Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Magnat válasza kgymac (#18250) üzenetére


Magnat
veterán

De sztem ez tök jó, h az első jeltől kezdve még 128TB adatot tudtak rá írni mire megdöglött és azért tegyük hozzá, h soho környezetben az ssd-k nagy részére soha nem fog 600TB adat íródni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18252) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok! Elolvastam mindent. Vid/pid átírva(osf mount/win10 alatt).
Mindegy hogy mivel írom pendrive-ra, a lenti képnél nem jutok tovább.

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#18253) kleinguru válasza Wucky (#18252) üzenetére


kleinguru
addikt

A képernyőn írja a megoldást:

"please open..."

Ugyan azon az alhálózaton lévő számítógépen nyisd meg a kiírt honlapot. Onnan már menni fog.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#18254) Wucky válasza kleinguru (#18253) üzenetére


Wucky
senior tag

Köszi! Basszus, ennyire figyelmetlen egy majmot, mint én. :W

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#18255) Papamaco


Papamaco
tag

Üdv.
Kérdésem lenne: Nyíregyházán vagy környékén van e esetleg valaki,aki tudna nekem segíteni a telepítésben?
:R

(#18256) Papamaco


Papamaco
tag

Vagy legalább a pendrive elkészítésében tudna valaki segíteni,a plusz driver csomag beillesztésében.

(#18257) enginev3.0 válasza Papamaco (#18256) üzenetére


enginev3.0
félisten

Logout cikkek nem jó?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18258) Papamaco válasza enginev3.0 (#18257) üzenetére


Papamaco
tag

Az alap pendrive készítés és telepítéssel nem volt gondom,csak valamiért a gigabites hálókártyát csak 100 megásnak látja (gondolom driver baja lehet),és ezt ki is írja mindig.

(#18259) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!
Lenne még gondom.
A gép amire próbáltam: Pentium G860, 2*4 Gb 1333-as memória, Gigagyte alaplap gigabites lannal, Crucial bx 500 ssd. Erre csak próba képpen.
Mikor a web assistantnak meg kellene találni a nas-t( kábellel volt a routerbe dugva mindkét gép), azt írja hogy nem talált a helyi hálózaton nas-t. Valami router beállítási gond lehet?

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#18260) seger válasza Wucky (#18259) üzenetére


seger
addikt

Gondolom 6.2... és gondolom nem ismeri a hálókártyát. Ha használnád a keresőt, sokmindenre válszt kapsz

(#18261) Wucky válasza seger (#18260) üzenetére


Wucky
senior tag

Használtam, de erre nem gondoltam, így megint elrontottam. Viszont sajnos hiába olvasom nem telhesen értem ezt a plussz driver dolgot. Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#18262) BullZeye


BullZeye
veterán

Synology topicban nem kaptam választ.

Mi van ha kiveszem Vol 2-t tartalmazó HDD-met, berakok egy szűz HDD-t és VOL2-t csinálok rajta, majd visszarakom az eredeti VOL2-t (hogy lemásoljam róla az adatokat).

Sok Docker programban az elérési útvonal mutat VOL2-re mutat, sok esetben észre se venném a hibát amíg nem válik kritikussá, aztán nézegethetek, így szeretném VOL2-nek megtartani. :)

(#18263) Mykroft válasza BullZeye (#18262) üzenetére


Mykroft
tag

Nem vagyok benne biztos, hogy engedné olyan kötet néven létrehozni az újat, ami már létezett, csak épp hiányzik belőle. Főleg nem úgy, hogy létrehozás után visszaadnád neki az eredetit, így már név ütközés is lenne.
Olyan lemezt vegyél ki, ami nem a VOL2, tedd be az új lemezt, hozz létre rajta egy új kötetet, másold át rá a mindent is, majd távolítsd el az eredeti VOL2-t. Ha találsz megoldást "synology volume rename" keresőszóra, akkor nyert ügyed van. Ha nincs ilyen opció, akkor marad a kézi hibakeresés.

