Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) DJ. Ru$y válasza Wohme (#25100) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Külön kötetet hozol létre, nem a meglévő kötetbe rakod be az új lemezt, ez a minimum... Ez nem is volt kérdés.

Szerinted, hogy tudnál kicserélni úgy egy lemezt, hogy ne veszíts el semmilyen adatot? Az a replace az hibatűrő kötetekre van...

Tudod mit nem értek? Ha tudsz 0-ról telepíteni és egy lemezt akarsz használni és tudsz backupot is csinálni, akkor miért nem backupolod le az adataid rakod be az új lemezt, csinálod meg a loadert, setupot és húzod vissza az adataidat az új lemezre tisztán?

Annyira sok mindent használsz aminek kellene a konfigja, vagy nehéz bekonfigurálni?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25102) valenteen12 válasza Wohme (#25098) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Mi lenne, ha átköltöztetnéd a régi lemezt? A mentést követően csak az új USB-t raknád be? A régi lemez marad a helyén és nem adsz hozzá újat a telepítés végéig.
A 10 TB-os lemezt SHR-ként külön is csatolhatod később, ha nem tárhely bővítésként adod hozzá a NAS-hoz. Így lenne két SHR tömböd egy-egy lemezzel, amelyet később majd akár bővíthetsz is - elvégre a cél az adatbiztonság lenne legalább SHR tömbbel. :)

Még annyi, hogy ha betetted az új HDD-t és létrehoztál kötet azon is, akkor a vezérlőpult megosztott mappák oldalon a megosztott mappa szerkesztésénél megadható a helye, hogy melyik köteten akarod tárolni - átmásolja az új HDD új kötetére - rém egyszerű.

1. pont Rendben.
2. csak a régi pendrive kihúz, az új bedug.
3. feltelepíteni az új DSM7-es verziót (a vasnak megfelelőt érdemes kikeresni)
4-es pont, DSM Migration nem kell, mivel az új hely megadásával költözteted majd át az adatokat.
5. Formázni csak használt lemez esetében kell, de persze nyugodtan ellenőrizheted van-e törlendő partíció
6. Ahogy fent írtam új SHR tároló és kötet létrehozása
7. módosítod a megosztott mappa helyét a vezérlőpult > megosztott mappa > szerkesztés ablakban - egyenként, külön-külön mindegyik mappánál elvégzed.
8.eltávolítod a tároláskezelőben a régi HDD-t és utána veheted ki - persze leállítás után

Kb. ennyi.
Ha kihagytam valamit, kérlek javítsátok, nem most csináltam a telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#25103) valenteen12 válasza valenteen12 (#25102) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Lehet, hogy neked van igazad és 3-as, 4-es pontok szerint telepítesz és csak utána költöztetsz.

(#25104) Wohme válasza DJ. Ru$y (#25101) üzenetére


Wohme
tag

Külön kötetet hozol létre, nem a meglévő kötetbe rakod be az új lemezt, ez a minimum... Ez nem is volt kérdés.

Igen, itt már utána leesett, hogy a külön kötetek nem érintkeznek egymással konfiguráció (SHR, RAID, stb.) szempontjából... Ezért kavarodtam bele.

Tudod mit nem értek? Ha tudsz 0-ról telepíteni és egy lemezt akarsz használni és tudsz backupot is csinálni, akkor miért nem backupolod le az adataid rakod be az új lemezt, csinálod meg a loadert, setupot és húzod vissza az adataidat az új lemezre tisztán?

Ez valóban jól hangzik. Gondolom te úgy érted, hogy elsőnek az elfekvő lemezem csatoljam fel külön kötetként, amire rámásolom a régi meglévő lemez adatait. Így az elvekfő lemezre nem kerülne fel oprendszer.
Ezután kiveszek mindent, elkészítem a DSM 7-et új USB és az új lemezre. Aztán felcsatolom az elfekvő backupos lemezt, amiről visszamásolom az adataim. Ez azért nem jó, mert ez az elfekvő lemez csak 1 TB és a legfontosabbakat menteném rá csupán biztonságként ha esetleg elveszteném mindenemet. A fő célom viszont az lenne, hogy a 4 TB adatom egészével sikerüljön a migrálás.
A 4 TB-os lemezt meg nem szívesen csatolnám a friss új DSM-es setupra, mert mindkettő lemezen oprendszer lenne és félek vagy zavart okozna (olvastam ilyen példáról) vagy csak formázni lehetne használat előtt.

