Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Most kicsit ott tartok, hogy mi a p*lo van.
A microserver gen8-mat anno csak 6.2-vel tudtam használni, 6.2.2 nem. [link]
És más is ugyanezzel a hibával küdött. [link]

Mivel utána olvastam, gondoltam kipróbálom egy új hdd-n és ügyeskedek valamit.
Első körben kezdtem az alappal, mivel ha elromlik, legyen mihez viszonyítani.
Szóval pd kiírása (a régi synoboot.img megvolt, nem is kellett szerkeszteni a vid/pid-et és a többit), legújabb .pat (dsm3617xs 25426) letöltése a synology-tól.
Pd-ról bebootol, legújabb dsm betallóz, az telepít, addig várok. Itt anno az volt a gond 6.2.2 telepítésekor a dsm valahogy hozzányúlt a pd-hoz, és a hálókártya a telepítés utáni reboot után már nem működött. Gondoltam, akkor majd utólag pd 2. partícióján az extra.lzma, zlimage, rd.z-t újra írom/kicserélem, hátha abba nyúl bele és így újra lesz az alaplapi nic-nek drivere).
De nem került rá sor, mert minden flottul magától működött :Y :W
Mitől, miért, ha 6.2.2-nél ez nem ment?
Újraindítottam, hátha a következő boot-nál már valami kavar lesz, de nem.
Szóval csak bootpd kiír (juns mod 1.03b 3617, módosított grub.cfg), és kész.

Ezek után frissíthetem az éles rendszeremet? Ha igen, azt hogy?
Simán betallózom a legújabb frissítést a dsm webui-n, frissít és újraindul, aztán happyend?
Egyébként ha bármi történne a rendszerrel, akkor csak a dsm partícióval lenne valami, az shr adatköteteimet békén hagyná, és visszatudnék térni a mostani verzióra, ha valami balul sülne el?
(azért kérdezem, hogy mennyire játszom a tűzzel)
Anno külön engedélyeznem kellett az shr-t, ez nem tudom mennyire kavarna bele a dologba.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18702) Zoleee89 válasza Protezis (#18700) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Csoportban itt olvastam róla és ezért is kérdeztem rá itt is.
Ezen kívül FB csoportban, ha jól emlékszem írtak róla és kíváncsi lettem volna a Ti véleményetekre is :)

(#18703) Protezis válasza Zoleee89 (#18702) üzenetére


Protezis
őstag

Igen, tőle is megkérdeztem, hogy érti ezt, csak nem válaszolt.

(#18704) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#18701) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Közben a kérdésemre a válasz, hogy webiu-n fel lehet frissíteni.
(csak az éles rendszerrel azért óvatosabb vagyok)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18705) Essejó válasza ArthurShelby (#18701) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az SHR-re reagálok a többi passz :)
Szóval amikor a Synology kivette az SHR kötet létrehozását a DSM-ből, attól még a meglévő SHR kötetek működtek tovább, csak nem tudtál SSH mókolás nélkül új SHR kötetet létrehozni, még a meglévőt is tudtad bővíteni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18706) ArthurShelby válasza Essejó (#18705) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszi, ez hasznos info volt! :))

Illetve én úgy frissítettem, hogy kikapcsoltam, majd csak 1 lemezt tettem be a kötetből (kiírta, hogy összeomlott), így felfrissítettem, majd be az összes lemezt. Akkor jó lett az shr kötet, már csak a azt írta ki, hogy javítani kell a többin a rendszerpartíciót, ami egy kattintás volt.

Most még azon gondolkozom, hogy a próbalemezt (amin másik rendszerpartíció van), be tudom-e tenni ötödiknek, hogy ebből lehet e baj (macera lenne máshol leformázni).
Szóval mikor több lemez van, többféle rendszerpartícióval mi alapján választ (mert ugye nálam frissítésnél aztán a többit is kijavította). Szóval mindig az 1-es lemezről fut a dsm?
(ami ha jól tudom a microserver gen8-nál a 2. slot a fura számozás miatt).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18707) Essejó válasza ArthurShelby (#18706) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Passz, Gen7-em van. 😂

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18708) petir válasza zsolt501 (#18698) üzenetére


petir
senior tag

Frissítés - OK ez pipa

De ez a távoli felhasználó nem akar összejönni.
Azt látom, hogy a plax a DSM felhasználói között létrehozott egy plex usert.