(#18264) Pubszon válasza BullZeye (#18262) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha van még helyed, tedd be az újat és VOL3 lesz, majd másold át ami kell utána meg vedd ki a VOL2-t.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18265) seger válasza Wucky (#18261) üzenetére


seger
addikt

Nem leoltani akartalak! Izma csere. Rengetegszer volt róla szó. Összefoglalóban is benne van

(#18266) BullZeye válasza Pubszon (#18264) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha VOL 3 lesz akkor az VOL 3 is marad, mindegy mit csinálok, nem?
De sajnos 6 terrányi szabad helyem sincs.

(#18267) Pubszon válasza BullZeye (#18266) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem tudom sajnos, de nem kizárt, hogy ezt a rendszer javítja valamilyen módon. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18268) Wucky válasza seger (#18265) üzenetére


Wucky
senior tag

Olvastam, csak nem értem. Már öreg vagyok hozzá :))
Nem oltottál le. Engem is idegesít olyan témában amihez értek, ha nem néznek utánna. Én megtettem, csak nem jól. Ha jól, akkor meg nem értem.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#18269) Essejó válasza Wucky (#18268) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Akkor írd le te öreg :) , hogy mit nem értesz! A látóasszonyok épp elvonultak pihenni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18270) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Na srácok most mondjatok valami okosat... Azt hittem már mindent láttam, de úgy néz ki nem. Minden hibátlan, de szerinte mégis tönkrement... What?! :U :W Este szétszedem, kicsit megtakarítom, de mivel Gen7 Microserver így a kábelekkel sem lehet probléma...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18271) kgymac válasza DJ. Ru$y (#18270) üzenetére


kgymac
őstag

HDD / általános fülön hibás szektorok száma?

Csak megjegyzem, h a syno topicban sokaknak jelzett tönkrement kötetet wd red esetében a syno (ált. 3TB felettiek voltak). Nem nagyon követtem, de egy részének nem volt baja, csak a dsm alatt.

(#18272) DJ. Ru$y válasza kgymac (#18271) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Második képen látod, az a konkrét lemez képe, 1 db hibás szektor van rajta a DSM szerint, a lemezek sosem voltak másik gépben és másik OS alatt. A 3 TB-osok 5,5 éve a 4 TB-osok 4 éve vannak benne. Újraindítottam, hátha alapon, azóta "Inicializálás" van a 3-as lemez mellett... :F

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18273) kgymac válasza DJ. Ru$y (#18272) üzenetére


kgymac
őstag

HDD / általános fülön hibás szektorok száma?
Erről speciel nem tettél fel képet, de ott adható meg, mennyi hibás szektor esetén nyafogjon a DSM. Neked meg, ott van a képen, amit feltettél.
Tehát katt a HDD-re a bal oldali hasábon, majd az Általános fülre, kb. képernyő közepén a limit.

(#18274) DJ. Ru$y válasza kgymac (#18273) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez egy 5.1-es DSM, ebben nincsenek még ilyen huncutságok, amiket tudtam feltettem róla. Ez sajnos ennyit mond a lemezekről.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18275) Pubszon válasza DJ. Ru$y (#18270) üzenetére


Pubszon
veterán

Javítás nincs?
Semmilyen hibát nem ír? :F
Simán menet közben ment tönkre?

Remélem legalább SHR vagy RAID kötet, nem JBOD.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18276) DJ. Ru$y válasza Pubszon (#18275) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Beléptem, semmi, hozzáadtam a DS-hez egy torrentet, 5 perc alatt le is jött, visszaléptem a felületre, hogy beállítsak valamit, erre értesítés fent, hogy kötetparája van... Megnéztem és azt írta amit beraktam. Minden lemez használatban volt.

Toltam egy újraindítást neki, most a 3-as lemezre azt írja, hogy nincs használatban (mintha kiesett volna a kötetből), inicializálja, mintha most tettem volna bele (magától indította el) és nem használt lemeznek írja. Simán hozzá tudnám kötet javítással adni, ami minden adatot törölne róla, nyilván ez nem is baj, de most egyelőre még várok az inicializálással, hogy mit szenved ki magából reggelre esetleg, aztán megpróbálom hozzáadni a kötethez.

Hála Istennek tükör, 3-3 4-4, 2 db RAID1.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18277) sutszi válasza DJ. Ru$y (#18270) üzenetére


sutszi
veterán

Úgy tűnik szezon van.

