Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) kmiki19


kmiki19
csendes tag

Sikerült feltennem eggyel régebbi bios verziót, de a probléma továbbra is fenn áll :(

Ma még veszek egy dvi-d - hdmi átalakítót és megnézem egy külső monitorral, aztán szerviz lesz. Szlovákiából van a gép, még bőven garanciális. Ilyen esetekben vissza kell küldeni a boltnak ahonnan származik, vagy esetleg magyar szervízbe is be lehet vinni? Utóbbi könnyebb lenne :U

Hátha valaki hasonló cipőbe kerül és egy korábbi biost kell feltennie....

"Lenovo Legion 5 (15ARH05H) - buggy BIOS update replacement (Conservation mode fix)
Hi guys,
I hope this thread finds you well :)
I'd like to share my experience with a buggy BIOS update and how I reverted it back on my Lenovo Legion 5 (AMD 4800H + 1660 Ti config).
I installed BIOS with serial number FSCN15WW as an update through Lenovo Vantage.
It turned out to be really quirky: my external keyboard LED brightness level resetted to max after each sleep, USB-C connected mouse was not working in BIOS, Conservation mode always defaulted to off (I've seen a few posts with such complaints recently on Reddit), performance profile defaulted to Balance, USB connected mouse always had lights on after transition from sleep to hibernate, and sometimes I had about 30-40 sec loading at the POST screen (the very first screen with Legion logo in the middle and “Lenovo” on a blue rectangle on the right side of the screen).
I tried to find the older version of BIOS on the Lenovo website (go to https://pcsupport.lenovo.com and enter your serial number, there go to Drivers section) to revert the update, but couldn't. I wanted to avoid any external sources to download BIOS because I don't trust them such an important update. Then (!) I just tried to replace the download link and it worked! Here is the older BIOS link: https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/fscn13ww.exe
I opened BIOS and turned on "BIOS back flash" to allow downgrade, and then installed the BIOS usually through Windows. If you want to do the same, MAKE SURE you are installing the BIOS for the EXACT model of your laptop, this is crucial! The installer always shows details before installation.
All problems described in (2) are gone! The update definitely messed up multiple things at once, starting from USB concentrator all the way to power distribution on the motherboard. Later, I put "Ignore" on the Lenovo Vantage for this update (when it appeared again after checking for System Updates) to remember to avoid it. Most probably I'll stay on reverted revision forever, unless a future update would contain something crucial (if it ain't broken don't fix it, eh)
Hope this helps someone! Enjoy your day guys :)"

elnézést az angol szövegért! nekem egyébként bevált, sikerült letöltenem az 53-as verziószámú biost és fel is tudtam tenni a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#45902) Csupati válasza kmiki19 (#45901) üzenetére


Csupati
senior tag

Sztem vidd szervizbe garira, az angol szövegben amúgy külső billentyűzet hiba van nem képernyő, így sajna nem vagy közelebb a megoldáshoz, sztem az alaplapon vmi chip szarakszik vagy melegszik ezért megy el a világításod állandóan.

(#45903) kmiki19 válasza Csupati (#45902) üzenetére


kmiki19
csendes tag

Szia,

A szöveg igazából arra ad támpontot, hogyan tusz régebbi bios verziót beszerezni :) (sajnos a lenovo support-tól hiába kéred nem kapod meg.
Közben annyi update van, hogy vettem egy dvi-d - dvi átalakítókábelt és rákötöttem a 14 éves monitorom. Semmi villogás, tehát nem szoftveres a baj, hanem biza hardveres.

Felveszem a kapcsolatot a bolttal (szlovák), de remélem sikerül itthoni szervizbe bevinni majd.

(#45904) kmiki19


kmiki19
csendes tag

Elnézést nem engedtette szerkeszteni, dvi-d - hdmi kábellel kötöttem össze a laptopot a külső monitorral :B

(#45905) SeniorTilla válasza kmiki19 (#45901) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha fél éves a gép, akkor garban küldd vissza, ez szerintem is hardverhiba lesz. Mondjuk a Lenovo szerviznek nincs jó híre...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45906) kmiki19 válasza SeniorTilla (#45905) üzenetére


kmiki19
csendes tag

Szuper, jól hangzik. Azért egy ~500 k-s géptől többet vártam volna :(
2021.12.08-tól indult a garancia és 2023.12.07-ig tart. Majd írok, hogy mire jutottam. Első körben felveszem a kapcsolatot a boltalt ahonnan vettem.

