Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) DJ. Ru$y válasza SFU (#18500) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

BIOS-ban látszik a lemez? Kiveszed, törlöd a rajta lévő partíciókat egy másik gépen, visszarakod esetleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#18502) Essejó válasza SFU (#18500) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Konkretizáljuk már milyen winyó van a NAS-ban és milyen ami nem látszik?
Esetleg nem WD Red mindkettő, és az újabbal van a probléma?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18503) SFU válasza Essejó (#18502) üzenetére


SFU
tag

Az a winyó, ami látszik egy 2 TB -s WD Red, (EFRX)az új, ami nem látszik az egy WD Purple (PURX) szintén 2 TB.

A Purple egy Win10 alatt volt, megformáztam, mielőtt kivettem. A lapban ugyanazon a SATA vezérlőn vannak, ACHI üzemmódban.

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#18504) SFU válasza DJ. Ru$y (#18501) üzenetére


SFU
tag

Helló!

Igen, látszik BIOS-ban mindkét winyó, az újat formáztam mielőtt kivettem.

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#18505) gabyka válasza SFU (#18504) üzenetére


gabyka
aktív tag

Ahogy a kolléga említette, szedd le a partíciót arról a vinyóröl és próbáld meg úgy

(#18506) kgymac válasza SFU (#18504) üzenetére


kgymac
őstag

A két sata port, amit használsz, másik vezérlőn lehet. Egy alaplap típust tudsz adni? Ha van még sata portod, tedd át a második hdd-t másik sata-ra.

(#18507) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A QuickConnect a synology DDNS szolgáltatása, vagy ennél többet tud?
Ha másik ddns-t használok (pl az asus routeremét), azzal elesek valamilyen szolgáltatástól?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18508) SFU válasza kgymac (#18506) üzenetére


SFU
tag

Helló!

Az alaplap egy Asrock QC5000 mini-ITX alaplap beépítette AMD A4-5000 4 magos 15 wattos processzorral (APU, Radeon HD 8330) és 4 GB Kingston 1600 MHz-es DDR3 RAM-al.

Van rajta 4 SATA port, kettő sima, kettő Asmedia. A két winyó az első kettőn lóg, az Asmediát inkább hanyagoltam.

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#18509) Essejó válasza SFU (#18508) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Hmm... Ugyan nem tudom, hogy miért, vagy mit okoz, de miután AMD a proci, a Biosban a C1e-t ugye kikapcsoltad?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18510) Essejó válasza ArthurShelby (#18507) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A QC és a Syno DDNS külön két szolgáltatása a Synologynak. Gyári Sorozatszám és MAC függők, és egyik sem témája ennek a Topiknak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18511) SFU válasza Essejó (#18509) üzenetére


SFU
tag

Hello!

C6 van, azt kikapcsoltam, meg Cool & Quiet, azt is. Most a következő, hogy átteszem az Asmedia chipre mind a két winyót (nem tudom ekkor újra létre kell hozni a köteteket?)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#18512) Pubszon válasza SFU (#18511) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem 2db Inteles és 2db ASMedia SATA van, ráadásul előbbi SATA3, utóbbi SATA2.
És SHR kötet van 3x4TB, 2db az intel vezérlőn, 1db HDD pedig az ASMedian.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18513) petir válasza Pubszon (#18491) üzenetére


petir
senior tag

Nem megy... Naplóból ennyit sikerült kihámozni:

nameserver 1.0.0.1

Assigning random password: XXXXXXXX

ERROR: To function correctly you must pass an environment variables of 'ServerIP' into the docker container with the IP of your docker host from which you are passing web (80) and dns (53) ports from

[cont-init.d] 20-start.sh: exited 1.

[cont-finish.d] executing container finish scripts...

[cont-finish.d] done.

[s6-finish] syncing disks.

[s6-finish] sending all processes the TERM signal.

[s6-finish] sending all processes the KILL signal and exiting.

[s6-init] making user provided files available at /var/run/s6/etc...exited 0.

[s6-init] ensuring user provided files have correct perms...exited 0.