A korábban írt helyzet nálam úgy alakult, hogy kivettem a HDD-t és rack-be rakva megnéztem HD Sentinel alatt. Eleinte 1 gyenge szektort jelzett. Aztán felület és részletes teszt után lett 1 bad meg néhány gyenge... de a részletes teszt fejolvasó hibával elszállt.
Nemsokára rakom be az új HDD-t.... :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18278) kgymac válasza sutszi (#18277) üzenetére


kgymac
őstag

Van egy régi 3TB-s WD red-em, a tartalék gen7-ben, shr kötetben van, 16-17e óra működéssel, 1 bad sectorral, kb. éve van rajta, max 20 bekapcsolás és 200 óra a dsm-ben, előtte egy nsa325-ben töltötte élete nagy részét. A syno topicban volt téma a bad sector limit, én 6.1 alatt megemeltem a bad sector figyelmeztetési szintjét 100-ra. Elvileg a syno default 1, ha eléri a bad sector szám a limitet, akkor a kötet "tönkrement" státuszú lesz, a következő újraindításkor javítja a syno, ha az értesítésen yes, remap the disk-et kér a tulaj (pipa alapértelmezett).
[link]

(#18279) DJ. Ru$y válasza kgymac (#18278) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

95%, hogy nem az 1 db szektor miatt esett szét a tömb, ugyanis az a szektor cirka 1 éve rajta van, pont azért nem cseréltem, mert tükör, a másik 0 szektoros, ha elkezdett volna elhúzni a szektorok száma, van itthon egy WD Purple 4 TB, beteszem és kész, aztán vagy veszek egy másikat vagy a Purple maradt volna benne. Eddig semmi jelét nem mutatta még hasonlónak sem. 280 nap uptime volt rajta, mikor tegnap újraindítottam, lassulás vagy szolgáltatás leállás, semmi nem volt. Szóval nem értem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18280) kgymac válasza DJ. Ru$y (#18279) üzenetére


kgymac
őstag

Ez is egy lehetőség volt, a képen látszott a bad sector, de nem írtad, h mióta van. 5.2 manualt néztem tegnap, nem tér ki a bad sector limit-re, de 6.1 sem.
Marad a pc-n tesztelés, lehet, hogy van egy/több gyenge szektor, ami még nincs bejelölve a hdd-n. Már ha a remap nem jelöltette be.

(#18281) DJ. Ru$y válasza kgymac (#18280) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Még mindig megy a remap... Se százalékot nem ír semmit, kíváncsi leszek mikorra végez a 4 TB-tal...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18282) Mykroft


Mykroft
tag

Valami biztos van a levegőben :D
Nekem szünetmentes akksi elhalálozás maitt van egy 4TB-s (talán btrfs) kötet összeomlásom.
Még próbálkozok a visszaállítással, hátha a google jó barát lesz ebben is.

(#18283) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok fingers crossed pls! Épül vissza a RAID, ne most szálljon el a másik 4 terrás lemez...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18284) sutszi válasza kgymac (#18278) üzenetére


sutszi
veterán

Erre a limitre amúgy nem is figyeltem... Viszont az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez a HDD ami most letérdeltette a rendszert, USB-s dokkolóban még simán átment A HD Sentinel felület teszten, csak a részletes önteszten bukott meg...szóval korlátozottan még használható, viszont a DSM már kiveti magából... De így is becsületére vált szerintem a WD Re-nek a több mint 37000 óra működés...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18285) Magnat válasza sutszi (#18284) üzenetére


