Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30051) ux1 válasza robit1973 (#30046) üzenetére


ux1
addikt

Nos ez-az aminek CM7 alatt semmi értelme :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#30052) #04441088 válasza bigdadylaci (#30050) üzenetére


#04441088
törölt tag

-ébresztő nem keltett fel vodás 2.2.2 alatt mert nem kapcsolja be a telót, elkéstem a melóból (ötlet?)
-Ez android :) Ne kapcsold ki a telefont, ha azt akarod, hogy ébresszen. És ne lődd ki az ébresztőt a task managerben.

[ Szerkesztve ]

(#30053) robit1973 válasza ux1 (#30051) üzenetére


robit1973
aktív tag

Köszi, legalább ezt is tudom. Feltettem az új WarmingUp romodat, holnap GPS teszt, remélem ez már nem rebootol!

(#30054) Chosen válasza bigdadylaci (#30050) üzenetére


Chosen
addikt

"-napfényben semmit nem látok a telóból (ma tényleg rohadtul sütött)"

100%-ra állítottad a fényerőt? Nekem 100%-nál még viszonylag jól lehet látni.

mod: Navikra visszatérve, Navigon csak WiFi+GPS-el ment, csak GPS-el hibát dobott és leállt, Sygic alapból nem indult, iGO működött egyedül -ami azért kicsit vicces-, de az mindent összevetve jó volt, a térképe jobban tetszett, mivel sokkal áltláthatóbb, mint a Navigon és egy csomó jó funkciója van, egyetlen hibája, hogy a kanyarokat csak nagyon nehezen tudja követni, ha több sáv is futott a kanyar mellett, akkor bedobta a törölközőt, 1-2 jobbra balrát bemondott, aztán újratervezés.

[ Szerkesztve ]

(#30055) umek7 válasza Chosen (#30048) üzenetére


umek7
őstag

Mindkettő lehet

(#30056) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, milyen Markos program van ra mivel az isemretlen hívások szó nélkül elutasításra kerülnek, és bizonyos számokról se SMS-st sem hívást nem kapok egyből letiltja és nem idegesítem vele magamat!
Nem gond ha nem ingyenes, de hasznos lenne sos valami aztán utánna nézek hogyan tudom az egyenlegemet feltölteni.
Köszi!

(#30057) mpire válasza bigdadylaci (#30050) üzenetére


mpire
tag

"-szabad wifi keresés beállitásokon keresztül hosszú (ötlet?) és kiirja az összeset amit valaha is látott, még azt is ami jelenleg nincs is hatótávolságban, pedig még csak rá sem kapcsolódtam (ötlet?)"

Ami nincs hatótávolságban, azt is kiírja, de nem tesz mellé jelerősség ikont, innen tudod, hogy az nem elérhető.
Ha meg a settingsen keresztül hosszú, akkor használj valami wifi-kereső appot (pl wifi analyzer).

[ Szerkesztve ]

(#30062) kungzi


kungzi
veterán

azt nem tudja valaki, hogy a cm128-nak miért nincs changelog-ja? :F

(#30063) Ronam válasza TRob1 (#30061) üzenetére


Ronam
addikt

a srác kommentjére reagáltam az előbb :),amúgy tényleg jól bírja az aksi az új CM romokkal,de én visszatértem a b12-höz,ez lett a favorit

(#30064) kungzi válasza TRob1 (#30061) üzenetére


kungzi
veterán

akkor érdemes volt kiadni :D

(#30066) barnam_ válasza kungzi (#30062) üzenetére


barnam_
nagyúr

gondolom mert nem változott semmi :)

(#30067) TRob1 válasza kungzi (#30064) üzenetére


TRob1
veterán

Legalább ma megkíméltek a romcsrétől, és maradt 3 percem bármi másra... :))

¤ R'n'R ¤

(#30068) Pantok válasza bigdadylaci (#30050) üzenetére


Pantok
aktív tag

Egyik kiemelkedő pontjának tartom a fényerejét a telónak, Tűző napsütésbe 100%os fénnyel simán használható a telefon miközben 5 samsung meg almahasználó sírva takargatja mellettem a képernyőjét hogy egy betűt eltudjon olvasni.