(#45907) bango


bango
tag

Sziasztok, akkut vennék nem tudom hogy van-e különbség az utángyártottak között
Cameron Sino, 'Grape32', Greencell ezeket találtam
melyiket vegyem?

másik hogy 10,8V-os a gyári és csak 11,1V-osakat lehet kapni. Ennek van hátránya?

Kösz.

(#45908) Pyttawrx válasza bango (#45907) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. azért egy pontos noti típust írhatnál.
Köszi

(#45909) bango válasza Pyttawrx (#45908) üzenetére


bango
tag

Szia, régi Acer Extensa 5630EZ

(#45910) Pyttawrx válasza bango (#45909) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor green cell szerintem jó lehet, én az alá nem mennék

(#45911) gyusza25


gyusza25
friss újonc

Chrome OS Flex probléma
Sziasztok!
Adott egy Dell Inspiron 1545 laptop amelyre korábban feltelepítettem a Chrome OS Flex-t, minden rendben is ment ahogyan kell. Gyerekek használták, ezután visszakerült a kezem közzé. Indítom látom, hogy a fényerő a minimumon van és a Dell logó alig észrevehetően jelenik meg, ezután pedig bootol sikertelenül. Ekkor gondoltam 2009-es laptop lévén, hogy a HDD megadta magát. De megpróbáltam egy másik gépen is és ott bootolt, viszont
623b2c4dc9edc20019f5f0eb623b2c4dc9edc20019f5f0eb1920×1204 74.4 KB ezt adta ki, meg is lepődtem, arra gondolok, hogy a gyerekek valamilyen visszaállítást csináltak rajta véletlenül.
Három email/ profillal lett ezelőtt bejelentkezve rajta, az egyik profil tartalmazott fontos képeket. Ezeket szeretném valahogyan lementeni, ha még egyáltalán lehetséges-e ezek után.
Próbáltam egy Win 10-es géphez csatlakozatni, hogy másolhassam a képeket, de a számítógép nem látta, csak a particíókezelő mutatta.
Segítséget szeretnék kérni, a képek visszaszerzéséhez, mert az én tudásom eddig tartott.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#45912) bango válasza Pyttawrx (#45910) üzenetére


bango
tag

ok, megpróbálom ezt kösz.
bár nekem volt telefonban cameron sino és a legjobb utángyártott akku volt amivel valaha találkoztam

(#45913) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Vezeték nélkül szeretném tükrözni a laptop képernyőjét egy TV-re. Hogyan kell, mi kell hozzá?
Köszönöm.

(#45914) SeniorTilla válasza nihill (#45913) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egy laptop és egy TV :)

wifi direct, képernyő megosztás, stb. oprendszertől és tvtől függ

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45915) nihill válasza SeniorTilla (#45914) üzenetére


nihill
őstag

Az oprendszer win10. A TV még nincs meg, milyen típusban van ez benne?

(#45916) Kbali válasza nihill (#45915) üzenetére


Kbali
nagyúr

Általában érdemes droidos TV-t venni, mert azokban van chromecast gyárilag. Arra azonban számíts, hogy az input lag nagyon magas lesz.

(#45917) SeniorTilla válasza nihill (#45915) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem LG-k vannak

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45918) nihill válasza Kbali (#45916) üzenetére


nihill
őstag

A lag nem érdekel, prezi és egyéb dokumentumok nézésére lenne.
Eddig [link] ezt néztem ki de ennél nincs odaírva hogy android. (de írnak vezeték nélküli tükrözést, akkor ezt másképp csinálja?)
[link] ez akkor ami tudja alapból?

[ Szerkesztve ]

(#45919) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

XMG P506 az alany egy GTX 970M-mel. Mi lehet a probléma ha Win10-en az Nvidia driver telepítés megszakad mert "nem kompatibilis" az eszköz? Egész régi és a legújabb ehhez a karihoz ajánlott driverrel is próbáltam.