Maradjunk Ödönkénél akinek van DSM fiókja a megadott URL-en távolról eléri a NAS-t letölt boldog mert seddel. Ödönke megnyitja a TV-jén a plex alkalmazást ugye bejön a linkelés be tud lépni a google accounttal.

De mitől fogja ő látni a NAS-t?

Valahogy nem sikerül összerakni...

(#18709) enginev3.0 válasza petir (#18708) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem elég hogy DSM fiókja van a nashoz ödönnek, saját plex felhasználót is csinálni kell plex alkalmazáson belül
Vagy ha neked van, akkor küldesz neki meghívót

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18710) zsolt501 válasza petir (#18708) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A plex a felhasználót létre is hozza de sokszor ez a felhasználó le van tiltva, illetve sok esetben nincsenek írás és olvasás jogai a Plex nevű felhasználónak így maga a program képtelen a programban kijelölt meghajtókhoz vagy mappákhoz hozzáférni, mert az engedélyeket a synology Vezérlőpult > Felhasználó > ott kiválasztod a plex felhasználót > Szerkesztés > Engedélyek > itt kiválogatod, hogy a plex mikhez férhet hozzá és hogyan.
Majd a plex alkalmazásában vehetsz fel ismerősöket, és ott megadhatod, hogy miket osztasz meg velük a kínálatodból.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18711) sziszi-fuszi válasza enginev3.0 (#18709) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ödönnek nem is kell fiók a NAS-ra! Anélkül is látja a "barát" és simán működik! A Plex usert használja a program a tartalom eléréséhez.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#18712) enginev3.0 válasza sziszi-fuszi (#18711) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen
De van neki dsm fiókja, én úgy gondolkodtam mivel ezt írta

De az kevés és szükségtelen a plexhez

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18713) Essejó válasza sziszi-fuszi (#18711) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ödönnek kell fiók mert b@lfasz, és csak olvasási jogot adok neki, mig a plex usernek irásjoga is van.😂

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18714) sziszi-fuszi válasza Essejó (#18713) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ödönnek a Plexhez nagyon nem kell még user sem, nem hogy bármiféle jog. A PLEX serveroldali beállításaiban belövöd, hogy nem törölhet, és jó napot! Így nem fér hozzá a NAS-hoz. Van egy jó pár ismerős akivel megosztjuk a Plex-hez való hozzáférést. Szép lenne, ha mindenkinek jogot kellene adjak a NAS-hoz. :)

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#18715) enginev3.0 válasza sziszi-fuszi (#18714) üzenetére


enginev3.0
félisten

De kell neki

Ha jól értem akkor egyszer használja távolról a NAS-t mint letöltő eszköz stb...
és ezen felül szeretné még a plexet is használni

Szóval kell neki egy fiók a NAS-hoz ami már megvan
és kell egy plex fiók a plexhez

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18716) sziszi-fuszi válasza enginev3.0 (#18715) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Én úgy értelmeztem, hogy csak és kizárólag a Plex-hez kell a távoli hozzáférés, és azért adta hozzá userként is, hogy elérje a Plex-et.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#18717) Essejó válasza sziszi-fuszi (#18716) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Tehát akkor van neki távolból olvasási joga. A plex user akit meg te használsz annak meg mindenhez is joga van, de azt nem osztod meg remélem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18718) enginev3.0 válasza Essejó (#18717) üzenetére


enginev3.0
félisten

Miért? Ha nincs mit féltenie, vagy családtag, akkor mit árthat?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18719) sziszi-fuszi válasza Essejó (#18717) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

A plex usernek van. De a delikvens nem ismeri a Plex user passwordjét, így nem annyira képes tenni bármit is. Ő azzal a jelszóval jön be amit plex felhasználóként (vendégként) én beállítok neki). Más hierarchiában gondolkodunk. A nas felhasználóihoz semmi köze! Még véletlenül sem! Így akár rokon, akár csak ismerős, csak a részére megosztott médiatartalmat látja. Még ott sem minden könyvtárat. Csak azt, amit meg kívánok vele osztani.