(#25105) fbocsa


fbocsa
csendes tag

Sziasztok,
Most kezdtem el foglalkozni a saját szerver építéssel és gondoltam az itthon elérhető AMD A10 - Asrock FM2A88X extreme4+ alaplappal vágok neki. Sokáig küzdöttem a DSM7 valamelyik verzió telepítésével, de soha nem tudtam megtalálni a szervert, a boot során kifagyott.
Így a DSM 6.2.3 verziót próbáltam ki, DS3615xs verzióhoz találtam pat telepítőt és sikerült is feltelepítenem. Elsőre ment minden ugyanazokkal a beállításokkal mint amikkel a DSM7 esetében próbáltam. viszont a csomagtelepítőnél nem tudtam megadni a synocommunity linket.
Ha jól értem a rendszert tovább kellene frisítenem az Update2 és 3 -ra, de nem tudom ezeket letölteni.
Esetleg valaki meg tudná osztani ezeket a pat filokat?

(#25106) akosmakos334


akosmakos334
csendes újonc

Sziasztok. Gondoltam áttérek 6.2.3 ról valamelyik 7-es verzióra , de eddig bármelyiket próbáltam nem működik a power save . A régi verzió tökéletesen elment aludni a beállított inaktivítási idő után,de ez nem . Van valami nyűgje ennek amivel foglalkozni kell esetleg ?
Köszi előre is ha valakinek van infója .

(#25107) MasterHUn válasza kgymac (#25097) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Szia, H700 raidvezérlőm van, és mitadisten a 29.3 felismeri a vinyót,, de a stata porton lévőt nem :D na de mindegy is az nem volt fontos.

Ami inkább érdekes, hogy telepités és minden (weben történt) beállítás után restart után aztmondja hogy: :W :W :W :W :W :W :W :W

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#25108) ekkold


ekkold
őstag

Nemrég szóba került, hogy némely régi gépre a 6.1.7-es DSM megy csak fel, ill. volt aki kérte is, hogy akinek még megvan ossza meg.
Egy időre elérhetővé teszem itt, aki szeretné töltse le magának:
DSM6.1.7: [link]
DSM6.1.7 update3: [link]
Loader: [link]
Telepíthető programok (SPK fájlok): [link]

(#25109) bupemko válasza ekkold (#25108) üzenetére


bupemko
senior tag

:R

(#25110) DJGABI


DJGABI
addikt

Jelentem így százezer év után rávettem magam hétvégén a Proxmox (és xpeno) telepítésre. Gyors fogyasztási adatok: 1db m.2 SSD, 1db SATA SSD és 1db 2.5" HDD: 14-17W. Ez ilyen idle/bekapcsolás közben, N3150 a prockó, picoPSU.

[Ezt] a leírást próbáltam követni, de nem igazán ment, végül egy ilyen előre összeállított image nyert. [Tőle] ajánlom, [link] ez alapján tényleg tök egyszerűen ment

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25111) Wohme válasza Wohme (#25098) üzenetére


Wohme
tag

Sikerült megoldanom ezt a feladatot. Ledokumentáltam szájbarágósan lépésenként (úgy hogy egy óvodás is meg tudná csinálni), ha valakinek hasznos lehet.
Cél: egylemezes NAS-omat fejleszteni egy nagyobb HDD-vel és felrakni a legfrissebb oprendszert.

