Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) stigma válasza Egon (#25250) üzenetére


stigma
addikt

Ami kimaradt sajnos, ahova a NAS ment nincs lehetőség asztali gépben tesztelni, mert laptop van.
Sok haver van majd valahol tesztelem, de azt sajnos csak hetekkel később tusom megtenni , mert 100km arrébb lakok mint a NAS, ahova telepítettem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25252) Essejó válasza stigma (#25251) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Látod ezért kell a nasba új HDD-t venni. Jó azzal is lehet probléma, de akkor ott a garancia.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#25253) seger válasza stigma (#25247) üzenetére


seger
addikt

Beraknám egy asztali gépbe és leellenőrizném

Szerk.

Közben tovább olvastam, és látom nincs rá opció

[ Szerkesztve ]

(#25254) BullZeye válasza Essejó (#25252) üzenetére


BullZeye
veterán

Garancia, ami után kapsz egy refurbished vinyót ami úgy kerreg, hogy 3 szobával arrébb se tudsz aludni tőle (rossz tapasztalat).

Amúgy a SMART teljes teszten kívül van Synologyban valami HDD test amivel már meglévő kötetet lehet ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

(#25255) stigma válasza Essejó (#25252) üzenetére


stigma
addikt

Igen utólag okos az ember, de azért majd egy SATA kébel csere is lesz, mert amit beletettem az egy gyorsan megtalált bontatlan ezer éves SATA3-as kábel volt, mert a sajátmoat otthonhagytam.
Újként kaptam már gyárihibásat asszem 1x, ment vissza gariba.
Többen a merevlemezes topicban írták rossz/leejtett Seagate X16=x18-as HDD-el hogy már vagy nem újat kaptak, vagy fizikai sérülés volt a HDD-n ~100k-s HDD esetén.

Szóval mai világban nincs garancia semmire sem.

#25253seger : Majd az lesz, hogy amikor megyek a NAS-t úrja megnézni/sata kábel cserére, haverhoz átviszem a HDD-t otthon , akinek van asztali gépe, és majd a HDD Sentinel megmondja mennyire tuti.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25256) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Másik kérdés, másik Xpeno-s gép melyet konfigolok (DVA1622 loader) DSM 7.2.1 legújabb U1-es verzió.
Új rendszer konfigurálom, de a Csomagkezelőben nem tudja a telepíthető alkalmazáskat listázni: --> ezen minden már túl vagyok, bárkinek ötlete?

- NPT szerver bekapcsolva, frissítve az idő
- IPv6 letiltve
- IPv4 manuálisan megadva, reklámblokkolóm DNS-ét kiszedtem a DNS szervernél
- DNS szerverekhez Google (8.8.8.8 | 8.8.4.4 ) vagy Cloudflare (1.1.1.1 | 1.1.0.0) meggadva de így sem érem el.

Valkinek valami ötlete?
NAS leállítva, ethernet kihúzva, semmi nem jó. Gyári másik Syno NAS-om beállításai ugyanazok, ott a csomagkezelőt simán elérem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25257) seger válasza stigma (#25256) üzenetére


seger
addikt

Tegnap futottam bele éppen. 2 xpenom van, egyiken ment a másikon nem. Ahol nem ment, ott a dns 8.8.8.8-at használtam. Átírtam a szolgáltató dns-re, 2 perc múlva működött

(#25258) stigma válasza seger (#25257) üzenetére


stigma
addikt

Áh, köszi az infót sporoltál nekem 1-2 óra utánnaolvasást. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25259) halisa válasza ekkold (#25244) üzenetére


halisa
tag

Megpróbáltam feltenni a TTYD progit nem sok sikerrel. Az SSH- nál hibát ír ki. Mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

(#25260) kgymac válasza halisa (#25259) üzenetére


kgymac
őstag

Kimaradt a sed a parancsból.Ezeket illene pontosan gépelni vagy beilleszteni.

(#25261) halisa válasza kgymac (#25260) üzenetére


halisa
tag

Igen! Köszi! Újra próbáltam működik.

(#25262) ekkold válasza halisa (#25261) üzenetére


ekkold
őstag

Egyébként ez a parancs mit csinált jelen esetben?
(nálam erre nem volt szükség, simán települt egyetlen kattintásra)
Mondjuk nekem a var/packages/TTYD/conf mappában nincs sem privilege fájl nem mappa.