Mi alá kell írás?

(#18720) Essejó válasza enginev3.0 (#18718) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha a páromból indulok ki, akkor sokat. Ha merül az elem az egérben, akkor az asztalt kell vele csapkodni és jó lesz. 😂

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18721) petir


petir
senior tag

Tyű sok a válasz :) de még nincs megoldásom.

Szóval nézzük:
-Ödönnek van hozzáférése DSM-hez.
-Van Saját mappája amibe csak Ő tölti le amit szeretne.
-Távol van nem helyi hálón és tulajdonképpen szeretné azt nézni a TV-jén amit letöltött. Bár a Plex beállításaiban ez igazából részletkérdés mert ahogy láttam adhatok neki elérést az én mappámhoz is.

Amire rájöttem a segítségetekkel meg itt próbálgatva a dolgokat.
DSM és Plex az külön account lesz. Tehát a két fióknak nincs köze egymáshoz.

Amire viszont még mindig nem jöttem rá az az hogy , hogy működik ez a Plex account.
Ugye két opció van a felhasználók és megosztás oldalon
Otthoni felhasználók
Barátok

Az otthoniak számomra helyi hálón lévő emberek.
A barátok a távoliak.

Ugye azt írja , adjon meg felhasználó nevet vagy email címet illetve még PIN megadására van lehetőség.

Próbáltam mailt megadni először magamnak másik címemre de igazából nem jön semmi mail...

Ha meg csak simán a plex oldalán belépek , a kapcsolt google accounttal - természetesen a teszt címmel ugye beenged de ott ugye nem lesz semmi hiszen nincs összekapcsolva NAS-sal...

Biztos én vagyok a béna :D elméletben tök jó ez a dolog, meg működőképes de valami hiányzik...

(#18722) enginev3.0 válasza petir (#18721) üzenetére


enginev3.0
félisten

Belemész a plex szerver beállításokba
Könyvtárak megosztása

Itt megadod ödön email címét (amivel ő már lehetőleg beregisztrált plexre), és utána hogy melyik mappát akarod vele megosztani, és kész is, kap egy emailt, benne lesz hogy accepted invite

Ödön belép az email címével a tv-n és látni fogja a filmeket

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18723) petir válasza enginev3.0 (#18722) üzenetére


petir
senior tag

Valahogy így gondolom én is elméletben, csak nem megy gyakorlatban...

Szerk:
Ezt írja ha linket megnyitom amit küldd?

Hmm, an invite error...

Sorry, an error happened when accepting the invitation.

[ Szerkesztve ]

(#18724) enginev3.0 válasza petir (#18723) üzenetére


enginev3.0
félisten

De mért nem megy? közel 40 embernél csináltam meg és sosem volt gond a folyamattal

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18725) petir válasza enginev3.0 (#18724) üzenetére


petir
senior tag

Jó , oké megvan!

Magán a Plexen belül is el kell fogadni a regisztrációt mert a mail nem ment de a plexen belül megjelent és ott ahogy rányomtam az acceptra meg is jelent.

Kiváncsi leszek , hogy fog menni !

Köszi szépen a segítséget!

