Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) Magnat válasza zsolt501 (#18650) üzenetére


Magnat
veterán

Nem, a csomagkezelőben is leállított a státusza - először írtam is, de visszatöröltem, mert azt hittem, h a webfelület elérési útjára gondolsz :)
Lényeg, h a Qbittorrent sem indul el.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18652) zsolt501 válasza Magnat (#18651) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Értem, én meg azt hittem, hogy a progi elindul, csak amikor letöltesz a programon belül akkor nem megy.
Próbáld a NAS-t újraindítani, egyszer már jártam úgy hogy a transmission a telepítés után csak akkor ment ha újraindult a NAS, újraindítás után már jó volt, más ötletem nincs.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18653) enginev3.0 válasza zsolt501 (#18652) üzenetére


enginev3.0
félisten

Inkább az userrel van gond,
Rootkent biztos futna, de az nem közkedvelt mutatvány itt

Vagy a groupot kéne még átírni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18654) Magnat válasza enginev3.0 (#18653) üzenetére


Magnat
veterán

Írtam, h a root-tal moddolt csomag sem indul el ... egyébként nem itt nem kedvelt, hanem biztonság szempontjából problémás ... de pont ezért próbáltam ki, h jogosultság baja van-e, de nem megy úgy sem sajnos.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18655) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Ha plexet szeretnék használni a gyári mediaszerver helyett ugye a plexnek meg kéne adnom a gyári videó mappát, hogy ne menjen végig az egész HDD-n videofájlokat keresve...mert elkezdte de leállítottam felesleges.
Viszont nem találtam...meg tudná valaki mondani a gyári videó mappa elérési útvonalát?

(#18656) ekkold válasza Pubszon (#18637) üzenetére


ekkold
őstag

Használom a freeDNS-t. Egyelőre jó IP-re mutatnak a DNS nevek:
- vagy azért mert jól működik a freeDNS,
- vagy pedig azért mert mostanában még nem változott az IP címem.
3 különböző DNS nevet használok, az egyiket a NAS frissíti, a másik kettőt meg a mikrotik routerem.

[ Szerkesztve ]

(#18657) Magnat válasza ekkold (#18656) üzenetére


Magnat
veterán

Let's Encryptet lehet rá csinálni?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18658) ekkold válasza Magnat (#18657) üzenetére


ekkold
őstag

Ezt nem tudom megmondani, ki kellene próbálni. Csináltam tanúsítványt, de akkor két másik (fizetős) domain nevet használtam, harmadikként pedig a mikrotik dyndns nevet adtam hozzá. mindhárom működik a mai napig is, így feltételezem, hogy valószínűleg a freeDNS-el is menne. Alapból elég idióta doménneveket ajánl fel a freeDNS, de érdemes kicsit böngészgetni az oldalon, mert többezer használható doménnév érhető el rajta!

(#18659) Essejó válasza petir (#18643) üzenetére


Essejó
Topikgazda

A verziót akarsz váltani és már belaktad jól a jelenlegit, akkor mindenképp próbáld ki egy üres hdd-vel, hogy ha nem támogatja a hálókártyádat, akkor ne bukd a belakottat. De írtam, hogy merre keresgélj. Mert ha a vékonykliens beépített NIC-e nincs a támogatott vagy valamelyik extra lzma-ban bent akkor neked esélytelen egy külső NIC beszerelése ha jól nézem.
Én teljesen jól elvagyok egyelőre a 6.1.7 u3-al.
Bár láttam riportot sikeres frissítésről Gen7 mikro szerver esetén egy berakott HP NC-360T NIC-el 6.2.2-re. De egyelőre nem tervezem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18660) Bornie127 válasza Egon (#18642) üzenetére


Bornie127
senior tag

1. igen, 918+ volt 6.2.2 1.04 loader+extra lzma
2. Version: 6.2.3-25426
3. semmivel. Mivel médiaszerver, nem létszükséglet, kikapcsoltam, de majd a 6.2.2-t szeretném visszarakni másik hdd-vel, hátha helyrehozza a többit.
4. Asrock J4105 alaplap, 2*4gb ram, 2*6tb+3tb shr-ben.

[ Szerkesztve ]

(#18661) Pubszon válasza ekkold (#18656) üzenetére


Pubszon
veterán

Nézd már meg hogy frissíti e az IP-t?
Vezérlőpult / Külső hozzáférés / DDNS

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18662) Egon válasza Bornie127 (#18660) üzenetére


Egon
nagyúr

Hali!

