Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37701) szezso15 válasza Mr X (#37700) üzenetére


szezso15
addikt

Mi történt?

Mi az új választott? :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#37702) Mr X válasza szezso15 (#37701) üzenetére


Mr X
veterán

Egy Google Nexus One lesz az utód, ha minden igaz, kb. két óra múlva megyek érte. :)

(#37703) ^Clown válasza kelzsoca (#37659) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagy kár, hogy vége a Sweet Dreams-nek :(

A F2F VII-et pedig köszönjük, ha megjön az új sd kártyám, fel fogom tenni :) :R

(#37704) umek7 válasza Psychonaut (#37699) üzenetére


umek7
őstag

Na latod, erre lenne jo egy tutorial.

Nincs olyan hogy univerzális tutorial, ami mindig mindenféle problémára jó. Abból még sosem volt baj hogy ha valaki kérdezett, mindig kapott rá választ érdekes módon még akkor is ha az az első hsz.-ben is benne volt...

Ezt egy szoval semi irtam. De tenyleg, honnan sikerult ezt kiolvasnod? Nagyon erdekelne...

Valóban nem írtad le ezt így szó szerint, de a stílusodból egyértelműen ez fakad ki. Persze mondhatod hogy nem, az igazat megvallva te jössz olyanokkal hogy álszent a másik, nem akar segíteni, miért nem segít, meg hogy miért nincs tutorial és egyéb dolgok.

Szerintem inkább neked kellene magadba nézni.

Nem indokolok inkább semmit, részemről ennyi elég is volt. Nem írok privátot mert előre érzem hogy a 250. levélváltás után sem leszünk közös nevezőn.

[ Szerkesztve ]

(#37705) Surfym@n válasza kelzsoca (#37698) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Android suli - ez Jóóó! :D

Már látom lelki szemeim előtt:

- tábla felett minden teremben a Google felirat...
- mindenki nagyítóval mászkál és szemüveges
- ha valaki rosszalkodik, akkor kap egy FC-t

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#37706) Tonchi


Tonchi
aktív tag

Tökéletes, a fórum továbbra is a régi (emészti az embereket :) )
Valahogy ez tetszik :D

(#37707) ux1
Azt hittem nyugdíjaztad magad :) Sebaj olvassd az on totyikot

[ Szerkesztve ]

(#37707) ux1 válasza Psychonaut (#37693) üzenetére


ux1
addikt

Tutorialra visszatérve...

kb. napi 10-óra robot,
1 gyermek kit egyedül nevelek
így még "házimunka" is van, és amúgy inkább őt istápolom
kb. 4-5 óra alvás

Néminemű szabadidőmben nem tutorial írogatással fogok foglalkozni, hanem romolással. Ez ugye érthető?

A doksikészítő mester anglergab volt.

(#37705) Surfym@n
:C

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#37708) szezso15 válasza Mr X (#37702) üzenetére


szezso15
addikt

Nem rossz teló, sok sikert hozzá! :R
MODDOLD AGYON!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#37709) Mr X válasza szezso15 (#37708) üzenetére


Mr X
veterán

Igen főnök! :DDD

Azért belesegetek ide is. ;-)

Fireman67:

A mini egy iszonyat vacak azzal a kijelzővel. Viszont az Ace-nek asszem ugyanolyan felbontású a kijelzője és az nagyon szép.

szerk: Mégsem, az Ac-nek 320*480-as a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#37710) Fireman67


Fireman67
tag

Uraim!
Az előbb volt nálam egy Samsung Galaxy Mini.
Elképesztő, hogy 320x240-es kijelzőt tesznek Android telefonba.
Most kezd a gyomrom helyre jönni.
De az, hogy szinte semmilyen 3D- s játék nem ment rajta, az már mindennek a teteje... :O
Maradjunk még egy jó ideig a Blade-nél! :D

Mr X
Hát, az Ace is járt nálam a múltkor. Ő sem kápráztatott el a kijelzőjével, hogy őszinte legyek. :N De az legalább vitte a dühös csirkéket... :C

[ Szerkesztve ]

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#37711) petri


petri
tag

Kedves Hozzáértők!
Két dolgot szeretnék megkérdezni, amivel nem boldogulok.
Gyári a készülékem, és nem találom hol lehet az adatforgalmat tiltani, nehogy számlát csináljon nekem valami, a mobil net miatt ha nem akarom.
A másik dolog pedig, ha megy a navi,(3 betűs) akkor hol lehet beállítani, hogy ne kapcsoljon ki a kijelző amíg megy a navigálás.
Köszönöm előre is a türelmet, és az esetleges válaszokat: Petri :)

[ Szerkesztve ]

(#37712) RockHaRD


RockHaRD
addikt

kelzsocától kérdezném: hogyha az új romod zipjén belül a data/local mappába bedobok egy bootanimation-t, akkor azt fogja felrakni, és menni fog szépen?

