Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) petir válasza Pubszon (#25699) üzenetére


petir
senior tag

Ilyen processzor van a HP T610-es gépekben.
Véletlenül nem ilyen azaz őskövület ?

(#25702) Pubszon válasza petir (#25701) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem, az AMD-s őskövület valami nagyon furcsa szerzet ipari alaplap.
EMX-A55E pontosan. De már el is engedtem, megy a HA-ra. :DDD

MOD: A SataPortMap menüben mit állítsa, hogy a jövőben hozzá adott lemezeket is lássa?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25703) MrTwister válasza trance89 (#25694) üzenetére


MrTwister
őstag

:R Köszi, tényleg hasznosak! A loader következő frissítésénél berakom őket. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#25704) trance89 válasza Pubszon (#25702) üzenetére


trance89
őstag

Semmit, minden új hdd-t fel fog ismerni

(#25705) kenand válasza Pubszon (#25700) üzenetére


kenand
veterán

HP Thin clientek AMD procivel állatában mennek Thinycore Redpillel próbáltam: T610/t620, T520/t520/t530/ gépekkel. ARPL nem mentek
7.2-vel és újabb loaderrel nem néztem még őket

[ Szerkesztve ]

(#25706) petir válasza kenand (#25705) üzenetére


petir
senior tag

T610-es ARC-al tuti nem megy... kifagy boot után :(

(#25707) kenand válasza petir (#25706) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm, akkor nem próbálom meg, de a 7.1+ Redpill Tinycore jól megy, végül is elég.
Az update és az Entware is hazavágja sajnos, azokat nem kell erőltetni.....

(#25708) Pubszon válasza kenand (#25707) üzenetére


Pubszon
veterán

HP ML310e Gen8 V2 minden gond nélkül megy az ARC 24.2.10-el.
-DS3622xs+
-DSM 7.2.1-69057 Update 4

Mindenkinek ajánlom ezt a gépet. Nem a legalacsonyabb fogyasztású, de van benne potenciál, támogat i7-el megegyező Xeon CPU-t is. Nekem i3 4130 van benne, ami bőven elég nekem mindenre. Akit érdekel, van még a HA-n eladó egy eladónál. Csak ajánlani tudom. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25709) MrTwister válasza Pubszon (#25708) üzenetére


MrTwister
őstag

Megnéztem a hírdetést, Proliant Microserver G8-am mellé tartaléknak tök jó lett volna, az ára nagyon baráti, de emiatt "Nand Flash Error/ILO hálózat letiltva" elvetettem a dolgot. Szerintem ezekben a HP gépekben az iLO a legnagyszerűbb dolog ha headless módban szeretnéd üzemeltetni. :K Nekem nagyon hiányozna már az évek alatt annyira megszerettem. Persze tudom nyílván emiatt a "kis" hiba miatt tudja ilyen jó áron adni, de ez sajnos nálam delabreaker. Kár. :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#25710) Pubszon válasza MrTwister (#25709) üzenetére


Pubszon
veterán

Azt még sosem használtam, biztos jó dolog.
Valahogy nem lehetne engedélyezni?
Illetve iLO nélkül hogy lehet BIOS-t frissíteni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25711) MrTwister válasza Pubszon (#25710) üzenetére


MrTwister
őstag

"Nand Flash Error"-t ír a hírdetésben, akkor gondolom elszállt az iLO chip EEPROM része a sok írástól, esetleg formázás segíthet rajta, ha visszaolvasol itt a fórumban van rá megoldás/próbálkozás, nem biztos, hogy sikeres lesz a dolog. iLO nélkül lehet e BIOS-t frissíteni, én azt mondanám, hogy miért ne, de ebben nem vagyok biztos. Ki kell próbálni, BIOS frissítést ha leszeded HP honlapjáról és elindítod kiderül. :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#25712) Essejó válasza MrTwister (#25711) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Esetleg egy ilyen kártya?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#25713) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok! Docker és virtualmachine fut a serveren, de maguk HDD kerül bele, mert a régebbi kezdi megadni magát.
Hogy tudom átköltöztetni a dockert és a virtualmachinet így, hogy ne kelljen nagyon átállítani semmit?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#25714) kgymac válasza Essejó (#25712) üzenetére


kgymac
őstag

Csak a G7-hez jó, a G8-ban alaplapra épített, jóval fejlettebb ilo van.
Ez utóbbinál szokott meghalni az nvram az AHS rengeteg, felesleges logolása miatt. Sok ilo verzió után javították csak ki a hpe-nél :(.