Nekem érdekes eleinte csak a telefon tetején levő gomb hozta elő alvásból a gépet, mostmár a menü gomb is, nem kifejezetten örülök neki.

Leggázabb dolog vele a gusztustalan bevilágítás foltok a képernyő tetején, nagyon gagyi minőséget sugall akárhányszor fekete alapszínű képernyőn vagyok. Illetve hogy a random sony fülhallgatóm jackjét kilövi magábol a gép, meg a hangerő billenőkapcsolója is kicsit hibás, bár működik.
Egyébként megvenném mégegyszer egyelőre.

(#30069) apeelme válasza Pantok (#30068) üzenetére


apeelme
addikt

Nekem érdekes eleinte csak a telefon tetején levő gomb hozta elő alvásból a gépet, mostmár a menü gomb is, nem kifejezetten örülök neki.

akkor nincs készenlétben a telód, nem alszik el, vmi alkalmazás ébren tartja...

(#30070) Peat;)


Peat;)
veterán

Ez a napfényben mennyire látni dolog...ki kell próbálni több témát is, pl egy kékes témával nálam gyakorlatilag nulla volt a láthatóság. Ezzel pedig egészen jó.

Az infonak jól el kell különülnie a háttértől.

[ Szerkesztve ]

(#30071) umek7 válasza Pantok (#30068) üzenetére


umek7
őstag

Ez is csak személytől függ. Egyik fórumozó is dicsérte a fényerőt napsütésben, a másik meg leelfogultozta, hogy semmit nem lehet látni mikor süt a nap. Egyébként 100-on nekem sincs vele gondom, bár néha meresztenem kell a szemem rendesen. Függ a témától is.

(#30072) bigdadylaci


bigdadylaci
tag

:) nem volt felhúzva a képernyőm, illetve be volt kapcsolva au auto fényerő.

tudtok jó blietooth ki be kapcsoló progit, kettőt is leszedtem a marketből de nem rakja ki az ikonját csak feltelepiti.

(#30073) gfefe válasza umek7 (#30071) üzenetére


gfefe
őstag

Én momentán belőttem automatikusra a fényerőt és úgy a tuti :)
Mindíg prímán látható... és ha nem kell nem fogyaszt annyit... állítgatni meg már meguntam :)

apropó a legúljabb cm-hez hol találok friss google packot (market lenne a lényeg a többi nem is fontos nekem.......)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#30074) Pantok válasza apeelme (#30069) üzenetére


Pantok
aktív tag

Igaz, végigfutottam rajta, poweramp headset akármilye volt az, érdekes ez volt az első és egyetlen ami ilyet csinált.

Ha már itt tartunk van valakinek egy jó ötlete zenelejátszásra?
Idegroncs vagyok ezektöl a nyomorult zeneappoktol, 20 éve winampot használok PCn zenehallgatásra, erre az android winampba egy rendes playlistet nem lehet szerkeszteni mappából. (sem a többibe amit próbáltam)
Csak egy egyszerű playlist, egy irányító widget, és időzített kikapcsolás mód kell nekem...

Edit: ja és akkor már ne tartsa ébren a gépet mint ez a retek poweramp

[ Szerkesztve ]

(#30075) umek7 válasza bigdadylaci (#30072) üzenetére


umek7
őstag

Talán ha kitennéd a widgetet a főképernyőre akkor hasznát is vennéd.

(#30073) gfefe: CM7 Gapps

(#30074) Pantok: MixZing-et használok, egyszerű, gyors, kicsi, és tud mindent amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#30076) mpire válasza bigdadylaci (#30072) üzenetére


mpire
tag

Ismered az energiaellátás widgetet (minialkalmazás)?

(#30077) róland válasza Surfym@n (#29946) üzenetére


róland
veterán

Root nélküli megoldás?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#30078) Pantok


Pantok
aktív tag

Ja igen, még egy problémám volt, a sima androidos power control widgeten ugye van ez a fényerőtöl balra levő karika benne két körbe-nyil (recycle stílusban). Nekem aztmondták hogy ez lockolná a g-sensort, tehát zárná le portré vagy landscape módba a telót, na aztán lehet valami teljesen más, merthogy az ég világon semmit nem csinál a telón.