(#18726) enginev3.0 válasza petir (#18725) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ne felejtse el ödön beállítani a távoli minőséget eredetire

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18727) varmi2


varmi2
nagyúr

Hogy tudom előhozni a smart adatokat? Mert szerintem a hdd kezd elromlani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18728) petir válasza varmi2 (#18727) üzenetére


petir
senior tag

Tárolás kezelő -> HDD/SSD -> Lemez kiválasztása és ott az állapot információk közt tudsz mazsolázni

(#18729) TCr


TCr
veterán

Sziasztok,

Adott egy ilyen gép, NAS-nak építettem:

- Asrock J3455 mini-ITX
- 4 GB RAM (lapnak megfelelően)
- LC-Power mini-ITX ház, 75W paneltáppal
- bent: 500 GB 2,5" HDD (rendszer + torrent)
- kint, külső, saját tápos házban: 4 TB 3,5" HDD (adat: filmek, zenék, képek)

Az adat HDD azért van "kint", mert az LC-Power ház leírásában az szerepelt, hogy befér 1 db 2,5" + 1 db 3,5" HDD, de a gyakorlatban ez nem igazán állja meg a helyét.

Eredetileg OMV4-t telepítettem, de pár dolog miatt meggyűlt vele a bajom, betelt a pohár, így váltanék Xpenology-ra.
(Először a Zene mappát / megosztást dobta el a külső HDD-n (teljes adatveszteséggel), most nemrég egy újraindítás után egy másik mappát.)

Kérdéseim:

1. Jól tudja kezelni az Xpenology a külső USB-s HDD-ket?
(OMV-nél akárhányszor újraindítom, ez kell legyen a sorrend, mert különben nem bootol be: NAS be, megvárom, hogy bebootoljon, majd külső HDD ház be, majd OMV kezelőfelület: külső HDD felcsatolása)
Tud-e olyat, mint pl. a ZyXEL szoftvere, hogy a rákötött USB-s háttértárat automatikusan megosztja?

2. Az OMV-vel "belakott" adat HDD-n látni fogja a mappákat, vagy ez a HDD formázásra kerül használat előtt?

3. (blőd kérdés lehet, de muszáj) Szerintetek jobb-e alapfunkcióiban az Xpenology, mint az OMV(4-5)?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18730) wmati


wmati
addikt

Sziasztok,

A képen vázolt problémára milyen megoldás létezik ? Az a gond hogy foglalt a memória nagy része, és azt nem is szabadítja fel a rendszer ha szükség lenne rá.

Vas csere óta áll fent ez a probléma, elötte egy Lenovo X240 gép volt most egy AMD Athlon 200GE procis DDR4-es ramos gép van.

(#18731) r4z válasza TCr (#18729) üzenetére


r4z
nagyúr

1. Igen, jol tudja kezelni, es automatikusan felcsatolja a particiokat (pl. usbshare1-1 es usbshare1-2, ha ket particio van rajta).
2. Legalabb egy belso lemez kell, amit leformaz, es a rendszert rarakja. A tobbi lemez lehet kulso, viszont a kulsok sorrendje nem biztos, hogy megmarad ujrainditaskor.
Van viszont arra is mod, hogy kulso lemezt belso lemezkent hasznalj, az USB portokat kell felterkepezni es belso portkent hasznalni hozza. Ilyenkor viszont formazni kell a lemezt, es nem tudom, mennyire megbizhato.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#18732) TCr válasza r4z (#18731) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm, hamarosan neki is állok. :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18733) Essejó válasza TCr (#18729) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Az OMV-vel belakott hdd-röl mentsd ami fontos, mert a sata portra rakott hdd-kat formázza a rendszer telepitéskor.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18734) TCr válasza Essejó (#18733) üzenetére


TCr
veterán

Ebben biztos voltam, az adat HDD volt a kérdéses, köszi. :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18735) Essejó válasza TCr (#18734) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha külsö usb portos akor nem bántja, de satán az összest formázza.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18736) r4z válasza Essejó (#18735) üzenetére


r4z
nagyúr

SATA porton is lehet USB eszkozkent felismertetni lemezeket, a synoinfo.conf-ban kell a portok configjat atirni. En is igy oldottam meg, hogy alaplapi SATA-ra kotott eSATAp csatlakozon kulsokent ismerje fel a HDD-ket, es ne kelljen USB hazzal szorakozni. De ez mar a melyviz resze a dolognak.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#18737) Essejó válasza r4z (#18736) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Értem, de egy frissités ezt pl simán hazavághatja, aztán megint lehet turkálni ssh-n.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18738) r4z válasza Essejó (#18737) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha az ember egyszer megcsinalta, onnantol pite.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#18739) TCr


