Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) Adee_91 válasza necrobin (#32400) üzenetére


Adee_91
aktív tag

milyen típusú a ház?

(#32402) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#32399) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Megoldódott. A CPU újrapasztázásnál koszos esett a foglalat egyik érintkezőjére. Egyetlen tű. Úgy néz ki, hogy erre nem ad hibajelzést a bios.
Úgy jöttem rá, hogy a ram nélkül volt beep, de a numlock-ot nyomkodva látszott, hogy indítás után 3-5 másodperccel megfagy. Kivettem a ramot, úgy is, aztán a VGA-t is kivettem, úgy is megfagyott.

A két kondi cseréje pedig úgy néz ki, hogy bevált, azonnal be tudtam szórni a 4 memóriamodult, és 2. indításnál már adtam neki egy enyhe tuningot is. A pupos kondival már órákat kellett szarakodni, hogy 4db kétoldalas modullal elinduljon, és 1.4V-os NB fesznél állandóan kék halálozott.

(#32403) 04ahgy válasza [CS]Blade2 (#32402) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát igen, az LGA foglalat ilyen trükkös. :)

(#32400) necrobin: A képeden a bal felső sarokban található, fehér tüskesor lesz a neked való.
A bekötése: [link]. Ez szerencsére épp az asrock oldalról van. Ha van olyan vezetéked, aminek a végén két dugasz is van, akkor azok két egymás melletti tüskére kerülnek, épp az a lényeg, hogy ott áthidaljon.

Lehet, hogy a BIOS-ban át kell majd állítanod a HD Audio-t AC97-re, azért kérdezte a kolléga korábban, milyen a házad. A régi házakban még AC97 kivezetés volt, csak az újak tudják a HD Audio-t.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32404) Adee_91 válasza 04ahgy (#32403) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Így van,ezért kérdeztem :)

(#32405) De4d


De4d
őstag

Mostanság olyan kérdéseket olvasok hogy xy ram kompatibilis-e és támogatja-e az xy lap amit kinéztem?
Ez mint takar pontosan?
Nyílván nem azt hogy belelehet tenni.
Folyamatosan változnak a ram árak
Ami lap lesz egy giga b85m d3h
Ez a ram van kinézve.
Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz CMZ8GX3M2A1600C9

Minden jó, ha a vége jó!

(#32406) 04ahgy válasza De4d (#32405) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Menni fog...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32407) Zoll21


Zoll21
tag

Erre valaki???

Javítottam a linked.

[ Módosította: BomiBoogie ]

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#32408) Spet válasza De4d (#32405) üzenetére


Spet
addikt

Erre szoktal általában a gyártók egy listát feltenni az oldalukra,hogy az adott lap milyen cpu-t illetve memoriát támogat. Pl a tiednek is kéne egy listának lennie (memory support list) azonban én ezt a mobilról nem tudtam elő csalogatni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32409) Apollo_21 válasza Zoll21 (#32390) üzenetére


Apollo_21
addikt

Erre a kérdésre a válasz...nembiztos h kihalt bármi is..látom x4b50 ed van vagyis egy 4magosított 550be ha jól tudom....ezt tedd alapra...és nézd meg úgyis.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#32410) Zoll21 válasza Apollo_21 (#32409) üzenetére


Zoll21
tag

alapon van minden még a BIOS-t is visszaállítottam alapra, de amint valamilyen VGA-driver kerül fel minden rossz lesz, nem lehet hogy a vga-vezérlő híd chipje bekakilt volna?

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#32411) De4d válasza Spet (#32408) üzenetére


De4d
őstag

Igen, de mit takar ez a "támogatás" kifejezés?
A procit benne a listán, a kiszemelt ramnak egy másik títípusa is de azonos márka ott van.

Minden jó, ha a vége jó!

(#32412) De4d válasza De4d (#32411) üzenetére


De4d
őstag

De ott van csak nagyobb kiszerelésben, nem vettem észre :)

Minden jó, ha a vége jó!

(#32413) Zoll21 válasza De4d (#32412) üzenetére


Zoll21
tag

32407 hsz. valaki?