(#37713) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Na jol van, mar igy is tovabb gyuruzott ez az egesz problema, mint amennyit vartam. Mindossze egy, azaz egy darab valaszt vartam, megpedig a miertre. Ezt nem sikerult megkapnom, de nem is varom.

umek, neked meg valaszolok:
Abból még sosem volt baj hogy ha valaki kérdezett, mindig kapott rá választ érdekes módon - erdekes modon? Miert, ki irta, hogy baj, ha valaki kerdez, vagy ha valaszolnak ra? Egyszeruen csak ha lenne egy tutorial - ami nyilvan nem terjedhet ki mindenre - akkor nem kellene mindenkinek valaszt irni, csak odabokni egy linket. Kevesebb ido.

az igazat megvallva te jössz olyanokkal hogy álszent a másik
Nezz mar egy kicsit magadba, es valaszolj arra a kerdesre, amelyiknek a kontextusaban ezt a bizonyos kifejezest hasznaltam. Addig ne tamadj ram ezzel, mert tovabbra is fenntartom.

nem akar segíteni
Ez egy szimpla teny.

miért nem segít
Ez meg szimplan erdekel, elvegre megiscsak ugyanaz lenne a celunk, nem? Az azonos celokkal rendelkezo emberek meg altalaban segitik egymast.

meg hogy miért nincs tutorial
Igen, ez oszinten erdekel. Mondom, annyi privatbol, amit kelzsocaek irtak, mar boven ossze lehetett volna szedni egyet. De hat ez csak az en velemenyem.

Nem indokolok inkább semmit
Ja, akkor jo, vegulis ervek nelkul a legjobb vitazni...es igy lesz egy szimpla kerdesbol flame.

petri: APNdroid program erre lett kitalalva, de termeszetesen a gyari beallitasoknal is kikapcsolhato: Settings-->Wireless & networks-->Mobile networks

[ Szerkesztve ]

(#37714) umek7 válasza petri (#37711) üzenetére


umek7
őstag

Beállítások > Vezetéknélküli beállítások > Mobilhálózatok > Adatforgalom bekapcsolásáról leveszed a pipát.

@Psychonaut

Ha te felrovod nekem a szövegkörnyezetet, akkor én is had hozzam már fel neked, mivel a "nem indoklok inkább semmit" nem arra vonatkozott hogy nem érvelek a válaszaimban, hanem arra hogy nem fogom megindokolni hogy miért nézz magadba, mert az előbb-utóbb átfog menni személyeskedésbe. Valószínűleg velem, és a többi olyan emberrel van a gond akiknek nem keveset köszönhet már ez a fórum, de részemről a vita lezárva.

(#37715) Winner_hun Látom másnak is tiszta sor ez, de hogy miért nem lehet ezt felfogni azt nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#37715) Winner_hun válasza ux1 (#37694) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pláne egy olyan valakinek aki teljesen kezdő, ugye? Nem mindig abból kéne kiindulni hogy neked ez már könnyen megy akkor a másiknak is baromi egyértelmű...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37716) Fireman67 válasza Mr X (#37702) üzenetére


Fireman67
tag

Mr X!
Már is hiányzol! :O
Mondjuk ha én egyszer eladom a Blade-t, akkor sem fogom elmondani itt, hogy maradhassak... :D Írd ide, hogy vicceltél és mi elfelejtjük a kis bakidat! :K
De ha elkerülhetetlen, akkor remélem lesz az új telódban annyi örömöd, mint Pengében volt! :R

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#37717) domerator


domerator
veterán

Ejjj... micsoda feszültség... :Y

Egyvalamit mindenkinek el kell ismernie... rom cserélgetéshez, témaváltáshoz, partícionáláshoz, és minden, házilag elvégezhető művelethez MINDEN leírás megvan akár többpéldányban MAGYARUL is!!! Tudom, mert megtaláltam őket... a gond a kezdő ÉS lusta userekkel van, mert egészen egyszerűen nem hajlandók használni az android anyját (GOOGLE a gyengébbek kedvéért). :Y :K :K