Vas:
-MBD + CPU: ASRock J4205-ITX
-RAM: 4 GB
-HDD: WD Purple 4 TB --> WD Red Pro 10 TB
-PSU: Chieftec CDP-120ITX

Synology-modell: DSM918+
Oprendszer: DSM 6.2.3-25426 Update 3 --> DSM 7.2-64570
Bootloader: TCRP Arc Loader

Új HDD hozzáadása és fájlok átmásolása
1. NAS kikapcsol, új HDD hozzáad.
2. Új lemezcsoport (storage pool) és kötet (volume) létrehozása Basic RAID-típussal.
3. Docker-konténerek és Package Centerből alkalmazások leállítása (maga a Dockert is).
4. A megosztott mappák (shared folder) létrehozása az új köteten, majd adatok átmásolása (itt egyébként másolási művelet helyett szinkronizációs programmal bölcsebb).
5. A régi és az új kötet között tárhelybeli eltérés lesz, mivel az alkalmazáscsomagok a volume1-ben élnek, és belső adataikat rejtett könyvtárakban tárolják.

Az új DSM telepítése TCRP Arc Loaderrel
1. Min. 8 GB-os, USB 3.0-as pendrive behelyezése a számítógépbe.
2. Legújabb TCRP Arc Loader letöltése
3. Kiírni az .img fájlt a pendrive-ra (pl. Rufus segítségével)
4. Teszt HDD/SSD (nem az új, amire átmásoltuk az adatokat!) és az új kiírt pendrive-val NAS elindítása (monitor és billentyűzet szükséges).
5. Lépések követése : Configure loader -> Choose Model for Loader -> DS918+ & 7.2 version -> Install Syno Services -> SataPortMap active ports -> Boot into DSM
6. Legújabb csomag kiválasztása (7.2) és megvárni, amíg elkészül.
7. Miután minden elkészült, kikapcsolni a készüléket
8. Teszt HDD/SSD eltávolítása , és behelyezni be az új HDD-t, amire átmásoltuk az adatokat (mehet ugyanarra a SATA csatlakozóra, ahol a teszt volt).
9. DSM migráció: a rendszer konfigurációjának megtartása

Ha ezt elvégzi, akkor minden beállítás és adatok megtartásával lehet folytatni. Ráadásképp nekem most már működik a hardveres transzkódolás (van /dev/dri mappa), ami Jun’s loaderrel még nem volt. A Plex legalábbis most már azt mutatja a vezérlőpulton. Ha van bárkinek ötlete, hogy hogyan tudnám megnézni a “motorháztető alatt”, hogy valóban végzi-e azt örömmel fogadnám.

Docker-konténerek mappái ugyan megvannak másolatként, de csupán ezekkel nem tudtam őket beintegrálni az új rendszerbe. Itt valószínű még vissza kell térnem a régihez és a konfigurációs fájlokat is exportálnom kell, hogy működjön.

Plexhez van egy migrálási kisokos, amit lehet követni.

Fontos tudni: ha legalább 2 db HDD-vel használod a NAS-odat, akkor a Replace Drive funkció sokkal egyszerűbb a tárhelyfejlesztésre, mint a manuális átmásolgatás/szinkronizálás. Ez az útmutató csak 1 HDD-s felépítésre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#25112) stigma válasza DJGABI (#25110) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszönjük a leírást, viszont nekem lenne 1-2 kérdésem ha nem baj, érdeksségképp érdekelne pár dolog. :D
Régen volt Xpeno-s gépeim (J4105,J4005B,J5040) lappal, de nekem sima Pendrive-ról futott a rendszer, ezért frissítésnél volt nekem néha blamám.
Proxmox esetében mit nyertél, vele, hogy virtualizálod a xpeno-t?
frissítés biztonságosságát gondolom, és még valamit?
Nemtudom Xpeno alatt mennyi mindent használsz, de mennyire terheli a CPU-t/Ramot a Proxmox + Xpeno?

Illetve N3150-es lapokban nincs nvme slot emlékeim szerint, így gondolom sata átalakítón lóg az NVME SSD.
- 2 SSD Proxmox/Xpeno backup rendszer mentésnek van? Nem félsz hogy a Proxmox hamar bedarálja az SSD-et?
Nekem 3 év alatt egy használt 99%-os állapotról az Openmediavault 76%-ra darálta le a sok log + docker konténerek foylamatos írása miatt, igaz az sem vészes még.