Igen, azt tudod elvileg tenni, hogy beraksz egy üres hdd-t, újra elkészíted az eredeti pendrive-ot, és ahogy lefut a telepítés, egyesével megpróbálod berakni a lemezeket, hátha helyreállítja a tömböt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18663) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok nagy bajban vagyok
Két lépcsős azonosítás volt eddig beállítva a szerveren eddig szépen ment is, de most nem tudok belépni, és az emailban kiküldött ellenőrző kódot sem fogadja el, mit tehetek ilyenkor?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18664) zsolt501 válasza zsolt501 (#18663) üzenetére


zsolt501
nagyúr

No tovább romlott a helyzet, a synology assistantban még megjelenik a gép, de a webes felület már nem tölt be, ilyenkor mit lehet tenni az assistantban azt írja hogy kész, csatlakozni is akar, de nem tud...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18665) Mykroft válasza zsolt501 (#18664) üzenetére


Mykroft
tag

Gondolom a próbálkozások miatt kitiltott ip-cím alapján a rednszer.
vagy adsz a gépednek másik ip-t, vagy megvárod, míg törtődik a tiltó listáról a cím.
A kétlépcsősre nincs ötletem.

(#18666) BullZeye válasza Essejó (#18636) üzenetére


BullZeye
veterán

Én speciel appoknak és dockernek használom SSD-t, jobb ha nem a HDD-t nyüvi a sok adatbázis.
Backup éjjel készül HDD-re, ha tönkremegy SSD veszek egy újat és kicserélem és visszamásolok mindent.
SSD meg szépen írja a csökkenő élettartamot.

(#18667) zsolt501 válasza Mykroft (#18665) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem mert más IP címről sem megy, valami a rendszerben csinálta össze magát, ráadásul amiről be szoktam lépni gép az fehér listában szerepel, mert már jártam így régebben, de most még a betöltő oldal sem jön be még mobilon sem, azon pedig menni szokott.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18668) BullZeye


BullZeye
veterán

Asrock J4105-t próbálta már valaki sikerrel updatelni?
Ez a leírás megállja a helyét?

- Outcome of the update: SUCCESSFUL (but see comments)
- DSM version prior update: DSM 6.2.2-24922 Update 6
- Loader version and model: Jun's v1.04b - DS918+
- Using custom extra.lzma: YES - real3x mod (but see comments)
- Installation type: BAREMETAL - ASRock J4105-ITX
- Comments: no /dev/dri (missing Gemini Lake firmware)

NVMe code is new. The original NVMe patch does not work. I uninstalled NVMe cache as a prerequisite prior to upgrade and recommend that you do too. NVMe cache is reinstalled and working fine after applying the updated patch here.

ASRock J/Q-series motherboards require extra.lzma or real3x mod to boot DSM 6.2.2. 6.2.3 is verified to install on J4105-ITX with no mods. So I chose to revert real3x mod immediately prior to invoking the upgrade with the following procedure:

revert procedure
# mkdir /mnt/synoboot2
# cd /dev
# mount synoboot2 /mnt/synoboot2
# cd /mnt/synoboot2
# <copy/rename/restore the original 1.04b extra.lzma and extra2.lzma to this folder, extract them from boot loader second partition if necessary>
# cd /
# umount /mnt/synoboot2
(do not skip this umount step or your upgrade will fail with Error 21)
# rm /usr/lib/modules/update/*
# rmdir /usr/lib/modules/update

Now install the 6.2.3 upgrade via Control Panel Manual DSM update prior to reboot, or your system will be bricked with no access to LAN!

Jól értem, hogy a parancsokat rögtön az update letöltés után kell futtatni, aztán GUI-ból update telepítés és rögtön reboot?

Vagy download, update, parancsok, és utána reboot?

[ Szerkesztve ]

(#18669) Essejó válasza zsolt501 (#18667) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Nézd meg a routerben, hogy valamiért nem változott-e meg az IP-je.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18670) zsolt501 válasza Essejó (#18669) üzenetére