Ezzel szemben Linux automatikusan feltolja a legújabb drivert amivel működik is a kari. :B

[ Szerkesztve ]

(#45920) ricsi99 válasza Alcsi69 (#45919) üzenetére


ricsi99
addikt

Innét probáltad a drivert?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45921) Alcsi69 válasza ricsi99 (#45920) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Igen, azt is próbáltam, de közben sikerült megoldanom. :)

Felraktam a chipset és az integrált drivert, aztán a legújabb nvidia driver telepítőjét kicsomagoltam, és a device manager-ből rányomtam hogy frissíteni szeretném a gépen lévő fájlból a kártya driverét és kikerestem a kicsomagolt mappából a megfelelő .inf-et. :))

(#45922) picilaji


picilaji
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Lenovo T460s érintőkijelzős gépem ami táskástól leesett a földre. Ezután a kijelző két szélén sötét folt jelent meg (a jobb oldalon erősebb kicsit). Mit gondoltok mindenképp kijelző csere vagy lehetséges hogy más sérült meg? Képet csatoltam.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45923) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani SOS egy 13 éves gyerkőc számára egy használható laptopot max. 140-ért? Tudom, használható gép nincs ebben a kategóriában...De ez a max. keret és sürgős lenne. Ma kell megrendelni. Előre is köszönöm!

(#45924) Pyttawrx válasza N3gro (#45923) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
fjs lifebook pl [link]

(#45925) Csupati válasza Alcsi69 (#45919) üzenetére


Csupati
senior tag

A 970M röl tudsz egy gpu-z képet adni ? Ránézek neked a harver id ra , max megirom neked hozzá a drivert és elmondom hogy kell felrakni.

(#45926) ricsi99 válasza picilaji (#45922) üzenetére


ricsi99
addikt

Kijelzőt nem lehet javítani... ez cserés lesz szerintem.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45927) Pyttawrx válasza picilaji (#45922) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Osztom, hogy cserés, és talán még azt is megkockázttaom, hogy kompletten kell cserélni nem elég csak az LCD-t, mivel ugye ez érintős, nem mindig lehet/tudják leszedni sérülés nélkül az érintő részét.

(#45928) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Olyat lehet csinálni, hogy egy notebook (HP Elitebook 840 G7) képernyőjét és billentyűzetét használom egy asztali géppel? HDMI van a notin. Tehát az asztali gép működne, mert azon vannak fontos adataim, de a notebook képernyőjét használnám.

(Jelenleg nincs monitorom, de kellene nagyon a gép)

Köszi

(#45929) ricsi99 válasza ati888 (#45928) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem lehetséges..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45930) SZIGMA válasza ati888 (#45928) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

1. Szerzel egy olcsó monitort vagy valakitől kölcsönkérsz.
2. Vinyót kiveszed, egy mobilrackbe berakod és a laptopon máris hozzáférsz. (ez tűnik a legjobb megoldásnak)
3. Hálózati megosztás vagy felhő (ehhez is kell monitor, a beállítás idejére legalábbis)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#45931) SeniorTilla válasza ati888 (#45928) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem lehet, a HDMI kimenet, nem bemenet

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45932) pmheros


pmheros
senior tag

Üdv!

1. Mennyire általános az alant beszúrt képen lévő bevilágítás a mai keskenykávás vékony fedlapos laptopoknál?

Napokban vásárolt Asus -t vittem vissza mert vibrált (pwm) a kijelzője, és hoztam el tegnap helyette egy Lenovo -t. Ime a Lenovo Thinkbook képe
Ha pontszerűen rányomok az ujjammal az egyik saroknál a fedlapra a keret vonalában, nyomban nem világít annyira az a rész a többi területtől jobban, és rögvest előáll a fénymegoszlás homogenitása. Mintha csak hanyag módon lenne összeszerelve.