Tényleg ezt kéne csinálnia vagy néznem kéne valami appot erre?

(#30079) gfefe válasza umek7 (#30075) üzenetére


gfefe
őstag

THX :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#30080) umek7 válasza Pantok (#30078) üzenetére


umek7
őstag

Az alap energiagazdálkodásban nincs ilyen lehetőség, nem tudom ki mondta ezt, de az a szinkronizálás.

(#30081) mpire válasza Pantok (#30078) üzenetére


mpire
tag

Váááá, ki mondott ekkora kreténséget? Az az auromatikus szinkronizálás kapcsolója.

Szerk: elkéstem

[ Szerkesztve ]

(#30083) umek7 válasza #40993792 (#30082) üzenetére


umek7
őstag

"Különbözőek vagyunk, ez az oka, hogy ugyanazt másképpen láthatja két ember..."

A nap bölcse vagy ma Zsolt. Nem lehet hogy te vagy Lomini, a tisztánlátó? ;]

(#30085) umek7 válasza #40993792 (#30084) üzenetére


umek7
őstag

Nyugi én értettem, csak akkor is ;]

(#30087) Pantok


Pantok
aktív tag

Nah, most megint úgyanúgy ébred menü gombra mindegy mit ölök meg.
Tagadhatatlanul szánalmas egy rendszer ez az android, majd megdícsérem ha minden app kap egy kilépés gombot ami tényleg le is kapcsolja, csinálhatják multitaskolásra OS-t de majd azután ha sikerül "single-taskolásra" csinálni egyet.

(#30088) umek7 válasza Pantok (#30087) üzenetére


umek7
őstag

Bruhahaha, kezdődik. Valószínűleg nem veled van a baj, hanem azzal a tömérdek mennyiségű kezdő userrel, akik 1-2 nap alatt simán megtanulják használni a cuccot, és nem ébred fel fizikai gombra a készülékük. Nálam sem ébred fel, ilyen problémám egyszer volt, de a Watchdog meg beugat ha van valami. Használj Almát, annál nem kell jobb.

(#30089) joestone válasza umek7 (#30088) üzenetére


joestone
addikt

A romverziótól is függhet a dolog.
Ha az általa használt romban a framework/base/core/res/res/values/config.xml úgy van beállítva .Akkor feloldja a képernyőzárat is a menügomb .

[ Szerkesztve ]

(#30090) Pantok válasza umek7 (#30088) üzenetére


Pantok
aktív tag

Erre most mit mondjak, ha egy OSben minden nullára van lőve és csak az OS saját szolgáltatásai futnak (ja meg a task killer, lol), és még így is ébrentartja magát, az az én hibám?
Már bocs de ez egy telefon, össznépi gyártmány, 100 emberböl nem tíznek akarják eladni hanem 99-nek.

Ami kiforratlan az kiforratlan. Bizony elég rég feltalálták azt a kis X-et a programok jobb felső sarkában, szerintem nem nagy elvárás.

[ Szerkesztve ]

(#30091) bigdadylaci válasza mpire (#30076) üzenetére


bigdadylaci
tag

valóban :) thx

(#30092) kelzsoca válasza Pantok (#30090) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az Android nem Windows.

Amint háttérbe teszünk egy alkalmazást, az operációs rendszer felfüggeszti a program futását, de a programozó által szolgáltatásként elindított szálat futni hagyja.

Éppen ezért a task killerek használata felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#30093) TRob1 válasza Pantok (#30090) üzenetére


TRob1
veterán

Esetleg megpróbálhatnád taskkiller (rendszergyilkos :D) nélkül...
Nálam pl. 62 telepített app van, de semmi nem tartja ébren, és semmi másra nem jön elő a kép, csak a ki/bekapcsolóra :K

¤ R'n'R ¤

(#30094) umek7 válasza joestone (#30089) üzenetére


umek7
őstag

Ezzel tisztában vagyok, távol álljon tőlem hogy fanboykodjak, de ismerjük a kacsás mondást..