Innentől kezdve tele van a fórum tök alap kérdésekkel... ami nem baj... csak épp sértődés van belőle, ha fél oldal begépelése helyett az a válasz, hogy keress rá. :(( :O

Nem lesz ez sose másképp, ilyenek vagyunk. :W

Aki meg a fentebb említett alapkészségek híján romfőzésre adná a fejét, az ilyen alapon repülőgépet is szerelhetne. :DDD :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#37718) Psychonaut válasza domerator (#37717) üzenetére


Psychonaut
addikt

LOL...talan olvasd mar el mirol megy a vita, mielott bebofogsz egy ilyen okossagot baratom...tisztaban vagyok a ROM-telepitessel, temazassal, particionalassal...nem ehhez kellenek nekem leirasok, hanem egy sajat ROM elkeszitesehez (ami nekem nem annyibol all, hogy lecserelem a temat, es sajat nevet adok neki).

(#37719) petri válasza Psychonaut (#37713) üzenetére


petri
tag

Köszönöm szépen! :C

+umek7-nek is! :K

[ Szerkesztve ]

(#37720) RockHaRD válasza RockHaRD (#37712) üzenetére


RockHaRD
addikt

igen, megy szépen :DDD

(#37721) ux1 válasza Winner_hun (#37715) üzenetére


ux1
addikt

Nos én ezért mentem nyugdíjba :D Ha a T. kezdő úr arra se veszi a fáradságot hogy a használati útmutatót elolvassa... Persze mindenki arra vár hogy a sült-liba a szájába repüljön... Hagyjuk már.... :D

(#37718) Psychonaut

Pl.

[link]
[link]
[link]

Mint említettem: nincs szájbarágás... Olvasni kell kísérletezni és alkalmazni...

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#37722) Mr X válasza Fireman67 (#37716) üzenetére


Mr X
veterán

:)

Azért nem szabadultok meg tőlem, pláne, hogy a penge is családban marad. :D

Amúgy vicc, de a Nexus nekem elsőre egyazegyben Blade kinézet volt.

Ja, majdnem iphone-t vettem, de szerencsére ráakadtam erre a nexusos hirdetésre. Megmentettem magam egy pofáraeséstől. :D

(#37723) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Sziasztok!

A marketről letöltött alkalmazásokat azt hova teszi a telefon? Engem az a része érdekel, hogy miután feltelepítette megmarad-e a letöltött apk file.

(#37724) Winner_hun válasza ux1 (#37721) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezért kell egy normális leírás. Én eddig eggyel se találkoztam. Ha valaki, akkor én aztán nem értek ehhez még egy kicsit se. De nem, csak nagyvonalakban van leírva, mert aki a leírást készíti annak az egész világos, azt hiszi hogy abból egy teljesen kezdő is simán megérti a témát.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37725) Surfym@n válasza petri (#37711) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Képernyő bekapcsolva tartásához, használd a KeepScreen nevű ingyenes app-ot Market-ről. ;)

A progi beállításaiban meg tudod határozni, mely app futtatásánál és milyen fényerőn hagyja égve a "világítást" :)

@Fireman: s elkergeti a sok rigót :U

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#37726) domerator válasza Mr X (#37700) üzenetére


domerator
veterán

Te hűtlen dög!!! :O :O Hát ilyen könnyen elvakít a csillogás, a pompa, a kényelem... ahelyett, hogy tovább küzdenél itt vállvetve, sziszifuszi módon, hogy a penge minél tovább a történelem meghatározó része lehessen????? :DDD :DDD

Nnnna... soxerencsét és kellemes használatot a Nexushoz!!! :C ... tényleg flesseld szénné :D ... és néha gyere vissza, hogy tudd, miből maradtál ki :D :D

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#37727) szezso15 válasza Cool Face (#37723) üzenetére


szezso15
addikt

data/app! ;)

Na, úgy döntöttem, kiadom a Gamer ROM-ot, de csak PÜ-ben...(ne tudjanak belémkötni...:U)
Akit érdekel, írjon!