2 gépet kell most összeraknom Xpeno alapokon (7.2-vel fogom telepíteni szüzen):
1. gép: Asrock J5040, 16GB ram, HDD-k úton (2 db), rendszer Pendrive-ról. Egyenlőre távoli backup, Plex/jellyfin, jópár docker konténer és Wordpress-nek fog kelleni.
2. gép: Asus J4005i-c, 8GB ram , 1 HDD (úton ide) : Ide DVA1622 lesz mert kamerarendszerhez fog kelleni csak ha minden igaz.

2. gép esetén hülyeség a Proxmox, első esetén meggondolandó, ha szolgálsz nekem némi plussz infóval :DDD

Hozzászolásom ne tolakodásnak/okoskodásnak vedd, de kíváncsi vagyok egy integrált lapnál mennyire alkalmazható Proxmox, mert azt hittem csak "combosabb" CPU + ram párossal érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25113) kgymac válasza Wohme (#25111) üzenetére


kgymac
őstag

Ez nem TCRP loader. ARC, másik világ.

(#25114) ekkold válasza kgymac (#25113) üzenetére


ekkold
őstag

Valaki össze tudná foglalni, hogy mi a fő különbség a különböző loaderek között? (mitől "másik világ"?)

(#25115) DJGABI válasza stigma (#25112) üzenetére


DJGABI
addikt

Szerettem volna egy Home Assistantot is mellé (tudom-tudom, van Syno store-ban, meg amúgy konténerezve Synology rendszer alól is mehetne.. na mindegy), csakis ezért kellett a Proxmox. Egy alap Debian van a XPEno mellett. Na jó, meg esetleg ha bohóckodni támad kedvem könnyebb távolról menedzselni/újratelepíteni a rendszert, stb.. Azért az nagy előnye.

- 2 magot adtam neki, néha terhelés alatt azért 100%-on pörög, meg 4 giga ramot adtam neki, annak mondjuk nagy része szabad. Sokat még nem használtam, de meg kéne néznem hol lehet a bibi, mert vinyóra smb megosztáson ilyen 80MBps-el tudtam csak írni. Frissítés passz, srác a linkelt topicban azt írja főverzió (6-ról 7-re pl) az felejtős.
- SATA SSD-n van a rendszer (proxmox is, meg a loader is), az nvme egy PCI-e kártyában csücsül (volt otthon, másik gépből kannibalizáltam), azt tárhelynek terveztem a vinyó mellé
- maradék alkatrészekből van, multimédialetöltős, esetleg -streamelős gépnek gondoltam, majd elválik
- én úgy tudom, hogy aránylag keveset fogyaszt a proxmox, ergo ha baremetal bírja a gép a xpeno-t akkor így is kéne neki.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#25116) stigma válasza DJGABI (#25115) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a bő infót, nekem annyi szerencsém van, hogy nulláról kell próbálkonzom, és tesztelnem ha lesz időm, ha nem akkor megy majd Pendrive-ról.
Ha Home Assitant-ot akarod használni, VM-ből kell mindenképp futtatni mert docker konténeres/syno csomagból csak alapverziót tudsz használni, addonokat és teljes backupot nem.

N3150-nél a J5040 jóval erősebb, szóval nekem is menni kell szerintem.
Fiókban van egy Samu 860 EVO 500GB, ami overkill tudom, de ez van kéznél :DDD .
Ha énis a Proxmox + Xpeno párosnál tenném le a voksomat, akkor énis egy mini szösszenetet írni fogok. :R

SMB-n a 80MB/s nem rossz szerintem igaz az elméleti maximum gigabites hálózat esetén 125mb/sec, normál esetben 100-110mb/s környéke amit én ki szoktam/tudtam hozni 2 eszköz (NAS-NAS vagy NAS-PC ) között.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25117) fbocsa válasza ekkold (#25108) üzenetére


fbocsa
csendes tag

:DD :R

(#25118) Essejó


Essejó
Topikgazda

Volt a napokban téma, hogy 1 lemezes NAS esetén hogyan lehet nagyobb lemezre váltani. Úgy hogy az adatok és beállítások megmaradjanak. Már akkor eszembe jutott, hogy lehetne-e klónozni a hdd-t. Az előbb belefutottam a Clonezillába ugyan a leírásban nyomát nem leltem, hogy SHR kötettel tud-e mit kezdeni. De ext2, ext3, BTRFS meg még jó pár megy neki. Lehet egy próbát megérne.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#25119) BSOD válasza Essejó (#25118) üzenetére