Magnat
veterán

Szutyok Green ... és még hibátlan :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18286) sutszi válasza Magnat (#18285) üzenetére


sutszi
veterán

Csodák márpedig vannak. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18287) kgymac válasza sutszi (#18284) üzenetére


kgymac
őstag

Nálam 2x3TB-s red van, 16e ill. 17e óra üzemidővel, a 16e-sen van 1 bad sector. A syno topicban volt 1.5-2 éve téma a dsm smart hiba jelzése wd redeknél (csak 4tb-nél jelentkezett). Gyugyo79 pont most postolta a syno topicban, h az SMR-es wd redek körül csak a 2 és 6 TB-s szerepel a komatibilitás listán. DJ Ru$i hdd-i nem SMR-esek (elvileg).
ACA sorozatú 3TB-s toshibáim már többet futottak (6db), egynél fordul elő, h néha raw read error jelentkezik, de 1-2 nap múlva már nincs. Naponta küldetem magamnak a smartctl-lel a szerintem fontos smart attributumokat. Csak tipp, de a raw read error függ attól is, hogy olvas-e egy bizonyos részről a lemezen, más magyarázat nem nagyon van a "megjavulásról". Hibás blokk nincs, a syno sem panaszkodott rá soha.
Egy P300-as külső usb-s házban, ext4, DS tölt rá, eddig semmi problémám vele.
A cégnél P300-as toshibákat vettünk tavaly év végén, amiről most kiderült, hogy SMR. Sajna tényleg háklis rá egy adaptec sata raid vezérlő, már kétszer kiköpte a raid1 kötetből. Centos + mdadm raid1 alatt még rendben megy minden, de hetente kell raid tisztítás.
Céges samuk úgy 57000 óránál tartottak csere előtt. Évek óta nem voltak kikapcsolva vpn+távoli asztal használat miatt.

(#18288) bukottangyal


bukottangyal
csendes tag

Az OSFmount nem tudja be-"mount"-olni a két partíciót a bootloaderből, ha az ékezettel rendelkező könyvtárban van.

Én megszivattam magam..más ne tegye :)
(próbáljátok ki,,,,esetleg az összefoglalóba is be lehetne tenni)

(#18289) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

El kellett mennem, itt hagytam, hogy javítgassa. Nem jött össze neki. Berakta a kötetbe a lemezt elvileg, de megint tönkrementnek írja és szétesett szerinte ismét a kötet, most már se smartot nem lát róla, se hőmérsékletet. Este kiveszem azt hiszem és megnézem rackben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18290) SutPet válasza kgymac (#18287) üzenetére


SutPet
aktív tag

Az mitől lehet hogy smartctl azt mondja nem támogatott smart a lemezen? (több típusú lemezre is. red, purple, green ellenben egy seagetre ad smartot vissza) de a felületen a smart teszt az működik rendesen.

másik kérdés: smartctl-el meg lehet azt adni hogy ne az összes smart attribot írja ki hanem csak ami érdekel? (pl csak a reallocated sector cnt-t meg a load cycle countot. )

God must love stupid people, he made so many of them.

(#18291) Pubszon válasza DJ. Ru$y (#18289) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor lehet valami táp vagy kontakt hiba lesz.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18292) DJ. Ru$y válasza Pubszon (#18291) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mertem remélni... De most félretettem mindent lebontottam a szervert, átnéztem elvileg ott minden patika. kikaptam a lemezt, és amit a Sentinel mutatott, annak nem nagyon örülök.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18293) kgymac válasza SutPet (#18290) üzenetére


kgymac
őstag

Próbáld így (persze sudo -i után):
smartctl -S on -s on -d sat /dev/sda
smartctl -iA -d sat /dev/sda

vagy sdb a második, stb. sdu-tól a külső usb-s hdd-k, ls -l /dev/sd? adja a listát.
ciklusban is végrahajthatod for-ral, de ez inkább a shell script topic témája.
egrep a te programod, meg kell adni egy listába, hogy milyen illeszkedő sorokat akarsz látni. pl
smartctl -iA -d sat /dev/sda | egrep 'Reallocated|Pending|Uncorrectable|Model|Serial|Start_St|_Up|On|Celsi|Error_Rate'
Én ilyen leveleket kapok reggelente (9 hdd-ről):