[fix-attrs.d] applying ownership & permissions fixes...

[fix-attrs.d] 01-resolver-resolv: applying...

[fix-attrs.d] 01-resolver-resolv: exited 0.

[fix-attrs.d] done.

[cont-init.d] executing container initialization scripts...

[cont-init.d] 20-start.sh: executing...

stty: 'standard input': Inappropriate ioctl for device

::: Starting docker specific setup for docker pihole/pihole

WARNING Misconfigured DNS in /etc/resolv.conf: Primary DNS should be 127.0.0.1 (found nameserver 1.1.1.1)

nameserver 1.1.1.1

nameserver 1.0.0.1

Ez esetleg mondd valamit Neked ?

Egyébként Nekem itt akad el story...ugye az Ő leírása alapján haladok, és van ez az utolsó TAB Environment vagy környezet kinek , hogy tetszik. Nála ez így néz ki:

Nálam pedig:

Hiába haladok végig a leíráson lépésről lépésre Nekem az a TAB üres marad tehát beírom a webpass-t meg port-ot de a többi...

És azt csinálja , hogy leáll , ujraindul...

(#18514) Pubszon válasza petir (#18513) üzenetére


Pubszon
veterán

Valamit nem jól csinálsz. :(
Nem tudom, ha adnál elérést 5 percre (akár TeamViewer), megcsinálnám neked.

Az egyszerű megoldással azon az oldalon semmit sem kell állítani!

Például a ServerIP változó maradjon a gyári beállítás, ami 0.0.0.0, de minden más is maradjon gyári.
Csak a portokat kell beállítani ahogy mutattam.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18515) frank7


frank7
csendes tag

Az alábbiakkal működik:
Loader: jun v1.02b (DS916) + extra driver
DSM: 6.1.7-15284 Update 3
CPU: integrált: Intel® Dual-Core Atom™ Processor 330
MB: Asrock A330ION
LAN: alaplapi: Realtek RTL8211CL
RAM: 4 GB (2 x 2) Kingmax FLFE85E-C8KM9 DDR3-1333
HDD: 2 x 512 GB alaplapi SATA (AHCI) Seagate Barracuda

[ Szerkesztve ]

"A matamatika nem létező dolgokról mond igazat, a fizika létező dolgokról hazudik."

(#18516) Protezis válasza Essejó (#18499) üzenetére


Protezis
őstag

Az admin felhasználót nem szükséges engedélyezni. Adminisztrátori jogosultsággal rendelkező felhasználóval SSH-n belépsz, és sudo su

(#18518) ArthurShelby válasza kgymac (#18517) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nano-t, vagy mc-t hogy lehet föltenni?
(Először entware és onnan?)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18519) kgymac


kgymac
őstag

@legelek:
Ott vannak a community csomagok között a csomagtelepítőben. :U
Ha még nem állítottad a biztonsági szintet, előtte át lehet állítani csak syno-ról syno & community vagy bármire (pontos szöveget ládhatod a csomagkezelő/beállításokban).

(#18520) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Telepítettem az Adguardot, elvileg sikeres is volt. Hogy tudom működésre bírni?
A kliens windowsomon, hogy fogja szűrni a reklámokat?
A router a DHCP, Gateway és DNS.

Köszi!

(#18521) gyugyo79 válasza kgymac (#18519) üzenetére


gyugyo79
addikt

A synocommunity egy ideje oda van rendesen.
https://github.com/SynoCommunity/spksrc/issues/3719

Már maga az oldal is csak néha megy és akkor is többnyire időtúllépésre fut amiről a csomagok tölthetőek. De a DSM -ben a csomagkezelőbe már akkor sem beállítható többnyire mert az nem vár annyit mint egy böngésző.

Ha van valakinek elrakva letöltött telepítő és felrakja neki valahova, azzal lehet sokat segít most neki.

[ Szerkesztve ]

(#18522) SFU válasza Pubszon (#18512) üzenetére


SFU
tag

Hali!

