Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29551) balalev válasza TRob1 (#29549) üzenetére


balalev
tag

pedig azt mondják jó. Miért nem volt? :O

ZUK Z2 | Nexus 5X /// Régen: LG G2 OFFICIAL 4.2.2; Nexus 4 OFFICIAL 4.3

(#29552) TRob1 válasza balalev (#29551) üzenetére


TRob1
veterán

Jónak biztos jó, csak "szegényes", és jónak a CM-ek is jók (nem részletezem már, mert többször ki volt tárgyalva, de kb. azok miatt, amiket százával kérdezgettek, hogy bele lehet-e tenni a cm-ből, meg miért nincs benne az vagy az, ami cm-ben van)

¤ R'n'R ¤

(#29553) Glatius válasza joestone (#29511) üzenetére


Glatius
őstag

Arra gondoltam, hogy százával vannak akik dugják a kábelt, és nyomják az entert, és ROM-ot cserélnek, de nem tudják mit is csinálnak, csak a következmények következményeit látják és örülnek. Nem tudják eredetileg mi volt rajta, mi az amivel cserélnek, mi az amit feltesznek... Tudatlanságból dobják ki a garanciát a félinformációk miatt.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#29554) syl5 válasza Keeperv85 (#29525) üzenetére


syl5
őstag

Úgy, hogy a téglalap területe a két oldalának szorzatából adódik és ha meg akarjuk tartani az adott átlót, képátlót, akkor az egyik oldal arányaiban nagyobb mértékben fog csökkenni, mint a másik nőni! Próbáld ki! Vegyél egy négyzetrácsos füzetet és rajzolj egy téglalapot! Mérd le, számítsd ki a területét! Aztán forgasd el az átlót az egyik végpontból, rajzolj így egy másik téglalapot! Mérd le, számítsd ki a területet! Meg fogsz lepődni, mert hiába ugyanakkora az átló a terület nem lesz ugyanakkora!

Meg volt a matek érettségi megnyugodhatsz, de úgy látom neked nem nagyon... Nézd meg jobban te azt a Thálesz kört fiacskám! Miről is szól? Ha veszek egy kört és az átmérőjének két végpontját (A és B pont) összekötöm egy tetszőleges (a két végponttól különböző) pontjával (C) a körívnek, akkor mindig egy derékszögű háromszöget kapunk. Nézzünk mögé, és nézzük, hogy jön ez ide! Ugye egy téglalapot két ugyanolyan derékszögű háromszögre oszthatunk, ahol az átló a kör átmérője, az A-B szakasz lesz. Ez mindig adott, ez legyen a 3,5 inch! Ha a C pontot az A-B szakaszra merőleges átmérő által meghatározott pontba helyezzük, akkor lesz maximális a derékszögű háromszög (vagy a két derékszögő háromszög, azaz a téglalap, ez esetben a kocka) területe. Minnél közelebb helyezzük a C pontot az A vagy B ponthoz, annál kevesebb lesz a derékszögű háromszög területe, annál kisebb területet fog a körből kitakarni! Összességében tehát hiába ugyanakkora az átló, mégis eltérő területeket kapunk az oldalak hosszának variálásával!
De gondolom ezt se fogod megérteni, mert neked magas, csak a pangogás megy...

Továbbá nem adott területekről van szó, hanem adott képátlóról! Nem ugyanaz! Ezért tudnak a gyártók trükközni...

Nem kever itt senki semmit! Te nem bírod felfogni, hogy miről beszélünk! Maximum azt mondhatnád, hogy a terület, felület fogalmat keverjük, de ugye azt se túl jogosan, mert egy kijelzőt inkább síkbeli alakzatnak érdmes ilyen szempontból tekinteni, inkább látható területet érdemes számolni, mintsem felületet, mert a hátulját, meg az oldalait nem nézzük.

(#29528) ux1
Inkább meg se szólaltál volna. Ilyen alapvető infókat wikipédián keresni...

