Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2781) fgst válasza devil-k (#2766) üzenetére


fgst
tag

Szia!

NFS beállítás nem olyan macera*, a múlt héten clonezillával használtam gépterem újratelepítéséhez.
1. fájlszolgáltatásokban engedélyezed
2. megosztott mappákban, megosztásod szerkeszted, NFS fül....
3. Létrehozol egy új engedélyt (* vagy IP-re korlátozva), a többi beállítás kb jó alapértelmezetten.... Squash nem kell.

*Nekem ezzel működött "gond nélkül", 1 óra hajtépés után, mert annál a gépnél amin először kipróbáltam, el volt cseszve a partició, és azt hittem, hogy a hálózati beállítás hibájából ered, hogy nem akarja az imaget visszaállítani.... Nem az NFS volt a hibás.

Én win10 alá raktam fel VMplayerbe. Stabil, rendesen használja a merevlemezeket, jó a teljesítménye....
Annyi, hogy nem sikerült "nativan" átadni a lemezeket (ISCSI-n megy), így egykét adatot, mint sorozatszám, hőmérséklet, nem tud kiolvasni belőlük...
A használatot a hálózat sebessége limitálja erősen, gigabiten tudtam írni kisebb ingadozások mellett...
Hosztról VM-be másolás (1 interfészt húz csak mert bridge-ben van):

Hasonló eredményeket hozott a laptopról VM-be máslás is, stabil 80 MB/s fölötti másolás intézőben nas-ra.
Ezek után ami kicsit még játékos volt, hogy rávegyem a hostot, hogy mindig fusson a vm....

Üdv. Zoli

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.