Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29501) Glatius válasza kelzsoca (#29497) üzenetére


Glatius
őstag

Nagyon sokan vannak, akiknek ez az első olyan készüléke, amiben a számológépen kívül más is van. Eszükbe sem jut, hogy másképp is lehet bele más SIM-et tenni. A ROM frissítés/csere az emberek háromnegyedének misztikus ügy, de akik meg is tudják csinálni azok közül 5-6 %ban tudják, hogy ténylegesen mi történik.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#29502) mark5138888 válasza kelzsoca (#29497) üzenetére


mark5138888
tag

ja am gondolom csak a garancia miatt. ugye?

(#29509) csabinka válasza joestone (#29499) üzenetére


csabinka
tag

így se megy pedig a gprs ikon jelez átvitelt infoba is minden ok csatlakozva van érdekes :S

(#29510) Keeperv85 válasza mpire (#29506) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ki mondott itt olyat, hogy ha az átló ugyan akkora lenne, akkor feltétlen ugyan akkora kéne legyen a terület is mellette? :U Arról van szó, hogy ugye, hogy az átló körüli terület változhatna, de itt az oldalak szorzatából kapott TERÜLET ugyan akkora, most, jelenleg. Ha az átló azonos lenne (pl 3,5 cm) attól még lehetne területileg az egyik nagyobb vagy kisebb, de itt a terület azonos.

(#29511) joestone válasza Glatius (#29501) üzenetére


joestone
addikt

Mi történne rom frissítéskor ? Egy meglévő sw hibát egy másikra cserélünk ki. A fejlesztő persze mindig reménykedik , hogy ezek száma folyamatosan csökken , de zéró nagy valószínűséggel sosem lesz.
:DDD

(#29512) joestone válasza csabinka (#29509) üzenetére


joestone
addikt

Azért nézd át az apn beállításokat.

(#29513) mpire válasza Keeperv85 (#29510) üzenetére


mpire
tag

Hát de pont erről van szó :) A két átló a két telónál pont 3.5", viszont a blade keskenyebb, így kisebb felületű. Ezt amolyan kis mellékesként jegyeztem meg órákkal ezelőtt, de senki nem fogta fel kelzsocán kívül. Csak arra írtam, hogy valaki mondta, hogy ugyanakkora a kettő, ami persze majdnem igaz is, pusztán megjegyeztem a kis különbséget. Na ennyit erről. :)

[ Szerkesztve ]

(#29517) mpire válasza Keeperv85 (#29514) üzenetére


mpire
tag

Nem lesz azonos a terület, mert mindkettő 3.5" átlójú, tehát nem szarhatod le az átlót. De én befejeztem. Amúgy nálam onnan indult, hogy megjegyeztem, hogy a Blade "sunyi", mert 3.5", de keskenyebb a szokásosnál. Na off vége.
Zsolt_72: akkor mi tényleg nem ugyanarról beszéltünk, átlóra ua a két teló (ezt mondtad te), de ettől még a Blade kisebb felületű (ezt én).

Morbias: igen.

[ Szerkesztve ]

(#29518) Morbias


Morbias
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a most vásárolt 2.1 -es gen1-es telenoros blade-emre fel tudom tenni a Swedish S. rls5 -öt? Azt írja 120.7Mb system kell neki.

Köszi előre is.

(#29519) syl5 válasza mpire (#29503) üzenetére


syl5
őstag

Igazad van! Hülyeséget írtam! Nem győződtem meg előtte, mielőtt leírtam! Most hogy utána számoltam már be is ugrott, hogy már korábban is számoltam már kijelző területeket, amikor meg is állapítottam, hogy a kijelző átlóval mérésével a gyártók jól át tudják b@szni a felhasználókat!

Szóval pontosítva:
Attól, hogy mindkét kijelző azonos méretű átlóval rendelkezik és egyik szélesebb, de rövidebb, a másik keskenyebb, de hosszabb, attól még fizikailag, területet, látható felületet nézve a két kijelző nem azonos méretű. A szélesebb, de rövidebb kijelző nagyobb látható felületet biztosít!

Ismét egy példa arra, hogy ahol tudnak megpróbálnak átvágni minket a gyártók, és a Blade mégsem annyira tökéletes telefon, és hogy a fanboy-ok nagyon elfogultak...

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#29520) mpire válasza syl5 (#29519) üzenetére


mpire
tag

Na végre valaki :) Én amúgy a Spica vs Galaxy 3 esetén néztem nagyot, ott tényleg szembeötlő a különbség, pedig mindkettő 3.2".