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#29555) M0RGI válasza M0RGI (#29480) üzenetére


M0RGI
őstag

Sajnos ott vagyok ahol elindultam.
Volt egy hívásom és ismét nem alszik ki a képernyő. :( :(

[ Szerkesztve ]

(#29556) TRob1 válasza syl5 (#29554) üzenetére


TRob1
veterán

Te még mindig ezen lovagolsz? Már tök unalmas. Írd ide nekem pontosan mm-ben az Ace és a Blade képernyő méretét (hossz és szél), és megmondom melyik a nagyobb. Látszatra meg ki a lóf...t érdekel, a tény a lényeg.... (a látszat meg csak az a bizonyos ePen.s)... és miért trükköznének a gyártók? Az lenne a tuti, ha négyzet alakú telefonokat gyártanának, hogy azonos átlónál a legnagyobb képet kapd? :F

A matekról (a "kockákkal" meg a "derékszögőkkel" egyetemben) meg inkább blogolj, és majd ott elolvassuk :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29557) lajozs válasza syl5 (#29554) üzenetére


lajozs
aktív tag

kocka = négyzet...
Csak, hogy nyugodtan alhassunk.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#29558) mark5138888


mark5138888
tag

Hy All sikerrel haladok a telóval kapcsoaltba ma vettem és egész jól megy minden. Egy hülye kérdésem azért volna :D Az ugye nembaj ha redesen forró a telefon?

Most töltőn van közbe marketről töltökrá programokat.

mem használat proci használat 45-50%-on

(#29559) bigdadylaci


bigdadylaci
tag

na megvettem a telót.
Nem engedték kipróbálni amig ki nem fizetem :(
Mindegy mert utána helyben kipróbáltam a vodánál és rendben volt. 420 mb-ot lát és 2.2.2 van rajta. Ügyintéző szerint visszavonták az összes rosszat nincs már készleten belőle, elvileg.

Le vagyok döbbenve, én hülye évekig nokia fan voltam, de ez az android cucc nagyon jó, bladdel főleg.
Eddig csúcs. Na felrakom 16 órára töltőre.

(#29560) bigdadylaci


bigdadylaci
tag

Milyen progikat ajánlatok rá? Az 1. hozzászólásban irtak még megállják a helyüket?

(#29562) kelzsoca válasza xlife11 (#29550) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azóta a rom már le is került, a two-face V. viszont már rendben lesz. :)

(#29559) bigdadylaci

A Marketen találsz számtalan alkalmazást :)

[ Szerkesztve ]

(#29564) TRob1 válasza bigdadylaci (#29559) üzenetére


TRob1
veterán

Ezt a 16 órát inkább kérdezd meg szakértőbb kollégáktól (nem vagyok benne biztos, hogy megállja itt a helyét, persze lehet hogy tévedek, de már 20 éve ugyanezt a szöveget nyomják minden teló mellé az értékesítő hölgyek/urak, akksitól függetlenül).

Appokat meg inkább tesztelgesd/nézegesd, és döntsd el te magad, hogy mi tetszik/mi a legjobb (persze kiindulási alapnak jók)

(#29563) MMA87: Előfordulhat, de én meg már majdhogynem anyagilag nem bírom a héten bevitt sörmennyiséget (kis pálinkával kombinálva minden nap), mégsem mondhatnám, hogy igazán berúgtam vmelyik nap.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29565) kelzsoca válasza _NCT (#29563) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hát látsz valamit, de azt is homályosan ezek szerint, az az egy sör tényleg betett, picit félrement a kezed és nekem válaszoltál :DDD

(#29566) _NCT válasza kelzsoca (#29565) üzenetére


_NCT
őstag

Ez így a helyes, és ebben a sorrendben ahogy leírtad :D Bocsi, tényleg félrement :D

TRob1: én azért pálinkával nem rontom el a sört és fordítva, én sem rúgtam be, csak megéreztem, jobb kedvem lett rögtön :) De so-so ha jófajta sört iszik az ember, 1000 alatt nem lehet megúszni :P

