Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) tserrof77 válasza John D'oh (#45799) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én inkább egy sff dell/hp gép belsőt javasolnék erre a célra, annak a biosába simán beállítod, hogy power loss last state/power on (vagy valami ilyesmi).

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45802) John D'oh válasza Armagedown (#45800) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Ez gondolom ilyen forrasztos tema lenne, ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#45803) taklasz


taklasz
csendes tag

Üdv!

HP Elitebook 840 G3 laptophoz kellene segítség.
Gyerekek elállítottak valamit rajta. Azóta nem működik sem a touchpad, sem a billentyűzet Windows 10 alatt.
Biosba be tudok lépni, ott minden működik, viszont az operációs rendszer alatt egyik sem működik csak az USB-re dugott egér és billentyű. A touchscreen is működik. Újra akartam telepíteni, viszont már a telepítés alatt sem működik a billentyűzete. A BIOS-t többször is visszaállítottam factory defaults-ra, így sincs változás.
Előtte játékokat próbáltak telepítgetni.

(#45804) taklasz válasza taklasz (#45803) üzenetére


taklasz
csendes tag

Megoldódott. Bios frissítés a legújabbra segített rajta.

(#45805) Pyttawrx válasza taklasz (#45804) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C

(#45806) golyani válasza golyani (#45632) üzenetére


golyani
addikt

Üdv.

Megjött az ssd, samsung pm991a lett 512gb méretben mivel a 256 verziója szerepelt a lenovo honlapján mint kompatibilis eszköz. Gépbe be, nem indul... mondjuk fura volt, hogy nem ment a legkönnyebben a helyére, de belement. Hát aztán megfejtettem, hogy a foglalat B key, a 2242es ssd meg M key. Lenovo honlapján a partslistben van mindenféle, megpróbálkozom egy cserével b+m-esre, de abból csak 256ost talatam itthon, végülis jobb mint a hdd. Ha lesz update majd jelentkezem, hátha más is próbálkozik ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]

(#45807) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdvözletem !

Csak" egy villámkérdés :

Egy (régi) notebook videokártya chipje

GF-GO7600-H-N-A2. Lehet kapni GF-GO7600-N-A2 chipet. - azaz "H" nélkül.

Figyelembe kell-e venni a "H" jelet is, avagy kompatibilis a kétféle típus ?

Köszönöm a választ ! :R

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#45808) Metacska


Metacska
aktív tag

ziasztok,

Tanácstalan vagyok 1 kérdésben, ami most már több játéknál is előjön.
3. éve nyüstölöm ezt a vasat: ASUS ROG Strix G731GU // Spec: / i7-9750h | 16GB DDR4 | 1660Ti | 512 SSD | 1TB HDD |

Tisztában vagyok a korlátaival, nem egy erőgép, de kisebb - nagyobb kompromisszummal minden megy. 2 év után újra lett helyem iróasztalra és az ismerősömtől vettem egy Acer Predator Z35P monitort. Természetesen tudtam, hogy a QHD (3440) felbontás nem lesz opció a játékoknál a kérdésem nem is erre irányul.

Hanem néhány játék esetében, ami a notebook képernyőjén játszva régen teljesen fluid és FPS biztos volt, az a monitor displayen keresztül lassú, mint ha egy 15 éves VGA-val próbálkoznék 4k-ban játszani. Holott a monitoron a felbontás minden esetben 1080p. Rosszul gondolom, hogy 1080p-ben mindegy, hogy a laptop képernyő maga a display vagy egy külsős eszköz és ez a teljesítményt nem szabadna befolyásolnia?

A legfrisebb driver van fent és HDMI-vel van összekötve a 2 eszköz. Van ötletetek, hogy mi okozza a problémát?

Köszönöm.
Üdv.

(#45809) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Üdv Hölgyeim és Uraim!

Adott egy elég öreg Acer Aspire E5-571. Nem igazán használom, talán évente 2x előveszem 2 hétre nyaralásnál. Jelenleg Win10 megy rajta. Sebességgel semmi gond, tetettem bele RAM-ot így van 8 GB meg SSD-t, mert a HDD meghalt. A gond a Wifi sebességgel van. A feltöltés jó, hozza az 50 mbit/s-et. A letöltés viszont nagyon gyatra. 2-10 mbit-et hoz az 50-100-ból. Próbáltam már 4-5 féle drivert meg állítani mindent, de semmi. A wifi Atheros AR5B12. Természetesen ki is Googliztam és ki is próbáltam amiket írtak. 2 napja ezzel szenvedek, de semmi siker.