(#29521) Morbias válasza mpire (#29517) üzenetére


Morbias
csendes tag

Ez igen hamarabb jelent meg a válasz nálam mint a kérdés :D
Köszi akkor este felvésem rá...

(#29523) mpire válasza #40993792 (#29522) üzenetére


mpire
tag

Persze, hogy meglehet :) Viszont kár volt ezen ennyit szarozni, mert tényleg csak nagyon mellékesen jegyeztem meg, hogy azért a felület kicsit eltér. Písz.

(#29525) Keeperv85 válasza syl5 (#29519) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Már hogy biztosítana nagyobb felületet? Megvolt a matek érettségi? Thalesz kör rémlik? Szerintem fuss neki ennek a gondolatnak még egyszer és most számolj is. Ha a terület ugyan akkora, akkor ugyan akkora. Nem nagyobb, nem kisebb. Ugyan akkora. Pont.

szerk: Ja hogy kitöltési tényezőt keverjük a felület fogalmával... O.o...

[ Szerkesztve ]

(#29526) Weeman1 válasza joestone (#29512) üzenetére


Weeman1
veterán

joestone lecserélted a Gt 540-et Blade-re?
Mikor Gt 540-em volt tetszettek a munkáid.
Üdv

Xiaomi 11T Pro

(#29527) mpire válasza Keeperv85 (#29525) üzenetére


mpire
tag

Ne az azonos területből indulj ki, hanem az azonos képátlóból. Merthogy végig arról volt szó.

(#29528) ux1 válasza Keeperv85 (#29525) üzenetére


ux1
addikt

Felesleges mérgelődni. Kevesebbet tudnak mint egy 5.-es :D

[link]

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#29529) joestone válasza Weeman1 (#29526) üzenetére


joestone
addikt

Még nem cseréltem , csak ide is járok szószátyárkodni. Majd a gt540 szervízelése után fog kiderülni , hogy mi lesz. Ha csere lesz akkor blade lesz.

(#29530) elfelejtette válasza Keeperv85 (#29525) üzenetére


elfelejtette
veterán

A lényeg az, hogy ha a képátló ugyanakkora, attól még a terület nem feltétlenül...
Például (csak nagyon picit kerekítve) egy 5"-os képernyő lehet 9x9cm-es négyzet alakú, vagy 5x12cm-es téglalap alakú. Az első esetben a terület (vagy felület) 9x9=81cm2, a második esetben pedig 5x12=60cm2. És mint mondtam, ez mindkettő 5", vagyis 5 coll.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#29531) Weeman1 válasza joestone (#29529) üzenetére


Weeman1
veterán

Nem bánod meg a Blade-et ha az lesz,nekem már 2 is volt.

Xiaomi 11T Pro

(#29532) TRob1 válasza Weeman1 (#29531) üzenetére


TRob1
veterán

Nexus S-t használ játszadozni, csak kell mellé egy komolyabb is --> Ez lenne a Penge :DD

¤ R'n'R ¤

(#29534) Weeman1 válasza TRob1 (#29532) üzenetére


Weeman1
veterán

Nekem is Blade van az SGS mellé. ;)

Xiaomi 11T Pro

(#29535) TRob1 válasza Weeman1 (#29534) üzenetére


TRob1
veterán

És már te is rájöttél, hogy nem nyújt annyival többet a Szikszalag, mint amennyivel drágább (de nem fogod bevallani se magadnak, se nekünk... ) ;] :DD

Más: n126-ot nyomjátok már??? :D Én azt mondom, ha többé semilyen Rom nem jön ki pengére, akkor is elégedett leszek már 100%-ban :B

szerk: illetve azt még elviselném, ha ráfeküdnének a magyarításra kicsit :D (legalább olyan szinten, hogy a "maradék" is le legyen fordítva)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29537) TRob1 válasza #40993792 (#29536) üzenetére


TRob1
veterán

Ne az én szavaimra alapozz, nekem már egy jó ideje amúgy is bejöttek (gps fix-szel, ill. libaudio+libcamera cserével). :K

¤ R'n'R ¤

(#29538) Weeman1 válasza TRob1 (#29535) üzenetére


Weeman1
veterán

Hát azért igencsak van külömbség a két masina között,
de hogy annyi e mint amennyivel drágább,
ezen még nem gondolkodtam el. :B

Xiaomi 11T Pro

(#29539) ux1 válasza TRob1 (#29535) üzenetére


ux1
addikt

Na! Azé itt ne álljon meg a CM! :DDD

NEWS

WarmingUP-r20

:D

ROM-olhattok :)

(#29540) TRob1

Nagyon úgy néz ki, hogy ezt a példányt archiválni kell, mert eddig minden flottul megy benne. :D

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#29540) TRob1 válasza ux1 (#29539) üzenetére


TRob1
veterán

Jóvan, na! :D De azért abban egyetértesz, hogy már nem rossz?