(#25715) DJ. Ru$y válasza MrTwister (#25711) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Itt a konkrét hibaüzenet:
"iLO Self-Test reports a problem with: Embedded Flash/SD-CARD. View details on Diagnostics page."
"Controller firmware revision 2.10.00 Partition Table Read Error: Could not partition embedded media device "
Használok egy ilyen szervert én is itthon, az iLO működik, nem tudom milyen funkciókat tilt ez a probléma, de simán elérem, iLO-n, tudok konzolt nyitni HTML5 alapon stb.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25716) MrTwister válasza DJ. Ru$y (#25715) üzenetére


MrTwister
őstag

Nem tudom mit jelent ez a hibaüzi pontosan én szerencsére nem kaptam ilyen üzenetet, nálam minden ok, kopp-kopp. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#25717) vmk


vmk
tag

Sziasztok,

A toolbox letöltési linkje nem él már sajnos. Valakinek meg van esetleg a utolsó verzió? Meg tudná velem osztani?

Köszönöm.

(#25718) JohnnyX válasza vmk (#25717) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Szia!

Felraktam ide.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#25719) vmk válasza JohnnyX (#25718) üzenetére


vmk
tag

Nagyon köszi!

(#25720) bupemko válasza DJ. Ru$y (#25715) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem is ez van.

[ Szerkesztve ]

(#25721) DJ. Ru$y válasza bupemko (#25720) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én kutattam utána, hogy ez micsoda, de nem találtam normális leírást róla, mert minden ugyanúgy működik, mint a másik szerveremen, szóval vagy nem használok olyan funkciót amit befolyásol vagy fene tudja...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25722) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Unaloműzésre, home pojekt gyanánt gondoltam felteszem a xpenot egy hp 8300 sff-re (i5-3470 és 2*500gb hdd). Ezt a guide-ot követve csináltam, de a satamap parancsnál kapok egy bad ports error és sajnos nem települ semmi. Néztem pár videót, rákerestem az errorra, de sajnos nem tudtam kibogozni, hogy mi a gond. Találkozott már valaki ilyennel vagy van valami tipp, hogy mit kéne máshogy csinálnom? Köszi!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#25723) Pubszon válasza J0shu4M1ll3r (#25722) üzenetére


Pubszon
veterán

Próbáld meg az ARC loaderrel, nekem simán ment a 7.2.1.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25724) J0shu4M1ll3r válasza Pubszon (#25723) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszi, közben úgy néz ki megoldódott. Az az error nem probléma, mert csak 2 hdd van. Utána a platform not found error akasztott meg, mire kiderült, hogy a guide alapján "DS"-t írtam, de a listában "ds" van... -.-
Most ott akadt el a dolog, hogy 3622xs+ 42962 verzióval indítottam, de ehhez meg nincs pat file :D

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#25725) J0shu4M1ll3r válasza J0shu4M1ll3r (#25724) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sikerült túljutni ezen, felraktam a 64570-et, volt is hozzá pat file, telepítés után viszont az "Észleltük, hogy áthelyezte a merevlemezeket egy másik NAS eszközből" és akárhányszor próbálom helyreállítani, ugyanez fogad. Már csináltam teljes telepítést az elejétől, új pendrive, hdd-k pucolása, de csak elakad :(
Tény, hogy próbálkoztam párszor, és a finds.synology.com fel is hozza őket, de valahogy nem tudom teljesen kipucolni a korábbiakat, illetve a hdd-k is teljesen üresek, nem tudom honnan szedheti, hogy át lettek helyezve.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#25726) zsolt501 válasza J0shu4M1ll3r (#25725) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam ilyen akkor fordult elő, mikor a HDD mégis csak ott maradt egy kis rendszer partíció, szerintem alaposabban nézd meg a HDD-t milyen partíciók is vannak rajta.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25727) vmk


vmk
tag

Sziasztok,

Lehetséges adatvesztés nélkül átrakni egyik gépből egy másikba egy HDD-t?
Mindkettőn DSM 6.2-23739 fut.

