. nem nem régi. és igaz bocsi nem írtam win10. És egyben a cammal

(#44116) Harbinger85 válasza Soma01 (#44105) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Az első tökéletes egy az egyben ez a típus volt hozzá gyárilag!
Csak attól félek ha a macska gyakran megrágja...

(#44117) Top cat válasza Harbinger85 (#44116) üzenetére


Top cat
őstag

Kend be chilivel. ;] :D

(#44118) Pyttawrx válasza ricsi99 (#44114) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

[link] gondolom azért sejted hogy nem driver miatt kérdezek :D 😂

(#44119) Top cat válasza Pyttawrx (#44118) üzenetére


Top cat
őstag

Itt van egy pár tipp. 3-as, 4-est próbáltad már?

(#44120) Pyttawrx válasza Top cat (#44119) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen ☹️

(#44121) SeniorTilla válasza Top cat (#44117) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A macskát??? ;] ;] ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44122) ricsi99 válasza Pyttawrx (#44118) üzenetére


ricsi99
addikt

Fú.. ez szivacs..
Driver lesz a gond ,de megoldást nem tudok.
Gondolom driver boster /ashampo driver updater- t már lejátszottad....
Szintén levovo-val nekem hasonló szopacs... win10 alatt ,böngésző /videó szépen szólt a hang ,de játék alatt néma csend.. persze 7 alatt simán ment minden

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44123) Pyttawrx válasza ricsi99 (#44122) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezeket én nagyon nem csípem, még van 1-2 próbálgatásom, mindjárt neki kezdek :R . :)

(#44124) Pyttawrx válasza ricsi99 (#44122) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

csak tudnám, mit nem találok, látok vagy veszek észre!! :W A lenovo diag progija is simán használja a mikit és még a felvétel is jó. De pl egyik böngészőben indított teszt, alatt kiírja, hogy nem tudott hangokat rögzítni a miki. (Igen engedélyezve van mindenhol) De akkor a diktafon és a lenovo diag progija hogy tudja működésre bírni.
Komolyan nem értem, :(

UPDATE: kész :W :W :W :W :W
Szóval alapból 2 csatorna 24 bitre volt állítva az alapértelmezett formátum. Átettem 2 csat 16 bit-re és megy. De könyörgöm ez mindig (legalább is amit én láttam), sosem kellett állítani, mindig alapból ezen voltak a 16 bit-en. Mindegy már megy. Köszönöm nektek a segítséget. :D

[ Szerkesztve ]

(#44125) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata USB-s ethernet adapterekkel? Nekem van egy Asus, amiről fogalmam sincs, hogy hivatalosan mit támogat (doboza nincs meg), de kék a csatlakozója, szóval elvárnám, hogy gigabites legyen. De azt a hibát produkálja, hogy ha ráeresztek egy speedtestet egy 300/20-as netkapcsolattal, akkor pár másodpercig jön a letöltéss 300-zal, aztán megszakad a kapcsolat, se kép, se hang, amíg ki nem húzom és vissza. 80/20-as kapcsolatnál stabilan megy, nem szakad meg a speedtest sem.

Egy ismerősömnek kellene egy ilyen USB-s adapter, de olyat akarok ajánlani, ami tuti jó gigabites nettel is, és nem produkál ilyen elfogadhatatlan hibát. Tud valaki megbízhatót ajánlani? Esetleg USB-A-s dokkoló is lehet.

(#44126) SeniorTilla válasza kelna91 (#44125) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy ilyen kék csatis asus usb adapterem nekem is van, szinte minden nap használom. Nem mértem a sebességét még, de minden gépben amibe bedugom, hibátlanul megy.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44127) ricsi99 válasza Pyttawrx (#44124) üzenetére