BSOD
senior tag

Pár éve belefutottam. Lehet klónozni, de az eredeti lemezméret marad és nem lehet a kötet méretét utólag növelni (valami teljesen felfoghatatlan módon). Zsákutca.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#25120) MasterHUn válasza MasterHUn (#25107) üzenetére


MasterHUn
senior tag

sziasztok, Nos úgyfest megvan a bibi. 8gb-os pendrive-ot valami oknál fogva nem szereti. felraktam egy 16.-osra beállítottam, többször ujrainditottam kézzel mostmár stabilan megy :))

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#25121) seger


seger
addikt

7.2 alatt használ valaki mediaszervert? Frissítettem 7.2-re. Telepítem mediaszervert. Beállítom az indexelt mappát, de semmi nem jelenik meg.

Szerk.
Megoldva

[ Szerkesztve ]

(#25122) BullZeye


BullZeye
veterán

Ha nekem van egy Intel N6005 4 magos procim, akkor lesz hátrányom, ha DS923+-ot választok ami Ryzen R1600-al szerelt és 2 magos proci?

Vagy kihasználja mind a 4 magot rendesen függetlenül attól, hogy melyik gépet imitálja?

(#25123) akosmakos334


akosmakos334
csendes újonc

Sziasztok. Milyen 2,5G kártya működik 6.2.3 alatt ? Köszi előre is .

(#25124) kgymac válasza akosmakos334 (#25123) üzenetére


kgymac
őstag

Amihez van kernel modul az image extra.lzma file-jában.
Ha nincs benne a megfelelő .ko modul, az sem fog menni, ami másnak ment,.

(#25125) MasterHUn válasza seger (#25121) üzenetére


MasterHUn
senior tag

nekem plexel ugyanez a bajom :O

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#25126) seger válasza MasterHUn (#25125) üzenetére


seger
addikt

Mindent próbáltam. Restart dsm... de semmi. Aztán a leállítottam az alkalmazást, majd elindítottam. Azóta megy hiba nélkül

(#25127) stigma válasza MasterHUn (#25125) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igaz nem Xpeno, hanem gyári DSM + Plex Dockerben van nekem ilyen jellegű bajom nem volt sosem és most sem 7.2 alatt.
Plex-nél be van állítva, hogy figyelje az úőj tartalmakat?
Ha igen, akkor én annyit csinálnék, ami már gondolom megvolt nálad:
Plex Restart vagy DSM restart, ha nem oldja meg akkor leszedném és újra feltennéma Plex-et.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25128) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

restart, automatikus beolvasás, ujratelepités már megvolt :O

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#25129) stigma válasza MasterHUn (#25128) üzenetére


stigma
addikt

Hi, gondolom nekem akartál válaszolni, ha igen máskor lécci a válasz gombra nyomj, ne az újra.

Az nem derült ki még nekem , hogy Dockerbe tetted fel, vagy a rendes system appok között.Szerintem Plex-nek nem adtál jogosultságot a mappához: (step 12.-t nézd meg nálad)
How to Install Plex on a Synology NAS with DSM 7 – NAS Compares

Wundertech telepítése is jó, ő itt 2 módon telepíti és ad jogokat:
How to Install Plex on a Synology NAS in 2023 - WunderTech

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25130) MasterHUn válasza stigma (#25129) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Igen bocsi. megnézem este, lehet csak ennyi baja volna....
nem dockerbe raktam fel hanem natúrba, mivel egy pc-t szeretnék lecserélni egy kompaktabb verzióra amire a filmeket kölcsönzöm ki és nincs másra használva.

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#25131) fgst


fgst
tag

Sziasztok!