(#25728) J0shu4M1ll3r válasza zsolt501 (#25726) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Fura, win lemezkezelőben töröltem az a 2 partíciót, amiket létrehozott, unallocated az egész terület, de még diskpart-tal is pucoltam. :F

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#25729) DJ. Ru$y válasza J0shu4M1ll3r (#25725) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha windows alatt próbálod formázni, akkor ott a baj. Livelinux, gparted, 0-ra legyalulni, a rendszerpartíciók ott maradnak, szerintem csak az "adat" partíciót formázgatod, törlöd.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25730) J0shu4M1ll3r válasza DJ. Ru$y (#25729) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszi, megnéztem gparted-del, ugyanúgy látszott a 2 pár megás partíció, töröltem mindent mindkét lemezről, majd egy restart után csekkoltam, mindkét lemez teljesen üres, és nincs használatban a teljes terület.
Xpeno install teljes folyamat megint, pat file települ, 10 perc visszaszámlálás letelik, majd megint a 'Hiba történt" üzenet, és megint úgy érzékeli, hogy egy másik eszközből lettek átrakva a lemezek.
Még új pedrive-ot is csináltam, mintha ez lenne az első próba.
Ez alapján csináltam: [link] , első restart után az (USB) sort választottam, ahogy írták.

Edit:
Viszont ami fura, hogy hiába írja, hogy hiba, a find ugyanúgy találja meg, mintha nem lenne rajta semmi dsm.

[ Szerkesztve ]

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#25731) zsolt501 válasza J0shu4M1ll3r (#25730) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Cseréltél már Pendrájvot? volt olyan nálam, hogy az egyikkel ment a másikkal nem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#25732) Pubszon válasza J0shu4M1ll3r (#25730) üzenetére


Pubszon
veterán

Én Win alatt töröltem az összes partíciót az ingyenes MiniTool Partition Wizard-al és ment simán utána, új lemeznek észlelte.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25733) Essejó válasza J0shu4M1ll3r (#25728) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Hármat hoz létre és nem kettőt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#25734) J0shu4M1ll3r válasza zsolt501 (#25731) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Igen, most vagyok túl azon is, teljesen másik pendrive, ez is hibára fut áthozott lemezekkel. Ami viszont fura, hogy a find.synology.com 3 eszközt hoz ugyanarra az ip-re, de mindhárom ilyen hibára fut (gondolom a korábbi próbálkozások).

@Pubszon
Köszi, megnézem.

@Essejó
gparted valamiért kettőt hoz, meg egy unallocated-et, de ha törlöm azt a kettőt, akkor egybe mutatja a teljes lemezt unallocated-nek.
Fura, mert akkor valahol csak be van ragadva, de nem látom :(

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#25735) Essejó válasza J0shu4M1ll3r (#25734) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Végül is amíg nem hozol létre megosztást a lemezen addig csak két partició jön létre, a Rendszer, és a Swap link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#25736) J0shu4M1ll3r válasza Essejó (#25735) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Igen, kettő: egy 8 és egy 2 gb-t, mindkettőnek linux-raid a neve. Mindegy, hogy hol törlöm őket, egy új telepítés után mindig úgy érzékeli, hogy egy másik gépből raktam át :F
Nem kicsit piszkálja a csőrömet most már, lehet nézek másik 2 hdd-t teszt gyanánt, de sehol nem találtam hasonló esetet, hogy előfordult volna :(

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#25737) J0shu4M1ll3r válasza J0shu4M1ll3r (#25736) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Úgy néz ki minden működik. 5. próbára siker, find.syno olfal még mindig hozza a 4 korábbit és a mostanit, egy plusz restart után elérhető volt az ip címen. Fura, lehet hogy beragadt valami a cache-be, vagy mindig rossz verzióval akartam folytatni a telepítést, mert utolsó próbát inkognitóban csináltam itt is jött a hiba történt üzenet, majd egy restart után megjelent a 7.2 dsm nyitóoldala.
Olyan, mintha a dsm telepítése után, a 10 perc lejártával (itt jött a hiba), kellene hozzá még egy restart (ezt eddig nem is próbáltam).
Köszi mindenkinek a tanácsokat!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#25738) J0shu4M1ll3r válasza J0shu4M1ll3r (#25737) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Ismét csináltam egy teljes telepítési ciklust, nem hagyott nyugodni a dolog: pat file telepítése után, amit kiírja a hibát, kell egy restart, itt a tiny core friend sort kell választani, amint betöltött, jöhet megint egy restart, itt már lehet a USB Verbose sort választani, és az ip címet megnyitva a böngészőben, már települnek is a csomagok és be lehet állítani mindent.