zsolt501
nagyúr

IP nem változott, valamiért összecsinálta magát, most a költöztetős módszert próbálom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18671) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Az biztos hogy más itt a gond, ugyanazzal a pendrájval egy üres HDD-re gond nélkül ment a telepítés, csak azt nem tudom merjem e a többi HDD-t visszatenni, ha visszateszem akkor mi fog történni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18672) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nos siker, az eredeti pendrive segítségével és egy üres HDD-vel sikerült életet lehelni a rendszerbe, elég furán sikerült helyrehozni a zűrzavart, lényeg hogy nem az eredeti sorrendben kellett a HDD-ket visszatenni, mert ha úgy csináltam akkor a hiba újra előjött.
Így hogy más sorrendben dugtam vissza így már engedte a betöltést a többi HDD-vel is de csak egyenként, és minden HDD esetén jelezte hogy a rendszerpartíció sérült, és helyre lehet állítani, így viszont már sikerült adatvesztés nélkül visszanyernem a HDD-kat max csak annyi, hogy most telepíthetem vissza a programokat, és állíthatom be újra az egész rendszert.
Sajnos nem tudom mi okozta a hibát és az a gyanúm ez most nem is fog már kiderülni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18673) seger


seger
addikt

Changeip-vel másnak is van baja?

(#18674) BullZeye válasza seger (#18673) üzenetére


BullZeye
veterán

Szokott, de most épp nincs, mi a baj?

(#18675) Pubszon válasza seger (#18673) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem a freedns-el volt gond tegnap és tegnapelőtt, de ma már jó.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18676) seger válasza BullZeye (#18674) üzenetére


seger
addikt

Nem sikerült csatlakozni a kiszolgálóhoz hibát írja

(#18677) Pubszon válasza seger (#18676) üzenetére


Pubszon
veterán

Ugyan ez volt 2 napig a freedns-nél.
Mindenkinél így volt, aztán megjavult. :U

Milyen neted van? Nekem T optika és az uncsi tesómnál is és apámnál is. Mindannyiunknál ugyan ezt a hibát írta, de ma éjfél után tudott frissíteni már.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18678) seger válasza Pubszon (#18677) üzenetére


seger
addikt

Telekom koax. De néztem most digi optika is ugyan ez. Weboldal is elég döcögős...

(#18679) BullZeye


BullZeye
veterán

Xpenology-ban jól látom, hogy számít, hogy melyik SATA portra van ktöve az adott eszköz?

3 drive van:
/dev/sda
/dev/sdb
/dev/sdc

Ha most fogom és az SDB és az SDC driveok sata csatlakozóját felcserélem, akkor ezek is megcserélődnek? (Home Assistantban hőmérséklet adatok miatt kérdezem, ott zavaró, hogy Vol2 a C és Vol3 meg a B).

Jár egy ilyen művelet adatvesztéssel, vagy szó nélkül bebootol utána Xpenology?

(#18680) ekkold válasza Pubszon (#18661) üzenetére


ekkold
őstag

Megnéztem, frissíti.

(#18681) zsolt501 válasza BullZeye (#18679) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha RAID tömböt használsz akkor lehet gond, de ha visszaolvasol épp ma volt egy ilyen csereberés napom, hogy életet leheljek a sérült rendszer partíciókba, igaz én nem használok RAID tömböt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18682) BullZeye válasza zsolt501 (#18681) üzenetére


BullZeye
veterán

Basic tömb mindkettő, 1 hdd / 1 volume.
1 SSD pedig maradna a rendszerben, így lehet bajom?

Ahogy elolvasom neked pont ez segített, remélem nekem nem pont ez fog bajt okozni.
SSD marad, 2 HDD pedig felcserélem, sőt:

SATA 1 SSD
SATA 2 Most 6TB az új 8TB HDDnek előkészítve ÜRES lesz
SATA 3 Most 3TB, erre rádugom 6TB-ot
SATA 4 Most üres, ez pedig 3TB lesz.

Szívhatok ezzel a művelettel?

[ Szerkesztve ]

(#18683) Essejó válasza BullZeye (#18666) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Csak épp elvisz egy Sata portot ahol egy tisztességes méretű HDD-is lehetne amin azért adat is elfér.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18684) Essejó válasza BullZeye (#18682) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Passz. kgymac-nak volt anno valamire egy olyan szösszenete, hogy a raid tömböt betöltéskor a lemez azonosítók alapján rakja össze a rendszer, ergo ha felcseréled a lemezek sorrendjét, akkor is össze rakja a tömböt. Remélem jól emlékezek.
Basic lemezek esetén, nem tudom mi gond lenne, hiszen hibás frissítés esetén egy üres lemezre telepítjük a jó rendszert és a hibásakat meg mögé rakjuk, hogy javítsa őket, aztán az üreset kivesszük a javítás után.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18685) r4z válasza BullZeye (#18682) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem lesz vele gondod. En is olyan HBA-t hasznalok, ami minden bootnal random osztja ki a portokat.
Osszeomlott RAID tomb visszaallitasakor lehet szivas a lemezek sorrendjevel mdadm mokolas kozben, de az se a SATA portokon mulik, mert device-okat kell neki sorrendben megadni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#18686) BullZeye válasza Essejó (#18683) üzenetére