Valakinek valami ötlet?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#45810) Pyttawrx válasza s4hu|SyD^ (#45809) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nézd meg linux alatt is. Elég Live rendszer alól. :)

(#45811) s4hu|SyD^ válasza Pyttawrx (#45810) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Köszi megnézem, bár nem értek a Linux-hoz, de majd valahogy működésre bírom. Gondolom ha ott jó akkor biztos driver vagy valami beállítás gomd lesz. Bár nem visz közelebb a Win10-beli megoldáshoz.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#45812) Pyttawrx válasza s4hu|SyD^ (#45811) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Közelebb vagy, mert akkor tuti nem hw hiba. És lehet, hogy legrosszabb esetben egy friss win reinstall megoldja.

(#45813) tserrof77 válasza Pyttawrx (#45812) üzenetére


tserrof77
senior tag

+1

De saját tapasztalat, hogy SNSV és Jade gépek wifije hajlamos megdögleni hasonló módon. Sőt, mostanában két olyan esetem is volt Acer laptoppal, hogy egy kiszerel+kontaktpucolás-visszaszerel simán megoldotta. Mindezt csak amiatt mert a kedves ügyfélnek macerás lett volna egy USB-s wifi, meg amúgy is kért takarítást, így megpróbáltam. ÉS lőn csoda.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45814) Impressa


Impressa
őstag

Sziasztok!

Adott egy egy Asus K53E laptop. Helyzet a következő vele, a vinyó helyére bekerült az SSD, és a régi vinyó CD meghajtó helyére, így üzemel már kb. 2-3 éve. Most jelenleg nem lehet látni abban a menüben az SSD meghajtót - BIOS-ban - ahol ki lehetne választani, melyik meghajtóról Bootoljon be, mert nincs ott mint lehetőség. Viszont, egy másik boso menüben meg látszódik, és ott rákattintva elindul a rendszer az SSD-ről. :F

a Save&Exit menüben látom csak az SSD-t, onnan el is tudom indítani a rendszert. :F

Megköszönöm, ha valaki meg tudja mondani, hogyan lehet visszaállítani, hogy csak az SSDről bootoljon. :R
Az okot sem tudom, hogy miért változott meg a bios menü. Nem volt frissítés rajta.

A kép csak illusztráció:
SOLVED] Need info on Asus K53E Bios | Tech Support Forum

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#45815) tserrof77 válasza Impressa (#45814) üzenetére


tserrof77
senior tag

A Hard Drive BBS Priorities menüben előre tudod rakni az SSD-t.

Asus notiknál ez többször előferdült már, a miértjét én sem tudom, de általában valami win10 frissítés után jön elő a probléma.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45816) Pyttawrx válasza Impressa (#45814) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia a Hard drive BBS priorities-ben állítsd az ssd-t elsődlegesnek

(#45817) g0dl


g0dl
addikt

Milyen (gyártó / típus) univerzális töltőt ajánlanátok, ami esetleg USB-c -t is tud.

A "gyári" DC kimenetek 19V és 2,5A - 3,5A

(#45818) Impressa válasza tserrof77 (#45815) üzenetére


Impressa
őstag

Ohh.. köszönöm az infót, ezen elég csúnyán átsiklottam. :R :R meglepett engem is, hogy ennyire beleszólt a win10 a bios-ba.


Pyttawrx Szia, neked is köszönöm. :R

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#45819) Pyttawrx válasza tserrof77 (#45815) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem, de csak nagyon szerintem.. Mikor Bios frissítés van

(#45820) SeniorTilla válasza g0dl (#45817) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Utángyártott töltőt ne használj, csak gyárit

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45821) g0dl válasza SeniorTilla (#45820) üzenetére


g0dl
addikt

Nem utángyártottról beszélek, hanem univerzálisról.

Pont arra kéne, hogy többféle notebookhoz lehessen megoldást nyújtani, ha valaki otthon hagyta.

De egyébként miért ne, azért egy 60-90 W-os tápegység nem űrtechnológia, egészen biztos vagyok benne, hogy szinte mindenhol beszállítók termékét cimkézik fel.