[ Szerkesztve ]

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#32414) Spet válasza Zoll21 (#32413) üzenetére


Spet
addikt

Mint írtad az alaplapi vga-d is illetve lehet a pci vezérlő is elszállt (egy teljesen más kártyával kideríthető, hogy igaz-e) így lehet jobban jársz egy lapcserével. Ne adj isten ha meg még garanciális a lap akkor vissza boltba és cseréltesd ki.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32415) De4d válasza Zoll21 (#32390) üzenetére


De4d
őstag

Ez inkább alaplap mint vga én szerintem.
Mondtam volna hogy ha sli/cf-es a lap akkor a másik pci exp foglaltatban nézd meg. De solos lap.
Egy barátodhoz elviheted a vga-d hogy kizárható legyen illetve vagy tőle a vga-t a saját lapodba, ha tudod.

Minden jó, ha a vége jó!

(#32416) 04ahgy válasza Zoll21 (#32407) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valami driver vagy rendszerfájl bebugolt az instabilitás miatt. Friss win telepítést még nem próbáltál (legalábbis nem láttam, hogy írtad volna), úgyhogy hajrá.

És ne erőszakoskodj kérlek, majd kapsz választ. Ha még egy "Erre valaki?" hozzászólást írsz, kénytelen leszek moderációs eszközökkel élni, mert ezzel rombolod a fórum integritását, szellemiségét.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32417) Zoll21 válasza 04ahgy (#32416) üzenetére


Zoll21
tag

Oké rendben. :R

És igen próbáltam már a win7 újrarakást is

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#32418) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!

ASUS P8H67 REV 3.0 alaplpom van a masinában,és lassan újra kéne raknom az oprendszert.Win 8.1-ben gondolkodom,de nem tudom ez a lap hogy viszonyul a 8.1-hez.
Minden tanácsot nagyon köszönök előre is.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#32419) Spet válasza atyca (#32418) üzenetére


Spet
addikt

Az oldaluk alapján eléggé új lap (az én adatlapomon lévőhöz képest :DDD ) szóval gond nélkül el kéne futnia rajta.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#32420) IstvánLászló válasza atyca (#32418) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A gyártó oldalán support,döntés a tiéd.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#32421) Lenry válasza atyca (#32418) üzenetére


Lenry
félisten

pont úgy, ahogy a több op.rendszerhez: ha van hozzá driver, akkor működni fog, ha nincs, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32422) ACE-


ACE-
addikt

HELP!

Egy ideje, azt vettem észre, hogy bármilyen újrainduláskor a gép nem indul el. Simán csak megy magába, és csak úgy tudom elindítani, hogy hosszan nyomom bekapcs gombot, majd ismét bekapcsolom. Bármilyen újrainduláskor "lefagy". Azt vettem még észre, hogy BIOS-ban eltűnt a "CPU core ratio" is. Eddig volt... Mi lehet a gond?

Na, ha mindent Auto-ra állítok, akkor elindul, de persze így lassabb a proci, és a RAM is, mert 1600 helyett 1333-on megy... Eddig tökéletesen működött, a Turbo ratio 42-re volt állítva az órajel 100-ra, a RAM meg 1600-on ment, mi a franc történhetett?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32423) ozzzy21


ozzzy21
csendes tag

Sziasztok lehet nem jó helyen teszem fel a kérdést de nem volt jobb ötletem.asrock z77 pro3 alaplapom van és nem tudom miért de az usb nem működnek tökéletesen van amit felismernek és van amit nem tudtok nekem ebben segíteni?

(#32424) Lenry válasza ACE- (#32422) üzenetére


Lenry
félisten

megunta a tuningot. :)

az első gondolatom a táp, próbálj valahonnan egy biztosan jól működő cseretápot szerezni és azzal hajtani pár napig.
a második gondolatom az alaplap...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32425) ACE- válasza Lenry (#32424) üzenetére


ACE-
addikt

Az Alaplap unta meg? Vagy mi? Hiába állítok be bármit BIOS-ban, ami a procihoz, vagy RAM-hoz kapcsolódik, nem indul újra a gép, de ha nagy nehezen egyszer elindul, akkor is az alap beállításokkal... A 30ezres tápom lenne szar? Azt kötve hiszem... Tudom azok is elromlanak, de táphiba miatt eltűnhet egy menüpont a BIOS-ból?