2. Melyik gyártó, melyik kategóriájában keresgéljen, aki nem akar ilyennel szembesülni ?
15.6" ips, 250-300nit, non-pwm, iris xe, 16GB szűrővel

Előre is köszönöm a válaszokat!

nem vagyok tökéletes

(#45933) tserrof77 válasza pmheros (#45932) üzenetére


tserrof77
senior tag

IPS... :U Az ősöreg TN paneles (egyébként elfogadható minőségű) kijelzőknél érdekes mód nem volt ilyen. Cserébe a színhűség, fényerő használtabb korukra odalett... :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45934) Dhampir válasza pmheros (#45932) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez a bevilágítás gyakori az IPS panelek esetében, backlight bleeding-nek is nevezik. Előfordul, hogy ugyanazon konfiguráció sorozatában némelyik példányon kevésbé jelentkezik ez a tünet.

[ Szerkesztve ]

(#45935) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

OLED rá a legjobb megoldás. Ott nincs háttérvilágítás :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45936) pmheros válasza Dhampir (#45934) üzenetére


pmheros
senior tag

A leváltásra ítélt e7450 -esem egy ips paneles verzió, annál sincs ilyen.
Szerencsés vagyok, mert engem eddig elkerült ez a tünet, talán ezért tudtam rácsodálkozni a jelenségre, és annak mértékére.

#45935SeniorTilla
OLED -et szeretném, ha lenne matt felületű kijelző belőle. De tükrös felületnek ekkora kijelzőn szerintem nincs helye. Visszapillantó tükör az autókra való.

Köszönöm a válaszokat!
Üdv.: pmheros

nem vagyok tökéletes

(#45937) Armagedown


Armagedown
őstag

Kicseréltem a Sony Vaio VPC-EH3E0E laptopomban a wifi-bluetooth kombó adaptert egy újabbra, egész pontosan RTL8723BE majd egy Qualcomm Atheros AR956x chipsetesre.
A wifi része megy, de a bluetooth nem, sem Windows, sem Linux alatt nem látszik.
Másik laptopban és mini pci-express slotal rendelkező asztali gépben működnek.
Mi a megoldás?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#45938) troland26


troland26
őstag

Sziasztok
Van egy asus Fx506ll laptopom . Használat közben egyszer csak elment a wifi . Az ikonja se látszik , hálózati eszközökkel sem , sehol semmi . Próbáltam rendszer vissza állítást , ugyanaz . Arra a következtetésre jutottam , hogy a wifi adapter mehetett tönkre . Mivel a garancia 3 hónapja lejárt így kiszedtem az adaptert . Hol tudnék hozzá vásárolni ilyen alkatrészt ? Ez egy Realtek Rtl8822CE nevű alkatrész .

(#45939) Pyttawrx válasza troland26 (#45938) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Előbb szedd le a drivert, meg tedd vissza. Vagy esetleg nem-e kapcsoltad ki véletlen? Esetleg még biosban is nézd meg, illetve teszteld pl live linux alatt.

(#45940) troland26 válasza Pyttawrx (#45939) üzenetére


troland26
őstag

Hát . Jártam már így , de azért ez érdekes miután szétszedtem , hogy megnézzem az adapter adatait mondom azért még egyszer összerakom és kipróbálom . Működik ...pedig órákon keresztül görcsöltem vele . szóval most jó :R

(#45941) Pyttawrx válasza troland26 (#45940) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szupi. :C Windows hülyeség is lehetett.

(#45942) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Dell Vostro 3568-3 gépet lehet powerbankról tölteni valahogyan?

(^)(>.<)(^)

(#45943) tserrof77 válasza Pyttawrx (#45941) üzenetére


tserrof77
senior tag

Vagy simán kontakt hibás lett. Jót tett neki a ki-be szerelés :DD

Újabban pláne nem szokás még jobb minőségű ipari arannyal sem bevonni az érintkezőket. Eddig csak a ramok lábait sikáltuk, most már mindent (is) ami mozdítható. Pedig egyre kevesebb dolog cserélhető egy laptopban. :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45944) Buncaman


Buncaman
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Van egy msi gf63 thin 10scxr laptopom.
Sajnos eléggé melegedős, ami idén nagy probléma lett.
Olcsón jutottam hozzá, így nyugodt szívvel vettem meg, mert 60%-ra korlátozott CPU-val teljesen jól bírta a melegedést, sosem ment egyik alkatrész sem 60C° fölé, nekem pedig nem kell annál nagyobb teljesítmény.