(#45822) tserrof77 válasza g0dl (#45821) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én boltosként utángyártottba nBase és PlugIt töltőket árulok, Akygát kezdem hanyagolni. De ugye ezek mind specifikus töltők.

Az akkuik alapján a GreenCell is befutó lehet még.

Anno a Trust csinált még egész jó univerzálisakat, csak azok már anno sem voltak olcsók. Mostanában nem nagyon nézegettem a töltőiket.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45823) Pyttawrx válasza tserrof77 (#45822) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az akygát gyorsan felejtsd el. Szervizesként mondom ezt. 😀
Az nbase-t sem erőltetném. Tarts inkább használt gyárit. Én mindig azt adok. Normális. Beszerzés kell és jó lesz árban is. A plugit azt a L..szaki sajátja, azt inkább ajánlom, ha nincs gyári használt. Persze ez csak saját tapasztalat.

(#45824) SeniorTilla válasza g0dl (#45821) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Minden univerzális töltő utángyártott. Sok negatív visszajelzés van ezekkel kapcsolatban, ezért írtam amit.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45825) s4hu|SyD^ válasza Pyttawrx (#45812) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Vettem egy USB wifi-t amivel egész szép sebességeket el tudtam érni viszont így is rengetegszer ledobálja egy ideig. Aztán jó sokáig majd megint ledobálja.Főleg indítástól számítva kezdi ledobálni aztán olyan, mintha "beállna". Bár akkor is ledobálgatja, de ritkábban. Szóval lehetséges, hogy nem HW hiba. Szerintem ha otthon leszek kap egy friss Win10-et format után.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#45826) Pyttawrx válasza g0dl (#45821) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A 2 ugyanaz! Felejtős.

(#45827) tserrof77 válasza s4hu|SyD^ (#45825) üzenetére


tserrof77
senior tag

Hmm... lehet, hogy a routered lesz a bűnös :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45828) Grave_444 válasza Pyttawrx (#45823) üzenetére


Grave_444
nagyúr

PlugIt tényleg nem rossz adapterben, bár ebből is előfordult olyan, ami hamar tönkrement garanciaidőn belül szerencsére. Akksiból is jónak tartom, ha az eredeti túl drága.
Kb mindent onnan kell rendelnünk kiemelt viszonteladóként, hogy maradjon a jó ár. :)

(#45829) Pyttawrx válasza Grave_444 (#45828) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én is viszonteladói státuszban vagyok itt. Néha röhögök, mikor 2-3k csak a különbség. :) A swisspartsnál is többet kapok. :)
De van termék amiből már értelmes különbség van.
De persze minden engedménynek örülök.

(#45830) Grave_444 válasza Pyttawrx (#45829) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pár hete azon belül is előrébb léptünk, az alap viszonteladói árhoz képest még lejjebb tudtunk menni, úgy hívtak fel tőlük. Mondjuk nem mintha fejből tudtam volna az árakat, szóval passzolom ez pontosan mennyit is jelent. :B

(#45831) Pyttawrx válasza Grave_444 (#45830) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Most hivtak, h legyek viszonteladojuk 😀😀
mondom már az vok. :DD

(#45832) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#45831) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Uborkaszezon van, mindenki próbál üzletet találni/bővíteni/keresni :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45833) Weaver


Weaver
senior tag

régi kis asus n10e noti. biost frissíteném, pendrive-on a bios file, fat32-re formázva. biosban meghajtók között látja, nevén nevezi a pendrive-ot, viszont a flash-ben nem jelenik meg meghajtóként....

próbálnék win10-et telepíteni rá, szintén pendrive-ról. biosban a pendrive-ot látja, nevén nevezi a meghajtók között, be is állítottam elsődlegesnek, viszont nem boot-ol róla... a boot opciók között már nem nevezi nevén, amire tudom állítani az a "removable device).

tudna ebben segíteni vmelyikőtök mit csinálok rosszul?

(#45834) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Windows tabletről van szó (thinkpad x1 tablet gen3) i7-8650U procival. Folyamatosan jelen van a power throttle tápra dugva, akkor is hogyha a fogyasztás a specifikáció szerinti TDP (15W) alatt van. Amikor a képet csináltam akkor egy youtube videó volt megnyitva, 4-10W között ingadozott a fogyasztás, mégis 99.4%-ban aktív a power throttle. Hőmérsékletek rendben úgyhogy nem nagyon értem miért csinálja ezt. Mi felelős ezért?