TCr
veterán

enginev3.0 fórumtárs telepítési útmutatójában 4 GB pendrive szerepel, ez a minimum követelmény, vagy lehet ennél kisebb is?
Mi a legkisebb méret, ami megfelelő? Lévén, hogy a kiírandó synoboot image csak 50 MB.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18740) r4z válasza TCr (#18739) üzenetére


r4z
nagyúr

En 1GB-ossal hasznalom, de szerintem 128MB-nal nagyobb nem szukseges. Fogalmam sincs, honnan jott a 4GB.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#18741) Essejó válasza r4z (#18740) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A xpenology.com forumon igen nagy % 4gigást használ, lehet onnan. Én anno az 5.2-es verziót egy 128megással inditottam, viszont a 6.0-s frissitéskor nem indult vele. Az akkori legkisebbem 8 gigás vot, szo nélkül települt vele, én azota nem kisérletezek, 1000 Ft az alirol.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18742) nlq


nlq
aktív tag

Sziasztok!
Jó régen jártam erre... (3 eve es 11000 hozzaszólassal ezelött)
aztan 3 hete benéztem, de csak read only voltam...
sok okosságot olvastam tőletek, volt akitől még privatban is segitseget kertem...

Gondoltam megosztom a végeredményt
fontos a leirtakkal kapcsolatosan felelosséget nem vállalok ments mindig adatot mielött updatelni kezdesz! (tudom esetleg több nap, de akkor is!!!)
ket dolog miatt jottem egyik a HP N36L és egy N54L szervert szerettem volna megfrissiteni (XPEnoboot_DS3615xs_5.2-5644.5 volt rajta) 6.x -re
probalkoztam mindenfele megoldassal termeszetesen eloszor 1 ures diszkkel es egy ures pendriveal...
egy szo mint szaz küzdöttem mint malac a jégen... sehogy nem akart összejönni...
vegul ahol megalapodtam vele: (nekem ez most elegendő)
HP N36L
alaplapi halokartyaval es raid vezerlovel
Biosban C1E disabled
DS3615xs 6.1 Jun's Mod V1.02b.img
DSM_DS3615xs_15047.pat (syno oldalárol)
update 1
update 2
igy szepen megy viszi a dolgokat...
ami nem megy igy vele: SHR kötetet nem enged letrehozni csak alap raid 1 raid 5 meg hasonlok (ezek maradtak meg emlekeimben) viszont megy a btrfs es hiaba csak N36L szepen hasznalhato a tömörites funkció is (nem izzik tőle a proci)

de ha mar belevágtam egy kicsit megneztem mit lehet belole kihozni...
ha mar ugyis van nehany Dell optiplex 3020 gepem gondoltam megnezem mit tud a Jun's loaderrel nos a vegeredmeny engem is megdobbentett :)
eloszor azt tettem fel amirol olvasni lehet
jun's_mod_v1.04b_ds918plus
DSM_DS918+_23824.pat
+critical update-k
itt mar lehet SHR és SHR2 kötetet is letrehozni!
Szepen ment minden gondoltam egyet es megprobaltam tovabblepni (eles adatok nelkul de nem buktam a winyok tartalmat)