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#37728) Fireman67 válasza Mr X (#37722) üzenetére


Fireman67
tag

Mr X!
Akkor megnyugodtunk! :)
Sokan csalódtak már, akik Droidról Almára váltottak. :K

Navigáció mely talán újra írja a GPS-ek történelmét... :C

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#37729) domerator válasza Psychonaut (#37718) üzenetére


domerator
veterán

Barátom... böfögni legfeljebb te szoktál, ha kicsit visszaolvasunk a hozzászólásaid között... vegyél vissza ebből a stílusból, mert egy szóval sem bántottalak téged... kinek képzeled te magad, hogy megengedsz OK NÉLKÜL ilyen hangnemet???

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#37730) ux1 válasza Winner_hun (#37724) üzenetére


ux1
addikt

Nincs olyan hogy normális.... Mert amit én egyből felfogok és megértek, azt a hülye-gyerek nem fogja a büdös életbe se...

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#37731) Mr X válasza Fireman67 (#37728) üzenetére


Mr X
veterán

Ez tántorított vissza, hogy annyiért, amennyiért a Nexus-t veszem, maximum egy 3G 8GB-t kaptam volna, négyszázakárhány MHz-s processzorral, kifutóban levő támogatottsággal. Szóval inkább maradtam robotos. :)

(#37732) sto1911 válasza szezso15 (#37727) üzenetére


sto1911
veterán

Ugy latom te se ertetted meg mirol beszeltunk tegnap... :U

Szerk: A szerkesztettre irtam.

[ Szerkesztve ]

(#37733) joestone válasza Psychonaut (#37718) üzenetére


joestone
addikt

Jobb tanács pedig szerintem nincs , mint hogy elolvasod a source.android.com oldalt , illetve az xda ide vonatkozó cikkeit , hogy milyen környezetet kell a gépen kialakítani , honnan és hogyan tölthető le az android forrás . Ha ez megvan akkor elsőnek fordíts egy sdk -t. Ha az megy akkor mehet egy generic amit az emulátorban ki tudsz próbálni. Ha az is működik akkor nekikezdhetsz a telefonspecifikus módosításoknak. Elsőnek egy kernellel próbálkozhatsz , azt a telefonra flashelés nélkül is tudod tesztelni a fastboot boot boot.img paranccsal. Ha ez is rendben van akkor a következő lépés a telefonra módosított android próbája élesben a telefonon.Utánna meg a talált hibák javítása .
Személy szerint én így csináltam. Az első éles próba során erősen izgultam , hogy téglagyár lesz a dolog vége .

(#37734) szezso15 válasza sto1911 (#37732) üzenetére


szezso15
addikt

De megértettem, de most kerülném a balhét :U

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#37735) Psychonaut válasza domerator (#37729) üzenetére


Psychonaut
addikt

Olvass vissza, en ugy gondolom, nem anyaztam senkit, nem is szemelyeskedtem senkivel. Megkerdeztem, hogy akkor most tenyleg az van-e, hogy senki nem segit a ROM-fozesben egy kezdonek (valakitol ezt az informaciot kaptam, az most lenyegtelen, hogy kitol), majd mindenki nekem ugrott, hogy hogy kepzelem, hogy tutorialt kovetelek, mikor nincs idejuk semmire.

Na ezutan irtad te, hogy mindenre van tutorial - igaz, arra amit en keresek, pont nincs. Amennyiben a hozzaszolasod nem nekem szolt, akkor mea culpa - mivel mindenki eppen nekem irogatott ezt-azt, es a tied meg temaba is illett, ezert azt hittem, nekem irod.

Az meg, hogy okkal, vagy ok nelkul irok igy...nos, alapvetoen teljesen normalis vagyok (de ha a kicsinel egy kicsit tobbet visszaolvasol, akkor latni is fogod), de vannak olyan dolgok, amik kicsapjak a biztositekot.

(#37736) domerator válasza Psychonaut (#37735) üzenetére


domerator
veterán

Rendben van, OK.

Arra kérlek legközelebb inkább 2x olvasd el azt, amire válaszolni készülsz és előtte vegyél 10 mély levegőt :K

(tudom, hogy nem anyáztál, a hangnemmel volt bajom)

Peace

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#37737) netseft


netseft
aktív tag

Azt mi okozhatja, hogy gyári telenoros 2.1 esetén hibátlanul zajlott a hívások rögzítése, 2.2 esetén pedig semmit, vagy csak pár másodpercet sikerül felvenni? 2.1-nél végig AutoCallRecorder-t használtam, nem volt vele gond, 2.2-re frissítés óta viszont a fent említett hiba áll fenn. Próbáltam más alkalmazásokat is (AllRecorder, Total Recall), ugyanezt a jelenséget produkálják. Mi lehet a gond?

