Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#38351) kelzsoca


kelzsoca
félisten

=================
Blade_Sugar_Daddy
=================

[ Szerkesztve ]

(#38352) Surfym@n válasza kelzsoca (#38351) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Köszönöm, már megy is fel... :R

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#38353) RockHaRD válasza kelzsoca (#38351) üzenetére


RockHaRD
addikt

zsoca, a Two Face VII romodnál valamiért nem fordul a kijelző. Be van lőve az extra beállításoknál, hogy mind a 4 szögben forduljon, de mégse fordul :F

tudsz esetleg erre vmi megoldást?
:R

(#38354) RtgLaci válasza kelzsoca (#38351) üzenetére


RtgLaci
tag

Örülök, hogy lett egy újabb gyöngyszem:) Sajnos itt a melóhelyen nem tudom felpakolni. Becsülettel elolvastam mindent, amit leírtál a fontosabb módosításoktól... Nagy illetlenség megkérdeznem, hogy megéri-e leváltanom a F2F-t erre az új romra? Van-e benne valami olyan javítás, vagy plusz funkció, ami miatt lépnem kéne?

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#38355) kezdő válasza kelzsoca (#38351) üzenetére


kezdő
senior tag

Ahhoz képest, hogy nem csak 1 "simán" módosított rom, elég szerény a leírása. :R

Már csak annyi kérdésem lenne, hogy a wifit tudja úgy kezelni mint az SD3? Itt arra gondolok, hogy végig bekapcsolva tartom, alvó módba hagyja menni a telefont, de képernyő bekapcsoláskor azonnal feléled. (régebbi CM-eknél bontás-újrakapcsolódás segített csak) esetleg a Marketen lévő wifi fixek ezt hivatottak megoldani?

A warez mentesség gondolom a pár napja (hete?) történt "vita" eredménye. Ez konkrétan mit jelent? Az eddigi romokban mi volt wareznek tekinthető? (nem célom feszegetni ezt a témát, pusztán kíváncsi vagyok)

Amúgy köszönet a fáradhatatlan munkádért!

(#38356) Keeperv85 válasza kezdő (#38355) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Root Explorer, meg az ADW Launcher ex. Már akinél ugye...

(#38357) D1Rect válasza kelzsoca (#38351) üzenetére


D1Rect
félisten

Meg is van mit fogok feltenni. :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#38358) lorcsi válasza kelzsoca (#38351) üzenetére


lorcsi
veterán

pm

[ Szerkesztve ]

(#38359) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

@Kelzsoca:
Sajnos most is ugrál a wifi, eldobja a stabil jelet, skype-nál sajna ez nem tuti... :(
Legutoljára a TF6-nál volt jó a wifi drivere, esetleg azt nem teszed fel update formában?

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#38360) umek7 válasza kelzsoca (#38351) üzenetére


umek7
őstag

Küldtem egy pm-et ezzel kapcsolatban.

(#38361) Mr X


Mr X
veterán

Srácom, kellene kis segítség. Próbálom kitalálni, hogy az sd kártyám a szar vagy a rendszer ilyen.

Tehát a probléma a következő. Lainchertől függetlenül a bootolás után a rendszernek kell még kb. 1 perc, mire az app2sd-vel a kártya fat partíciójára átmozgatott appok megjelennek. Cirka 20 ilyen app van. Másnál is ilyen? Vagy kártya robléma lehet?

Azért próbálom kinyomozni, mert eszembe jutott, hogy ha kártya gondz akkor talán ez okozhatja azt is, hogy egy reboot után már nem látja az ext-en levő appokat, ha használok ilyen partíciót. De feleslegesen nem akarok másik kártyát venni.

Plusz maegyszercsak zenélés közben eldobta a rendszer a kártyát és utána reboot után sem ismerte fel addig, míg recoveryben nem tallóztam rajta.

(#38362) umek7 válasza Mr X (#38361) üzenetére


umek7
őstag

Eddig nekem mindig minden esetben elég volt pár másodperc boot után az appok felismerésére. Én megformáznám azt a kártyát, majd full fipe full format után egy szűz rendszerrel tesztelném megint.

(#38363) Mr X válasza umek7 (#38362) üzenetére


Mr X
veterán

Megvolt már többször ez. Format, erase, minden. Szűz rommal is próbáltam, mindig ez a helyzet. Ez még egy pont a kártya hibája mellett.

(#38364) barnam_ válasza kelzsoca (#38351) üzenetére


barnam_
nagyúr

Micsoda fantázianév :DDD
Ezzel kapcsolatban lenne egy felvetésem: nem lehetne valahogy belecsempészni a rom nevébe a forrást? Tehát pl. CM7 Sugar Daddy, CM7 Face2Face, CM7 Cyan Suprise, stb.
Csak mert fórumozó legyen a talpán, aki eligazodik a sok különböző elnevezés között...