HDD SMART OK
AVG HDD Temperature:  33.6667  Celsius

DISK1

Model Family:     Toshiba 3.5" DT01ACA... Desktop HDD
Device Model:     TOSHIBA DT01ACA300
Serial Number:    XXXXXXXX
  1 Raw_Read_Error_Rate                                              0x000b   100   100   016    Pre-fail  Always       -       0
  3 Spin_Up_Time                                                     0x0007   134   134   024    Pre-fail  Always       -       426 (Average 427)
  4 Start_Stop_Count                                                 0x0012   100   100   000    Old_age   Always       -       61
  5 Reallocated_Sector_Ct                                            0x0033   100   100   005    Pre-fail  Always       -       0
  7 Seek_Error_Rate                                                  0x000b   100   100   067    Pre-fail  Always       -       0
  9 Power_On_Hours                                                   0x0012   098   098   000    Old_age   Always       -       17260
194 Temperature_Celsius                                              0x0002   171   171   000    Old_age   Always       -       35 (Min/Max 16/41)
196 Reallocated_Event_Count                                          0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       0
197 Current_Pending_Sector                                           0x0022   100   100   000    Old_age   Always       -       0
198 Offline_Uncorrectable                                            0x0008   100   100   000    Old_age   Offline      -       0

DISK2

Device Model:     HGST HTS541010B7E610
Serial Number:    XXXXXXXXXXX
  1 Raw_Read_Error_Rate                                              0x002f   200   200   051    Pre-fail  Always       -       0
  3 Spin_Up_Time                                                     0x0027   191   189   021    Pre-fail  Always       -       1450
  4 Start_Stop_Count                                                 0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       26
  5 Reallocated_Sector_Ct                                            0x0033   200   200   140    Pre-fail  Always       -       0
  7 Seek_Error_Rate                                                  0x002e   200   200   000    Old_age   Always       -       0
  9 Power_On_Hours                                                   0x0032   083   083   000    Old_age   Always       -       12854
194 Temperature_Celsius                                              0x0022   114   106   000    Old_age   Always       -       29
196 Reallocated_Event_Count                                          0x0032   200   200   000    Old_age   Always       -       0
197 Current_Pending_Sector                                           0x0032   200   200   000    Old_age   Always       -       0
198 Offline_Uncorrectable                                            0x0030   100   253   000    Old_age   Offline      -       0
200 Multi_Zone_Error_Rate                                            0x0008   100   253   000    Old_age   Offline      -       0

stb.

(#18294) sutszi válasza DJ. Ru$y (#18292) üzenetére


sutszi
veterán

Hát akkor itt most tényleg kezet foghatunk... :( Ugyanígy jártam. Részvét. Adatvesztés legalább megúsztad?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18295) citkar válasza DJ. Ru$y (#18292) üzenetére


citkar
addikt

Hát, gyorsan tönkrement az első jelentés óta.

(#18296) Pubszon válasza DJ. Ru$y (#18292) üzenetére


Pubszon
veterán

Annak gatya szerintem. :(

Garancia van rá? Ha van, küldeni kell visszafelé amint tudod, addig hátha kibírja a tömb másik lemeze.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18297) DJ. Ru$y válasza sutszi (#18294) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sajnálom, neked is!

Mivel RAID1 így hála égnek ez nem probléma, elég volt elvesztenem 12 éve tízen pár giga adatot, azóta minimum megvan minden 2x ami nem pótolható. (A RAID1-ről külső merevlemezre mentve van minden érzékeny adat.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18298) DJ. Ru$y válasza citkar (#18295) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahányszor elindítottam a felület tesztet csak olvasásra, annyiszor +4 gyenge szektor... Tuti a fej hiba miatt... :W
És akkor a "régen minden jobb vót'" rész: Bezzeg 10+ éves Samsung lemezeim a mai napig bírják. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18299) DJ. Ru$y válasza Pubszon (#18296) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Már keresem az utódját, mivel RAID1 a tömb, így lehet egy 4 TB-os Purplet beledobok aztán jó idő, ha valamelyik elszáll kap egy másikat.

Dehogy van :( , 3 év volt rá azt hiszem, 4 év 3 hónapos a párjával együtt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18300) SutPet válasza kgymac (#18293) üzenetére


SutPet
aktív tag

:R a -d sat hiányzott, azt kiadva hozza a smart értékeket.
Azt sejtettem hogy grep-el megoldható csak gondoltam hátha van beépítettje is a smartctl-nek.
A példád pont olyan amilyet én is akartam így be is állítottam mind a 6 lemezre.
Köszi még egyszer! :R

God must love stupid people, he made so many of them.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.