A korábban linkelt leírást jobban megnézve, nincs is tiny core friend sor, lehet ez valami 7.2 újítás, de he esetleg valaki találkozna ilyennel, nekem ez volt a megoldás.

Jó kis szabadidős program volt :)

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#25739) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

3 kerdesem lenne:
1: proxmox alatt mennyire stabil az xpen?
2: az xpen alatt is van cloud sync?
3: ugyan azon a containerek erhetoek el xpen alatt, mint 1 igazi syno gepen?

Egy samba ubuntu VM-et szeretnek levaltani xpennel

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#25740) Pubszon válasza tasiadam (#25739) üzenetére


Pubszon
veterán

1. Szerintem nagyon
2. Van (újabban Synology Drive)
3. Igen
:)

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25741) tasiadam


tasiadam
veterán

No, meglett a 2TB HDD, így megpróbáltam felrakni az alábbi guide által a proxmoxra a xpent. Viszont bármikor telepíteni akarok bármivéle imaget, hibára fut. Nincs már ugye olyan, hogy broadwell, emiatt a telepítőben simán a ds3622xs-7-1-0-42661-et választom. Amikor elindjtom weben a nast és átadom az imaget, akkor nem tudja telepíteni. 7.0-hez van valami más guide, ami műxik is? 4 szálat (i7 6700T-ből) és 8gb ramot akarok átadni és 1 darab 2tb HDD-t.

Közben meglett, másik update verzió ment fel, az alap nem.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#25742) unicumnext válasza tasiadam (#25741) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Szerintem jobban jársz egy ARC loaderrel

(#25743) tasiadam válasza unicumnext (#25742) üzenetére


tasiadam
veterán

már kész, be is van lőve és műxik is jól. A sebessége is oké, de kicsit túllőttem a CPU-val. Most 4 thread-et kapott proxmox alatt, az meg felosztotta még 2-re, emiatt 2 mag 4 thread és 8 vCPU van alatta :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#25744) atomstefi


atomstefi
csendes tag

Sziasztok,
az alábbi configon fut az xpenology.
Intel® Xeon® Processor E3-1260L
Xpenology ds3622xs HP MICROSERVER GEN 8-on DSM 7.1
Erre fel tudom rakni a ds918 vagy ds920-at, mert úgy néz ki, hogy a ds3622xs nem támogatja a hardware transcode-ot a plex alatt, viszont a ds918 vagy ds920 igen.
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#25745) tasiadam válasza atomstefi (#25744) üzenetére


tasiadam
veterán

Udv

Nekem nem ment semmi mas, csak a 36, mert az lehet amd es intel is, az osszes tobbi nem telepult. Probaltam i7 6700T-re pakolni 723+, 900 valahanyast is, mind failelt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#25746) atomstefi válasza tasiadam (#25745) üzenetére


atomstefi
csendes tag

Köszönöm, ez nem jó hír

(#25747) seger


seger
addikt

Elővettem egy gépet, i3 8100 cpu. Minden hiba nélkül felment, de az információs központ 800MHz-et ír a cpu-nak.
Addons-nál cpuinfo pipáva.

valakinek ötlete?

(#25748) seger válasza seger (#25747) üzenetére


seger
addikt

Loader hiba...

(#25749) Pubszon


Pubszon
veterán

Csak érdekességképp írom, hogy sikerült egy hardveres RAID 5 tömbre feltelepíteni a DSM-et. Jobban örültem volna neki ha a RAID-et SHR formájában a DSM-ben hozom létre, de ez is jó. 4db 1TB-os HP (Seagate) SAS lemezből áll a tömb.
A 4 lemez zsír új és darabja 2000Ft. Mondjuk egy backup gépnek szerintem tökéletes.
A gép egy HP ML310e G8 V2, a RAID kártya pedig egy HP Smart Array P222.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#25750) kgymac válasza Pubszon (#25749) üzenetére


kgymac
őstag

hpsa ext kérdése, ha van, látod a vezérlőt és lemezeit is.
smart-ot le tudod kérdezni ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.