Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37801) kelzsoca válasza tlac (#37799) üzenetére


kelzsoca
félisten

aztán megijedtem, hogy rá menne a szabadidőm legnagyobb része

Még annál is több ;)

[ Szerkesztve ]

(#37803) hjanos1 válasza csiziktomi (#37800) üzenetére


hjanos1
senior tag

Bár nem vagyok joestone, azért válaszolok.
Letöltés
A gingerblade0811-et fastbootból lehet flashelni.
A recoverblade0811-et clockwork backupként lehet felrakni.
Alapja az Android Open Source Project, ugyanis forrásból lett fordítva.

The Factory Must Grow

(#37804) MxM19 válasza csiziktomi (#37800) üzenetére


MxM19
aktív tag

Hát ja.Már csak a Zenei résznél kéne javítani.+egy akadásmentes launchert csinálni rá.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#37805) etitkar


etitkar
csendes tag

Hali!
Ha valaki segítene megköszönném.Szeretném telepíteni a A ClockworkMod Recovery-t
Ki kapcsoltam a készüléket
Kivettem az aksit
Vártam néhény másodpercig kb 20
Aksi vissza
+ Hangerőgomb benyom és hozzá a bekapcsológomb és mindkettő nyomva tart.
De a telefon elindul normálisan és a zöld emberke nem fagy bele és nem jönnek feliratok.
2.2 gyári Tmobil van rajta és GEN2.

(#37806) Keeperv85 válasza etitkar (#37805) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Erre találod a leírást.

(#37807) joestone válasza #40993792 (#37793) üzenetére


joestone
addikt

A rádióban , nyomd meg a menü gombot. Settings - Regional band - állítsd át europe -ra és máris rendesen lépteti a frekvenciákat.

(#37808) joestone válasza csiziktomi (#37800) üzenetére


joestone
addikt

Ahogyan már írták forráskódból lett fordítva a kernel is meg maga az android is . A hangerőt a libaudio forráskógjában az AudioHardware.cpp fájlban lehet piszkálgatni.

@Mr.X : Milyen hibát tapasztaltál a zenelejátszásban , illetve mikor akadozik a launcher ?

[ Szerkesztve ]

(#37810) Keeperv85 válasza joestone (#37807) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az RDS-re látsz valami esélyt? :B

(#37811) joestone válasza Keeperv85 (#37810) üzenetére


joestone
addikt

Éjszaka már nézegettem utánna , elvileg a cm app tudja az rds-t csak a kernelbe kell belehegeszteni , vagy a galaxy-s si 4709 modulját használva esetleg működésre lehet bírni. Ha sikerül forrást találnom akkor benne lesz az rds -is .
Egyébként írtad , hogy nem keres az európai sávra állítva , nekem működik. Igaz kicsit belenyúltam az fm app java fájljaiba is , de csak minimálisan.

[ Szerkesztve ]

(#37812) MxM19 válasza Keeperv85 (#37810) üzenetére


MxM19
aktív tag

Ez nem nekem jött?(@Mr.X :)
Nem a tiédet próbáltam hanem általában semelyik romban nem lehet telepakolni a képernyőt úgy hogy kiválóan menjen szaggatás akadozás akadás nélkül.
Zene lejátszásnál meg mindig azt hallom vissza az emberektől hogy recseg az egész.Power amp equban állítgattam a leghangosabbra ami ott van.Ha meg alapon van akkor meg halk.Ez ugyan úgy megy fülesnél is.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#37813) domerator válasza Tonchi (#37791) üzenetére


domerator
veterán

Tonchi:

Le a kalappal, hogy ilyen kulturált végszót vagy képes közzétenni... köszönöm, örülök, hogy így rendeződött ez a téma. (Peace-t természetesen tudtam, hogy angol szó, a többi rövidítés, amit felsoroltam)

További kellemes fórumozást és alkotást! :R

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#37814) tlac válasza kelzsoca (#37801) üzenetére


tlac
nagyúr

jah... hackelésnél repül az idő
azért ebben irigyellek, hogy mennyi időd van, egyetem mellett nekem is volt rengeteg, aztán persze vizsgaidőszakban kamatostul meg kellett fizetni érte :D

(#37815) Keeperv85 válasza joestone (#37811) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Lehet elég volt az a minimális változtatás. :K Pontosítanom kell mert azóta keres, de nem mindig és többnyire csak visszafelé... Ha az alap 87,5 Mhz-ről indítod, akkor többnyire ott is marad sajnos....