A múlt héten cseréltem le az ESXI alól virtualizált DSM-et egy újabb példányra.
Az előző egy DS918+ volt 6.2-es verzióval, 2021 december óta ment probléma mentesen, akkor lett frissítve alatta a kötegek... Az új egy DS920+ 7.1-es lett, Automated Redpill loaderrel.
Mindkét rendszernél az elsődleges lemez virtualizált meghajtó SSD-ről, a lemezeket pedig passtrought vannak használva, 3 lemez SHR-el egyben + még egy lemez külön.
Az új DSM-et előbb felhúztam egy úgy virtualizált lemezre, majd miután már beconfigoltam, csak akkor raktam át a valódi diskeket. Nem is volt gond eleinte, minden rendben megmaradt, kivéve persze a Plex és DSPhoto->Photos indexált adatait.
A probléma jópár órával később kezdődött, írás/olvasás/indexelés közben, előbb a kötegelt lemezekből esett ki egy, majd a különálló is csökkent üzembe, és read-only módba került....

Mi történt? Fizikai szinten nem nyúltam hozzá, nem fűztem szét a gépet, mozgattam meg a csatlakozókat stb. A loader / új DSM verzió lehet szar? Másnál is történt ilyesmi?
Hogy tudom neki visszaadni a kilökött lemezt? Ha leállítom a gépet, leformázom akkor utána vissza fogja venni? Vagy szériaszám miatt már soha nem fogom tudni visszaadni neki a kötetből kidobott lemezt? Nem hiszem hogy fizikailag lenne baja, legalábbis pont így pont most nem valószínű...

(#25132) Mykroft válasza fgst (#25131) üzenetére


Mykroft
tag

pár hete nekem a read only-hoz még DSM csere sem kellett.
ESXi, DSM 6.2.3, egyik 4TB-s lemez lett írásvédett. Adatok mentése, és nem kritikus adatok voltak rajta. Amit lehetett, szétdobtam a többi köteten, újraformáztam, és azóta is működik, látszólag hibátlanul.

(#25133) Wohme válasza Wohme (#25111) üzenetére


Wohme
tag

Közben sikerült megoldást találnom egy plexes problémámra. Miután befrissítettem a 7.2-re, észrevettem ugye, hogy végre van /dev/dri mappám, aminek nagyon örültem. Plex is kiírta, hogy működik a hardveres transzkódolás a vezérlőpultban, viszont ennek ellenére azt tapasztaltam, hogy nem lett jobb a teljesítménye, hanem sokkal rosszabb. Nem tudtam hova tenni a dolgot... A CPU 25%-on dolgozott és azok a filmek, amik hw transzkódolás nélkül is futottak, most brutálisan akadtak. Amikor kikapcsoltam a funkciót, akkor a CPU újra fel tudott menni 90% fölé is és minden a régi volt.

Kutakodás után találtam egy olyan forrást, ami azt írta, hogy Gemini Lake CPU-knál ki kell törölni a iHD_drv_video.so fájlt a Plex egyik rejtett könyvtárából és ez megoldotta sokaknál a problémát. Nekem Apollo Lake van, de megpróbáltam és sikerült.

Lépések:
1. Plex leállítása Package Centerben
2. SSH a NAS-ba adminként
3. rm "/var/packages/PlexMediaServer/target/lib/dri/iHD_drv_video.so"
4. Plex újraindítása

Akinek Dockerben van, annak: rm /usr/lib/plexmediaserver/lib/dri/iHD_drv_video.so

Ezután tökéletesen működött minden. Elvileg minden Plex-frissítés után ezt ki kell törölni, de lehet rá Task Schedulerrel csinálni egy feladatot.

(#25134) stigma válasza Wohme (#25133) üzenetére


stigma
addikt

Hi, csak infónak írom én is a dolgokat nem közötszködésnek, köszi hogy lépésről lépésre leírtad a dolgokat, viszont HW transzkódolás Plex esetén csak Plex Pass-nál van.
Ha nincs Plex PAss akkor mindent CPU-ból old meg a rendszer és szoftveres transcoding van csak tudtommal.