Másnál hogy alakul mostanában az akksifogyasztás az új SD és GSF Rom-oknál? Én teljes fényerővel használom a telefont, ami a csövön kifér, de így is bírja 1.5 napig legalább.... Hihetetlenül jól el lett találva a fogyasztás :)

[ Szerkesztve ]

(#29567) kelzsoca válasza _NCT (#29566) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem probléma ;)

(#29570) TRob1 válasza _NCT (#29566) üzenetére


TRob1
veterán

1000-ért söööör? Az meg milyen? Annyiért már csak elvből sem innék (inkább 3-6 másikat)

szerk: A cm megy nálam perpill. 1 nap 7 óra, és 68%-os az akksi (mondjuk csak 29,5perc beszélgetés volt benne, full backup Titaniummal meg Recoveryvel, Romcsere, marketolás)

(#29569) Keeperv85: :DD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29572) TRob1 válasza TRob1 (#29570) üzenetére


TRob1
veterán

Illetve 1-1 percre kipróbáltam 5 gps-t használó appot, hogy működnek-e új rom után (meg még vagy 20 egyéb appot indítás erejéig)

szerk: Igaz hogy nem a CM-t kérdezted, csak gondoltam viszonyításképp jó lehet. :B

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29573) slayerenkala


slayerenkala
tag

Wi-fi hotspotként meddig bírja a telo?
Galaxy tab mellé kéne.

[ Szerkesztve ]

(#29575) kelzsoca válasza slayerenkala (#29573) üzenetére


kelzsoca
félisten

Használtam már tablet mellé a Blade-et wifi hotspotként, és elég jól szívja az akksit, még kikapcsolt kijelzőnél is.

Egyrészt dolgozik a hálózattal is, másrészt még wifi-n küldi is az adatot.

Pontosan nem emlékszem milyen rom volt akkor fent, de talán egy régebbi CM nightly, és merült rendesen.

Pár órát azért ki lehet vele húzni, gondolom nem folyamatos netezéshez kellene, hanem alkalmanként, esetleg utazáskor stb...

(#29576) marcusa válasza ux1 (#29539) üzenetére


marcusa
addikt

UX1:

Ennek a ROM-nak az n126 az alapja? Ehhez kell Ext partíció?
Köszi!

:-)

(#29578) ux1 válasza syl5 (#29554) üzenetére


ux1
addikt

Kisapám én 25 éve érettségiztem, de a sok kretén csak a WiKi-nek hisz. :D ( mert ez egy ilyen nemzedék ) Mondjuk a Thales tétel képét ugye nem te rajzoltad? :D :)

Ez a vita meg nem idevaló, csak hogy egyszer helyretegyelek már én is. :)

(#29576) marcusa

Nem létszükség az EXT partíció. Ha van akkor használja. n126 az alap, ( mivel nincs a nevében az "ALT" (alternate).

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#29579) slayerenkala válasza kelzsoca (#29575) üzenetére


slayerenkala
tag

Hát, azért reménykedtem egy napot...
Azért köszi a sok infót :)

(#29581) mannsoon válasza dragon1993 (#29416) üzenetére


mannsoon
csendes tag

Köszönöm, erről még nem is hallottam, 5 perc alatt kész lett. :R

(#29582) kelzsoca válasza slayerenkala (#29579) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem annyit semmiképen nem bír ki, hiszen folyamatos adatkapcsolat a hálózattal (gondolom 3G) +menne a wifi is.

(#29583) slayerenkala válasza kelzsoca (#29582) üzenetére


slayerenkala
tag

Igen, úgy lenne...
Csak máshogy nemtudom megoldani, hogy telefonrol beszéljek, tabletröl meg netezzek.
Az előfizetésemen az internet meg a percek egy sim kártyán vannak..Tabletröl meg nem akarok telefonálni.