ricsi99
addikt

Jó pap holtig tanul
Ügyes vagy :D

kelna91 :
van neked usb 3.0 csatlakozó a gépeden? A kék csatlakozó azt jelenti.
Type-c csatis dokkoló amire te gondolsz az jó lehet ha van az ismid gépen.
Töbször használtam /használok többfajta usb-s wifi-s kártyát..ami gondolom hasonló elven működik... ami biztos ,hogy háklis arra ,hogy pl asztali gépen az első usb portba dugva ahol van alaplapi hosszabbító kábel ,ott hasonló tüneteket produkál... hátul ahol meg közvetlen a kapcsolat hibátlan megy.
Ha usb 2.0 vagy első szériás (amsédia és társai vezérlős) usb 3.0 -ád van akkor lehet pluszban ulyan usb hubot venni aminek saját tápja van.. tapasztalataim szerint az sokkal stabilabb adatkapcsolatot és áramforrást biztosít az usb-s eszközöknek.
Viszont ki kellene próbálnod az eszközt másik gépben is ,hogy biztos legyél benne ,hogy 1000% -ig biztos jó e a cucc.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44128) Pyttawrx válasza ricsi99 (#44127) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hallod ma újraindítás után megint kakukk :W

(#44129) ricsi99 válasza Pyttawrx (#44128) üzenetére


ricsi99
addikt

Passz.
Hangkártya drivere?
Ui: ha gondolod küldök 2 litykó benzint ha leöntöd és tervezed ,hogy felgyújtod :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44130) Pyttawrx válasza ricsi99 (#44129) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ÁÁÁÁ ne pazarold drága. Kinyitom az ablakot :D

(#44131) I02S3F válasza Pyttawrx (#44130) üzenetére


I02S3F
őstag

Azt szoktam mostanában mondani az ilyen nehézségekre, hogy nincs ingyen az a pénz (amit a munkáért adnak) .

(#44132) Top cat válasza SeniorTilla (#44121) üzenetére


Top cat
őstag

Te állatkínzó. :W :D A kábelt.

De tényleg. Valamivel be kellene kenni, így elmenne a kedve a rágcsálásától.

(#44133) SeniorTilla válasza Top cat (#44132) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:D

Én kint tartom az udvaron a fehér kandúromat, nem is rágja szét a kábeleket ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44134) ricsi99 válasza Top cat (#44132) üzenetére


ricsi99
addikt

Bors/hagyma/ erős-paprika ... 2 kismaccsom van ,s volt már macskám... 100% hatékonyság... kiszagolja és keres más rágni valót.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44135) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Van egy Dell M6800 (4.gen) laptopom. Ebbe bele lett rakva egy mGTX780 VGA kártya. Faragni kellett az Nvidia ini file-ját hogy menjen, de pöcc-röcc teszi a dolgát.... Többé-kevésbé
Az a problémám, hogy ha a GPU eléri a 76 fokot, elkezd Throttlingolni, de oylan szinten hogy átmegy a játék diavetítésbe pár másodpercig. Majd utána egy rövid ideig jó... amíg megint nem éri el a 76 fokot...
HA MSI Afterburner-ben lekorlátozom 74 fokig, hogy az fölé ne engedje, akkor a gyári 840MHz helyett ilyen 670-720MHz-re vissza veszi magát, és úgy tökéletesen megy a játék, nincsenek mikrolaggok\Throttlingolások... De ha feljebb állítom a Temp limitet, legyen az 80-85 stb tök mindegy, 76 fok felett, akkor amint eléri a 76 fokot, ismét jön a Throttling...
Nekem ez úgy tűnik, mintha lenne valami hardveres korlátozás 76 foknál...
Nem lehetne valahogy megoldani, hogy 76 fok fölé toljam ki ezt a limitet? mert annyira nem buli hogy legalább 10-15% teljesítmény vesztésem van ez miatt...
Köszönöm előre is

(#44136) ricsi99 válasza bacsis (#44135) üzenetére


ricsi99
addikt

ThrottleStop mester :D
Gpu Paszta rendben van?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44137) bacsis válasza ricsi99 (#44136) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hmmm aszittem ez a ThrottleStop csak procikhoz jó... Na majd mindjárt megnèzem...
Nyugi, nem sajnáltam a lekvárt rá, azzal nem lesz gond :))

(#44138) Pyttawrx válasza I02S3F (#44131) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hű lehet velem van a baj, de ezt nem értem. Bocsi péntek van. :)

(#44139) ricsi99 válasza bacsis (#44137) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha nem válik be a vga biosát kell átirni szerintem ,hogy magasabb hőfokon vegyen vissza.
Próbáltad régebbi rendszeren ahol van hozzá normál driver?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44140) bacsis válasza ricsi99 (#44139) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Háttőő... Nagyjából az van amire számítottam. Nem igazán találtam a Throttlestop-ban olyan lehetőséget amivel a VGA kártyát tudjam piszkálni...
Nem, csak Win10 alatt próbáltam\használtam a kártyát...