Arról nem is beszélve hogy az nem tuning hogy a RAM-ot a saját órajelén és időzítésén akarom használni, nem pedig lassabban, mert akkor vettem volna olcsóbb RAM-ot...
A proci Turbó órajelét meg tudtommal az oprendszer szabályozza és addig viszi fel amíg bírja. Azt sem én erőltetem rá.
Szóval nem értem az egészet, az a baj hogy nem egyszerű cserealaplapot szerezni... de nagyon nem tudok másra gondolni, kérdés mit fognak szólni hozzá Ipon-ban... ha visszaviszem.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32426) ozzzy21


ozzzy21
csendes tag

Sziasztok lehet nem jó helyen teszem fel a kérdést de nem volt jobb ötletem.asrock z77 pro3 alaplapom van és nem tudom miért de az usb nem működnek tökéletesen van amit felismernek és van amit nem tudtok nekem ebben segíteni?

(#32427) D@ni88


D@ni88
addikt

H87-es lapoknál, valahol be lehet állítani, hogy kikapcsolás után áramtalanítsa az usb portokat?

Kicsit zavaró hogy az usb hub és a wifi adapter világít :)

(#32428) Lenry válasza D@ni88 (#32427) üzenetére


Lenry
félisten

régebben voltak az alaplapokon külön erre szolgáló jumperek, nem tudom divat-e még, de nézz körbe a kézikönyvben

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32429) ACE- válasza Lenry (#32424) üzenetére


ACE-
addikt

Itt vannak a BIOS képek: [link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32430) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

van egy ABIT AN8 sli lapom amiben egy Athlon x2 64 4200 proci megy. Kb. 2 napja Azt vettem észre hogy ha csak böngészek is melegszik a proci. A core temp program szerint percek alatt eléri a 80 fokot és elkezd riasztani. Ujrapasztáztam , ugyanaz a helyzet. visszatettem mindent alapra , akkor is riaszt. kicseréltem a hütést de most hogy irok 68 fokos a proci. Mi lehet a baj??? Mit nem próbáltam még? Ja és a program szerint 1 másodperc alatt emelkedik 10 fokot is a hőmérséklet.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#32431) #65675776 válasza nagyfejü (#32430) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tényleg meleg? Melyik BIOS verzió van rajta? Mert az Abit egy időben tömegesen javította a lapjainál a hőmérsékletérzékelők kiolvasási hibáját, addig durván felémért mind.

Milyen cooler van rajta?

(#32432) nagyfejü válasza #65675776 (#32431) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Azt hiszem a legujabb 2.1 vagy 2.2 es Bios van rajta: A bios hónapok óta rajta van de csak most kezdett hülyéskedni.
Cooler ilyen:

cseréljek BIOS t?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#32433) ThinkAgain


ThinkAgain
tag

Sziasztok! Több mint egy éve MSI 760GM-P23 alaplapom van. Elégedett vagyok vele, nagyjából mindent kihasználok amit tud (UCC, overclock, stb.). Amikor megvettem, apró örömöm volt pluszba, hogy van rajta PS/2 port, mert a '90-es évek óta egy billentyűzetet használok. Ma viszont leültem kicsit tolni valamit, és egyszer csak nem érzékelt semmit a billentyűzet. Újraindítottam a gépet, és a BIOS ezt az üzenetet dobta. Rákötöttem egy másik billentyűt -> ugyanez a hiba. Előkotortam az egyetlen USB-s billentyűzetem, és ez az érdekes eset történt... A képen látható, hogy az USB devices sorban azt írja, hogy egér, billentyűzet, de lent még mindig hibára panaszkodik, holott a PS/2-es bill már rég le volt húzva. F1 megnyomása után simán bootolt a Win, és rendesen működik minden. Van valakinek bármilyen ötlete?

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#32434) #65675776 válasza nagyfejü (#32432) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt felesleges frissíteni, abban már javítva van.

A coolernek elégnek kellene lennie. (Bár nyilván nem ezzel a rögzítővel lehet felrakni egy 939-es lapra.) De a leírtak alapján arra is lehet gyanakodni, hogy nem fekszik fel rendesen a procin.

Egy kérdésre viszont nem válaszoltál: meleg a cooler is?

(#32435) nagyfejü válasza #65675776 (#32434) üzenetére


nagyfejü
őstag

Nem!! Amikor riaszt megpróbáltam benyulni a hütő aljára. nem tünt 85 fokosnak. A biost ugy értettem tegyek fel esetleg régebbit?

üdv

(#32436) #65675776 válasza nagyfejü (#32435) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem, a régebbiek rosszabbak ebből a szempontból.