(#38365) norbesz74 válasza kelzsoca (#38351) üzenetére


norbesz74
aktív tag

Szia van egy pár hiba, de ez nekem az álmom volt.:) A energia widget müködik, de nem csinálna semmit és nem tudni, hogy csinált e valamit. Remélem érthető voltam.Köszönöm wipe meg voltak.:)

(#38366) bigdadylaci


bigdadylaci
tag

Sziasztok!

Two Face VII-et próbáltátok már? Mik a tapasztalatok? Eddig nem olvastam túl jókat :(
VI-ot használok.

(#38367) Tonchi válasza bigdadylaci (#38366) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Próbáltam, jól működik, egy helyen FC-zik az Extra beállításoknál, a többi rendben. De ha most akarsz romot cserélni, inkább a SugarDaddy romot rakd föl ;)

[ Szerkesztve ]

(#38368) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Reggelt a fórumtársaknak!

Éjjel felhúztam a Cukros_Papát azonban TF7-hez hasonlóan a WiFi eldobja a stabil kapcsolatot kb. 1-2 percenkét, még akkor is, ha éppen adatmozgatás, vagy Skype is folyamatban van (tehát nem csak idle állapotban).

TF6 és előtte lévő ROM-okra ez még nem volt jellemző, lehet azóta új a WiFi drivere?

Amennyiben igen, akkor el lehet valahol érni a "régebbi" drivert, vagy valami "fixáló" update-et? (régebben mintha már találkoztam volna vele itt fórumon, aztán egy idő után már nem volt rá szükség)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#38369) barnam_ válasza Surfym@n (#38368) üzenetére


barnam_
nagyúr

Üdv,
Én úgy tudom, hogy egy ideje változatlan a CM7 wifi drivere. Hacsak nem piszkált bele Kelzsoca. A wifi beállításoknál a wifi alvás irányelvét állítsd soha-ra.

szerk.: így nem dobja el azonnal a jelet, ha kikapcsolod a képernyőt, de adatmozgatás kikapcsolt képernyővel akkor se fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#38370) Tonchi válasza barnam_ (#38369) üzenetére


Tonchi
aktív tag

n160 changelog-ban:
Blade: Fixes wifi problems when streaming audio over bluetooth by adding abtfilt (atheros bluetooth filter) This is a fix for: http://code.google.com/p/cyanogenmod/issues/detail?id=3659 (android_device_zte_blade)

n145 changelog-ban :
Fix ANR issue in Wifi Settings Window while Turning OFF Wifi (android_external_wpa_supplicant_6)

ezek voltak wifi téren :)

[ Szerkesztve ]

(#38371) thetan


thetan
aktív tag

Részemről szeretném megköszönni az új Romot, és a fejlesztésekbe befektetett erőfeszítéseteket, hogy mi, (legalábbis én) sima felhasználók bővelkedhetünk a lehetőségekben. Kezdettől fogva figyelem a fórumaitokat, és a leírásaitok alapján minden beavatkozás sikeres volt, (gen2-sités, többszöri átparticionálás, romolás stb)- bár lehet szerencsés is vagyok, mert nekem soha semmi problémám nem volt eddig a Blade -vel, nagyon meg vagyok vele elégedve

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#38372) embe


embe
nagyúr

Üdv!
Köszi a Blade_Sugar_Daddy (2011.08-14) romot! Feltettem. De ismét jelen van egy bug. Ha kilépek a naviból, és az kikapcsolom a gps-t, akkor is ott marad az állapotsoron a gps vevő jele. Ez már probléma volt egy korábbi romban is. Lehet hogy így folyamatosan megy a gps? Van valami megoldás ennek kikapcsolására?
Köszi a választ! Ami priviben ( is )lenne jó, mert azt hamarabb megtalálom.

[ Szerkesztve ]

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#38373) szezso15


szezso15
addikt

Látom, a sajátfordítású ROMban is fennáll a WiFi probléma...
Én csináltam egy update.zip-et, ami javítja ezt a hibát!

Innen tölthetitek le: hungariandroid.com/androidfans/viewtopic.php?f=135&t=245 ;)

*Hajrá Loki!* i15+

(#38374) Indiant


Indiant
addikt

Ha esetleg jár erre valaki romkészítő...
Feltettem ezt a FullMoon_SimpleSFFull_by_Hurwinyek-et. Működik is, de a pc-ről nincs jogom írni a telóra, mi lehet elállítva a romban? A Face2face-el nem volt ilyen gond.