BullZeye
veterán

Jogos, bár nálam speciel gépházban csak 6 HDD fér el, PCIE kártyával 8 SATA portom van, ha nagyon kell még HDD akkor meg külső USBs tokban úgy is. Ami viszont tény, hogy eddig 2 HDD-t evett meg Home Assistant adatbázisa, így számomra jobb megoldás feláldozni egy SATA portot SSDnek :D

(#18684) Essejó
Szuper, nálam nincs RAID tömb se, akkor ez engem nem érint, köszi az infót!

Ez az üres HDD-s megoldás ezek szerint update helyett is működhet? Berakok üres HDD-t aztán felpakolom rá a 6.2.3-at a megfelelő loaderrel és moddal, aztán mellé pakolom a HDDket szép sorban? Majd kiveszem a HDD-t berakom helyére az SSD-t és tádáá.

Ez jó hír, mert akkor nem stresszelek az updatetől.

(#18687) Essejó válasza BullZeye (#18686) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Egyáltalán ki tudod próbálni, hogy az üres hdd-re fel tudod e rakni a 6.2.3-at, és ha igen akkor mi a módszer. Extra lzma kell vagy csak az alaplapi NIC helyett egy pci portba rakott HP NC-360T (van itt a HA-n 4,5K-ért)
Viszont ha így felmegy mindre, de kiveszed elölről az "üreset" és berakod az ssd-t akkor mivel azon régebbi verzió van, nehogy downgradelje a régebbire a 6.2.3-ra frissített többi lemezt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18688) seger válasza Pubszon (#18677) üzenetére


seger
addikt

Ma már megy a frissítés

(#18689) SFU


SFU
tag

Sziasztok!

Az ajánlóban szereplő - CFI A7879 (4 Hot Swap fiók, Chieftec eredetű beépített táp) házat használja-e valaki közületek és mennyire elégedett vele, valamint azt látom hogy a SATA HDD portjai csak II-k, ez mennyiben - ha egyáltalán- befolyásolja a sebességét?

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#18690) Protezis válasza BullZeye (#18686) üzenetére


Protezis
őstag

Az mit jelent, hogy 2 HDD-t evett meg a HA adatbázisa? :F

(#18691) Pubszon


Pubszon
veterán

Egy ilyen 2.5Gbps-os kártyát nincs kedve valakinek venni és kipróbálni, hogy melyik BL és DSM támogatja?
Ha támogatott lenne, akkor jobban megéri mint bármelyik 1Gbps-os.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18692) ArthurShelby válasza Pubszon (#18691) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ahogy észre vettem a dsm inkább intel párti, nem annyira realtek :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18693) Pubszon válasza ArthurShelby (#18692) üzenetére


Pubszon
veterán

Van benne valami, de azért xpeno oldalon kicsit más.
DSM 6.2 még elvan a realtek kártyával.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#18694) Essejó válasza SFU (#18689) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Totálisan nem vagyok képben, de ez csak a ház és 4 db Sata kábel + tápkábel-es hdd tartó. Az hogy Sata 2 vagy 3 az nem a beépítendő alaplapon múlik? Nekem legalább is nem rémlik, hogy lenne külön Sata 2-es és Sata 3-as adatkábel. Van a Sata adatkábel, oszt kész. De javítsatok ki ha tévedek.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18695) Essejó válasza Pubszon (#18693) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Ha annyira érdekel akkor kérdezz rá a Xpenology.com fórumon, hogy van-e vagy tervezik-e a 2,5Gbps kártyák támogatását. Ki tudja, hátha.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#18696) BullZeye


BullZeye
veterán

Ha valaki Volume-ot vagy Storage Pool-t szeretne átnevezni (bármilyen okból kifolyólag).

Az kb 3 perc alatt megteheti ezzel a leírással.
Basic kötetekkel teszteltem, szépen átneveződött minden, egyenlőre hibát nem tapasztalok.
Rövid összefoglaló, de ne ez alapján csináljátok, ez inkább a kereshetőség miatt írom be.