Ha nem szeretnél fizetni, akkor a Jellyfin ( Emby Fork) az ai tud ingyen HW transzkódingot a te lapod esetén is.
Régebben Xpeno 7.0.X esetén J4105 lappal Dockeres Jellyfinnel sikerült megoldania transzkódolást és nem Xpeno alapokon is ( OMV és Asrock J5040-ITX lappal) ment a transzkódolás Dockerben Jellyfinnel. (Loaderem ds920+ volt)

Ami a fontos ugye, hogy olyan loadered legyen ami támogatja a transcofing-ot, ami elileg neked is van DS918+ vagy DS920+

Mostani NAS-om ami egy gyári DS423+ (J4125) Jellyfin transcofing esetén tud GPU-t használni és akkor oylan 40-60 %-os a CPU használat KB attól ügg mit-mire kell transzkódolni. --> Én 4K HDR-es Remux (60-70GB) anyagot transzkódoltam 1080p-re.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25135) Wohme válasza stigma (#25134) üzenetére


Wohme
tag

Hi, csak infónak írom én is a dolgokat nem közötszködésnek, köszi hogy lépésről lépésre leírtad a dolgokat, viszont HW transzkódolás Plex esetén csak Plex Pass-nál van. Ha nincs Plex PAss akkor mindent CPU-ból old meg a rendszer és szoftveres transcoding van csak tudtommal.

Igen, természetesen tudom, csak külön nem emeltem ki a szövegemben. Megvettem az örökös Plex Passt már tavaly akkor, amikor a hw transzkódolás elérhetetlen volt a 6.2.3-mal. Nekem a Plexampért és az egyéb extra szolgáltatásokért is megérte, illetve a Plexet is szívesen támogattam, mert eszméletlen jó cucc. Pont ez miatt eszembe se jutna Jellyfinre vagy bármi egyébre váltani, mert felhasználói élményben szerintem utolérhetetlen.

Jelenleg amikor be van kapcsolva a hardveres transzkódolás a CPU 20-60% között megy és jelentősen magasabb bitrátás filmek futnak akadás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#25136) szaki035


szaki035
tag

Hello. Több hónap után visszakerültem ide. Van egy olyan problémám, hogy az Unraid-en fut egy Xpenology mostmár lassan 2 éve, nincs vele gond, viszont, rájöttem, hogy az utóbbi időben leesett az írási olvasási sebesség a Virtuális gépen. 110mb/s megy egy ideig majd leesik felére vagy még alá. Végül megint megindul, majd valamikor teljesen 0ra esik, majd vissza fel. Így megy állandóan. Az Xpenology "Erőforrás figyelő"-ben a HDD-k 50-65% dolgoznak, A CPU és RAM szinte alig mozdul meg, viszont az írás/olvasás így rohadt idegesítő. A HDD-ek 200-250mb/s képesek. SHR2 a kötet.

(#25137) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Xpeno/Synology NAS esetén van olyan parancs amivel tudok egy új HDD SMART adatait nézni mint HD Sentinel-el?
Van egy bontatlan HDD-m amit Xpeno NASomba teszem ma be (ARPL - arpl-i18n, DS920+-os loaderrel), és este a gyorsteszten kívül még mivel tudom kiolvasni az adatatit, hogy tökéletes vagy sem?
Xpeno/ Syno fórumba valaki írt valami parancsot SSH-n, ha kiadom akkor riportszerűen dob ki infót a HDD-ról.

Tud valaki ebben segíteni?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25138) MasterHUn válasza stigma (#25129) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Köszönöm sikerült berúgni és mostmár megy. Valóban hozzáférési gondok voltak, de ezt beállítva rögtön életre kelt :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#25139) rento


rento
őstag

Sziasztok!

Van otthon egy j4105-s procival szerelt gépem, amire DVA1622-s 7.1-s rendszer telepítve. Hibátlanul üzemelt a múlthétig, most viszont ha be akarok lépni a felületére akkor az "Elnézést, a keresett oldal nem található" szöveg jelenik meg a böngészőben, a synology logójával. A hiba azóta áll fenn miután meghalt a szolgáltatói modemem (digi). Kicserélték a modemet, (bridge módban üzemel) mögötte van egy Asus AC66U B1-s router csücsül. A routerben van beállítva egy ddns (no-ip szolgáltató), hozzá generálva egy Let's Encrypt-s ingyenes tanúsítvány. Minden más szolgáltatás működik a nason, tehát a megosztások, a vpn szerver, a torrent, minden, kivéve amihez az 5001-s port kellene. Sajnos ahogy néztem, nincs engedélyezve az ssh, hogy legalább be tudjak lépni konzol felületen az eszközre :W Szerintetek mivel próbálkozzak?