(#38375) Telda


Telda
addikt

Köszi az új romot!
Ha még telepítés előtt a launcher2-t kitörlöm és a Face to Face-ben lévő butított adw launchert bemásolom a helyére akkor az működni fog? Vagy még szükség van más fajta módosításokra is?

(#38376) Tonchi válasza Telda (#38375) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Ne tedd, ezt rom telepítés után is meg tudod csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#38377) Telda válasza Tonchi (#38376) üzenetére


Telda
addikt

Oké, amúgy ez lehet csak nálam rög, hogy nem szeretem ha olyan dolog van a telefonon amit nem használok, ezért akartam már telepítés előtt kicserélni.

(#38378) Tonchi válasza Telda (#38377) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Nem, dehogy...
kelzsoca kolléga is azért szedte ki a különböző nyelveket a romból (framework-res.apk-ból) ,mert nem használta, mi sem, így maradt az angol-magyar.

(#38379) barnam_ válasza Tonchi (#38370) üzenetére


barnam_
nagyúr

Valóban :)

(#38372) embe: én a GPS fixet feltettem a CM7 N161-hez, ezzel nem marad ott a gps ikonja az értesítő sávban. Vagy próbálhatod ki-be kapcsolni a GPS-t, előbb utóbb eltűnik az ikon (vagy újraindul a telefon).

(#38380) Glatius válasza embe (#38372) üzenetére


Glatius
őstag

Ha az állapotjelző ott van, az nem fogyaszt semmit, ha valami használja a GPS vevő jelét a már inkább. Nekem volt, hogy hetekig "ment" a GPS számottevő fogyasztás nélkül. A beragadó navigációs program sokkal veszélyesebb!

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#38381) Mr X válasza Telda (#38375) üzenetére


Mr X
veterán

Működni fog.

(#38382) sanchopapa


sanchopapa
csendes tag

Üdv néktek, Hatalmas Android mesterek!
Régóta figyelgetem tiszteletre méltó munkásságtok;remegve kérnék tanácsot:
Gen1 es T-mob Blade-em van Swedish Spring RLS3 blue fut rajta és cserélném. Mit ajánlotok jó szívvel?(nem szeretném téglásítani és tartok a genkettesítéstől is).
Köszönettel:
sanchopapa

(#38383) Mr X válasza sanchopapa (#38382) üzenetére


Mr X
veterán

Nyugodtan gen2-estítheted a gyári frissítővel, ha odafigyelsz, és úgy csinálod, ahogy le van írva, nem lesz gond. Utána már bármilyen gen2 romot feltehetsz.

(#38384) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok!
Látom Kelzsoca készített újabb romot!
Én jelenleg a TF6-ot használom és az lenne a kérdésem a rommal kapcsolatban, hogy másnál is előfordult, hogy hiába kapcsolta be a GPS-t pillanatok alatt dobta - tulajdonképpen be sem kapcsol!? :F :(
Az új romban van wifi, gps gond? Működnek rendesen benne?

ENNÉL bővebb leírás létezik vhol a ROM-ról, hogy mi változott benne, miben új mondjuk a TF6-joz képest?!?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#38385) FeRkE válasza barnam_ (#38379) üzenetére


FeRkE
őstag

Ebből a gps fixből csak az elsőt kell feltenni vagy mind2t ?

(#38386) barnam_ válasza FeRkE (#38385) üzenetére


barnam_
nagyúr

Elég az elsőt.

(#38384) jano_77: changelog: [link]

(#38387) Surfym@n válasza barnam_ (#38369) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Az már megvolt (ezért nem is használok már RegPon-t), de sajna ezzel is ugrált a wifi (bekapcsolt kijelzőnél is)

Most felteszem a szezso által linkelt fix-et. Remélem az már segít a problémámon.
GPS-nél én azt tapasztaltam, hogy hiába van bekapcsolva, a Maps addig nem hajlandó Pusztavacsról elmozdulni, míg ki és be nem kapcsolom újra az antennát :)

Úgyhogy erre meg megy a GPS fix...

Csak összeáll a rendszer :))

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#38388) lorcsi válasza Mr X (#38383) üzenetére


lorcsi
veterán

hol van ehhez részletes leírás ?
nekem is ez a gen1=>gen2 problémám van..

(#38389) domerator


domerator
veterán

... és igen!

A cukorpapi jött és győzött.
Feltettem, feltöltöttem. Szokásos reggeli 3G internet operaminivel... jelen esetben a screenshot tanúsága szerint bő 40 perc. Cukorpapi felülírta az eddigi tapasztalatot: több mint 40 perc intenzív 3G böngészés alatt kevesebb, mint 20%-ot harapott az akkuból. Hasonlót eddig csak az általam favorizált Dell kerneles Akash illetve szezso féle továbbfejlesztése tudott felmutatni. A CM és GB romok mindegyike a kb. 10% / 10 perc fogyasztást hozta. Melegedés? Max. langyosodás érezhető. Talán bizonyíték a 3G lecsökkent fogyasztására, hogy az eddig megevett energia 61%-a a kijelzőre ment el, a cella készenlét (ami eddig a netezés alatt magas volt) 6% csupán.