(#29584) kelzsoca válasza slayerenkala (#29583) üzenetére


kelzsoca
félisten

Esetleg még annyit tudnál csinálni, hogy beszereznél egy bluetooth-os headset-et a Tab mellé, és akkor azon tudnád fogadni a hívásokat :K

Persze, ha szereted fizikailag is "érezni" a telefont (tehát odatartani a füledhez, akkor ez nem alternatíva)

Viszont olcsóbban kijönnél, mint egy külön erre a célra fenntartott mobillal, de a másik meg ha a mobilt használod telefonálásra is+még osztod a netet wifin keresztül, akkor egy pótakksi nem árt a Blade mellé (ez 3k-s költség lenne) és ugye dupla annyi idő online :)

[ Szerkesztve ]

(#29585) Thoty


Thoty
senior tag

Sziasztok!
ZTE Blade-t vettem páromnak, és néha meghülyül a kijelzője.
Bárhol érintem meg, úgy érzékeli, mintha a kijelző jobb oldalát nyomogatnám, így pl. egy bal oldalon lévő OK gombot lehetetlen megnyomni. Vagy akár hívást fogadni sem lehet így.
A probléma megszűnik, ha kiveszem az akkut, majd visszarakva újra bekapcsolom a telefont.

Van erre valami megoldás? Gyári ROM-al és CyanogenMod v7-el is eljátssza a fentieket néha...

(#29587) slayerenkala válasza kelzsoca (#29584) üzenetére


slayerenkala
tag

Nem nagyon szeretnék bluetooth-os fülhallgatóval betyárkodni, főleg hogy van jobb fülhallgatóm zenehallgatásra...

Szerintem akkor hagyom az egészet mert macerás... majd ha lejár az előfizum akkor lesz tablet blade mellé...
Köszi a segítséget :K

(#29588) kelzsoca válasza slayerenkala (#29587) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jah, hogy Blade már van, most jött volna a Tab, én azt hittem fordítva van :)

De mondom, egy pótakksi közel duplájára tolja ki az üzemidőt, és hát a Tab sem bírja olyan hosszú ideig szuflával, ha használod is rendesen :)

(#29590) Keeperv85 válasza Thoty (#29585) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen. Ez egy garanciális csere ok. Hibás a touch vezérlőd, nem lett kalibrálva valószínű. Vidd/küld vissza oda ahol vetted.

szerk: Csak nehogy rajta hagyd azt a CM7-es rendszert, mert akkor ugrik a gari...

(#29589) TRob1: Ha nem fejezitek be a sörről folyó diskurzust, szomjan fogok halni kínomban! :DDD

szerk2:

(#29591) Thoty: Nem tudod sajnos. Ilyen szoftverem még nekem sincs. Sajnos nem csak szoftver, hanem eszköz is kell hozzá, ami fel-le tölti a kapacitív mátrixot.

[ Szerkesztve ]

(#29591) Thoty válasza Keeperv85 (#29590) üzenetére


Thoty
senior tag

Köszi, sajna ez nem lehetséges, itt vettem a ph-n, aki eladta, ő is csak 1 hó garit kapott rá :(
más megoldás? nem tudom valamilyen szoftverrel kalibrálni esetleg?

(#29594) Thoty válasza adrenalinluv (#29593) üzenetére


Thoty
senior tag

igen :) csak az SD kártya tartalma marad meg, minden más megy a levesbe

(#29595) Thoty válasza Keeperv85 (#29590) üzenetére


Thoty
senior tag

:R Köszönöm a választ, nem örülök, de ez van :)

(#29599) marcusa válasza ux1 (#29578) üzenetére


marcusa
addikt

Szuper, köszönöm! Akkor azt hiszem kipróbálom :))
Ezt az ALT dolgot nem értem, és akkor az r20 az egy általad kreált fantázianév?

Szerk.:
Most töltöm lefelé, de ez a .zip 136 mega, pont ekkora a system partícióm, fel fog ez így menni?

[ Szerkesztve ]

:-)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.