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#37738) Mr X válasza netseft (#37737) üzenetére


Mr X
veterán

Bár nem használok ilyet, de csak egy tipp:

Nem lehet, hogy a 2.2 hozott egy ilyen változást adatvédelmi okokból, hogy ne lehessen rögzíteni a beszélgetést?

Ha másnál ez a funkció működik 2.2-n, akkor nem szóltam.

(#37739) Tonchi válasza domerator (#37736) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Én meg azt kérném hogy a peace és egyéb ilyeneket hanyagoljuk, ezt egyszer már megtárgyaltam szezso15 kollégával. Ez is egy lezser hangvétel, pont annyira zavaró mint amin összekaptatok!

(#37740) domerator válasza netseft (#37737) üzenetére


domerator
veterán

Próbáltad már hívás közben megnyomni a menü gombot? Nincs véletlenül ott egy Record menüpont? Ha igen, akkor nem kell más recorderrel kínlódnod.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#37741) domerator válasza Tonchi (#37739) üzenetére


domerator
veterán

Most mi van? Ezt nem értem...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#37742) netseft válasza Mr X (#37738) üzenetére


netseft
aktív tag

@Mr X, domerator: nekem is megfordult a fejemben, hogy direkt nincs engedélyezve, mert a menüben lévő rögzítés nem működött, most viszont már igen, érdekes. Nincs kizárva, hogy a másik rögzítő alkalmazás miatt nem ment eddig. Viszont még ez a gyári rögzítő sem végeleges megoldás, mert nem automatikusan, hívásindítással történik.

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#37743) Tonchi válasza domerator (#37741) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Na akkor próbáljuk összerakni a képet:
Egy lelkes vállalkozó segítséget kér, ti leoltjátok ezzel eddig nincs gond (eddig is így ment...) Ezek után te megszídod, hogy próbáljon odafigyelni arra amit olvas és értelmezze is. Természetesen a hsz. végére még benyögsz egy rövid peace szócskát amivel el is van intézve a dolog (esetleg egy remélem nincs harag, vagy akkor ezt megbeszéltük, végre minden a helyén szóösszetétel elfért volna). Később leírom hogy problémám van az ilyen lezser, odaszólók ozt' jó van arcokkal, erre te visszaszólsz hogy mi van, ahelyett hogy értelmeznéd a mondatot. Kicsit irónikus a dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#37744) barnam_ válasza ux1 (#37721) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kb. ennyi kell kezdésnek. Aki ennél többet akar (nem csak ezt-azt pakolgatni a romba), az tanuljon meg programozni. Én nem tudok (illetve csak minimális szinten), ezért nem is foglalkozok vele :)

(#37745) Tonchi válasza Tonchi (#37743) üzenetére


Tonchi
aktív tag

?

plusz, ha jól számolom az utolsó két hozzászólásod közt nincs öt perc, szóval nyugodtan szerkeszthetted volna, de ez már csak mellékes :) (ha már istenkedünk)

[ Szerkesztve ]

(#37746) Mr X


Mr X
veterán

Csak hogy legyen on is:

Hogy tudom az átpartícionált pengére visszarakni a gyári T-s 2.2 szoftot? Visszapartícionáltam api leírása alapján gyári kiosztásra, de a T-s frissítő nem fut le, verzió eltérésre hivatkozva.

(#37747) szezso15 válasza Mr X (#37746) üzenetére


szezso15
addikt

Gyári recovery van? ;)

*Hajrá Loki!* i15+

(#37748) Mr X válasza szezso15 (#37747) üzenetére


Mr X
veterán

Van. Közben a leírás hsz-ei között találtam egy linket, ami elvileg egy T-s frissítő gen chech nélkül. Megpróbálom azt.

(#37749) Psychonaut válasza Mr X (#37746) üzenetére


Psychonaut
addikt

Es visszaraktad a gyari Recoveryt is?

SZERK: na, nem frissitettem 10 percig.

[ Szerkesztve ]

(#37750) Mr X válasza Psychonaut (#37749) üzenetére


Mr X
veterán

Átpartícionálás előtt raktam vissza párszor a gyári rendszert, az a része megy már fejből. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.