Storage Pool - Adatvesztés esélye nagyon alacsony, csak logikai átnevezés, reboot se kell hozzá
synospace --meta -e
synospace --meta -s -d "{Description}" -i reuse_{ID} {Device path}

Volume - Adatvesztés itt előfordulhat, iSCSI Service összeomolhat (újra kell indítani), le kell állítani syno serviceket, reboot kell.
syno_poweroff_task -d
spacetool --synoblock-enum
synospace --meta -s -d "{Description}" -i reuse_{ID} {Device path}

1) Egyszerre fel lehet cserélni 2 volume nevet.
2) Shared Folderek is rögtön áthelyeződnek, és az appok is, nem kell utólag javítgatni semmit.
3) Basic volume esetén sima átnevezésről beszélünk, pici az esélye az adatvesztésnek, de VAN.

(#18697) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Plexhez gurukhoz lenne kérdésem.

1. Csomagközpontból telepítettem fut is jó is DE webes felületen ha megnyitom kiírja van frissítés és, hogy telepítsem oké de csomagkezelőbe meg nem írja...hagyjam figyelmen kívül vagy frissítsem? Ha utóbbi akkor hogyan?
Ezt írja amúgy
Elérhető Plex Media Server frissítés a(z) NAS szerverhez! 1.19.4.2902
Letöltés azonnal
Verzió kihagyása

Egy spk filet tudok letölteni...

2. Lehetőség van kinyitni a plexet net felé ennek beállítását meg is találtam.
Kérdésem a következő van Ödön felhasználó akinek van egy felh fiókja és telepíti a plexet otthon a tvjen ami természetesen nem a NAS hálózatában van tehát a NAS-tól távol.
Kérdések:
Milyen jogosultságokat kell adjak Ödönnek , hogy be tudjon lépni és tudja nézni a videó mappa tartalmát?
Ezeket a jogosultságokat plex alatt vagy DSM alatt kell adni? Esetleg a DSM fiókja örökli a beállításokat és nincs semmi teendőm?

És végül tök jó , hogy így kitaláltam de ez a valóságban müködik így? Lehet nézni élvezhetően akadásmentesen pl egy 720p filmet?

Net ami a NAS alatt van 100/100 -as DIGI.

Remélem nem kérdeztem túl tekervényesen.... Köszi előre is a segítséget.

(#18698) zsolt501 válasza petir (#18697) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A plexben letöltöd manuálisan Letöltés azonnal, majd a csomagkezelési központban manuálisan telepíted, mikor a letöltött fájlt betallózod akkor az szépen be is frissíti a meglévő telepített verziót.
A plexnek írás olvasás jog kell, mert különben nem fogja elindítani a filmeket, illetve a filmekhez tartozó anyagokat csak így szedi le rendesen, a fő regisztráció minden joggal fog rendelkezni így, a meghívott barátok viszont CSAK olvasási (lejátszási) joggal rendelkeznek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18699) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok,

Eddig egy kisebb merevlemezzel üzemelt a rendszer, próbálkoztam mit és hogyan lehet megoldani, viszont most már szeretném fő NAS-ként használni és ehhez szeretnék egy kis segítsége kérni. Tervezek futtatni rajta Domoticz-t vagy Home Assistant-t és olvastam a csoportban, hogy ezek az alkalmazások a hdd-t hamarabb elhasználhatják. Lenne egy samsung 840 128GB-os ssd, ami jelenleg használaton kívül van és felhasználnám, ha valamennyire tudnám növelni a merevlemezek életét ezzel. Kérdésem az lenne, hogy lenne érdemes felhasználnom? (ssd-re telepítsem elsőre a rendszert vagy telepítés után csatlakoztassam és cache-nek használjam inkább )

Másik kérdésem pedig, hogy a gyári alap surveillance station alkalmazáson kívül van-e olyan amihez 4-5 kamerát lehetne kötni és elfut a rendszeren akár docker vagy virtuális gépen?
(DS918+, 12gb ram, Intel g4400 – remélhetőleg hamarosan cserélődik i5-re és 3*2tb hdd)

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#18700) Protezis válasza Zoleee89 (#18699) üzenetére


Protezis
őstag

Ezt az elhasználást nem értem. Tudnál linkelni valamit róla?

Én read cache-ként használok egy ekkora SSD-t, az talán megéri. Volume-ként is használhatod és akkor docker volume-ként az SSD-t használhatja a HomeAssistant, de hogy ez tartósabb lenne, azt nem hiszem. A "telepítés" sorrendje mindegy, basic volumeként hozzáadhatod bármikor a rendszerhez.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.