Sajnos költözés okán most először új helyen van a laptop, és azt vettem észre, hogy az SSD sokkal jobban melegszik nyáron.
Game közben HDD 42 C°-os, SSD-re 57 C°-ot írt.

Az SSD hőfoka valszeg valamennyire fals, mert télen indításkor is azonnal 30 C° fölött van, míg a HDD általában 20 C° olyankor.
Fontos, hogy a CPU most sem ment 60 C° fölé.

Mellesleg tény, a szobában szellőzés és klíma nuku, így állandó 30 fok fölött van bent nyáron, de szerintem van az több is...

A laptop pár hete lett kitakarítva, újra pasztázni nem mertem.
Kellene aggódnom az SSD hőfoka miatt? Ha igen tehetek valamit ellene?

Még annyi, hogy a laptop meg van emelve, alatta rácsos pad, így elvileg van szabad légjárat a ventinek.

Köszi!

Üdv,
Buncaman

Elérhetőség az adatlapomon.

(#45945) tserrof77 válasza Buncaman (#45944) üzenetére


tserrof77
senior tag

Pedig ha szétszedve lett kitakarítva, megérte (és megérdemelte) volna a pasztázást is.

Ha csak ki lett fújatva, akkor nem szóltam.

Ha lehet hinni a [link] belső képnek, nem vitték túlzásba az ssd hűtését, és akkor még finom voltam. az alatta levő hővezető "lap" cseréje segíthet pár fokot, de egy utólagos, laposabb ssdhűtő is is csak pár fokot fog segíteni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45946) Buncaman válasza tserrof77 (#45945) üzenetére


Buncaman
tag

Csak ki lett fujva, meg RAM hozzáadva, ehhez elég volt a hátlapot leszednem. :)

Első laptop "szerelésem", és ígyis féltem valamit el ne törjek.
Mélyebbre nem mertem még menni.

Szerinted az SSD-n jelzett hőfok lehet valós? Lehet melegebb mint a CPU vagy a GPU?

Elérhetőség az adatlapomon.

(#45947) tigerscorpio


tigerscorpio
aktív tag

Sziasztok, vettem használtan egy y520 gtx 1050ti kártya ssd+hdd. 16gb ram i7 CPU.
(G580 helyére,az rendben volt eléggé. Nagyjából van is )
Nem játszani kellene ez sem. És tudom, hogy nem mai gép. De a tech adatok meggyőztek.higy amikre nekem kell. Arra jó. Max néha egy valami gamet kipróbálok rajta.

Eddig rendben vagyunk.
Viszont a világért nemtudom munkára fogni az Nvidia kártyát. Egyszer megakasztotta a wint. (Win10.64bit) biosban letiltottam a kártyát. Egyből elindult a win. Próbáltam Lenovos driverrel .nvidiassal. De 43 As hiba. Aztán kész. Ha a Intel kártyát letiltottam, és direktben akartam a másikat hogy használja. Hibakód.
Semmivel nem látom a kártya ramjat... Nekem fura.
A képen egy teszt lenne, hogy mi van benne. Mit tud . Mizu. De idáig semmi. Sem Aida 64 , gpuz, meg volt még valami. Az a Lenovos progi de semmi nem látja. A rám adatait egyik driverrel sem. Amelyikkel elindult a gép...

Valakinek Valami ötlet ?
Kinyirták az Nvidia karit?
:R
Köszönöm a válaszokat

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#45948) Pyttawrx válasza tigerscorpio (#45947) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Így leírás alapján igen vga hiba gyanús lesz.
Sem a lenovo appja, sem pedig a win nem szedi le a drivert?
live linux alatt mi a szitu?

(#45949) tigerscorpio válasza Pyttawrx (#45948) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Live linuxot nem néztem. De a srác akitől vettem ubunut rakott rám és állítólag egy hiányzó driver miatt nem tartja meg, mert nem kompatibilis a win11el. Mondtam neki úgyis win10et használok majd rajta. Akkor konkrétan hasznalhatom az Intel kártyával. És slussz? :U így elsőre. Találtam romot a kártyához. Max azt megpróbálom valahogy rá paszirozni

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#45950) tigerscorpio válasza tigerscorpio (#45949) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.