Elvileg a CM app-ból kiszedték az RDS részt fordítás előtt (lehet csak ki van kommentezve a forrásban, nem nézegettem még) Sajnos Windows-om van, amin ugye kicsit (nem is: inkább nagyon..) nem egyszerű lefordítani külön egy-egy programot a forrásból...

(#37816) umek7 válasza MxM19 (#37812) üzenetére


umek7
őstag

Nyilván nem lehet teli dobálni widgetekkel úgy hogy ne szaggasson, ahhoz kicsit komolyabb cucc kéne hardveresen.
Ezt a telefont pedig még mindig nem diszkózásra találták ki, viszont valamennyit elvileg lehet benne javítani szoftveresen..

(#37817) joestone válasza MxM19 (#37812) üzenetére


joestone
addikt

De neked szántam , csak már némi balatonboglári nedü vidámítja a napomat. Sorry.

(#37818) kelzsoca válasza joestone (#37817) üzenetére


kelzsoca
félisten

csak már némi balatonboglári nedü vidámítja a napomat.

Akkor ezzel a lendülettel térj be a Blade topic kocsma (off topic) részlegére, ahol hasonlóan mulatják az időt :DDD

Hogy on is legyen:

A mai napon magammal vittem kis tesztre a Libra-t, zenehallgatás volt amit teszteltem.

A jack dugó nem "ugrik ki" a helyéről, mint azt többen a Blade-nél tapasztalták.

Zenére a poweramp-ot használom (Marketen vásárolt) és a Blade-nél is használt fülessel+hanganyaggal bekapcsolás után erősen halkítani kellett, mert nem kicsit volt hangos.
A Blade-en megszokott maximum hangerőt picivel félhangerő alatt értem el, ami nem kicsit meglepett. :)

[ Szerkesztve ]

(#37819) domerator válasza kelzsoca (#37818) üzenetére


domerator
veterán

"a Blade-nél is használt fülessel+hanganyaggal bekapcsolás után erősen halkítani kellett, mert nem kicsit volt hangos.
A Blade-en megszokott maximum hangerőt picivel félhangerő alatt értem el, ami nem kicsit meglepett."

Nem kicsit irigyellek és nem vagyok vele egyedül szerintem :Y :C
Használd egészséggel!!!

(csak súgva kérlek meg, hogy majd valamicske infót az akkuidőről írj, ha eljön az ideje (jövő hét eleje-közepe... ugye nem is én lennék, ha nem az akku foglalkoztatna :D )

(#37820) kelzsoca Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#37820) kelzsoca válasza domerator (#37819) üzenetére


kelzsoca
félisten

Köszi, majd kiderítem, hogy ez szoftveres, vagy hardveres különbség, ha szoftveres, akkor abból Ti is kapni fogtok :)

(#37822) MxM19 válasza kelzsoca (#37818) üzenetére


MxM19
aktív tag

Poweramp+dsp-t hogy használjátok?
Minden beállítás érdekelne.:)

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#37823) umek7 válasza kelzsoca (#37820) üzenetére


umek7
őstag

Van rá egy üveg söröm hogy szoftveres..

(#37824) tlac


tlac
nagyúr

Korlátozottan elérhető kifutó típusok:
ZTE Blade

hmm...

(#37825) domerator válasza umek7 (#37823) üzenetére


domerator
veterán

Úgy legyen!!! :C (csak nekem sajnos más a megérzésem :( :((( )

(#37824) tlac

Hát nem volt hosszú életű szegény penge a trénél... :(

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#37826) Sir Riccio válasza kelzsoca (#37820) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Azt hiszem akkor szobrot emelek neked a szobámban és reggelenee hajlongok majd felülések helyett.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#37827) spence225


spence225
aktív tag

Üdv az uraknak !
Annyi kérdésem lenne hogy ki milyen memo karit ajánl ? Vennék mert mostmár kevésnek bizonyul a gyári és véleményekre lennék kíváncsi.