[ Szerkesztve ]

(#25263) halisa válasza ekkold (#25262) üzenetére


halisa
tag

No, látod ezzel megfogtál! :D Én csak követtem a leírást.
Egyébként tényleg könnyebb így használni mint SSH -val vacakolni! És még az SSH -t is lelehet tiltani. :))

[ Szerkesztve ]

(#25264) justice84


justice84
tag

Sziasztok.
DSM 7.2.1 alatt hogy lehet a csomagkezelőből telepített deluge 2.1.1-hez csatlakozni Windows klienssel? /volume1/@appdata/deluge/auth -t megtaláltam ebben benne van a coustom nev:jelszó:10 de a pc kliens nem látja. :R

(#25265) valenteen12 válasza stigma (#25247) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Ellenőrizd a gyártó honlapján, hogy CMR, vagy SMR a két lemezed.
https://www.linuxadictos.com/hu/diferencias-entre-smr-cmr-pmr.html
Nálam volt ebből probléma régebben. Még két azonos SMR esetén is leromlott a kötet állapota - azóta kizárólag CMR-t használok.

(#25266) stigma válasza valenteen12 (#25265) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi SMR-es általában a RED széria, ez meg Purple, szvóal 99,9% hogy nem az a gond.
2 HDD-ből a másikkal nincs bajom csak az egyikkel, így egy régi sata kábelre gyanakodom.
Sajnos 2 hét múlva fog kiderülni, mert akkor érek ismét oda, ahol a NAS van.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25267) valenteen12 válasza stigma (#25266) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Szia!
Félreértettem, azt hittem a RED nem működik. Majd írd meg az eredményt.

A jövőre tekintettel írom, hogy az SMR-t a synology kivette az ajánlottak listájából:
https://lejatszo.hu/?u=wd-red-merevlemezek-kell-e-felni-vagy-sem
Nálam egy ideig jól működött (igaz SHR-ben), majd egyszer csak leromlott a kötet állapota.
Üdv.
A

(#25268) ekkold


ekkold
őstag

Valahol azt olvastam, hogy az imnks.com-on megszűnik a DSM6 csomagok frissítése, és később pedig már csak DSM7 csomagok lesznek elérhetők. Szeretném offline SPK fájlként lementeni azokat a csomagokat amiket használok (qbittorrent 4.5.5 és TTYD), hogy később ha szükségem lenne rá újra tudjam telepíteni. Sajnos az imnks.com-ról alaphelyzetben nem lehet letölteni az SPK fájlokat. Qbittorrentből csak régebbi SPK verziókat találtam máshol, TTYD-t meg egyáltalán nem találtam.

Létezik valamilyen kerülő megoldás az SPK fájlok letöltésére? Vagy ki lehet nyerni a NAS-ból valamilyen módon, pl. a már telepített fájlokból újra lehet építeni az SPK-t (ami tulajdonképpen egy zip fájl)?

[ Szerkesztve ]

(#25269) Imco


Imco
őstag

Üdv!

DSM 7.2, Gen8 a vas. HA szoftverből újraindítom elkezd loopolni és vége. Power off-on-ra simán újraindul. Nem lenne baj ha időnként nem kéne távolról operálni. A 6.2 jó volt.
Valami ötlet? [kép]

Köszi!

Üdv! Imco

(#25270) trance89 válasza ekkold (#25268) üzenetére


trance89
őstag

Szia
Anno megtaláltam a módját, így mentettetem ki nemrég pl a qbittorrent spk fájlt:
1. Ráböksz a kívánt csomag telepítésére, hagyod futni az installert
2. Belépsz root joggal mc-be és az alábbi helyen megtalálod a telepítőt:
/volume1/@tmp/synopkg
Közben a telepítőnek futnia kell, amint bezárod a synopkg mappa tartalma törlődik

[ Szerkesztve ]

(#25271) ekkold válasza trance89 (#25270) üzenetére


ekkold
őstag

Szia! Köszi a tippet, este kipróbálom!

(#25272) ekkold válasza trance89 (#25270) üzenetére


ekkold
őstag

Mégegyszer köszi, sikerült a mentés!
Aki még használ DSM6-ot (DS3615XS) annak egy időre elérhetővé teszem az alábbi fájlokat:
[link - qBittorrent_x64-6.1_4.5.5.spk]
[link - TTYD_x64_6.1_1.7.4-1.spk]

(#25273) ekkold


ekkold
őstag

Aki szeretné azzal megosztom a 6.1.7 telepítéshez a fájlokat (link privátban, aki kéri). Tudni kell, hogy ez a rendszer már nem támogatott, ezért egyre kevésbé érhető el hozzá bármi. Viszont egyes régebbi, vagy valami miatt extrábbnak számító hardveren, lehet ill. előfordulhat, hogy csak ez a rendszer megy jól. Ezért igyekeztem lementeni mindent, amit használok hozzá, hogy szükség esetén az egészet újra tudjam telepíteni - akkor is ha a netről "eltűnnek" a hozzá elérhető fájlok. (Pl. úgy tudom, hogy az imnks.com is meg fogja szüntetni a DSM6 támogatását).