a vegleges felállás:
optiplex 3020
i3-4160CPU 8GB RAM
jun's_mod_v1.04b_ds918plus
DSM_DS918+_25426.pat (ez a legujabb 2020-05-12) csont nelkul elsőre felment a korábbi 23824re (csak adatok megtartasaval)
itt is lehet SHR és SHR2 kötetet is letrehozni!
nah mondom nezzuk meg mi van itthon :) tegyük is bele szoval update:
8 portos Raid Kártya Dell perc h200a azaz LSI 9211-8i (sas2008ir biossal nem en hackeltem a bios-t ra igy vettem)
2 portos rocket 620 raid kártya
3 alaplapi sata port
intel gigabit halokartya + az alaplapi realtek-s
meg egy csomo 2,5"os lenovo szerver winyo...
az eredmények:
összesen 13 winyo a szerverben es latja mind a 13-at! (ez ugye azert erdekes, mert a 918+ max 9 et lathatna hivatalosan)
sikerult 11 winyos SHR 2 kötetet is létrehozni
sikerult bond-ba tenni a realtek es az intel kártyat (nem teszteltem összessegeben mit tud es mennyire stabil)
ami meg tesztelhető:
pci-e nvme kartyat bele ssd cache-nek, csak épp nincs NVME ssd-m szabad...

ÜDV
NLQ

(#18743) Essejó válasza nlq (#18742) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Szia!
Az N36L-el szerintem simán menne azzal a loaderrel a 3615xs DSM 6.1.7-15284 u3 Legalább is az én N40L-em megy vele.

Az SHR-el kapcsolatban. A Synology a 6.x verziótól kezdve a nem otthoni felhasználásra szánt verzióiban kikapcsolta az SHR1 SHR2 létrehozásának lehetőségét. A DS918+ az otthoni gépnek számít. A korábban létrehozott SHR kötetek továbbra is működnek. Viszont egy kis Putty és SSH használattal az SHR létrehozása bekapcsolható.

To get SHR again on DSM 6+ you need to modify the Synology config :

* * * You follow this guide at your own risk, be very careful when editing system files ! * * *

Would recommand you read the guide at link below to make sure you understand how to use the Vi text editor !

Edit synoinfo.conf located in /etc.defaults/synoinfo.conf

1. Telnet or Putty your NAS IP

2. cd /etc.defaults/

3. sudo vi synoinfo.conf

comment out the line 294 with #
#supportraidgroup="yes"

then add below

support_syno_hybrid_raid="yes"

Reboot your NAS and create your volume with the SHR option.

Vi text editor guide:
https://www.cs.colostate.edu/helpdocs/vi.html

Vi Editor Guide:
Use arrow keys to move cursor
Press i to insert text, press escape key to exit insert.
:x Exit, saving changes
:q Exit as long as there have been no changes
ZZ Exit and save changes if any have been made
:q! Exit and ignore any changes

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18744) TCr válasza TCr (#18739) üzenetére


TCr
veterán

Sziasztok,

Telepíteném enginev3.0 fórumtárs leírása alapján, de ha rányomok az első lehetőségre, fekete kép és innen sehova tovább.

Asrock J3355 mini-ITX lap.

Mi lehet a gond?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18745) TCr válasza TCr (#18744) üzenetére


TCr
veterán

A gépben lévő HDD-n (amire telepíteni szeretnék) jelenleg OMV van, ez okozhat problémát?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18746) TCr válasza TCr (#18745) üzenetére


TCr
veterán

Ez volt a gond.
Készítettem egy Linux Live pendrive-ot, gparteddel letúrtam a teljes HDD-t, ezután gond nélkül végigment. :)

És már megy is a torrent a Download Station-nel + mobilon DS Get. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18747) TCr válasza TCr (#18746) üzenetére


TCr
veterán

Annyit még hozzáfűznék, hogy Synology Assistant nem találta meg a hálózaton, a http://find.synology.com/ viszont igen.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18748) Essejó válasza TCr (#18747) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Előfordul...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18749) zsolt501 válasza TCr (#18747) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam pont fordítva szokott lenni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18750) nlq válasza Essejó (#18743) üzenetére


nlq
aktív tag

Köszi! igy legalabb nem kellett nekem megkeresni...
sejtettem, hogy valami ilyesmi lehet...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.