(#37828) kelzsoca válasza tlac (#37824) üzenetére


kelzsoca
félisten

Csak a kérdés mi lesz helyette :)

(#37826) Sir Riccio

Egy sima köszi is elég lesz majd, csak legyen szoftveres a történet. :)

[ Szerkesztve ]

(#37829) umek7 válasza spence225 (#37827) üzenetére


umek7
őstag

Egy Kingston CL4 8GB szerintem bőven elég a pengébe, jobban úgyse tudod kihasználni szerintem de majd valaki úgyis megcáfol előbb utóbb :)

(#37830) spence225 válasza umek7 (#37829) üzenetére


spence225
aktív tag

Értem, köszi a választ, én is max 8 Gb-ba gondolkodtam méretben.

(#37831) Tonchi válasza domerator (#37813) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Forumozas lesz, alkotás csak a következő héten

(#37832) domerator válasza Tonchi (#37831) üzenetére


domerator
veterán

A blédre alkotsz valamit? :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#37833) GraphX


GraphX
csendes tag

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni itt, de valahogy nem áll össze a kép a ext partícióval kapcsolatban.
Vettem egy 16Gb-os kártyát és gondoltam, hogy a gyári 512MB-ot kicsit megtámogatom ebből. EASEUS programmal csináltam két fat32-es partíciót a microSD-re, mindkettő elsődleges. Telefonba rakom – bekapcs – memória állapotánál a memóriakártya egyik partícióját mutatja ugyan, de a telefon memóriája nem változott.

1. Mekkora méretű partíciót érdemes csinálni? Van-e valami maximális keret ami még optimális?
2. Mit rontottam el ami miatt a telefon nem lát több integrált memóriát?

Előre is köszönöm!

(#37834) Psychonaut válasza GraphX (#37833) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem FAT32 kell, hanem ext.

(#37835) Keeperv85 válasza GraphX (#37833) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Első körben azt, hogy nem csináltál ext partíciót :) 512 Mb-nál nem kell nagyobb, szinte képtelenség kitölteni azt is. :)

Szóval:

Van ugye most egy 16 GB-os kártyád.

EASEUS-val két partíció kell rá. Egy fat elsődleges + egy ext2 vagy ext3 elsődleges. Úgy már menni fog. Pláne, ha a rom, ami rajta van támogatja is az ext. partíciót...

[ Szerkesztve ]

(#37836) Pietrosz válasza Keeperv85 (#37835) üzenetére


Pietrosz
addikt

Egy ilyen akciónál újra kell telepíteni a progikat, vagy csak annyi történik, hogy engedélyezi az áthelyezést, ha lát ext-et? :B

(#37837) Keeperv85 válasza Pietrosz (#37836) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha még nem az SD-n voltak és támogatják is az áthelyezést, akkor újratelepíteni nem kell. Az, hogy maga a folyamat automatikus, vagy kézzel pakol át beállításoktól/rendszertől függ. :K

(#37838) GraphX válasza Keeperv85 (#37835) üzenetére


GraphX
csendes tag

Köszönöm!

Újraformáztam ext2-vel és ext3-al is... de megint csak nem mutatott változást a telefon memóriájában. Amúgy a készülék Telenoros, 2.2-es froyoval.
A FAT32-es részét látja a készülék mint SD kártya.

(#37839) Mr X válasza GraphX (#37838) üzenetére


Mr X
veterán

Gyári rommal nem fogsz tudni ext partíciót használni. Ahhoz főzött rom kell, a2sd támogatással.

(#37840) GraphX válasza Mr X (#37839) üzenetére


GraphX
csendes tag

Upsz... ezt nem tudtam. :( Kellemetlen.
És van olyan főzött rom, ami megbízható/stabil? A garanciavesztés persze adott ebben az esetben, de vissza tudom bármikor állítani, hogy az garanciális legyen?

Köszönöm!

(#37841) Akos2110


Akos2110
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm hr2-nek és keeperv85-nek a segítséget 2-3 órán át tartó gyári garanciális állapot visszaállításban.

[ Szerkesztve ]

(#37842) ktmt válasza GraphX (#37838) üzenetére


ktmt
aktív tag

Rootolt gyári rommal és Link2sd-vel is lehet .ext partíciót használni.
https://market.android.com/details?id=com.buak.Link2SD&feature=search_result
A root pedig visszaállítható, persze a főzött romról is vissza lehet állni.
Vannak stabil Froyo és Ginger romok, azt válaszd, ami ami az igényeidnek leginkább megfelel (gyors / takarékos / esztétikus / stb.).

[ Szerkesztve ]

(#37843) GraphX válasza ktmt (#37842) üzenetére


GraphX
csendes tag

Na... csak belenyúltam a lecsóba... Pedig már örültem, hogy a 2.2-es hivatalos android milyen jó lesz...