(#25274) Laslie válasza ekkold (#25273) üzenetére


Laslie
tag

Szia!

Esetleg a 6.1.7 update3 is meg van?

(#25275) ekkold válasza Laslie (#25274) üzenetére


ekkold
őstag

Igen megvan. Először fel kell tenni a 6.1.3-at és utána mehet rá az update3.

(#25276) Imco


Imco
őstag

Hali!
Feltettem az [Update1-et] . Simán ment a DSM-ből a frissités.
Még élünk és virulunk! :))

Pár napja már kérdeztem: Miért nem tudom újra indítani szofverből a DSM-et? A végtelenségig újra bootol innnen [kép] . Ha lelővöm a főkapcsolóval akkor simán elindul. Áramszünet után is elindul. /Így van állítva./ Mi lehet a baja? /Igen, egy okos konnektor megoldás./
DSM 7.2, Gen8 a vas.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#25277) HIJ válasza Imco (#25276) üzenetére


HIJ
őstag

Szia!

Nekem is ezt csinálta/csinálja, de nem jöttem rá az okára. Olyan mintha valamilyen service beragadna ilyenkor. Korábban olyan is volt, hogy minden működött rajta (virtuális gépek, docker, miegymás), de a webes felülete a DSM -nek halál lassú volt. Ekkor vettem észre először, h nem indul újra sem. Csak áthidalni tudtam azzal, h beraktam egy ütemezett újraindítást 2 naponta éjszakára. Van egy másik vasam is, az nem csinálja csak a gen8…

(#25278) Imco válasza HIJ (#25277) üzenetére


Imco
őstag

Köszi!

Ezt majd kipróbálom, de fentartásom van vele.
Ha a menüben azt mondom hogy újrainditás, és nem teszi, akkor az ütemezettbe miért tenné?
Igazából nem is akarom restartoltani mert pont ez /is/ a lényeg. /folyamatos üzem/ Csak ha valamit szerelek, javitok, bármi, akkor lenne néha szükség rá.
No mind1, talán majd javul valami! :)

Üdv! Imco

(#25279) Imco válasza HIJ (#25277) üzenetére


Imco
őstag

Kipróbáltam. Kikapcsolni kikapcsolt simán, viszont 1 perc múlva a bekapcsolás már nem ment. :( Power on manuálisan a" nyerő"! :D

Üdv! Imco

(#25280) HIJ válasza Imco (#25279) üzenetére


HIJ
őstag

De miért nem restartot nyomtál? Egyébként nekem minap a UPS áramszünet után simán visszakapcsolta… Nem úgy mint az AMD alapú itthonit, azt nekem kellett visszakapcsolni manuálisan…

Sőt, régebben időzítve is volt hogy estére kapcsoljon ki, majd hajnalban be. Igaz az még más loader volt.

(#25281) Imco válasza HIJ (#25280) üzenetére


Imco
őstag

Nem találok a DSM 7.2-be időzített restartot.
Időzített leállítás és indítás van amit nem sikerült abszolválni.
Érthető, mert a wol nincs engedélyezve, akkor az off gép hogy lenne bekapcsolható. Érdekes mert DSM 6.2-be még volt restart.

Üdv! Imco

(#25282) valenteen12 válasza Imco (#25281) üzenetére


valenteen12
csendes tag

SSH-val működik a restart?

(#25283) HIJ válasza Imco (#25281) üzenetére


HIJ
őstag

Ütemezett feladatként csináltam egy reboot paranccsal:

(#25284) Imco válasza valenteen12 (#25282) üzenetére


Imco
őstag

Mi a parancs? -merthogy buta vagyok az ssh-hoz! :)
Nyugtass meg, hogy nem restart, vagy reboot. :)

Üdv! Imco

(#25285) Imco válasza HIJ (#25283) üzenetére


Imco
őstag

A szolgáltatás feladatidőzítőbe felvettem, többször teszteltem, de nem müködik. Konkrétan semmit sem csinál.

Üdv! Imco

(#25286) Imco válasza HIJ (#25283) üzenetére


Imco
őstag

Közben ezt küldte /admin ként kértem /:
A Feladatidőzítő befejezett egy ütemezett feladatot.

Feladat: Task 4
Kezdési idő: Sat, 21 Oct 2023 09:47:01 +0200
Leállítási idő: Sat, 21 Oct 2023 09:47:01 +0200
Jelenlegi állapot: 1 (Megszakítva)
Standard kimenet/hiba:
Failed to execute operation: Access denied
Must be root.