(#44141) ricsi99 válasza bacsis (#44140) üzenetére


ricsi99
addikt

Sajnos akor passz.
7 alatt futnák vele egy kört olyan vga driverrel is ami ismeri a kártyát.
Nv-ék sok mindent szabályoznak a driverrel sajna.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44142) kelna91 válasza ricsi99 (#44127) üzenetére


kelna91
senior tag

SeniorTilla, köszi a tapasztalatot. Lehet, hogy csak én fogtam ki ilyet, vagy driver probléma van a háttérben, mert nem telepítettem semmit külön a Win10-re, csak bedugtam.

Ricsi99, igen, USB3-as porton próbáltam, ráadásul hátsó oldalin, szóval nem ez volt a gondja. Egyébként az USB2 is 480 Mbites, szóval elvileg azzal is mennie kéne stabilan a 300-as netnek.

(#44143) bacsis válasza ricsi99 (#44141) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A VGA driver ismeri a kártyát.. bőven... A gond az hogy a laptop hivatalosan nem támogatja a kártyát, így nem engedi feltelepíteni... csak ha kicsit farigcsálod az inf file-t... de biztosan nem ez lesz a gond :)

(#44144) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Sziasztok,

Van egy magyar billentyűzetes Lenovo ThinkPad T420 ami a bizonyos billentyűket lenyomva további billentyű lenyomását érzékeli:
"y0", "v5", "m6", "űü", ",ó", ".F8", "xF1", "cF2", "EnterF9"

Ez a 18 billentyű érintett, mindegy milyen sorrendben nyomsz rájuk ez lesz az eredmény.
Ha nyomvatartod bármelyiket az utolsót ismétli akkor is ha nem azt nyomod. Például y-t nyomvatartva: y00000000 lesz.

A gépet már szétszedtem, billentyűk alatt kosz nincs, szalagkábelen sérülés nem látszik.

Valakinek van valami ötlete?

(#44145) SeniorTilla válasza Hellwhatever (#44144) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Bill csere

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#44146) ricsi99 válasza Hellwhatever (#44144) üzenetére


ricsi99
addikt

Billentyűzet csere lesz.
Van is ilyenem ,irj rám privit ha érdekel.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44147) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek. :R
@ricsi99: Ment is PÜ.

(#44148) Top cat válasza Pyttawrx (#44138) üzenetére


Top cat
őstag

Szerintem arra gondolt, hogy van olyan, amikor nagyon meg kell dolgoznunk a pénzünkért.
Sokan azt hiszik, hogy csak két kattintás és már meg is van oldva minden probléma. És ezért még pénzt is akarunk? :DDD

Én is jártam már úgy, még az XP-s korszakban, hogy valami OEM alaplap hangkártyáját az istennek sem sikerült működésre bírni. Beletelt egy egész napba, mire egy lengyel fórumon találtam hozzá meghajtóprogramot. Szóval átérzem a helyzeted. :D

(#44149) Pyttawrx válasza Top cat (#44148) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Erre tippeltem én de nem voltam atombiztos benne. Már szedem épp a kalapácsom! :D
Inkább gyanakszom hw hibára mostmár, de még adok hétvégén némi esélyt

(#44150) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem mit kell telepítenem ahhoz hogy a laptopon a pl f11 f12 billel tudjam állítani a fényerőt? Ha hozzám kerül egy laptop, mindig megy rajta. Ha újra rakom meg már nem. Olyan is volt hogy megjelent az ikon a kijelzőn, ment le, és fel de a fényerő nem változott. Jelenleg egy lenovo idepad 330 van nálam, újra telepitettem, elvileg a lenovo oldalról minden driver fenn van, átnézte a gépet és nem irta bármire is szükség lenne, és még sem állítja a fényerőt. Eddig viszont jó volt. Ugyan így jártam egy lenovo x1 el is. Nem értem mit hagyok ki? Köszönöm a választ :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.