További tapasztalatok: launcher mint a vaj a teflonon, wifi nem szakadozik, gps jel nekem is kint marad (reboot eltünteti, de köv. használatkor megint kiragad), galéria marha gyorsan tallózza be a képeket más romokhoz képest.

Egyelőre ennyi, újra kell flashelnem, mert 1-2 előre betett app valamért nem működik, azokat utólag kell majd feltenni. Én a systembe pakoltam, mert nálam nagyobb is, meg a rom is pici, így majdnem mindent be tudtam tenni, amit kapásból amúgy is feltennék. A fentiek nem zárják ki, hogy később esetleg más hiba előjön, de mindenesetre egy jó start... :C Köszönöm zsoca!!

Ui.: nyugodtan tessék az eddig szokásos megjegyzéseket most is megtenni az elhamarkodott ítéletemről, az akku napokig tartó beállásáról és minden más egyébről, ami nem tetszik a postomban. :P

Ui2.: A név választás miatt már nem ér rövidíteni, mert a Sweet Dreams és a Sweet Daddy is SD :D

Ui3.: ... és erre hála az égnek, van fekhér téma :C

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38390) Tonchi válasza lorcsi (#38388) üzenetére


Tonchi
aktív tag

===
MIUI Black Theme
Végre kész!
===

(#38391) Mr X válasza lorcsi (#38388) üzenetére


Mr X
veterán

Letöltöd a szolgáltatód oldaláról a hivatalos frissítést, elindítod a programot, ott írja, hogy mit kell csinálni. Előtte a gyári recovery-t (FTM) vissza kell rakni.

(#38392) ux1 válasza kelzsoca (#38351) üzenetére


ux1
addikt

Cukrosbácsi helyett jobb lett volna a Mézesmadzag :)

Még a végén félreértik :DDD

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#38393) lorcsi válasza Mr X (#38391) üzenetére


lorcsi
veterán

Előtte a gyári recovery-t (FTM) vissza kell rakni.

ezt nem vágom ? :F

(#38394) domerator válasza domerator (#38389) üzenetére


domerator
veterán

Benéztem... ez SUGAR Daddy és nem Sweet... :W de a rövidítés akkor is bukta ;]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38395) kelzsoca válasza ux1 (#38392) üzenetére


kelzsoca
félisten

Már megtörtént :DDD

Majd kitalálok valami épkézláb nevet neki a következőre :D

(#38355) kezdő

Az angol és magyar nyelven kívül az összes nyelv eltávolításra került, ez nem olyan gyenge kis változás az eddigi romokhoz képest, sőt ezt még a CM team sem fogja soha megtenni :)

[ Szerkesztve ]

(#38396) ux1 válasza kelzsoca (#38395) üzenetére


ux1
addikt

Ajánlatot kaptál egy kisfiútól? :DDD

HoneyString :D

(#38386) Aggregátor

Szvsz nem túl szerencsés a jól és stabilan szuperáló GPS drivert lecserélni kallt sz@rára :D Csak előszeditek a reboot problémát :D

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#38397) Glatius válasza ux1 (#38392) üzenetére


Glatius
őstag

Ráadásul a ROM "monogramja" SD, ami félrevezetheti a kevésbé figyelmes usereket.... :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#38398) kelzsoca válasza ux1 (#38396) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jah nem, csak mondták hogy gyakran használok cukor vagy édes jelzőket a romokra :DDD

Valamivel sokkolni kell a közösséget ;]

Szvsz nem túl szerencsés a jól és stabilan szuperáló GPS drivert lecserélni kallt sz@rára

Illetve a wifi mókolás is hasonló történet, powered by kicsi szezso :)

[ Szerkesztve ]

(#38399) umek7 válasza Tonchi (#38390) üzenetére


umek7
őstag

Ez nagyon állat lett!

@domerator: még 1 napja sincs kint a rom, az akkuidőket te sem gondolod komolyan.. :DDD

Szerk Tonchi@ Elhiszem én, nem semmi munka, tényleg nagyon baró. Köszönöm a többiek nevében is. :)

[ Szerkesztve ]

(#38400) Tonchi válasza umek7 (#38399) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Májusban kezdtem el, van aki tudja nyugtázni is ezt ;) Kellett egy kis idő, hogy megérjen/megérjek :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.