Nekem megfelelne valami arany középút a gyors és takarékos között. Nem találtam sehol sem listát, hogy melyik milyen, így kérlek írj nekem egy konkrétat e célra. A legfontosabb, hogy semmi hibája ne legyen... néha olvasok itt olyat, hogy mi nem megy épp.... ha átállok másik rom-ra, legalább ne rosszabb legyen. :)

Köszönöm még egyszer!

(#37844) Psychonaut válasza GraphX (#37843) üzenetére


Psychonaut
addikt

Simple Stir Fry - nekem eddig minden ment, gyors, takarekos.

(#37845) ktmt válasza GraphX (#37843) üzenetére


ktmt
aktív tag

Hát nem szeretnék itt felesleges vitát gerjeszteni, szerintem a gyors és takarékos közötti arany középút nálam a Ginger Stir Fry ROM, egészen pontosan a b13 és b14.
Itt tölthető regisztráció után.
Közvetlen linkek:b13., b14 .
Itt pedig találsz hazai modot (by szezso15) Vanilla Suprise néven.
Ez teljesen csupasz android, a testreszabhatóság korlátozott.
A 14 fölötti verziókban szerintem nálam már nem volt ideális az akkukezelés, azt hiszem azért mert a Wifi nem ment alvó állapotba.
A CM-modolt romok ennél gyorsabbak, vannak extra funkcióik, sokkal több a téma, de többet fogyasztanak.

[ Szerkesztve ]

(#37846) ktmt válasza Psychonaut (#37844) üzenetére


ktmt
aktív tag

Nem próbáltam, csak az eredeti b18-at, igazából semmi előnyét nem tapasztaltam a b14-el összehasonlítva, kivéve az Emode.apk-at, azt viszont egyszerűen be lehet pakolni egy b14-be (ami szinte csak a bulid.prob-ban különbözik az előző verziótól).
(a Emode.apk segítségével futtathatók a szervízkódok stock android tárcsázóval is).

[ Szerkesztve ]

(#37847) GraphX


GraphX
csendes tag

Köszönöm a részletes segítségeket!

Azt hiszem erre alszom egyet... :)
Az mondjuk még mindig nem világos, hogy a rootolt gyári rom mit takar. Valamit próbáltam utánaolvasni, de az nem volt egészen érthető számomra.
Ezzel a megoldással végül is tudnám a gyári froyot használni, a memóriabővítés előnyével... ez jól hangzik. :)
A Link2SD pedig valami manuális megoldás ha jól látom... ?

Hogyan lehet ilyen rootolt gyári romot csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#37848) Psychonaut válasza ktmt (#37846) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem tudom, en frissitettem, ahogy elerhetove valt, de nekem tokeletesen megfelel ez is. Annyit azert jegyezzunk meg, hogy az igazan szimpla rendszer az a Simple Stir Fry, a Ginger Stir Fry-ban van par dolog hozzaadva az alaphoz (jopar).

(#37849) ktmt válasza GraphX (#37847) üzenetére


ktmt
aktív tag

A root "rendszergazda" jogokat ad a felhasználó kezébe, bizonyos alkalmázások, beállítási lehetőségek, funkciók csak így használhatók az egyes elefonokon.
Nekem is Froyo volt, azt hiszem a z4root alkalmazással rootoltam, egy kattintás és restart az egész, z4root a marketről ingyenesen tölthető.
A Link2sd ezután tökéletesen működik, egyetlen hátránya, hogy nem tudsz egyszerre sok alkalmazást az SD-re pakolni vele. A Titanium Backuppal az alkalmazásokról biztonsági mentés készíthető, de a visszaállításkor újra át kell pakolni az SD-re, ami oda való.
HA nem tervezed a ROM cserélgetést, akkor együtt lehet élni vele.

(#37850) ktmt válasza Psychonaut (#37848) üzenetére


ktmt
aktív tag

Ahogy nézem a GSF és SSF között nincs lényegi eltérés, pár app kikerült a systemből és a más a framework.apk, így a kinézet. Más optimalizációról nem esik szó.

Egyébként amikor downgradeltem megnézeztem a Blue Ginger V5-öt is, abban a virtuális memóriakezélésben volt egy kis mod, minden más tekintetben GSF b14, játék a frameworkkel és az appokkal.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.