(#25140) Baloo27 válasza rento (#25139) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Közvetlenül dugj rá egy lan kábelt egy notival. Hálózati beállításokban az ip címet azonos tartományba állítsd.
Aztán tedd dhcp-re a beállításoban, majd a routeren adj neki fix ip-t.

[ Szerkesztve ]

(#25141) seger válasza rento (#25139) üzenetére


seger
addikt

Más hálózat lett, és eddig fix ip-t használtál?

(#25142) rento válasza Baloo27 (#25140) üzenetére


rento
őstag

Ezt majd megpróbálom, köszi!

seger: Nem lett más hálózat, miután kicserélték a modemet az Asus routerhez nem nyúltam. Fix ip-re van állítva a dsm felületén, plussz még mac alapján fixálva van a routerben is a nas.

(#25143) MrTwister


MrTwister
őstag

Kijött a 7.2.1-69057 update a Synology letöltőközpontjában. NAS még nem jelezte. AuxXxilium Arc loaderrel frissíthető? Vagy ez túl nagy ugrás DSM 7.2-64570 Update 3-ról, ne kockáztassak? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#25144) trance89 válasza MrTwister (#25143) üzenetére


trance89
őstag

arpl-i18n loaderrel szépen muzsikál, pont az előbb dobtam fel :)

(#25145) MrTwister válasza trance89 (#25144) üzenetére


MrTwister
őstag

:R Ez a kínai amit linkeltél ez ennek lenne a forkja? :U Már csak a verziószámból gondolom, hogy megegyezik AuxXxilium tegnapi frissítésével. :U Gondolom menürendszere is hasonló, csak ez automated redpill ahogy látom?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#25146) feeregon


feeregon
csendes tag

Sziasztok
HP GEN8 az alap. Fel lehet rá rakni a DVA1622 rendszert?
Köszönöm

EgON

(#25147) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Üzemel itthon egy HP Gen8 Microserver, amin néhány hónapja csináltam egy nagy upgradet, mielőtt felkerült rá a DSM 7.1.
Kapott egy Xeon E3-1220 V2 procit, valamint 16 giga ram került bele.
Az alábbi lemezek dolgoznak benne:
3 db WD20EFAX
1 db WD40EFRX
1 db CT500MX SSD

Eddig gond nélkül tette a dolgát, viszont tegnap elkezdett "ciceregni".
Készítettem róla egy hangfelvételt is. [link]
Módfelett zavaró, ugyanis a hálószobában van egy ytong fallal leválísztva egy dolgozó sarok, és ott üzemel a szerver, és hát elég idegesítő ez a hang éjszaka.
Valakinek van ötlete, hogy melyik alkatrész adhat ilyen hangot? Hogyan kezdjek hozzá a hiba felkutatásának? A smart tesztek hibamentesnek mutatják a merevlemezeket.

Előre is köszönöm a segítséget.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#25148) seger válasza Burki (#25147) üzenetére


seger
addikt

Pedig hdd hiba lesz. Nekem van egy 4TB ugyan ezt csinálja

(#25149) Burki válasza seger (#25148) üzenetére


Burki
aktív tag

Köszi a tippet, kipróbáltam én is a 4 terás lemez kihúzásával, de továbbra is csinálja. Pedig bíztam benne, hogy mázlim lesz, és nálam is az lesz a ludas.
Ezt a hibát csinálhatja úgy is, hogy nem dobál hibaüzenetet a rendszer? Látszólag minden lemez rendben van.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#25150) Burki válasza Burki (#25149) üzenetére


Burki
aktív tag

Az első nem jött be, másodikra viszont belenyúltam, az egyik 2 terás lemez, amin csak a surveillance station fut, az volt a ludas. Kivettem a lemezt, és megszűnt a probléma.

Ez viszont már 1 éven belül a második WD Red lemezem, ami megadta magát. Úgy érzem érdemes lenne más típus után néznem.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.