Fejlemény:

Csak az Asmedia vezérlőn látja mindkét winyót a rendszer, a másik SATA-n nem. BIOS-ban minden vezérlőn látszanak az eszközök. Nyomtam egy BIOS resetet is, próba-cseresznye alapon, meg a RAM-okat is ki-be rakosgattam, de ugyanez a helyzet.

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#18523) Protezis válasza SFU (#18522) üzenetére


Protezis
őstag

Itt találtam egy talán kapcsolódó problémát: https://xpenology.com/forum/topic/14080-freenas-xpenology-with-amd-e-350-board/
Nem mondom, hogy értem (az angolt értem, tartalmilag már nem annyira, főleg így látatlanban). :)

(#18524) m4csk4fogo


m4csk4fogo
tag

Sziasztok,
Transmission spk letöltésre van jelenleg is működő hely?
Community nem elérhető.
Köszönöm

(#18525) mihalko.gsi válasza m4csk4fogo (#18524) üzenetére


mihalko.gsi
csendes tag

Ezeket találtam korábban:
http://packages.synocommunity.com/
http://packages.synocommunity.com/?beta=1
http://www.cphub.net/
http://jaspr.kastner.wtf/
http://packages.jdel.org/
http://packages.pcloadletter.co.uk/
http://spk.unzureichende.info/
http://synology.acmenet.ru/
http://synology.sysco.ch/
http://spk.netzbaer.de
http://syno.dierkse.nl
http://www.hildinger.us/sspks/
https://get.filebot.net/syno/
https://synology.cambier.org/
spk.unzureichende.info/
synology.nzbusenet.com

(#18526) m4csk4fogo válasza mihalko.gsi (#18525) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Igen, ezt én is láttam és próbáltam őket de sehol sincs a Transmission vagy egyéb nem Downloadstation torrent kliens

(#18527) zsolt501 válasza m4csk4fogo (#18524) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Transmission oldalán ha jól emlékszem fenn van, régebben onnan szedtem le.

Most néztem, és nem elérhető... nem tudom mi lehet az oldallal.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18528) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Most néztem a közösségi fejlesztések a szerverről sem érhetőek el, pár hete néztem és akkor még ment.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18529) trance89 válasza m4csk4fogo (#18526) üzenetére


trance89
őstag

Tessek, a legfrissebb elerheto qbittorrent (4.1.9.1): [link]
Ha felment belepsz admin accountal ssh-n es kiadod ezeket a parancsokat:
sudo -i
nano /var/packages/qBittorrent/scripts/start-stop-status

A kovetkezo 2 sort pedig atirod erre:
USER=root
GROUP=administrators

Utana mar elered a nasip:8085 linken, alap user/jelszo paros admin/adminadmin
Sokkal jobb sebessegeket produkal mint a transmission

[ Szerkesztve ]

(#18530) Egon


Egon
nagyúr

Bevállaltam a korábban linkelt, cca. 4.5K-s HP hálókártyát, egy G8 microserver-ben.
DSM 6.2.3-25426-ra frissítve, mindenféle trükközés nélkül (féltem kicsit, elsőre maradni akartam a legutolsó 6.2.2-n, de bevállalós kedvemben voltam).

Szerk.: Ilo password recovery is megoldva, azt a G8-as topicban részleteztem.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18531) Pubszon válasza Egon (#18530) üzenetére


Pubszon
veterán

Milyen pontosan ez a NIC?
Milyen csatolós pontosan?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18532) ArthurShelby válasza Pubszon (#18531) üzenetére


ArthurShelby
addikt

HP NC-360t [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18533) Pubszon válasza ArthurShelby (#18532) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez a Dual gigabites?
Úgy látom ez PCI-E 4x, nekem csak 1x-es van a lapomon.
Ilyen chippel nincs single kimenetes ami PCI-E 1x?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18534) Essejó válasza Pubszon (#18533) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ezt mondjuk a HA-n a kereskedőtől kérdezd inkább, talán ő tudja.
Csak az a gáz, hogy ennek a drivere van benne az 1.0.3.b loaderben. Veszel egy ilyen chipes más típusút, azé meg valószínűleg nem.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18535) BullZeye válasza ArthurShelby (#18518) üzenetére


BullZeye
veterán

Syno community MC-je hibás. Ha sudo-val indítod, akkor egér használhatatlan (pl ha jogosultságot szeretnél állítani, egérrel nem tudsz menüben lépkedni).