Stressz teszteléskor is baromi nagy power throttle tapasztalható, hőmérséklettől függetlenül. 30W Long turbo boostot képes tartani 70-80 °C körül, de egy rövid idő után (a turbo 28 másodperces időtartam letelte előtt) úgy beüt a power throttle hogy levágja 5W köré a TDP-t, CPU beesik 800mhz-1,2ghz köré.

Hőmérséklet limitet csak egy esetben éri el, amikor beüt a short turbo boost (45W), ezért azt ki is kapcsoltam.

Ezelőtt egy i5-6200u procival rendelkező tabletem volt, ott mindig csak akkor volt power throttle, hogyha elérte a fogyasztás a 15W-ot turbo booston kívül, viszont undervoltnak hála ez teljesen megszűnt (és minőségi hűtőpaszta mellett ez képes volt kordában tartani a hőmérsékletet is turbo közben).

Üdv. Johnny

(#45835) Weaver válasza Weaver (#45833) üzenetére


Weaver
senior tag

elvoltam vele egy darabig, de rájöttem:

bios frissítés: 1st drive-nak kell beállítani a pendrive-ot, amin a bios file van, így a flash c: meghajtóként értelmezi, és így látható és telepíthető lesz az új bios file.

windows telepítésekor szintén 1st drive-nak kell beállítani a pendrive-ot, a boot lehetőségek között pedig a hard disk opciót kell beállítani.

(#45836) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok, sorry, kicsit off...
Régóta az Office 2007-ből az Outlookot használom a sokféle email miatt.

Most nem fogom tudni használni tovább :(
Mit tanácsolnátok, valamelyik újabb verziót hogy tudnám megoldani?

(#45837) #57171968 válasza ben-ga (#45836) üzenetére


#57171968
törölt tag

Thunderbird, van portable verziója is.

(#45838) voyi


voyi
aktív tag

Üdv mindenkinek,

Laptopom (Lenovo Legion Y740) világítással rendelkező billentyűzeténél a világítás funkció egy ideje nem kapcsol be a laptopom bekapcsolásánál. Ám ha kihúzom a hálózati tápkábelt majd hosszan nyomva tartva a power gombot, miközben visszadugom a tápkábelt, akkor a harmadik ilyen próbálkozásra működik a világítás a billentyűzetemen.

Ha normálisan kapcsolom be (rövid ideig nyomom csak meg a power gombot) akkor nem indul el a világítás a billentyűzetemen, viszont kb 15-20 perc múlva magától elindul a laptopom használata közben, és onnantól normálisan működik.

A laptopomnál egyéb hibajelenséget nem tapasztalok, hwinfo-val stabilak a feszültség adatok, ezt leteszteltem hwinfo nevű programmal.

Esetleg ha valaki tudja, elárulná nekem mi okozza a fentebb leírt hibajelenséget, illetve ha meg lehet javítani, miként lehet?

Segítségeteket előre is köszönöm szépen.

Aláírás

(#45839) SeniorTilla válasza voyi (#45838) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Van sw ami vezérli a világítást? Ha igen (valszeg igen), akkor ott keresgélj

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45840) voyi válasza SeniorTilla (#45839) üzenetére


voyi
aktív tag

Van persze (iCUE a Corsair-től), de nem használom.
Amúgy a billentyűzet világítás már a legelején a BIOS-nál sem kapcsol be...

Aláírás

(#45841) SeniorTilla válasza voyi (#45840) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A HP Omennél van erre kölün program, amivel programozod a bill. világítást. Omen Gaming HUB. Ha ebben kikapcsolod a vil-t és újraindítod a gépet, bekapcsolod a funkciógombbal a világítás, akkor a köv. újraindításkor sem fog világítani, csak akkor ha a Gaming HUB-ban visszakapcsolod. BIOS-nál sem világít ilyenkor. Alapesetben sem, hanem neked kell bekapcsolni a bios boot után. Próbáld meg az asus gyári programjával (splendid, vagy valami ilyesmi volt, ha jól emlékszem)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45842) voyi válasza SeniorTilla (#45841) üzenetére


voyi
aktív tag

Azt hozzátenném, amit már fentebb is írtam, hogy ha nem indul el a világítás, később kb 15 perc múlva magától bekapcsol mindig vezérlő program nélkül. De akkor most kipróbálom icue-val is, ez a vezérlőprogram ami kompatibilis a laptopommal, hátha megjavul...