Forrás: NAS1

Üdv! Imco

(#25287) HIJ válasza Imco (#25286) üzenetére


HIJ
őstag

Persze, mert root -ként kell futtatni. Az első lapon a felhasználónál válaszd ki a “root” -ot,

(#25288) Imco válasza HIJ (#25287) üzenetére


Imco
őstag

Kipróbáltam így is. Ki-bekapcsol a megadott időben. Viszont nem indul el a DSM. Ismét a végtelen reboot megy a GEN8-on. Olyan mintha nem látná a pen drive-ot. Ha leállítom a gombbal és újra benyomom akkor simán elindul. Így nem küldött emailt sem a feladatról.

Üdv! Imco

(#25289) valenteen12 válasza Imco (#25284) üzenetére


valenteen12
csendes tag

SSH beállítása és csatlakozás az első két kép szerint: https://techforpassion.blogspot.com/2017/04/how-to-reboot-synology-nas-from-terminal-console-ssh.html
Login as: a saját admin joggal rendelkező felhasználói neved
Password: a saját admin joggal rendelkező felhasználói nevedhez tartozó jelszó

A belépés után
sudo reboot vagy
sudo synosystemctl restart sshd.service

Újra kéri fogja az admin jelszót, amely a saját admin joggal rendelkező felhasználói nevedhez tartozó lesz.

Mindkettőt kipróbáltam.Mindkét esetben működött (verz.: DSM 7.1.1-42962 Update 4)

[ Szerkesztve ]

(#25290) valenteen12 válasza Imco (#25284) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Javítom.
A Telnet nem kell, ne kapcsold be,
és a sudo synosystemctl restart sshd.service-t használd.

(#25291) HIJ válasza Imco (#25288) üzenetére


HIJ
őstag

Milyen loadert használsz? Rémlik nekem is ilyen hiba, de még egy réges-régi redpill loaderrel. Csak a hideg indítással bootolt be a pendriveról. De őszintén már nem emlékszem pontosan mi volt a megoldás…

(#25292) Imco válasza HIJ (#25291) üzenetére


Imco
őstag

Elvileg a legfrissebb: arpl-i18n-23.10.0

Üdv! Imco

(#25293) ekkold válasza Imco (#25288) üzenetére


ekkold
őstag

Lehet akár BIOS energia management beállítás (pl. elveszi az USB-ről a tápot, és reboot-kor nem teszi vissza), vagy lehet valamilyen extra boot opció is. Esetleg egy másik USB-be bedugva is érdemes kipróbálni a pendrájvot.

(#25294) Imco válasza valenteen12 (#25289) üzenetére


Imco
őstag

Köszi!
A sudo rebootra ugyanúgy elesik a boot. Végtelen reboot a vége.
A másodikra ez látszik a puttyba:
Imco@NAS1:~$ sudo synosystemctl restart sshd.service
[sshd.service] restarted.
Imco@NAS1:~$
Viszont semmi sem történik a nassal.

Üdv! Imco

(#25295) Imco válasza ekkold (#25293) üzenetére


Imco
őstag

Köszi! Jó ötletnek tünt. Valóban áttettem egy másik usb-be. Visszatéve sem müxik sajnos. 6,5 évet ment rajta a 6.2 DSM baj nélkül. A gen8-on nem nyúltam semmihez. ~10 napja tettem fel a 7.2 69057, majd pár napja az U1-et. Egyébként minden ok. Csak ezt nem tudom kezelni.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#25296) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!
Azzal mit lehet kezdeni, hogy a "cachedev_0" 98%-ban elfoglalja a tárhelyet?
Xpenology-t használok. Eddig nem volt ezzel gond, viszont néhány napja egyszer csak eltűnt a hely.

(#25297) Imco válasza HIJ (#25291) üzenetére


Imco
őstag

Telefonról shut down, utána WOL és elindul.
Hát ennyire futja. Megoldás nincs. A reboot egyelőre kerülendő.
Ha unatkozom a héten akkor kiprobálom egy loader készítéssel üres hdd-re. Kiváncsi vagyok.
Köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#25298) kgymac válasza Imco (#25297) üzenetére


kgymac
őstag

ilo-d rendben van?

(#25299) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Szasztok

Volt Radi-be 2db winyó egyik elhalálozott kicseréltem egy másikra azt írja nincs inicializálva hogy lehet ezt elndítani?

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#25300) Imco válasza kgymac (#25298) üzenetére


Imco
őstag

Soha sem használtam. Eddig "rendben" volt 6,5évig, a GEN8-on semmit sem változtattam. Csak a DSM 7.2 ment rá új pendriveon.
****************
Ez mit jelenthet?
/usr/bin/arpl-reboot.sh "config"
A feladat ütemezőben van ez "RebootToArpl" feladat néven.
Nincs engedélyezve, gondolom a loader írta oda. /én biztos nem. :)/

Köszi!

Üdv! Imco

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.