Úgyhogy ha találsz más opciót akkor oszd meg kérlek.

(#18536) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Nem tudom mennyire jó Xpenora főleg általánosan de kb lefedik a lehetőségeket remélem.
mc (még 4.8.10-es, kiszedtem a telepítőből, hogy nézze az arhitektúrát)
nano -> nano.v3.f4458 x86-braswell-bromolow-cedarview-avoton-apollolake
TM -> transmission.v16.f4458 apollolake-avoton-braswell-broadwell-broadwellnk-bromolow-cedarview-denverton-dockerx64-grantley-kvmx64-x86-x86_64

Ha elindul a SynoCommunity törlöm őket!

[ Szerkesztve ]

(#18537) BullZeye válasza BullZeye (#18535) üzenetére


BullZeye
veterán

Na legegyszerűbb megoldás is megvan MC telepítésre (aminél sudo se bugos).
Hosszú leírás, de csak mert szájbarágós, kb 2 perc az egész.
IPKG / OPKG

Ha ez megvan, akkor nemes egyszerűséggel:
ipkg install mc

(#18538) ArthurShelby válasza gyugyo79 (#18536) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Letöltöttem, telepítettem az mc-t. Hogy tudom futtatni?
Ha rámegyek, hogy futtatás, akkor nem nyitja meg.
Ha ssh-n beírom, hogy mc, ott sem tudja megnyitni.
Hol rontom el, esetleg már nem kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18539) ArthurShelby válasza Essejó (#18534) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha a drivere benne van a loaderben az azt jelenti, hogy addig akkor tökéletesen fog működni és bátran lehet frissíteni, amíg a loader jó (tehát nem lesz driver probléma)?

Ha jól vettem észre a loaderek jók, mindig csak driver probléma lehet, és driver-en belül is csak a nic driver kell.

Vagy kifelejtettem valamit, rossz a gondolatmenet?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18540) gyugyo79 válasza ArthurShelby (#18538) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akkor ez az mc neked nem jó. Ez még annó raktam el és csak azt tudom biztosra, hogy 918+ Syno NAS -ra volt jó amikor megjelent és még nem volt rá fordítva semmi ami apollolake procis és ez eredetileg bromolow -ra lett fordítva. Futtatni konzolon (pld.: ssh) lehetne csak és mc -re kéne indulnia.

[ Szerkesztve ]

(#18541) Essejó válasza gyugyo79 (#18540) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Majd otthon megnézem nekem milyen van letöltve, de tuti 3615-höz valo, de telorol nem tudom megosztani, lehet nem is a nason van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18542) Magnat válasza gyugyo79 (#18540) üzenetére


Magnat
veterán

Érdekes 1ébként, eddig sosem néztem, de meg voltam győződve, h a Syno tárolja valahol a letöltött spk fileokat, mint ahogy Androidon is megvan az összes apk amit letölt a user.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18543) gyugyo79 válasza Essejó (#18541) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha nem akarod te megosztani a NAS -ról publikusan és nincs miről (regisztrálni sem akarsz valami ingyeneset) akkor ha eljuttatod akkor kirakom így mint a fentieket.

(#18542) Magnat
Én egyszer rákerestem *.spk -ra és talán 2-3 csomagnak volt meg az @appstore -ba a telepítője és ebből 2 az a webstation -nek volt meg egy php meg egy apache verzió telepítő a könyvtárában ...

Amúgy igen nem lenne, hülyeség pláne nem úgy, hogy frissítésnél is meglehetne őrizni X verziót is visszamenőleg ....