¤ R'n'R ¤

(#29541) Csabi95


Csabi95
tag

1-2 napja a facebook (PC-n) csináltatott facebookos e-mail címet ( valami@facebook.com).
Nem tudom, hogy emiatt-e, de amikor a telón rámentem a facebook appra, megjelentek a facebook szinkroniációs lehetőségek és kivlasztottam a sync all-t. Működött is, az összes ismerősöm aki az adatlapján megadta a telefonszámát, bekerült a telefonkönyvembe és meg is jelent a fényképe, és akinek facebookon a megadott e-mail címe szerepel nálam a gmail-es címtáramban, párosította. Akinek nem, annak én párosítottam.
Tehát működött rendesen facebook szinkronizáció AOSP nélkül.
Kevesebb mint egy nap múlva, a telefonkönyvem visszaált abba az állapotba, mint amilyen facebook szinkronizáció előtt volt. Ennek mi lehet az oka? Hogyan tudnám visszacsinálni?

(#29542) TRob1 válasza Csabi95 (#29541) üzenetére


TRob1
veterán

a facebook (PC-n) csináltatott facebookos e-mail címet

Huh, bankkártyát pinkód megadással még nem csináltatott? :U

szerk: És hogy csináltatta? Kinyúlt egy pisztolyt szoronagtó kéz a monitorból, a maradék képernyőn meg megjelent: Csinálsz vagy meghalsz!!! ;] :))

Vazze, ez a f@szbúk egyre durvább, már önálló életre kelt, és lassan átveszi az uralmat a világ felett.

(#29544) Csabi95: Jaaa, én meg azt hittem. :U Akkor mégsem olyan rossz ez a fércbúk (Honnan lehet letölteni? Torrenten fennvan? :DD ).

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29543) Laccnow


Laccnow
csendes tag

Ha szeretnék egy rom-ból kiszedni 1-1 appet, amit nem szeretném, hogy telepítéskor felrakjon, annak mi lenne a pontos menete? Úgy gondolom, ha csak a zip fileból simán törlöm az apk fájlokat, annak nem lenne jó vége :)

(#29544) Csabi95 válasza TRob1 (#29542) üzenetére


Csabi95
tag

Nyilván ha annyira nem akartam volna, nem lett volna muszáj.

(#29546) atillaahun válasza Laccnow (#29543) üzenetére


atillaahun
veterán

Pedig én is úgy szoktam az alkalmazások felét kidobálni telepítés előtt. Hibátlan eljárás. /data/app-ból kell őket eltávolítani, google-ban pedig az android barebones-ra keresve, kapsz egy wiki-s leírást arról mik a rendszeralkalmazások.

[ Szerkesztve ]

(#29547) balalev válasza TRob1 (#29540) üzenetére


balalev
tag

Mi a véleményetek a CM N126-ról? Milyen az új kernel? megéri lecserélni a Ginger Stir Fry beta9-est erre? Mi az új kernel száma? 2.65?

ZUK Z2 | Nexus 5X /// Régen: LG G2 OFFICIAL 4.2.2; Nexus 4 OFFICIAL 4.3

(#29548) xlife11


xlife11
senior tag

Kelzsoca Face to Face-é használom (nightly120) és nem enged apk-t telepíteni.Illetve leszedtem 4témát a Theme Chooser-hez, és mindig azt írja higy az alkalmazás nem lett telepítve.Ugyanezt megcsinálta a powerampnál, plusz egy SNS kliensnél is.Megoldás?Régen minden működöt...

Szerk.:Valami alternatív telepítési mód?

[ Szerkesztve ]

(#29549) TRob1 válasza xlife11 (#29548) üzenetére


TRob1
veterán

Megoldás: Romcsere (mivel hibásra sikeredett a Zsoca féle, le is írta a forumon, illetve már el is távolította)

(#29547) balalev : Szvsz eleve nem is volt érdemes azokat használni :DDD

(#29550) xlife11: mindenképp. Vagy még ux1 apó ( :DDD ) r20-asát.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29550) xlife11 válasza TRob1 (#29549) üzenetére


xlife11
senior tag

Kár, pedig kezdtem megszokni :( ...Mit ajánlotok?Nightly 126?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.