Aláírás

(#45843) ben-ga válasza #57171968 (#45837) üzenetére


ben-ga
tag

Köszi, régebben már próbáltam...
A régi outlokkos leveleket nem lehet áthozni, ugye?

(#45844) voyi válasza voyi (#45842) üzenetére


voyi
aktív tag

Update: Természetesen az iCUE sem segített. Úgy néz ki viszont, hogy megoldottam a hibát. Feltelepítettem egy korábbi firmware-t a billentyűzetemhez, és most már automatikusan elindul a világítás is a laptopom bekapcsolásánál. Remélem így is marad.

Aláírás

(#45845) golyani válasza golyani (#45806) üzenetére


golyani
addikt

ápdét:

WD SN520 tök jól működik. :C

(#45846) Kbali válasza ben-ga (#45843) üzenetére


Kbali
nagyúr

De igen, a Thunderbird-be át lehet importálni - van hozzá segédlet is. Példa - példa2

[ Szerkesztve ]

(#45847) tomchy válasza ben-ga (#45843) üzenetére


tomchy
tag

Vagy veszel párezerért frissebb Office csomagot.

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#45848) Quent1n


Quent1n
senior tag

Sziasztok!

Adott egy zsír új Lenovo Ideapad 5 Pro 14 noti. Minden szép és jó DE adódott egy probléma. Nem akar 5GHz-es hálózatra csatlakozni, csak 2.4-re. A WIFI-je egy Qualcomm Atheros QCA61x4A ami papíron természetesen tudja az 5GHz-et. Próbáltam a drivert újra rakni, prioritásba tenni az 5GHz-et de semmi..

Mivel a 2.4 simán megy, így nem gondolnám, hogy hardveres gond, de kezdek kifogyni az ötletekből. Még annyit javasoltak, hogy próbáljak csatornát állítani a routeren. Ez persze otthoni működhet (most épp munkában vagyok) de a mobilos hotspot helyzetén nem igazán segít, hisz ott csak annyit tudok állítani, hogy 2.4 vagy 5GHz legyen.

Valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#45849) patrik1994


patrik1994
csendes tag

Sziasztok,
Van egy Huawei MateBook D14 (2020) laptopom: [link] nem találok sehol információt róla, hogy az USB-C port tud-e képkimenetet? 3440x1440 60fps-t szeretnék, úgy tűnik ezt a HDMI portja nem tudja.

Bővebben:
AOC CU34P2A monitort vettem, drivert telepítettem, Intel UHD Graphics integrált videókártya driverét frissítettem.A monitorhoz kapott HDMI kábellel összekötöttem, de csak 2560x1080 felbontási lehetőség van (próbáltam 2 másik kábellel is, 9 éves asztali géppel működik a kábel, hozza a megfelelő felbontást és fps-t).
Intel grafikus vezérlőközpontban manuálisan be tudtam állítani 3440x1440 felbontást, de csak 30 fps-el, jó lenne 60.
Köszönöm,
Patrik

(#45850) jonnyjoker01 válasza patrik1994 (#45849) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Igen, sajnos HDMI 1.4b portot raktak bele ami nagyon hülye húzás még 2020-ban is, 11 éves portról beszélünk :U

Jó hír viszont, hogy az USB-C port támogatja a dp alt mode-ot úgyhogy azon keresztül a megfelelő átalakítóval és kábellel működnie kell rendesen a monitornak. A probléma hogy azon az egy porton keresztül tudod tápra csatlakoztatni, úgyhogy olyan usb c átalakítót (vagy hubot) kéne venni amelyiknek van PD bemenete, hogy egyszerre tudd tölteni és monitorra is csatlakoztatni. Átalakító specifikációjánál arra kell figyelni, hogy 3440x1440@60Hz esetében HDMI 2.0 kell minimum vagy 2.0b HDR támogatásért.

Ha HDMI 2.1 csatlakozós átalakítót veszel akkor a 100hz-et is fogja támogatni.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.