Nos, ha a cooler nem meleg, akkor bizony két lehetőség van:
1. nincs a helyén a cooler
2. behalt a prociban a hőérzékelő

(#32437) nagyfejü válasza #65675776 (#32436) üzenetére


nagyfejü
őstag

rátettem a gyári coolert amit a keret miatt nem lehet rosszul feltenni és akkor is most pl 60 fokos.

(#32438) #65675776 válasza nagyfejü (#32437) üzenetére


#65675776
törölt tag

Fel lehet azt is rakni rosszul, a keretben van egy-két kis csücsök, amiben fel tud akadni. Gyakorlati tapasztalat.

Akkor két lehetőséged van a hibát kiszűrni:
-procit kipróbálni másik lapban
-másik procival megnézni a lapot

(#32439) nagyfejü válasza #65675776 (#32438) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm a segitséged. próbálkozok.

üdv

(#32440) ThinkAgain válasza ThinkAgain (#32433) üzenetére


ThinkAgain
tag

Majd ne feledkezzetek meg rólam légyszi :B

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#32441) artiny


artiny
őstag

egy i5 4440 cpu hoz milyen chipszettel kell keresnem alaplapot? H81 vagy H87 ...? nem fogom valszeg tunningolni a cput hiszen nem is lehet ezt. Valamint milyen márka az ajanlott? asus,gigabyte,msi? ezek kozul a legolcsobb msi de az is jo?

(#32442) 04ahgy válasza ACE- (#32425) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem azért, de a 2500K (ha az adatlapod és a BIOS képek alapján veszem a konfigodat) nem is támogat 1600-as RAM-ot, tehát igen, ha 1600-on akarod a RAM-ot járatni, az tuning. 1333MHz a hivatalos max.: [link].

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32443) ACE- válasza 04ahgy (#32442) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor biztos eddig csoda történt, hogy mégis ment...

Ja még egy kérdés, legrosszabb esetben is nem az alaplapnak kellene bajának lennie a tuningtól, hanem a procinak vagy RAM-nak...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32444) 04ahgy válasza ACE- (#32443) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet, de az intel mindenesetre nem garantálja, nem is garantálta sosem. Mostanában volt a kezemben több IMC-ben gyengélkedni kezdő 2500K, így a CPU-t nézd meg másik lapban először, illetve ezt a lapot másik CPU-val. Célszerűen és lehetőség szerint Ivy Bridge lenne a legjobb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32445) ACE- válasza 04ahgy (#32444) üzenetére


ACE-
addikt

Megtenném, ha lenne fölös ilyen lapom...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32446) 04ahgy válasza ACE- (#32445) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ismerős / haver / rokon / osztálytárs / kolléga / akárki gépe? Nem kell pont ugyanilyennek lennie amúgy.

Nekem amúgy épp P8P67 Pro Rev.3.1 ketyeg az asztalimban, majd megnézem, nálam mi is hogy néz ki. Alapon megy amúgy a masina.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32447) ACE- válasza 04ahgy (#32446) üzenetére


ACE-
addikt

A probléma megoldódott, ez egy Asus bug, az Intel Management Engine valami régiókódja vagy mi a szösz törlődik, van egy kis progi ami újraírja, és már minden a régi, köszönöm mindenkinek, hülye voltam hogy eleve nem kerestem rá előbb... Akit érdekel itt írnak róla: [link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#32448) margithid


margithid
veterán

Sziasztok
Asrock b75 pro3 m alaplapom van és nem tölt be a windows, hogyan tudok a biosba lépni?
Köszi

(#32449) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! nem tudtok abban segíteni nekem van egy asus P8B75 v alaplap ezt hogy kéne beállítanom hogy uefi be legyen?

win 8.1 et szeretnék feltenni bemegyek a boot menübe van egy cd meghajtó, egy dvd, és egy uefi cd lehetöség
gondolom , az uefi cd bootal kéne indítanom , elérek a formázásig de nem enged tovább telepíteni , nem aktív a c meghajtóm.

Ha meg ha sima cd meghajtóval indítom a telepítést akkor meg engedi a telepítést, de viszont így gondolom nem lessz uefiben a win 8.1.

Ezért kérném a segítségeteket ,hogy most mit csináljak, és részletesen ha leírnátok a bios beállítását megköszönném nektek.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32450) Spet válasza margithid (#32448) üzenetére


Spet
addikt

F2 vagy delete vagy F1.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.