[ Szerkesztve ]

(#18544) nrbx


nrbx
tag

Hello, 5.2-es DSM-es rendszert hasznalok. Beallitottam, hogy egy bizonyos ido utan allitsa le a HDD-ket. Torrentet szokott letolteni, aztan DLNA lejatszo ker adatokat a NAS-tol, valamint Apple TV. Sokszor egesz nap nem nezek sem filmet, se nem hallgatok zenet, meg torrent sem megy, szoval abbol indultam ki, hogy tobbsegeben allni fog a HDD, ennek ellenere azt latom sokszor, hogy villog a HDD led-je, tehat csinal valamit. Uresjaratban is molyol valamit a rendszer folyamatosan?

Masik amivel meggyult a bajom, az a Cloud Station, beallitottam, hogy szinkronizaljon egy mappat a OneDrive-ra, de gyakorlatilag nem toltott fel semmit. Ezzel mi lehet a baj? Esetleg van valami alternativ app erre a feladatra?

(#18545) kewixtv


kewixtv
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Letöltöttem a "ds3617_6.2" bootloadert. A Win32DiskImager programmal elvégeztem a leírtakat, tehát IMG fájl kiválaszt, meghajtó betűjel kiválasztása, majd "írás".
Sikeresen elvégzi a műveletet, viszont utána nem tudok hozzáférni az EFI partícióhoz. Egyedül a EaseUS Partition Master programmal sikerül megnyitnom a tartalmát, persze azt módosítani nem tudom.
Próbáltam cmd-n belül hozzáadni betűjelet, illetve "olvashatóvá" tenni, illetve total commanderrel és filezilla-val is próbáltam, de egyszerűen egyik sem "látja". Windows rejtett meghajtók megjelenítésével sem működik a dolog + Windows lemezkezelésnél sem tudok hozzáadni betűjelet, sőt az EFI "partíciója" formázhatatlan / törölhetetlen lett. Ubuntu 20.04 úgyszint nem ismeri fel :)

A pendrive nem egy "olcsó kínai", hanem a 64gb-os Kingston SE9G2.

Egyenlőre nincs ötletem, ha valakinek lenne szívesen fogadnám. Köszönöm! :)

Képekben:



(#18546) kgymac válasza kewixtv (#18545) üzenetére


kgymac
őstag

Miért nem osfmount és img módosítás után írod ki?

szerk:
én megőrizném az eredeti img-t és a gépenként módosítottakat is.

[ Szerkesztve ]

(#18547) kewixtv válasza kgymac (#18546) üzenetére


kewixtv
csendes tag

Szia!

Köszönöm. Igen úgy lesz. Másik lehetőség, ami kérdés működhet-e?
Lenne egy 64gb ssd-m. Azt egy külső házba beleraknám és arra telepíteném a bootloader, megadnám a VID és PID értéket (amit maga az eszköz ad, ugye ez itt a kérdés, hogy direkt az SSD VID és PID értékét kapnám?), illetve hálókártya MAC addr., majd beleraknám a PC-be az SSD-t, akkor bootolhat rendesen? Valaki próbálta?

Üdv

(#18548) Mykroft válasza kewixtv (#18547) üzenetére


Mykroft
tag

Az egész bootloader elfér egy 128MB pendrive-on, teljesen felesleges a 64GB.
Az ssd még feleslegesebb, hiszen csak boot idején van használatban.
Ettől függetlenül persze mindenki arra használja el amire akarja ;)

(#18549) Essejó válasza kewixtv (#18547) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Elméletileg igen ha a külsö ház usb felületü, de semmi értelme. A PD kissebb olcsóbb, és ugyanúgy minden ibduláskor bent kell lennie, igy kevésbé sérülékeny is mint egy madzagon lógó ssd. Az ssd sebessége jelen esetben nem számít.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18550) kewixtv válasza Essejó (#18549) üzenetére


kewixtv
csendes tag

Köszi a válaszokat és információt.

A leírtak szerint jártam el. Mount - VID, PID és MAC address átírás. Pendrive-ra "írás". Betoltam a gépbe, de egyenlőre a Synology Assistant nem látja. "....continue." szöveg után nem jelent meg a "early console in decompress_kernel .... " stb szöveg.

HP ProDesk 600 G1 a PC. Hardveresen lehet nem kompatibilis?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.