Pantok: Van igazad, de akkor nincs ötletem. Nem istenítem az androidot mert vannak hibái, hátrányai, de ilyen user-error problémával ne a rendszert szidd. Watchdoggal nézted már? Inkább leírom én is hogy a tk-k feleslegesek, biztos ami biztos. Na meg zsoca rámszól :)

[ Szerkesztve ]

(#30095) gfefe válasza Pantok (#30090) üzenetére


gfefe
őstag

Nem tudom mit csinálsz a telód rendszerével, de valami nem samak nálad ha ennyire panaszkodol rá...
Én nem vagyok android terén csak felhasználó.. tudom amit tudni kell és alkalmazom is alap szinten... de ez bőven elég, hogy masszívan és biztosan menjen a rendszerem... rég megállhattam volna a telepített romokkal, de már csak a kiváncsiság kedvéért is frissítem és egyre jobbakat tapasztalok (CM párti vagyok)

Nálam egyedüli problémát a saját tudatlanságom okozott még a kezdeti státuszban....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#30096) joestone válasza Pantok (#30090) üzenetére


joestone
addikt

Nem az android kiforratlan , hanem a filozófia más az almás rendszerhez képest. Ott van egy zárt egész rendszer , mind a hardver mind a szoftver tekintetében. Az android pedig a windowshoz hasonlóan többféle hardveren is futtatható. Az adott hardverhez (telefonhoz) illesztést a hardver gyártója végzi több kevesebb sikerrel . Mivel szofvertermék ezért tartalmaz hibákat is. De mint az előbb írtam a menügomb viselkedése lehet szándékos beállítás is.Mellesleg a task killer is produkálhat hibákat. A futó programokat pedig ha nagyon szeretnéd akkor a beállítások alatt az alkalmazások kezelése menüpont alatt ki lehet lőni . Az appok háttérben futását szintén szabadon lehet konfigurálni .

(#30097) Pantok válasza kelzsoca (#30092) üzenetére


Pantok
aktív tag

Jájj, felesleges ám az a taskkiller, ez a blade működni nem tudna nélküle. Tévhitek tévhitei amit mondasz.

Én elhiszem az elméletedet, de a gyakorlati tapasztalat az bizony az hogy belassul, akadozik megállogat a telefon ha sose killerezek.
Gyakorlatilag nem is hiszem el hogy még te, aki ezt ide leírtad volna, te se használnál. Hacsak nem annyival több a telód ennél.

Edit: Taskkiller nélkül is próbáltam, és nem a rom-bol fakad a dolog mivel alapvetően ne mígy viselkedett, illetve 10 perce ezelött sem.
Sosem hasonlítottam alma rendszerhez, nem kedvelem azt, nincs egy almás üdítőm se nem hogy elektronikai eszközöm épp ezért.
Viszont szerintem nem a világ vége egy Exit gomb az appokon belülre, aminek a használatával beszűntetem a dolgot, ahelyett hogy átkell lépnem valami másba amivel egyenként megölögetem a szolgáltatásait hogy végre hagyja a telefonomat aludni.

Részemröl holnap teszek bele új sdkártyát, addig kibírja akkor meg úgyis format az appok nagyrésze, meglátjuk. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#30098) umek7


umek7
őstag

na ehhez nincs erőm, jóccakát.

(#30099) kelzsoca válasza Pantok (#30097) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tévhitek tévhitei amit mondasz.

:DDD

Gyakorlatilag nem is hiszem el hogy még te, aki ezt ide leírtad volna, te se használnál. Hacsak nem annyival több a telód ennél.

Hidd el, én még nem használtam semmiféle task killert a készüléken. :)

ui: csak egy kérdés: ugye Vodafone-os készüléked van?

(#30100) Rickeffe válasza Pantok (#30097) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Elixírt leszeded -> futó alkalmazások száma
1. A futó alkalmazások száma nem ugyanaz mint a "taskok" száma. Az android alap alkalmazáskezelője nem azokat mutatja futtatott alkalmazásként amik valóban "futnak" hanem a taskokat is. ( Nagy marhaságokat írtam, akkor majd kelzsocáék javítják :) )
2. Milyen ROM van a készüléken? A készülékkel adott?

Rickeffe

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.